BINNENLAND. UIT ZEELAND. Giesberts. De correspondent van „De Tijd" te Keulen schijlft d.d. 8 October: Van stoker bij de „Köln. Volksz,." tot onderstaatssecretaris van het nieuwe „ReichswirtschattsamtEen koene sprong De benoeming, hoewel deels aam- gekondigd, is nog niet officieel bevestigd Red.") Welk een geweldig stak werk aan eigen persoon en voor de algemeenheid ligt in dien tasschentijjd. Volei Holla,ndt sche Katholieken zullen Giesberts, den eenvoudigen man, nog kennen van de Katholiekendagen in Duitschland, waar Giesberts zoo vaak sprak voor 'tlegpir van den arbeid en in de aigemeene ver gadering. 'n Groote, suggereerende geest drift ging van dien man uit, op wiens) krachtige, stoere handen nog het eelt van den harden werktijd was,, va,n diet reusachtige gestalte, gekleed als de een voudigste, van dien Èaraklerkop, massielf op stier-breede schouders. Een door en door katholiek man, een katholiek van de daad. Giesberts is een man van het Rhein- l'and. Hij wend 2 Februari 1865 in het dorpje Straelen aan de Hollands-die grens geboren. Het gezin van vader Giesberts telde tien kinderen. De jonge Giesberts werd eerst hakker. Dat bracht niet ge noeg op. Er moest geld verdiend wor den. Tot aan zijn diensttijd werkte hij zomers in steenbakerijen en 's winters in den oliemolen. Na dien tijd werd hij bierbrouwer en zorgde, toen ziijin vader gestorven was', voor heel het gezin. Hij werd redacteur van het „Zentralblatt" dier Vakvereenigingen. Ilij stichtte per soonlijk het „Christliche Metallarbeiiters- verband". Spoedig werd hij Centrum-afgielvaaidigd'e in den Pruisischen Landdag en Rijksdag. Werklood geworden, kwam hij in 1881 naar Keulen en werd stoker bij de „Köln. Volks'Ztg." Hij leerde in de Katholieke Arbeiders,vereeniging de grondbegins,elfen van de christelijk-sociale politiek ken nen. Spoedig bleek zijn overgroot na tuurlijk talent en zijn medeleden kozen hem tot gedelegeerde. In 1896 maakte hij een van de bekende sociale cursus sen in M. Galdbach mede. In 1897 bei- zocht hij het internationale Arbeiderscon gres in Zürich. Dit bezoek legde, volgens zijn eigen verklaring, voor hem de bas sis van zijn toekomstig leven. Hij z,ag daa,r de hooge waarde in van de Chrisi- teiijke sociale politiek, vooral bij: het luisteren naa,r het groote debat tusschen Descurtins en Bebel. In het jaar 1899 riep dr. Pieper hem naair Gladbacil en droeg hem de redactie van de „Wesfc- deutsche Arbeiterszeitung" op. Giesberts was en is .een groot voorvechter van Zijn groote redevoeringen, daar gehouden, en zijn groote invloed op de sociale poi- litiek zijh bekend. Een katholiek democraat va,n top tot teen, een uitstekend mensch vol eenvoud e-H immer hulpberedd door woord en daad, een „selfmade" man in den besten zin van het woord dat is het nieuw ste lid van de Duitsche Rijksregeering. Moge hij zijn ambt lang- bokleeden tot heil van 'zijn vaderland, tot heil van de waarachtige christelijk-sociale democratie. De Armenische gruwelen. Onlangs werd door de Turksche Re geering in de Kamer officieel tegenge sproken, dat er in Armenië gruwelen zouden zijn bedreven. liet Nederlandseh Comité toit inzameling van gelden voor Armenië is toen tegen deze Turksche lo genstraffing opgekomen. Thans heeft een Duitsc'her, dr. H. Stiir- mer, voorheen correspondent te Konstan- tinopel van de „Kölnische Zeitung", sinds kort in Zwliserland gevestigd, een boek geschreven, onder