Gemengd Nieuws. Laatste Berichten KERKNIEUWS. ONDERWIJS UIT DE PERS. Rechtszaken Leger en Viool SPORT EN SPEL. Ingebonden Stukken. üff&op verkoopingen, aanbestedingen enz. Scheepvaartberichfen. V I S S C H E RIJ. Burgerlijke Stand. Marktberichten. voor te stellen het 11 gemeenteontvanger te 50 en te 'brengen van en slotte komt in be- ordening regelende 3$ iet onder wijzend perso- bare lagere scholen in heer Smit stelt voor edde van de hoofden spalen op f1300., Aan- voorstel'1 de stemmen in de volgende verga, r tafel worden gebracht, loten de aanvangsjaar- rwijzers vast te stellen jf tvveejaarlijksche ver- 100 tot een maximum >r de hoafdakte wordt Voor het onderwijs ge. ewone schooluren, wordt r jaar per wekelijfech >r het geven van herh'a- per lesuur zal wor. lovendien zal ieder og. b,uwd isl of hetzij als als weduwe inwonende boven zijne jaarwedde moetkoming in de .huis- van f75 per jaar. ~(Z.) laag water had een uk van den steiger in vallen. De heer Kool, centrale alhier, sprong 1 gekleed achterna en de vrouw te redden, op den steiger stond, g maken van circa 6 (Z.) ,d tot brugbaas aan de kc do heer M. IVillem- gknecht aldaar. ledenmorgen kwam de en alhier tot de onaaa- ig dat in den nacht ver- 'en hond negen groote doodgebeten. Voor de ïeel schadepostje, vooral tebeambten hebben op ohanna" een partijtje bestemd voor verboden werpen. hulptelegraafkantoor gang van 14 November n zijn opengesteld van en 67 nam. igmiddag had alhier een (ngeluk plaats als voor nge, pasgetrouwde man, dorp met een korstoom- ters visschen was, wilde en oesterkor wat ver over boord. Hij zonk piepte weg en werd niet ezien. Na den middag den. iavond is 't woonhuis en oedbloed, wonende aan door brand vernield. 50 mud graan, dat reeds oorgen was, is ook nog graan, dat nog niet ge? erbrand. (Z.) ,g| 8 Nov. werd de gas- Door do flinke doortas- rivaaimlhoid werd 'er 's Ier verwachting in van lichtgas verstrekt. Vanaf ook, hoewel eenigszins ok- en industriegas ga- gaat alles weer, hoer tuider, vrijgoed. De corn- g is gelden in te za- es op haar werk, zoo- vergoed zal kunnen (Z.)_ een slager alhier zijn e varkens gekocht met tgewiclit van 250 K.G. tabelen prijs van f500. it van Zondag op Maan- paar soldaten getracht tan. Bij den winkelier mdden ze drie wollen en slagerV. drie worsten, naker v. K. een paar orobeerden zij den pro den herbergier de B. en, hetgeen hun echter j den winkelier H. wer- in hun werk gestoord, wakker geworden door „We zullen zelf wel r zien 1" louanen bekeurden een verboden vervoer van drie stukken toiletzeep, i zij een militair wegens jedekt te vervoeren, ekeuring ingesteld tegen alhier wegens verboden genoemde hoeveelheid n soldaat, die een paar irdienen, probeerde den iaar stukjes zeep te ver' ter de altijd waakzame rschalken, nam hij ransel reed per fiets naar de taren, alles wantrouwen- staande ter visitatie, it mij maar door, ik (j® 1 „Doch zoo'n ransel tenaren, rje kunt nooit eek? Twee honderd en waren netjes- ingepakt schadepostje van f°5> ?n paar maanden moeten Behoud van bosschen. De commandant van de monden der Maas en der Schelde (commando Zeeland) heeft een verordening uitgevaardigd, waarbij het in 't belang der landsdefensie verboden wordt, zonder zijn toestemming bosschen of andere houtopstanden te vellen. In beslag genomen. De directeur van het Levensmiddelenbureau te Haar lem heeft in een pakhuis! aan de Turf markt aldaar 7000 a 8000 flessehen sla olie in beslag genomen van verschillende kwaliteiten.Daar de eigenaar, volgens geruchten in Duits'chland vertoefde, heeft men het pakhutó