UIT ZEELAND. het voornemen de keuze van den nieuwen gezant buiten het diplomatieke corps te doen en moet hij reeds benoemd zijn. Benoemd is mr. A. Philips. Kooluitvoer. Verache kool mag nog tot Sj December zonder consent van de afdeeling i risis -/üVen naar het buitenland worden ver zonden. De zand- en grindquaestie. Verschenen is thans het aangekondig de, uitvoerige Witboek betreffende den doorvoer door Nederland uit Duitse - land naar België, on in onigekeerde rich- ting, bevattende de briefwisseling met de Brilsche en Duitsche Begwnngen. zoo- mede een uiteenzetting van het standpunt der Nederlandscbe regeering inzake öa zand- en grindquaestie en de «PP™*®? der Nederlandsche ofiicieren, den kapi tein der genie De Rood© en den eerste- luitenanl der geme De Jonge va,n Elle mBaaruit blijkt o.m. dat de Britsche re- gpering, behalve den genomen maatregel van afsluiting van het transatlantisch haa- delstelegrammenverkeer, ook nog met an dere maatregelen heeft gedreigd, ten ij Nederland den doorvoer uit Belgie naai Duitschland van metaalafval geheel ver bood, n.l. met herroeping van de üoor haar met een ambtenaar van het mini sterie van Buitenlandsche Zaken gemaak te afspraak betreffende het onderzoek van Nederlandsche schepen uitsluitend te Halifax en niet-goedkeuring voor ver scheping naai' Nederland van gouverne mentsgoederen, geladen in „Noordam ^Blijkens een Nederlandsche Nota zou volgens de Britsche Regeering, ln strijd met artikel 7 van het Landonzijdigheids, verdrag, een onzijdige mogendheid door voer over haar grondgebied ten behoeve van een der oorlogvoerenden kunnen be letten, indien die oorlogvoerende dienten gevolge zijn verkeersmiddelen ontlast. De Nederlandsche Regeering acht de Britsche niet bevoegd tot uitbreiding harer neu- traliteitsplichten, krachtens artikelen - en 5 van genoemd verdrag, maar klampt zich niet vast aan de letter van artikel 2, doch huldigt een mime opvatting harer plich ten in overeenstemming met de strekking van bedoeld .artikel. Zij kan een lading zand en grind alleen als konvooi van krijgsvoorraden beschouwen, muien -ij zekerheid heeft en geen vermoedens of aanwijzingen zonder afdoend bewijs, de doorgevoerde materialen voor militai re werken worden gebruikt, terwijl al dus wordt in een andere notabe.oogd uit heL door de Britsche Regeering bijgebrachte bewijsmateriaal zulks met met zekerheid blijkt. Daaraan wordt toege voegd, dat met 't oog op den in Nederland gerezen twijfel nopens het gebruik der doorgevoerde materialen voor met-militai- re werken, aan de Duitsche Regeering het verzoek is gedaan, aan een Neder landsche commissie van drie deskundigen toe te staan, een nieuw onderzoek m te stellen in België en Noord-Frankrijk, ook in het operatiegebied en m de bei e Vlaanderen. Op dit verzoek is nog geen antwoord ontvangen. De Nederlandsche Regeering neemt in die akte nota van den wensch der Britsche Regeenng om het gerezen geschil niet te verscherpen, maar integendeel, de meest vriendschap pelijke betrekkingen met Nederland te on derhouden. - Met 'het oog op deze gevoelens dringt de Nederlandsche Regeering aan op on verwijlde intrekking van den dwangmaat regel betreffende het overzeesche tele- graafverkeer, waarmede juist het tegen- deel wordt bereikt van wat de Britsche regeering, evenals ,die van Nederland wenscht. In de laatstbedoelde Note wordt ook weerlegd