Gemengd Nieuws. Laatste Berichten SPORT EN SPEL Ingezonden Stukken. KERKNIEUWS. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. pij1, dat Eet nschen over- lit beter &ou Iceland totaal linden komen. I' ons Hoeveel fce veiling op Imi een woord Itler. De lieer j;, hoe dit ge- l'ertroffen had. Ivist, dat het pgsvereeniging I toe te siehïi)} lede vruchten lorgen, dat de 11 organisaties. 1 el woord 'b:J Igenwoordigetrs!. I geluk en drong ïeilingsgebouw li was, de h'ee- I, dat het ver- lis nog »in de ppte, dat men heter aan da liet volk zou voorzitter het hetgeen de jiotde, dat men f gedane belofte Ide perst voor J sprekers voor Izeide ook, dat f den heer Kar geloofde, dat ook zou kun- eigeu belang In voor hunne |de dames1 voor overgaan tot aan den yer- p-ma van Hoorn van het nieu- liggen. Ibegon men met leien, door het |ng in de Ger. op die stelling Ir beneden. Het daar zij er met kwetsuren aan (M. Ct.) Jaad benoemde Ivember j.l tot 'r A. Swagema- I' school en tot Cornelis, den lijn vader, den [zoodanig eervol (M. Ct.) W. alhier heeft pe dure visch- ïen hem nu in |ontvreemd. aal geweest die ze pas had na- fstand met een (M.Ct.) •lies-verificateur met ingang van Ihier. |htmees ter-trom- die Zaterdag van den heer I tramhalte een ppeeld had, viel |iij gezeten was. nemen was hij (VI. Ct.) lurte der tijden Ider Ned. Herv. 18 aan denpre- tleend, en aan Imbtenaren (ker- list, koster enz.) Int. i gemeente kwa ldaten de grens Van het oorlogs- ze het IJzeren Onder politie- erneeringskamp il in deze maand er meel en der- te hebben dus 'llooze dagen ge in is. leerde liet meel Jiirect voor brood, n we dus weer iworden door de bbservatieposten e toren der kerk Ja-voor inger.cht, ij deze gemeente pr 25 M. hoogte 'stelling van de er Schelde heeft gsgebied wegens ge ontzegd aan geboren den 17 vonende te Vlis- van beroep han- iteit Belg. kapverbod voor raven polder |ld: en sieraad voor liet landschap, hun rooien zou slechts wat minderwaardig brandhout opleveren en zij kunnen nog best eenige eeuwen staan. De vier linden zijn) geplant op de uiter ste zuidgrens van bet oude graafschap Holland en Zeeland, zooals dit in den leenbrief van Dirk I van Holland is uit gegeven tot Fortrapa. Dit Fortrapa later Yoirtrappen, thans Voortraplioek is de zui- lijfcste punt van liet oorspronkelijke Zuid- Beveland (de B. W. B. .Y) en misschien zijn indertijd de vier hoornen er wel ge plaatst als herinnering aan dit merkwaar dig punt. Gewoonlijk plant men als grens scheiding slechts 1 of 2 b-oomen. Het punt waar de golven van het Zwake de grens van het Oude Graafschap vorm den mag wel met piëteit worden be waard, zegt de Midd. Crt. Dood el ijk ongeval. De 22-jarige landbouwer C. M. in den Houtrakpolder bij Halfweg kreeg in den stal een klap van een paard tegen het onderlijf. In wendig zwaar gewond werd de man per ziekenrijtuig naar liet ziekenhuik to Haar lem vervoerd waar hij spoedig ha aan komst overleed. grint gebleken ongetwijfeld Rijngrint te zij». Het tijdelijk stoppen van den aanvoer na 15 November in overeenstemming met de Duitsch-Nederlandsche overeenkomst zal niet voldoende zijn om de Britsclie regeering er toe te brengen om het em bargo- op de Engelsche telegrammen via Nederland op te heffen. (Inmiddels schijnt blijkens een ons toegezonden bericht zie onder Bin nenland in dit nummer de uitsluiting van bet telegrafisch handelsverkeer over Engeland niet meer zoo streng als vroe ger te ;worden toegepast. Red.) BERLIJN (V.D.) De „Telegraf 'Union" jverneeml uit Genève dat de Franscba en Enigelsche gezanten voornemens zijn- Zaterdag a.s. Rusland te verlaten. GOES. Heden werd in de „Prins van Oanje" alhier een vergadering ge houden van Ingelanden der Breed Watering Bewesten Ierseke. - Aanwezig zijn 52 personen, uitbren gende 106 stemmen. Id de commissie vüor de notulen worden benoemd de heeren Putte, Pilaar en Arnoldi Stembureau de heeren Schou ten, Wabeke en Trimpe. Ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Uit het verslag dat door den Water bouwkundig Ambtenaar wordt uitge bracht blijkt dat door peilingen gebleken is dat de toestand der waterkeering over het geheel genomen gunstig is. Komt in bespreking het voorstel v an de commissie, bastaande uit de heeren Putte, Pilaar en Anoldi, een vaste rege ling van de instructie, jaarwedden en pensioenen der ambtenaren, met pread vies van bet Bestuur. De Commissie zegt bij monde van haar voorzitter dhr. Putte, dat bij haar op de voorgrond staat flinke aanvangssalarissen met de mogelijkheid om over niet te i langen tijd tot een flink maximum te komen. Ze stelt voor salaris Ontvanger-Grif fier minimum f1700, maximum f2100. jHet bestuur stelt voor maximum f2200 ■rHet voorstel van de commissie wordt verdedigd door den heer Wabeke van Wemeldinge en den heer Willemsen van Ierseke en wordt aangenomen met 58 voor en 48 stemmen tegen, a Eveneens wordt aangenomen liet voor- iatel van de commissie, wat betreft sala- uris Waterbouwkundig Ambtnnaar. Ook e l-'it wordt f 1700 aanvangssalaris en f 2400 l ïdoaximum. ju- Op voorstel van dhr. Harinck wordt 1 pret maximum salaris van den klerk ver- 1 erioogd met f 100 en gebracht op f 650 i.,nninimum en f750 maximum. il Voor de opzichters en machinist be an Iraagt het aanvangssalaris f 900 met een ranaximum van f 1400 Op voorstel van het Bestuur zullen rde verhoogingen niet ieder jaar, gelijk U loor de commissie was voorgesteld, maar arom de twee jaar plaats vinden, t Een en ander wordt geacht te zijn in ng-gegaan 1 M"'i 1917. Je De uitgaven over 1917 worden hier- door ongeveer f2100 hooger, waardoor <r wijziging der begrooting noodig is. 'i De instructies worden op een kleine uitzondering na aangenomen, zooals door j de commissie is voorgesteld, ol Als 2 leden voor" den Dijkraad van ;n den calamiteusen Willem Annapolder t zullen voortaan weer zitting nemen de lijkheeren J. Oele Hz. en J. A. Nijssen. "it Niets meer aan de orde zijnde sluit «ude voorzitter de vergadering. Per telefoon. :n- LONDEN (V.D.) De Daily Telegraph -M'verneemt uit Petersburg, dat Kerenski zich eu' op 30 mijlen afstands van Petersburg be iah! vindt met een klein leger Kozakken. Vol loei geng een draadloos bericht uit Haparanda. e£t' beschikt Kerenski over een leger van )ra 200.000 man, dat zijn zaak geheel is toe s gedaan. sni Wellicht zal Kerenski niet naar P'e- tersburg oprukken, wijl daar alreeds de kozakken zijn partij gekozen hebben. Daard-oor wordt de positie der natio nalistische troepen bemoeilijkt. Er moet dan ook in de straten der stad een ware slag -aan den gang zijn. Het garnizoen i van Liga heeft geweigerd aan de bevelen ie' der B-olsjewiki te gehoorzamen. Daaren- tegen hebben de garnizoenen van andere Biteden telegrafisch hun steun aan het na- "00I' üonalisch revolutionaire comité toegezegd. In de hoofdstad heeft men niog maar ,Jr voor een paar dagen voedsel. Te Moskou heeft een poging der Bolsje j®1 wiki om zich van de macht meester te J® maken schipbreuk geledien op den tegen stand van het garnizoen. De national is- 1 ten vluchtten in het Kremlin. 0 0' LONDEN. 