Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. Weerkunde. KERK N I E U W S. ONDERWIJS Rechtszaken. Landbouw en Veeteelt 415e Staatsloterij. Burgerlijke Stand. Marktberichten. De heer Vertregt vond gelegenheid voor te stellen den post „opbrengst van do mededinging van plaatsen gedurende de jaarmarkt" te schrappen, om op die manier de kermis af te schaffen, het fi- nantieel bezwaar wordt nu na vier jaar niet meer gevoeld. Na eenige discussie werd bet voorstel van den heer Vertregt verworpen mlet 11 tegen 2 stemmen, die van de heeren Vertregt en de Veer. Aangenomen werd nog, om f2300 sub sidie toe te bennen aan de Handelsdag- school. Gisterenavond hield de Christelijke bes'tuurdersbond eene vergadering, waar in het woord werd gevoerd door den heer H. Amelink, secretaris van het Christe lijk Vakverbond. Na de rede van dezen spreker werd '©en atdeeling opgericht van den Christ. Bond van werklieden in pu- blicken dienst met aanvankelijk 8 leden. Binnenkort zal' de nieuwe atdeeling eein vergadering beleggen, waarin een be stuur zat' worden gekozen. B. en -W|. hebben eene commisfeae benoemd om voorloopige plannen te be ramen voor de oprichting; van een cen trale k'euken en hebben in die commissie benoemd de directrice van de industrie- en huishoudschool1, mej. M. Bonner, mevr. P. Doets', de dames Pi Corné en L. Wi, de Wiolf en de heeren L. Onderdijk, Wi. A. den Hollander, J,/ Vernooijis', J. P. Pieterse, M. C. Wi. van Tiet, S. van Brake! en M. Grijispaardt. De commissie is gjsteren geïnstalleerd en heeft tot bestuur gekozen: dhr. L. Onderdijk, voorzitter, mevr. Doets1, secre taresse en de heer J. P. Pieterse, pen ningmeester. (Z.) Maandagavond is op het politie bureau door den commissaris van politie namens het Carnegieheldenfonds met een een korte toespraak aan den 13-jarige^ Hendrik Johannes Cornelis Keulemans, in het bijzijn van diens'' vader, een loffe lijk getuigschrift van genoemd fonds uit gereikt voor de menschlievendheid en den moed door hem betoond bij de red ding van een jongen op 20 Augustus. Het getuigschrift is in een mooie lijst geplaatst, terwijl tevens een spaarbank boekje met f 60 eveneens namens ge noemd fonds! aan den jeugjdigen held werd overhandigd. (Z.) Maandagnacht ontdekte 'n agent van politie, dat er vonken sloegen uit deiï draad, die van de woning van den heer Holthuijzen naar de aan de overzijde der straat staande paal loopt en die den electrischen draad der tram ophoudt. Daar toen bang was voor erger gevolgen, werd de directeur van het efectrisch bedrijf er mede in kennis gesteld, die echter zeide, dat des nachts de stroom wordt afgesloten, maar dat als hedenmorgen weder stroom wordt gegeven, het gevaar lijk zou zijn de paal aan te raken, waar om er hedenmorgen een post bij werd geplaatst en hij aankomst van de eerste tram er mede in kennis werd gesteld. Van de laatste train, die gisterenavond op de Markt kwam; brak de beugel van den motorwagen, zoodat er oponthoud ontstond. De Directeur der Arbeidsbeurs in het 29e district (tussehen Ooster- en 'Wles- ter-Schelde) waarschuwt Nederlarid- sche arbeidskrachten am zich! niet door hoog loon of vast werk op m o n d e 1 i n- ge beloften naar het buitenland te laten verlokken; gewenseht is eerst inlichtin gen in te winnen bij de Arbeidsbeurs te Middelburg of heeren Correspondenten. De Directeur voornoemd, B. KRUZE. Gemeenteraad van Vlissingen. In de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad van Vlissingen wer den onder meer de volgende stukken over gelegd: Een schrijven van het bestuur der Brandweer om het salaris van den secre taris van f 75 op f 150 te