Mietaie ramp Ie Halifax. BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. uitbetaald aan buitenlandsche kapitalisten. Indien deze betalingen worden stop gezet, worden te Londen en Parijs reusachtige bedragen verloren. (Zooals men elders in dit nummer zal zien heeft de Maximalis- tische regeering het wapen van het staatsbankroet reeds toegepast. Red. N. Z. Crt.). En dit verlies treft niet alleen het groote kapitaal, maar ook de groote mas sa der kleine kapitalisten in Frankrijk. Gelijk bekend is, verschenen indertijd op de Parijsche veemarkt agenten van de Parijsehe groote banken; zij hadden groo te leeren tasschen bij zich vol met Rus sische staats-obligalies. Zoodra een boer een stuk vee had verkocht, ging hij naar een agent en kocht voor de opbrengst een Russisch effect. Op die wijze zijn in Frankrijk tienduizenden boeren, kleine burgers en ambtenaren, die hun spaarpen ningen in Russische staatsfondsen hebben gelegd. Indien men dit weet, kan men begrijpen, over welk een gevaarlijk wapen Lenin kan beschikken. Maar ook i n Frankrijk, Engeland en Italië is de vre desgezindheid reeds zeer sterk. Weliswaar houden de ministers nog schoone redevoe ringen, alsof zij den vrede in den zak hadden, maar al dat schoone gepraat kan niemand meer bedriegen. Waartoe anders zou Clemenceau het noodig vinden, zoo scherpe maatregelen te nemen tegen de pacifisten en waarom de verscherping van de censuur, indien het volk werkelijk van vrede niets zou willen hooren? De oude fanaticus, die thans aan het hoofd der Fransche regee ring staat, bewijst zoo zijns ondanks, dat de oorlog tot de overwinning nog slechts met geweld aan een deel van het Fransche volk kan worden opgedrongen. Het blad besluit met te zeggen: „Omdat de algemeene vrede bereikbaar is, moet hij bereikt worden. De verwachting mo gen niet meer bedrogen worden, want dan zou niemand meer voor de gevolgen kunnen instaan. De vrede is onderweg: wee dengene, die hem tegenhoudt". IVOOR D- AMERIKA Men seinde rans Zaterdag: LONDEN. Hier is het navolgende be richt ontvangen: Eene ontploffing, ver oorzaakt door de aanvaring' van een mu nitieschip met een ander vaartuig, ver oorzaakte een geweldigen brand te Ha lifax. Er zijn honderden dooden. Een enonne schade is aangericht. (Halifax is eene voorname havenstad van circa 50000 zielen in Nieuw-Schot- land, Canada. Red.) Nog wordt uit Londen geseind (Partic. „N. R. Crt."). De „Daily Mail" verneemt uit New-YorkHet vervaarlijke geweld van de ontploffing deed zich in de geheele streek om Halifax heen gelden en ver- orzaakte ook groote schade te Dart mouth aan den overkant van de baai. Op een afstand van 110 K.M. sprongen nog ruiten. De schok doodde een tele grafist bij zijn toestel, 6500 M. ver. Het munitie-schip dat uit New-York kwam, was bijna door de nauwe geul gevaren die van de buitenhaven naar de haven van Redfo-rd voert, toen de aanvaring plaats had met het. Belgische steunselnp „Imo", dat in westelijke richting' steven de, om in zee te steken. De loods van het steunschip, die er het leven afbracht, zegt, dat brandende olie zich spoedig ma do aanvaring over het voorschip ver spreidde. Do mooiste gebouwen en woonhuizen in Halifax zijn voor de vlammen gespaard gebleven, maar do ontploffing schudde ze heen en weer en alle ruiten werden vernield. Het grootste verlies aan men- schenlevens kwam voor in de wijk Rich mond, die meerendeefe uit houten huizen met nauwe straten er tusschen bestond. Het grootste gedeelte van deze wijk van de stad is met den grond gelijk gemaakt. De menschen werden plotseling onder de instortende huizen bedolven. De vreese- lijke hitte van de munitie-gassen ver spreidde zich en stak het houtwerk in brand. Er viel aan geen redden te denken en de Richmond-wijk brandde over een groote uitgestrektheid af. Wie er omge komen zijn, zal men vermoedelijk slechts bij benadering te weten komen, daar van vele gezinnen