Provinciale Staten va* Zeeland. UIT ZEELAND. of koloniale bezittingen aan te tasten. Cecil antwoordde, dat er noch nu, noch vroeger eenig plan heeft bestaan op weifee wijze ook de onafhankelijkheid van Neder land of zijn koloniën te schenden. Geïnterneerden. Acht Belgische soldaten, die de Neder- landsche interneering ontvlucht en naar het front teruggekeerd waren ,zijn, zoo meldt de Telegr., in Nederland terugge keerd. Op verzoek van onze regeering heeft de Belgische regeering hen uitge leverd. Donderdagmorgen is in den Otterpol der onder Sliedrecht aangetroffen de 18- jarige Engelsche vlieger S. F. Washman uit Norfolk, Hij behoorde tot de beman ning van een watervliegtuig, dat 's nachts in den polder was geland, en was bij het aanzetten van den motor voor het vertrek van het toestel gevallen, dat zon der hem wegvloog. Te Sliedrecht of Dor drecht had men van het toestel niets ge hoord. In Poortugaal zijn vier Hngelsche vlie gers neergekomen, die uit een Engelsch marinevliegtuig zijn gesprongen, dat on bestuurbaar bleek. Dit vliegtuig vloog met een man verder. Een der vliegers heeft bjj zijn sprong een been gebroken. H«t dur* m«*l. In antwoord op haar telegram van 1 December j.l. aan den Minister van Land bouw, Handel en Nijverheid, waarin wordt aangedrongen om voor de bakkers te Mid delburg goedkoopcr meel verkrijgbaar te stellen, heeft do bakkerspatroonsvereeni- ging te Middelburg van den minister een schrijven ontvangen, waarin wordt me degedeeld, dat door eene subcommissie uit het Centraal Broodbureau een on derzoek wordt ingesteld naar de prijzen, waarvoor liet meel ter beschikking van de bakkers moet worden gesteld. De mi nister acht het derhalve niet wenschp- lijk tot vermindering van den thans voor de gemeente Middelburg geldenden prijs over te gaan, alvorens bedoelde commis sie aan den minister haar oordeel hier over heeft kenbaar gemaakt. In een gisterenavond gehouden verga dering van de patroonsvereeniging werd kennis genomen van Hit schrijven; en werd met algemeene stemmen besloten telegraphisph 'aan de bedoelde subcom missie kennis te geven van den toestand te Middelburg. Men schrijft uit Schiedam aan de „Tel." Het Rijksgraanbureau heeft aan de ver tegenwoordigers der branderij-industrie te Schiedam medegedeeld, dat hun deze week voor het laatst granen ter beschikking worden gesteld. Onze gezant te Washington. H. M. de Koningin heeft Woensdag den nieuwbenoemden Nederlandschen gezant te Washington, mr. Aug. Philips, ten ko ninklijken paleize ontvangen ter zijner be- eediging. Na afloop daarvan verleende de Ko ningin den gezant eene audiëntie. De gezant zal per eerste gelegenheid naar zijn standplaats vertrekken. E»n vlugschrift over Evenredige Vertegenwoordiging. Bij de N. V. Futurate Leiden verscheen dezer dagen als No. 1 van een Nieuwe Reeks: Politieke Vlugschriften ee* vlugschrift: „De Evenredige Verte genwoordiging" In een kort bestek van 4 bladzijden wordt een volledig en voor ieder bevat telijk overzicht van het nieuwe kies stelsel gegeven, zooal* het werken zal voor de Gemeenteraden, de Provinciale Staten en de Tweede Kamer. De noodzakelgkheid, dat elk Katholiek kiezer van het nieuwe kiasstelsal volledig op de hoogte rake, behoeft niet te worden betoogd Dit vlugschrift is door zijn populairen vorm en door zijn, in verband met de papierduurte, lagen prijs, bjj uitstek ge- achikt voor massa-verspreiding. Waar da ver.