letonpalen, NATIONALE •5ïSïië55S®ï~~ Prima Rundvleesch Runder Worst. Drogistzaak No. 129. De Groote 0 Aangesloten: Telefoon No. 145. BIETA. W. KOEV0ETS, Rechtszaken. A D V E RTENTIEN. GEROOKT E. VERBEEM - GOES. KACHELS, HAARDSTELLEN, KOOLBAKKEN, KACHELLAK merk „DE VERFKWAST". Braitdl niet at Is gitzwart. H.H. Landbouwers. Irrigaforslang, C. A. Schulte &Co. GEROOKT en E. VERBEEM - GOES. Uit voorraad leverbaar JAC. DE DREU, Goes, •®9®#®®®®®®®® Bil J G. A. Schulte Co. •®*J9®ê®®®®fe® TE KOOP 21 zware Canada's. 5 Olme- en Pereboomen. LEVENSVERZEKERING-BANK Komt Uw naam al in onze polisboeken voor L.. Woensdag 31 October 1917, publiek verkoopen STÜOrflBOOTDIENST Goes—Dordt.Rotterdam en Amsterdam, „Admiraal de Ruyter", en „Stad Goes". Oogbadjes, C. A. Schulte Co. J 4l6e STAATSLOTERIJ. De Collecteur A. E. JANSSEN, Oude Vischmarkt te Goes, maakt bekend, dat de LOTEN verkrijg baar zijn en dat de trekking be gint 26 November. Na ontvangst van het bedrag met porto wordt het verlangde ook toegezonden. 9®99®999®®9999 Ondersteken. J Urineflesschen. §j C. A. Schulte Co. ®®®®®®®®®#®®j» Langevorststraat - Goes. Irrigaforen, C. A. Schulte Co. 9®®®®®®#®®t® een nette Dienstbode, Wat de stoom is voor de industrie, is het adverteeren voor den handelde groote beweegkracht. Onhistorisch. Tijd genoeg Onze houding. Arr.-Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak was Vrijdag die tegen J. B. uit Itosendaal en D. C. S., 16 jaar te Axel, die zich te Axel tegen de politie zouden hebben verzet. Alleen S. was ver schenen en ontkende, hetgeen niet be lette, dat tegen beiden f 10 werd gevor derd respectievelijk te vervangen door 10 dagen hechtenis en twee weken tucht school. Wegens diefstal van gerst stond terecht ,T. V. d. G. uit Rilland, thans gedetineerd, dat hij weghaalde bij' J. v. Steverink. De eisch luidde drie maanden met af trek voorarrest. Wagens poging tot uitvoer naar Bel gië van verschillende zaken stond terecht de schipper J. uit Dordrecht. De eisch luidde zes weken met aftrek voorarrest. De volgende beklaagde P. J. de Lobel uit Sluis, stond terecht, wegens huisvrede breuk, .beleediging van en verzet tegen de marechaussees Dekker on van Huick. Belcl. heeft zich opgehouden in de her berg van F. de Paauw en is daaruit verwijderd, waartegen beleediging en ver zet het gevolg waren. De beide marechaussees en ook de her bergier gaven over het gebeurde inlich tingen, maar daar tegenover werden drie getuigen a décharge gehoord, die zeiden, dat beklaagde, bewusteloos geworden, nog slagen kreeg van zijn arresteerdere. De beide politiemannen ontkenden, dat bekl. bewusteloos is geweest. De verdediger, mr. Heij.se, bepleitte een nieuwe instructie in deze1 zaak, wat de officier van juistitie niet noodig achtte. Ook de rechtbank vond geen termen om aan dit verzoek te voldoen. De verdediger bestreed bet requisitoir, door er op te wijzen, dat het verbaal der politiemannen onbetrouwbaar is; ook is er geen sprake van huisvredebreuk, want het is niet bewezen, dat bekl. opzettelijk tegen den wil van de Paauw in diens woning vertoefde. Het tweede misdrijf, beleediging der po litiemannen, is niet bewezen; want het bewijs van opzet tot beleedigen is niet bewezen. Wat betreft het verzet tegen de politie mannen, wijst spreker op de verklaringen der getuigen a décharge, dat bekl. niet wist