geen spoor meer over is, behalve verbrande beenderen. De bittere koude verergert het lijden van de onbe huisde slachtoffers. De door den brand geteisterde wijk is overdekt met ijs van het water uit de spuiten. Uit de baai zijn vele lijken opgevischt. De „Daily Mail" verneemt uit Montreal: Het hoofd van de politie te Halifax schat het aantal dooden op ruim 2000. Zeven entwintig waggons vol lijken zijn naar de Morgue gevoerd, en er moeten er nog meer weggehaald worden. Té Halifax wachtten op het oogenblik van de ont ploffing geen troepen op inscheping. President Wilson zond namens de Ver- eenigde Staten een telegram van deel neming. Senaat en Huis willen 5000000 dollar beschikbaar stellen tot leniging van den nood. Aan ons ministerie van buitenlandsche zaken is bericht ontvangen, dat een paar ter reede van Halifax liggende Neder- landsche schepen, o.a. de „iNeuw-Amster- dam" geen letsel hebben gekregen. Het Processieverbod. Ingevolge van de bij de behandeling van Justitie in de Tweede Kamer door het Kamerlid Van Schaik ter sprake ge brachte kwestie van het processieverbod, waarbij de afgevaardigde voor Rheden op vele goede gronden dit verbod bestreed en op een wijziging van art. 9 der wet op de kerkgenootschappen aandrong, heeft de minister van Justitie zich bereid ver klaard zooveel mogelijk te bevorderen er is bij een der parketten een onderzoek over een gehouden processie aanhangig dat de Hooge Raad opnieuw in de ge legenheid zal gesteld worden zijn meening over het onderwerp te doen kennen. Hij gaf daarbij niet onduidelijk te verstaan, dat dan wel een andere uitspraak te ver wachten zou zijn. En toen de afgevaar digde van Rheden nader aandrong op een antwoord in zake de wet op de kerkge nootschappen ging Z.Exc. nog een stap verder door te verklaren, dat hij na de eventueele beslissing van den Hoogen Raad, gaarne wil overwegen in hoeverre er reden is, om over te gaan tot wijziging van bedoeld artikel. Het R. K. Centraal Propaganda-Bureau. Het bureau is aan 't werk gegaan en begonnen zich to verzekeren van de noo- dige medewerking. Schitterend is het resultaat geweest van den oproep, die ondergeteekende lot. Ka merleden, journalisten e.a. richtte. Voor het op te richten R. K. Propa- ganda-orgaan, dat ,1 Januari a.s. voorloo- pig met een oplaag' van 100.000 exem plaren zal verschijnen, hebben op aan vrage van het bureau niet minder dan vier-en-veertig medewerkers hun steun toegezegd. Van een goeden inhoud van het blad kan men dus verzekerd zjjn. want niet alleen onze meeste Kamerleden, maar ook, wij mogen wel zeggen, de geheele R. K. Journalistiek, heeft, zich bereid verklaard. Bovendien zal binnenkort een lijst van sprekers worden gepubliceerd, welke nog niet voltallig is, doch reeds een 26-tal namen bevat van onze meest bekende Kamerleden en Propagandisten, die voor den komenden verkiezingsstrijd hun tijd en krachten disponibel stelden. Zeer spoedig hoopt het bureau in bro churevorm uit te geven de rede van Mgr. dr. W. H. Nolens, in de Tweede Kamer bij de Staatsbegrooling gehouden. Het bureau functionneert. Er zijn plannen genoeg in voorberci- ding, welke een vruchtdragend eactie en propaganda in de kiesdistricten zullen ten goede komen. En ze zullen worden uitgevoerd.in dien men ons den noodigen steun wil schenken. Ons propaganda-adres is: SPUI "22. B. TH. I)E WOLF. De crisis in het ministerie. Tegenover de tegenspraak van het Ilaagsch Correspondentie-bureau hand haaft „de Maasbode" inzake de crisis in het kabinet ten volle haar bericht met de aanvulling, dat de heer van Beren- steyn het aanzoek heeft afgewezen en dat nog twee andere personen, die ge polst zijn, eveneens niet genegen waren de portefeuille van landbouw te aanvaar den. Than kan het blad tevens meedeelen, dat het waarschijnlijk is; dat geen ver dere stappen zullen worden gedaan, al vorens de interpellatie-De Jong in den loop dezer week