KERKNIEUWS. ONDERWIJS Ingezonden Stukken. Sociale Berichten. Rechtszaken. SPORT EH SPEL Laatste Berichten. 415e Staatsloterij. Donner tot het heffen van' een progreis- sieven igasprijs op het voorbeeld van Arnhem en Amsterdam, kon wegens over wegende' bezwaren niet worden ingegaan. Ook werd besloten aan dezelfde lieden als boven genoemd, die petroleum bran den, 10 ct. per Iter vergoeding te geven. Deze toeslagen op gas en petroleum ko men de gemeente op een f 12000 uitga ven te staan en het is niet zeker aldusi de heer Fr. v. d. Putte, dat die uit de gewone middelen bestreden kun nen worden. Met den potrol'eumtoeslagj isl gedeeltelijk het adres der S. D. A. P. beantwoord, waarin 20 ets. toeslag werd gevraagd. De heer Dekker wees oip de gunstige gelegenheid voor petroleumver- bruikers!, zich muntgas aan te schaffen. Aanvragers worden direct geholpen. Ook z'eide hij. bij de rondvraag, toen de heer Oonner namens1 de bewoners der M'. A. De Ruyterlaan vroeg, daar 's avonds eert lantaarn te doen branden, dat als "de burgerij blijft medewerken tol zuinig gasi- verbruik, de straatverlichting zal wolden uitgebreid. De heer v. d. Leeuw vroeg: naar den, bewusten en veelbesproken distributiebear. De Voorzitter antwoordde, da,t het beest nal deugdelijk onderzoek zeer eetbaar vl'eesich bleek te bezitten, maar dat voor taan beeren niet meer onder de distri butievarkens zullen voorkomen. Nog] deel de hij mede dat èn huuroommis'sie èn schoonheidscommissie in wording is. De benoemingen zullen binnenkort. afkomen. Voorzitter dezer vergadering was de heer v. d. Bout; de burgemeester was belet. Afwezig! waren de heeren De Paauw (mil1, dienst) Risch, Kakebeeke en Hollmann, da 3 laatsten met kennisgeving. De ingekomen stukken waren: 1. Telegrammen van gelukwensch met bet 500-jarig bestaan der stad van II. M. de Koningin, den Commissaris der Ko ningin en den oud-commandant van Zee land, admiraal v. Hekking Colenbrander, met daarop verzonden antwoorden. 2. Goedkeuring van 't Raadsbesluit dd. 25 October 1917, tot af- en overschrijving van posten in de begrooting voor 1917. (Voor kennisgeving aangenomen.) 3. Goedkeuring der gewijzigde bouwver ordening bedoeld bij artikel 1 der woning wet. (Idem.) 4. Goedkeuring der verordening no. 30 tot regeling van het lager onderwijs. (Idem.) 5. Adres van de Afdeeling Goes van de S. D. A. P. inzake de oprichting eener centrale keuken. (Met goede hoop kan voorspeld worden, dat met 1 Jan. a. s. de keuken zal geopend worden, aldus de voorzitter.) G. Adres van de Afdeeling Goes van den bond van Nederlandsche onderwijzers, houdende verzoek om wijziging der sa laris-regeling. (Wordt later behandeld.) 7. Verzoek van den heer J. P. W. Geill om in aanmerking te mogen komen voor de benoeming van gemeente-geneesheer, met ingang van: 1 Januari 1918. (Dit wordt met 1 Jan. geregeld.) 