-praidmg van brochures raak de financiëele draagkracht der kias- vereenigingen te boven gaat, kan dit voor dit Vlugschrift niet gelden. De prijs is gesteld ap 5 ct. per stuk 1100 ex. 3 ct. per stuk. 100250 ex. 2'/j ct. per stuk. 250500 ex. 2 ct per stuk. boven 500 ex. I1/, ct. per stuk. alles voor franca toezending. Najaarszitting. Vergadering van Vrijdag 14 December 1917 des voormiddags te 10 uur. Aanwe zig 38 leden, afwezig de heeren: ^Holle- stelle, Wondergem, Elenbaas en W. van Oeveren, allen met kennisgeving. Ingekomen was een adres van de 'ge meente Zierikzee om de Provinciale bij drage voor het op diepte houden der haven ieder jaar in December dit te koe ren. Dit verzoek werd om praeadvies ge steld in handen van Ged. Staten. Van een aantal ambtenaren der pro* vinciale griffie om verhogging vaji „den daartetoeslagdit zal behandeld worden bii het desbetreffend voorstel. Aan de orde zijn de algemeene wrsla- gen der afdeelingen over de verschillende voorstellen van Ged. Staten. Jaarwedden ambtenaren en be dienden Prov. Griffie. Naar aanleiding van het desbetreftend voorstel', werden in iedere afdeeling op merkingen gemaakt. Deze gaven aan de leden van Ged. Staten o.a, aanleiding mede te üeelen, dat het tarief der jaar wedden van do hoofdambtenaren der ge meenten pas twee jaren .geleden herzien lis en dat de salarisregeling der overige gemeente-ambtenaren hunne volle aan dacht heeft. 'Ook waarschuwden Ged. Staten tggen het incidendeel ingrijpen in do door hen na rijpe overweging verdeel de schaal voor de jaarwedden der amb tenaren en bedienden ter griffie Voor een voorstel om zoowel het aan vangssalaris ids het maximum voor de adjunct-commiezen f 100 hooger te stel len dan in het voorstel van Ged. Staten verklaarden zich in een afdeeling 3 le den, 9 waren er tegen en een behield zich zijn stem voor. Een voorstel om de aanvangsjaarwedde van de tweede klerken te verhoogen tot f700, verwierf bij een afdeeling 5 stem men en 8 leden verklaarden er zich tegen. Naar aanleiding van een adres vanüe boden om ook hunne jaarwedden te ver hoogen, werd in eon afdeeling voorge steld om het aanvangssalaris en het ma ximum der boden pik met f100 te ver hoogen en het schrijfwerk afzonderlijk to behouden. Hiermede vereemgbn zich 2 leden, 7 waren er tegen en 4 behielden zich hun stem voor. Nog werden verschillende andere op merkingen gemaakt, o.a. dat de opklim ming der salarieering zoo- verschillend is. Een lid bepleit vluggere periodieke verhooging voor de commiezen en de adjunct commiezen, daarentegen achtte een ander lid de opklimming voor refe rendaris, hoofdcommies en commies to snel'. Een voorstel om .voor de Jiiatste categorie do opklimming te stellen om do drie in plaats van om de twee ja ren, verwierf 7 stemmen, tegen waren 2 loden en 4 leden behielden zich hun stem voor. De heer De Veer stolde voor de pe riodieke verbooging voor den referendaris, de hoofdcommiezen en de commiezen met om de twee, maar om de drie jaar to doeiP plaats hebben. De heer De Casemhroot bestreed ait amendement, waarop het met 25 tegen 13 st. werd verworpen. Het voorstel van Ged. Staten werd hier op zonder hoofdelijke stemming aangeno men. Personeel Stoombootdien s-Len en tram. Het voorstel tot nadere regeling u«r bezoldiging van het personeel verbonden: aan de stoombootdiensten en den trein dienst, lokte eenige bespreking in de af deelingen uit, waarbij o-.a. werd gewe zen op de wenschelijkheid óm de jaa-r wedde van de pontonknechts _te vlissin gen te brengen op f550—f650. Het aanstellen van een walkapitein^ vond instemming, vooral omdat geklaagd werd over het 'vuil zijn der booten. De heer van de Putte verdedigde nar men alle afgevaardigden van het district Vlissingen verhooging van de jaarwedde van de pontonknechts te Vlissingen met f50 en die dus te brengen op f550 mini mum en f650 maximum. Spr. wees er op dat deze menschen wel niet zoo bijzonder zwaar werk 'hebben, maar toch steeds door verbonden zijn. De- heer van Ro-mpu zeide namens Ged. Staten, dat zij bezwaar tegen dit voorstel hebben. De heer van -de Putte handhaafde een- ter zijn amendement, dat werd aangeno- men met 26 tegen 12 stemmen. Hot voorstel van Ged. Staten wordt hierop aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Duurtetoesl'ag. In een afdeeling werd door Ged. Sta ten medegedeeld, dat in het voorstel nog enkele redactiewijzigingen zijn aange bracht. In twee afdeelingen werd ge vraagd of als het rijk daarin voorgaat ook voor de Provincie de regeling moet worden toegepast op hoogere categorien van ambtenaren; een lid van Ged. sta ten merkte op, dat dit ontzaglijk veel geld .zal kosten, het kan echter door Ged. Staten worden overwogen. Het voorstel wordt aangenomen zon der discussie of hoofdelijfee stemming. Armlastige krankzinnigen. In een afdeeling werd, naar aanleiding van het voorstel tot nadere regeling van den duurtetoeslag voor de verpleging van armlastige krankzinnigen de vraag gesteld of (tod. Staten steeds toegang tot de ge stichten hebben, om toezicht te houden vooral op voeding en ontspanning der verpleegden en of de toeslag wel vol doende is om die ongelukkigen liet beste voedsel te verschaffen, dat te krijgen is. Geantwoord werd, dat Ged. Staten geen toegang hebben, doch dat uit de rappor ten der inspecteurs en het niet verne men van klachten bewijzen, dat er geen reden tot klagen is. De kosten van ont spanning worden geheel of bijna uit vrij willige bijdragen betaald. De heer Blum zegt, dat hem geble ken is, dat wel degelijk Ged. Staten toe zicht kunnen uitoefenen. De heer Ilom- bach wees op verkeerde toestanden, die z'i. op Vrederust heerscht, en wel spe ciaal het op eeu zaal brengen van per- boneu uit verschillende klassen; waardoor verkeerde invloeden ontstaan. De peer van de Putte, lid van het Dagelijksch bestuur van Vrederust, zegt, dat hij niet weet op vvelfe speciaal geval de heer Hombach doelt; maar Juj be_ -twijfelt of het wel juist kan 'zijn. Ver leden week heeft dr. Bolle uit Middel burg "de inrichting nog bezocht en zijne groote tevredenheid er over uitgespro ken; hij noodigt alle Statenleden uit tot een bezoek aan de stichting. De heer Dekker keurt het af, dat de heer Hombach de stichting verdacht maakt en geeft een geval van genezing, pas voorgekomen. De heer Blum zegt, dat Ged. Staten foch alleen recht hebben toe te 'zien op de armlastige patiënten pn hunne ver- 'pleging. De voorzitter zegt, dat naar zijn mee ning het toezicht bij de rijksambtenaren behoort. Het voorstel werd hierop zonrler hoof delijke stemming aangenomen. Aangenomen werd het voorstel tot af wijzing van het verzoek van J. en K. Smit's scheepswerven te Kinderdijk om gedeeltelijke vergoeding van .schade, door de omstandigheden geleden hij den bouw van twee schepen voor de provincie. De electriciteitsvoor- z i e n i n g. Heit voorstel van Ged. Staten inzake de electriciteitsvoorziening werd in alle afdeelingen ten zeerste toegejuicht en de wenseh werd uitgesproken, dat Ged. Sta ten in staat zullen zijn spoedig uitge werkte voorstellen aan de Staten in te zenden; hulde werd gebracht aan het zeer interessante rapport van Prof. Feldmann. Op een desbetreffende vraag werd namens Ged. Staten nog eens "betoogd, dat thans alleen wordt voorgesteld in principe uit te maken, dat de electriciteitsvoorziening vanwege de provincie zal worden ter hand genomen. De wenschelijkheid werd uitge sproken, dat de kabelnetten woiden door getrokken tot alle havens van eenige be- teekenis en dat ook het deel der pro vincie aan de Oostzijde van den dam: door de Oosterschelde, grenzende aan den vasten wal van Noord-Brabant, aan het kabelnet van Noord-Brabant worde aan gesloten. Ged. Staten zeiden tot daar aan hun aandacht te wijden. De heer van der Vliet bracht liuldlei aan Gedeputeerde Staten en aan den rap porteur en drong op zoo groot rnoge- lijken spoed aan vooral voor I'hilipsland en Schouwen. De heer Dieleman wees op de veile te overwinnen administratieve moeilijk heden; getracht za lworden in de eerst volgende zitting nadere voorstellen ie doen en zoo