UIT ZEELAND. De Fransclie legatie te 's Gravenhage .spreekt de berichten tegen omtrent een voor Nederland ongunstige bepaling in de Fransch-Russische overeenkomst. Vliegmachine. Zondag landde op de Slikken aan de Schelde bij Bergen op Zoom een Fransch verkenningsvliegtuig, bemand door een Fransch onder-luitenant. De bestuurder werd geïnterneerd en op de machine be slag gelegd. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Najaarszitting. In de op 4 December te openen jia- jaarszitting der Staten van Zeeland zul len behalve de ingekomen stukken de vol gende voorstellen van Ged. Stalen be handeld wordenVoorstellen tot wijzi ging der verordening tot regeling van de jaarwedden van de ambtenaren en .be dienden ter Provinciale Griffie en van de regeling der bezoldiging van het perso neel, verbonden aan de door de Provin cie geëxploiteerde stoomboot-diensten en tramlijn, welke voorstellen nogi niet in druk zijn verschenen. In 't voorstel tot verleening van een duurtetoeslag over 1918, op dezelfde be ginselen gegrond als voor 1917, in het desbetreffende ontwerp-besluit zijn ech ter enkele redactiewijzigingen aange bracht, omdat enkele bepalingen van het vroeger besluit aanleiding konden geven tot verschil van opvatting'. Vervolgens voorstellen om een nadere regeling van den duurtetoeslag voor de verpleging van armlastige krankzinnigen te treffen en een om af te wij'zen een adres van J. en K. Smit's scheepswerven te Kinderdijk om gedeeltelijke vergoeding van schade, door de tijdsomstandigheden geleden bij den bouw van twee stoomschepen, ook deze twee voorstellen verschenen nog niet in druk. Het volgende voorstel is dat om naar aanleiding van een zeer uitvoerig rapport van prof. Feldmann uit Delft in beginsel te verklaren, dat de electricitoitsvoorziei- ning in Zeeland vanwege de Provincie zal ter hand genomen worden, met dien verstande, da't over den vorm, waarin dit zal geschieden, en de verdèrei wijlze van uitvoering nader zal worden beslist, en om aan Ged. Staten, onder verleeining van een blanco crediet, op1 te dragen daar toe de noodigb voorstellen te ontwierpen. Na een breedvoerige uiteenzetting, dat het niet goed mogelijk is om met behar tiging der billijkheid een andere regeling te treffen voor de subsidieering van do ambachtsscholen door dp provincie en na er op gewezen le hebben, dat Zeer land reeds hoogere subsidies verstrekt dan eenige andere provincie, stellen Ged. Sta ten voor afwijzend te beschikken op liet verzoek van het bestuur der vereeniging „De Ambachtsschool te Goe§, pni hei, voor die school toegekende subsidie te verlioogen tot f35 per leerling, maar oin wel te besluiten tot verhooging en zoo het maximum van die subsidie van f2000 op f 3000 te brengen. Overeenkomstig een verzoek van de vereeniging „Ambachts school voor Terneuzen en Omstreken", wordt voorgesteld aan die school een© subisidie te verleenen van f25 per leer ling en per jaar, met een minimum van f 1000 en een maximum van f 2000. Verder vermeldt de agenda do reeds gepubliceerde voorstellen inzake verlen ging van den termijn waar binnen de lijnen der Zeeuwsch-Vlaamsche tramwegmaat schappij in exploitatie moeten zijn geno men, tot wijzigen van liet besluit voor het verleenen van een renteloos voorschot voor een tramweg Knock©Breskens, tot aanleg van den verbindingsweg tusschen de heide deelen van Zecuwsch-Vlaanderen en tot vaststelling1 van de grenzen der werken tot zeewering en oeververdediging van den calamiteuzen Jacobap older. Hierop volgt een-voorstel om afwijkend te beschikken op een verzoek van de „Propaganda-commissie der Maria-vereeni- gingen van