Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. SPORT EN SPEL. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Wetenschap en Kunst. Afloop verkpopinpen, aanbestedingen eni. V I S S C H E R IJ. Burgerlijke Sfand. Aanvankelijk waren de oogen gericht naar Stockholm, maar dat congres heeft niets uitgehaald; het was voor ons een ijdele hoop. Toen werd plotseling de aandacht op Rome gevestigd. De Paus, de vorst des vredes, had zich er terstond aangezet. Eerst heeft hij door zijn bemiddeling het lot der krijgsgevangenen en gewonden we ten te verbeteren. Toen kwam Z. H. op den vooravond van het feest van Maria's Hemelvaart met een vredesvoorstel voor den dag. Hij rekende geenszins er op, dat men nu dadelijk vrede zou sluiten, maar hij wilde het zaad uitstrooien om het te doen ontkiemen. Nu is het ons, Katholieken, gegeven om zijn vredeswerk te steunen, opdat wij weldra den zoo vurig verlangden vrede verkrijgen. De voorzitter had een zoo talrijke schare niet verwacht en het deed hem dan ook genoegen te zien, dat de zaal tot in de uiterste hoeken bezet was. Dezen morgen, zoo zei hij, zijn er velen tot de H. Tafel genaderd, maar ook nu is geheel Zuid-Beveland opgekomen. Hij heette hen allen hartelijk welkom en in het bijzonder de. beide sprekers. Toen opende hij de bijeenkomst met den ge- bruikelijken christelijken groet, waania het zangkoor van Goes de vierstemmige „Bede" van G. A. Heinze, met bariton soio door den heer I. H. Giesen, voor treffelijk uitvoerde, onder leiding van den heer Jos. Stieger. Nu volgde de rede van den Zeereerw. Pater Baptista Reysenberg over,,I) e oorlog en Gods were-ldbestuur". Wie had zich zoo begon de spreker vóór 10 jaar den orkaan kunnen voor stellen, die thans reeds bijna 3 jaar woedt. De utopisten hadden gedacht, dat zulk een verschrikkelijke oorlog niet meer bestaan kon, althans zeker niet lan ger dan een paar maanden duren zou. Zij hebben zich echter jammerlijk vergist Bij ons rijzen de oude vragen weder op: Vanwaar het kwaad in de wereld? Waarom laat God het toe? Is God een Vader voor de wereld, daar hij het kwaad toelaat? De ongeloovigen zeggen: God is niet rechtvaardig, omdat Hij het kwaad toe laat, en daarom er is geen God. Deze uitspraak is echter toe te schrijven aan geestelijke bijziendheid. Zij kunnen de scherpe omtrekken niet opmerken, daarom zijn zij valsch in hun besluiten. Wij zul len hier echter geen verdediging van Gods voorzienigheid geven, evenmin als dat wij zullen nagaan waarom God het kwaad toelaat, daar dit veel te wijsgeerig is bui ten de orde van dezen dag en voor goede Katholieken ook niet noodig. Spr. wilde met ons beschouwende oor log,, zijn ontstaan, zijn ontwikkeling, de phasen, die hij heeft doorloopen en die hij nog zal doorloópen, en de vredesvoor stellen van den Paus. Hoe geheel anders staan wij tegenover deze wereldfeiten als de menschen van vroeger jaren. Zij toch hebben wel de gebeurtenissen meegemaakt, maar konden Over de gevolgen slechts gissen. De Katho lieke Kerk vraagt niet dat we onze na tionaliteit laten varen, neen in de Kerk is de mensch, wat hij is voor God. Dit is voor ons duidelijk, maar niet voor de geloovigen in het begin der Kerk. Zij konden zich de Kerk niet anders voor stellen dan met de Mozaïsche wet. De heidenen moesten ook deze wet aanne men. Maar hoe geheel anders kwam het uit toen de Apostelen de heidenen w.el opnamen zonder die wet; dat was thans inziens een groote slag voor het christen dom. Het tegendeel was waar. Gods voor zienigheid was hier niet mis, maar hun oordeel wel. De H. Amhrosius noemde de invallen der Barbaren een naderend einde der we reld. Hij meende, dat de Ronreinscho be schaving het toppunt was. Maar hoe geheel anders heeft Gods voorzienigheid het gewild, want wat zij beschouwden als een ramp voor het chris tendom