klaarder everhoudingen zal hebben gebracht, zoodat de kans wederom toeneemt, dat minister Posthuma behou den blijft. De besprekingen met Engeland. Wij begaven ons naar de N. O. T. om inlichtingen omtrent den stand der te Londen door de Nederlandsche gedele geerden gevoerde oeconomische bespre kingen. Naar wij vernemen werd een telegram van den heer Val star, secretaris der N. O. T. ontvangen, volgens welke de be sprekingen een bevredigend verloop heb ben en ten aanzien van verschillende ar tikelen de gunstige uitslag spoedig kan worden tegemoet gezien. (Maasbode.) Een Duitsche vliegmachine gedaald. Vrijdagmiddag is nabij Keuver een Duit sche vliegmachine gedaald. De inzittenden, een Dnitscli officier en een onderofficier, zijn geïnterneerd. Kerstdrukte. De spoorwegmaatschappijen zijn van plan, naar het „Hbl." mededeelt, om door het inlasschen van eenige voor- en volg- treinen in de ongetwijfeld grootere be hoefte aan plaatsruimte in de eerste plaats voor militairen, maar daarnaast ook voor gewone reizigers, te voorzien. De kolenschaarschte in aanmerking ge nomen, zal bet aantal extra-treinen uit den aard der zaak gering en de capaci teit ervan niet bijzonder groot zijn. Zij, die met de Kerstdagen op reis wen- schen te gaan worden aangeraden reeds eenige dagen te voren te vertrekken en het zoo in te richten, dat men niet den 27sten December de terugreis behoeft te aanvaarden. Wordt hiermede door het reizend pu bliek zooveel mogelijk rekening gehouden, dan hopen de spoorwegmaatschappijen, ondanks de abnormale omstandigheden, al te groote vertraging te kunnen voorkomen. Naar wij in „De Maasbode" lazen be staat bij de spoorwegmaatschappijen het plan de treinen van 15 Dec. tot 15 Febr. te verwarmen. Voor de Belgen. Het officieel Belgisch comiteit voor Nederland schrijft ons uit Den Haag: ;Om na de bevrijding van het grondt gebied in België te mogen terugkeeren, zullen de Belgen, die in Holland 'heb ben verbleven, in bet bezit moeten zijn van verschillende indentiteitsstukken. Daar hel aantal uitgewekenen groot is, zal het opmaken dezer stukken veel tijd vragen. Dienvolgens worden alle Belgen, die in Nederland verblijven, dringend ver zocht 'zich .zonder verwijl te laten inschrijf ven op de b e v o 1 k i n g'sr e g i s te r ïj der Nederlandsche gemeenten waar zij lijdeiij|k verblijven. Tevens wor den zij verzocht zich eveneens te laten inschrijven op het Consulaat van het dis trict waar zij zich hebben gevestigd. Dez'e Consulaten zullen te hunner beschikking een mschrijVinig^kaart houden met aan duiding van alle noodige gegevens. Deze kaart zal op aanvraag, aan alle belang hebbenden ter invulling worden toege zonden. De Belgen die aan dezen oproep géén gjevolg zouden geven, stellen zich bloot aan onaangename gevolgen: Zijn nochtans van deze formaliteiten ontslagen 1. de geïnterneerden. 2. de Beigen welke in de vluchtoorden, verblijven. 3. de families van geïnterneerden, die in: de nooddorpen, bij de interneeringsi- kampen opgericht ,zijn gehuisvest. De schending van de neutraliteit bij Bergen. In de Memorie van Antwoord op het afdeelingsverslag over de begrooting van buitenlandsche Zaken lezen wij1: In een den 6en October in de pers opgenomen communiqué heeft de Minister mededeeling gedaan van den toenmaligen stand der besprekingen mét de Britsche Regeering nopens de neutraliteitsschen- ding op 16 Juli j.l. Hij' deelde daarbij mede, dat de Ned. Regeering op grond van weigering der Britsche Regeering om de aangelegenheid langs diplomatieken weg te behandelen, besloten had voor het Britsche Prijzenhof een eisch tot teruggave der weggevoerde schepen en vergoeding der toegebrachte schade in te dienen. Wat de beide schepen Lavinia en ZLe Renate Leonhardt betreft die binnen do territoriale wateren door de Britsche oor logsschepen waren beschoten, heeft de Regeering de verwachting uitgesproken, dat de Britsche regeering, die