Zeeuwsch-Vlaanderen O. 1)." en de „Commissie der Drankbestrijding van Zeeuwsch Vlaanderen O. D.", oml een subsidie van f 1000. Door B. en W. van Terneuzen was medegedeeld, dat naar hun meening bij de werking dier vöreeni- gingen geen zoodanig algemeen provin ciaal belang is betrokken, dat daardoor een subsidie uit de provinciale fondsen zouide gewettigd zijn. Ged. Staten juichen het doel der genoemde commissies zeer toe, maar meenen toch, dat, met het oog op de Provinciale finanliën geen termen tot inwilliging van het verzoek aanwezig zijn; werd daarop gunstig beschikt, dan r,ou aan allerlei vereenigingen, welke de zelfde of verwante doeleinden nastreven, bezwaarlijk een subsidie kunnen worden geweigerd, zoodat beperking in depen ge raden is:. Verder vermeldt do agbnida ten slotte de reeds gepubliceerde voorstellen tot ver leenen van f 150 subsidie aan de R. K. mdlitadrenvereenigjng te Terneuzein en tot verhoogjng van het subsidie aan de ver eeniging tot verbetering van het geiten ras en de nog niet in druk verschenen voorstellen (tot verhooging van het cre diet aan Z. L. M. voor de paardenfokke rij en tot wijziging van de begroetingen voor 1917 en voor 1918. Goes. Koninklijke belangstel ling bij de herdenking van het 500-jarig bestaan der stad. De burgemeester dezer gemeente ont ving lieden het navolgende telegram: „Op dozen voor Goes1 zoo gedenkwaardiger! dag leeft Hare Majesteit in gedachten met U allen mede en draagt mijl oip aan het gemeentebestuur en de bevolking opnieuw de verzekering le geven van Hoogst Derztelver warme belang,stelling en; toegenegenheid." (w.g,) VAN GIJN. Secretaris der Koningin. Ook van den Commissaris der Koningin in deze provincie kwam een telegrafi sche gelukwensch in bij den burgemoes- ter van den navolgenden ihhojid: „Aan vaard met den raad mijn gelukivenstehen. Moge een tijdvak van voorspoed en toe- nemendeu bloei voor uwe gemeenlie volgen." De Commissaris der Koningin, (get.) DIJCKMEESTER. N.B. Het vervolg van het artikel van den heer De Kruijter over de geschiede nis der stad Goes, ofschoon voor dit nummer ontvangen, moet wegens' over vloed van nieuwsberichten tot een vol gend nummer worden uitgesteld. Rod.) Jubileum der St. Eliza,- bethvereeniging. Ofschoon de tij den er niet voor zijn om uitbundige feest vieringen te houden ep trouwens de stille arbeid dezer sympathieke vereeniging alle luidruchtig vertoon schuwt, meende men toch het 20-jarig bestaan der St. Eliza- bethvereeniging, over wier lotgevallen de secretaresse, mevr. Mudde, zoo interes sant in onze courant wist te vertellen, niet geheel en al onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan; vandaar dat Maandag j.l. een bescheiden herdenking in eigen kring plaats vond. De dag werd begon nen met eene II. Mis ter intentie der ver eeniging, waarbij de dames-leden tot do H. Tafel naderden. In den loop van den dag werden de armen der vereeniging met eene extragave bedacht en des avonds vereenigden zich de dames aan een be scheiden feestdisch, waarbij de jubilares- sen Mevr. v. Acker en mevr. K n i t e I, die onafgebroken sinds de oprichting der vereeniging als lid daarvan optraden, door de overige dames met een collectief blijk van hartelijke belangstelling werden ver eerd in den vorm van een fraai gepoly chromeerd beeld der lieve schutsheilige, St. Elizabeth. De feestvreugde, ontsproten aan de blijdschap over den huidigen bloei der vereeniging, werd niet weinig ver hoogd, toen te midden van het feest een zeer milde gift van een weldoener bin nenkwam, waardoor de vereeniging in staat is zonder al te drukkende financiëele zorgen haar eharitalieven