UIT ZEELAND. Vredesdag voor Katholiek Zuid-Beveland. De Tachtigjarige Ook de Katholieke bladen huldigen in waardeerende artikelen de veelzijdige ver diensten van den Christenstaatsman dr. Kuyper, die heden zijn 80en geboortedag viert. Wij kunnen dat alles niet aanhalen, maar meenen te mogen volstaan met het geen „De Tijd" schrijft: Ook wij, Katholieken, zijn dr. Kuyper dankbaar voor hetgeen hij deed om in wijde kringen van ons volk het christelijk geloof te bewaren en te bevestigen, om tegen de stelselmatige ontkerstening' van ons volks- en staatsleven een vasten dam op te werpen. Vertrouwend op zijn scher pen politieken blik en zijn eerlijkheid, heb ben wij, strijd voerende tegen het libera lisme en socialisme, nooit geaarzeld met hem in bondgenootschap te gaan en zou den het ongetwijfeld weer doen, ware het niet, dat het nieuwe kiesstelsel het coali- seeren der partijen overbodig maakt, al zal in ons Parlement de Rechterzijde bijeen blijven. Door zijn mede-leiding, die in ruime kringen liefde voor het christelijk ideaal wist te doen opleven en ontvlammen, ver trouwen in de toekomst van de christe lijke beginselen en geestdrift voor den strijd, waardoor ze ten zegepraal werden gebracht, wist op te wekken, is de Rech terzijde groot geworden. Aan hem, den steeds slagvaardigen en weisprekenden staatsman, die altijd op de bres staat, wanneer het geldt, tegenover een bedorven wereldgeest de voorschrif ten van de christelijke zedenwet ook in de wetgeving te doen eerbiedigen en aan wiens onovertroffen werkkracht en talent wij voor een goed deel te danken hebben herstel van onrecht op onderwijsgebied, pan hem onze hulde. Moge het Gode behagen, dr. Abraham Kuyper, voor het vele goede, dat hij wist tot stand te brengen tot heil van het christelijk Nederland, nog jaren te sparen in ongeknakte gezondheid en onvermoei- den werklust. Nederland en de Entente. Naar Reuter ons uit Londen seint, ver neemt de',,Daily Mail", dat het ministerie van buitenlandsche zaken en het ministe rie van blokkade volkomen overtuigd zijn, dat dit jaar geen cement uit Nederland naar Duitschland of België is gegaan. Daarom zullen er, ofschoon verdere uit voervergunningen geweigerd zijn, geen stappen gedaan worden, om den uitvoer tegen te gaan van de 700 ton, die op de Theems voor verschepping gereed lig gen. (N. R. C.) Generaal van Vlijmen. Men bericht uit Schijndel aan „DeTijd": De toestand van het Tweede Kamerlid B. v. Vlijmen is niet meer van ernstigen aard Een spoedig herstel wordt verwacht. Eieren. Met ingang van heden, '29 October, tot een nader te bepalen datum zullen geen consenten meer worden verleend voor uit voer van eieren. Leder prijzen. Ter voorkoming van misverstand vestigt de Minister van Landbouw de aandacht der gemeentebesturen erop, dat de vast gestelde prijzen uitsluitend gelden voor het leder en voor de reparaties, welke geschieden ingevolge distribulieregeling voor huiden en leder, d.i. tegen' overgifle van een bon als bedoeld in art. 16 dier regeling. De smaak van het brood. Het bureau voor mededeelingen inzake de voedselvoorziening meldde vorige week: In de volgende weken zal de regeering veel inlandsche tarwe in ontvangst nemen, die in korten tijd moet worden verwerkt. De tarwe toch is dit jaar vochtig, en er zou dus, wanneer ze bewaard werd, al licht bederf komen. Waar nu de grootste zuinigheid met broodkoren is geboden, mag natuurlijk geen kans worden geloo- pen, dat een deel der tarwe tot bederf zou kunnen overgaan. Daarom is het noo- dig, deze tarwe het eerst voor verdee ling aan de meelfabrikanten in aanmerking te doen komen; zelfs zal er in het brood meer van moeten worden verwerkt, dan anders wenscheiijk zou zijn. Het is dus mogelijk, dat in de eerstvol gende weken het brood een eenigszins anderen en wellicht, minder goeden smaak heeft. Men weet dan nu, wat de reden daarvan is. Aan de voedzaamheid van