39 monsters van co-nereten fjn„ vorm van grint van verschillende deelen >cafevan Vlaamsche front zijn in onder zoek en in 32 gevallen is het gebruikte ia oo tr (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Voetbal. „K. D. 0. II"„6. V. V II". Zondag j.l. speelde K. D. O. II een vriendschappelijken wedstrijd tegen G. V. V. II. Omstreeks 2 uur nam de wedstrijd een aanvang. „G. V. V. II" was bijna geheel dezen wedstrijd door in de meerderheid, maar wist zich niet uit te drukken in doelpunten, vanwege de solide verdediging door „II. D. O". Als de scheidsrechter het einde blaast is de stand nog blanco. Daarna speelde „K. D. O. I" tegen „G. V. V. F'. Beide elftallen zijn vol ledig. Direct na den aftrap stormen de „K. D. O." ers op 't vijandelijk doel af, doch zonder succes. Vijf minuten voor de rust breekt de middenbalf door, geeft hem over aan den vrijstaanden midden voor, die hem dan ook keihard inschiet, stand alzoo 1-0. Na de thee is „G. V. V." in de meerderheid, maar door het solide spel van achterhoede en keeper, werdt elk gevaar gekeerd. Hoe hard de „G. V. V."-ers ook zwoegen, ze kunnen c!en gelijkmaker niet krijgen, zoodat er in de stand geen verandering meer komt, en eindigt met een mooie nooit gedachte overwinning voor „II D. O". Als scheidsrechter trad op de Heer Van Dalen, die zich goed kweet van zijn moeilijken laak. Middelburg—V. V. V. 2—1 Het is gisteren aan Middelburg einde lijk gelukt eene overwinning te behalen en wel op V. V. V., dat zich de reis van Venlo had getroost om zich met de Zeeuwen te meten. De Limburgers brachten een volledig elftal in het veld, maar de gastheeren moesten het met drie invallers doen, en dat zij toch ge wonnen hebben is des te mooier, al hebben zij dit voornamelijk te danken aan de verandering in opstelling van de spelers na de rust. Voor de rust waren het de Venlosche spelers, die het eerst aanvielen en ondanks de waakzaamheid van Middelburg's achterhoede wisten zij deze eenmaal te verschalken en maakte hun middenvoor met een mooi schot hun eenig punt. Meermalen vielen zij nog uit en gaven zij blijk gevaarlijke tegenstanders te zijn, terwijl zelfs de te begrijpen verwisseling van midvoor en rechtsbinnen van Middelburg aan deze vereeniging geen doelpunt kon brengen Zoo gezegd na de rust bracht Middel- burg een andere opstelling in het veld en werd daardoor de voorhoede zeer versterkt. Er werd daardoor'met meer succes aangevallen en de middenvoor wist dan ook met een goedgenomen schot gelijk temaken. Even later bracht dezelf de speler met den linksbinnen de bal nogeens in het doel en daarmede aan Middelburg de overwinning. Herhaalde lijk door Venlo ondernomen uitvallen leidden niet meer tot een resultaat. Afloop openbaren verkoop gehouden te Ierseke, op 9 November 1917, ten over slaan van notaris Van Dissei te Goes, ten verzoeke van de wpd. J. Vermua te 's-Ileerenhoek. Kooper C. Bruijnz-eel t© Rilland-Bath van 4. 61.10 ll.A. weiland te Ierseke aan den Reeweg voor f 1915 per H.A. of den hoop f88.30.06. Krabbendijke. Donderdag: werden ten overstaan van notaris Schram verkocht de bouw- en weilanden van de erfgpf namen van Mevr. de Wed. C. C. Welle- manWeststrate, alhier. 1. een perceel, groot 23 A. 60 c.A. (180 R..) voor f 1873 per gem., ko-oper Anth. Kok, alhier. 2. idem 42 A. 71 c.A. (1 G. 27 R) ,voor f 1910 per gem., kooper Abr. Kok, al hier. 3, idem 1 H.A. 11 A. 35 c.A. (2 G. 251 R.) voor f.1770 per gem. kooper P. Dees-, alhier. 4. idem 1 H.A. 22 A. 91 c.A. (3 G40 R.) voor f 2160 per gem. kooper II. de Ilok, alhier. 