g f. a li do< r de correspondenten in de mliggende plaatsen. Spreker deelt hierbij verschillende voorbeelden mede, hoe goed een derge lijke bemiddeling kan werken, en welk succes gedurig werd verkregen. Hoe verder do bedoeling is door middel der dagbladen steeds meerdere inlichtingen zoowel voor werkgevers als werknemers te verschaffen. Nooit, zegt spreker, mag door de ar beidsbemiddeling het loon worden ge drukt. Boven _den directeur van een arbeidsbeurs staat een bestuur, bestaande uit 3 werkgevers, 3 werknemers en een onpartijdig voorzitter. Dit bestuur staat den directeur bij in moeilijke gevallen, B.v, ingeval van staking of uitsluiting De arbeidsbemiddeling mag in deze kwestie nooit partij kiezenmoet neu traal blijven. Alle bemiddeling geschiedt kosteloos en zoo spoedig mogelijkdikwijls per telegraaf of telefoon. De arbeidsbemid deling wordt daartoe in staat gesteld door subsidies der betrokken gemeenten en door bijdrage van het Kon Nat. Steuncomité. Dit laatste"steunt bijvoor beeld door het aan de Districts-arbeids- beurs mogelijk te maken, ingeval een werkman op een andere plaats moet werken, hem toeslag inzake reis- en kostgeld te verschaffen tot een zeker maximum. En al deze gunstige bepa lingen gelden ook voor Goes. Spreker behandelt daarna de bemid deling inzake arbeiders, die naar het buitenland willen gaan. Hierbij moet echter met zeer veel voorzichtigheid wor den gehandeld. Men wijst daarbij steeds een strikt neutraal standpunt inne mend op de zoo geheel andere oeco- nomische toestanden, vergeleken bij ons land, enz. Eindelijk behandelt spreker nog de kwestie der plaatsing van geïnterneerden. Deze mogen slechts dan aan werkgevers worden toegewezen, indien er beslist geen Hollandsche krachten te krijgen zijn en wanneer het militair belang er zich niet tegen verzet. Na een korte pauze werden door ver schillende der aanwezigen vraaen gesteld en worden deze door spreker breedvoerig behandeld, waarbij hij nogmaals gelegen heid vindt met verschillende voorbeelden het gesprokene te verduidelijken. Hierna werd de vergadering, die slechts matig bezocht was, door den heer Rot huizen gesloten, na een woord van dank voor de opkomst en aan den heer Kruze voor de duidelijke wijze, waarop deze belangrijke zaak door hem was uiteengezet. De hevige storm van Zaterdag- op Zondagnacht heeft hier nog al niet veel schade aangebracht, behalve op eenige daken waarvan pannen werden afgerukt op enkele plaatsen zijn nog ruiten inge waaid. Aan de hooischuur van de „Zeeuw- sche Voederhandel" in de Poel werden 2 gaten in 't dak geslagen elk van ongeveer 1 M. grootte. De Raad dezer gemeente zal Donderdag a.s. in openbare vergadering bijeenkomen ter behandeling: der navol gende agenda 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel tot het verleenen -eener gratificatie aan den hoofdagent van politie, P. den, Hollan der; 3. Adres van de vereeniging „Han delsbelangen" betreffende het vaststellen eener verordening óp de winkelsluiting; 4. Verzoek van de Afdeoling Goes der 5. 