arbeid tot leni ging van den nood van Christus bijzon dere vrienden: de armen en zieken, voort te zetten en uit te breiden, overeenkom stig tiet verlangen van den hoogeerwaar den heer Baede, geestelijk adviseur der vereeniging, die de feestelijkheid met zijn tegenwoordigheid vereerde. Nog werd op het feest een schrijven voorgelezen van mevrouw M. v. d. Ven van Kalmthout, oud-secretaresse der ver eeniging, waarin zij in hartelijke bewoor dingen van haar belangstelling in hel feest deed blijken en de beste wenschen uitte voor de toekomst. Voorzeker sluit zich ieder, die het no bele werk dezer dames weet te waardee- ren, hij die wenschen gaarne aan. Moge de St. Ëlisabethvereeniging te Goes onder Gods zegen, door de voorspraak harer schutsheilige, groeien en bloeien tot in lengte van jaren. A.s. Vrijdagavond ten f7.30 uur, hoopt de heer 1'. N. Kruze, Directeur dor Districtsarbeidsbeur te Middelburg, in „de Prins van Oranje" alhier een lezing te houden over: „Het nut en de werking van een goede arbeidsbemiddeling, zoowel voor patroons als voor werklieden". Waar ook hier heel spoedig geen over vloed van werk meel' zal zijn, is het onderwerp van te meer beleekenis, in 't bijzonder voor de werknemers. Er zal ruimschoots gelegenheid zijn tot het vra gen van nadere inlichtingen. Allen, die belang stellen in een goede arbeidsbemid deling, wordt dringend verzocht, deze bijeenkomst niet te verzuimen. Alhier is opgericht een afdeelign van de Nationale Christel ij ke Ge heelonthouders Vereenigi-ng met aanvankelijk 19 leden. Tot bestuurs leden werden gekozen Mej. v. d. Weert en de heeren II. Joosse en P. A. Gillissen. Bevolking. In do le helft van November 1917 zijn: GOES. Bevolking. In de le helft van November 1917 zijn: Ingekomen: G. van Oosten, dir. Gasthuis uit Amsterdam, Oude Vischmarkt G6; II. van Dalen, veldarbeider uit Kloe- tinge, Jacob Valckeplein 7E. Frenckel, leeraar B. II. B. S. uit Utrecht, Lange Kerkstraat 41; P. Bazen, koopman uit Breda, St. Jacobstraat 108; L. van Dijk, ambt. Zeeuwsche Landbouwmij. uit Tho- len, Wijngaardstraat 196; A. G. J. van den Berg, boekhouder uit Bussem, Nieuw- straat 198; J. Meeuwse, slagersknecht uit Oudelande, Korte Kerkstr. 113; E. Ca. de Lange, hoofdverpleegster Gasthuis uit 's Gravenhage, Oude Vischmarkt 66; D. J. Boone, stoffeerder uit Middelburg, Vlas- markt 202; L. Kloosterman, slagers knecht uit Ileinkenszand, Ganzepoortstr. 176; J. H. van Veen, techn. ambt. Rijks waters! uit Duiven, Kleine 'Kade 192; J. J. Kroon, kleermaker uit 's Gravenhage, Lange Kerkstraat 48. Vertrokken: P. van Sabben, leeraar wiskunde naar "Roermond; M. de Jonge, bouwk. opzichter, naar Echt (L.); Wed. J. de Tempe, zonder beroep, naar 's Gra venhage; L. Hibels, boerenknecht, naar Kloetinge; L. Eversdijk, verpleegster, naar Middelburg; M. C. van Vin, verpleegster, naar Amsterdam; K. van Beveren, schip persknecht, naar Brouwershaven; J. 13. H. Schrijver, reiziger, naar Kloetinge. (G. C.) Voor allen die voelen voor do Cen trale Keuken, als. zijnde een voor Goes hoogst gewenschte, z,oo niet nood zakelijke inrichting, hebben wij de blijde tijding te melden, dat na gehouden be sprekingen tusschen hel hier gevestigde Vrouwencomilé met Burgern. en Wieth. laatstleden Maandagavond besloten is tot de oprichting van de Centrale K e u- k e n in de Bleëkerstraat alhier, in het gebouw (vroeger van Wa.ttez en De Vos) door de gemeente daarvoor beschikbaar gesteld. Tevens is aan den heer F. G, Roithuijzen, stadsarchitect opgedragerl het gebouw ten spoedigste voor zijn nieu we bestemming in te richten, zttodat over eenige weken met de verstrekking