wat hij deed Pleiter meent, dat de verhalen wel wat opgeschroefd en de feiten overdreven zijn en roept clementie voor bekl. in. Na re -en dupliek iu deze zaak, werd behandeld die tegen P. van D: en J. de L., vrouw en zoon van den vorigep bekl., die zich bij diens verzet tegen de politie, ook hebben verzet en de maré- chaussées hebben beleedigd. Tegen dit tweetal werd drie weken voor ieder gevraagd. Ook in deze zaak bepleitte mr. Heijse, dat het ten laste gelegde niet is bewezen. Wegens wederspannighoid stond terecht J. F. VT., herbergier uit Westdorpe. De rijksveldwachter C. A. Krom deelde mede, hoe bekl. zich verzetten. Er was gevochten en daarbij heeft een soldaat commies een der burgers in het café uit noodweer doodgeschoten. Bekl. ontkende echter zich tegen den politieman te hebben verzet. De officier gaf een uiteenzetting van de lokaliteit en van het gebeurde. Toen spreker met andere heeren te Westdorpe was, heeft de vrouw van bekl. zelf ge zegd, dat bekl. de schuld van alles was. De verdediger mr. J. Adriaanse meent, dat er een formeel bezwaar bestaat tegen de dagvaarding; maar bovendien meent pleiter, dat de bedoelde soldaat-commies zich zéér onvoorzichtig heeft gedra gen met hel bekende noodlottige ge volg. Spr. meent ook, dat de politieman nen er reden voor hebben bekl.'s bonding zoo zwart mogelijk af te schilderen. Er zouden behalve de twee gehoorden, nog mier getuigen a décharge kunnen verkla ren, dat er niet gevochten is voor er gescholen werd. Pleiter vraagt vrijspraak voor bekl. Toen do officier in zijn rupliek nog eens herinnerde aan de woorden van bekl.'s vrouw, wees de verdediger er op, dat zij bedoeld heeft als je het café op tijd had gesloten en niet dronken was geweest. De soldaat-commies staat bekend als iemand, die vlug naar de wapens grijpt. Wegens het beschadigen van een Turk- schen trom, door er met oen bierglas te gen aan te slaan, stond terecht C. L. B. uit Nieuw-Namen. De eisch luidde f 3 of 3 dagen. .Mr. Adriaanse meent, dat men wel op zettelijk gegooid heeft, maar niet met op zet te beschadigen; en hij daarom wegens straatschenderij vervolgd moet worden. Hij vraagt een clemente straf voor bekl. De volgende beklaagde was M. A. C. uit Sas van Gent, welke vrouw met een melkkan een spiegel van M. de Blinde stuk wierp volgens deze en nog een ge tuige. Bekl. ontkende het ten laste gelegde, zjj heeft den. spiegel niet gezien. Getuige de Blinde stelde zich civiele partij en vroeg f 15.25 schadevergoeding. De officier vroeg fö boete subsidair 5 dagen hechtenis. Bekl. bleef haar on schuld volhouden en onder een stortvloed van tranen verliet zij de zaal. De volgende bekl. Th. C. F., grossier te Hulsi, verkocht soda boven den ma ximum tusschenhandelprijs aan twee win keliers te Clingé. De eisch luidde f50 of 50 dagen. Bij verstek werd tegen A. T. v. S. we gens diefstal van hout. f 10 of 10 dagen gevorderd. De vrouw Ph. S. te Nieuw-Namen stond terecht wegens het vervalschen van een postwissel van f '20 in f '26, om daar op f 26 te innen. De eisch luidde drie weken gevange nisstraf. Op '25 September werden F. P. en K. P. de B. uit St. Jansteen betrapt, toen zij bezig waren sparren, toebehoorende aan P. Flisants af te zagen. De eisch luidde voor ieder 7 dagen ge vangenisstraf. Bij verstek luidde de eisch tegen Cl. de S. te Zuiddorpe, welke vrouw zich aan beleediging schuldig maakte, f 10 of 10 dagen. Eveneens wegens beleediging luidde de eisch tegen J. E. uit Wemeldinge, die ge tuige S. van Hoeve verweet een valschen eed te hebben afgelegd, f 10 of '20 dagen. Bekl. ontkende. De laatste zaak was die tegen J. do P. 