1). A. P., om Intrekking' van de ver bodsbepaling betreffende het op den openbaren weg luidkeels venten met get- pchriften; 5. Verzoek yan den heer J. A. van Heel e. a. om; wijziging der he£- fingsverordening op den hoofdelijken om slag; 6. Wdjlfciging der gemeentebegroot- ting voor 19177. Vaststelling van het primitief kohier van schoolgeld voor tte 0. L. School voor M.u.l.o., cursus 1917 191.88, Vaststelling ,2e suppletoir kos hier van hondenbelasting: dienst 1917; 9. Verzoek van den heer J. Z. Risoh om ontslag als lid en voorzitter van het bestuur van het Gasthuis; 10. Verzoek van den heer E. van den Bosch, oim eervol ontslag als secretaris-penningmieeB- ter van het Gasthuis-bestuur11.. Benoe ming .van een lid van het Gasthuisbè- stuur, in de plaats van den heer J. Z. Risch. Aanbevolen worden de heereni: 1. E. van den Bosch; 2. Mr. H. C. J. Zaaijer; 12. Benoeming van een voorzit ter van het GaSthuisbestuur, in de plaats van den heer J. Risch. Aanbevolen worden de heeren: 1. Joh. Pilaar; 2. Jhr. J. W, E. vo-n Schmidt auf 'Altep- stadt; 13. Benoeming van een secretaris- penningmeester van hel Gasthuis'bestuur: De aanbeveling bestaat uiL de heelren: 1. J. Ivorstanje Lzn.; 2. Cj Stok; 14. Aan gaan eener geldleening ter voorziening in de behoefte aan kasgeld, tot een her drag van ten hoogste f 50.000.15v Voorstel tot verzekering: van de ge'meien- legébouwen itegen m-otest; 16. Verzoek van het bestuur der gymna.sitiekvere.eni- ging „Volharding" om op Uvee avonden per week gébruik te mogen maken van liet gymnastieklokaal der O. L. school voor M.u.l.o.17. Verzöek van de Bouw- vereeniging „Nieuw Goes" om financies- len steun van de gemeente met betrek king tol. het doen bouwen van volkswo ningen, een en ander overeenkomstig de bepalingen der woningwet; 18. Voorstel inzake aankoop van diverse gronden c.a, in verband met hel raadsbesluit van 8 Februari 1917 betreffende uitbreidings plannen der gemeente19. Regeling van den gasprijs in verband m,et hqt niet goed keuren doo-r Gedeputeerde Staten van Zeeland van 's Raads besluit vaa 5 No vember 1917, No. 1. Operette-uitvoeri.ng van het R. K. Zangkoor „St Ce cilia" (Van onzen bijzonderen verslaggever). Eene operette als „De Bode van de Harmonie", welke vrij ingewikkeld is, daarbij van langen duur en niet zonder technische moeielijkheden op muzikaal en tooneelgebied, voor het voetlicht te brengen is een lieel waagstuk. Dit te hebben aangedurfd is een bewijs van moed en vertrouwen 'op "de goede krach ten waarover het R. K. Zangkoor „St. Cecilia" bc-schikt. Dit ecliter tot een goed en succesvol einde te hebben gebracht, ziedaar wat in den volsten zin des woords den executanten tot eere verstrekt. De uitvoeringen op 23 en 25 dezer telkens voor een stampvolle zaal gegeven, ver liepen tot aller groote voldoening en tevredenheid en er was onder het publiek maar één roep èn over de aardige ope rette met haar leuke intrigue en ont knooping èn over de wijze waarop zij werd uitgevoerd De"stemverdeeling der hoofdrollen was zeer goed en de heeren die deze rollen hadden te vertolken, kweten zich in aanmerking genomen dat men liier met dilettantenwerk te doen had zeer, zeer verdienstelijk van hun taak; zij wisten de personnages, die zij hadden voor te stellen, uitmuntend te typeeren: een zeer verwaande, fatte rige Van der Plas, een zeer zwierige directeur, een hoogst achtbare president, een echt „protsige" Van Bulck en „last not least" een model van een „bode" wisten van begin tot einde door hun zang en spel het publiek te boeien. Ook de Juryscène was typisch van uitbeel ding, terwijl de koristen-figuranten mede door hun los spel en Hinken zang een groot aandeel hebben in het succes. Zeer goed was ook de kelner, al was zijn rol niet van de voornaamste, er is hartelijk om zijn grappen gelachenook het dorpsveldwachtertype werd niet on verdienstelijk weergegeven. Aan de dames en heeren der