5, pen perceel1 weiland, groot 1 H.A. 66 A. 60 c.A. voor f 2505 per gem., kooper Jac. Nieuwenhuijse te Go,es. 6, een per ceel bouwland, 1 H.A. 80 A. 60 c.A. »oor f2125 per gem. kooper P. van Hek ken, alhier. 7, een perceel weiland, ge legen onder Goes1, 2 'H.A. 41 A. 80 c.A. voor f940 per gem., kooper Jac. Nieu- wenhuijBe te Goes. 8, idem onder 's-Heer- Arendskerke, groot 1 H.A. 66 A. 60 c.A. voor f955 per igpm., kooper D. Krijger, alhier. '9, een woon- en winkelhuis1, be woond door A. iWiskerke alhier, voor f 1280, kooper A. Wislkerke, alhier. (Kr. Crt.) Reorganisatieplannen der Z. L. M. Geachte Redactie! Èn van Katholieke èn van andere zijde wordt mijn aandacht gevestigd op- een ingezonden stuk, onderteekend .„Een L. T. B.-er", voorkomende in uw nummer van 8 dezer. De strekking van heit ar tikel ontgaat me! Als onvriendelijk wil ik het niet beschouwen, maar steun vind ik er ook weinig in! Toch ga ik met de conclusie waartoe de geachte schrijver komt: „Roomsch-Katiholieke Land- en Tuinbouwers blijft of wordt iid van onzen Roomsch-Katholieken L. T. B,volko men accoord. Laat ze groeien en groot worden, die L. T. B., maar laat z;e dan ook worden een krachtig, deel van den „Zeeuwschen Land- en Tuinbouwbond" Dat kan, zonder dat ook Maar eenigs- zins a.an het Katholieke beginsel behoeft te worden getornd, dat kan zonder dat de zelfstandigheid der Boerenbonden iet wat wordt aan banden gelegd. Met aangst- valligheid heeft de commissie er voor gewaakt ook 'maar iets in de statuten neder te leggen, wat toetreding zou kun nen verhinderen! „Baas. in eiglen huis", maar economisch eéni Laat dit onze leus zijn in de naaste toekomst! En dan moe ten wij niet vallen over den naam! Wleet de schrijver, dat ik daarover reeds e&n vinnig debat heb moeten voeren Ea1 jheusCh, het was bij de dooping onzer nieuwe vereenigjiig niet te doen naams verwarring in het leven te roepen. Itiesch- jheid juist tegenover d» Katholieke Boe renbonden heeft me daartoe gebracht! Ik ka.n hierop niet verder ingaan, bet zou misbruik zijn van de gastvrijheid der Redactie, maar ik wijs den geachtein „L. T. B.er" op het feit.)" dat ik de.zer Idagdbi op verschillende plaatsen in openbare vergaderingen onze reorganisatieplannen! hoop te verdedigen. Het zou me aange^ naam zijn dan met den geachten schrijlveï kennis te kunnen maken. Ik noodig hem daartoe beleefd, doch dringend uit, qjet voor een „debatlolletje", maar omdat ik hoop, ja haast verzekerd ben, dat we dan in de toekomst één lijn zullen trekken! Het .gaat niet bij' onze reorgani satie om Katholiek, Protestant of New Iraal, het gaat om den boer, en in diens belang is het, dat een krachtige orga nisatie wordlt in 't leven geroepen. Laten wij daaraan allen medewerken, da.n krijgen we- gezamenlijk iets groots, opgewassen tegen den strijd, welke ons wacht Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte, Met achting, Uw! dn., JAC. WELLEMAN, Voorzitter der Commissie voor d£ reorganisatieplannen der Z. L. M. Krabbendijke, 9 Nov. 1917. N. B. De geachte inzender gelieve in het oog te houden, dat ©enerzijds de Ka tholieke Kerk van hare geloovigen bij het formeeren van sociale vereenigjngein ver langt, dat gij1 niet alleen vereènigingen van Katholieke arbeiders, middenstan- |ders, landbouwers enz. enz. oprichten, maar Katholieke artfeidars-, middenstands- en landhouwvereenigingein d.w.z. vereeni- gingen, waarin het Katholiek beginsel richtsnoer en leiddraad bij aller hande lingen zij. Anderzijds ziet de Kerk etr geen be zwaar in, dat Katholieke vereenigjngen met die van andersdenkenden