opengebroken. Men ver moedt dat de slaolie behoort aan een combinatie van verschillende speculanten. Vierhonderd inbraken in een nacht. De onveiligheid, die tegenwoordig in de Russische hoofdstad heerscht, wordt wel' bijzonder goed geïllustreerd dooreen bericht in de „Birsjewija V jedemosti,' volgens hetwelk in den nacht van 23 op 24 October in Petrograd niet minder dan 400 inbraken plaats vonden. BoveDI- dien méldden zich in vier- en-twintig uur 200 personen bijl de politie aan, die bestolen waren in de tramwagens. Te Delft vond iemand een portefeuille met zestig gulden, die het eigendom bleek te zijn van den student H. De vinder bracht het voorwerp op de sociëteit bij den student terug en deze gaf hem f 4.5Ö belooning. Dit vond de man te weinig en op hoogen toon eischte hij meer voor zijn eerlijkheid, 't Slot was dat de politie er bij te pas moest komen om den eerlijken vinder van de sociëteit te verwijderen. Een algemeen geldende waar schuwing. Door het gemeentebestuur van 's-Gravenhage is aan de ingezetenen aldaar een waarschuwing gericht, waar in gewezen wordt op het buitengewoon groote brandgevaar, hetwelk gedurende dezen Winter te duchten is, niet alleen tengevolge van het te verwachten ruim gebruik van hout voor huisbrand, maar ook door liet bezigen van minderwaardig stookmateriaal ter vervanging van steen kool. Het brandgevaar zoo zeggen B. en \V, zal bovendien nog bevorderd wor den door de aanwending van primitie ve verlichtingsoiiddelen bij: gebrek .aan de gebruikelijke brandstof of tengevolge der rantsoeneerinjg. Nadrukkelijk manen zij de burgerij toit voorzichtigheid ten dezen aan, een waarschuwing ,-di© ook elders mag ter harte genomen worden! Een hevige wervelstorm heeft het eiland Naxos (Griekenland) verwoest. Smokkelaars gedood. Een Belgische smokkelaar, zekere G., is nabij de Belgische grens doodgeschoten. Te Boxmeer is zekere de Br., dio hij zijn arrestatie wilde .ontvluchten, door een ambtenaar met een revolver neergescho ten. De jonge man overleed na ©enige uren. i j J j Bedwelmd In den nacht van Zondag op Maandag zijn aan boord van Hr Ms. Monitor Ever, die te IJmuiden als loge mentschip dienst doet, acht militairen in het slaapvertrek bedwelmd geraakt, vermoedelijk doordat zich in de steen kolen; waarmede de kachel was aange houden, schadelijke stoffen hebben be vonden, die gassen hebben ontwikkeld, welke bij de geringe ventilatie niet kon den ontsnappen. Toen zij gewekt werden en in de frissche lucht aan dek kwamen, vielen enkelen hunner flauw. Voor de meesten moest geneeskundige hulp wor den ingeroepen. Zij konden allen bijge' bracht worden, doch klaagden uren daar na nog over sufheid en zware hoofdpijnen- Te Delft zijn Zaterdagnacht drie werk lieden van de Rijks-Constructie-Werk- plaatsen gearresteerd, als verdacht van diefstal van een stuk brons ter waarde van ruim f 100. Het metaal was te voren in een sloot geworpen. Wegens het in ongereede zijn der toe stellen van liet Nieuwsbureau, dat ons van het laatste nieuws langs telefonischen weg voorziet, ontvingen wij heden geen berich ten voor deze rubriek. Red. N. Z. Crt Z. D. H. de Bisschop van Breda heeft benoemd tot rector te Breda (gasthuis) den weleerw. heer P. Koningstot con rector te Breda (gasthuis), den weleerw heer C. Commissaris; en tot assistent te Klein Zundert, den weleerw. heer A Vercauteren, priester van het Seminarie Naar van officieel© zijde aan 'de „N. Haarl. Ct." wordt medegedeeld, isl ijpor Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, aan allen, '"die zoolang deze moeilijke tijdon duren, -gebruik