BiÈnppoe llpime Vergadering 1 zware Canada C. RAAS, De Groote \t kwaliteit Eiken en Teakhout, le kwalilel Hijs- ei Oeikezeeis. Beste Boerenboter UIT DE PERS. Sociale Berichten. FEUILLETON. Onder den grond. Burgerlijke Stand. Marktberichten. ADVERTENTIE N. Bloedarmoede. Zenuwzwakte. Algemeene verslapping Vrijdag 7 December 1917, 87 canadaboomen, Vrijdag 7 December 1917, publiek verkoopen Mo. 145. Appel- en Pereboomen Doornenhaag. Groote voorraad Waschmachines enz. C. DE GRAAF. Surrogaat-Koffie E. VERBEEM - GOES. Grossier in Boter, 's-Heerenhoek (Z.) Tel. no. 3. Friesche de Wetspoters, Geslaagd voor het candidaatsexamen rechtswetenschappen (cum laude) aan de Vrije Universiteit de heer J. A. de Jager van Nieuwdorp. (M. Ct.) Over de geheime diplomatie, naar aanleiding van de onthulling der Entente-documenten en tractaten door de Bolsjewiki, schrijft ,,Ilet Centrum": Zoo wordt de in meer dan één land vernomen eisch: afschaffing der gehei me diplomatie, door het huidig bewind te St.-Petersburg omgezet in een daad. Hebben de volken niet ten volle het recht te weten, wat er in 't geheim te hunnen aanzien is beschikt en besloten? Ilebben zij er niet ten volle recht op vooral' de beweegredenen te kennen en de doeleinden, waarvoor men eiseht, dat zij zullen strijden „tot het uiterste," ten de zwaarste offers hebben te brengen? Er kan op deze vragpn maar één ant woord worden gegeven. En men houde er zich van overtuigd, dat er heel wat minder afgunst en vip andschap, achterdocht en wantrouwen, met al de droevige gevolgen daarvan, in do wereld zou zijn en dat menig© bloedige oorlog niet zou zijn gestreden, indien het bedrijf der diplomatie stee|ds in 't volle licht had moeten sta,an. Daarom kan hetgeen thans te St.-Peters- burg plaats grijpt, zoo verstrekkend we zen in zijne gevolgen. Vooral, wanneer dit voorbeeld elders navolging vindt. Want het behoeft nauwelijks gezegd, dat, al kunnen natuurlijk de eischen en methoden verschillen, niet enkel tussehen Rusland en zijne bondgenooten de diplo matieke machine in 't geheim werkte. Het verschijnsel is algemeen en moet ook algemeen worden gekeerd en tegen gegaan. r Clinge. Woensdag is alhier een afdeeling der „Hanze gesticht met aanvankelijk 54 leden. Tot bestuursleden werden ge kozen de heeren C. L Goossens, voor zitter, Ed. v. d. Branden, secretaris, Aug. Vercauteren, penningmeester, en joh. v. d. kelen en Ph. Willaert als commissa rissen. ('L Koer.) Het conflict te Tilburg. De Tilburgsche textielpatroons hebben het bemiddelingsaanbod der geestelijkheid hunner stad om het conflict met de ar beiders te beëindigen afgeslagen, iets wat hun niet tot eer strekt. De Bondsadviseur, Rector v. Liempd, mocht een dezer dagen van Mgr. Gallier, Bisschop van Haarlem, blijken van sym pathie ontvangen met de actie van „St. Lambertus", en wel in den vorm van ruimen geldelijken steun voor de Tilburg sche arbeiders. De correspondent van de „Msbde" meldt: Onder de stakers en uitgestotenen is een groeiende beweging gaande, om in Duitschland te gaan werken. Zij zouden zich daarvoor drie maanden moeten ver binden en om de drie weken met ver lof naar hier kunnen terugkomen, ter wijl zij wekelijks een bedrag van 18 gul den naar huis zouden moeten zenden. Zaterdagmorgen hebben zich voor het stadhuis groote groepen textielarbeiders verzameld, welke deze uitreis levendig be spraken. Ons bleek echter, dat zij eerst nog do kat uit den boom wilden zien, alvorens voor hun passen te zorgen. Een krantenbericht alsof er reeds honderden textielarbeiders naar Duitschland vertrok ken waren, bleek