'én G. S., uit Middelburg, die zich te Arnemuiden aan diefstal schuldig maak ten. De eisch luidde voor ieder 11 dagen gevangenisstraf. Uitspraak 2 November. Voor het kantongerecht te Middel burg hebben Zaterdag een paar visschere uit Breskens terecht gestaan, wien ten laste gelegd was, dat zij met hun vaar tuig in het door de militaire overheiiidj verboden gebied z.ijn geweest. Voor zoo ver zij verschenen waren deden zij het voorkomen of zij niet hebben geweten, dat zij in het verboden gebied waren, de als getuigen gehoorde zeeofficieren wisten het anders te vertellen, een der vis- sehers draaide zelfs na een waarschu wingsschot met los en een met scherp niet bij en deed dit eierst na hel tweede scherpe schot. Tegen ieder der visschers werd 10 boefe of 10 dagen hechtenis gevorderd. Tegen een jongeman uit Oostkapelle, die een hond, waarvan hij wist, dat hij wel eens uitschoot, onbeheerd liet staan, welke hond toen een kind beel en hef daarbij ernstig verwondde, luidde de eisch f 10 boete subsidiair 10 dagen hechte nis. De ambtenaar hield bij het stellen van dezen eiscli rekening er mede, dat de hekl. op last van zijn patroon niet den hond uitreed. Veilingsvereemging „Zuid-Beveland". Goes, 27 October 1917. Kleine Veiling. P oren: Beurré Clairgeau f 15f 18, Besi van Schonauwen f 10f 13, Nouveau Poitoau f 6f 10, Bonne Louise d'Avran- ches f21, Dilice d'Oliver f8f 10, Groe ne (Jhaumontel f 4-f 9, Bruine Chaumnm- tel flf7, Jodenperen föf8, Berga motten d,Esperen f 4—f 6, Josephine de Molines f 10f 12, Beurré Blanc f 6f 8, Zwijndrechtsche Wijnperen £7f8, Tri- ornplie de Jodoigne f7f9, Tante Dora f 6f 10, Calabasse de Tirlemont f 11 f 13, Diverse tafelperen f 4f 18, Afval peren f.2—f6, Kleiperen f5i'9, Ponds peren föf7, IJzerperon f4fö, Diver se stoofperen f3f8, Afval stoofperen f 2—f 5, alles per 100 K.G. Appels: Goudreinet 14f 18, Zure Bellefleur f 101' 14, Courtpendu f 8f 10, Fransche Bellefleur f9f 12, Westlaud- sche Belleileur f 8f 11, Kattefcoppen f 6 17, Gijziken f8f 10, Brunette d'Or f7 —f8, Zure Ruster fö—f9, Diverse Zure appels f 4f 12, Afval zure appels 1' 3— f 1.2, Pompje d'Orange f8f 11, Zoietq Campagne 17f 10, Lindenappel fö f 11, Zoete Rusiers f719, Diverse zoe- teappels f 4f 10, Afval zoete appels f 3 —i'9, alles per 100 K.G. Diversen: Mispels f8f 10, Witte kooi f2.10, beiden per 100 K.G. idem f 1.30, Noten 6090 ct., beiden per 100 stuks. Wijnpeen f3^ Koolrapen f3, Ka- roten f9, ^jlles per 100 K.G. Kleine haas f 1.20 per stuk. Thoien, 27 Oct. 1917. Tarwe f 18.a f 19.Haver f 17.a f 17.50, Wintergerst f 17.a f 17.50, Zo- mergerst f 18,a 1' 18.50, Kogge 118. a f19.Brumeboonen 129.a f31. Witteboonen 129.a £31.Kookerw- ten 1 21.— a f29.50, Kroonerwten f 21. a f 29.50, alles per 100 K.G. Aardappe len f 4.20 a f 0.per HL. Karwij f af per 50 KG. Ajuin f 0.a f 6.50 per 60 KG. Eieren f 11.— per 100 stuks, Boter f 1.625 per halve KG. Rotterdam, 29 Oct. Varkens': Aanvoer 859 stuks. Prijls 125, 110 en 90 ct. Lichte 75 a 85 ct. per kilo. Handel le kwal. goed, overi gens matig. Eieren. Zeeuwsche 111 a 116. Over- maassche f 14 a f 16,50. Zaden: Kanvijtzaad f 62 a f 62,50. Bruin mosterdzaad f 78 h f 82. Geel mos terdzaad f 45 a f 53. i Vl'as. Aanvoer 1840 steen blauw f6 a i'8. 