maken van de ge meentelijke Centrale Keuken, dispensatie verleend in de Ontho-udingswet in dezen zin, dat zij ook op onthoudingsdagen mo gen gebruik maken van de spijzen, welke door deze keuken worden verschaft. Geslaagd te Rotterdam voor vrije- en orde-oefeningen de dames M. J. l'assenier ien J. J. v. Eenennaam te Middelburg; S. A. de Regt, Biggekerke en de lieeren: L. A. Zwingelaar, Zuidland; J. Fröberg, Vlissingen en 'G. Boom-, A. M. v. d. Gie- 'zen en C. de Jeu, allen te Middelburg. Examen Wiskunde L. 0. (art. 86) 's GRAVENHAGE, 13 November Ge slaagd de heeren A. A. Brombacher te Goes, en D. Kwaak te Vlissingen. Afschaffing van dienstplicht. „Het Centrum driestart''. Wij hebben reeds vroeger melding gemaakt van een schrijven door den Kardinaal-Staatsecre taris aan den Aartsbisschop van Sens, Mgr. Chesnelong gericht en van de daarin voorkomende hoogst merkwaardige pas sage over de noodzakelijkheid om den dienstplicht af te schaffen. Alleen door daartoe te besluiten kan men komen tot de zoo dringend noodige ontwapening en de bevrijding der volken van de ontzettende militaire lasten. Volgens een letterlijke vertaling luidt de bedoelde passus aldus: Door den dienstplicht af te schaffen, door een overeenkomst tusschen de be schaafde naties, zou men automatisch en zonder de openbare orde in gevaar te brengen tot de ontwapening komen met al de boven genoemde gevolgen, De dienstplicht is sedert meer dan een eeuw de ware oorzaak van vele ellenden, welke de maatschappij hebben getroffen. Om die ellenden weg te nemen zou een beiderzijdsclre en gelijktijdige ontwape ning hét ware middel zijn. Want eens afgeschaft, zou de dienstplicht slechts door een wet weer in het leven kunnen worden geroepen. Voor deze wet zou zelfs bij de tegenwoordige constitutie der centrale machten de goedkeuring van het parlement noodig zijn, en deze goed keuring is om vele redenen zeer onwaar schijnlijk, vooral wegens de smartelijke ondervinding, in den oorlog opgedaan. AlduS zou men krijgen voor het nakomen der aangegane overeenkomsten, hetgeen men zoo vurig verlang: den waarborg der volken. En om het groote belang der zaak én om het hooge gezag van dei: schrijver, die hier ongetwijfeld de gedachte van den H. Vader vertolkt, verdienen deze regelen ten zeerste de aandacht. Ze zijn een kostbare aansporing in den strijd tegen het militairisme, dat zooveel miserie over de wereld heeft gebracht en in dezen afschuwelijken tijd nog bezig is zich te versterken, ook in de neu trale Staten. Mogen alle katholieken daartegen eens gezind en vastberaden den stijd aan binden. Het belang der wereld en het belang der afzonderlijke Staten eischen het gebiedend.* En men heeft daarbij niet alleen te denken aan het oorlogsgevaar, maar ook aan de economische, sociale en zedelijke nadeelen, welke militairisme en dienst- plicht met zich brengen. Oostburg. In de Dinsdag gehouden Kan- tongerechtszitting alhier zijn voor het eerst behandeld de overtredingen van de verordening van het militair gezag d.d. 29 Augustus 1917. Hooge boeten werden opgelegd, zelfs tot driehonderd Inlijving militieiichting 1918. Van de militieiichting 1918 zullen wor den ingelijfd: le. Van 25 Januari: a. de helft van de getallen der dienst plichtigen toegewezen aan de complagnip en wielrijders b. de dienstplichtigen, toegoweizen aan de genie (motordienst) en bestemd voor het eerst in te lijven gedeelte. ,2e. Van 1418 Januari: a. de dienstplichtigen, toegewezen aan het 2e bataljon van een der regimenten grenadiers en jagers of van een dei' ove> rige regimenten