brengen met ingang van 1918. Een adres van het bestuur van het Plaatselijk Arbeidssecretariaat om voor personen, die niet in den Hoiofclelijken Omslag zijn aangeslagen .petroleum voor 20 cent en voor hen, die in de eerste tol do vierde klasse zijn aangeslagen, voor 25 cent per liter te verstrekken. Een schrijven van den minister van Landbouw enz,, naar aanleiding van een adhaesie voor B. en WI. gezonden met een adres van B. en Wi. van Soest om goedkoopere petroleum beschikbaar te stellen, waarin de minister mededeelt geen termen te vinden om vooralsnog over te gaan tot verlaging van den pe- troleumprijis of dit artikel op te 'nemen in de lijkt van goederen, bedoeld'* in ar tikel I der distributiewet. Het reeds gepubliceerde adres inzake het ook aan de bouwvakarbeiders uit- keeren van 3 uur loon per week. Eene mededeeling van den minister van landbouw, mede namens dien .van finantiën, dat de gemeente Vlissimgern voor de uitgifte van aandeelen in de Nederlandsche Uitvoermaatschappijl zijn toegewezen 4 onderaandeelen van flOOO. Aan de orde waren thans een drietal benoemingen. Ten eerste van een onderwijzer met verplichte hoofdakte en akte Fransc'h] aan school E, waarvoor de voordracht be stond uit de heeren A. Mets en A. de Mol te Vlissingen en S. A. Denneb'ooml te Wageningen. Benoemd werd de heer 1 Mets. Ten tweede van een leeraar in de werk tuigkunde aan de burgeravondschool en avondschool voor handwerkslieden, waar voor op de aanbeveling stonden de hee ren J. Vader en Wj. H. Houwing, beiden te Vlissingen. Benoemd werd de heer Vader- Ten slotte van een lid van het bur gerlijk armbestuur, w,aarvoor voorgedra gen waren de heeren Jac. Polderman en J. C. Auer. Benoemd werd de heer Pol derman. .Overeenkomstig het voorstel van B. on W. werden de verordeningen op de hef fing en invordering van tolgelden op den VlissingSchen Koudekerkschen straatweg opnieuw onveranderd aan Ged. Staten ter goedkeuring toegezonden. Goedgekeurd werd 'de begrooting voor 1918 van de èomtoiss'ie van beheer van genoemden straatweg. Eveneens werd goedgekeurd de reke ning van de groenten- en fruitveiling over 1916, met een eindcijfer van f2540.301,/2 in ontvang en uitgaaf, i De minister van Binnenlaadsehe Zaken heeft medegedeeld, niet meier te zullen bevorderen, dat na 31 December 1917 verlof wordt verleend aan de gemeente Vlissingen om accijns of gedistil leerd te heffen. Ook na een onderhoud met den wethouder van financiën was de minister van dit standpunt niet af te brengen. Gemeentebegrooting van Vlissingen. De ontwerp gemeentebegrooting van Vlissingen geeft in ontvangst en uitgaaf een eindcijfer aan van f 804.330.321/2 met een post voor onvoorzien ad f' 6836.251/2- De begrooting gaat vergezeld van een toelichting van B. en W„ waaraan wij het volgende ontleenen: Hel vierde oorlogsjaar, waarin wij ons thans bevinden, heeft zijn invloed op de cijfers dezer gemeentebegrooting belang rijk doen gevoelen. De crisis toch, waarin ons land verkeert, heeft voor Vlissingen van den aanvang: af het gevolg gehaid, dat een belangrijk deel harer bevolking zijn inkomsten moest derven, hetgfeien on middellijk in de schatkist der gemeente werd gevoeld. Behalve de mindere opbrengst der in komstenbelasting, moest de gemeente nog andere inkomsten derven, als een direct gevolg van den oorlog, terwijl daarbij nog kwamen de meerdere uitgaven, deels di rect, deels indirect het gevolg van de crisis. Onder de uitgaven, die een gevolg waren, noemen B. en W. de voorziening ïn levensmiddelen en ouder de indirecte de hoogere prijzen van materialen, welkie voor het huishouden der gemeente dage lijks