750 steen blauw half gezw. f2,50 a 13. 4300 steen Gron. f7,a f8,50. 3500 steen Gron. half gezw. f2,50 a f3. 2760 steen geel' f 7 a f 8,50. 130 steen geel half gezw. Ï2,50 a 13. 600 steen wit f6 a f6,50. li GOES. Gebruik voor het lakken van Uw Verkrijgbaar in busjes van 30 en 40 cent. N.V. v/h. C. A. SCHULTE Co., Lange Delft Middelburg. Ondergeteekenden geven hiermede kennis, dat zij door de N.V. „Bieta" te Rotterda-1 zijn aangesteld tot het koopen van Koolrapen, Voederbieten en Paardepeên voor de levering in de havens te Hoedckenskerke, Baarland en Ellewoutsdijk. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door: E. VERBEEM Pz., Kwadendamme. I. BURGEL, Hoedekenskerke. goede kwaliteit, per M. f 1,20. N. V. v.h. Lange Delft H 2, Middelburg. lang 2 M., met 3, 4 en 5 gaten, zeer geschikt voor hetafheinen van hofsteden en tuinen. Aanbevelend, Wijngaardstraat Telefoonnummer 93. N. V. v.h. Lange Delft H 2, Middelburg. tegen contante betaling 18 i, 21 ij js Inlichtingen te bekomen bij GEBR. KRIJGER te Driewegen, bij wie inschrijvingsbiljetten voor elke partij afzonderlijk of voor de massa Canada's worden ingedacht vóór 8 November 1917. VERZEKERDE BEORAGEN OPGERICHT 1803. ROTTERDAM 1888 14 millio«n 1016 116 millioen BREDA Inspecteur: E. SLIK T.taringenstraat 2 Telefoon 629 De Notaris J. C. A. HUVERS te i, zal op 's avonds om 8 uur, op liet „Slot Oost ende" te Goes, ten verzoeke van dhr. J. VAN DAMME c s. te Goes, aan de Groote Kade B 39, Ingericht tot Bakkerij, met afzonder lijke bovenwoning B 40, lsantoortje B 41, erf en open grond met uitgang aan de St. Jacobstraat, kad. sectie D 110 '2346, groot 210 M2. Verhuurd: B39 aaudhr. H. J. L. van Damme tot 1 Februari 1918 voor f26. per maand de bovenwoning B 40 aan Mej. de Wed. van Ankooij voor f 1.50 per week en het Kantoortje B 41 aan firma v. d. Schuijt voor f2.per week. Het perceel is gunstig gelegen, voorzien van gas- en waterleiding en geschikt voor alle winkelzaken, speciaal voor slagerij; terwijl het ook gemakkelijk in twee woonhuizen is te veranderen. Te bezichtigen Dinsdag en Donderdag van 24 uur nam. Betaling 27 November 1917. lederen Woensdag van 9 tot 11 uur bij Clarijs, 's-Heerenhoek j van 1 tot 3 uur Zuid-Kraaijert; van 5 tot 7 uur, bij M. Geus, Heinkenszand des Vrijdags van 9 tot 12 uur Caté Wabeke, Borssele; van 3 tot 5 uur bij A. Oosthoek, café „Tol"van 6 tot 7 uur bij J. Geus, Postweg. Aanbevelend, J. NOTEBOOM. L. WISSE. met de Stoomboot Vertrek van GOES naar ROTTERDAM. Maandag 5 November 's morgens 2 uur Vertrek van ROTTERDAM naar GOES. Donderdag 1 November 's morgens 5 uur. Vertrek van GOES naar ROTTERDAM en AMSTERDAM. Woensdagmorgen vroeg. Vertrek van AMSTERDAM. Vrijdagmiddag 12 uur. Van ROTTERDAM: Zaterdagmiddag 12 uur. De „Stad G o e s" vervoert geen passagiers. LigplaatsRotterdam, Haring vliet, Zuidzijde. INFORMATIËN te bekomen te Goes bij den heer J. C. MONHEMIUS, te Dordt bij den heer D. VAN LOON, te Amsterdam, Binnenkant, bp den heer E. H. P. VOETEN en te Rot- terdam bij de Directie. PASSAGIERSVRACHT Got»-Derdt - Rotterdam: snkci* reis. '1,25 retour f 2. 