zware Verkouden? 162 SCHAPEN, 14 mens BOEKEN! iigsiroop Nieuwe zending zwarte Peluche Doeken ADVERTENTIE N. Grafmonumenten J. DONNER-MEIJLER - GOES. RW IJS szaken. ngd Nieuws. Laatste Berichten. Posterijen en Telegrafie. SPORT EN SpEL. Afloop verkoopingon, aanbestedingen enz. Marktberichten Burgerlijke Stand. Steenhouwerij. Hardsteen «oor sluizen, bruggen »n gebouwen Woensdag 7 November 1917, verkoopen: Openbare Verkooping DONDERDAG 8 NOVEMBER I9I7, Bouw- en Weiland, Winkelhuis met Schuur en Erf, AHnRinnTnTtnTinTnnTïiTTiintniïnTTHiHnTiHHHnTïïinTTiHHTnTft Pas toch OpGij weet niet wat het worden kan. Bedenk toch dat, als gij een hoest of verkoudheid veronachtzaamt, gij U blootstelt aan de meest ernstige borst- of luchtpijpziekten Woensdag 7Novemberl9l7, verkoopen: 80 drachtige Schapen 80 Lammeren en 2 beste Fokrammen. Woensdag 14 November 1917, publiek verkoopen 89 Canadaboomen 45 Canadaboomen. Openbare Verkooping. 83 Olmeboomen, 32 Olmeboomen, 7 omgewaaide Kanadaboomen, 4 omgewaaide Kanadaboomen, 2 omgewaaide Olmen, in verscheidene prijzen. Op verzoek franco zichtzending. Openbare Verkooping op Donderdag 8 November 1917, groot V4 deel, verkoopen: 40 zware Olmeboomen 49 Olmeboomen, Woensdag 14 November 1917 Woensdag 28November1917 veilen en verkoopen: met Schuur, Erf, Tuin en Bouwland, MASTBOSCH, ftn zandbank omhoog. |over den. vloed is de geworden en is tegen sleepboot „Johanna," lar hier gebracht. f'hr. school te West- de heer J. Kooiman aan de Chr. school (Z.) (k te Middelburg. Middelburg' heeft her egens: diefstal: G. D., |n>, 3 m., tuehtsch.J. pldarbeider te Rilland- 3 m. gov. straf met L P. v. S., 23 j1., wierk- f10 b. s. 10 d. h.; E. P. B., 27 j., veld- Jinsteen, ieder f7 b. s. [P., 25 j., varensgezel G. S., 23 j., koopman ld. gev. straf; weder- I., 21 j., soldaat te Roo- s. 10 d. h.; Di. C. S.j I i-sknecht te Axel, f 10 Jjch. en J. J. V., 44 j., IWestdorpe een- m'. gev. M. A. C., 23 j., tq |3 b'. s. 3 d. h. en C. lipper te Clinge, f10 b. IbutiewetovertredingTJi. ssier te Hulst, f 25 b. Idslchjheid in geschrifte: |]jg|ei, 3 wj. gev. straf, voor- j. proeftijd; eenvoudige Ide iS,, 23 j., te Lakei- p. 10 d. h. en J. L., 58 Wemeldinge, f5 b. s. bdehreuk: P. J. de L., ger te Sluis, 1 rn. gev. blijk met 2 j. proeftijd; J een ambtenaar en ye ll'. v. D., 51 j., hvr. v. luis, f10 b. s. 10 d. h.; f: J. J., 19 j., matroos, uetineeixl 4 w, gev. straf krrest. Jverd J. de L., 24 j., koop leklaagd van, bcleediging lar en wederspannigheid ndstichting. was heden die tegpn, ,60 j., te Vrouwepol- Ln tot 2 maal toe brand en in een houtstapel van iiardoor gevaar ontstond lig en diens schuur; door nen te steken en die in en zégt zich kelf niet te x>r den rechtercommissa- uit jalouzie te hebben it Walrave veel hout had t deze verklaring is voor zij dit ook nu. De eiscli maanden gevangenisstraf met 3 jaar proeftijd. en vlug recht. donrechter te Middelburg ztoek in van oen winket ;en om de uitspraak van jsie aldaar te vernietigen uitspraak le doen. De kan- temde een deskundige, die iaat werd gehoord, later en nam de kantonrechter ran den deskundige over] uitspraak van de huur- ►innen een week nadat hel ngekoanen; wees hij von- le de huur op f 24 per Ie 1 Augustus j.l. Do kos- beele proces waren slechts aarvan het rijk er een en le andere moest betalen, d van vlugge rechtspraak, rerdient. ng. Op staatsmjjn Hoens- i locomotief in volle vaart u leege wagons. De 'loco- eschadigd, terwijl een -tal orden, waarvan er enkote ig'd werden. amen geen persoonlijke on ongelukte S1 o,terdijlk c naar het