der spijlzen kan worden begonnen. Dit jaar zal niet'bij onze parochi anen aan huis worden gecollecteerd voor het St. Nicolaasfeest onzer parochiale Jongens- en Meisjesschool', maar zial a.s. Zondag onder de H. H. Diensten voor dit doel' gecollecteerd worden. Middelburo. We krijgen hier ter stede ook onzen „broodloozen" dag', zegt ilq „Midd. Crt." In een bekendmaking noodigen Burg. en Weth. de brood-, koek en banketbakkers uit, om, ter besparing van brandstof, één dag per week, bij voorkeur Woensdag, noch brood, noch koek of banket, te bakken of te bezorgen. (Z.) De Sit.ct. no. 271 bevat de sta tuten van de N. V. Mij. tot Exploitatie van den Schoener Pacific, alhier. De politie heeft een rij'wiel in be slag genomen, dat te Vlissingen was ge huurd en hier verkocht. (Z.) In de heden (Woensdag:) te Middel burg gehouden aandeelhoudersvergadering van de N. V. Boomkweekerij en Zaadhan- del „Walcheren" werden jaarverslag, ba lans en winst en verliesrekening goed gekeurd en liet dividend na ruime afschrij ving bepaald op 5 pet. Vlissingen. Dinsdagmorgen had de be grafenis plaats van den werkman C. F. H. Ei si and er, die Vrijdag in de binnen haven is verdronken.. De overledene, die penningmeester was van de zingyereem- ging „de Volksstem," werd door de man nelijke leden van dit koor grafwaarts gedragen. Aan do geopende groeve werd Hoor het geheel© koor een toepasselijk' lied gezongen, terwijl' door een tweetal spre kers het woord werd gevoerd.. (V.. C.) Heinkenszand Dinsdagnacht werden weder eon achttal konijnen vermoedelijk door een hond vermoord. De beesten lag'en verslcheurd huiten de hokken.. De twee betrokkenen verloren res'p. zes en twee stuks. Hansweerd. De R. K.. Leesbibliotheek waarvan vele 'Katholieken gebruik ma ken om de lange winteravonden op een aangename en nuttige wijze te korten, is wederom verrijkt met een flink aantal nieuwe boeken.. Ook is er een nieuwe geheel omgewerkte catalogus verschenen, die tegen een matigen prijs verkrijgbaar -is'. Katholieken, steunt ons werk en werft meerdere lezers aan. Oudelande. Naar we vernemen werden bij sommige personen onder deze ge meente konijnen gestolen. lerseke. Het lijk van den op 29 Oct. j.l. verdronken P. Sandee is Maandag door een garnalenviisischer van Oude-Tonge ge vonden. Het wasf nog goed kenbaar. In dien van de autoriteiten toestemming: ver kregen werd, zou het Dinsdag naar onze gemeente vervoerd worden. (Z.) Kattendijke. Bij de stemming voor een lid van den gemeenteraad werd de heer P. van Kleunen Jacobsz. gekozen met 92 stemmen. Op dén heer G. van Huis stede werden 90 stemmen uitgebracht, van onwaarde verklaarde biljetten 10 (Z.) Terneuzen. Hier is een partij vah 2500 K.g. steenkolen, geladen in een waggon, in beslag genomen. Maandag werd alhier de centrale keuken geopend, door een begin te ma ken met het verkrijgbaar stellen van ivarme spijzen. Dezen eersten dag werd erwtensoep gekookt, terwijl er deze week 3 maal gestampte pot z:al verstrekt wor den, eenmaal' rijst met boter en eenmaal boonensoep. Algemeen vindt de zaak bij val, heigeen blijken kan uit het feit, dat er voor de eerste maal ruim '400 porties eten werden afgehaald. (Z.) Sas van Gent. De electrische lampen op de coöperatieve suikerfabriek zijn reeds' weer gpdoofd. Ook andere fabri kanten waren bedacht op een derge lijk middel en Sas van Gent zou 's nachts reeds van verre kenbaar geweest zijn. Dit laatste schijnt juist iets te zijn, wat onze in deze bevoegde autoriteiten wen schen te beletten, daar dit dan een uit nemend oriënteeringk'punt zou zijn, voor de Entente-vliegers, die een aanval op Gent of omgeving in