is juist een zegen geworden. Er ontstonden hier de heerlijkste Staten. Het christendom liet zien, dat het ook Bar baren tot beschaafde lieden kon maken. Verder schetste hij ons nog eenigevoor. beelden, waaruit blijkt, dat door alle eeu wen heen Gods voorzienigheid is te be merken. Wij kunnen de gevolgen niet overzien, neen, wij kunnen alleen bewonderen. Ook deze oorlog geeft ons overvloe dige stof om de leiding van Gods voor zienigheid te bewonderen. Waarom is deze oorlog ontstaan? Iedereen beschuldigt een ander, maar zelf hebben ze ook schuld. Het is ech ter niet uit te maken. Dezen oorlog moeten we beschouwen niet in verband met de diplomatie der wereld, maar in verband met degenen, die de staatkunde beheerschen, de vorsten en hunne raadslieden. Zij hebben reeds lang den Christelijken godsdienst geweerd. De Fransche revolutie heeft de scheiding tussehen Kerk en Staat scherper uitge sproken, maar reeds lang tevoren werd hij gehuldigd door de staatslieden. Eerst was de Paus de bemiddelaar in alle geschillen, maar langzamerhand werd hij verdrongen, tot ten slotte de Paus uit alles werd buitengesloten en zelfs zijn wereldlijk gebied verloor. Men heeft den Paus zijn macht ontno men en hieraan staat gansch Europa schuldig. Slechts één staatshoofd pro testeerde hiertegen, n.l. de President van Equador, maar zoo spotten de ongeloovige bladen wat beteekent zoo'n kleine staat, macht gaat boren recht. Het congres te Stockholm is mislukt. Hoe kan het ook anders. Het socialisme gaat uit van het beginsel: geen God. Het predikt het evangelie van de macht, en zoolang God niet erkend wordt, is het niet mogelijk een langdurigen vrede te sluiten. De Katholieken moeten in de vol ken doen doordringen, dat alleen God de vrede kan brengen. Maar nu liggen allen aan de voeten van den Paus «m! van hem het bevre digend woord te hó-o-ren. Ze; beginnen te voelen, dat alleen de Paus uitkomst, kan breng'en. Het schort niet aan Gods voorzienigheid, maar aan ons begrip en nu de vorsten en volkeren gaan. begrijpen, moeten zij zich ook richten tot de be ginselen van het christendom, en deziö huldig'en in alle staatslichamen. Hel voorstel van den Paus z;al weer ter tafel komen en zoo hij weer uitge sloten wordt van het nieuwe vredes congres, dan wordt weer de kiem gelegd tot een gnooteren oorlog. We mioee ten bidden en Wijven biddfen met dien! Paus, voor den Paus oo fcvoor de wereld. We moeten den invloed van don Paus versterken zóóveel we kunnen. In, da Fransche revolutie stond de Kerk mach teloos omdat de leiders ziwegjen maar nu is het niet meer zoo. De Kerk ontwikkelt een zeer groote kracht. I)e beginselen der Kerk zijn de begin selen voor de ware oplossing der poli tieke en de sociale kwesties. Mogen er op het oogenblik ook nog velen zijn, die niet willen luistere®, de Paus zal den vrede brengen. Deze rede werd mot daverend applaus begroet. Hierna zong het zangkoor het vier stemmige „Tu es Petrus" van A. Giesen. Na de pauze werd het „üomine Sal- vam fac Reginam" gezongen, waarna het woord aan den Weled. Heer Vienings ge geven werd'. Deze hield een rede over: „Vrede ©11 Katholicisme". Het gtoote werk, zloo ving de spreker aan, (is dezen morgen gedaan toen w!e allen de H. 'Communie ontvangen heb ben en God vurig gebid en geslmeekt, hebben, dat Hij toch spoedig den vrede zou geven. Aan dat werk behoort echter; nog een praktisch slot, en dat slot is deze bijeenkomst. Er z'al niemand zijn, die beweert, dat we nu morgfen aan den dag vrede zullen hebben, maar in deze bijeenkomst ligt de kiem van de daad- die de heerlijkste vruchten kan voort brengen ten bate des vredes We staan op de wereld met 200,000,000 Katholieken en wanneer we nu diegenen er nog afnemen, die zich schamen Kath. te noemen, dan blijven wij nog met velen over. 