tramongeluk ïft niet tot een definitieVa ►nen leiden, lerder van der W is voor- vaehting van de beslissing .ie der E,. S. M„ geschorst schorsing gehandhaafd oni- istelling inet de verklaring envoerder, de remmen nog bleken. sd. Woensdagmorgen itervl'iegtuigen bijl het dalelf 'in het Mandiep gekapsijsA ttenden werden gered dooi ter H. D. 64, schipper J de geredden, alsmede bel naar het vlieggebouw PP e n. Bij een ruzie heeft te eene arbeider den ander vinger afgebeten. In beslag genomen. In het pak huis van de reederij! „de IJssel" te Gou da, nam de politie in beslag 240 kis ten (gecondenseerde melk, 100 doozen harde zéep, 10 kisten lucifers, elke kist inhoudende 50 pakken. De gpederen be hoorden aan een drietal' handelaren. De stoomoliefabriek van de firma Lambert te Stolwijkersluis bij Gouda, is gisterennacht afgebrand. De fabriek maakte sinds eenigen tijd veevoeder uit riet. De oorzaak van den brand wordt toegeschreven aan het warm l'oopen van machinedeelén. Verzekering dekt de schade. Slachtoffers van den draad. Het volgende speelde zich begin vorige week af nabij Bergeijk: Zekere C. v. uit Bergeijk, Belgisch vluchteling, had met drie dames uit Brus sel afgesproken om hen 's avonds rond 9 uur over den doodenden draad te hel pen .Door een tweeden persoon bijgestaan had C. alles in orde gebracht toen de dames aan den draad kwamen. Aanstonds werd aan deze uitgelegd hoe alles moest gebeuren, doch de eerste persoon was zoo zenuwachtig, dat deze niet luisterde naar den gegeven raad, juist boven de aangewezen plaats met het lichaam door de draden gleed en natuurlijk op slag gedood werd. C. beproefde haar terug te duwen, doch op 't zelfde oogenblik raakte hij aan den draad en viel van zichzelf tegen de langs deze zijde geplaatste ver sperring. Na weinige oogenhlikken kwam C, bij kennis en werd naar een niet veraf gelegen woning gebracht, waar vastge steld werd dat hij den middelvinger dei- linkerhand bijna doorgebrand, alsook eeni- ge brandwonden aan rechterbeen en aan gezicht bekomen had. Het lijk der juffrouw bleef in Duitsche handen. De slachtoffers, die in den nacht van Zondag op Maandag aan den draad ge bleven zijn, zijn een Belg en drie Fran- schen. De drie Franschen zouden heden alhier begraven worden. Per telefoon. BERLIJN. (Officieel.) Front Kroon prins. Aan het Oise-Aisnekanaal en hij den Chemin des Dames nam de artil- leriestrijd in hevigheid toe. Na een rof- felvuur gingen de Franschen bij Braye tot een aanval over maar hun colon nes weiden onder bloedige verliezen af geslagen. Italiaansche front. De Itiiliaansohe bri gades, die nog aan den oostelijken oever van de Tagliamento. stonden zijn door onze aanvallen gedwongen terug te trek ken en gevangen genomen. Van het Colladal tot aaii de Adriatisoha Zee is de linkeroever van de Tagliamen to vrij van vijanden. MUNCHEN. Het correspondentiebureau Vosmann publiceert de telegrammen ge wisseld tusschen Von Hertling en den Koning van Pruisen, waarin de eerste zijn benoeming tot Rijkskanselier mede deelt en de ander het ontslag van Von Hertling pis .Beiersch ministerpresident (aanvaardt. DE(N HAAG. Naar aanleiding' van de geruchten, dat de zand- en grint- kwestie zou zijn opgelost en het telet fe'rafisch handelsverkeer hersteld, deelt de Londensche correspondent van biet Persbureau Vaz Dias mede, dat hi| aan het Britsehe ministerie van buitenland- s'che zaken heeft vernomen, dat de schor sing van dat telegrafisch verkeer g.og altijd voortduurt. LONDEN. Tengevolge van de staking der schachtenopzichters en brandweer mannen, staat