worden geëischt, en de verhooging van verschillende bezoldigingen. Het ligt voor de hand, dat al deze meerdere uitgaven door meerdere heffing van plaatselijke inkomstenbelasting moe ten worden gevonden. Deze zijnechter niet de eenige uitgaven, welke in verge lijking met de begrooting voor 1917 zijn gestegen. Legt men beide begjpotingen naast elkander, dan constateert men eene vermeerdering der gewone uitgaven tot een bedrag van f36.100. Hiertegenover staat eene vermindering der gewone uitgaven tot een bedrag van f 10.700. De gewone inkomsten bedroegen minder f 1000, waarbij komt f 6000, omdat er geen goed slot over 1915 was, maar waar tegenover staan de volgende vermeerde ringen uit bezittingen f 3500, heffingen f 1200 en diversen f 400. Nog bijgerekend f5700, die meer voor onvoorziene uitgaven zijn uitgetrokken, blijft dit alles tezamen eene vermeerdering der uitgaven met f 33.000. Dit bedrag zal dus het kohier- van de plaatselijke di recte belasting voor 1918 minsten meer aanwijzen, alhoewel de betrokken post verhoogd werd van f226.000 op f 263.000. Tot dekking der uitgaven, welke onmid- delijk verband houden met de crisis, zijn op de begrooting tijdelijke leeningen tot een gezamenlijk bedrag van f 97.000 uitge trokken. Burgem. en Weth. hebben ge meend nog geen post als bijzondere cri- sisuitkeering van het rijk te moeten ra men, alhoewel niet is uitgesloten, dat Vlis singen over 1918 daarvoor in aanmerking zal komen. Schore. De school zal hier door het uitbreken van de besmettelijke keelziekte bij een dochtertje van het waarnemend schoolhoofd de eerst komende 8 dagen gesloten zijn. Hoedekenskerke. Alhier worden pogin gen aangewend oim een 'tweede postbe stelling voor de buitenwijken te verkrijr gen. Mede zal worden getracht de post die des voormiddag^ voor deze gemeente ta 's-Gravenpoldeir aankomt en die daar tot omstreeks drie uur blijft liggen, direct naar de plaats! zijner 'bestemming Te doen doorbrengen. Zoodoende zou dan de kom der gfemeente drie posten per dag' be komen, wat zeer' zeker een groote ver betering zou mogen genoemd worden, zoo dit tot stand kwam. Borssele. Maandagavond vergaderde de afdeeling van het Groene Kruis. De ver gadering was slecht bezocht. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. De secretaris dhr. Allaert bracht een keurig verslag uit van het verhandelde op de vergadering der Gewestelijke vereeniging. Het verplegingsmateriaal werd in uitste kenden staat bevonden. Tot het nazien der rekening werden benoemd dhrn. J. lok Jz. en J. Karelse Mz. De aftredende bestuursleden J. Corstanje Sr. en M. de Regt Nz. werden met algemeene stemmen herkozen. Het salaris van den bode werd wederom vastgesteld op f20. (Z.) Kamperland. Door het springen vaneen mijn aan de kust van den Anno' Friso polder werden bij den dijkbaas Swenne niet minder dan 27 ruiten verbrijzeld. Gelukkig is'het groote gezin ongedeemd gebleven. (Z.) Sluis. Zondagmorgen werd alhier door den hevigen stormwind een groot ge deelte van kap en klankbord van den muziektempel afgerukt (Z. Koer.) Men schrijft aan de Msb'. Dat het meermalen geopperde denk beeld, dat het schieten door de Duit- schers op vijandelijke vliegtuigen ge vaar voor de grensbewoners oplevert, niet denkbeeldig is-,, bleek Sezie week, toen een granaat in de lucht uiteen sprong en een stuk van ongeveer 5 c.M. op de kade alhier juist voor de voeten van een meisje viel. Hoofdplaat. Een naaister, oud 19 jaar, die de verkeerde gewoonte had met een speld in den mond te zitten, slikte al geeuwende dit gevaarlijke ding binnen. Zij moest naar Leiden ter behandeling worden