Laatste Berichten Correspondentie Gemengd Nieuws. 415e Staatsloterij. KERKNIEUWS, SPORT EK SPEL. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Dat de landbouwers ongerust z'ij'n, nu er twee maal brand is gesticht, blijkt iuit het feit, dat bij! verschillende land bouwers den geheelen nacht gewaakt wordt, en dat men 's nachts alle beesten uit de schuur op de weide laat loopen. ..(Z.) Renesse. Behalve twee mijnen zijn hier nog een 20-tal luiken aangespoeld. Tengevolge van den zwaren golf slag door den N.W.storm is de beton- glooiing aan den voet der duinen bij de „Oude Hoeve" over een lengte van plm. 70 Meter stukgeslagen. Naar men ver neemt, bedraagt de schade ongeveer f7000. (Z. N.) Oostburg. Maandag is er den gehee len dag 'geweldig geschoten. Het geschut hield niet op vóór de avond hegOn te vallen. Omstreeks zeven uur liet het zich weer hoeren. Even daarna kon men weer het gewone schouwspel van een bom1- men aanval gadeslaan. Een reeks licht- kogels gingen de lucht in'; vijf of Zes zoeklichten Zochten den ongpwenschiten gast in het vizier te krijgen. Na eenigen lijd kruisten er een paar zich: de vlie-- ger was gevonden. De afweerkanonnehl werden bediend, tientallen granaten zag men in de lucht ontploffen. Van tijd tot tijd bemerkte men, aan de horizon een flauw licht, dat slechts een paar secon den duurde: bommen vielen. Toch kwam de vlieger er ongedeerd a'f: w'e hoorden; de machine, nadat het sc.liieton opgehou den had, in Zuidelijke richting wegtrek ken. De hier naar de Belgische school gaande kinderen van Belgische vluchte lingen hebben met St.-Nicolaas ieder een cadeau gekregen. Het was een gezellig» drukte onder de kleinen. Het zal vele menschen aangenaam zijn te hooren, dat alhier vanwege de dis tributie een drietal varkens zullen ge zonden worden. Hoofdplaat. De 21-jarige naaister, die enkele dagen geleden een naald inslikt», is vervoerd naar Leiden. Naar we ver nemen, is haar toestand nog altijd niet zonder gevaar. Schoondijke. Tot sub-ontvanger der ac cijnzen alhier is benoemd de heer C, Schijve, in de plaats van wijlen zijri oom C. Schijve Sr. Sluis. Heeds een paar jaar voert men langs Sluis en Sint Ajnna Termui- den visch naar België. De tram neemt de ladingen over de grens voor Brugge op. De uitvoerder is nu gevangen ge nomen, omdat men in de vischm-aindon ronder een dubbelen bodem allerlei smok kelwaar heeft aangetroffen: melk, vet, vijftienhonderd reepen chocolade en zteep. Deze zaak heeft alhier veel opzien ge wekt. (Tel.) Bij' voldoende deelname zal al hier dezen winter een cursus in Fransch worden gegeven door den heer G. Heijsse. Door de ambtenaren werden bekeurd een tweetal personen Ch. L. V. en J. M„ respectievelijk te Retranchement en al hier, wegens poging tot uitvoer van een groote partij' chocolade en enkele stuk ken zeep. Het afhalen der krijgsgevangenen. Naar wij vernemen is thans overeen stemming verkregen over het afhalen van de Duitsche krijgsgevangenen uit Engeland en zullen de booten „Koningin-Regentes", „Zeeland" en „Sindoro" eind dezer maand (vermoedelijk 27 December) vertrekken naai Boston. De booten vertrekken teza men uit Rotterdam. Blijkens bericht van het Handelsblad, heeft de liberale Unie in den kies kring Middelburg reeds een gros lijst van candidaten voor de Tweede Ka mer opgemaakt en wel in deze volgorde van voorkeur: 1. jhr. R. R. L. de Muralt, Den Haag; 2. mr. Ei. E. van Raalte, Den Haag; 3, .ds. T. H. Siemelint, Vlissingen; 4, Ph. J. van Dixhoorn, Axel; 5, ds. J. Ni, Pattist, Aardenbuïg; 6, A. van, der Wjey- de, Ellemeet; 7, jhr. J. van Vredenhurch, Tholen; 8, J. N. Elen'baas, Kruiningen 9, mr. D. FocK, Den Haag; 10, mr. Pl Rinck, Den Haag; 11, dr. B. D. Eerd- mans, Leiden; 12, mr. H. Smeenge, Am sterdam; 13, W,. J. E. H. M. de Jong, Den Haag; 14, P. Otto, Amsterdam; 15, J. B. Anient, 16, A. Roodhuyzem, 17, K. Eland, allen Den Haag; 18, mr. Ji. ft. Heeres, Leiden; 19, Jac. Kort hals Altes, Amsterdam20, J. Wi. van Oeveren, Nieuwerkerk. Drinkwatervoorziening in Z.