'Dit geeft vanzelf de heerlijke gedachte: 0, mochten wij eens schouder aan schouder staan, om toch uit de wereld te helpen den vreeselijken oorlog en achter den Paus sibaan om aan te toonen, dat ons ter beslechting der geschillen nog andere mid delen ten dienste staan, dan het ruwe geweld. We moeten elkaar opwekken en zoo een vonk van geestdrift in ons doen ont vlammen voor dat heerlijke ideaal. Vrede en Christendom toch zijn kinde ren van eene Moeder. Was de zending van Christus niet een bij uitstek vreed zame? Ilij kwam om de vrede op aarde te brengen. De vrede en het recht zij hebben el kaar omhelsd, zong reeds Koning David. Isaïas zeide: Het werk der gerechtig heid is vrede. De vrede alleen schept recht. De krijg is de kroon op het on recht. Wie denkt niet aan de beteekems- volle woorden der profeten: „De Heer gal richten vele volken en oordeelen tus sehen vele geslachten en zijl zullen hunne zwaarden omsmeden tot ploegen en sik kels en niet meer tegen elkaar opruk ken". Aan Da.vid, den grondlegger van Israels staatkundige eenheid vergunde God niet ©ene tempel voor Zijnen. Naam te bou wen omdat hiji een man des bloeds was. Heel het oude testament wijst er op, dat degeen, die komen moest een vredes vorst zou zijn. En boen dan ook God hier op aarde kwam zongen de Engelen: „Et in terra pax". „En op aarde vrede". En naar spreker met verschillende aanhalingen, be wees, is Christus, niet alleen gekomen om een bovennatuurlijke®, vrede te bren- glen, maar ook een aardschen vrede. Het is een paar jaar geleden, dat we op vele plaatsen konden zien hangen een plaat van een groot Nederlandsch neu traal dagblad, die voorsteldeChristus, den Heer, en voor I-Iem de wereld in een poel van oorlogisjammer. En onder de plaat stond: „Na 20 eeuwen Christen- doms". Zoo roepen smadend de vijanden der Kerken: de Kerk en het Christendom heb ben al deze rampen over de wereld ge bracht. Het is zoo gemakkelijk den steen te werpen op een geketende en gekluisterde Kerk. Wij voegen echter dat ongeloof toe: „Gij zijt die man. Gij hebt de Kerk en het christendom verdreven uit scholen, do gerechtszalen en de kabinetten der staatslieden en nu stelt ge er de Kerk aansprakelijk voor". O, farizeïsme 1 De infiltering van de onchristelijke be ginselen hebben de vorsten en regeerders van de ware christelijke rechtsbeginselen vervreemd. Spr. wilde de plaats als volgt zien geteekend: De wereld, Europa, daar lig gend la Is den man uit het Evangelie, die ging van Jericho, naar Jeruzalem en over vallen werd door movers en naast hem de barmhartige Samaritaan, de Katholieke Kerk in den persoon van den Paus, olie en wijn gietende in de wonden. De Kerk heeft al het mogelijke gedaan om de vredesg©dachten te verbreiden. Meermalen werd vroeger de bemidde ling des1 Pausen ingeroepen. Ook later had Leo XIII aangedrongen op ontwa pening van Europa. Immers het rec.ht id onmogelijk vast te stellen door oorlog maardoor toepassing der rechtstreeksche beginselen van het christendom. Men besloot tot den bouw van het Vredespaleis. Het staat nu daar, leeg, _hol, verlaten, alleen aangegaapd door een paair bezoe kers, die den bouw bewonderen. .Maar hieraan ontbreekt de sluitsteen en de macht en het gezag van den Paus, die ten slotte alleen „halt" kan toeroepen aan het wapengeweld. Dan alleen als- de Paus iets te z'eg- g'en heeft bij het vredescongres, kan de ware vrede tot stand bomen. Wij mogen nog leven in de oase des vredes!; wij moeben Gode dankbaar Zijn, dat wij rustig kunnen bespreken om mede te werken met het nobel streven van den Pausi. We weten allen wat hij reedS gedaan heeft f tot verbetering van het lot der gewonden en krijgsgevangenen, en het kan niet anders of dat voorbeeld wordt door alle rechtgeaarden, ook niet katho lieken, geprezen. Wij verwachten dan ook, dat do pogingen van den Pausl zul len worden