dien titel„Twee ja ren tijdens dien oorlog te Konstantinopel", waarin hij o.a. de Armenische gruwelen beschrijft, waarvan hij op blz, 38 zegt: „Het wa.s de groote slachting, eenig in de geschiedenis der moderne monsch- heid, het waren deze bewijzen van be stialiteit en wreed ras-chauvinisme, die mijn liefde voor het huidig Turkije heeft gedood en die meer dan al wat ik van 't Duitsch-Turksch bondgenootschap tij dens den oorlog heb kunnen waarnemen, mij ,alle achting hebben doen verliezfen voor mijn eigen regeering. Ik moet, helaas-, de Duitsche regee- ring evenzeer voor de wreedheden, die gepleegd zijn, verantwoordelijk stellen als de Turksche". Uit Rusland. STOCKHOLM, 28 Oct. (Wolff). In de zitting van het Russisch voorloopig parle ment van den 25en October, waarin de vraagstukken der landsverdediging werden besproken, verklaarde een redenaar van de sociaal-revolutionairen: de gevechts- waarde van het leger kan slechts dan worden verhoogd, wanneer leger en volk zuilen weten waarvoor zij strijden. De eerste voorwaarde voor een verhooging der slagvaardigheid van het leger, is ge legen in een volslagen wijziging onzer buitenlandsche politiek. In het voorstel tot alle oorlogvoerende mogendheden ten gunste va neen onmid- dellijken wapenstilstand zien wij niets wat Rusland's eer te na zou kunnen komen. Een lid van de Amerikaansche commis sie ter verbetering van het verkeer in Rusland, laat zich uiterst pessimistisch uit over den toestand op de Russische sporen. Hij zegt o.a.: indien het op een rramp mocht uitloopen, zo udat een zware slag zijn, niet alleen voor Rusland, maar voor den geheelen wereldhandel en voor den herbouw van Europa na den oorlog. De monarchistische beweging in Rusland neemt toe. Aan de „Köln. Zeitung" wordt uit Ko penhagen geseind, dat naar uit Petersburg ontvangen berichten verluidt, de voorloo- pige regeering voortdurend uit de verschil lende deelen des rijks berichten ontvangt, die er op wijzen, dat de monarchistische beweging alom aan omvang toeneemt. De régeering geeft zich de grootste moeite ten einde te bewerkstelligen, dat de wet gevende nationale vergadering op het vast gestelde tijdstip zal kunnen worden bij eengeroepen. Jubileum Dr. Kuyper. Op de druk bezochte receptie in Den Haag Maandagmiddag deelde de heer Iden- burg namens een algemeene- commissie mee, dat besloten was een fonds te stich ten voor de instelling van een Kuyper- catheder aan de Vrije Universiteit, speci aal voor de bestudeering en verbrei ding van de beginselen waaraan de kracht en het leven van den jarige zijn gewijd. Nalmens een commissie van oud-leer lingen en leerlingen van de Vrije Univer siteit werd door prof. dr. F. W. Gros heide overhandigd liet ontwerp van een gedenkraam ter plaatsing in het nieuw to stichten gebouw der Vrije Universiteit. Nog werd een telegrafische gelukwensch door den jubilaris ontvangen van de Ko ningin en van Von Kühlman, vroeger Duitscli gezant in Den Haag, terwijl de Duitsche legatie namens den Keizer een bloemstuk aanbood. De Tweede Kamer besloot om morgen, Donderdag, de. interpellatie-Snoeck Hen- kemans betreffende de aardappelenvoo-r- ziening aan de orde te stellen on 7 No vember in de afdeelingen te omdeirz:oe>- ken het Le.eningointwerp van 500 milli- oen. Het wetsontwerp tot wijziging van do Indische Comptabiliteitswet wordt z'.h.js. aangenomen. Een lading koffie en fabak aangekomen. Met het