bijna 80 pet. van de kolenschachten in Zuid-Wales het werk stil. Besprekingen werden gehouden door de schachten-inspecteurs te Cardiff, doch zonder dat daarmede de oplossing van het conflict in vooruitzicht werd gesteld LONDiEN. (V.Di.) Uit het resultaat der stemming van de mijnwerkers in Zuid Wales blijkt, dat de overgroote meerder beid is tegen de stakingspolitiek in ver band met de recruteeringsvoorstellen. Nieuwe Telefoonaansluitingen. Goes: 143, I. Wessel en Co., gros siers in koloniale waren; 144, D. J. Ja cobs, Beestenmarkt D 121; 145, C. J. van Liere, melksalon, Groote Markt C 53; 146, M. A. Pilaar, Kloetingscheweg H 95a; wijjziging: 7, firma J. Th. Pilaar, Bouwmaterialen, enz. (na 5 uur nm. no. 146'). Kort gene: 13, Z. C. Salomé Jr., Mo lenweg no. 167; 14, Th. Wolse, koop man. Voetbal. Goe*. Zondag a.s. speelt „K. D. 0. II een vriendschappelijken wedstrijd tegen „Concordia" uit deze gemeente^ des na middags te 2 uur. Nog dient vermeld te worden, dat 'de voetbalvereeniging „K. D. O." sinds kor ten tijd ook een gymnastiekvereieniging is geworden. POLITIE. Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau alhier zijn inlich tingen te bekomen omtrent de voorwerpen, die in de maand October 1917 gevonden zijn, als volgt: Een zilveren schakel-armbandje, een pond rijst, drie "sleutels, een speldenkus sentje, een poppenlakentje en dekentje, een doosje chocolade-bonbons, een knip mes, een groen damestaschje, een ijzeren schaarhout, een vulpenhouder, een kope ren broche, waarin een portretje, een witte zakdoek, waarin een geborduurde letter, een portemonnaie met geld, een witte vrouwenzak, een bruin lederen riempje. Goes, 1 November 1917. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOORN. Goes. Woensdagavond werd in het „Slot Oostende" te Goes, ten overstaan van notaris J. C. A. Huvers, voor dhr. J. van Damme c.s. publiek verkocht: eeu woon- en winkelhuis, waarin broodbak kerij aan de Sint Jacobstraat. Ivooperwerd dhr. D. A. Constandse q.q. alhier, voor f5511, plus f25 voor losse goederen. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Kapelle, 31 October 1917. Groote Veiling. Zure Bellefleur voor het binnenland f 11.50f 12.04, idem voor de fabrieken f 3, idem voor het buitenland f 17f 22, Goudreinetten voor het binnenland f 13.52 f 16.01 ,idem voor de fabrieken f 3, idem voor het buitenland f 15f 29, Peren voor het binnenland f 6, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Mispels f 8.93f 10.50, Chaumontel f 6 f 11.50, Wintervijgepeer f6, Bellefleur f 11.47f 15.70, Goudreinette f 13.48 f 16,74, Stoofperen f 5.25f 675, Besy van Schonauwen f9, Rietperen f9, Armgaard f 14.79 alles per 100 K.G. Oostburg, 31 Oct. 1917. Geen aanvoer van eieren. Boter 210'/Q Kg., f2.66 a f2.84 per K.g. Men wilde absoluut niet de hoogste prijzen bieden. (M. Ct. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 1 November 1917. Groote Veiling. Appels voor het binnenland f8f 17, idem voor de slroopfabriek Ï3f10, idem voor het buitenland f S—f 26, Kroet- appels voor het binnenland f5f7, idelm voor de stroopfabriek f 4f 5, Peren voor het binnenland f5f8, Witte kool voor de fabriek f_3.60f 4, idem voor het buitenland f 3.60f 4, Uien voor Scan- jclinavië f 30.40f 30.50, idelml voor "de distributie f 13.50, gchorseneeren voor het binnenland f 12, idem voor het bui tenland f 18f 28, alles per 100 K.G. Vlissingén, 1 November 1917. Bij de gisteren gehouden groenten- en fruitveiling werden de volgende prjjzen besteed. Andijvie 1440. Kropsla 5—15 ct., bei den per mand. Veldsla 