verwezenlijkt, maar dan moe ten wij ook - staan schouder aan schou der met hem in 't ge-licl .om den vrede laf te smeeken en voor te bereiden. Wat kunnen wij' den II. .Vader troos ten, alls hij weet dat wij, met hem pal staan, hier, waar de vredesduif nog een plaatsje kan vinden om zich neder te zetten 0111 dan te juister tijd uit te vliegen en opnieuw aan de wereld het „vrede zij u" te brengen. Ook deze .rede werd met daverend ap plaus begroet. Hierna sprak de Hooigóerw. Heer De ken het slotwoord. Hij wensehte het plaatselijk Comité geluk met het behaalde succes en spoor de de aanwezigen aan dezen dag te ma ken tot een waren vredesdag. Hij bracht een woord van dank aan de beide spre kers en hij hoopte dat de aanwezigen zich dikwijls de woorden, die hedenmid dag tot hun gesproken waren, .zouden herinneren. Zij moeten, zeide hij1, yan hier vertrekken met de bedoeling ,om het Christelijk "beginsel in breeden kring te verspreiden. Ilij bracht ook een woord van dank aan allen die medegewerkt hadden ooi dezen dag te doen sfagen in 't bijzónder het R. K. zangkoor van ;Goes-. De mee ting wercl gesloten met het lied .„Aan U, o koning der eeuwen," dat door al len staande en uit vollen borst gezon gen werd, onder keurige orgelbegeleiding van den heer A. van Kal'inthout Sr. De dag! werd gesloten met een plech tig lof om 5 uur, waaronder het rozen hoedje en het gebed voor den vrede ge beden werd en waarna het smeekgezang tot het H. Hart voor Kerk en Vaderland gezongen werd. Zoo is de Zuid-Bevel'andsche R. K. vredesdag glansrijk geslaagd. Gearresteerd is de dader van den moord op don nachtwaker der Rott. Elect. Tramwegmaatschappij, 'tls een ze kere J. L., deserteur. Zijn medehelper bij den diefstal, een zekere L. H. en de heel ster Antonia S-., zijn mede door de po litie gevat. De laatste is weer vrij! gelaten. Nog moet een vierde persoon oen jo-n-gmensch in verband met den moord te zijn gearresteerd. Nog kan worden medegedeeld; dat thans ook de tweede gearresteerde L. volleldig heeft bekend. In de woning van zijn moeder werden in den kelder verborgen gevonden 200 dubbeltjes en een portefeuille met bank papier. Droevig. Men meldt uit Eind hoven: Een droevig ongeval is' alhier aan de Barrière voorgevallen. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks 2 uur beproefden acht vluchtelingen niet eenige overzetters- Hollandsch grondgebied te hereiken. Reedswaren eenige der vluchtelingen op Hollandschen bodem, doch .door een onbekend ongeval ge raakte een der langsi de andere zijde staande vluchtelingen met de hand op een onderdeel van het lichaam aan den draad en op hetzelfde oogenblik werden met dezen drie zijher kameraden, die hem bij de schouders vasthielden, ge dood. Onmiddellijk werden de drie van den draad verwijderd, doch alle levens- teekenen waren gpwaken. De vierde moest aan den draad blijven hangen, daar toen de Duitschers reeds op de plaats des onheils waren gekomen. De drie lijken werden weggedragen. Twee er van zijn broeders, wier moe der acht dagen geleden gestorven is. Een der dooden is- afkomstig uit Noord-Frank rijk de andere drie uit Brussel. 0111 j a 1 o e r s c h van te wor den. De Engelsche geïnterneerden te Gro ningen krijgen uit Engeland 500 ton (500,000 K.g.) kolen. Een aak isi reeds gelost, met de tweede is men bezig te los'sen, terwijl nog een derde aak Komt. Als men nu rekent, dat 1 H.L. 80 K.g. Weegt, dan krijgen onze Engefeche gas ten pl'.m. 6250 ILL., koten of evenveel als aan 625 huisgezinnen met 1 haard stede verstrekt wordt. Per telefoon. AMSTERDAM. Men bericht ons, dat de speciale treinen voor afvoer van kolen uit Limburg vo-orl-oopi-g niet zullen loopen. ROME. De hevige aanvallen hebben bij gebrek aan weerstandsvermogen onzer zijds de Oostenrijkers en Duitschers in staat gesteld het 2e