mogelijk In 1919 reeds met den aanleg' te beginnen. Het voorstel werd zonder stemming aangenomen^ Subsidie aan ambachts scholen. Naar aanleiding van het voorstel tot afwijzing van het verzoek om de sub sidie aau de ambachtsschool te Goes te verhoogen en dat van den heer De Veer c.s. om het subsidie der ambachtsscholen te verhoogen tot f 35 per leerling en het minimum vast te stellen voor Middelburg op f8400, Goes f4200 en voor Zierik- zee, Hulst en Oostburg op f2000, wa ren er in alle afdeelingen leden, die dit laatste voorstel verdedigden, waartegen van de zijde van Ged. Staten werd op gemerkt, dat dan ook wellicht andere in richtingen van onderwijs om meer sub sidie zullen aankloppen. Voor het voor- stel-De Veer stemden in een afdeeling 6 leden, ,2 er tegen en 2 behielden zich hun stem voor. In een andere afdeeling werd voorgesteld het bedrag per leerling op f30 te bepalen, hiervoor verklaarden zich 5 leden, 4 stemden tegen en 4 be hielden zich him stem voor. In de derde afdeeling hield een der leden een uit voerig betoog om het verschil in leerwijze te doen uitkomen aan de verschillende scholen, waarbij hij het systeem, dat te Oostburg gevolgd wordt, zeer prees en tevens om te doen uitkomen, dat Oost burg voel duurdere aanvoerkosten voor de materialen moet betalen, wat een an der lid ook voor Hulst betoogde, daarbij voegend de groote noodzakelijkheid van verhooging der salarissen, mede om ver der mutatie té voorkomen. Het voorstel-De Veer vindt in deze af deeling steun bij 7 leden, 2 zijn er te gen en 3 behouden zich hun stem voor. De heer de Veer verdedigde uitvoerig zijn voorstel, voornamelijk met cijfers de groote stijging van de kosten der mate rialen aantoonende. Spr. protesteerde tegen het werpen van een blaam op de directies der scholen, door te zeggen, dat zij niet zuinig ge noeg beheeren. Ook kwam spreker op tegen de be wering, dat Zeeland meer aan het am- bachtsonderwijs besteed dan andere pro vincies. Door cijfers werd dit nader aan getoond. De heer Van der Weijde verdedigt ook verhooging der subsidie en zegt als men veel geld uitgeeft voor electriciteit, hij ook deze uitgave gaarne wil steunen. De heeren Dekker, Van Waesberghe en Maarleveld ondersteunen ook het voor- stel-De Veer. De heer Blum, hield een zéér uitvoerig betoog om het standpunt yan Ged. Sta ten te verdedigen. Het voorstel-De Veer werd ten slotte aangenomen met 30 tegen 8 stemmen. Ambachtsschool Terneuzen In de afdeelingen werd alleen veiwe- zen naar hetgeen bij het vorige voorstel was opgemerkt en gezegd, dat als dit werd aangenomen, ook voor deze school dezelfde 'regeling moet worden getrof- De subsidie voor deze ambachtsschool wordt bepaald ais voor de andere am bachtsscholen en het maximum bepaald op f 2800. 1 Aangenomen werd het voorstel tot wij- zigmg van het besluit tot het verleeinen van een renteloos voorschot voor den aanleg en de exploitatie van een tramweg i an Knocke naar Breskens, waardoor de tormijn waarbinnen de lijn gereed moet zijn, tot uiterlijk 1 Juli 1920 wordt ver lengd. Aangenomen werd eveneens het voor stel om den termijn, waarbinnen de tram- Jynen Philippine naai' Terneuzen en van Hoofdplaat naar Py ra mi de moeten iziih aangelegd te wijzigen in 1 Januari 1919 in een der afdeelingen was namens Ged Staten toegezegd!, dat zij met de aan sluiting der tramlijn van de kom de» gemeente Hoofdplaat 'tot de haven reke ning zullen houden. Verbindingsweg Zeeuwsch- Vlaanderen. In een afdeeling werd gevraagd of het niet beter is met den aanleg te wachten tot na den oorlog, pvaartegen werd op gemerkt, dat 'juist nu een noodtoestand bestaat, die allertreurigst is en werd het voorstel een vaderlandslievende daad ge noemd. Van de 'zijde van 'Ged. Staten werd op gewezen, dat de helft der kos ten reeds op de waterstaatsbegrooting voor 1917 is uitgetrokken