ons bij informatie op het bevolkingsbureau onjuist. Officieels erkenning van den Middenstand. In verband met het bekende schrijven van den Minister van Landbouw aan het bestuur van den Ned. R. K. Middenstands bond, om te onderzoeken, of de winst marge op verschillendea rtikelen al of niet te gering is, heeft genoemd bestuur 48) Hoofdstuk III. Er verliepen eenige dagen; de omwen teling slapte met reuzenschreden naar den afgrond der regeeringloosheid. Al de ont kolende slechte hartstochten brulden in de straten van Parijs en alleen de misdaad durfde er het hoofd verheffen. Onder voorwendesol .van .naar verbor gen wapenen te zoeken, plunderden ben den dieven, dronkaards en moordenaars do openbare en bijzondere kassen, be- roofden d e kerken van hare schatten en namen te midden der heilige plechtighe den (te leden der geestelijkheid gevan gen. die men vervolgens als gijzelaars opsloot in de gevangenissen van Parij's, welke te klein geworden waren om! de menigte verdachten te bevatten. Alleen in de kerkerholen der Concier- gerie telde men op Paaschdag vier en zestig priesters, wien men, hoewel er een kapel in de gevangenis was, het ver lof weigerde om mis te lezen; de Munt veranderde in zilveren en gouden munt kelken en wierookvaten, reliquie-kasten met dat van den Ned. Middenstandsbond een bespreking met den Minister gehad met het gevolg, dat de besturen van ver schillende vakgroepen worden uitgenoo- digd hun vertegenwoordigers te zenden naar de vergadering, welke op Woensdag 12 December, des namiddags om 1 uur, gehouden zal worden in het „Hötel de 1' Europe- te Utrecht. Het doel dezer vergadering is het stich ten van R. K. vakorganisaties voor ban ketbakkers, brandstoffenhandelaars, brood bakkers, kruideniers, varkensslagers, vischhandelaren, handelaren in aardappe len en groenten, handelaren in boter, kaas en eieren en handelaren in grutterswaren. De betrokken middenstanders worden uitgenoodigd zoo spoedig mogelijk te mel den, of zij in beginsel genegen zijn zich aan te sluiten bij de op te richten na tionale bonden van bedoelde vakken; in het aartsbisdom Utrecht bij den heer C. J. Alders Cz. te Hilversum; in het bis dom Haarlem mr. Schaapveld, N. Z. Voor burgwal 318, Amsterdam; in het bisdom Den Bosch Joseph Schoenmakers, Geer- truidenberg; in het bisdom Breda Jacq. Jongeneelen, hoofdambtenaar van „de Hanze"; in het bisdom Roermond Louis Pieters, Willem Il-singel, Roermond. Middelburg. In verband met de in de vorige week gehouden aanbesteding van levensmiddelen enz door het Bestuur der Godshuizen, gehouden ten behoeve van de onder diens beheer staande 3 gestichten kunnen wij mededeelen dat gegund zijn de navolgende artikelen: aardappelen aan J.Sanderse, f4.25 per H L.witte suiker C. Bakker, f54blanke basterd J. C. Jansen, f59; bruine basterd Bakker, f57; alles per 100 K G.rund- vleesch J. N. Cohen Zn., f 0.88varkens- vleesch, G. J. van Riel, f 1.12beide per K.G.spek niet gegundrunderschenkel S. van Os, f0 35; kalfsschenkel, G. J. van Riel, f0.42; kalfsvleesch P, de Pagter, f 1.10zout J. C. Jansen, f0.12; alles per K.G.kachelkolen, J. A. Pieters, f2.60; anthraciet,idem f2.80, beide per 100 K.G; olmen vaamhout niet gegund; turf J.A. Pieters, f 1 60 per 100 stuks. De overige artikelen zijn gegund tegen regeeringsprijs of iets daar beneden als volgt: boekweitmee], zout, stroop aan J. C. Jansen; gort rijst, pateidolie, zeep, stijfsel en soda aan K. Meertens Jr. koffie aan C Bakker. (Met.) Van 30 Nov.3 Dec. MIDDELBURG. Bevallen: J. de Troye, geb. Semeijn, d.; Ch. Mol, geb. Montenarie, d.; J. Visch, geb. de Bruijn, z.; P. Vader, geb. de Visser, d. Overleden: C. P. Fens, 69 j., wed. van E. C. de Zeeuw; E. I. M. van Krieken, 52 j., vr. van H. J. v. d. Sluijs. Van 14 Dec. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Steke- tee, jm. 27 j. en J. M. Boddingius, jd. 26 j. Bevallen: C. A. M. Kelder, geb. Schou ten, d.; A. Peeman, geb. Walraven, d.; A. M. Prince, geb. Walraven, z.; L. de Kok, geb. Versluijs, d.; W. v. d. Geest, geb. Houmes, d. KATTENDIJKE. Gehuwd: Adriaan Bak, 22 j. te 'sHeer Arendskerke en Laurina Kosten, 25 j. te Kattendijke. Geboren: Wijnand, z. v. Johannes Ja cobus Snoek en Janna Flipse. (Z.) Over de maand December. SCHORE. Overleden: 28, Dina, 6 w., d. v. Marinus Zoetewei en Prina |Wal- rave. KRABBENDIJKE. Gehuwd1, Frans van der Have 25 j. jm. te Oosterland en Adriana Hoogesteger 22 j. jd.8, Nehje- mia Andries van der Reest, 23 j. jm. te St.-Philipsland en Maria Joosen, 23 j. jd.; 22, Jacob van de Vrede, 22 j. jm. en Francina Weststrate, 23 j. jd.; 29, Anton Marinus Immink, 24 j. jm. te Leiden en Jannetje van Heikken, 23 j. jd. Geboren: 11, Jeras Hendrik, z. v. Ste en custodes om in de ontzettend© geld verspilling te voorzien en dat leger van bandieten en leegtoopers te betalen, die, de werkplaatsen verialende, hunne rlagen en hunne nachten in voortdurende drink gelagen doorbrachten. jOm aan hunne dierlijke hartstoclilten te voldoen, dreven da hoofden der Com mune, de lendenen omgord met de met goud geborduurde sjerp en omgeven door gegalonneerde trawanten, de eerloosheid zoo ver van de armen en de zieken in de liefdegestichten en de ziekenhuizen te bestelen. Zij maakten gebruik van hunne kort stondige macht niet alleen om zich door de 'misdaad te verrijken, ,maar ook om hunne persoonlijke wraaklust uil haat .te gen den godsdienst te bevredigen. De eer- looze Raoul Rigault, een der verfoeie- lijkste leden van die onheilspellende ga lerij, die afwisselend de namen droeg, van Comité van openbaar Welzijn en Com mune van Parijs, deed Mgr. Darboy, aarts bisschop van Parijs, oplichten en gaf hem, door een gevoel van lagen wrok gedre ven, tot medegevangene Gustaaf 'Chandey, een der priesterverslindende schrijvers van de Siècle, een blad der revolutie, hetwelk door de revolutie, die het ont ketend had, in woede overtroffen werd. ven van Harn en Adriana Christina Sent; 17, Marinus, z. v. Jan Kriekaard en Ple- ternella Kuzee; 28, Maatje, d. v. Cornells Haverbock en Francina van Harn; 29, Johanna Maria, d. v. Maarten Vogel en Johanna Westdorp. Overleden: 5, Dingetje de Kuijper, 93 j.; 23, Janna van Leeuwen, 75 j. Hulst, 3 Dec. 1917. Granen. "Wegens regeeringsmaatregelen geen aanvoer en geen noteering. Aangevoerd 10 stuks rundvee, verkocht 8, Varkens 15, verkocht 10. Boter pér kilo f 2,10 a f 0.—. Eieren per 26 stuks f2. Op de eierveiling der V.P.N. waren aan gevoerd ruimeieren. Pr(js fper 100 stuks. (Zelandia.) Goes' 4 December 1917 Graaien geen noteering. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks 115 60 a f0.—Mid denprpB per 25 stuks f3.90. Aan particu lieren f0.— Boter per kilo f 2 80 a f 0.Middennrfis pew Salve kilo 11.40 Partioulieren f 1.45 Eendeieren ct. Ganzeneieren ct. Poeleieren ct. Afwijkende boter f0. Aanvoer boter 45 pond. Aanvoer eieren 126 stuks. Aanvoer Eendeneieren sU is. Aanvoer Kalkoeneieren st rks. Eieren verkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer eieren 160 Prils f 15.a f0.