9. Een adres van de Goesche afdeeling der S. D. A. P., om te verzoeken, dat aan minvermogende petroleumverbruikers 20 ets. per L. toeslag van gemeentewege wordt verleend. (Is nog in deze vergadering behandeld Zie boven.) Distributie. Van 1 tot en met 7 December 1917 ia verkrijgbaar bij ide winkeliers: i Op bon 17Aardappelen 4 Kjg! Op bon 18: Gort 1 ons. Op bon 19Bak- en Braadvet 1 on^. Op bon 20: Rijst 2 ons. Op bon 21zeep 2 ons. Zondagsrust apothekers. Zondag 2 December a. s. is de apotheek van den heer La Porte geopend; de beide andere blijven dan gesloten. Middelburg. De rechtbank heeft met 30 dagen verlengd den termijn van gevangen houding van P. M., 17 jaar, wonende te Oostburg en thans gedetineerd te Mid delburg, verdacht van verschillende op lichtingen, gepleegd in deze gemeente en te Vlissingen. Tevens werd naar dte te rechtzitting verwezen de zaak tegen W'. T., 62 jaar, wonende te Koudekerke, ver dacht van verschillende diefstallen te Kou dekerke en in dete, gtemieente gepleegd, Ook Tli. bevindt zich in voorarrest. (Z.) Op klaarlichten dag is. alhier bij een bewoner van de Langedelft ingebroken en heeft men door forceeren van helt slot van een kast een bedrag van f43 ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. (Z.) Gisteren trok in de Giststraat. veel belangstelling een sleepers wagen, die voor het politiebureau werd opgeladen metal dei bij Wi. T. op het Zand in beslag gCnoinen goederen, dia hij bekend heeft te hebben gestolen. De goederen werden naar de rechtbank vervoerd. De vergadering van het bestuur der Bakkerspatroonvereeniging met de Coöpe raties „Broederband" en „Vooruit" beslo ten heden aan de uitnoodiging van Bur gemeester en Wethouders gevolg te geven en van af de volgende week, des Woens dags geen brood te bakken. Ovezand. Hier werd met leedwezen het bericht ontvangen, dat onze vroegere pas toor, de ZeerEerwaarde Heer B. I'. F. Mohr, te Rijswijk, waarheen bij in 1905 verplaatst werd, is overleden. R. I. P. Calijnsplaat Op een request, dat aan den minister zal worden gezonden om betere brandstoffenvoorziening, is door 218 hoofden van gezinnen geteekend. In 2 uur tijds; waren alle 218 handtejekfe- ningen bijeen. (Z.) Hansweerd. Woensdagavond werd vrouw v. d. V. onverwachts aangevallen door een grooten liond, die haar vreeselijk in den arm beet. Zij heeft zich direct on der geneeskundige behandeling moeten stellen. Het Belgische schip „Grinthandel II" geraakte Woensdag met het achter schip zoodanig op de steenenglooiing dat het door twee sleepbooten niet vlot kon worden gebracht. Later met hoog water gelukte het echter. Er is veel schade veroorzaakt aan schip en glooiing. Nisse. Woensdagavond hield de zang- vereenig. Excelcior haarjaarvergadering. Uit het verslag bleek dat het ledental gestegen is tot 26 en dat der begunstigers tot 16. De inkomsten waren f 184.35 en de uitgaven f 151.62. Gekozen werd als voorzitter in plaats van J. Moerland, (die bedankt had) J. Schipper, die tevens ook directeur is. Gekozen werd als 2e Secr. W. L. Jansen in plaats van "J. Schipper. Herkozen als bijzittend lid W. Bos en als leden van toezicht G. Meijer en W. Bos. Benoemd werd als bode Jac. Bcmmeljé. Borseele. Hier is Woensdag eengroote mijn aangespoeld. Ze ligt aan de steen glooiing en men heeft er een wacht bij geplaatst. (Met) Wolfaartsdljk. Nu het water wat is bedaard en de haven bij laag water droog komt, blijkt dat er ook daar een groote partij bieten met den jongsten storm in de liaven zijn gespoeld. Dins