Harmo nie, aan den wakkeren pianist-accom- pagnateur Mr J. H. M. Stieger en ten slotte aan den heer Horst, die het al met zijn flinke directie beheerschte, komt een woord van lof toe voor hetgeen zij hebben gepresteerd. Aan tooneel en costumeering was groote zorg besteed, het geheel bood dan ook een schilder aclitigen aanblik. De lieer Bruggeman is gebleken een kundig grimeur te zijn. Natuurlijk zijn er over en weer wel eens foutjes gemaakt, was hier en daar wel eens een vlekje aan te wijzen, maar in liet geheel genomen is de opvoering van „De Bode" een beslist succes voor het R.K. Zangkoor „St. Cecilia", waarop het met rechtmatigen trots mag wijzen. Moge het onder de leiding van zijn sym pathieken directeur, den heer Jos. Stie ger, nog menigmaal ook naar buiten zoo succesvol optreden. Wij, het publiek, zeggen het met 't bekende versje na „deez' perzik smaakt naar meer". N.B. Wij kunnen aan bovenstaand ver slag toevoegen, dat de uitvoering van Zondagavond nog vlotter verliep dan die van Vrijdagavond. De aparte coupletten op de Goesche toestanden door Klont gezongen, vielen beide avonden zeer in den smaak. Zondagavond was door den heer Koevoets, secretaris van „K. D. O.", namens die Vereeniging aan De Bode een lauwerkrans aangeboden om in hem het Zangkoor „St. Cecilia" te huldigen. Red Door de afdeel. Zuid- en Noord- Beveland v. d. Ned. Bond van Post- en Telegraafbeambten „de Post" to Goes; zal in navolging van vele andere plaat sen ook een actie op touw gezet wor den ter bevordering der Zondagswet Dienaangaande zullen deze week den in gezetenen kaarten worden verstrekt, waar- doO|r zijl door onderteekening kunnen le kennen geven dat zij: op Zondag geen correspondentie wenschen te ontvangen. Daar door de tregeering en oök door de "hoogste superieuren deze pogingen ten zeerste worden gesteund, zoo zullen zeker de Goesche burgers hierbij niet ten achter willen blijlven en aan de brie venbestellers hun de lang ontbeerde Zon dagsrust niet willen onthouden. Naar wij bij geruchte vernemen zal met ingang van 1 December een wijziging in het spoorwegverkeer komen op de Zeeuwsche lijn en wel zoo, dat de mor- gentrein van 6.46 op half acht komt en de vroegere sneltrein van 2 uur nm. wordt hersteld, terwijl de avondtrein, die hier om 11.12 aankomt, twee uur wordt vervroegd. De middagsneltrein uit Holland van kwart voor twaalf zal dan Dinsdags te Rilland-Bath en -Krabbendijko stoppen. Aldus de geruchten. Naar verluidt hebben Ged. Staten het raadsbesluit 'betreffende de leening van f 60,000 voor gaseokes niet goedge keurd, hetgeen weltengevolge zal heb ben, dat de gasprijs zoodanig verhoogd moet worden, dat 'de ontvangsten de uitgaven dekken. De 'burgerij kan er dus wel op rekenen, dat de gasprijs te Goes niet minder dan 20 cent per kub. me ter zal worden; te Kloetinge en Wilhel- 'minadorp derhalve nog hooger., (Z.) Middelburg. Vrijdag werd door de rijkspolitie bij' een firma hier ter stede in beslag genomen een partij van 300 flesschen van een niet juist bekend vocht. Dit was getapt uit een vat, dat door een Veerschen visscher was opgetvi-soht, die het echter niet bij' den strandvonflbr bracht, doch liet aan een inwoner van Veere verkocht, die het op zijn; beurt weer aan de MididelburgSc.he firma ver kocht. De inbeslagname geschieddte op last van den rechter van instructie. (Z.) Door de politie te Middelburg Is aan boord van een beurtschip een kist in beslag1 genomen, welke bestemd was voor een persoon