en het ma ken van nieuwe bezwaren een niet te schatten uitstel zou teweeg brengen. Bestreden werd een idee om ilen weg smaller te maken en ander materiaal te gebnnken, daar 4 meter niet te breed is, het rijk met "een mindere "breedte geien genoegen zou nemen en nu eenmaal aan genomen is dat keien zullen worden ge bruikt. Ged. Staten zegden wel toe tij zullen aandringen om het bijdragen door het rijk m de kosten van onderhoud varï dezen weg. In een afdeeling verklaarden zich 8 leden er voor om het maximum bedrag door de provincie te betalen voor den weg te bepalen op f170.000, 3 waren te gen en een hield zich zijn stem voor. Opgemerkt werd nog, dat do bijdragen van gemeenten en polders niet voldoende zijn, dat de bijdragen ineens zullen wordeni gestort, en van andere zijde, dat behalve de dertig jaarlijksche termijnen ook de ge kapitaliseerde rente zal worden betaald Dit idee vond bij 8 leden instemming," 4 verkJaarden zich er tegen. Een lid hoopte, dat dezelfde voorwaar den zouden worden gesteld hij den af koop der tollen op Walcheren. Ander zijds meende men, dat deze niet met het aanhangige voorstel gelijk te stellen is. tn de derde afdeeling verklaaoie zich 9 leden voor het voorstel van Ged. Sta ten eni 3 behielden tzich hunne stem voor (Discussiën en besluit over dit punt geven wij in ons volgend nummer. Red.) Aangenomen werden de voorstellen tot vaststelling van de grenzen 'der werken tot zeewering of oeververdediging van den calaniiteuzen Jacobapolder en dat tot afwijzing van het verzoek, van de vereeniging in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan deren die drankbestrijding beoefenen, om subsidie, R. K. Militairen ver. Terneuzen. 'i ee'1 afdeeling verklaarde zich een lid tegen subsidie op dezelfde gronden als daarvoor verleden jaar aangevoerd terwijl een, ander lid voor subsidie was op dezelfde gronden als hij daarvoor ver leden jaar aangaf, in een andere afdee ling merkte een lid op, dat hij de ver eeniging wel nuttig, maar niet'van Pro vinciaal belang -beschouwde. (Discussie en besluit over dit punt ge ven wij in ons volgend nummer. Red.) Aangenomen werden de voorstellen tot verhooging van het crediet aan de Z. L. M. voor de paardenfokkerij en van het subsidie aan de vereeniging tot ver betering van het geitenras in Zeeland. Nog werden aangenomen de voorstel len tot wijziging van de begrooting voor 1917 en van die voor 1918. In een af deeling was toegezegd door Ged. Star ten, dat zoo beperking van den dienst niet mocht kunnen uitblijven, "deze ze ker in de laatste plaats op don dienst lissingen—Breskens zal worden toege past. Goes. Over den schandalig hoogen prijs der industriekolen (f8 per mud) en der huisbrandkolen van de distributie (f 6 per HL.) wordt hier erg geklaagd. Wij hoor den al van menschen, die een comissie uit de burgerij wilden zien benoemd, die voorgelicht door een deskundige naar onze hrandstoffenvoorziening een minutieus on derzoek zou instellen. Bij zulke prijzen toch is het voor tal van gezinnen ge woonweg ondoenlijk zich ook maar de kleinste hoeveelheid brandstof aan te schaffen. Distributie. Van 15 tot en met 21 Dec. 1917 is verkrijgbaar: op bon 27: aardappelen 4'K.G.; op bon 28: gort 1 ons; op bon 29: hak- en braadvet 1 ons'; op bon 30rijst 2 ons; op bon 31zeep 2 ons. De distributie van melk voor zwakken enz., zal aanvangen op Maandag 17 De cember en de daarvoor noodige bon boekjes kunnen a.s. Zaterdag jan 91 uur door aanvragers worden afgehaald aan het Gem. Distributie-Bureau. Hedenmiddag te 12 uur kon mem getuige zijn hoe onze lieve straatjeugd het „behandel de dieren met zachtheid" enz. toepast. Eenige knapen n.l. waren bezig met de zwanen, die in do Oost- vest rondzwemmen en een sieraad zijn voor onze stad, met steenen etc. 