het brood doet het niet af. Middelburg. Zooals reeds vroeger ge meld is, verlaat de heer R. A. Avink, inspecteur van politie tweede klasse al hier, wegens benoeming te Nijmegen, onze gemeente. Dat de agenten hun jongen superieur slechts noode zien vertrekken, bleek Zaterdagavond, toen de heer Avink jbij het avondappèl van al de agenten, afscheid nam. Bij monde van den voorzitter, den heer A. Th. de Looff, werd den scheidenden inspecteur oen fraai inktstel op manne ren voet aangeboden, waarbij de voor zitter den inspecteur hartelijk dank bracht voor de humane behandeling en onder linge samenwerking, die de agenten steeds zijnerzijds mochten ondervinden. Spr. wenschte, dat het den vertrekkende in zijn nieuwe betrekking voorspoedig moge gaan en den omgang en samenwerking ook daar niets te wenschen overlaat, het geen zeker niet aan den heer Avink zal te wijten zijn als het niet zoo is. De heer Avink zeide, dat dit afscheid zijn verwachting overtrof, gezien den kor ten 'tijd, twee jaar, die hij hier is ge weest. De itijid is echter niet te kort ge weest om met een aangename herinne ring er aan te scheiden. Spr. raadde den agenten aan steeds hun plicht te blijven doen, zooals tot nu toe; het zal hen dan steeds goed gaan en wenschte hen en hunne gezinnen het beste toe Hierna nam de heer Avink met een handdruk van de agenten afscheid. Ieder die met den behulpzamen, huma- nen politiechef in aanraking kwam, zal zeker niet ons hem een goeden, voorspoe- digen politieloopbaan toewenschen. Op bon no. 18 is van af heden tot 10 November 21/2 ons rijst of twee ons gort of havermout; 2 ons zeep en 21/-2 ons erwten of boonen verkrijgbaar. Aan personen die van 1 Mei tot 1 No vember nog geen 7 H.L. brandstof van de distributie ontvingen, zal Maandag of Woensdag twee H.L. kolen op het distri- hiitiehure.au worden toegekend. Vanaf heden is behalve aan de gas fabriek ook in de melkfabrieken op de Loskade, de Wal en het 'Hofplein van 9 tot 12 uur wann water verkrijgbaar. Aan de gasfabriek wordt het warm wa ter afgegeven van zonsopgang 'tot zons ondergang. „St. Paul us". Donderdagavond; had in het Vineentiushuis de vergadering plaats der R. K. Prop. Club „St. Paulus". Op een enkele uitzondering; waren alle leden aanwezig. Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijlze door den voorzit ter geopend was werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke on veranderd werden goedgekeurd. Voorts werd door den voorzitter medegedeeld, dat het inzamelen van artikelen voor het Missiewerk veel succes heeft gehad en zoodoende flink gevulde kisten wordjen afgedragen. Daar door de Eeuw. heeren kapelaans gedurende de wintermaandfen om beurt iedere Vrijdagavond lezingen zullen worden gehouden werd met aller instemming besloten hiervoor flink pro paganda te maken opdat, deze toch zoo leerzame avonden door een trouwe opr komst onzer Parochianen gewaardeerd 'mogen worden. Na de rondvraag werd de vergadering met den cbristelijkcn groet en gebed gesloten. Vlissingen. Van de werf der Kon. maat schappij „de Schelde" te Vlissingen is Zaterdag het breedste schip te water ge laten, dat ooit van een Nederlandsche werf van stapel liep, namelijk het schroef- stoomschip Almelo, een vrachtschip van het shelterdek type, gebouwd voor de Koninklijke Nederlandsche stoombootmaat schappij! te Amsterdam, met de volgende hoofdafmetingengrootste lengte 142,13 M.lengte tusschen de loodlijnen 134,20 M., breedte op buitenkant spanten 19,06 M., holte in de zijde tot shelterdek 12,35 M. Waterverplaatsing bij' een diepgang van 8,36 'M. 16260 tons, draagvermogen bij deze diepgang 16700 tons. Op de vrij gekomen helling wordt bin nen enkele weken de kiel gelegd van eeen mailboot voor de stoomvaartmaat schappij „Zeeland", (Z.) iHier is bij de politie weder een geval van spionnage in onderzoek. Aan een Hollandschen zieeloods moeten door een Duitscher inlichtingen