de meening als .zou -ie Nc(l. Regeering telkens eerst na van Britsche zijde uitgeoefende aandrang tot het doen van steppen bij de Duitsche Regeering inzake den doorvoer van zand en grind enz. zijn overgegaan, waarna ernstig protest wordt aangeteekend tegen de aan tijging der Britsche Regeenng, als zoude de Nederlandsche Regeenng den d ooi- voer tusschen 15 September en 15 No vember 1917 van een hoeveelheid mate riaal, bestemd voor hel gewone onder houd van de Belgische wegen en spoor wegen in de eerste dne um;ui'ten an 1918, hebben toegestaan om Duiteehland te begunstigen bij zijn krijgsoperatien. Uit de briefwisseling met de Britsche gezant blijkt andermaal aldus consta teert het Witboek - hoezeer de onjuiste gegevens, welke de Britsche inlichtingen dienst ten aanzien van den uit- en door voer naar België oplevert, geschikt zijn om de Britsche Begeering, ten nadoele van Nederland, een geheel verkeerd beeld dienaangaande te verschaffen. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. N a jaarezi tt i Hg. Vergadering van Dinsdagmorgen te half tien. Voorzitter, de heer mr. H. J. Dijck- meester. Aanwezig 35 leden. Afwezig de heeren Wondergem en Hollestelle, die voor de geheele zitting bericht van ver hindering hadden gezonden, de heeren Bolle, W. van Oeveren, Hocke Hoogen- boom, die dit deden voor deze vergade ring en de heeren IJsebaert en van Niftrik. De voorzitter opent de najaaxszitting op de gewone wijze in naam Tier Ko ningin. Mededeeling wordt gedaan va» ingekomen stukken, waaronder het adres van 15 gemeenten op Walcheren over betaling 30 gelijke termijnen van de bijdragen voor den afkoop dei' tollen op Walcheren. Verder een adres van de boden ter provinciale griffie om verhooging hun ner jaarwedden. Ged. Staten wijzen er op, dat de boden boven hun salaris nog ontvangen voor schrijfloon f 100 en de bode kamerbewaarder f250. Zij stellen nu voor dit in de jaarwedde op te ne men, door die voor allen met f 100 te verhoogen en daarbij aan den kamerbe waarder een persoonlijke toelage van f 150 toe te kennen. Al de vroeger vermelde voorstellen van Gcd. Staten werden naai' de aMeel'in- gen verwezen. Bij deze voorstellen wer den gevoegd nader adressen inzake de ambachtsschool te Goes en een voorstel van de heeren do Veer, Elenbaas, Dekker, v. d. Weijden en Waesberghe, om de sub sidie voor de ambachtsscholen te bepa len- op f35 per leerling en de maxima voor Middelburg op fS400, Goes f4200 en Zierikzee, Hulst en Oostburg i 2800. Inzake het voorstel van den verbin dingsweg tusschen Oost en WestZeeuwsch Vlaanderen deelen Ged. Staten mede, dat de kosten, die in Mei f 144,000 werden geraamd, thans op f 170,000 zijn bere kend. Daarom wijizigen zij hun voorstel' zoo dat het bedrag, dat door 'belangheb benden moet worden bijgedragen niet is f 36,000, doch dat gelezen moet worden ;,een vierde der kosten." Hierna werd overgegaan tot het trek ken der afdeelingen en 'vervolgens be sloten de eerst volgende vergadering te houden op Vrijdag 14 December te 10 uur. Deze vergadering werd daarop ge sloten. (Z.) De stad Goes 1417—1917. (Slot.) Nieuwjaarsdag 1787 was aangebroken. Als gewoonlijk zetten de schippers hun vlag in de ma,st. Een echter, Joost van St. Annaland, zette tot onderscheiding van de ander© schippers een vrijheids- vlag in de mast. De medeschippers waren hierover zóó boos1, dat ze de vlag