-Vlaanderen. Aan het comité voor den aanleg en het in exploitatie brengen van een Zeeuwsch Vlaamsche Waterleiding (voor zitter de heer Hombach, Secretaris Mr. Dieleman) is vanwege den Minister van Binnenlandsche Zaken bericht, dat de Mi nister zich bereid verklaart wegens de bijzondere omstandigheden waaronder Zeeuwsch-Vlaanderen verkeert met af wijking van de gebruikelijke regeling te bevorderen dat van rijkswege een bijdrage van f27.000 zal worden beschikbaar ge steld voor het ppmaken der plannen, on der voorwaarde dat als de plannen tot stand komen, het geld worde terugbetaald en dat de onderzoekingen worden opge dragen aan het rijksbureau voor Drink watervoorziening. Het comité heeft niets liever dan het laatste begeerd. Het bevluit van den Mi nister is zeer gunstig, te meer waar de Provinciale Staten in die bijzondere moei lijkheden vo®r Zeeuwsch-Vlaanderen geen termen vonden om af te wijken van het systeem, dat evenveel door de provincie zou gegeven worden als door do ge meenten. Langs dezen weg zal dan toch het noodige bedrag zonder al te groote fi- nantieele opofferingen van hen, die hun werkzaamheid bovendien aan deze zaak geven, voortgang kunnen hebben tot heil van Zeeuwsch-Vlaanderen. Par telefoon. BERLIJN. Volgens een Radio-telegram der Russische regeering hebben de bondL genooten verklaard in principe in te, Stem men toet de opening, van onderhande lingen over een wapenstilstand, waarbij zij echter niet alleen ons maar ook hun front in aanmerking 'nemen onder voor waarde, dat geen werst zóu worden te- ruggetroikken en de Duitsche. troepen geen: levensmiddelen zouden ontvangen. BERLIJN. Een radiotelegram der Rus sische regeering meldt: de Japansche ge zant deelt mede, dat Japan niet voorne mens is geweest Rusland den oorlog te verklaren en dit ook in het geheel niet van zins is. Een lid der ambassade sprak het gerucht tegen volgens htetwelk een verdrag zou zijn gesloten tusschen En geland en Japan om door Japan aan Rus land den oorlog! te verklaren 'zoodra Rus land een afzonderlijken vrede zóu slui ten met '.Duitschland. DEN HAAG. Minister Cort V. d. Lin den heeft in de Tweede Kamier mede gedeeld, dat het geschil tusschen de ministers Treub en Posthuma is.bijgelegd. DEN HAAG. De verwachting bestaat, dat over eenige dagen aan de „Nieuw- Amsterdam" zal 'worden toegestaan de reis naar Nederland voort te zetten. ENKHUIZEN. De 'Zuiderzee yisscherij,- raad, die gisteren vergaderde, besloot, ten einde het scheuren van uitstaande netten door de booten der Zeeuwsche mossel visschers te voorkomen, tot de overwe ging der bepaling waarbij de Zeeuwsche mosselvisschers genoodzaakt zouden wor den hun weg: te kiezen door het Noord- Bollandsche kanaal, indien althans het overleg van den raad met de Zeeuwsche mosselvisschers, dezen winter te houden, geen succes oplevert. KOPENHAGEN. Verkiezingen voor de eonstitueerende vergadering van Rusland zijn aan het geheele noorderfront geëin digd. De mensjewiki verkregen 1 pet., de revolutionair socialisten 1/3, de bolsjeviki (maximalisten) 3/s der uitgebrachte stem men. L. J. D e C., Goes. Met alle respect voor uw dichterlijken aanleg, kunnen wij toch, die zoozeer met de beschikbare ruimte moeten woekeren, met den besten wil aan het door u ingezondene geen plaats inruimen. Red. Dezer dagen werd 'in de smederij der gemeentegasfabriek te Purmerendeen pakje gevonden, dat na opening f2500 aan bankpapier bleekte bevatten. Toen een fabrieksarbeider dit vernam, ver klaarde hij