in Aardenburg en wel ke volgens) jopgaaf koek zou inhouden. Bij opening der kist' bleek echter dat deze inhield 624 stukken harde zeepen 776 stukken kwatta chocolade. Tegen ver schillende personen is procesverbaal op gemaakt wegens verboden nederlage, ver boden vervoer en valsche aangifte, ter wijl het onderzoek naar den afzender 'wordt voortgezet. (Zt) Distributie. Van Maandag aan slaande tot 8 December verkrijgbaar 2 ons rijst, havermout of gort en 2 ons erw ten of boonen per bon; en op erwten- bon 37 twee ons bak- tff braadvet. De hevigp storm van Zaterdag nacht heeft een deel van liét dak vap de muziektent op liet Molenwater doen wegwaaien. Door den storm is in de buiten- buitenhaven een modderbak der firma Volkers, die hier baiggeirwerk verricht, 'van een sleepboot losgeslagen en bij den berm van een der havenhoofden gezon ken. Op den Boulevard werd het dak van de muziektent geheel' vernield. Met Stct. 275 zijin verzonden g|e- wijzigde statuten van de Industrie- en Huishoudschool le Middelburg. De minister van waterstaat heeft H. van Rooijem te Middelburg benoemd tot buitengewoon opzichter bij' de wer ken van het Kanaal' van. Terneuzen. Vlissingen. Door een torpedoboot is hier het lijk aangebracht van een Duitsch militair, dat op zee drijvende werd ge vonden en dat hier ter aarde is besteld. Door de vereeniging van bewoners van het Eiland alhier is een adres aan den gemeenteraad gezonden, dat een zeer groot aantalhandteekenicgen draagt, met verzoek om het isjlement van het Eiland zooveel mogelijk te verzachten door het daarheen te leiden, dat langs bet. verbreed Kanaal een weg, althans voor voetgangers, blijve bestaan ter ver binding van het Eiland met de Joost de Moorstraat. De politie te Vlissingen hield twee Rotterdamsche kooplieden aan. die bij een winkelierster 27 K G. bleekpoeder hadden verkocht voor f41.60, bij welke partij 20 K.G. fijn krijt werd gevonden, dat slechts 9 cent per K.G. waard is De kooplieden bekenden te Rotterdam een pakhuis te hebben, waar zij bleekpoeder met krijt vermengen. (Met.) De gemeenteraad is bijeengeroepen tegen Woensdag a.s. des namiddags te twee uur. Op de agenda komt een drie tal benoemingen voor. Ten eerstel van een onderwijfeer met verplichte hooiÖdak- te en akte Fransch aan school E, waar van de voordracht bestaat uit «te heeren A. Mets en A. de Mol, beiden alhier en S. A. Denneboom te Wageningen. Ten tweede van een leeraar in de werktuig kunde aan de Burgeravondschool en de Avondschool voor Handwerkslieden,, aan bevolen worden de heeren J. Vader np, W. H. Houwing, heiden alhier. Ten derclè van een lid van het Burgerlijk Afmbè- gtuur (vacature J. Loois Azm.), waar van de voordracht bestaat uit «le heeren; Jac. Polderman en L C. Auer. Behandeld zullen worden de voorstel len van B. en W. töt' het opnieuw vast stellen van verordening; op de heffing en invordering van tolgelden op dein V'lis- singen-Koudekerkschen weg; tot goedkeu ring van de begroeting 1918 yan dö cqmlmissie van beheer van dien wég; tol vaststelling' van de rekening van de gemeentelijke groenten- en fruitveiling dienst 1916; naar aanleiding van het'ver zoek van Vreemdelingenverkeer pm een adres ;he richten aan de Prov. Slaton betreffende afkoop der tollen, op Wal cheren, to.l toekenning! van een gratificatie aan IV. van Balreigen, wegens waarne ming van heit directeurschap van de B. A. S, en A. v. H.tol. wijziging van de verordening regelende d© bezoldiging van het onderwijzend