Nederlandsche stoomschip „Agamemnon" van de Kon. Nederi. Stoombootmaatschappij is na geruimen tijd weer eens een lading koffie en tabak te Amsterdam aangekomen. Petroleum. De Minister van L., N. en 11. maakt bekend, dat bon. no. 2 der Rijks-Petro- leum-Distributiekaart geldig zal zijn van 1 tot en met 15 November 1917, voor een hoeveelheid van 2 liter petroleum. Naar wij vernemen worden Maandag, 5 November wederom kinderen uit Bel gië verwacht die over verschillende) plaatsen in ons land, o.a. Vlissingen en Middelburg, zullen worden verdeeld, om daar gedurende zés- weken te vertoeven. De Nederlandsche gezant bij den Pau3. Men seint uit Rome aan „de Maasbode" Z. H. de Paus ontving den Nederland- schen Gezant, Jbr. van Nispen tot Seve- naer en mevrouw, in audiëntie. Meêwerken met de regeering. Maandag j. 1. heeft de minister van Landbouw enz., bij de opening der Rijks- landbouwwinterschool te Hengelo, eene uitvoerige rede uitgesproken, waarvan bet slot luidde: Nederland kan nog zware tijden tege moet gaan, tijden, waarin het grooten- deels op eigen voeding is aangewezen. Ieder, die daaraan kan medewerken en het niet doét, doet zijn plicht nielt. En nu moogt ge gerust zeggen: dat komt op ons, boeren, neder. Ja, dat komt het ook, doch is het niet heerlijk te weten, dat men in een zoo kritieken tijd zijn vader land, waaraan men zoo gehecht is, kan dienen op zoo nuttige wijze? Hoe meer de boer zlorgj, dat Ne-derlanjd van de voeding van het buitenland onafhankelijk is, des te beter wordt ook de onafhan kelijkheid van hot iand zélf bewaard. Hulp is daarvoor noodig van alle zij den en het is met. groote dankbaarheid, dat ik dezer dagen kennis nam van oen herderlijk rondschrijven, dat in alle katho lieke kerken van den kansel is afgelezen. Zoo en niet anders dan in dit schrijven wordt aangegeven, heeft ieder zijn plicht tegenover de overheid te verstaan. Of er dan geen critiek meer mag zijn? Reeds op een andere plaats heeft spr. eens gezegdhet zou hem vervellend wor den in een wereld zonder critiek. Maar deze critiek dient niet een soort sport te zijn. Men moet daarbij bedenken, dat de Regeering in het binnenland inet tal rijke bezwaren heeft rekening te houden, dat 's Rijks schatkislt piet onuitputtelijk is en dat, wat do buitenlandsche verhou dingen betreft, de Regeei'ing nooit dq vleugels vrij kan uitslaan, maar allerlei bezwaren en moeilijkheden ontmoet. Laat ik eindigen met u in herinnering te brengen een paar woorden, die ik 1914 bij het begin van de crisis sprak: laten wij allen zorgen, voor alles goede Neder landers zijn I Betrapt. De Telegraaf had in een polemiek met het N. v. d. D. beweerd, dat „het hui dige conflict (de zand- en grintkwestie met Engeland) zich ontwikkeld heeft ge heel en al buiten de bemoeiing) van de Telegraaf om." Het blad is zich blijk baar niet bewust geweest, dat hierin een erkenning ligt, dat dat met andere con flicten niet het geval was. Dat is trou wens niets nieuws. Maa,r ook ten aanzien van dit gevat is de ontkenning ,er naast. Het N. v. d. D. wijst er op, dat het blad '17 Juli van dit jaar schreef: „Van niet minder groot gewicht is: de doorvoer van zand en grind door Ne derlandsche kanalen 'voor de Duitsche loogpraven aan het Fransche front. De Nederlandsche regeering laat dezen oon- trabandehandel1 toe, Vpndanks de zeer groote ontstemming welke er door ver wekt werd in Frankrijk en Engeland en ondanks ,het