onmiddellijk, dit als zijn eigen dom zijnde overgespaard geld. De- direc teur geloofde hem en stelde hem Ihet pakje ter hand, doch m'et den uitdruk- lijken last, flat hij het geheele bedrag bijeen moest hopden zooals het gevon den -was. Den volgenden morgein be zocht een rechercheur uit Amsterdam Pur- me-rend, zoekendei naar een bo-de op Am sterdam. Deze werd verdacht een bedrag van f2800 verduisterd te hebben. Spoedig bleek, dat deze boide een zwager was van den arbeider. Deze- laatste, onder vraagd, bekende fen slotte-, dat hij het gevonden pakje met f 2500 voor zijh zwa ger in bewaring had genomen. Eenigen tijd geleden had te Rotter dam een brutale inbraak plaats. Met e-en wagen .waarvoor een paard gespannen was, kwam een tweetal personen voor een pakhuis in fle Simonstraat, flat ge> huurd is -door een koopman te 's-Gra,- ve-nhage. Met val'sche sleutels openden zij de pakhuisdeuren en droegen daarna 26 Kisten lak en vernis op den wagen. Vervolgens sloten zij de deuren weder en reden weg. Dezer dagen kwam de recherche te we ten dat een belangrijke partij lak te koop was aangeboden bij een koopman ia ver ven enz. te Rotterdam. Van dezen koop man kreeg men een signalement, dat over eenstemde met dat, gegeven 'door een getuige uit de omgeving van de Simon straat, die gezien 'had, welke personen den wagen geladen hadden. Met deze ge gevens gingen de rechercheurs andermaal op onderzoek uit, wat ten gevolge had, dat twee personen gearresteerd werden. Een van hen was eenigen tijd als pak huisknecht bij den Haagsehen koopmani in dienst geweest, terwij '1de andere ge arresteerde ongeveer 14 dagen vóór de inbraak plaats had, in het pakhuis schil derwerk verricht had. Een groot gedeelte yan het gestolen» is teruggevonden. De beide gearresteer den zijn naar het huis van bewaring! overgebracht. Volgens de „Daily Chronicle" heeft de president van de Board of Trade me degedeeld, dat bij den tegenwoo-rdigen om vang van de p-roductie van lucifers in Engeland waarin voorloopig geen ver betering zal komen ieder volwassene niet meer dan zes lucifers per dag kan gebruiken. In de Londensche clubs en hotels zal de fidibus een gevouwen strookje pa pier o-m pijp of sigaar mee aan te ste ken dan ook weer worden ingevoerd. Betreffende de verduistering van f45.000 ten nadeele van de Rotterdamsche Bank- vereeniging verneemt de N. Schied. Crt. de volgende bijzonderheden: De 18-jarige be diende F. de R., van het bijkantoor Vlaar- dingen dor Rotterdamsche Bankvereeni- ging had in café Coomans te Rotterdam kennis gemaakt met een persoon, die hem, naar nader gebleken is, een valschen naam had opgegeven. Deze persoon had het jongmensc.il voorgesteld op een goeden dag eens een slag te slaan door de Rot terdamsche Bankvereeniging voor eenige duizenden te benadeelen. Wetende, dat de bediende dikwijls aanzienlijke geld sommen te Schiedam of Rotterdam moest ipnen, had hij in het begin der vorige week met hem een plan besproken op Zaterdag een aanzienlijke geldsom te be machtigen. Zaterdag jl. schijnt op de vol gende wijze aan dit plan uitvoering te zijn gegeven: De bediende nam Zater dagmorgen aan het loket van het bijkan toor te Schiedam de f 45.000 in ont vangst en speelde deze geldswaarden een oogenblik later in handen van zijn hand langer, die zich volgens afspraak ook aan het loket bevond. De kantoor bediende, die hem vergezelde, kreeg geen argwaan, wijl de ontrouwe bediende de houding aannam als borg hij de gelds waarden zorgvuldig bij zich. De vriend van den bediende maakte zich met de f 45.000 uit de voeten. De beide bedien den keerden gelijk reeds gemeld per fiets naar Vlaardingen terug. Bij den Schiedamscheweg te Vlaardin gen gekomen, 'ontdekte de ontrouwe be diende zoogenaamd dat het geld verloren