— per 100 stuks. Veilingsvereenigmg „Zuid-Bevelend". Goes, 3 December 1917. Groote Veiling. Goudreinetten f 18, Kleiperen f 8(, Gie- ser Wildeman f 11, Uien voor de fabriek, overzee en overland f 12.5015, Uien voor Neutrale Staten f50f60.20, Pick les voor de fabriek, overzee en overland f 13.50f 14, idem voor Neutrale Staten f35.40f37.10, Stekuien voor de fabriek f5, Witte kool voor de zouterjj, drogerij, overzee en overland f3.70f4.10, Ram menas Toor het binnenland 90 ot, idem voor hst buitenland f 4, alles per 100 K.G. Veilings ver. Zui d-B tvilaad. Goes, 4 December 1917. Kleine Veiling. Peren: Comtesse de Paris f25f27, Beurré Diel f 17f 20, Besi v. Schonau- wen f 1517, Beurré Clairgeau f 11 f 15, Curé f 19f21, Beurré Blance f 12 f 14, Groene Chaumontel f 7f 12, 'Win ter Suikerijen f 10f 12, Diverse Jafel- peren f7f 14, Winter louwtjesperen f 14 f 17, Kleiperen f8f 11, Gieser Wilde man f 10f 14, Pondsperen fllf 14, Di verse stoofperen f 5f 10, Afval penen en kroet f 3f 6, alles per 100 K.G. Ap pels: Goudreinet f 15f 20, Zure Bellefleur f 13f 20, .(jourt-pendu f 12 f 17, Fransche Bellefleur f 10f 14, Cox Oranje raipping f20, Sterappel f20f21, Grauwzuur f 12f14, Reinette d'Or f10 f 12, Peperappel f 9f 15, Diverse zure appels f 8f 12, Armwaarde f 12f 18) Zoete Campagner f9f 14, Zoete Belle fleur f10f13, Pomme d'Orange f 12 f 14, Diverse zoete apipels f 8f 12, Af val appels f5f10, alles per 100 K.G. Diversen: Selderie f8, Uien f 10, Stekuien fl.60fö, alles per 100 K.G. Hazen f2.40f3.70 per stuk. Botterdam, 4 Dec. 1917. Eierveiling V. P. N. Kipeleren V.P.N. f 14.70 a f 15.95, Kipeieren Handelaars f 12.30 a f 16.50, Eendeneieren V.P.N. f 12.80 a f Eendeieren Hande laars f—a f—alles per 100 stuks. Middenprfis V.P.N. f 14.26.Handelaarsf0. -. Aanvoer 3990. Botterdam, 4 Dec. 1917. Veemarkt. Aangevoerd 106 paarden, 5 veulen, 1567 magere runderen, 890 vette run deren, 446 vette en graskalveren, 246 nuch tere kalveren, 7 schapen of lamm, 46 varkens, 148 biggen, 0 bokken of geiten. De prfizen warenvette koeien le kw. 134 a 140 ct., 2e kw. 130 a 120 ct., 3e kW. 110 a 100 c., ossen le kw. 134 a 138 c., 2e kw. 128 a 118 c., 3e kw. 1L6 a 95 ct., stieren le kw. 95 k 105 ct., 2e kw 90 a 80, 3e kw a75ct., Priesters, letterkundigen, magistraten, officieren van het staande lager, moes ten tot gijzelaars dienen. Gijzelaars be- teekende toen slachtoffersmien kon zich in de beteekenis van het woord niet ver gissen, de Commune zelve had zorg ge dragen het door haar decreet van 5 April te verklaren: „Elke terechtstelling van een krijgsge vangene of van een aanhanger der recht matige regeering van de Commune zal onmiddellijk gevolgd worden door de ter doodbrenging van een driedubbel getal gijzelaars, door het lot aan te wij'zen". Drie hoofden voor een, ziedaar hetgleeo. al dadelijk die helden der verdraagzaam heid eischten, die, vier dagen te voren, de doodstraf afgeschaft en de guillotine verbrand hadden. Dat loten oim den dood moest hun niet lang bevredigen; er ,ging geen dag om, dat de straten der hoofdstad niet met het bloed bespat werden van een of an der slachtoffer der volkswoede, heit voor spel der moorden op groote schaal, die de laatste dagen van die monsterachti ge regeering kenmerkten. Orn de gramschap van het gepeupel niet te laten verkoelen, dreven zijne vroe gere vleiers, thans zijn leveranciers ge worden, 'het op den weg der miedaad kalveren le kw. fl.55 af 1.66,2e kw.f 1.40a 11.20, 3e kw. f 1.10 a f 1.alles per K.G. Handel in le kwal. redelijk, pi ijzen eenigs- zins oploopend. 