infanterie; b. de dienstplichtigen toegewézen aan het korps pontonniers en bestemd voor het eerst in |e lijven gedeelte. Van 48 Maart, de dienstplichtigen, toegewezen aan de regimenten vesting artillerie en bestemd voor het eerst in te lijven gedeelte; de dienstplichtigen, toegewezen aan het korps pantserfort-ar-tillerie en aan het korps torpedisten. De onder la en 2b begtepen dienst plichtigen, die in het bezit zijn van het bewijs van voorgéoefendheid, zullen .2 maanden later worden ingelijfd. Ten aan zien van dienstplichtigen van vorige lichtingen ,die uitstel of verlen ging van uitstel van eerste oefening heb ben tot liet tijdvak, waarin de dienstplich tigen der lichting 1918 toegewezen aan! de compagnieën wielrijders, zullen wor den ingelijfd,,. wordt, dit uitstel of deze verlenging van uitstel, geacht te zijn ver leend tot het tijdvak, waarin het over schietende gedeelte- van de dienstplicht ligon van laatstgenoemde lichtingen, toe wezen aan de compagnieën wielrijders, wordt ing'elijfd. - Behoudens onvoorziene omstandigjher den, zal dit overschietende gedeelte' ver moedelijk worden ingelijfd tegen Juni 1918. (Z.) Seriowedstrijden G. V. V. Maandagavond werd alhier een be stuursvergadering gehouden voor de te houden seriewedstrijden van de G. V. V. te Goes. Er werd besloten dat 12 ver- eenigingen zouden mede dingen, nl. G. V. V. I en II, K. D. O. I en II, Cor- cordia I, allen uit Goes, uit Vlissingen „de Zeevaartschool" en „Vlissingen", uit Middelburg de vereeniging „Molenwater- combinatie" en „Middelburg", Militair Elftal uit Arnemuiden, Militair Elftal uit Rilland en „Vitesse" uit Kruiningen. De seriewedstrijden zullen Zondag 25 November definitief een aanvang nemen (Buiten verantwoordelpheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. Gaarne zag ik als volgt in de „Nieuwe Zeeuwsche Courant" opgenomen. Een Commissie van voorbereiding voor de oprichting van een Coöperatieve Olieslager ij en Lijnkoekenfa- b r i e k is samengesteld uit de heeren C. Dane Gz. te Willemstad, J. van Dis Hz. te Fijnaart, D. van den Dries te 's Heerenhoek, J. J. de Jager te Nieuw- dorp, P. S. van Jole te Hontenisse, C. Matthijsse Jr. te Middelburg, J. J. Mol te Waarde, J. W. van Oeveren te Kapelle bij Zierikzee, S. J. de Regt te Wissekerke, M. G. Steendijk te Stavenisse, Dr. J.W. Jenny Weijerman te Utrecht. Eerstens voel ik mij geneigd een woord van hulde te brengen aan voornoemde Commissie voor den moed dien haar be zield weer een zoo moeilijke, werkzame toch belangrijke taak op zich te nemen, getuige de oprichtingen van Coöperatieve Suikerfabrieken, die voor de oprichting van Coöperatieve Olieslagerij en Lijn- koekfabriek voor Zeeland en West-Bra bant in dezelfde lijn van werkzaamheid is vervat. Tweedens wensch ik die Commissie succes in hare onderneming, niet alleen voor de moed en den durf, maar tevens om de noodzakelijkheid welke deze Com missie heeft ingezien om dergelijke fa briek tot stand te brengen; nu vooral de knoeierij in veevoeder middelen met alle kracht moet worden tegengegaan, wat we in de eerste plaats kunnen doen, door zelf onze veekoeken te bereiden, Voor landbouwers zijn reden te over, dan dat wij onze medewerking door deelneming aan die fabriek zouden terug houden, niet alleen nog voor de onbe kende vervalsching der voedermiddelen maar tevens de te hooge prijzen welke sinds jaren voor de fabriekskoeken te veel zijn gekend in koeken of voeder- meel van afvalsproducten die de renta biliteit van het veehouderbedrijf niet zelden hebben tegengewerkt. En wat zullen we weer na de oorlog uit het