was. Beide bedienden zochten toen den weg af, natuurlijk zonder residtaat. Te Schiedam werd het verhaal gedaan van de vermissing van het geld. Dezer dagen heeft de bediende de R., na een scherp verhoor door de politie te Vlaardingen, bekend, dat hij het geld aan den vriend had gegeven. Deze vriend, die aan den bediende een deel van den buit had be loofd, blijkt een valschen naam te heb ben opgegeven en is spoorloos verdwe nen. De politie heeft in verschillende ste den nasporing gedaan, maar tot nu toe zonder resultaat. Als medeplichtige aan deze verduiste ring is Vrijdag j.l. te Roosendaal gearres teerd een broeder van den verdachte R., aldaar in garnizoen en die op een paar hojiderd gulden na in het bezit was van de f 45.000, welk geld in de voering van zijn soldatenpak was genaaid. Dezer dagen hebben eenige geïn terneerde Belgien, die te OisDelrwijk iin de uitgestrekte bosschen van hiet lanidl- goed Ro-zephoeve werkzaam zijn, een uit Duitschland ontvluchten Russisc'hen krijgsgevangene ontdekt, die in Mei te Omsk is gevangen genomen en kort daar na ontsnapt is. Hij heeft den geheelen afstand des nachts te voet afgfelegd; af gaande op de poolster, wist hij, Neder land te zullen bereiken. Hij meende ech ter nog steeds op Duitschen hodent te zijn); vandaar dat hij z;ich in een zeer dicht hutje ,door hem zelf vervaardigd, schuil hield, zich voedende met knol rapen en eenige overgebleven korsten brood. f Vermoedelijk d.oor het omvallen van; een kaars ontstond Zondagavond brand op 'een van de 2 dienstbodenkamers op den zolder van perceel 572 te Amster dam, bewoond door de dames Hintze. Door de velé brandbare 'goederen, als kieieren en beddegoed' greep het vuur snel' om zich heen, zoodat, toen de brand weer met veel materiaal aanrukte, de vlammen fel uit het dak! sloegen. Met 3 stralen op de Vechtwaterleiding wist zij 'het vuur echter tot de 2 dienstbó- denkamers te beperken, die geheel uit brandden. Een weduwe, woonachtig op de Hee rengracht te Amsterdam, dreef in com pagnonschap zaken. Toen besloten werd, de zaak' te liquideeren, ontving een der firmanten daartoe opdracht. Van denver koop van inventaris en vaste goederen had deze een zeker bedrag onder zich, dat hij op een bepaalden tijd moest af dragen. Bij de afdracht bleek, dat een bedrag van f 73,200 niet kon worden afgedragen en de firmant, met de liquidatie belast, deze som onder zich had gehouden. Wegens verduistering van deze f 73,200 heeft de benadeelde de aanhouding van den dader verzocht. De commissaris van het politiebureau .Warmoesstraat heeft daarop den schuldige doen arresteeren om hem ter beschikking der justitie te stelten. Een landbouwer aan den Spaarn- wouderweg te Haarlemmermeer had al meermalen bemerkt, dat men des nachts kippen bij hem stal! Hij besloot een electrische geleiding te doen aanleggen van het kippenhok naar zijn slaapka mer, om zoodoende bijj onraad tijdig te worden gewaarschuwd. ATzoo geschiedde. Zaterdagnacht om 2 uur, toen alles in diepe rust lag, ging onverwacht de elec trische bel in de bedstede. De boer en zjjn twee volwassen zonen sprongen hun bed uit, gewapend met knuppels en een staaf ijzer. In optocht toog men naar het kippenhok; nu zou de dief den dans niet meer ontspringen. Bij het hok ge komen, werd alarm gemaakt omi zoodoen de den ongenooden gast van de waak zaamheid der bewoners te overtuigen. Deze achtte de waarschuwing voldoende, sprong plotseling uit het kippenhok en verdween in de duisternis In het hok lagen vier kippen met om- gedraaiden nek. Een boer uit het Westerwoud ver voegde zich te Siegburg in een schoen winkel om een paar schoenen te koopen, maar er waren er geen meer te krijgen. Toen de landman echter verklaarde dat hij 10 pond versche boter bij zich