personeel aan ite Han- delsherhalingissobooltof verleening van een subsidie aan die vereeniging tof be vordering van Chr. Onderwijs ten behoeve van de bewaarschool aan het Bellaimiy- park; tot verhuring' van lokalen van het schoolgebouw in het Groenewoud aan de Alg. Teleph. Mij; tot Lijdelijke verhoiol- ging van het tarief van eleetriisichou stroom in verband met de hooge kolen- prijzen; naar aanleiding verzoekschrift van bewoners van het huisslop aan den Singtelweg inzake vermindering huur; tot hel aangaan van een tijdelijke geldleetniug van f 147.000; tot wijziging van de ge- mieentebegrooting 1917inzake een schrij ven van het gemeentelijk werkloo-zenfonds betreffende de toelating van hel fornlds „de |Schelde", inzake verzoek Vlisöingl- sehe Bestuuidersbond om een commissie van advies voor de werkloosheid in te stelten; tot vaststellen van een staat omt- heffingten wegens H. O. 1916, en het 2e suppletoire kohier H. O. 1917 op f3536. Ten slotte vermeldt de agenda behande ling van rteclames legen aanslagen in den II. 0. dienst 191 f. Hansweerd. Sinds eenigen tijd is, door dat hier vele katholieke soldaten liggen en vele schippers hier eenige dagen móeten wachton, onze kerk te klein voor 't groote getal gelooven, dat Zondags ter H. Mis komt. Daarom wordt er voortaan eiken Zondag een derde H. Mis gelezen. De Missen geschieden dan om 7, 8'/a en 10 uur. Vrijdag werd in 't Volkslogies van de sleepboot „Succes" eene partij ten uitvoer verboden goederen gevonden. De stuurman is naar Middelburg overge bracht. In den nacht van Zaterdag op Zon dag zijn bij den slager de V. twee kippen gestolen De kippen zijn gedood en de dader(s) heeft de goedheid gehad de koppen in de ren achter te laten. De douane-beambten alhier heb ben op de sleepboot „Succes" een partij! vet en zeep ontdekt, bestemd voor frau- duleuzen uitvoer naar Antwerpen. De stuurman is gevankelijk naar Middelburg gebracht. (Z.) Krabbendijke. Door den storm van gis teren, (Zondag), werd liet water hoog opgestuwd en sleepte een massa van de op de kade opgestapelde suikerbieten in de liaven, welke bij laag water voor het grootste gedeelte weer kan worden op gezameld. Gelukkig was de wind nog niet precies N. W anders zou liet water dat bijzonder ruw stond wellicht veel schade veroorzaakt hebben. Y)ede week zullen alhier bons worden uitgereikt tot bet verkrijgen van regee- ringsklompen. Een groot gebruik werd j.l. Zaterdag gemaakt van de gelegenheid om zich op te geven tot het verkrijgen van een bon en geen wonder daar de prijzen bijna de helft minder zijn. Jammer dat er maar een paar per jaar verstrekt zal worden, want de meeste menschen hebben er wel 4 of 5 paar per jaar noodig. De suikerbietenoogst kan alhier weer als afgeloopen worden beschouwd. Op een enkele uitzondering na zijn alle bieten gerooid en vervoerd naar de kade alwaar nog wat voorraad aanwezig is. Daar er dit jaar geen aan het station geladen mochten worden, was men van oordeel dat het ontzettend lang zou duren eer alle bieten naar de fabriek vervoerd zouden zijn, doch nu blijkt dat de bieten dit jaar minstens 6 weken vroeger opge ruimd zullen zijn, verleden jaar was het half Januari. Ovezand. Woensdag en Donderdag der vorige week hadden wij weer het ge noegen „Roomsche Vreugde" op de planken te zien. En 't moet gezegd, al moge door het uittreden van enkele bekende goede krachten de uitvoering niet op het peil staan van vroeger, toch beloven eenige nieuwe krachten veel voor