ItaJiaanseh© leger en het Udinische front te doorbreken. Onze stellingen zijn naar een vast plan verlegd. BERLIJN. (V.D.) De „Berliner Lokal Anzeiger" zegt vernomen te hebbeni, dat de keizer thans voor het aftreden van Michaelis is. Nog heden wordt officieel de naam van zijn opvolger bekend. BERLIJN. (Off.) Onze succesvolle aan vallen en die onzer bondgenooten, de OiOiStenrijksch Hongaarsche troepen heb ben geheel het Italiaansche front doen ineenzinken. Het 2e Italiaansche leger is in aftocht, het 3e heeft zich in zijn stel lingen van de Wdppach tot aan Zee maar korten tijicl kunnen staande houden. De vijand vlucht langs de Adriatische kust. Ook ten noorden van den breeden door braak is Tiet Italiaansche front van Hin ten tot aan den Pluckenpas beginnen te wankelen. De vijandelijke achterhoede trachtte tot nu toe te vergeefs het on stuimig- voortrukken der verbonden legers te stuiten. De Duitsche troepen staan v-oor Udine, het voormaliggroote Itali aansche hoofdkwartier. Oostenrijksch-Hon- gaarsche -divisies hebben K-osmons geno men. Wij nacferen in de kustzone de landgrenzen. Alle' wegen zijn bedekt met de in wanorde vluchtende kolonnes van beJ Italiaansche legeT en de bevolking. Het aantal1 gevangenen en de buit nemen voort durend toe. KEULEN. (V.D.) De „Kölnische Vo-l-ks- zeitung" verneemt uit Zwitserland: Vol gens de „Osservatore Romano" wordt een schrijven -gepubliceerd van kardinaal Mer- cier, die mede namens de Belgische bis schoppen den Paus -dankt voor zijn vre desnota en dat hij daarbij België gedach tig was. Voetbal. Te Middelburg 'had vo-o-r de Zuidelijke eerste klasse A Zondag de ontmoeting „Middelburg I"„Velo-citas I" plaats-, welke eindigde met 13. Wederom heeft !dus „Middelburg" op- eigen terrein het onderspit moeten delven. Beide elftallen w-aren volledig, maar „Middelburg" heeft er een andere opstelling aan gegeven, zoo is Heijboer van de voorlinie naar de ver dediging gegaan, en nu heeft de voor- linie nog meer gebrek gekregen aan goede schutters. De eenige maal, dat „Middel burg" het do-el van Breda wist 'te vin den was bij een strafschop, die Heijboier heel goed nam. Breda was in h.et veld niet zoo- zeer de meerdere van „Middel burg", maar haar voorlinie is beter, er wordt, beter geschoten en de drie g-e< maakte punten, geven zeker geen geflat teerde overwinning aan, al was- o-ok de tweede goal o-p het kantje af. De hal raakte de lat, sprong, terug op den rug van den doelverdedii-ger en kwam zoo in het doel. Het was een spannende wed strijd, die -door veel publiek werd bij gewoond. „Vlissingen„Diosko" 13. Goes. Zondagmiddag speelde op liet terrein aan den -polders chen weg „G. V. !V .-combinatie" een vriendschappelijke® wedstrijd tegen een militair elftal. Stand bij .de rust 20 in het voordeel van) het militair elftal. Stand bij het eindd 21 in het voordeel van het militaid elftal. Heinkenszand, Te beginnen met 1 No vember, feestdag van Allerheiligen, zul len -de H. Missen op Zon- en feest- dagen een half uur later worden gezet, eoo-dat de Vroegmis om half acht en de Hoogmis om tien uur begint. Des Zondags zal de II. Communie worden uitgereikt ö-m half zeven èn onder de Vroegmis, en do-or de week om kwar t over zeven uur. M g r. II o- f f m a n, Franciscaner-missie bisschop is in het klooster te Wyehen (N.-B.) overleden. Goes. R. PI. B. School. D-aar het voor vele leerlingen door gebrekkig kunst licht -onmogelijk is 's avonds hun huis werk te maken, zijn de schooltijden voor de wintermaanden zo-o geregeld, dat de leerlingen 4 dagen per week den gan- s-ehen middag daarvoor ter beschikking hebben. Den ouders is verzocht er op te let ten, dat die middaguren nu werkelijk voor het huiswerk gebruikt worden. Rilland-Bath. De heer Janssen, ho-ofd der R.-K. school alhier is als zoodanig be noemd te Werversho-of (N.