de on rechtmatigheid van het optreden lïarer zeekrachten had erkend, zich' thans ook bereid zou verklaren de veroorzaakte schade te vergoeden. Ten slotte heeft de Regeering de aan dacht er op gevestigd, dat tol dusver elk antwoord was uitgebleven op haar protest, ter zake van het feit, dat bij den aanval' talrijke projectielen op. Ned. grondgebied waren gevallen. Het is den Minister thans aangenaam te kunnen melden, dat de Britsche Reg'eei- ring thans haar verontschuldigingen heelt aangeboden en de schade zal vergoeden. Zij voegde hieraan toe, dat het uitblij ven hiervan aan oen verzuim harerzijds was te wijten. Ten aanzien van beide genoemde sche pen gaf zij: echter te kennen, dat het gebeurde geen aanleiding gaf tot eenige vordering De Minister heeft hierop onzen gezant te Londen opgedragen ter kennis vani de Britsche Regeering te brengen, dat deze houding hem niet duidelijk was. De Britsche Regeering erkende wel de verplichting om binnen de neutrale ter ritoriale. wateren buitgemaakte schepen van. den vijand terug te geven, maar dat indien de schepen vernietigd waren, zij met verontschuldigingen kon volstaan. De behandeling der weggevoerde schepen is thans bijl het Prijzenhof in behandeling. Het komt den Minister twijfelachtig voor of uitbreiding van de territoriale wateren verder dan 3e 3 mijlsgrens wel gewenscht is, in aanmerking genomen! de verwarring der neutraliteitsplichten. Juist het gebeurde bij Bergen toont aan hoe moeilijk het is, nauwlettend toezicht te houden. Voor uitbreiding tijdens den oorlog is volgens den Minister geen ge gronde aanleiding. (Z.) Goes. Wijl hoorden Zaterdag vertellen, dat onze burgeïneester niet lang meer als zoodanig hier zal blijven. Zaterdag avond meldde de Middelb. Crt. dat Z. Edelachlb. tegen 15 Januari a.s. eer vol ontslag heeft aangevraagd jails burgemeester dezer gemeente. Ter bevoegder plaatse wist men ons dit bericht te bevestigen. - Aanstaanden Woensdag zal te 12 uur 's middags van de pui van het raad huis plechtig de nieuwe (herziene) grondwet worden afgekondigd, gelijk zulks volgens de wettelijke bepalingen dien dag in alle gemeenten des lands plaats moet hebben. Van 1 tot 15 December 1917, zal door detaillisten aan verbruikers mo_ gen worden afgeleverd op: bon No. 7 eevier Thee- en lvoffiekaart 0.05 K.G. thee, bon No. 8 eener Thee- en Koffiekaart 0.05 K.G. koffie. Van 16 tot 31 December 1917 zal door detaillisten aan verbruikers mogen wor den afgeleverd op: bon No. 9 eener Thee- en Koffiekaart 0.05 K.G. thee, bon no. 10 eener Thee- en Koffiekaart 0.1 K.G. koffie. Middelburg. Het voornemen beslaat om op 3. 4 en 5 Februari 1918 een fancy- i'air te organiseeren ten bate der armen der St. Vincentius vereeniging. Een to terijl zal gehouden worden, en voor ver krijging van cadeaux zullen eenige dames bijl de stadgenooten aankloppen. Een in- teekenlijst wordt tevens aangeboden 0111 de armen in dezen benauwden tijd zoo goed mogelijk te steunen. Met groote kracht wekken wij onze lezers op dit menschlievend werk te steunen en vooral 0111 eens goed na te gaan of er niet iets te missen is voor de fancy-fair. 1 Zaterdagavond is een jongeman teloor oen. sergeant mishandeld, waai hij hem een blauw oog werd geslagen. De man kwam te vallen en hierdoor werd ook zijn tweede oog geheel^ opgezwollen. Hel „cherchezi la femme" is aan dezen twist niet vreemd. Vlissingen. Vrijdag zijn twee Duitsche vliegers met. een vliegtuig in zei in de nabijheid van Vlissingen opgepikt, die geruimen tijd hulpeloos op zee hadden: rondgedreven. De vliegers zijn vrijgelaten, doch bet vliegtuig is geïnterneerd. Aan de „Tel." meldt men nog: Donderdagmorgen voer het transport- schip „Vlissingen" naar het lichtschip „Noord-Hinder" om volk af te halen. In volt© zee bemerkte de bemanning een drijvend watervliegtuig, 't Was een Duitsch toestel. Twee mannen bevonden er zich op in zeer hachelijken toestand. Niet