protest der Fransche re- geering. Dit vervoer langs "Nederlandsche wa teren, door het geschonden Bel'gië, heeft buitendien voor Duitschland het voordeel, dat het zijn treinen beschikbaar kan hou den voor het troepenvervoer: Neder land zorgt wel voor het transi- p ort van de grondstoffen voor het beton." De .spatieeringen zijn van de „Telegraaf" zelf, die na graag zou willen, dat men haar gestook tegen eigen regeering en ten bate van een vreemde regeering maar zou vergeten, schrijft de Residen tiebode. De lezers, die het blad kunnen goutee- fen, zoo merkt de „N. Ct." hierbij op zijn waarschijnlijk onnoozel ge noeg, de perfidie niet te doorzien, maar voor overig Nederland is. dit door het „N. v. d. D." aan 't licht gebrachte staaltje, een nieuw bewijö voor het ka rakter van de actie door de „Telegraaf" gevoerd. Witte Films. Op Donderdag 18 dezer is te Tilburg opgericht de N. V. „Maatschappij tot Ex ploitatie van Witte Films". De nieuwe maatschappij stelt zich ten doel het doen vervaardigen, koopen en verkoopen, huren en verhuren van films en alles wat daarmede in den ruimsten zin in verband staat, teneinde bioscopen met uitsluitend moreel-goede, eerste klas films te gerieven. Om dit doel te bereiken werkt de nieu we maatschappij samen met de N. V. Filmfabriek Hollandia te Haarlem en heeft zij met deze een contract gesloten, waar door de laatste, naast haar eigen fabri kaat, zich verplicht een groot aantal witte films te vervaardigen. De internationale reputatie van de filmfabriek Hollandia ver zekert den huurders, dat zij ook uit ar tistiek oogpunt eerste klas werk ontvangen en dat het verhuurkantoor gedreven zal worden door vakkundig personeel. Naast de N. V. is verder opgericht een Vereeniging, die den naam draagt van „Nederlandsche Vereeniging tot veredeling der Cinematographic", die afdeelingen sticht in de verschillende deelen van ons land. Lid dier afdeelingen kunnen alleen worden Roomsch-Katholieken en ze heb ben een doel, dat in den naam der Ver eeniging duidelijk is uitgedrukt. Deze vereeniging heeft voor het zede lijke de algeheele controle op de fabri catie der eigen films en op het film verhuurkantoor. Het plan heeft sympathie en steun go- vonden in alle kringen van ons land. Nederland en Duitschland. Wolff seint uit Berlijn: De „Norddeutsche Allg. Ztg." schrijft De economische overeenkomst tusschen de Duitsche en de Nederlandsche gede legeerden gesloten, is nu van kracht geworden en aan beide zijden is men reeds begonnen met de ten uitvoerlegging daarvan. De feitelijke inhoud van de overeenkomst komt op het volgende neer Duitschland staat o.a. den uitvoer naar Nederland toe van een hoeveelheid Duitsche en Belgische steenkolen, in hoofdzaak genoeg voor de behoeften van Nederland, en van ijzer en staal. Neder land heeft zich daartegenover verbonden tot de levering van bepaalde levensmid delen, in hoofdzaak kaas en boter. Een Duitsch bankconsortium krijgt een lang durig en voldoend valuta crediet tot dekking van de betalingtn. Erkend moet woiden, dat deze, na moeilijke en langdurige onderhandelingen tot stand gekomen overeenkomst in het belang is van beide landen. De overeen komst is voorloopig van kracht voor zes maanden tot einde Maart 1918. Ook dit schijnt gunstig, omdat daardoor aan de economisch-politieke betrekkingen tus schen beide landen, gedurende een voor den oorlogstoestand langeren tijd, stabi liteit verzekerd