dagavond is men bij laag water begonnen om de bieten zooveel mogelijk op het droge te brengen. Het vaartuigje van P. Thorenaar, dat in de haven lag, is losgeslagen en tegen de steenglooiing gedreven waardoor het zwaar lek geworden (Met.) lereeke. Bij de verkiezing op Woensdag voor een lid van den gemeenteraad zijn candidaat gesteld de heeren J. Huibregtse en M. Mieras. Veere. Heden zou de nieuw-benoemeia burgemeester, de heer Ru i js Ballot be- eedjgd en geïnstalleerd worden. Er had den geen 'feestelijkheden plaats. Westkapelle. Woensdagnacht is een Duitsche torpedoboot even buiten de ter ritoriale wateren verongelukt. Aardenburg. Een persoon uit Middel burg, die door de kommiezen op 'den lijve gevisiteerd werd, had zeven meter 'fila.- nel', onder alle kleederen om he t lichaam gjewonden. Eede. De raarste geschiedenissen doen tegenwoordig omtrent smokkelen de ronde. Zoo vernemen we, dat een vrouw alhier met twaalf hemden aan, de grenspas seerde. Breskens. De provinciale boot, die 10 uur 45 tei Breskens aankomt, passeerde een paar dagen geleden tijdens haar tocht, op korten afstand een mijn, die de uit kijk pas' in het oog: kreeg, toen de boot de mijn reeds' gepasseerd was. Dehooge zeeën belemmerden het gezicht. Terneuzen. Door den Prov. Bond van Zeeuwsche Veehandelaren zal op1 Zater dag'. 1 December a,.s. een buitengewone, algemeelne ledenvergadering wonden ge houden ter bespreking van de wantoe standen in den veehandel1 in Zeeuwsöh- Viaamderen. Oostburg. Ter rectificatie, van het be richt in dit blad van 27 November j.l. over R. K. Propagandaclubs in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen het volgende: Ook hier wordt de oprichting van Propagan daclubs1, ten zeerste noodzakelijk geacht, vooral met het oog op de aanstaande ver kiezingen. De .strijd tusschen links en rechts liep tot heden in het Voordeel der eersten af; doch met den steun van goed georganiseerde Propagandaclubs zal bet wellicht mogelijk zijn, de balans; naar rechts te doen overhellen. Vandaar een algemeen streven in het vierde district tot oprichting van Prop.-clubia. Oostburg is voorgegaan. De vereeniging telt thans 20 werkende leden. Met zekerheid kun nen we melden, dat ook andere plaat sen spoedig van zich zullen laten hooren. Donderdagnamiddag omstreeks drie uur hoorden we een hevig schieten, dat slechts een kwartier duurde. Vrijzeker bestookten vliegers der geallieerden de Belgische kust. In den nacht van Woensdag op Donderdag j.l. is hier weer een hevige ontploffing gehoord, omstreeks twaalf uur. De slag was zoo hevig, dat de gebouwen op hun fundamenten trilden. Nieuws telefoonaansluitingen. Goes: 147, D. J. B., Arentz, hout handel Marktveld A 128, Kloetinge; 149, Nationale Bankvereeniging, Kantoor Goes'; 150, Zeeuwsehe Landbouw Mij. 