vervoerd. (Z. Koer) Zuiddorpe. Zij had een fermen lap flanel gekocht en hij zou hem 's avonds over de grens breDgen. Samen hadden ze reeds berekend hoeveel zuivere winst hun dat opleveren zou, als de smokkelarij gelukte. Voorzichtig, behoedzaam en listig zou hij te werk gaan. Op enkele passen van de grens werd het pak even weggestopt en daarna ging hij terdege het terrein verkennen. Wat een meevallertje, daar zag hij juist van de Ster in de richting Zuiddorpe twee militairkommiezen vertrekken. Oauw het pak genomen en wip de grens over. Maar, o wee, het pak was nergens te vindenhet had vleugels ge kregen en was de grens overgevlogen, terwijl de eigenaar-smokkelaar op ver kenning uit was. (Z Koer.) Wtstdorpe. Ons nieuw verenigings lokaal zal a s. Zondag te 4uurn.m. door den ZeerEerw. pastoor P. Mijnen worden ingezegend. Door Ged. Staten van Zeeland is be noemd met ingang van 8 December a.si. tot dekknecht bij den Prov. Stoomboot- dienst op de Wester-Schelde L. van der Meer en met ingang van 4 December a.sl. tot pontonknecht te Hansweerd A. van 't Westeinde. R. K. Kieskring Zeeland. Thans circuleert hiji bet bestuur van den kieskring Zeeland en zal binnenkort aan het oordeel van de kiesvereenigingeml worden onderworpen een Concept-Regfe- ment voor den Kieskring Zeeland, tevens Prov. Bond van R, K. Kiesvereeniigin- igën in dit gewest, waarbij rekening is gehouden met de nieuwe kieswettoestan den en tevens de organisatorische vorm der centrale! kiesvereenig'ingen als di- 'strictskiesvereenigdngen voor de Staten verkiezing isl "behouden. Per telefoon. DEN HAAG. (Officieel). Het onderzoek der scherven heeft aangetoond, dat de bommen, die in October op Sluis, Axel en Sas van Gent zijn geworpen en aan merkelijke materieel© schade hebben ver oorzaakt, van Britsch maaksel moeten zijn geweest. BERLIJN. Te Stockholm verneemt men uit Haparanda, dat Kaukasië zich van Rusland heeft afgescheiden, een eigen re geering heeft ingesteld en een parlement gevormd met 40 socialisten en slechts 1 aanhanger der Bolsjewiki als leden. Looze toestanden. De Landstreken: boomloos; De schoenwinkels: chroom loos; De koemelk: roomloos; De stoom- bootenstoomloosDe electrischestroom loos De inbrekerstoomloos. Te Nieuw Pekela is Zaterdag het acht jarig dochtertje, eenig kind, van den arbeider D. Gerringa, verdronken. Ver moedelijk is het van de brug gewaaid. Vermoedelijk door den zwaren wind is Zaterdag te Amsterdam een 11 jarig meisje W. W., in de Bickersgracht geraakt en verdronken. Reclameplaat Jaarbeurs! te Utrecht. Door de Jury voor de prijst vraag voor een aanplakbiljet ten behoeve der Tweede Nederianidsfche, Jaarbeurs is de eerste prijs toegekend aan den heer W;. Gordel' en del tweede prijs! "aan den heer P. A'. H. Hofman, beiden te 'si-Grar venhagfe. De jury bestond uit de heeren dr. G- Wj. van Heoikelbrn, Chr. Lebeau en JW|. H. de Buisonjé. Het ligt in de bedoeling van de beste ingekomen ontwerpen eene tentoonstelling te organisoeren. Moord en diefstal. Bij Hertenr bosch is een bejaarde weduwA in haar woning vermoord gevonden. Een aanzien lijk bedrag aan Düitsch en Hollandse!* geld, ongeveer f 1000 Hollandsch en on geveer 4800 Mark is gestolen. D© dader, een Duitsch deserteur en schoonzoon van de vermoorde vrouw, is aangehouden en naar Roermond overgebracht. Het Kon. Ned. Meteor. Instituut in de Bildt deelt het volgende mede: De storm, die aan de kust bijna onaf gebroken van Zaterdagmiddag tot Maan dagochtend heeft gewoed, behoort tot de langdurigste en zwaarste, die bekend zijn. Op de Noordzee is Zondagmorgen wind kracht 10, dat is „zware storm", gemeld. Aan de kust op verschillende plaatsen achtereenvolgens Z.W. 9, W. 9, en N.W. 9. De berichten uit het buitenland ontbre ken grootendeels door den storm, maai de barometer moet in de Oostzee Zondag morgen onder 720 m.m., hebben gestaan, jen tot diep in Zuid-Duitschland heeft de wind stormkracht bereikt. Te de Bildt werd tussehen Zaterdag middag 1 uur en Maandagochtend 1 uur gedurende 21 uren een gemiddelde wind kracht 7 of meer, 7 uren windkracht. 