is. Goes. De thans nog, in omloop zijnde Banboekjes moeten worden ingeleverd op het Gem. Distributie-Bureau op Vrijdag 2 November. Daarna zijn ze ongeldig en worden ze vervangen door een nieuw Bonboekje, a 5 cl. tegelijkertijd verkrijg baar. Deze nieuwe boekjes: bevatten 100 bons en behoeven niet. iedere maand te worden afgestempeld, doch slechts om tie 6 a 7 weken door nieuwe te worden vervangen. Elke week zial worden bekend gemaakt, welke bons .gedurende die peri ode gelidig zijn en welke artikelen er op verkrijgbaar worden gesteld bij Ide winkeliers. Op iedere bon is door een groot cijfer aangegeven liet aantal leden van het ge zin, zoodat b.v. een boekje1 voor een gezin van 5 personen recht geeft op 5 maal' het besfchikbaar gestelde op die bon, ©en bon niet het cijfer 8, achtmaal zoovéél, enz. Gedurende de week 310 November is verkrijgbaarOp bon 1 4 K.g. aardappelen; op .bon 2, 2 on9 gortop bon 3, 2 ons "zeepop bon 4 P/2 ons- Bak- en braadvet. Heden (Woensdagmorgen was het R.-K. Armbestuur door een weldadig stad genoot in staat gesteld zijne armen te voorzien van dekens en hemden. Het was door dezen weldoener goed gezien deze artikelen te geven. Een bedeeling zooals voorheen van brood of steenkolen is thans ©en onmogelijkheid en daarom is het zoo veel te meer op prijls te stellen, dat er toch aan de armen gedacht wordt. Moch ten er in onze parochie nog meer wel dadige menschen zijn, voornemens een S'teenkoilenbedeeling te geven, waartoe door de tijdsomstandigheden geen gele genheid is-, zoo kunnen zij liet armbestuur toch wel Verblijden met andere artikelen, zooals b.v. hierboven vermeld. De armen hebben meer noodig dan brpod en steen kolen en het zal dezen winter voor die arme stakkers een bange tijd zijn, dus die wat te missen heeft vindt een goed onthaal bij ons Armbestuur. Immers, het blijft altijd waar: „Wie den arme geeft, leent den Heer". Middelburg. De burgemeester heeft be kend gemaakt, dat morgen inkwartiering zonder voeding zal plaats hebben in heel de stad, te beginnen met wijk D. De duur is onbekend. lerseke. Gisteravond ontving de familie Sandee telegrafisch de treurige tijding, dat hun zoon Piet des middags voor Brui- nisse is overboord gevallen en verdron ken. (Z.) Kapelle. Maandagavond vergaderden de winkeliers, 0111 te komen tot een vervroe ging van winkelsluiting. Dhr. II. Blok pre sideerde de vergadering, zette uiteen waar toe de sluiting dient. Aangenomen werd een voorstel om des avonds 7 uur en des Zaterdagsavonds om 9 uur te sluiten. Aan B. en W. zal gevraagd worden of zij ver plichte winkelsluiting willen invoeren. (Z.) Benoemd tot surnumerair bij de S. S. ter standplaats alhier, F. M. Meulendijk. 's Gravenpolder. In de Maandag gehou den raadsvergadering waren alle leden present. Na mededeeling van eenige in gekomen stukken, welke voor kennisge ving werden aangenomen, is met alge- meene stemmen besloten de jaarwedde van den gemeente-ontvanger met ingang van 1 Jan. a. s. te brengen van f 200 op f300. Een drietal reclames hoofdelijken omslag zijn van de hand gewezen. Tenge volge van een schrijven van Ged. Staten over de overname van den onderhoud van den weg naar Hoedekenskerke, ont stond eene gedaehtenwisseling en werd besloten niet verder te gaan dan vroeger is besloten, n.l. eene vergoeding in eens van f 3000. Door den geringen voorraad brandstoffen is de raad genoodzaakt te besluiten zoo noodig den