al leen was de machine reeds zinkend, maar beide aviateurs waren geheel uitgeput. Reeeds vierentwintig uur klemden zie zich op het wrak. Een geheelen dagen nacht hadden ze zonder eenig voeidsel of drankf in dei nijpende koude doorge bracht De hydroplaan was Woensdagmorgen van Ostende vertrokken Om tien uur in den voormiddag moest ze op zee da,- I'en en geen bijstand daagde oip. Onder M, angstig wachten verliep de dag, daar- na dei nacht. Donderdagmorgen om 'zes uur begon het toestel langzaam tei kap- sijlzen en ter juister uur verscheen, drie uur later, het Ilollandsch vaartuig. Da vliegeniers werden aan boord genomen en men heesch ook de machine op. Do Nederlanders voorzagen de drenkelingen van droog goed, spijs en drank en ston den hun kooi af'. Onderinsschen vervolgde de v lissut- gen" de reis naar liet lichtschip, 's Avonds laat. keerde ze alhier terug. De hyilro- plaan is zeer beschadigd. Zaterdag werd ten kantore der N. V. v./li. Gebrs. Polak' te Vlissingen de dag herdacht, waarop de heer P- Ro" danus 25 jaar geleden in haar dienst is getreden. I11 tegenwoordigheid van het personeel werd door den directeur, den heer A. II. Polak, de jubilaris toegesproken, ter wijl hem daarbij' tevens namens deMg. een gouden remontoir-horloge met op schrift en loffelijk getuigschrift werd. over handigd. v'U' Ot.) Ier8eke. Bij de Vrijdag gehouden stem- iriiing voor een lid van den gemeenteraad hebben 487 van de 725 kiezers 479 geldige stemmen uitgebracht, waarvan 264 op den heer J. Huihregtso (vnjz. en 215 op den heer M. Mieras (chr. hist.) De heer Huibregtse is dus gekozen. Schore. Een paar slagers alhier zijn wegens het in strijd met de distributie bepalingen in voorraad hebbben vanvai- kensvlëesch van den verkoop van var- kcnsvleesch verder uitgesloten. Nisse. Door de diakonie dor Ned. Hery. gemeente alhier, zijn bij inschrijving ver kocht de stammen yan 61 olmeboomen voor den prijs van f3100, aan de N- V Hout Industrie te Eindhoven. liet brandhout zal aan inwoners van Nisse verkocht worden. 's Heer Abtskerke. I'i de raadsvergade ring van 8 dezer is het tractement van het hooftl der school nader geregeld van f 1050 tot 1 1350, en van de onderwij zeres van 1600 tot f 1000. Tot lid van het Burg- Armb. is herbenoemd de heer I. Duteijn. 'sHeerenhoek. „In den winkel van Sm- kel is alles te koop". Zoo luidt de aan hef van een oud welbekend liedje. Met een kleine variatie mogen wij, 's Heeren- hockers, er gerust van maken: „,,m den winkel van Menheere is alles le koop Inderdaad, wie den grooten, keurig ge- ordenden en allerruimst gesorteerden win kel bazar, zouden wij haast zeggen binnentreedt staat verbaasd en vraagt zien af of hij zich wol in een dorp bevindt waarvan altijd wordt gezegd, dat men er niets kan krijgen. Wel, menige stads- winkelier mocht willen zoo ruimschoots van alles voorzien te zijn in kruideniers waren, wollen goederen, confectiegoede- ren, kanten, doeken, mutsen, hoeden, [iet- ten, linoleum, zeildoek, tapijtwerk, behan gersartikelen, manufacturen, vleeschwa- ren, kortom te veel om op te noemen en alles van uitstekende kwaliteit, mooi gesorteerd, proper en netjes behandeld, terwijl de prijzen, voorzoover die niet onder regeeringsvoorschrift staan, hoogst billijk mogen genoemd worden. Ook de inrichting van den winkel met die kleine bakjes aan den rand van den toonbank, met glas gedekt en waarin allerlei kleine henoodigdheden voor het dagelijks leven liggen uitgestald, wijst op den goeden kijk en den practischen blik van den heer Menheere en lokt tot koopen uit. Geen wonder, dat van wijd uit den omtrek de winkel wordt bezocht en men in het land rondom 'sHeerenhoek niet meer zegt, als men iets noodig heeft: „ik ga naar stad", maar: „ik ga even naar Menheere". Dat daarin een compliment ligt opgesloten aan de vlijt en ondernemings geest van dezen winkelier, die hel. uit eigen kracht zoover gebracht heeft, strekt