2e en Se kwal. ruim aange voerd, afwijkende prijzen. Prijzen van mager vee warenMelkkoeien 1210 a f360, kalfkoeien f220 a f 380, stieren 1125 a f425, pinken f90 a f115, vaarzen f 100 a f 190, werkpaarden 150 a f 450, slacht- paarden f 100 a f 170, hitten f a f nuch tere kalveren flO a f18, fokkalveren f 14a f26. Biggen f8 a f28, graskalveren f35 a f95. Handel in melk- en kalfkoeien matig, Handel in melk- en kaltkoeien zeer matig. Jong vee en paarden traag. Stieren redelijk. Matige aanvoer. (Maasbode.) In alle gevallen van bloedarmoede, zenuwzwakte en algeheele slapte is de Sanguinose gebleken een toni- fieerend, versterkend en herstellend middel van den eersten rang. Mejuffrouw Dijkman uitZelhemis eene van de zeer talrijke gebruikers, die dit tot hunne vreugde ondervon den Zij schrijft DeSanguinose heeft mjj uitstekend geholpen. Ik had al langen tijd ge dokterd, maar vond niet den minsten baat; eten kon ik niet meer, en wegens zwakte kon ik het geringste werk niet verrichten. Ik ben dank baar den goeden raad van den heer Hobbelman te hebben opgevolgd om de Sanguinose te gebruiken. Mi)'n eetlust is teruggekeerden mijne zwakte aanvankelijk over wonnen. Ik verblijf dankbaar. (w. g Mej. Dijkman. Alle lijders aan algeheele slapte mogen hier hun voordeel mede doen. Sanguinose kost per fl. f 1 50, 6 fl. f 8.—, 12 fl. f 15.—. Tweemaal per dag een eetlepel is voldoendedan kost U deze kuur 12'/j ets. per dag dat is goedkooper dan eenig ander middel. WACHT U VOOR NAMAAK Sanguinose is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. VAN AANDEELHOUDERS DER NV. Zeeuwsche Appelstroopfabriek en Drogerij te Goes. (Voortzettirgder Vergadering van230ct. 1917.) den 19 December a.s. des namiddags ten l'/j ure in de Sociëteit „V.O.V." te Goes. Onderwerp van behandeling: Statutenwijziging. De Voorzitter van den raad van Commissarissen, Dr. J. W. JENNY WEYERMAN. De Notaris PILAAR te Goes zal des morgens te 10 uur te 's Gravenpolder, in eene weide aan Schoortjes Zandweg voor H. H Kerkvoogden der Nederd. Her vormde Gemeente te Goes, tegen contante betaling verkoopen: geschikt voor werkhout voort: de moord was. niet voldoende, men moest dien verlichten door brandsticht- ting en omringen met .puinhoopen. Vermesch, Pain, Maroteau, Pyat, Deles- cluze eischten bloed; Rorhefort en Cour bet verwoestingende eerste wees aan den moker der afbrekers de luisterrijke hotels aan der burgelrs Thiers, Favre en Ferry, allen nieuwbakken republikeinen, allen afgoden van een ntenigte, die thans hunne standbeelden omverwierp om nieu we op te richten, en hunne woningen met den grond gelijkmaakte, hen verra ders noemende en schuldig aan majesteits schennis der natie. De tweede werd de aanstoker van het schandelijk decreet, hetwelk dé bronzen kolom, aan de glorie van Frankrijk op gericht, omverhaalde in in tallooze stuk ken op een laag mest deed nederstorten, Niemand duriide protesteeren; men poogde te vluchten. l)e Commune, die Parijs door schrik had willen bedwingen, bemerkte men ontsteltenis, dat indien -lie beweging aant- hield, zij weldra alleen zou staan, onmach tig om de uitgestorven hoofdstad te ver dedigen. Haar waardige minister van oorlog, de generaal Cluseret, «x-soldaat, van de ka ders van hst leger geschrapt, vwgens het De Notaris F. VAN CLEEF te Hein- kenszand, zal op des voormiddags 10 uur op de hofstede bewoomd door MARINUS VAN STEE te '8 Heer Abtskerke om contant geld eenige zware en zware Baste adres voor alle soorten reparation. Wederverkoopers rabat. Aanbevelend, Voorstad H 37. Goes. zonder bon. gevraagd voor den verkoop van van uitstekende kwaliteit. Omr* Deze week wachtende twee wagons af te geven door C. ZUID WEG, Koopman, 's Gravenpolder. Ook voorradig Industriepoters. TE KOOP Wielen en