Woensdag- en Zaterdagvoormiddag te doen vervallen en het herhalingsonderwijs voorloopig uil te stellen. De landbouwcursus kan doorgaan indien door het Rijk voor licht en brand stoffen kan gezorgd worden en de ge meenten, waarvan jongens den cursus be zoeken, in de kosten daarvan bijdragen. (Z.) Ovezand. Met ingang van 1 Nov. a.s. wordt alhier een 'derde postbestelling voor de kom der gemeente ingevoeld. Driewegen. De raad vergaderde 27 de zer. Present 6 leden. Afwezig C. Vaar. Een reclame tegen het hoofdgeld van K. Slaakweg werd afgewezen. Aan M. Rent meester werd wegens vertrek ontheffing van hoofdelijken omslag verleend. Tot armmeester werd herbenoemd de heer W. van Loo. In de begrooting van het Burger lijk Armbestuur over 1917 werd eene wij ziging goedgekeurd, terwijl de begrooting voor 1918 werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf elk op f5481.505. De jaar wedden van het onderwijzend personeel werden geregeld als volgt: voor het hoofd: minder dan 3 dienslj. f 1050, 36 dienstj. f1125, 6—9 f1200, 9—12 f1275, 12—15 f 1350, 15 en meer f 1425. Voor de onder wijzeres: minder dan 3 dienstj. f600, 36 f675, 6—9 f750, 9—12 f825,, 12—15 f 900, 15 en meer f 975. En voor de handwerken f 100 hoogstens. De begroo ting voor 1918 werd vastgesteld met een bedrag van f 4700 aan hoofdgeld. Het trac- tement van den ontvanger werd op f 300 gebracht. Ten slotte werd nog een wijzi ging aangebracht in de gemeentebegroo- ting voor 1917. 's Heer Arendskerke. In de Maandag middag gehouden raadsvergadering, die door alle leden en den secretaris werd bijgewoond, werd tot lid van de Commis sie tot Wering van Schoolverzuim te Nieuwdorp benoemd de heer J. Evers- dijk. Tot onderwijzers voor het geven van herhalingsonderwijs voor het jaar 1917 1918 werden aangewezen: te 's Heer Arendskerke de heeren J. van Iloute en J. de Jonge en Mej. C. J. Meeuse; te Nieuwdorp: de heeren J. Eversdijk en L. J. v. d, Ende en Mej. J. J. Talsma en te 's Heer Hendrikskinderendhr. D. J. v. d. Graaff en Mej. N. C. v. d. Graaft. Aan den onderwijzer J. de Jonge werd eene gratificatie verleend van f 25 als tegemoetkoming in de kosten van deel name aan den hoofdaktecursus te Goes. Vervolgens werd beslojen lot het aan gaan eener geldleening'ad f8000 tot dek king der kosten van den aankoop van terrein voor schoolbouw te Nieuwdorp en in verband daarmede tot wijziging der gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1917. Ten slotte gaat de vergadering over in een geheime zitting ter behandeling van het kohier van den hoofdelijken om slag dezer gemeente dienst 1917. Hierna sluiting. Krabbendijke. M. Meeuwsen alhier is erkend als handelaar in den zin der distributieregeling voor huiden en leer. Nisse. Door den gemeenteraad is met ingang van 1 Jan. 1918 'het salaris van de wethouders van f '20 op 1' 40 gebracht, en het tractement van den veldwachter van f 500 op f 550. Borssele. In de Vrijdagmiddag gehou den gemeenteraadsvergadering .waren alle leden aanwezig. De Raad besloot de sa larissen van het onderwijzend personeel niet te verhoogen, en besloot verhooging van tractement te geven aan den gemeen te-veldwachter f160; den kantonnier f65 en den havenmeester i 170. De II. O. werd verhoogd met f 600, zoodat de be grooting op f21496.38 gesteld werd. (Z.) Stavenisse. Ten gevolge van lichtgebrek zullen hier met November a.s. de school uren vervroegd worden. De schooltijden