's-Heerenboek: 4, Drogerij Neder land, H 46, Nieuwdorp; 5, G. Jansfe, in aardappelen. Kwaden damme: 1, E. Verbeeim, Piz., handel in kunstmest, veevoeder, fruit en groenten; 2. F. van Tichgelein, café houder, glossier in rijwielen, naaimachi nes en onderdeelen. ÏW.ol p h aar tsdijk3, Gebr. Joh. C. en A. Moelker. KALENDER DER WEEK. Van 2 tot 9 Dec. 1917. Zondag 2 Deo. Eerste Zondag v. d. Advent V (bi. 65), D (bl. 269); gedach tenis v. d. H. Bibiana V (bl. 1436 en 1116), p (bib. 1054 en 245); 3de ,ge- bed v. d. H. Maagd V (bl. 67), D; (bl. 101). De gebeden na de stille H. Mis op bl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater V (bl. 10), D (bl. 69); na de Hoogmis gebed voor de Koningin V (bl. 53), D (bl. 122). Vespers op bl. 272. Maandag 3 Dec. H. Franciscus Xave- rius V (bl. 1437), D (bl. 1055)2de .ge bed v. d. Zonidag V (bl. 66), 1) (bl. 269). Dinsdag 4 Dec. H. Petrus Chrysologus V (bl. 1440), D (bl. 1056 en- 222); 2de gebed v. d. Zonidag; gedachtenis v. d. H. Barbara V (bl. 1441 en 1107), D (bl. 1056 en 240). Woensdag 5 Dec. Mis als Zondag; ge dachtenis v. d. H. Sabbas V (bl. 1442 en 1099), D (bl. 1057 en 235). Donderdag 6 Dec, II. Nicolaas V (bl. 1442), D (bl. 1057); 2de gebed v. ;d. Zonidag. Vrijdag 7 Dec. H. Ambrosius V (bl. 1445 en 1080), D (bl. 1058 en 22); 2de gebed v. d. Zondag; 3de gebed en laatste Evangelie v. d. Vigilie v. d. Onbevlekte Ontvangenis V (bl. 1448 en 1449), D (bl. 1058 en 1364). [Of welMis v. d. Vigilie v. d. On bevlekte Ontvangenis V (bl. 1447); ge dachtenis v. d. H. Ambrosius V (bl. 1445 en 1080); 3de gebed v. d. Zondag], Kleur der H. Mis paars. Zaterdag 8 Dec. .0. L. Vrouw Onbe vlekt Ontvangen V (bl. 1452), D (bl. 1061); 2de gebed v. d. Zondag. De gewone orde der H. Mis, die lede ren dag terugkeert, begint op bl. V 11 D 71. De bladzijden met V geteekend verwijzen naar het „Volksmisboek" en de bladzijden met D geteekend naar het „Mis en Veaiperboek" van Desclée. Zondag 2 Dec. Ie Zondag v. d. Ad vent, Epistel: Rom. XIII 11—14, Evan gelie: Luc. XXI 25—33. Kerklijst van 's Heerenhoek. Zondag 2 Dec. Zondag ,de le Zondag der maand De cember. Alle retraitanten worden Ver zocht, vandaag ter Communie te gaan. De L. Missen zijn te 7, 8l/2 en 10 uur. 's Middags te 'Ü/s uur catechismus te 2i/2 uur de Vespers met rozenhoedje voor den vrede, en onmiddellijk 'daarna dje oefening der recollectie. Deze week dagelijks de gewone cate chismus. Eiken morgen le 5 Té uur wordt do II. Communie uitgereikt. Dinsdag feest van de II. Barbara, pa trones van een zaligen dood. Te 8y.j uui; de gezongen H. Mis voor de lavende broeders- en zustersteden van 'de Broe derschap der gedurige aanbidding an van een zaligen dood. (Woensdagmiddag te 2 uur vergadering van de zelatricen voor de retraitepenning. Vrijdag: de le ider maand December 's avonds te 6 uur lof mei preek Ier eere van het II. Hart. Zaterdag feest van de Onbevlekte Ont vangenis van Maria. De H. Missen als op Zondag!: te 7, 8V2 en 10 uur. Na de Hooig'mis zal er gelegenheid zijn om te worden ingekleed in hel schapulier van den Berg Karmel. 's Middags van 36 uur gelegenheid om te biechten ,en te 4 uur lof der H. Maagd met rozenhoedje en het gebed voor den vrede. Deze geheele week gelegenheid om 'ziehl te laten inschrijven in de Broederschap der gedurige aanbidding en van den goeden dood. Dinsdag' zullen in Goes eenige dames, kenbaar aan een gelen band ami'dien arm, bloempjes ten verkoop aanbieden, en de opbrengst daarvan zal besteed worden voor de tuberculoselijders. Men heeft ons verzocht dit werk den parochianen aan