Assen, Veeren in soort, twee Barouchetten, een Utrechtsche Wagen, een Tilbury, twee Dogkarren, Bogtassen, zware en lichte, 4 Boorenwagenwielen en leeren Schooten. P. MEIJLER, Voorstad, Goes. stelen van militaire equipementstukken, kondigde den verplichten dienst af van alle weerbare mannen van zeventien tot veertig jaar en aan dit deel der burgers werd het verlaten der stad streng ver boden. Een ander decreet, door een anderen booswicht onderteekend, gelastte de aan houding der priesters, „aangezien liet bandieten zijn en de kerken pestholen, waar zij het volk zedelijk vermoord heb ben". De jacht op de pastoors en de achter blijvers nam onmiddellijk een aanvang; een ex-kok, Lacord geheeten, en die, na geweigerd te hebben tegen de Pruisen op te rukken, zijn potten en pannen ver wisseld had met den poist van gemach tigde van het militaire gouvernement, werd belast met de leiding der huiszoe kingen. Binnen weinige weken wasi men aan de slechtste dagen van het schrikbewind ge komen. In het huis van de rue des Feuillantines bleven slechts twee vrouwen en een kind over: Margaretha, Louise en haar doch tertje Laura. (Wordt vervolgd.) Abonnementsprijs p. 3 Afzonderlijke numme. Advertentiën worden Losse beric De toestand in Naar aan het „Berline de Zwitsersche grens schrijft de Russische me „Berner Bund" het navt uit zooeven ontvangen be leiden, heerscht sedert Petersburg volmaakte ru Raad van volksvertegem, zeer strenge maatregelei einde iedere tegenrevolul te onderdrukken .De RO' voor de handhaving der stallen koinen niet meer landers zijn volkomen y levensmiddelentoevoer ze Wagens ipet levensmiddel culatieve bedoelingen wa werden in beslag genomer keraars zonder meer in men werden". Een nieuw Russisch opf Naar man het „Berline Stockholm wordt geseirn woja Schisn", dat Lënl van Kyrenlenko den beve Roemeensche front, genei; tot opperbevelhebber hee generaal schijnt zijne beJ ben aanvaard. De Engelschen in PETERS BURG, 6 Dece; Engelsche gezant en het ben aan de Engelsche tionaliteits-bewifzen overt I hnn huisdeuren te hecht* Naar aan de „Köln. 2 penhagen wordt geseind, ge Petershurgsche bladen besluit, volgens hetwelk nationale vergadering op 2 uur 's middags in het bijeen zal worden geroe De wapenstilstand nil Men seinde ons Dondl BERLIJN. (Officieel). Jr een wapenstilstand geslo fronten van de Oostzee Zwarte Zee en langs Turksch front in Azië, i tot 17 December. De o duren voort. N.B. Men zegt, dat bei wapenstilstand willen verl nuarf. De maximalisten 'het tot stand komen van Duitschland, de Duitsche 1 Oostfront noch de vrijgek gevangenen worden gebrm allieerden in het Westen. WEENEN. De opperbd Rassisch-Rumeensche troi wapenstilstand voorgesteld op weg naar de plaats d dingen. N.B. De Oostenrijksche Czernin heeft in de vergat! gaties gezegd, dat het Donaumonarchie is aan stand direct onderhandelij vrede vast te knoopen. Hoe Tretzky in het bezl documentee kwt De Stockholmsche cor „Vbssische Zeituing" weet Trotzky in het bezit der meuten is gekomen. Op begaf Trotzky zich naar vafn Buitenlaedsche Zak lechter niemand aantrof, allefn ambtenaren mededec volgenden ochtend op hun. wacht werdein. Op 'het v; verscheen Trotzky toen in vergezeld van een profes: burgsche universiteit, met .«off, welke zich met he •vferschillende documenten 5Kj troffen aldaar dertig tsnaren aan, waaronder c ter Petrajeff. Deze verkla, dat geen der ambtenaren d documenten van het Minis De geheimraad Debrowols op aan Trotzky de sleutel ten anet de- geheime d* hand, en gaf eveneens

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 4