9' waargenomen. De zwaarste stooten tot 30 m. per seconde kwamen voor bij het passeeren van het minimum even ha 5 uur op Zondagochtend, toen geduren de een onweersbui de wind verscheidene minuten boven 25 m. per seconde bleef en volle orkaankracht had. In korte stoo ten kwam de wind in 12 uren boven 20 m. per seconde, in 3 uren tot 25 m. of hooger, De Bedevaartplaats der! H. H. Martelaren van Gorkum. Wij ontleenen aan] het tijdschrift „St Bavo": Mochten al een achttal processiën ge dwongen zijn dit jaar het bezoek der martelplaats achterwege te laten,'Tde andere hebben zich des te meer moeite gegeveD, en zoo werd den Briel dit jaar nog bezocht door 13,500 pelgrims, met 270 priesters. De opbloei van de devotie tot de marte laren van Gorcum openbaarde zich ook in de oprichting van dertien broederschap pen tot hun vereering, n.l. te Amsterdam (H. Gerardus Majella), Beverwijk (O. L. Vr. v. Goeden raad)Delft (H. Nicolaas en Gezellen), Goes, Haarlem (Mariastich- ting), Hansweerd, Heinkenszandden HoornK udelstaardKwadendamme Lutjebroek,, Schoten Zwaagdijk. Dit voor al moet als groote winst worden geboekt, daardoor immers dringt de devotie tot de H. H. Martelaren dieper door in het geloofsleven onzer Katholieken, daardoor ook w rdt het gebed voor Nederlands bekeeiing weer raef-r verspreid en vaster georganiseerd. Van de grootere vurigheid waarmede aldus, iu dit jaar, onze martelaren vereerd zijn, zal ten slotte ook een blijvend be wijs worden gegeven. Naar wij met zekerheid vernemen, wordt er dan ook in allen ernst gearbeid aan de plannen voor een monument op de graven der martelaren, dat hun na gedachtenis zal eeren, en de godsvrucht der geloovigen zal blijven opwekken. Waarschijnlijk zijn wij in staat daar- over binnenkort meer mede te deelen. Goes. De heer G. Chr. Dun, hoofd der Chr. school in de Nieuwstraat, zal Don derdag 29 Nov. in een bijeenkomst in de school afscheid nemen van bestuur, personeel enz. bij zijn vertrek naar Wa geningen. De finstallatie van het,nieuwe Hoofd, dhr. W. 't Hooft, van Westmaas, zal plaats hebben op 10 Dec. a. s. Goes Geslaagd te 'Amsterdam op het examen Staathuishoudkunde eu Statistiek de heer P. 'C. de Jonge Johz1., gtebf te Goes, thans res. 2e luitenant te Nieuw- Helvoet (Z.) Geslaagd te Rotterdam voor de acte vrije- en ordeoefeningen de beieren J. van Elsiikker, G. 'W, van Eignrond te Tholen en H. A. Ilasselman te Poort vliet. Geslaagd te 's Gravenhage voor het diploma Boekhouden van de „Vereeni ging van Leeraren" de heer J. v. Liere Cz. te Kloetinge. (Z.) Examen apothekers assistent. Geslaagd te Utrecht, de dames M. van der Harst en C. J. van der Heil, bei den van Middelburg. Geslaagd te Rotterdam op het examen vrije- en ordeoefeningen de heeir J. C. de Bruijne, Scherpenisse, én dte dames C. A. Baarschers en L. E. G. Ciarisse, beiden van Vlissingen. Bij de behandeling der zaak tegen den 39-jarigen Belg E. L. uit Vlissingen, wien ten laste is gelegd de verduistering van een zeer groot aantal goederen van het vluchtelingen-comité, op 7 December fes. voor de rechtbank te Middelburg, zfillen 12 getuigen worden gehoord en zal de heer mr. J. Adriaanse als verdedi ger optreden- Tevens zullen dien dag