neer- haaiden; vanzelf moest deze vlag het ontgelden. Men ging naar „De meermin." Deze kloeke daad moest beklonken wor den; den aanwezigen werden nieuwjaar gewenscht, ook' zou men dit de patri otten gaan doen, maar in plaats' van een wederkeerigen gehiKwensch, kregen zij van de leden der leesvereeniging een pak slaagsvoor het afnemen der vlag. Spoedig was dit bekend, de Oranje-ge zinden liepen naar de kade en de ruiten der sociëteit en van de woningen der patriotten moesten er nu aan. Van zelf moest zulk een baldadigheid op nieuw jaar gepaard gaan met overmatig drank gebruik. Niet allen waren bij machte drank te koopen; een oud paartje, dat er nog al warmpjes1 in zat, een echte Oranjeklant, moest voor dit werk eens offeren. Hij werd verplicht zijn hoogen hoed (hoofddeksel der burgers destijds) vol rijksdaalders te doen en deze te geven, zoo men zeide voor dit goede doel, aa,n de ijverige Oranjegezinden. De maand Januari liep ten einde, bij herhaling bevatte de Historische courant, een patriottisch blad uit die dagen, stuk ken over de magistraat en de prinsge zinde burgers uit Goes. Op de meest belee- digende wijjze had 't blad van 27 Januari geschreven over den burgemeester en de regeering; dit stuk viel' geheel verkeerd bij de inwoners. Dinsdag 30 Januari, den gewonen marktdag, was het erg rumoe rig. De regeering vreesde het ergste, zij zag de opgewondenheid, het samenscholen.' der burgers; wat zou er gaande zijn? Het volk liep de Lange Vorststraat in. Op de botermarkt een groot oproer, de livreiknecht van dhr. v. d. Bilt, een prins gezinde, was erg beleedigd. Men sloeg en schopte twee patriotten de markt af. Op de Kade had genoemde bediende het weer te kwaad met een patriot. Deze vluchtte uit angst „de Meermin" bin nen, maar de bediende met een vriend, Hein Meurs, een ruwen schipper hem ach terna, ze pakten hem beet en legden W. Kodde, een patriottischen schipper, op het haardvuur. Deze ruwheden waren oorzaak, dat er Dinsdagsavonds geducht huis werd gehouden. De prinsgezinde» waren beleedigd door het schrijven in de courant, de patriottische partij ge voelde 'zich beleedigd, daar hun leden slaag en schoppen hadden gekregen. De buitenlui bleven dien "Dinsdag in Goes, onder hen was het meerendeel' Prins gezind. Zes uur 'savonds zou menden courantenschrijkrer uit zijn huis halen; dit was een publiek geheim. Een groote hoop volk was .tegen dien tijd op de markt saamgekomen, men begaf zich naar het huis "van procureur J. 'd© Windt. Na een langen tijd gescholden te hebben, vroeg de Windt uit het bovenraam, wat ze toch 'hebben moesten. Hun weder vraag was of hij de schrijver van de stukken over Goes was. Hij gaf een ont kennend antwoord, doch men riep hem toer „Je liegt!" Eenige mannen tracht ten met eten boom zijn deur open te loepen, dit lukte niet. Zijn ramen wer den nu er uit geslagen, het volk liep naar binnen en zijn gansche huis werd geplunderd en geruïneerd. Was het maai bij dit eene gebleven, nog 57 huizen werden vernield en geplunderd. De ge schiedenis heeft de namen en straten voor het nageslacht bewaard: Egte Naamlijst der Borgers van Goes, welkers Huizen geheel of gedeelte lijk Ontgamponeerd en Geplundert zijn geworden tusschen 3031 Januari 1787 Jan van Akkeren, Schildersbaas, en Cornells Hoondert, Kleermakersbaas, in de Ganzepoortstraat. Cornelis Donk, Horlogiemaker, Klok- straat. Jan