de toekomst. Knok, de Zuidpooluit- vinder te Koppendamme was zeer aardig en wat meer zegt werd ook goed ver tolkt. Ook Het gesnapte gouden tientje of De triomf der Wetenschap bracht de lachspieren duchtig in beweging. Wij twijfelen er dan ook niet aan of een volgende uitvoering zal liet wellicht van deze winnen. Toch moet ons de opmer king van het hart dat bij voldoende leiding meer zou kunnen bereikt worden. En in dit verband kunnen wij slechts hét heengaan dér vorige leiders de Weleerw. heeren v. d. Meer en Kemper man betreuren. Mogen zij weldra een waardigen opvolger vinden is onze wel gemeende wensch en zeker ook wel die van „Roomsche Vreugde" zelve. 's Heerenhoek. De katholieken alhier zullen gezien hebben onder de rubriek Kerknieuws van Zaterdag in de N. Z. Crt. dat het stoffelijk overschot van zaliger pastoor T. H M Wennen, na 17 jaar, eindelijk op de plaats waar het behoort, begraven zal worden, dank zij de bemoei ingen van onzen huidigen pastoor Schel- laert We zeggen dan ook op zijn plaats, iedereen weet dat dit zijn verlangen altijd geweest is gedurende zijn 3Ujatig ver blijf in 's Heerenhoek. We twijfelen niet of' allen zijn er hier blijde mede, dat dit zoo geschiedt. Wie heeft niet met lof en eerbied liooren spreken van den man die zooveel goeds liier in onze parochie stichtte, den man die hier als het ware de geestelijke vader is geweest van gansch een geslacht. We zullen allen Woensdagavond op gaan naar de kerk, wanneer de metten voor hem zullen worden gezongen. Laten wij Donderdag opgaan ter kerke om de II Sacramenten te ontvangen als het II. Misoffer zal word»n opgedragen voor zijn zielerust, al mogen wij vertrouwen dat bereids de Heer der talenten Zijnen die naar het loon voor zijn werken in vollen overvloed heeft geschonken. Laten wij, parochianen van 's Heeren hoek, Woensdag en Donderdag a s. too nen dat 's Heerenhoek Pastoor Wennen nog niet heeft vergeten. Hoedekenskerke. Zaterdagmiddag ont stond een begin van brand in den sclioor- stecnoven van de bakkerij van dhr. M. J. B. alhier. Een balk in den schoorsteen had vlam gevat. Door liet spoedig optreden van den opperbrandmeester wist men door hetuilzagen van dien balk ergerte voor komen. Baarland. Zondag bij lioog water spoel den ongeveer 75 last suikerbieten in de haven en daarbuiten in de Schelde. Dade lijk toog een aanzienlijke ploeg volk aan het werk, om de bieten weer op den wal te halen, 's avonds was men er nog lang niet mee klaar. De heer C. v. Damme was Zaterdag in de raadsvergadering zonder kennisge ving afwezig. De nadere behandeling der verordening regelende de jaarwedden der onderwijzers had tot gevolg dat die van het hoofd zal bedragen f 12C0 f 1500. en van de onderwijzers f700 f 1100- De lioofdacte geeft hun f200 meer, ter wijl de tegemoetkoming in de huishuur zal bedragen f 75. De gemeenteveldwachter en de kanton nier krijgen f25 en f20 duurtetoeslag over 1917. Op bons zal grijze sajet beschikbaar worden gesteld tegen 60 cent per knot. Rilland-Bath Met den storm van j 1. Zondag steeg het water in de Ooster- Schelde zoo hoog dat er met vereende krachten door soldaten en arbeiders moest gewerkt worden om de suiker bieten, planken en kruiwagens boven water te houden aan de Bathpolder op de z.g. Prattekaai. Verder is er aan den zeedijk eenige schade aangericht. Aan den verbindingsweg tusschen Noord Brabant en Zeeland tusschen wacht post 19 en den Hogenwaardpolder lagen Zondag 2 schepen om aan den hulpsteiger