had en die in ruil voor schoenen wilde ver- koopen, had men plotseling schoenen in overvloed. De man zocht een paar werk- laarzen uit, waarvoor men 90 Mark vroeg. Op zijn verlangen echter zou men hem 10 Mark per pond voor zijne boter be talen, Hierop ontpopte het boertje zich als rechercheur, nam hij den schoenen- voorraad in beslag "en verbaliseerde hij den winkelier wegens het overschrijden der maximum-prijzen. Öde klasse, 1ste lijst. Trekking 10 Dec. f20000: 8690 f 5000: 8731 f 1500: 12222 f 400: 11645 14000 19550 f 100: 3116 7292 11220 20010 f 30: 3697 3739 3747 7878 7882 9316 9351 9374 9379 9389 9577 9823 10163 10168 12221 12243 13693 15507 15537 2de klasse, 2de lijst. Trekking 11 Dec. f 2000: 3381 f 1500: 8385 f 1000: 3352 11233 1872 f 200: 3670 f 100: 2896 4684 8882 15884 17186 f 30: 2807 3672 3674 3699 5873 7857 7889 9593 9790 10178 10179 10189 12207 12239 13665 13677 14580 14593 Waardeering van den tegenstander. De redactie der Protestantsche tijd schriften, waarmede de onlangs overle den pater Bensdorp als wakker kampi oen van -ons heilig geloof menigen feilen pennestrijd voerde hebben hun waardeie- ring jegens, den gevallen strijder en dit strekt zoowel hun als den overle dene tot eere niet onthouden. In de „Heraut" schrijft H. Kuijper; „Maar hoe militant hij als polemicus optrad, in den persoonlijken omgang was hij, ook tegenover Protestanten, de wel willendheid en hulpvaardigheid zelve. Meermalen was hij mijn vriendelijke gids als ik de bibliotheek van de Redemptoristen bezocht, en altoos stond hij giereed omt bij wetenschappelijke onderzoekingen mij zijne diensten te bewijzen. Zelfs toen ik mijne oratie schreef over het Zedelijk ka rakter der Reformatie tegenover Rome gehandhaafd en daarvoor een citaat noo- dig had uit Bellarminus, dat ik in diens werken niet kon vinden, was pater Bens dorp zoo vriendelijk, zich voor mij1 lei richten naar de bibliotheek van het Va- ticaan en zorgde1 hij! dut de juiste plaats en tekst mij1 wérd aangewezen, 'hoewel hij zeer goed wist, dat het citaat diensll moest doen voor een protestantsch doel. Treffender bewijs van zijn eerlijkheid en hulpvaardigheid kon hij wel niet 'geven, dan dit". De .„Hervorming," zegt aangaande het overlijden van pater Bensd'oirp: „Dat in het redactioneel gedeelte van ons blad een ,in memoriam' wordt gewijd aan een roomsch-katholieken priester is iets, dat niet vaak, indien ooit, zal zijn voorgeko- men. Maar wij voelen ons gedrongen met een kort woord te herdenken dezen bei- vrienden tegenstander, die jaren lang met belangstelling kennis nam van den in houd van ons blad. Menigmaal gaf hij daarvan blijk door de pen op te nemen indien hij' meende, dat eenige inlichting of toelichting dienen kon of dat zijn woord van protest niet mocht uitblijven tegen 'teen of ander wat z. i. de eer van zijn kerk Te na kwam. En hij' toonde 't ook menig keer in een particulier schrij ven aan den redacteur, waarvan de toon altijd welwillend en aangenaam was. Want hoewel Bensdorp van s'trijdvaar- digen geest was, de zachtmoedigheid bleef hem steeds bij. Hij' was bovendien een kundig man en bekwaam penvoerder, die onder eigen naam of onder den pseudo- niem Th. Famulus velerlei in boekvorm d'e .wereld inzond of in krant of tijds schrift deed verschijnen. Wat hij schrepf was waard om gelezen 'te worden. In hun oud geloof onwrikbaar vastt gieroeste persoonlijkheden als de>2fe over ledene maken op ons steeds een indruk, dien wij niet goed weten terecht te bnen- gen. Maar dat doe er niets toe, als we maar niet vergeten, dat zulk'een indruk in den regel wederzijdsch is. i Toch is. het goed als jnen tot plikaar in Verstandhouding heeft gestaan. iWjj voor ons houden de herinnering, aan pater Bensdorp in eere". Sport. Door