Noordhoeve, Metselaarsbaas. Adriaan Joossen, Hoeveniersbaas. Gerard Rijsholm, Kleermakersbaas. Cornelis Pieterssen, Schildersbaas. Bartel Lemmers, Schoenmakersbaas. Pieter Verheulen, Kleermakersbaas. Adriaan Eng. de Jonge, Schoenmakers baas, allen Lange Kerkstraat. Adriaan Bodignius. Zilversmit, in de Papegaaistraat. Johan Baden, Lijfcdienaar. Pieter van Klink, Metselaarsknecht. Pieter Baden Jz., Schoenmakersbaas. Johannes Baden, Koperslagersbaas. Herman Bosch, Hoeveniersbaas. Adriaan van den Thoorn. Zilversmit. Samuel Fabel, Schoenmakersbaas. Pieter Ossewaarde, Raad der stad, allen Lange Vorststraat. W C. van der Grijp, predikant papen hoven, Land pastoor, Groote Markt. Janus Berger, Keurslijfmakersbaas, Kor te Kerkstraat. Kornelis Bascter, Tabakverkooper, op het Slot. Jacobus Kleinputte, op de Gort- en Cho colademolen. Pieter Engelsche, Bakkerbaas en Johanna Gorsel, Vroedvrouw, in de Wijngaardstraat. Pieter Fabel, Schoenmakersbaas, en Jacob Fabel, Korte Kramerswinkel, in de St.-Adriaanstraat. Nicolaas van Stevenink, Wijnkooper. Ezaias Zwart, Vroedmeester. J. Dominicus, Fiscaal van 'tLandrecht en Brouwer, allen op de Beestemarkft. Andries Vernel, Schoenmakersknecht, en Johan Fritzner, Koopman en Or ganist, in de Lange Nieuwstraat. Dingenis Bing, Hovenier. Elias Vertrecht, Bakkershaas. Dingnus Boulens, Commissaris van Kleine zaken. Anthb-nie Kouwelier, Mandemaker. Leijn Dijkwel, Koopman en Notaris. Willem Goeree, Koopman, allen 's-Heer Hendrikskinderenstraat. Izak Broeken, timmermanshaas. Willem Kodde, schipper. Z. M. Remmers, Advocaat. Frederik Zuidweg, Schoenmakersbaas. Cornelis Fritzner, Koopman. Adam Wijnriclis, in 't Koffiehuis. Dirk Kaas, Predikant. Willem Bijaart, Ambachtsheer van Zwake. Jacobus Kodde, Rentenier. Abraham Staal, Mennoniten predikant, allen op de Kade. Leendert Krekelenberg, Wijnkooper, en Jacobus Lodewijk Geleedts, Tabakver- kooper bij de Kade. Jan de Wind, Notaris en Procureur. J. de Vei}, Zilversmit. Jan Cuduij, Rentenier. Johannes Vermet, .Kleermakersbaas. Andries Strits. Kleermakersbaas, allen op den Opril van de Groote Markt. Jacobus Schout, Huurkoetsier, in de Korte Nieuwstraat. Jacobus Joel, Koopman in de Voor stad. 't Gewezen Accijnshuis, toebehoorende aan Joost van St.-Annaland, schipper, daar eenige meubelen en winkelwaren in lagen, is van voren ook geheel gedemol- jeert. De Justitie greep eindelijk in, en maakte aan de baldadigheid voor goed een einde. De Fransche overheersching deed zich geducht gevoelen, ook in Goes. Er was voortdurend inkwartiering, nog wel van vreemde troepen. Tot eindelijk 1813 ten einde liep, 1814 bracht verandering. Men was nu weer Nederlander; dat gevoélde men. Zwaar en veel was er geleden. Men begon dadelijk met de oprichting van al lerlei nuttige instellingen. Veel is er in de 19de eeuw veranderd, het stoomwezen heeft ook de Goesenaars verder dan Zeeland gebracht, wat zal de 20ste eeuw ons doen zien? Oud en Nieuw Goes, dat ze samen nog menige eeuw mogen bestaan, en welvaren. Goes. J a c. de Kr. Goes. Door de goede zorgen van (1e heeren der Commissie W. Bitter en Jos. Stieger .en geholpen door den geldelijl ken steun der parochianen kon hedeol het gebruikelijke St. Nicolaasfeest op ,de St. Jacobus- en St. Jozefschool plaats hebben, zeer tot genoegen na tuurlijk van de jeugd. De bisschop-kindervriend in gezelschap van zijn zwarten knecht