1418, Kervel 30 ct., beiden per mandje. Bleekselderie 7, Peen 5i/26V2, Selderie I1/22, Prei IO1/213, Kroten 451/2, Rapen 4i/26, ct., alles per bos. Bloemkool 828, Sa- voye kool 4i/2—91/2, Roode kool 8V2— 131/2, Boere kool 231/2, Witte kool 3 8 ct., alles per stuk. Beurré Clairgeau 14iI2191/2, Gieser Wildeman IO1/2liy2 Nouveau Poiteau 12i/2, Besy de Chau montel 151/2, Bismarck 16, Keizer Alex ander 151/2, Ermgaard 'I21/2, Campagne- zoet I31/2, Grauwzuur 131/2, Zoete Bel lefleur IOI/2HV2, Zure Bellefleur 121/2. Goudreinetten 15I6V2, Uien 9IO1/2, Peen 51/2, Koolrapen 3—41/2, Kroten 3 41/2, Spruiten 38, Mispels 13, Princesse- boo-nen 361/2 ct., alles per K.G. (Z.) Van 2931 Oct. GOES. Huw.-aangifte: 2, Willem Derk Coenraadfe, 29 j. jm. te 's Gravenhage en Adriana Verrijzer, 27 j. jd. te Goes, onlangs te 's Gravenhage. Overleden: 31, Cornelia van Liere, 80 j., wed. van Jacob Karelse. MIDDELBURG. GehuwdJ. A. Koop man, 127 j. jm. en E. Marijs, 23 j. jdi. Bevallen: S. M. Dijke, geb. Meulen- berg, z. Overleden: P. Vinko, 83 j., weduwe van J. Kraaijnest. Van 24—31 Oct. ZIERIKZEE. Bevallen: P. Flikweert, geb. Ifage, z.; H. ten Haaf, geb. Boogerd, d.; J. van Beveren, geb. Schoonen, z,; M. H. Bakker, geb. Rootselaar, d. Overleden: A. van Steijn, 79 j., ongeil. HOEDEKENSKERKE. Geboren: 2, Ste- phanus Andries, z. v. Leendert Helmstrijd en Adriana Maria Iburg; 13, Marinus Anthonie, z. v. Jacobus Meijers en Maria den Decker; 24, Neeltje, d. v. Jacob Quin ten en Pieternella den Decker. Overleden: 30, Pieter Remijn, 28 j., ongeh. OVEZAND. Geboren: 3, 'Cornelia, d. v. Machiel van Gessel en Catharina Ver zeeuw; 18, Petronella, d. v. Franciscus Verbat en Cornelia Nagelkerke. Overleden: 25, Cornelia Verschragpn, 83 j. I'M, Levenloos aangegeven: 31, een kind v. Pieter Rijk. NISSE. Gehuwd: 31, Jacobus Koeman, 22 j., en Geertruida Wondergom, 23 j. Geboren: 18, Pieter, zl. v. Cornells Mat- thijsse en Elena Janse. 's-HEER ABTSKERKE. Geboren: 2, Cornelia, d. V. Jan Meijaard ..en Jaxxv- mina Francina Houterman. Firma AUG. VAN DYCK-PETIT Stationstraat 19, 21. Tel. Int. 146. BERGEN-0P-Z00M. Zandafeenen, SHIpafeenen, Trottoirbanden, Straatkeien, enz. Groot Magazjjn van marmeren schoorsteenmantels in alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEN EN ZUILEN ENZ. Door de tijdsomstandigheden daartoe genoodzaakt, hebben de gezamentlijke Ambachtslieden van 's-Heerenhoek besloten, tweemaal 'sjaars bun rekening aan te bie den, wat zij bij deze aan hun geachte cliëntèle bekend maken. De Belgische Aalmoezenier te Breskens, Pater Dr. Vullinghs, ver zoekt beleefd om toezending van tot samenstelling van een Leesbi bliotheek, die zoowel voor de Ned. Kath. Militairen als voor de Belgi sche Kolonie zou dienen. Voor beiden is daaraan zeer dringend behoefte. De Notaris PILAAR zal des namiddags te één uur, aan den dijk van Ovezand naar Kwadendamme, tegen contante betaling Te beginnen Krommenweg. aan den opril van den VAN De Notaris M. C. SCHRAM te Krui- nlngen, zal op des voorm. 10 uur, in de herberg van den heer Otte te Krabbendijke, ten verzoeke van de Erfgenamen van Mevr. de Wed. C. C. WELLEMAN- Westrate, publiek veilen en verkoopen: 10 Heet. 61 Are 17 Centiare (26 (1. 