een abuis van onzen verslaggever wordt in het verslag van den match van „K. D. O." Zondag j.l. als scheidsrechter de heer Goedhart genoemd. Dat moet zijn den heer J. G e e r s e uit Middelburg. ISteflm iMiitfUllklfiflTi Q&fwAftjÉUnUffiB ffnff nnp WHSNVMB^tVH UIHi Middelburg. Heden (Woensdag) werd aan het gebouw van het Provinciaal be stuur in Zeeland alhier aanbesteed: a. Het onderhouden der bodemdiepta in de buitenhavens van het kanaal door Walcheren te Vlissingten en te Veere, in) de Stadshaven te Veere, in de W|ester of Koopmanshaven te Vlissingen en lp de haven te Breskens, gedurende hielt jaar 1918 in twee perceelen. Raming eerste perceel f24750, tweede perceel f 10.000 en „massa 'f34.750,. Voor de perceelen afzonderlijk waren geen biljetten ingekomen. Voor de mas sa was ingeschreven door: 'de Maatschap!- pij 'tot aannemen van .Waterbouwkundig» weiken voorheen A. Hofman te Soeslt f53.400;; J. KraaijenVeld en E. van Noordenne te Sliedrecht f48.243; A. Volker Afz. te Sliedrecht f48.000. b. Het uitvoeren van bagigerwerk in en voor de buitenhavens van het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweerd en Wemeldinge, gedurende het jaar 1918. Inschrijvers: B. 'P. de Groot te Zeist f29600; A. Volker f29300 en J. Kraaijen- veld en E, van Noordenne f27950. c. Het uitvoeren van baggerweirk in de West- en 'Oostbuitenhaven te Terneu- zen gedureude het jaar 1918, InschrijversMaatschappij tot aannemen van waterbouwkundige werken' 23.3 cent, J. Kraaijenveld en E,. van Noordenne 221/2 cent en A. Volker 22 cent per M3. opgewerkte baggerspecie in profiel. GOES. Geboren8, Francois, en 10, Neeltje, z. en d. v. Hubrecht van Dalen en Dina Weststrate; 8, Jannetje Johanna, d. v. Jan Sleutel en Wilhelmina van de Kreeke. 1 Van 811 Dec. VLISSINGEN. Getrouwd: P. Barentsen, jm. 24 j. en J. de Boer, jd. 30 j. Bevallen: M. van Beers, geb. Jansen, d.; W. M. Meulmeester, geb. Weststrate, z.; A. A. A. van den Berch van Heemstede, geb. van Santen, z.; C. Huser, geb. Laer- noes, z.; M. Nieuwenhuijse, geb. Kluijf- hout, d.S. T. Wijkhuisen, geb. Behage, z.R. Lindeijer, geb. Noteboom, d. Overleden: 'C. H. Delaruwiere, vrouw van L. F. Adam, 70 j. Hul»t, 10 Dec. 1917. Granen. Wegens regeeringsmaatregelen geen aanvoer en geen noteering. Aangevoerd 12 stuks rundvee, verkocht 7, Varkens 23, verkocht 18. Boter per kilo f 2,30 a f 0.—. Eieren per 26 stuka f2.—. Op de eierreiling der V.P.N. waren aan gevoerd rutmeieren. Pr(Js fper 100 stuks. (Zelandia.) Goes' 11 December 1*17 Gra*e» geen neteering. Opgaaf van de marktzettere der gemeente. Eieren per 100 atuks f 15— a f0.—ttid- denprfls per 25 stuks f3.75. Aan particu lieren f0. Boter per kilo f 8.a f 0.Middenprjjs per halve kilo 11.50 Particulieren f 0 Eendeieren et. Ganzeneieren et. Poeleieren ct. Afwekende boter f0. Aanvoer boter 165 pond. Aanvoer eieren 915 stuks. Aanvoer Eendeneieren sti ks. Aanvoer Kalkoeneieren slaks. Bierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer eieren 426 Prös f 13,10 a f0. Var 100 stuks. Vlissingen, 11 Nov. 1917. Boter f 3.30 a f 0.per É.G. Eieren fa fper 164 stuks. Vlissingen, 11 December 1917. de gis beren («houden groente- en irmitvmiinf werden de volgende pjrjjrien besteed: Andijvie 1822, Veldsla 716, Krop sla 19, Pieterselie 25 ct., alles per mand. Rapen 4i/26, Peen 61/2, Peen lli/a I2V2, Selderie 35% ct._, alles per bos. Savoye kool 61/2, Roode kool 3ya, Boe renkool 331/2, Bloemkool 4i/aIQV2 ct., alles per stuik. Spruiten 192IV2, Peen 41/2, Koolrapen 221/2, Kroten 3i/2, Goud- reinetten 19, Rambooir-Mortier lö1^, 'Juf fertjes 91/2, Ermgaard löVa, Grauwzoet 14151/2, Zoete .Venen 7i/2, Zure Belle fleur 15I6V2, Kleiperen 7—71/2 ct., allea per K.G. (Z.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3