Sabbas bracht er zijn bezoek, informeerde naar de vor deringen der kinderen, prees de vlijti- gen en braven en vermaande de luien en ondeugenden. Op de jongensschool werden een paar knapen na ontvangen berisping door Sabbas in zijn zak mee genomen. Uit volle borst werden door de kinderen verschillende liederen gezongen den goe den Sint ter eere, welke liederen op de jongensschool door een der heeren on- derwijzejs verdienstelijk begeleid werden met vioolspel. Daarna had de uitdeeling van speelgoed, nuttige geschenkén en! lekkers plaats, welke uitdeeling St. Ni- kolaas zelf verrichtte. De kinderen wa ren zeer blijde en tevreden met hetgeen zij kregen en nog geruimen tijd ria het vertrek van den goeden bisschop weer klonk hun vroolijk gezang. De Hoogeer waarde Heer deken woonde op beide scholen het feest bij inet den weleerw. heer Kapelaan, terwijl het feest op de zusterschool ook vereerd werd met de tegenwoordigheid van den Edelachtbaren heer burgemeester. De H. B. S. bond is voornemens den 18en dezer eene uitvoering te geven in de schouwburgzaal der sociëteit V. O. V. voor leden, donateurs en genoo- digden. De St. crt. no. 238 bevat de acte van oprichting derNaaml. Vennootschap Appelstroopfabriek en Drogerij Zuid-Be veland te Goes. De vennootschap heeft ten doel het drogen en op andere wijze verduurzamen van groenten en vruchten, het drijven van handel daarin en het verrichten van alle handelingen, in den meest uiteebrei den ziu, die aan dit doel bevorderlijk zijn, daaronder niet begrepen het deelnemen in andere vennootschappen, die een gelijk of gelijksoortig doel beoogen. Het kapitaal bedraagt f300.000. Oprichters zijn de heeren A. J. Beek te Schiedam, directeur der aldaar geve stigde N V. „Drogerijen en Conserven- fabrieken v/h. Blad en Prins" en F. L. Plantenga te Goes, directeur der Z. Appelstroopfabriek en Drogerij. Midddkurg. Door de politie te Hoorn is op lelegraphisch verzoek van die al hier, aangehouden de te Hoorn wonende koopman C. J. A. K. en werd hij onder geleide naar hier overgebracht. Naar wij vernemen staat deze aanhouding met de kort geleden gedane poging om kwatta en zeep van uit deze gemeente naar Zeeuwsch-Vlaanderen te doen vervoeren, in verband. De oangehoudenje heeft bekend de be doelde .partij kwatta en zeep aan den beurtschipper ten yervoer naar Breskens te hebben aangegeven. Het was liet. laatste deel van een 1200 stukken zeep en 780 stukken kwatta, die alhier bij den groen- tenhandelaar O. waren opgeslagen en die men in drie partijen over de grens had willen doen gaan. De eerste poging mislukte, eveneens de 'tweede toen het vervoer te Sluis in beslag werd geno men, terwijl nu de derde partij1 de politie alhier in handen viel. Het is gebleken, dat K., die sergeant met onbepaald klein verlof is met vel schillende militairen in verbinding stond, die bij den uitvoer behulpzaam zouden zijn. De aangehoudene wordt ter beschik king der justitie gesteld. "Bevolking. In de 2de helft der maand November zijn in deze gemeente Ingekomen: F. Mijnsbergen, koopman, KI. Vlaande ren M 143, van Goes; J. G. R. van Reijin, loodgieter, Sleeperssingel Q 136, van 's-Gravenhage; A. Nieburg, insp. v. politie 2e kl., Balans E 109, Nieuw-Hel voet. L. Cohen, kapper, L. Gortstr. ,1 337, yiissingenG. A. van Beijnum, boek handelaar, Nieuwstraat H. 34, Zuilen; mej. M. P. A. Mercx, winkeljuffrouw, Veersche