den zin hadden. Schending van neutraliteit dus. Met dat al vraagt onze ongerust geworden be volking zicli af, nu zij zelve geen vei- ligheidsmaalregelen mag nemen, wat de regeering, die haar dit- verbiedt, nu zal doen, om haar tegen die „vergissingen" van vliegeniers te beveiligen. (V. C.) IJzendijke. Men meldt ons van geachte zijde: Reeds enkele jaren had do R. K. Kies- vereeniging alhier niets meer van zich doen hooren, sedert den strijd van 1913 was zij ingedommeld. Het was daarom een gelukkige gedachte van hot bestuur haar uit dien slaap eens wakker te schud den en daarvoor de hulp in te roepen van den heer Vienings, Redacteur van de N. Z. Ct. te Goes en secretaris van ons Kieskringbestuur. Talrijk waren zij opgekomen, de Katho lieke kiezers van IJzendijke, en zij heb ben het zicli niet berouwd. Na opening met den Christelijken groet en verwelkoming van de aanwezigen ver kreeg de heer Vienings het woord, die in een rede van ruim twee uur op de hem eigen pittige, bevattelijke en geestige wijze zijn toehoorders boeide ,die de zaal vulden tot in de uiterste hoeken. Na een korte uiteenzetting van de belee kenis ©ener Grondwet en van de redenen, die alle politieke partijen hier te lande naar Grondwetsherziening deden verlan gen, kwam de spr. tot zijn onderwerp„hel veranderde Grondwetartikel 80", waarvan hij op duidelijke wijze de voordeelen de monstreerde en de practische uitvoering in de verdeeling der zetels over de ver schillende partijen volgens uitgebrachte stemmen aantoonde. Na te hebben aange toond, hoe in dit nieuwe kiesstelsel iedere stem, ook van minderheden, zijn volle waarde bleef behouden, besloot de spreker in een geestdriftige peroratie het eerste deel zijner rede met een krachtige op wekking tot de kiezers, om dan die stem beginselgetrouw uit te brengen op die lijst, waar zij thuis behoort, de lijst der Katholieke staatspartij en zich als één man te organisoeren in onze kiesvereeni- gingen. Onder de pauze was er gelegenheid voor hen, die nog, geen lid waren van de R. K. Kiesvereen. zich als lid op te geven, waarvan bijna alle aanwezige niel-ledcn gebruik maakten. Na de pauze zijn rede vervolgend, kwam de spreker tot de wijze, waarop de verschillende partijzetels werden toe gewezen aan bepaalde personen.. Spreker had zich hiervoor de moeite getroost een verkiezing in haar geheel te becijferen en gaf daardoor zijn toehoorders een dui delijk inzicht niet slechts hoe een bepaald persoon verkozen werd, maar ook hoe vooral de kiesvereenigingen in deze nieu we Kieswet grooter beteekenis kregen in de samenstelling der candidatenlijsten, die toch het werk der kiezers is. Na deze heldere uiteenzetting van het nieuwe Grondwetartikel besloot de spreker in enkele tintelende zinnen met de opwek king, dat de kiezers van IJzendijke hun strijdwapen, het stembiljet, ten allen tijde mogen gebruiken in den dienst van Hem, Wien zij niet slechts in hun privaat, maar ook in hun openhaar leven hebben te belijden en te dienen in den dienst van Christus. Zichtbaar voldaan over de interessante lezing van den heer Vienings, die velen der aanwezigen een beteren kijk op-, een helderder begrip van de nieuwe Kieswet had gegeven, kon het talrijk publiek zich niet vereenigen met het inleidende woord van den spreker om zijn persoon geheel weg te cijferen, niet te applaudiseeren en slechts op de zaak te letten. Een hartelijk applaus werd den spreker ge bracht als blijk van waardeering voor zijn heldere, pittige rede, die hij zijn ge hoor deed genieten. Het kan niet anders of bij een dergelijke degelijke voorlichting onzer kiezers zal Roomsch Zeeland in 1918 voor