Buitenland krijgen, gezien de rommel die ons nu vandaar werd be zorgd, moeten we op weg om den bui- tenlandschen handelaar voor zijn rom meltje te bedanken en zelf zooveel mogelijk met eigen productie optrekken en geheel ons landbouwbedrijf zoo regelen dat we in eigen boezem pal staan. Klagen en morren we niet en zijn we niet bezorgd voor wat na den oorlog de tijd ons brengen zal Aanpakken en allen aan dezelfde lijnen trekken is ook het wachtwoord van de landbouwer en met oprichting van de Veevoederkoeken, of Oliefabriek staat er weer kans open om een vereeniging te vormen die met hare zustervereenigingen van andere Coöpe raties een macht naar voren brengt om vrijmoedig het hoofd te bieden tegen de misstanden, niet alleen die van bedriege- lijken aard in zaken, maar ook tegen economische toestanden, die ze verijdelen. Fabrieken oprichten is in deze tijden het werk voor den landbouwer, omdat van daaruit kapitaalkrachtige vereeni- gingen voor de belangen van landbou wers meespreken. Als echt Coöperatie man hoop ik het vertrouwen te hebben, om de verschillende Coöperaties, welke ik mede beheer, eiken landbouwer te mogen aanraden zich bij deze nieuwe Coöperatie aan te sluiten voorzoover die voor de nieuwe op te richten fabriek gewenscht is, niet alleen nog uit eigen belang, maar om een algemeen landbouw belang, met verschillende takken van nijverheid en handel te bevorderen, zoo dat we meer onze rechten kunnen doen gelden tot zaken doen tegenover de speculatieve handelaars. Alzoo zullen ook voor het totale leven de rechten der boeren meer naar voren gebracht worden om meer helderheid te brengen in de economische toestanden, waarmede de handel der boeren in al zijn doen en laten wordt belemmerd. Daarvoor zij nogmaals aanbevolen organisatie en samenwerking waar dit noodig is, of niet minder aanbevolen is de oprichting van de fabriek voornoemd. Met dank voor de opname, J. B. DE GRAVE- Aardenburg, 12 Nov. 1917. Geachte redactie I De heer Welleman heeft goed gezien, dat hij in 't stukje geteekent L. T. B. ër geen steun zag voor de Z. L. M. Wat toch is het geval? Volgens den wensch van het Door luchtig Episcopaat in Nederland, ver eenigen zich alom de R.K. land- en tuinbouwers in Roomsch Katholieke ver- eenigingen. En terecht! Nergens zijn hun begin selen veiliger en worden hun be langen beter gediend. Doch opdat bovengenoemde vereeni- gingen met elkaar meer voeling zouden houden, gezamenlijk zouden kunnen in- en verkoopen, gezamenlijk zouden kunnen protesteeren tegen onbillijke eischen van regeeringswege, zijn deze, voor wat be treft het Bisdom Haarlem, aangesloten bij den grooten L. T. B., een instelling voor dat Bisdom, waartoe ook Zuid- Beveland behoort. Opdat die L. T. B. in bovengenoemd Bisdom zou kunnen handelen voor zijn onderafdeelingen is er een Handelsraad in 't leven geroepen, die de gemaakte winst voor een gedeelte aan de af- deelingen overdraagt. Hier nog verder over uitweiden zou te veel ruimte van de redactie eischen. Iedereen begrijpt-, dat een actie der R.K. Landbouworganisaties uit de ver schillende Bisdommen, vertegenwoordi gend een leger van meer dan hon derdduizend R.K. land- en tuinbou wers, wel reden van bestaan heeft. Iedere verzwakking van die R.K. organisatie zal ik trachten te voorkomen, vandaar dat mijn stukje ook enkel be- oogde „versterking der R.KL.T.B." Tóch houdt dat niet in, dat ik de Z. L. M. en haar groei en bloei met vijandige blikken zou beschouwen. Integendeel ik wensch dan ook, dat de Z.L. M. of Z. L. T. B. moge bloeien. En mocht het geval zich voordoen, dat bijzonder de provincie Zeeland van regeeringswege inzake hooiopeiscliing bijvoorbeeld of iets dergelijks, onredelijk werd behandeld, dan zal het mij aange naam zijn naast en met de Z. L. T. B. te protesteeren. Samen willen wij dan één lijn trekken, en ieder blijft baas in eigen huis. Wat nu betreft de katholieke zijde, die u de aandacht deed vestigen op mijn episteltje? 