'Stoomboot-Reederif, v/h. J. A. VAN DER SCHUIJT. Glas en Porcelein. N. V. v.h. Lange Delft H 2, Middelburg. te koop aangeboden, op vooruitgaan- den stand van Den Haag, nette Drogist zaak, geen verfwaren Koopprijs f 8500. Brieven Bureau van dit blad. N.V. v.h. Lange Delft H 2, Middelburg. Kamerlampen. Stallantaarns. Inzetpot in bestaande Petroleumlampen. Zeer voordeelig in prijs. Trechtermodel cn met glazen inzet. N. V. v.h. Lange Delft H 2, Middelburg. Gevraagd leeftijd onder de 18 jaar, hoog loon, intern. Brieven onder letter A, Agent N. Z CrtJ. M. P. DIERIKX, Kapoen- straat B 32, Middelburg. Abonnementsprijs p.,3 maand Afzonderlijke nummers 5 c Advertentiën worden ingewé Er zijn nog altijd menschen d dat Luther op den rijksdag (1521) de pathetische woorden ben gesproken: „Hier sta ik, il anders, God helpe mij, Amen! Dit nu ïs historisch on ju door alle onpartijdige geschiel wordt erkend Luther heeft ofl dag de uiteenzetting zijner leiJ met de in dien tijd algemeen ge formule: „ita me Deus adjui helpe mij God", welke woorden schijnlijk in het Latijn en ni Duitsch heeft gesproken. Al t een verzinsel. Zie o a GrünerForscb. z. deu (1886}. liet Jansenistische tijdschrift leven" merkte onlangs op, d, wel verzoening tusschen Lull R. K. Kerk zou hebben plaats dien Rome niet aanstonds zij serns had geslingerd. Het tijdschrift kent blijkbaar i niet. Op 31 October 1517 bea met zijn verzet tegen de ICen 3en Januari 1521, dus ruim later, vaardigde Leo X de 1: Romanum Pontificem" uit, waa: werd geëxcommuniceerd. In d; loop waren meerdere pogingen om den opstandigen monnik ning met de Kerk te bewegen, i geefs. Hoe staan wij, Katholieken, bet herdenkingsfeest der zg. Hi Met de grootste onbevangenho hart vol medelijden met onze broeders en zusters, die in sekten verdeeld, een jammerlij spel opleveren van wat men gende vruchten der Hervormi te noemen. Toen in 1817, dus honderd den, het driehonderdjarig herde van de Hervorming werd gevie de toenmalige aartsbisschop v Mgr. Klemens August von Dro ring, wat ook nu nog in 1917 van toepassing is: „Wat zou natuurlijker zijn d. wij, Katholieken, een algemeen den, omdat wij in 1817 nog gei zij geloofden, die in 't jaar 3. mig in de leer der apostelen en dat wij daarbij den Goddelijl der Kerk met hartstocht en li de van onze Kerk geseheiden zusters in den schoot der 1 moeder terug te voeren. Geen lijk woord behoefde bij deze tegen de gescheidenen te vall Tot den God van Willebroi facius, die hier datzelfde dikten en er voor leden en thans door ons, kinderen de Katholieke Kerk wordt belede ook lieden onze bede, hartgri ooit, voor de bekeering onzer broeders en zusters en hun ti den éénen schaapstal. De toestand. liet is wel de moeite waart te blijven stilstaan bij hetget bet noordoosten van Italië, het Appenijnsche schiereiland rijk grenst, in het bergland van den golf van Triest gesi De Italiaansche generalissin heeft sinds het in oorlog ga land getracht om daar door teneinde de verovering van rijksche stad Triest en omge z.g. „Italia irredenta", het (onder Oostenrijksche heersch de) Italië mogelijk te n De strijd had plaats op j front, aldus genaamd naar tl Jsonzo. Niet minder dan 12 J den daar geleverd en telkens dorna een eind op. De Oc stad Gürz (Goritza) viel den tus 1916 en die val verwekte in Italië, insgelijks de val va

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 4