te bevelen, wat wij bij dezen doen. Splitsing in het dekenaat Hulst. Met ingang van 1 Januari 1918 wordt het dekenaat Hulst gesplitst in een dekenaat Hulst en een dekenaat Honte- nisse. Het nieuwe dekenaat Hontenisse zal omvattenGroenendijk, Boschkapelle, Grauw, Hengstdijk, Lamswaarde, Osse- nisse en Stoppeldijk. Tot het dekenaat Hulst blijven behooren Hulst, Axel, Clinge, St Jansteen Koe wacht, Nieuwnamen, Sas van Gent, Neuzen, Westdorpe en Zuiddorpe. Hieraan wordt toegevoegd de parochie Philippine van het dekenaat Aarden burg. („Maasbode".) Binnenkort zullen in Duitschland (Miiuchen) tot dusver nog onbekende preeken van St. Augustinus het licht zien, die onlangs in een handschrift der Wolfenbuttelsche bibliotheek zijn ont dekt. De ontdekking is te danken aan een Belg, den Benedictyner pater Ger main Morin. Het werk is opgedragen aan den Rijkskanselier Graaf v. Hertling. De heer C. Kerkhove tè Goes is ge slaagd voor het diploma boekhouden der Ver. van Leeraren. (Z.) Benoemd tot onderwijzer aan de Bijz. school te Krabbendijke dhr G. Jansen te Zaamslag. Geslaagd te Leiden voor het candi- daats-exainen in de rechten de lieer J. Moolenburgh van Middelburg. Te 'x-Gra- venhage voor de wiskunde I.o. de heer L. A. Versprille te Rilland-Bath. Schoondijke. Naar we vernemen, hebben Ged. Staten de nieuwe salarisregeling der onderwijzers niet goedgekeurd. Hoek. De heer J. de Bliek, vroeger te Zuidzande, is alhier benoemd tot onder wijzer met verplichte hoofdakte. Aardenburg. Voor de vacante betrek king van onderwijzer met verplichte akte Fransch L. O. heeft zich geen enkele sollicitant aangemeld. Voor de vacante betrekking van tijdelijk onderwijzer hebben zich vier sollicitanten aangemeld. beiden te Souburg, ieder f7 b., voor den eerste s. 2 w. tuch'tsch., voor den tweede s. 7 d. h,heling: J. A. K., 31 j., werkman te Kruiningen, 4 m. gev. straf; verboden terugkeer: M. de V., 64 j., 'lïuisvr. v. K. M. te Eede, een m. gev. straf; beteediging van een ambte naar J. M. de V., 28 j., landbouwer te Cortgfene, flö b. s. 15 d. h.; distribu- tiewetovertredingM. A. v. E., 53 j., hsv. A. J. te Zuiddorpe, f 10 b. s. 10 d. hi.verboden uitvoer: P. de K., 18 j., landbouwersknecht, zonder vaste woon plaats, een m. gev. straf; J. P., de J., 20 j., sjouwerman, te Rotterdam, Th. v. II. V., 29 j., werkman te Biervliet, E. v. L., 26 j., werkman te Sas van Gent, allen twee m. gev. straf; W. M., 33 j., werkman te Hilversum, 1 w. voorw. gev. met 2 j. proeftijki. Vrijgesproken: K. v. K., 16 j., schoen maker en J. K., 27 j„ beiden te Domburg en beiden verdacht van diefstal; J. L., 33 j., sleper te Middelburg, beklaagd van verduistering. (Bulten Terantwoordelijkheid der Redactie.) Bond van R. K. Propagandaclubs. Vergadering van de Voorloopige Com missie tot oprichting van een Bond van R. K. Propagandaclubs in Zeeland op Woensdag 28 Nov. 1917, des avonds te half 8 in het lokaal naast de R. K Kerk. Deze vergadering werd geopend door den voorzitter met den chr. groet waar na hij de andere heeren hartelijk wel kom heette. Hierna werden de ingekomen stukken behandeld, die zeer vele waren. Er waren berichten ingekomen van oprichting van