236 R.) onder de gemeenten Krabbendijke, Goes en 's Heer Arendskerke('s-Heer Hendriks kinderen), benevens in de Noordschaos te Krabbendijke, groot 1 Are 90 Centiare. De perceelen zijn door nummerpaaltjes op het terrein aangeduid en breeder om schreven in biljetten, welke gratis te bekomen zijn ten kantore van bovenge- noemden Notaris, alwaar tevens inlich tingen zijn te verkrijgen en de kadastrale kaarten ter inzage iiggen. Bedenkt, dat vele asthmalijders, borstlijders of de menschen met bronchitis van heden, de hoesters van gisteren waren. Daarom niet gewacht! Stuit het gevaar in den aanvang! Neemt onmiddellijk de veelgeprezen TTTT welke eigenschappen bezit de vastzittende en ontsteking veroorzakende slijm gemakkelijk te doen loskomen, waardoor de hoestprikkel wordt weggenomen en Uw ontstoken slijmvliezen kunnen genezen. Daardoor wordt dan erger voorkomen. j, De Abdijsiroop is een veel geprezen huismiddel bij bronchitis, asthma, hooikoorts, influenza, catarrh, slijm- en kinkhoest heeschheid, keelpijn, hardnekkigen hoest en verkoudheid. Prijs per flacon van 230 gram f 1 25, van 550 gram f 2.25, van 1000 gram f 3.75. Alom verkrijgbaar 1 Eischt rooden band met onze handteekeningL. I. AKKER, Rotterdam. De Notaris PILAAR te Goes, zal des voormiddags te elf uur, voor den heer L. HUIJSSOON, aan diens schaaps kooi te Nisse, nabij „de Mooie Staak", tegen contante betaling, waaronder (24 jaar oud), De Notaris F. VAN CLEEF te Hein- kenszand, zal op des middags half één, om contant geld te 's-Heer Arendskerke, in de weide in de zak aan den 's-Heer Arendskerkschen dijk in den Ouden Craijert aan den ouden zandweg lang de Gosvasse Te beginnen in de zak. De Notaris H. W. NEERVOORT te '8 Gravenpolder zal, tegen contante be taling, op des namiddags 1 uur, in het openbaar verkoopen: 11 zware Olmeboomen, op de hofstede, bewoond door den heer L. W. Wodteksen te '8 Gravenpolder. weegje, nabij die aan het Oostersche hofstede. aan het Oude Bosch in Zwake. aan den dijk Borsselsche zijde. aan den Noordpolderdijk. op de hofstede van den heer P. W. Wou- tersen te Haedekenskerke. Onkosten 6 °/0 Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. Te vergaderen op de hofstede van dhr. L. W. Woutersex. des namiddags te één uur te Goes, in „de Prins van Oranje", ten overstaan van Notaris PILAAR te Goes, van in de Ambachtsheerlijkheid van Slnouts- kerke en Baarsdorp, met de rechten van pacht en visscberij en zijkanten van wegen, groot voor het geheel 778 H.A. Het jachtrecht van het geheele ambacht is verpacht voor f570 's jaars tot 30 Juni 1921 en de zijkanten der wegen voor f 95,68 's jaars. Inlichtingen te bekomen bij den Notaris. De Notaris PILAAR zal Maandag 19 November 1917, des morgens te 10 uur, te Baarland, in een weide in Kolen Wiegenhoek, aan den Noordweg, voor het Burgerlijk Arm bestuur te Goes, tegen contante beta ling op het voorste gedeelte waaronder geschikt voor werkhout, op het achterste gedeelte. Een gedeelte van het kophout moet als gekloofd vaamhout franco geleverd worden op de haven te Bakendorp, waar omtrent inlichtingen te bekomen zijn bij den Notaris. De Notarissen J. GODERIE te Wouw en Mr. ALPH. COLS te Antwerpen, zullen op voor inzet, en op voor toewijzing, telkens des middags 12 uur, ter herberge het „Nieuw Molentje" van Jac. van den Berg, aan den Put schen Steenweg onder Ossendrecht, een groote uitgestrektheid waarop zich veel kapbaar Hout bevindt van 30 tot 50-jarigen wasdom, benevens HEIDE, gunstig gelegen ten Oosten van de Putsche straat, aan den grooten weg van Bergen op Zoom naar Antwerpen, onder de gemeente Putte (N.-B.), ter ge zamenlijke oppervlakte van 88 Hecta ren 15 Aren 40 Centiaren, verdeeld in 39 Koopen. Aanwijzing wordt gedaan door Jac. Van den Berg voornoemd. Veilingboekjes met kaart verkrijgbaar ten kantore van den Notaris J. GODERIE voornoemd. •j

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3