terecht staan C. K„ 24 jaar, wonende te Vlissingen, IJ. J., 30 jaar, te Souburg, F. A. J. van G„ 36 jaar, te Souburg, G.; J. H„ 31 jaar te Vlissingen en J. A. V.j 35 jaar te Souburg, allen treinpoetsers, al len beklaagd van diefstal van goederen, toebehoorende aan genoemd comité. In deze zaak zijn vier getuigen gedagvaard. Veemarkt te Goes. Op 13 November 1917AanvoerScha pen 16, melkkoeien 62, ossen 7, Pinken 4, kalveren 2, vaarzen 23, veulen 1. Op 20 November 1917schapen 26, melkkoeien 83, ossen 24, pinken 3, kal veren 2, vaarzen 72, geiten 1. Op 27 November 1917schapen 25, melkkoeien 72, ossen 46, pinken 10, kal veren 13, vaarzen 75, stieren 1. (Z.) - Naar „de Zoom" verneemt, zal de campagne aan de Coöp. Suikerfabriek Zeeland te Bergen op Zoom tot ongeveer Kerstmis duren. -Het Hoofdbestuur van dén R. K. Boerenbond van Oostelijk Zeduwsch-Vlaaii- deren besloot met algemeene stemmen: om niet toe te treden tot den nieuwen Zeieuwschen Land- en Tuinbomwbond. (M. O.) Vee v oed.erar.ti kelen. De mi nister van. landbouw maakt bekend, dat de veevoederartikelen, !die in de jnaand November worden toegewezen tegen die volgende prijzen zullen worden afgele verd Voederboekweit f 19, voe'derglerst f 19, gemengd graan f 19, voererwten en voerboonen f25, per 100 kg. Deze ar tikelen moeten door de regeeringscoim- missarissen worden geleverd vrij boord, exclusief zak. lste kl., 1ste lijst. Trekking 26 Nov. f 2000: 11726 f 1500: 5018 f 1000: 744 9895 13396 f 400: 1850 15039 f '200: 17715 f 100: 3738 15906 17001 18437 18584 18687 f' 20: 3692 3714 3740 3742 3779 7867 9330 9355 9368 10188 12194 12210 13635 lste kb, 2de lijst. Trekking 27 Nov. f 5000: 2891 f 1000: 11545 f 400: 17691 19138 f 200: 11576 15939 f 100: 2231 13676 13720 14987 20536 f 20: 3722 7897 9337 9349 9391 10162 10192 10197 10202 12193 12197 12220 13645 14600 15527 15351 Van 23—26 Nov. MIDDELBURG. Bevallen: M. Geers, geb. Smaardijk, z.; M. Joosse, geb. Geldof, z. Overleden: J. Sinke, 82 j., wedn. van J. M. Wondergem. GOES. Geboren: 27, Jan, z. v. Corne lis Jacob Sinke en Jacoba Paauwe. Van 2427 Nov. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. Buur man, j. 24 j. en J. C. Verhage, jd. 21 j. Getrouwd: A. A. M. A. Valk, jm 27 j. en J. C. W. J. Kentin, jd. 19 j. Bevallen: VV. Nijhof, geb. Taat, d.; L. Huisken, geb Verhagen, z; K. Vermeer, geb. Dijkshoorn, d.; J. Valkier, geb. de Nooijer, z.; J. C. van Duinen, geb. de Beijer, z. Over de maand October. KLOETINGE. Gehuwd: 18, Christaan Sonke, 1 9j. jm. te lerseke en Jannetje Janse, 24 j. jd. te Kloetinge. Geboren13, Jan, z. v. Anth. Keslselaar en T. v. Hekken; 13, Jacobus-, zl v. Q. v. cl Linde en C. Mnrre; 18, Jacob, t. v. v. Dalen en J. Nijsse; 24, Adriaan Marinns, z,. v. A. de Visser en .T. Sonke. Overleden: 13, Maria Spmyt, 42 j. jd.; 25, Jan Kesselaar, 12 d. Levenloos aangegeven: 4, een kind van M. J. Straub en A. M. Cruq; 18, een kind van J. de Kok en Leuntje Braam. (Z.) Hulst, 28 Nov. 1917. Granen. Wegens regeeringsmaatregelen geen aanvoer en geen noteering. Aangevoerd 12 stnks rundvee, verkocht 8, Varkens 22, verkocht 18. Boter per kilo f 2,30 a f 0.—. Eieren per 26 stuks f2. Op de eierveiling der V.P.N. waren aan gevoerd ruimeieren. Prfjs fper' 100 stuks. (Zelandia.) Goes, 27 November 1917 Granen geen noteering. Opgaaf van'de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks 115.60 a f0.Mid- denprfjs per 25 stuks f3.90. Aan particu lieren f0. Boter per kilo f 2 80 a f 0.Midden prils Der halve kilo tl.40-fl.50. Particulieren fl.55. Eendeieren ct. Ganzeneieren ct. Poeleieren ct.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3