hem tot lof. Moge hij zijn flinke zaak steeds meer in bloei zien toenemen. Zaterdagavond 0111 7 uur vergader den ten liuize van Jac. Clarij» enkele winkeliers, leden der „Hanze". De nieuwe voorzitter der „Hanze" opende de ver gadering met den christelijken groet en zette het doel uiteen waartoe hi.j de win keliers ter vergadering had opgeroepen, n.l. om ter bestrijding van de moeielijke omstandigheden, die de middenstander in deze dagen ondervindt, een krachtige win- keliersorganisatie te stichten, waaruit gpoedig een kracht zal 'kunnen uitgaan, die aan de winkeliers ten goede kan ko men. De R.-K. Winkeliersivereeniging werd als onderafdeeling der „Hanze" gesticht en als voorzitter dier vergadering werd benoemd J. W. Rijk (die tevens ook voor zitter der „Hanze" is), A. Menheere als secretaris en P. J. Spelier als penning meester. 'We hopen dan ook, dat de vereeni ging spoedig moge aangroeien in getal en gehalte. Devoorzitter sloot de vergade ring wederom met den Christelijken groet. De geestelijke adviseur der „Hanze de weleerw. heer Brouwer, was mede op de vergadering tegenwoordig, die ook beloofde krachtig aan onze vereeniging beloofde krachtig aan de nieuwe vereeni ging te zullen meehelpen. Hansweerd. De schipper van het Duit sche sleepschip „Charlotte" is door Ijfe douanebeambten aangehouden wegens po ging tot frauduleuzen uitvoer van diverse smokkelwaar. Hij is gevankelijk naar Mid delburg' gebracht. Souburg. Dezer dagen is te Oost- en West-Souburg opgericht een Christelijke Bestuurdersbond, waarbij aangesloten zijn de volgende vereenigingenafd. Souburg van „Patrimonium", 'Chr. Nat. Werk mansbond, Roomseh-Kath. Volkshond „St Martinus" en Chr. Metaalbewerkersbond. Het bestuur is als volgt samengesteld J. C. Smits, voorz., J. Suurmond, secr., L. Davidse, P. Roelse en J. Stoekx - Het Nederlandsche sleepschip „Em my" schipper Kwantes met een lading regeeringsaardappelen van Neuzen naar Rotterdam is Donderdagavond bij het binnenloopen der haven te Hansweert tegen den Oosthavendam aangeslagen, waardoor het lekkage bekwam. De sleep boot „België" heeft met de stoompomp het ruim leeggepompt, waarna een reu- üngskleed onder het schip werd gehaald Men zal' trachten het schip met penp noodreparatie te dichten. (Z-) Ritthem. Toen de landbouwer P. C. uit Welsinge gisteren een jong paard uit de weide wilde halen, bleek, dal het dier zoodanig in den modder was gezakt, dat hel er niet uit kon en alzo© was ge- storven. Aardenburg. Smokkelen. Eenvisch- handelaar uit Breskens werd aan de grens aangehouden. Onder dc viscli werd een partS zeep en kwatta gevonden. Kenen ander, benevens paard en wagen zijn in beslag genomen. De smokkelaar is 111 verzekerde bewaring gesteld. (Msbd Breskens. Vrijdagavond is door deduis- ternis misleid een zekere schippersknecht K. van do loopplank in een openstaand leeg ruim van een hietenkast gevallen. Ernstig gewond is hij in de tramremise ondergebracht en Zaterdagmorgen por prov. boot naar het gasthuis te Vlissin gen vervoerd, in ze'er bedenkelijken toe stand. Ossenisse. In den nacht van Zaterdag op Zondag, werd er op den Walenhoek en op liet Zeedorp alhier verschillende malen geschoten. Men denkt .met een sniokkel'partij te doen gehad te hebben, doch het ware van de zaak kon men. nog niet te weten komen. Alhier werd tegen een herbergier procesverbaal opgemaakt wegens liet zonder vergunning aanwezig hebben van een voorraad sterken drank. Sluis. Door de rijksambtenaren is be keuring ingesteld tegen zekere A. van Breskens, wegns poging lot uitvoer yan 1687 stukken kwatta chocolade, 108 stuk ken bfu'de zeep en 23 bussen gecon denseerde melk. Dezfe waar was verbor gen onder garnalen, onder in den wa gen. Dit alles benevens paard en wa gen zijn in beslag genomen. IJzendijke. Vrijdagnamiddag omstreeks 3 uur clreef over onze gemeente ecji ka-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2