over onze ver dediging in Zeeland zijn gevraagd. (M. Ct.) ;0p het politiebureau alhier is na mens het Carnegie heldenfonds een gra tificatie uitgereikt aan den bad'man Cj W. Roeting voor het met levensgevaar redden van een officier op 14 Augustus j.l. welke officier zich in diep water be vond. Reeds meermalen heeft dezte back man personen gered. Door de politieagenteh-vereeniging alhier is aan den heer J. F. Berkel, in specteur van politie, die naar Hilversum verlrekt, als aandenken een inktstel met Zilver gemonteerd en met inscriptie aan geboden. (M. Ct.) Door den Minister van Waterstaat is benoemd tot buitengewoon opzichter bij, de werke,n van het Apeldoiornschei kanaal J. H. Pruim alhier. Alhier is een vat machineolie aan gespoeld, die als strandgoed is opge borgen. Uit hel verslag van de gemeente over 1916 |tjeek©nen wij, aan, dat de be volking in 25 jaar IV2 maal vergroot is. Van 14578 inwoners in 1892 steeig ze tot 21679 in 1916. De steeds toenemende belastingdruk blijkt uit het volgende: in 1906 betaal den 3123 personen met een belastbaar inkomen van f 2.274.416.67 Vi> samen 78.962.GljVain 1916 waren er 4608 aangeslagen mei. f 2.999.300 inkomen en deze betaal,elfen f 158.221.02. Ondanks de stijging der bevolking en de vele militairen, daalden het aantal ingevoerde liters gedistilleerd yan 151139 in 1906 tot 89227 in 1916. Er kwamen 30 gevallen van besmette lijke ziekten voor tegpn 66 in 1915. In het gasthuis werden 208 zieken of ge wonden verpleegd, en in het St. Joiseph- ziekenlmis 414. Er hadden 402 vaccinatiën plaats tegen 756 in 1915. Van de 36 on derzochte melkmonsters, voldeden 32 aan de eischen dier melkverordening, vier, waaronder 1 monster van karnemelk, vol- dede nniet aan die eischen. Door de politie werden in 1916 1047 processen-verbaal opgemaakt. In de ban ken van leening werden 4170 panden be leend. In 1916 moest de brandweer geen en kele maal uitrukken, alleen kwamen een paar schoorsteenbranden en een paar kleine binnenbranden voor. Gemeenteraad van Vlissingen. In de Vrijdag onder voorzitterschap van den burgemeester gehouden vergadering van den gemeenteraad van Vlissingen, werd overgelegd een schrijven namenjs de bewoners van hel tuindorp aan den Singelweg 0111 mede te helpen aan het verlagen van den huurprijs met waar schijnlijk 15 cent per week, door do ver- eeniging tot verbetering der Volkshuis vesting te ontheffen van een vierde (Ier kosten der erfpachtscunon, die aan die gemeente jaarlijks moet worden voldaan, omdat een vierde van den grond in den vorm van straten en plantsoenen aan de gemeente lneeft moeten overdragen, en door overname van het pompstation der rioleering ter plaatse door de gemeente en ook de exploitatie daarvan. Eveneens werd overgelegd het reeds vermelde adres van den Bestuurdersbond en de afdeeling van den Nederlandschein Bond van Onderwij,zerls, inzake vroeger verstrekken van voedsel aan schoolkin deren. Nog werd overgelegd een adres van de Politieagentenyereeniging met ver zoek om vrije geneeskundige hulp en me dicijnen voor de agenten en hunne ge zinnen. Aan mejuffrouw E. J. Schmidt werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres in 'de nuttige handwerken aan school F en aan den heer J. Th. Kürmerling, als onderwijzer aan school E. Als lid van het gemeentelijk werkloo- zenfonds werd benoemd de heer L. J. K. van Waveren, met wien was voorgedra gen de heer IL. J. van Blerkom. Aa,n de wed. AI. RaviaNestelaar, wier man f104 toelage van de gemeente ont ving, werd f52 toegekend. In verband met een desbetreffend ver zoek van de Kon. Mij. „de Schelde",, stellen B. en W. voor de directie te be richten, dat bij de gemeente geen bezwaar bestaat tegen hel voorloopig niet ver- breeden van de Piet Heinstraat tot, 20 M. en het brengen van de straten rond het nieuwe terrein der Maatschappij op 6 Meter en 4 Meter inplaats van 12 M., zooals volgens