federatief (d.w.z. in bondgenootschap' niet in samensmelting met) samen werken voor hnt behartigen van stoffelijke belan gen die zij! gemeen hebben. Red. De weleerwaarde pater J. P. R o ij1 nenberg O. F. M. te Wjoei'den, die onlangs op den Zuid-Bevelandschen V» desdag een zeer toegejuichte rede hield, is '"benoemd tot pastoor der St. Anto- niusparochie te Haarlem. aanvangssalarissen van het hoofd en de andere onderwijzers zijn respectievelijk f 1200 en f 600, en klimmen met 5 twee- jaarlijksche verhoogingen tot f 1700 en f110Ó. De heer M. Nieuwenhuize, volontair te 's Gravenpolder, is tegen 12 November benoemd tot tijdelijk onderwijzer te Hoofdplaat. Geslaagd voor schoonschrijven de heer J. Verlare van Kruiningen. Geslaagd voor vrije- en ordeoefeningen de dames J. de Later, Ouwerkerk en J. H. Fritzius, Oosterland. Handsweerd. Benoemd tot hoofd der R. II. Par. School alhier, de heer P. M. J. Meijer van Delft. Middelburg. Het bestuur der R.K. Bijz. School alhier, heeft besloten met 1 Jan. 1918 de salarissen der aan de school verbonden onderwijzers te regelen naar de grondslagen door Ged. Staten van Zeeland onlangs vastgesteld voor de openbare onderwijzers. De salarissen zijn nu aldus geregeld dat als basis voor het salaris van het hoofd der school wordt genomen een bedrag van f 1700 en vrije woning en voor het salaris van de onderwijzers een bedrag van f700, ongerekend de perio dieke verhoogingen. Moet dat zoo blijven Moeten wij Roomseh-Katholieke kiezers het blijven aanzien, dat onze R.-II. on derwijzers minder salaris ontvangen, dan hun openbare collega's in dezelfde plaats-? Moeten wij' R.-II. kiezers toestaan, dat ons R.-II. ónderwijs, dat onze kinderen opvoedt tot roomsch'en van de daad, zoo stiefmoederlijk door het Rijk wordt be deeld? Moeten wij R.-II. kiezers nog langer die onbillijkheid dragen, door onzen hoofdelijken omslag de gemeentekas te voorzien van de gelden noodig, om haai' openbare onderwijzers 'te bezoldigen? Neen, dat kan, dat mag niet lan ger! Laten de .18 kieskringen van Neder land daarom protesteeren tot die onge lijkheid is' weggenomen en we niet al leen een gelijkheid hebben op papier, maar ook in werkelijkheid. Reeds de kieskring Rotterdam z-o-nd zijn protest hij de re geering in. Een voorstander der R.-K. scho-oi. P.S. U, Mijnheer de Redacteur, mijn w.elgemeenden -dank voor de plaatsing van dit stukje. Ret r ai ten voor den Midden stand. Bij' de retraite van 2023 No-v. (da mes van den Middenstand) en van 27 30 Nov. (mannen ,e& jong'ehngen vatn den Middenstand) zijn nog .plaatsen hei- schikbaar. Vergoeding f6.50. ONDERWIJS Middelburg. Evenals in alle andereplaat sen van Nederland waar burgerscholen ge vestigd zijn, wappert heden van 't gebouw der Rijks Hoogere Burgerschool alhier de Vaderlandsche Driekleur, zulks als een be wijs van vreugde over de befcrachtinfg door II. M. de Koningin van de Wet- Limburg, waardoor het eind-examen der Hoogere Burgerscholen gelijk wordt ge steld met het einidexawen B der Gym nasia. Hedenmiddag vereenigde de- direc teur, ide heer C. D. A. Zimmerman de leerlingen der beide hoogste klassen in een lokaal, waarbij -de leerren, voor zioo- ver zij niet verhinderd waren ook 'teglen- woondig waren, en zette hij vool' do leer lingen de beteekeiiis van de wet voor het burgerschoolonderwijs uiteen. Ook ide Handelsschool ylagfle. Hengstdijk. Door den gemeenteraad al hier is de salarisregeling voor het onder, wijzend personeel aldus vastgesteld D Rechtbank te Middelburg. Poging tot moord. De eerste zaak, welk «Vrijdag behandeld werd,, was die tegen P. F. de S., uit Graauw, beklaagd van poging tot moord op A. van Rijk, vrouw van Bisschop, caféhoudster aldaar. De vrouw, als eerste getuige' gehoord, zeid©, (dat reeds ©enigen tijd voor dien aanval, beklaagde haar gezegd heeft, dat zij binnen een week er niet luieer '^ou zijn. 