Prop. clubs. Verder een schrijven van Zierikzee, waarin mede gedeeld werd, dat men geen Prop. clnb kon oprichten. De secretaris deelde mede dat hij Zierikzee heeft trachten te over tuigen van de noodzakelijkheid van de oprichting van een Prop. club, maar tot heden toe hierop nog geen antwoord ontvangen had. Verder gaf Zeer Ëerw. Heer Deken van Oostburg ons de ver zekering van zijne medewerking. Nu kwamen de brieven aan de orde, waar van de regelementswrjzigingen voorge steld werden. Deze werden artikelsgc- wijze behandeld en sommige aangeno men en andere weer aangehouden wer den tot de eerste algem. vergadering. We hadden nu de volgende resultaten bereikt n 1.13 definitief aangesloten Prop. clubs en 7 aangesloten Correspondent schappen. Uit het district Oostburg hadden we alleen bericht ontvangen uit Oostburg en IJzendijke. De andere plaatsen zijn te veel onder den indruk der tijden. We hopen dat ook deze spoedig iets van zich laten hooren. Uit het district Hulst hebben we nog niets vernomen van Ossenisse, Hengst dijk, Stoppeldijk, Boschkapelle, Zuid dorpe, Axel, Neuzen, Sas van Gent en Overslag. Uit het district Goes is uit Hansweerd nog niets vernomen. Uit Tholen en Oud-Vossemeer was ook geen bericht ingekomen. Men zou verder trachten in Souburg en Veere ook een correspondentschap op te richten. Nu kwam het punt van Alg. verg. aan de orde. Wanneer en waar moest die plaats hebben Na lange bespreking werd eindelijk vastgesteld, dat ae vergadering, indien 't mogelijk is, 13 Januari plaats zal hebben en wel te Hansweerd In die vergadering zouden de statuten besproken worden en een definitief Bondsbestuur gekozen worden, terwijl de voorzitter in het kort het doel van den Bond uiteen zal zetten. Besloten werd verder alle vereenigingen een agenda te sturen met het verzoek of ze dien dag kunnen vergaderen. De vergadering zal 's middags omstreeks 2 uur aanvangen. De penningmeester klaagde er over, dat hij den bodem al begon te zien en na eenige middelen beraamd te hebben om aan geld te komen sloot de voorzitter om 11 uur de ver gadering. Arr.-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank te Middelburg heeft he den veroordeeld wegens Diefstal: J. A. S., 18 j., werkman te lerseke, f 10 1>. s. 3 w. tuehtsch.M. J. G., 16 j., koperslager, en P. L., 16 j., scheepsmakers, beiden te Ylissingpn, ieder f5 b. s. 2 vv. .tuehtsch.; J. M., 18 j., J. C., 16 j., en J. O. de R„ 16 j., al len te Vlissingen, de eerste tot 1 pi. gev. straf, de tweede tot een' 'maand voor waardelijk met drie jaar proeftijd en de derde tot f10 b. st. 3 w. tuehtsch.; J. L., 19 j., koopman te Vlissingen, flö b. s. J5 dl h.L. de R., 63 j., Vlissin)- gen f3 b. s. 3 d. h.; L. de W„ 26 j., fabrieksarbeider en C. v. M„ 31 j., werk man, beiden te Souburg', ieder een week voorwaardelijke gevangenisstraf met twiele jaar proeftijd; P'. B., 31 j„ arbeider te Goes, flö b. s. 15 d. h.; A. v. K„ 21 j., sjouwerman, te Schore, 4 m. gev.