'kWeet dat er katholieken zijn, die liever aansluiting zoeken bij de Z. L. M. Ze zijn onze L. T. B.ers welbekend en de motieven, die hen drijven evenzeer. Doch daarover hier niet. Na al 't bovenstaande, waarmee ik wederom beoog versterking onzer R.K. L. T. B., want ieder R.K. land en tuinbouwer leest de N. Z. Courant, zal 't wel duidelijk zijn, dat het over bodig is mijn meening nog nader in een zaal met Z. L. M.ërs uiteen te zetten. Intusscken zal het ook mij aangenaam zijn met den heer Welleman kennis te maken, terwijl ik met achting verblijf een L. T. B.ër. P. S. Geachte redactie, nogmaals mijn beleefden dank voor de plaatsing van bovenstaande. Het bestuur der waterkeering van de calamiteuze polders Onrust, Jacoba en Anna Friso heeft Maandag te Wisse kerke aanbesteedhet verbeteren en onderhouden der waterkeerende werken aan de cal. polders Onrust en Jacoba voor den dienst 1917/T.8. Ingeschreven werd als volgt: R. Ver schelling, Terneuzen, f 7600H. J. Keu- lemans, Middelburg, f 7365M. Hooge- steger, Wemeldinge, f7300; W. L. Klos, Scherpenisse, f 7196A. v. Hee, Wissen- kerke,~-f-7149. De raming was f 6756,20. (M. Ct.) IJzendijke. De bouwlanden geveild te IJzendijke door notaris Zijlstra op 10 November zijn ingesteld: Perceelen twee en drie samen f8500. perceel vier f 710.perceel vijf f2900.— perceel zes f3510.perceel zeven f 3900.perceel acht f 5000.Perceel één is niet geveild. Toewijzing op Za terdag 17 November te IJzendijke. Hansweerd, 13 Nov. Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor: DordrechtGustel, Reibel, Rhenania 32, v. Dam; id. 36, v. Heeswijk; Lisa I, Braun, S. II. V. 44, Hagoort. Hansweerd: Willy, Noels. Duitschland: St. Joseph, Poppelier. België: Josephine, Leyssens; Bayern 15. GerritsenAnvers Maas"; Helena, Oomens, Aquador, de Wachter; Desir Commercial de Paepe; Dumas, De Vlegher; Invin cible, Wijnackers. (Msbode). Men meldt uit Zeeland aan de „N.R.C.": De oestercampagne is nu begonnen; de qualiteit van de oesters is goed en men heeft ook geen reden tot klagen over den groei. Voornamelijk wordt ver handeld door het centraal bureau voor den verkoop van Zeeuwsche oesters. Van 1013 Nov. VLISSINGEN. Bevallen: A. Coppoolse, geb. IClopmeijer, z.; P. J. Douw, geb. Louwersen, z.; C. E. Adriaanse, geb. Bur- gerhoff, z.; M. J. de Vos Burchart, geb. de Pagter, z. Overleden: C. L. Lagaaij, z. 6 w.; A. Cornells, ongeh. z. 17 j. SCHOONDIJKE. Bevallen. J. de Hullu.- Becu z., P. C. Timmerman-Wagenaar z., P. C. v. d. Voorde-Sonnevijle d., J. S. de Zwart-Hulster z. Overleden. Gelein Buijze, 14 d., Jaco- mina R. Moelaert. 6 m„ Leonie A. de Bruijckere, 59 j., Rozalia A. Buijsse 83 j. WATERLANDKERKJE. Bevallen. M. P. Meesen-Jansen z. Overleden. Jacobus C. Versprille, 60 j. (Zei.) Hulst, 12 Nov. 1917. Granen. Wegens regeeringsmaatregelen geen aanvoer en geen noteering. Aangevoerd 15 stuks rundvee, verkocht 11, Varkens 27, verkocht 20. Boter per kilo f 2,75 a f 0. Eieren per 26 stuks f2. Op de eierveiling der V.P.N. waren aan gevoerd ruimeieren. Prijs fper 100 stuks. (Zslandia.) Goes, 13 November 1917. CrKmeii geen nateering. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f 13.— a f0.