-H.) met ingang van 1 Januari a,s. Zierikzee. Op de aanbeveling ter benoe ming van een leeraar in de Fransche taal aan het Gymnasium en de Hoogere Bur gerschool' te Schiedam komt o.a. voor de heer J. Bauwens, leeraar aan de R. II. B. S. alhier. Schoondijke. Ook hier isi de salaris- regeling der onderwijlzers herzien. -Ze luidt als volgtAanvangsjaarwed-den voor de hoofden van scholen A en B rasp. f 1200 en f 1000, met 5 driejaarlijKseh|0 van 'f100. Onderwijlzerasalarissenaan- vangsjaarwe-dde f 600 met 5 -driej-aarlijk- scho verhoogingen van f' 100, maximum f 1100. Vergoeding huishuur f75. Voor he'rhalingsonderwijö en handwerkonder- wijjs buiten de gewone schooluren wordt f0,60 per lesuur vergoed. Geslaagd voor vrije- en orde-oefeningen de heeren F. C. Janssen Verplanke te Hengstdijk en E. T. Poppe te Graauw. Te Leiden is bevorderd tot arts de heer C. A. G. Goe-dbloed. Benoemd tot hoofd der Chr. be waarschool te Biervliet mej. G. Hout man te Huisduinen. Geslaagd te Rotterdam voor de acte vrije en ordeoefeningen de heeren H. Ver- bost en Ph. -de Munck; beiden te- Zie rikzee. Mlddeiburn. De vereeniging „Voor Ide Kunst" houdt thans in de- Sociëteit g-t. Joris eene tenstoohstelling van werken van den bekenden portretschilder Th. Molkenboer, -die de laatste maanden al hier heeft gewerkt. Zooals van dezen kunstenaar verwacht mag worden, zijn het, op een uitzondering na, all-e por tretten, die ons de groote gave van den heer Molkenboer toonen. Een zijde der zaal is geheel behangen met portretten van een groot aantal boerinneljes in ver schillende Zeeuwsche kleederdrachten, en een tweetaloude boeren. Vooral de por tretten -der boerinnen munten uit door kleurenjuisth-eid. Overigens zijn er ver schillende portretten van Amerikaansche schoonen; terwijl ook eenige beken-da stadgeno-oten op zeer goed gelijkende wij ze -do-or den heer Molkenboer z:ijh ver eeuwigd. Van de l'aatsten noemen wijlde portretten van de heer M. W:. Polman Kruseman, griffier der Staten en iden heer Jan 'Vlorkk, directeur van het Mid- delburgfech muziekkorps. De tentoonstelling is een druk bezoek ten volle waard. lerseke. Zaterdag werden ten overstaan van not. Schram van Ivruiningen voor mej. de Wed. M. C. v. d. Jagt, huizen verkocht: perc. 1 voor f860, aan Hui- brechtse en Hageperc. 2 voor f 1500, aan ,J Stelcetee; pe-rc. 3 voor f766, on verkocht; perc. 4 voor f997, onverkocht; perc. 5 voor Ï995, onverkocht; perc. 6 voor f975, aan A. Glerum; perc. 7 voor f856, aan C. .Boone; perc. 8 voor f810, aan 0. Slab bekoom; perc. 9 voor f750 onverkocht; perc. 10 v-o-or f1450 onver kocht, onverminderd 8V2 pet. Na afloop dezer verkoo-ping werd voor de gemeente lerseke door not. Schram publiek verkocht': een 'gtedtempte brand put, g'ro-ot 12 roeden voor f 170, aan J. Sïabbeko-o-rn en Johannes- Hoogstrate. (Z.) De Shot. no-. 251 bevat de acte van -oprichting der coöperatieve M-ossel-Ver- feoio-p-Vereaniging te lerseke. ■Oprichters zijn: P. A. de J-o-ng, Tho- len, I. Jumelet en M. Vijverberg, Brui- ni-s'se, G. G. Rammelo-De Zutter, Phi lippine en K. Scho-t, Tli-olen. Van 23—27 Oct. GOES. Geboren: 26, Jacob, z. v. Ko-r- nelis Karei Maartense en Pieternella Ja- coba Kooman; 28, Jac-oba Geertruida, d. v. Jacobus Gelofc en Geertruid vanj Fraassen. VLISSINGEN. Ondertrouwd: ,H J. Raaf, wedn. 33 j. en B. E. Verlee1, jd. 30 j.; D. Kuzóe, jm. 26 j. en L. M. Sanderse, jd. 20 j.; A. de Phg'ter, jm'. 26 j. en E. R. Cogghe, jd. 29 j.W. Iiuislzioio®, jm. 27 j. en C. C. C. Zietse, jd. 28 j-. Bevallen: P. P. R. de Pagiter, gab, Meuldijk, d.; L. P. Christian!, geb. Kei zer, d.; T. J. Landmeter, geb. Brouwers!, aM. C. van Grol, gek Smout, zi. Van 1825 Oct. KRUININGEN. Geboren: Anna Aleida, d. v. Daniël1'Stephanus Driessen ea Ma ria Aleida Pruin. (Z.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3