- straf, voorwaardelijk 'met 3 jaar proef tijd'; H. v. d. W|., 27 j., tuinman te Bonn-' burg, f 10 b. s. 10 d. h.strooperijJ. H. y. d. B., 16 j. en P. de P., 18 j„ Mynheer de Redacteur Ik kom op tegen wat ik las in het verslag van de Olie-enlijnkoekenfabriek. „Zij die niet aan de productie deelne men, moeten tot een minimum worden teruggebracht. De tusschenhandel moet verdwijnen". Als dat zoo gezegd is dan wil ik die heeren wel eens zeggen: gij hebt gemakkelijk praten met uw groote tractementen, met uw tantièmes hier en uw provisies daar, maar ge moest maar eens in onze schoenen staan. Wat is er te zeggen op een netten tusschenhandel Mag ik niet als meelagent of peeënagent of agent van een lijnkoekenfabriek mijn waren aan den boer presenteeren Als daar misbruiken bij zijn gebeurd, is het erg genoeg. Maar daarom behoeft die handel nog niet genekt. De burgerij leert uit zulke gezegden wat zij te wachten heeft van de groote hee ren. Neen, weet ge wat verdwijnen moet De baantjesjagers die tegenwoordig overal het hoofd opsteken en teren ten koste van de belastingbetalende burgers. En of al die fabrieken die z.g. tot zegen van den boer worden opgericht werke lijk een zegen zullen zijn, moet de toe komst ook nog leeren. Dank voor de plaatsing. Een burger, neringdoende. Voetbal. Zondag a. s. speelt „K D. O. II" een wedstrijd tegen „Vitesse" uit Kruiningen, voor een serie van den „G V. V „K. D. 0."s derde elftal gaat naar „Olympia" van Heinkenszand tot het spelen van den eersten Competitie wed strijd. Daarna speelt „G. V. V. I" om 2'/2 uur tegen „Middelburg III." Deze laatste belooft wel een interessante wedstrijd te worden daar Middelburg zeer sterk opkomt. Per telefoon. BERLIJN. (V.D. officieel.) Op het slag veld bij Kamerijk vielen do Engelschen' in den vroegen morgen na een hèvige ar- tillerievoorbereiding' onze stellingen wes telijk van Bourboin aan, maar werden onder zware verliezen afgeslagen, iWiEENEN- Bij het opperbevel is uit Czarskojezelo (de vroegere residentie van den ex-czaar), van den raad van volks commissarissen van Rusland een draad loos telegram aangekomen, waarin de vol ken der oorlogvoerende landen worden opgewekt onomwonden de vraag ta ber antwoorden of zij1 bereid zijn tot het ope nen van onderhandelingen1 met Rusland over een te sluiten wapenstilstand en een algemeenen vrede of niet. D» Oos- tenrijksch-Hongaarsche regeering heeft 29 November daarop geantwoord, dat ziji van het telegram kennisgenomen hebbende, van meening is, dat de daarin vermelde princiepen tot het sluiten van een wa pen stilstand en een algemeenen vrede haar geschikt voorkomen en zij zich tol het openen van ■onderhandelingen in dien geest bereid verklaart. Het antwoord was geteekend: Czernin. DEN HAAG. Het Kamerlid De Jong heeft naar aanleiding van een bericht van „De Telegraaf" over een conflict tus schen de ministers Treub en Posthuma over den kaasuitvoer eenige' schriftelijke vrag;en tot de regeering gericht. |W;at de zaak betreft vemeimen wij1, dat genoemd conflict inderdaad bestaat maar dat ernstig wordt gestreefd naar de op lossing ervan. le kl., 3e lijst. Trekking 28 Nov. f20000: 8791 f 1500: 8931 f 1000: 18000 f 400: 8115 f 200: 11108 12857 f 100: 1103 6351 f 20: 3686 3735 5879 6201 6203 9324 9336 9387 9801 10187 13699 14572 14582 le kl., 4e lijst. Trekking '29 Nov. f 100: 19036

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2