zijn werk gereed en op zijn post zijn. Westdorpe. Ter vervulling dér vacature jn den gemeenteraad ontstaan door ont slagname, van den heer B. B. Plasschaert wegens vertrek uit de gemeente is door het Dag. bestuur een verkiezing uiige, schreven op Dinsdag 4 December e.k. ,De stemming zal zoo noodig plaats hebben op 13, de herstemming; op 21 December e.k. (Zei.) Groede. Als gevolg van de brandsitof- fenschaarschte is de Openbare School al hier twee dagen in de week gesloten. IJzendijke. Door een militaire kommies alhier is W. F. v. d. B. te Biervliet bekeurd wegens het zich zonder nood zaak ophouden aan de rijksgrens., Breskens. Den 20sten November is door de ambtenaren alhier proces-verbaal van bekeuring ingesteld tegen een zeke ren J. J. II. W. te Botterdam, wegiens ongedekt vervoer van 10 K.G. harde zeep en 6 K,.G. chocolade. Deze waar is in beslag genomen. Oostburg. Dinsdagnamiddag, zittende.in de tram, die naar AarJenhurg reed, huil den wo het genoegen kennis te maken met een Turksch-Armeniër. Bedoelde per soon, pas 18 jaar oud, was enkele we ken geleden uit Armenië gereisd, door Turkije, Oostenrijk-Hongarije, Duitsehland, en 'was nu op weg' naar Brussel waar zijn moeder woont. Hij tiet ons zijn passen zien, die door de verschillende consuls Waren afgestempeld. Deze jongeheer had als sergeant gediend hij het Turkscihe le ger, maar wiis óm zijne verwondingen afgekeurd. Als curiositeit zij gemeld, «lat hij zes talen vloeiend sprak. Men schrijft uit Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen aan de „Msb.": Ondanks de scherpe maatregelen tiert de smokkelhandel, die vooral door Belgen wordt gedreven hier weelderig voort. Zelfs kleine jongens doen mede en beschikken dan over voor hun leeftijd veel .te groote sommen geld waardoor zij tot kwaad doen vervallen. De herbergiers helpen ook maar al te veel mede, door het .'gelegenheid geven smokkelwaar op le slaan en het uitzetten van posten om de aankomst van kommiezen of politie te melden. Het sluiten der herbergen van deze helpers der smokkelaars ware zeer gewenscht. Te Eede gingen vorige weak nog 41 stuks vee op één nacht over de g'rens Bij Kon. besluit van 17 dezer is, met ingang van 1 Januari, J. Grootjan®, onder toekenning van eervol ontslag als hulpsluismecster bij; het kanaal door Zuid-Beveland, le Wemeldinge, benoemd lof sluismceste'r hij het kanaal door Voorno en Nieuwesluis. Zondagavond had, blijkens de Zoom een uit Goes komende reiziger hij het uitstappen uit den trein aan liet. station te Bergen op Zoom het ongeluk- te struikelen, waardoor hij 'kwam te val len en ernstige blessures aan liet ge zicht bekwam. Dhr. II., lid van de Trans portcolonne, die toevallig aanwezig was legde den man een hulpverhanl, waarna hij hem na,ar zijn logement op de Visch markt kon begeleiden. (Z.) Wegens het betrokken zijn bij don Smokkelhandel is door den commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde het verblijf in zijn gc- zagsgebied ontzegd aan: André Claeys- sens, geboren 19 Juli 1896, Belgisch metselaar, Oscar Jacobus Dierick, ge horen 7 Mei 1896, Nederlander, Aloysius Cijisel', geboren 29 April 1896, Belgisch bakker, Wilhelm Petrus Gerardus Ammon. geboren 22 Mei 1895, Nederlandsch ex- pediteursbediende, allen geboren en wo nende te Sas' van Gent; Alphonsius Ver dunnen, geboren 26 April 1889 te Wach- tebeke (B.) wonende te Zuiddo-rpe, van nationaliteit Belg en Nicolaas Moelker, geboren den 6en September 1889 te Ril- land, arbeider, Nederlander, wonende al daar. Wegens het vermoeden van spion- nage werd het verblijf ontzegd aan Jo- sephus Henricus van Laerhoven, gebo ren 19 