'Op 18 Juli heeft zij' beklaagde een Jmes zien aanzetten; en even later is bekl. bij haar in de keuken giekomen, heeft haar -onder woorden als„nu moet er aan", met het mes aan. het ho-ofd en rug verwond. Bekl. zegt, dat hij de vrouw niet vooraf bedreigd heeft. Getuige P. Rotte, thans milicien, is er bijl geweest, dat beid. de vro-uw bedreigd heeft, en gezegd heeft, dat hij d-e mate rialen zou -klaar maken en de vrouw er de volgende week niet m-eer zou zijn. Getuige C. R-o-es, wachtmeester dei' ma- réchausseé, is bij de verwonde geweest, het mes heeft hij later bij -bekl.'s vader gevonden. Hij zegt dat bekl. bekend heeft te begrijpen door zijn handeling de- vrouw! te hebben kunnen do-oden, doch niet, dat h,ij het plan had hiaar te dooiden. De (getuige deskundige P. Fruijtier, arts te Hulst, heeft bij' de vrouw, twee w-onden op het hoofd gevonden, die echter niet levensgevaarlijk waren; o-p de rug waren alleen blauwe plekken te zi-em. Getuige kent bekl. reeds lang m acht zijn geesntvei'Mogens». normaal. De laatste geltuige dr. L. Weijl, acht bekl. wel minderwaardig en iemand, die zich moeilijk beheerscht, maar zij'nla geestvermogens ,zajh normaal en hij is toerekenbaar. De president wijst bekl. nog op de zware verklaringen der beide eerste ge tuigen. De officier van justitie, mr. van der Feltz, ging in het kort de verstandhouding tuisschen beid. en de eerste gie-tuige na, en zeide, dat held. in overspannen toe stand verkeerde. Dit wil spr. in rekening nemen; maar hij acht de bedoeling tot dooden vast staande. Spr. eischt andef- half jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De verdediger mr. H. ,C. J. Zaaij-er, bepleitte clementie voor bekl. Wagens beleiediging van H. Roefy luid de de eisch tegen E. v, N. uit Koel- wacht f 10 of 10 dagen gevorderd. Wegens -diefstal van 35 K.G. derrie, luidde de eisch tegen A. M. uil Tern-euzon f10 of 10 dagen. Wegens delserti© luidde da eisch bg verstek tegen C. uit Barendrecht, die te Baltimore het schip- „Elizabeth" uilt Terneuzen verliet, 1 maand gevangenis straf. Eveneens hij verstek luidde de eisch tqgen 0. M. C. te Sluis wegens mis handeling fö of 5 dagen geëisoht. Wegens het in bewaring nemen van broodkaarten was gedagvaard P. M. uit Axel. Hij was niet verschenen. De officier hield een uitvoerig requisi toir over de vraag of de minister van landbouw wel het recht heeft tot het ma ken van een strafbepaling als deze. Spr. kwam hierbij tot de conclusie, dat bekl. van rechtsvervolging zal moeten worden ontslagen. Alsnu stond terecht L. de M., landbou wer te Zaamslag, beklaagd van verkeerde opgave van de Rijks belastingen. Hij gaf op f 3800 en kon wel f 35000 hebben verdiend. Bekl. zegt nu nog niet meer te hebben verdiend. Uit het getuigenverhoor van den heer S. A. Rochat, ontvanger te Terneuzen, blijkt, dat b'eklaagde na voor f 35000 te zijn aangeslagen reclameerde en toen be kende wel f16895 te hebben verdiend. Getuige berekende echter, dat bekL wel f 46000 heeft verdiend. Bekl. zeide, dat hij niet aangegeven heeft f 11000, die hij eerst in 1916 ont ving als opbrengst van den oogst 1915, en na het invullen van het biljet. De ontvanger zegt, dat bekl. reeds di rect bij de eerste ondervraging door ge tuige