'te wer pen. En hoewel menige voorbijganger een waarschuwend woord tot deze bengels richtte, zij verkozen niet op te houden, totdat de beesten goed en wel buiten hun bereik waren. Zouden er in deze Oostvest soms ook weer één of meer van deze beesten dood moeten gegooid wor den, voordat men er van politiewege een eind aan maakt? Thans was geen po litic te zien. Als particulier staat men hier geheel machteloos; want, zou men zoo'n kwa jongen een flinke rammeling toedienen, wat hij dubbel en dwars verdient, dan loopt men kans een proces-verbaal te krijgen wegens „kindermishandeling". De straatjeugd is daardoor schier opper machtig. N.B. Bovenstaande is weer een sterk argument voor de uitbreiding van ons politiecorps. Zondagsrust apothekers. Zondag 16 December is de apotheek van den heer Van Kalmthout geopend; de beide andere blijven dan gesloten. Wij ontvingen van geachte zijde een uitvoerig artikel over de prijsregeling der brandstoffen, dat echter te groot is om heden op te nemen. Red. Middelburg. Dr. J. Kalf heeft dezer da gen in een lezingin den Haagschert Kunstkring o.a. gezegd De voorgevel van het stadhuis te M i dd e 1 b u r gi ,is bekroond door een| ballustrade, die er nooit geweest is èn op da baldakijnen boven de beelden 'zijn bekroningen geplant, die misstaan. Veel erger: de beelden zelf, ruim dertig le vensgroots steenen stalues, zdjrn door nieuwe vervangen. De oude werden weg gegooid, hoewel zij, .behalve hun histo rische beteekenis voldoende kunstwaarde hadden om een bekend verzamelaar tel verleiden een brokstuk er van aan te koopen van een der gelukkige „particu lieren," die tijdig de hand hadden weten te leggen op deze versmade sculpturen. Bij de politie alhier werd aan gifte gedaan van diefstal van lijnolie, groene menie en loodwit. De politie stelt een onderzoek in. Ook wordt een on derzoek ingesteld naar diefstal van een handwagen en bovendien naar mishan deling van een 16-jarigen jongen door een militair, die dit deed omdat de moet- der van den jongen hem wel eens heeft uitgescholden. vZ.) Vlissingen. Benoemd met ingang van 1 Januari tot eersten klerk ter gemeente secretarie de heer J. Louwerse, tijdelijk bode. Hansweerd. De douane beambten heb ben aan boord van de Duitsche vracht boot Karlsruhe IX een partij plantenvet ontdekt, bestemd voor verboden uitvoer naar Antwerpen. De stuurman is gevankelijk naar Mid delburg gebracht. (M. Ct.) Heinkenszand. Dinsdag vergaderden de leden der R. K. Propagandaclub „St. Will e b r o r d u s". Het voornaamste punt der agenda betrof de actie die dezen win ter gevoerd zou worden. De belangrijkste punten waren: 1. Het weren van verboden lectuur. .2. Het aanwerven van leden voor de R. K. kiesvereeniging. 3. Het verspreiden van vlugschriften of brochures, om de kiezers op de hoogte te brengen of te houden van 't poblitieke leven. 4. Opzending van lectuur voor It. K. militaire tehuizen. R. Katholieken van Heinkenszand zendt uw dagbladen aan de militairen of geeft ze den propagandisten, die er dan voor zorgen. 5. 't Aanwerven van donateurs. De vergadering hoopte, dat velen als donateur zouden toetreden. R. Katholieken van Heinkenszand steunt het werk der propaganda. Als afgevaardigden voor de Algemeene Vergadering te Hansweerd op 13 Januari 1918 werden gekozen de heeren A. Simonse en M. Vroonland. S*here. Donderdagmiddag kwam een voer hooi van den landbouwer M. Sinke iu deze gemeente gereden. Door te wei nig uitwijken van een wagen van de firma gebroeders Duvekot uit Goes, kan telde het voer hooi in een sloot nabij de hofstede Fruithof. De paarden renden tegen een ijzeren, hek wat zepr werdi beschadigd. lerseke. De brandstoffencoinmissie is uitgebreid tot 5 leden. Nieuwe leden zijn dhrn. GSchouwenburg! en A. J. Hartoog. (Z-) Wemeldinge. Woensdag werd door de Rijks- en Genfeepte-politie procesverbaal

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2