bieten te laden. Een der schepen is op den berin van den spoordam geslagen met den hoogen waterstand. Ook is de hulpsteiger geheel weggeslagen, zoodat het bietenladen vooreeist wel niet kan geschieden en het schip zal vermoedelijk met rollen van den berm worden gebracht. Het is wonder boven wonder niet lek en weinig of niet beschadigd. Wemeldinge. Vaandrig E. M. P. Drost is tot 2e luitenant aangesteld. Axel. Donderdag verscheen alhier voor den ambtenaar van den burgerlijken stand op het stadhuis een paartje om; in den echt te worden verbonden, doch moest lerugkeeren, zonder dat de verbindende knoop gelegd was, doordat de moeder van den bruidegom achterwege bleef, die blijkbaar geen toestemming wilde geven. T. C. Sas van Gent. Aan een der suikerfa brieken alhier was een monteur uil Gent werkzaam. Zijn aanwezigheid moest lan ger duren dan het hem door de Duit- schers toegestaan verlof. Dit werd ver lengd, doch hij moest 'zich om de 2 dagen aan de grens presenteeren. Toen Lij deze week weer aan de grens kwam, werd hij door den grensofficier in het wachtgebouwtje geroepen en later zagen de Nederlandsche soldalen, dat hij geboeid werd weggeleid. De Duitsche grensofficier trachtte zich ook meester te maken van 's mans rijwiel', dat op Nederlandsch gebied was blijven staan. Er ontstond zelfs tusschen hem en den Nederlandschen grensbewaker een wor steling die daarmede eindigde, dat deze zijn geweer o-p den indringer aanlegde, waarop deze zich terugtrok. (Z.) Breskens. De vorige week heeft de lijn Vlissingen-Rotterdam geen vee ter ver voer aangenomen. De veekooplui, die het vee naar de Rotterdamsche markt wilden vervoeren, zijn genoodzaakt geweest hun vee naar Ter Neuzen te vervoeren, alwaar het door de „Telegraaf' varende Gent- Rotterdam, werd ingeladen. St-Kruis. In den nacht van Vrijdag 23 November bekeurden de militaire kom miezen v. de V. en V. twee Belgen, die elk met een zak zeep beladen de richting van de grens uitgingen Twee andere smokkelaars wisten te ontvluchten, met achterlating van een zak zeep. De twee Belgen werden naar Oostburg gebracht, om den volgenden morgen naar Middel burg te worden overgebracht De zakken hielden in plm. 720 stukken harde zeep. Cadzand. Vrijdagmiddag omstreeks 2 uur bewogen zich een aantal vliegma chines in Zuidelijke richting. Door do kustwacht werden de vliegers gedurende een kwartier hevig beschoten De machi nes verdwenen daarop spoedig in Weste lijke richting. De nationaliteit kon niet worden vastgesteld, wegens de groote hoogte, waarop zich de vliegtuigen be vonden. Oostburg. Toen de heer de H. Zaterdag avond zich even in een café begaf', en spoedig terugkwam, ontdekte hij, dat zijn lantaarn ontvreemd was. Tot nu toe zijn alle nasporingen vruchteloos geweest. Men ziet hieruit, hoe gevaarlijk het is, fietsen onbeheerd te laten slaan. De duisternis, gevolg van lichtschaarschte werkt de baldadigheid natuurlijk in de hand Op de Woensdag j. 1. gehouden boterveiling werd als hoogste prijs ge boden f2.00'per K.G. De hoogste markt is geweest f 3.05. Breskens. De kommiezen visiteerden Donderdag bij het verlaten van de boot een aantal soldaten, «m hadden het geluk een paar heeren yan hun last te bevrij den. Op hen werden bevonden resp. 5 K.G. en 3'/2 K.G. zeep, onder de klee deren verborgen. Hulst Onder talrijke bewijzen van belangstelling herdacht 25 dezer Pauline van Dorsselaer den dag waarop zij vóór

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2