singel S 127, Tilburg; I. de Klerk, fabrieksarbeider, Seisweg R 135, Koudekerke; A. de Poorte, insp. Bouw en Woningtoezicht, Heerengracht M 43b, Veere; E. Suvaal, schipper, Brakstraat O §61, Rotterdam; A. Wessels, beambte S.S., Heerengracht M 8, Roermond; mej. H. van Gelderen, scheikundig ingenieur, Loskade P 248, Den Haag; J. Hooftman, kleermaker, Sleeperssingel Q 321, Kou dekerke; A. A. C. O. Schotman, amb tenaar S.S., L. St. Pieterstraat F 37, Waalwijkmej. J. C. Jansen, verpleeg ster, Noordsingel R 57a, Utrecht; ,1. H. van den Uil, Loskade P 267, Den Haag; G. J. Stieber, leeraar a. h. gymnasium, Heerengracht M 48, Zutphen. V ertro kken: H. van Rooijen, van Gravenstraat I 250, Terneuzen; P. J. Lente, Brakstraat O ,'253, O. en W. Souburg; 1. C. Ga- brielse. Markt K 3, O. en W„ Souburg; H. F. Beenhakker, Seissingel R 106, Rle- rik; P. L. E. de Paauw, Heerengr. M 13, pehoondijkeA. J. Bombeek, Bo- gardstraat D 58, Helmond; P. de Voogd, Segeersweg V 1001, Koudekerke; J. A. Freller, K. Delft F 20, Groningen. (M. C.) Het aanvankelijk bestaande plan', dal de reddingsboot naar de Domburg- scho sassen zou gaan om aan de be manning van do Zweedsche bark Ma- driland hulp te bieden, is niet uitgevoerd. De boot is wel geschut, maar is niet gegaan van het hoofd waar anders de loodsbooten vertrekken. Wet zijn naar Domburg geweest 'de „Vlissingen" de „l'oertzen" en de sleep boot „Seine." Deze drie vaartuigen kwa men te ruim zes uur hier terug. De pogingen om verbinding met den bark te krijgen, waren niet gelukt. De zee was ter plaatse te hoog. Vlissingen. Hier is een Belg gearres teerd, die tegen belangrijke betaling zoo wel voor Engelsche als Duitsche dienst spionnage pleegde. Ten slotte werden zijn practijken gedeeltelijk ontdekt en werd hij in de gevangenis te Brugge opgesloten. Daal' verraadde hij een Belgisch vriend, die in Holland vertoefde. Deze is naar België gelokt en eveneens gearres teerd, maai' pleegde uit wanhoop zelf moord. Eveneens werden door zijin ver raad eenige andere Belgen, onder wie een notaris uit Blankenberghe, gearres teerd. De eerstgenoemde Belg werd naar een concentratieicamp in bezet Frankrijk ver voerd, waaruit hij ontsnapte en naar ons land vluchtte. Na veel omzwervingen viel hij tenslotte te Vlissingen in handen van de politie. Hij wordt mede verdacht van oplichting. Alhier is tijdens den storm een deel van het trottoir voor het Grand Hotel weggeslagen, terwijl de sleenen trap die van den Boulevard naai' het strand voert, is beschadigd. Warm water aan huis be zorgd. Sedert enkele dagen is men begonnen warm water aan huis te be zorgen. De prijs is 2Va cent per emmer. Voortaan zal nu regelmatig de warm waterwagen rijden: Vertrek ,smorgens 7 uur van de Wijnbergsche kade, door de Gravenstraat, Ni'euwendijk, Bellamypark, Nieuwstraat, Wilhelminastraat, Groene- woud, Bellamypark, Kerkstraat, St. Jacob- straat, Walstraat, Vrouwestraat, Oude Markt, Kromme Elleboog, Noordstraat, Lange Zelke, Walstraat, Kolvenierstraat, Noordstraat, Scherminkelstr., Walstraat Coosje Buskeustraat, Molenstraat, Groote Markt, Breewaterstraat, Hellebardierstr. 