—Mid- denprfis per 25 stuks f3.37. Aan particu lieren f0. Boter per kilo f 3.a f 0.Middenprfls per halve kilo 11.50. Particulieren f0— Eendeieren ct. Ganzeneieren ct. Poeleieren ct. Afwekende boter f0. Aanroer boter 40 pond. Aanvoer eieren 0stuks. Aanvoer Eendeneieren stuks. Aanvoer Kalkoeneieren stuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer eieren Prijs fa f0.— per 100 stuks. Veilingsveresniging „Zaid-Baveland". Veilingsrereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 12 November 1917. Groota Vailing. Appelen voor het binnenland föf24, idem voor de fabrieken f2f3.60, idem voor het buitenland f 13f 32, Peren voor het binnenland 'f5, Roode kool voor het binnenland f 4.70, (Witte kool voor dei fabrieken en het buitenland f2.50f4.50, Uien voor de fabrieken, overzee ©n over land- f 12.50f 1-3.50, i-demj voor Neu trale landen f48.90f 53.20, alles per 100 K.G. Goes, 13 November 1917. Kleine 'Veiling. Peren: Doyenne d'Alentjon f 16, Du- chesse d'Angoulême f 11f 26, Zeptherin Grégoire f 10f 16, Beurré Diel f 22, Tri- omphe de Jodoigne 122, Suprème Colo ma f.25, Beurré Durondeau f 8f 12, Beurré- Clairgeau f 11f 13, Jodenperen f8f 11, Groene Chaumontel f6f8, Nouveau Poiteau f 6f 11, Winjter Sui- kerijen f 6f 8, Comtesse de Paris f 5 f 9, Diverse t afelperen f 6f 20, Afval tafelperen f 3f 8, 'Gieser Wildeman f 5 f 10, Kleiperen f 6f 10, Po-ndsiperen f 7 f 12, Diverse stoofperen f4f8, Afval stoofperen f 1—f6, alles pér 100 K.G. A p jp e 1 sGoudreinet f 15f 18, Zure Bellefleur f 13f 17, Courtpendu f 12- f 17, Reinette Tulpa f 24, Boumans Rei- nette f 12f 14, Fransche Bellefleur f 12 f 14, Hondsmuilen l f 13f 15, Roode Paradijs f 11f 43, Roode Jeruzalem f 12 14, Roode Wiijnappel f 9f 11, Bis marck f12-f14, Diverse zure apipels f8 f12, Afval zure appels f6—f 14, Arm- gaarde f 13f 15, Po-mme d'Orange f 8 f15, Zoete Cam-pagne f9f14, Zoeite Bellefleur f 8f 12, Geldersche Hollaart f 9f 12, Huism-ans zoet f 9f 11, Diverse zoete appels f 8f 12, Afval zoete appels f4—f.8, alles per 100 K.G. Diversen: Mispels f 5f7, Kleine Uien f 10.80, Uien (stek) f2f3, alles per 100 K.G. Wortelen (Nantes) 40 et. per bos. Noten 36 ct. p;er 100 stuks. Rotterdam, 13 Nov. 1917. Eierveiling V. P. N. Kipeieren V.P.N. f 15.a f 15.45, Kipeieren Handelaars f li.05 a f 15.15, Eendeneieren V.P.N. 112.75 a f 13.30. Eendeieren Hande laars f 12.65 a f 12.70 alles per 100 stuks. Middenprfis V.P.N. 14.27.Handelaarsf0. Aanvoer 42166. Rotterdam, 13 Nov. 1917. Veemarkt. Aangevoerd 91 paarden, 1 veulen, 966 magere runderen, 1725 vette run deren, 467 vette en graskalveren, 326 nuch tere kalveren, 7 schapen of lamm, varkens, 286 biggen, 4 bokken of geiten. De prfizen warenvette koeien le kw. 122 k 128 ct., 2e kw. 120 a 110 ct., 3e kw. 100 a 90 ct., ossen le kw. 122 a 126 c., 2e kw. 118 108 c., 3e kw. 95 a 80 ct., stieren le kw, 90 a 94 ct., 2e kw 88 a 80, 3e kw 75 a ct., kalveren le kw. f 1.40 a f 1.50,2e kw. f 1.30 a 11-10, 3e kw. 11.00 a f0.85, alles per K.G. Handel in le kwal. koeien, ossen en stieren redelijk. 2e en 8e kwal. matig, af wijkende prijzen, redelijke aanvoer. Handel in alle kwal. kalveren traag. Prijzen van mager vee warenMelkkoeien f210 a f375, kalfkoeien f220 a f 390, stieren 1115 a f395, pinken f90 a f115, vaarzen f 100 af 180, werkpaarden 200af575, slacht- paarden f90 a f150, hitten f a f nuch tere kalveren f 11 a f 17, fokkalveren f 15 a f26, Biggen f6 a f24, graskalveren f40 a f95. Handel in melk- en kalfkoeien redelijk matige aanvoer. Jong vee vlug, paarden en stieren matig. (Maasbode.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3