zijn nu bepaald als volgt: des voormiddags 8.30 tot 11.30 en des namiddags 1 —3 uur, terwijl het herhalings- en het hanrl- werkonderwijs dadelijk na 3 uur zal ge geven worden. (M. Ct.) Waterlandkerkje. Zaterdag vergaderde de raad dezer gemeente. Aanwezig waren alle leden, behalve de heer De Milliano, die met kennisgeving afwezig was. Gere geld werd de jaarwedde van het onderwij zend personeel. Hoofd der school f 1200 met drie 2-jaarlijksche verhoogingen van f50 en twee 2-jaarlijksche verhoogingen 5van f 75, maximum f 1500 en vrije wo ning. Voor onderwijzers, ook onderwij zeressen, bedraagt het aanvangsalaris f 700 met vijf 2-jaarlijksche verhoogingen van f 60, maximum f 1000 en f 100 voor de hoofdacte. Na een betoog van een der leden kreeg de gemeenteveldwachter ook een verhoo ging zijner jaarwedde van f 80, ingaande met 1 Jan. 1918. (M. Ct.) St. Maartensdijk. Wij weten den tijd niet dat er wekelijks zooveel rundvleesch geslacht werd als tegenwoordig. Zoo werd de laatste week weder 26ÜO kilo gram aan den man gebracht. Bij één slager werden geslacht 8 stuks van gein. 200 kilogram, benevens 5 schapen. De schaarschte en duurte van het varkens- vleesch zijn hieiop van grooten invloed, mede in verband met den betrekkelijk goedkoopen prijs van 't rundvleesch. (Zier. Nwsb.) Bruinisse. Bij de Vrijdag gehouden ver kiezing van een lid voor den gemeente raad kwamen van de 634 kiezers 269 ter stembus. Van onwaarde waren 8 st. Uit gebracht werden op den heer Hage 83 en op den heer Jumelet 64 stemmen alzoo herstemming tusschen den heer van den Berg en Hage. (Zier. N.) Sas van Gent. Door de Kon. Maréchaus- sée is alhier Zondagochtend gearresteerd zekere G. van B., een Belg Hij wordt verdacht van diefstal van eenige klee- dingstukken en een bedrag aan bank papier, groot 170 franken. De verdachte is naar Middelburg overgebracht. (Z. Koer.) Sluiskil. De voerman M. alhier vermiste j 1. Vrijdag in een café te Ter Neuzen een portefeuille met f 160. Hij had er koffie gedronken, en per abuis de porte feuille op tafel laten liggen. Een mede bezoeker wordt verdacht van de zaak meer te weten. (Z Koer Westkaoelle. Zaterdag is alhier aangeko men een Engelsche boot zqnder beman ning. Aanwezig eenige pakken militaire kleeding, dekens enz. Een en ander is door de militairen weggehaald en opge borgen. 0ok zijn flog aangespoeld 3 ge vulde vaten waarvan een met benzine, dat door den Burgemeester Strandvon der is opgeborgen. (Z.) Terneuzen. In de Maandag gehouden ver-; gadering van Burgemeesters en Secreta rissen van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, werd aan de orde gesteld een concept voorstel betreffende de jaarwedderegeling van bovengenoemde ambtenaren. De ver gadering oordeelde het noodig enkele wij zigingen in het concept aan te brengen- Het concept werd daarop z.h.s. aange nomen. Besloten werd aan de zustervereem- gingen te verzoeken, die gevestigd zijn in andere deelen van Zeeland, aan dit adres adhaesie te betuigen bij Ged. Staten. De commissie, die het concept heeft samengesteld, werd verzocht de verdere werkzaamheden te doen ten einde instem ming te verkrijgen voor de bereiking van het doel en te komen tot een betere sa- larieering van de betrekking van Burge meester en Secretaris. (Z.: Hoek. Deze gemeente zal vermoedelijk met Januari van electrisch licht voorzien worden. (Z-)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2