's Middags zal de wagen rijden door de Aagje Dekenstraat, Van Dishoeckstraat, Glacisstraat, Badhuisstraat, Paul Kruger- straat, Hobeinstraat, Verkuijl Cjuakke- laarstraat, Scheldestraat, Bouwen Ewout- straat, Hobeinstraat, Clijverstraat, Schel destraat, Kasteelstraat, Lambrechtsenstr., Kasteelstraat, Lammensstraat, Van der Swalmestraat, Kasteelstraat, Callenfels- straat, Winkelmanstraat, Van Dishoeck straat, Verlengde Aagje Dekenstraat, Ruiiterstraat, Lampsensstraat, Dokkade. (VI. Crt.) Hoedekenskerke. In de Maandagavond gehouden Raadsvergadering, was dhr. M. C. Verbeek afwezig. Het 1ste supple toir Kohier Hoofdelijken Omslag 1917 werd opgemaakt tot een bedrag van f 110 49Va verdeeld over 18 contribuabe- len. Mede werd opgemaakt het 1ste sup pletoir Kohier Hondenbelasting diénst 1917 tot een bedrag van f 7.50 verdeeld over 8 contribuabelen. Op een reclame tegen zijn aanslag in den Hooldeliiken omslag, dienst 1917 van D. de Winter, werd afwijzend beschikt. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd met algemeene stemmen herbe noemd, dhr. A. Walraven. Aan den Gemeente-veldwachter en den gemeente-kantonnier werd over het jaar 1917 een duurtetoeslag verleend ieder ad. f25 Hansweerd. Verslag van de Algemeene Vergadering van 't Groene Kruis, Afd. KruiningenHansweerd- Schore, gehou den 29 Nov. in 't Hotel „de Koren beurs" te Kruiningen. Dr. Kolff v. Oosterwijk opende en leidde de vergadering. De notulen werden ge lezen en goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat voor 1918 de volgende subsidies zijn toegezegd: gemeente Kruiningen f 100 en Schore f 25. De aftredende bestuursleden de heeren F. D. Kolff v. Oosterwijk, A. Stevense en A. Lutgert werden herko zen, terwijl één vacature werd aange vuld door liet verkiezen van den heer J. N. Elenbaas, burgemeester van Kruinin gen. De begrooting voor 1918 werd goed gekeurd. Besloten werd het salaris van de verpleegster met f 25 te verhoogen, een brancard aan te koopen en in tijd van nood de eigendommen van de vereeniging in bruikleen te geven aan het Iloode Kruis. Breedvoerig werd besproken het punt „Wijkbakerdienst". Men was er voor, doch men kwam nog niet tot een be sluit. Als resultaat van (1e leerrijke be spreking van den voorzitter over een noodtoestand, die misschien nog kan ont staan werd een commissie benoemd, dia na zal gaan, welk nut een centrale keu ken en verwarmde openbare lokalen voor onze gemeente kunnen opleveren. Als gewoonlijk was de vergadering slecht bezocht. Door gebrek aan materialen zijn op de werf „Zeeland" een 25 werklieden ont slagen. Al eenige dagen is er hier geen bruin brood verkrijgbaar geweest. Een lee- lijke schreef door de rekening van groote gezinnen, want 't witte brood, hoewel er nogal eens iets aan de kwaliteit man keert, is duur. De douane-beambten alhier hebben op het sleepschip „Christel een groote partij harde zeep ontdekt, bestemd voor uitvoer naar Antwerpen. De knecht is ge vankelijk naar Middelburg gebracht. (N. R. C.) Kruiningen. Zaterdag werd in een ver gadering van de bouwvereeniging Krui ningen—Hansweerd besloten tot den bouw van 20 woningen volgen? ontworpen bouwplan met eenige wijzigingen goed gekeurd voor f 63.000 en voorschot yan hei Rijk te vragen' voor dat bedrag, waar na tot den bouw zal worden overgegaan. Terneuzen. In de vergadering van Bur gemeester en Wethouders is benoemd tot klerk op het Levensmiddelenbureau de heer van Luijk alhier. (2.1 Er komt uitzicht op verbetering in den woningtoestand alhier. Door de Kroon is beslist, dat de gemeente eigenares wordt

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2