gezegd heeft, het kon wel een paar duizend gulden hooger. Op een vraag van den verdediger, mr. J. F. van Deinse, zegt getuige, dat bekl. uitstel van mievering van het inschrij vingsbiljet had kunnen vragen. De tweede getuige P. Bouwens, com mies-deurwaarder bij de belastingen, heeft ook eene berekening van bekl.'s vermoe delijke inkomsten. Alleen zou bekl. reeds f25000 op zijn 60 gemeten vlas hebben verdiend; gezien de opgave van andere personen, die ook vlas verbouwden. Bekl. weet niet meer aan wien hij zijn vlas verkocht. De president wijst er bekl. op ,dat dit al heel eigenaardig is; nu kan men den kooper niet hooren. De verdediger wees er op, dat al deze mededeelingen van getuige op mededeelin- gen van anderen berusten. Als nu werd als getuige a décharge gehoord mr. J. J. Ileijse, secretaris van de commissie van aanslag in de directe belastingen, die mededeelde ,dat over de bezwaren van bekl. nog niet is beslist, omdat de stukken in handen van den rechtercommissaris berusten. De tweede getuige a décharge J. C. Meijer, verklaarde ,dat niet alle vruchten van de M. waren; terwijl nog een drietal andere getuigen inlichtingen gaven, die de bedoeling hadden aan te toonen bekl.'s inkomen niet zoo groot was als de be lasting-ambtenaren berekenen. De officier van justitie wijst er op, dat bekl. zelf iederen keer het cijfer van zijn verdiensten verhoogde; wel een bewijs, dat hij eerst opzettelijk te laag aangaf. Toen bekl. in instructie is geweest, ging hij weg met de woorden: „Heer! ik heb gezondigd, wil mij vergeven, want ik heb 't in onwetendheid gedaan". Dit las bekl. voor van een briefje. Spr. noemt dit co- medie. Hij eischt f 3000 boete. De verdediger is overtuigd van de on schuld van bekl. en vraagt vrijspraak voor hem. Tegen E. T. te St. Jansteen en A. I. de L. te Zuidzande werd 3 maanden en tegen C. S. te Hansweerd zes weken ge vorderd wegens verboden uitvoer. Voor A. Th. D'h. te Zuiddorpe, die vervolgd werd wegens distributie-over treding, luidde de eisch ontslag van rechtsvervolging ,doch voor J. C. te Koe wacht, eveneens wegens distributieover treding, f25 of 25 dagen. Nog werd f 10 of 10 dagen gevorderd wegens strooperij tegen A. R. en P. D'h. te Philippine en wegens beleediging tegen C. L. C. te Sas van Gent. Uitspraak 16 November. G-0ES. Geboren: 11, Maatje, d. v. Fran cois Pieter Jacobus Polderman en Dina Jabse; Margaretha Pieteluella, ft. vt Jakob Rijn en Maria Meeuwse. Van 610 Nov. VHSSINGEN. Ondertrouwd: E. P. Kaam, jm. 23 j. en K, Heijtagans', jd. 17 j.J. van den Ho-n.-er.tj jm. 28 j. en M. II. Asaert, jd. 27 i; A. A. M. A. Valk, jm. 27 j. en- J. C'. Wf J. Ilentin, jd. 19 j.; H. J. G. Puetveld, jmj. ,25 j. pil E-. Roelofs, jd. 27 j.; L. Jacobse-, jm. 22 j. en W, F. van der Ho-rst, j-d. 20 j.; A. II. van iVpsten, j-mi. 30 j. en S. M. J. Visser, wed. 31 j. Geitro-uwd: C. Witte, jm. 29 j. en M. F. Jongepier, jd. )27 j.; D, Iluzee, jm-. 26 j. en P. W.o-lf, jd. ,23 j.; D-. F. van Riet, jm. 26 j. en L. M. Sanderse, jd. 20 j.; C. Milot, jm. 25 j. en E, R. Co-g- lie, jd. )29 j.; Wj. Huis-zoon, jd. 27 j. en C. C. C. Zietse, wed. 28 j.; A. de Pagter, jm. (26 j. en P. M. Labruifere, jd. <25 j. Bevallen: G. Mulder, geb. de No-oifer, d.V. 'SA. Back, geb. Dieleman, z„; jWj. Jonc'kman, gob. Frederiksen (tweelingen), d.; M. Kemper, geb. van der Esch ,'d. -Overleden: J. ,C. van der Meer, wed', v. J. de Ro-o, 85 j.; A. J. van Boven,, ongeh. d. 17 j., E. P. Marannes-, o-ngjeh. d. -22 j., ,J. L. Schout, ong[. 3. 27. j.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3