October 1890 te Tilburg, wonende te Rotterdam, van beroep schilder, van nationaliteit Nederlander. GOUDEN KNOOPEN. „Gouden knoopen" in denhemdsband, Zijn voor 't volk van 'tGoessche landl Zoo onmisbaar als de sabel Voor 'n jongen luitenant Wie geen „gouden knoopen" heeft, Is geen man die voorwaarts streeft! Boerenzonen met veel moppen, Dragen knoopen groot en zwaar. Anderen die wat minder soppen, Spelen 'took met kleinere klaar. Maar 't boerenvolkje allemaal Noemt „gouden knoopen" 't ideaal. Wie moet boerenknecht gaan spelen, Daag'lijks door de polders zweeft, Spaart zorgvuldig ieder centje, Tot bij „gouden knoopen" heeft. Dan eerst voelt hij zich zoo blij, Als de vogeltjes in Mei. Wie verliefd is en wil vrijen. Zoekt een meisje van z'n soort Maar hij weet dat „gouden knoopen" Ook het meisjeshart bekoort. Denk niet dat hij 't meisje vraagt, Voor hij „gouden knoopen" draagt. „Gouden knoopen" droegen vroeger, Enkel lui van rijken stand; Maar nu draagt ze ook de zwoeger, Die moet werken op het land. En het mag hier wel gezeid: Niemand die hem dat benijdt. Gouden knoopen droeg 'kvóór jaren In mijn liemdsband, o zoo graag; En 'k wil gaarne bier verklaren 'k Zie ze graag, ook nog vandaag. Sieraad van het Goesclie land, „Gouden knoopen", houdt maar stand P. BOUDENS Az. Gemeenteraad van Middelburg. Hedenmorgen le tien uur vergadcrd'1 de gemeenteraad van Middelburg ond'T voorzitterschap van den burgemeester. I Aanwezig waren .12 leden. Afwezig J'l heeren Adriaans©, Bolle, Zijlstra, Van del Harst en Gratama. Van de ingekomen stukken 'noemen ifil de volgende: Een schrijven van Ged. Staten, waafl bij "ingezonden wordt het kon. beslui-1 inzake de safarisregoling der onderwf I-s. Hierbij wordt het salaris der hoo-l den der scholen A, B, C, I, J «n I bepaald op min. plaats' had vaslges wijzeressen wordt het raad het di de periodiek lijiksche "van f275, 'terw vijfjaarlijkse! mum van 1" wijzers blijf Voor dei wie de raad jaar vol sah meer, bopaa tweede en hun salaris kostwinner het geval1'is. Een tweed hooging van der schoof G f 2200. Voor kenn Vervolgens stuur der li ooi de gen voor de repjf (aal, dat de groot f 18,OCH dit bedrag voorwaarden verstrekt. Een adres gymnasium, dat, terwijl den voor alle der gemeente gaan, die voo werd toegéfe Een verzi Christelijke B het subsidie ató dat aan dat do billi kunnen wor wijst er op, dan 100 lee dat zij in e gevestigd, tei wordt, dat dc do gemeente1 cn aan de f f 2600 wordt Alles gestel om advies. Een ver/oef om in oen a (e verzoeken de bijdragen afkoop der jaarlijksche ven, evenals tusschen de Vlaanderen is delingenverkee spoed die hic worden, (laar lier bijeenkom' Aldus werd Ten slotte (1 delhurglsch mu oen eindcijfer ditmaal slechts f 2350 uitgetroJ daar er 'door grooter voordei als de pogingi weder normaal weder f 2600 Voor kennis Op diens ve verleend aan lid der comtmi lager onderwij. De burgemee, de gelegenheid weinig gebruik in de laatste 1 Maandag 184 58, Donderdag 58 emmers. De heer Ondc in arbeiderscenti meer gebruik De burgemeesh van toe. Aan de orde benoemingen ei bestuurslid var ziek'korps uit t' den aanbevofer en mr. G. J. de heer Spreng Tot voorzitte weder voor ee benoemd de Ik algemeene sten Voor den tijd noemd tot dir school en avon lieden de heer algemeene stem Tot leeraar i do burgeravond heer J. II. KI stemmen. Aan mej. J. vol ontslag ver wijlzeres in de school' K. Vastgesteld w slagen van vers Goedgekeurd verantwoording w erklooz enfonds Vastgesteld w geiineentebegroot (De heeren L ■komen ter verg Al'snu is aan kandelaren van Noordsijigcl.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2