het erfpachtcontract (net den staat de plicht der „Schelde" is, met welk voorstel de commissie van fa bricage zich vere.enigt. Door B. en W. wordt voorgesteld aan de firma F. Wibauts een terrein aan den Koningsweg opnieuw te verhuren maar slechts voor één jaar en voor f 160 per jaar; thans is het verhuurt voor f 100 en de firma vraagt yoor 2 jaar te mogen huren. Gesteund door tie commissie van fi- nantiën stellen B. en W. voor de ver ordeningen op de heffing en invordering van kaai- en liggelden enz., opnieuw vast te stellen met enkele wijigingen, o.a. ver hanging van het recht voor gebruik van de beide kranen met 50 pet. Aan W,. Verhage werd opnieuw voor 7 jaar een perceeltje weiland aan den Singelweg verpacht. B. en Wj. stellen voor afwijzend te beschikken op een verzoekschrift van de vereeniging tot exploitatie van volkstuin tjes „Niets zonder moeite" 0111 eenige perceelen land henoorden den Singelweg te mogen pachten, teneinde die te scheu ren en aan "hare léden te verpachten; omdat bedoelde perceelen reeds verpacht zijn en het verpachten aan derden geen reden is om het pachtcontract op te zeggen. In verband met een rapport van den heer C. Stevensj, stellen B. en W. voor 22 H.A. grond tusschen de weslwatering en den Nieuwen Vlisisingschen weg uit den pacht te nemen en te scheuren om er van gemeentewege voedingsgewassen op te verbouwen en daarvan dan B. en W. èen crediet van f 10,000 te verleemen. De gemeente zal daarbij f 269,450 pacht derven en een; renteverlies "van vermoo^ delijk Ï200. Van het terrein zal een klein deel van de gemeentereiniging moeten worden be stemd voor voeding der paarden. De commissie van de finantiën stelt voor 5 "H.A. van' liet daartoe meest ge- s'chikte weiland voor het beoogde doel te bestemmen. Steun aan de Werklieden der Scheld e. Daar door gebrek aan materiaal do werktijd aan de fabriek de Schelde van 60 op 40 uur per week zal moeten wor den teruggebracht, heeft de directie in overleg met den directeur-generaal van den arbeid eene regeling getroffen, waar bij 70 pet., van de verkorting van den Werktijd aam de werklieden zal worden uitgekeerd; hiervan zoude moeien betalen de maatschappij 30 pet., de gemeente 15 pet., het Kon. Nat. Steuncomité 15 pet. en de werkloosheidsverzekeringskas- sen 10 pet.; hetgeen "foor de gemeente beteekent een wekelijksc.he uitgave van f1170. Indien de toestand niet slechter wordt, dan op het oogenblik, zou deze regeling 50 weken kunnen gelden. B. en \V. stellen voor hier op in te gaan, daar anders groote werkloosheid dreigt, hetgeen de, gemeente en het bur gerlijk armbestuur nog wel meer zal kos ten; en de kosten te halen uit tijde,lijlke geldleeningen, en hen te brengen öp den staat der crisisuitgaven, teneinde ze mede voor eene bijzondere crisisuitkeering uit 's Rijks kas in aanmerking te doen komen. Ter voldoening aan het verzoek van het bestuur van het gemeentelijk werk- loozenfonds 0111 te willen beslissen om trent de toelating van de werkloosheids- kas, „de Schelde" tot dat fonds nog na 1 Januari 1917, stellen B. en Wi. voor aan het bestuur mede te. deelen, dat het niet gewenscht voorkomt, 0111 nu het werkloosheidbesluit 1917 in werking: is getreden, thans nog kassen tot het fonds toe te laten, ook niet over een tijdvak dat reeds afgeloopen is. B. en W. stellen voor niet te voldoen aan het verzoek van den Vlissingschen bestuurdersbond 0111 eene. commissie in zake de uitvoering 'van het werkloosr- heidshesluit 1917 in het leven te roepen, en verder 0111 met ingang van 1 Januari 1918 den voorzitter en de leden van het werkloosheidsfonds eervol te ontslaan en den secretaris ook verder met de werk zaamheden fe belasten met het behoud van zijne toelage daarvoor van f 100. Nader meldt men ons, dat alle voor stellen werden aangenomen, behalve die betreffende de werkloosheidskas de Schel de, de werklooSheidscoinmissie en de wij ziging der gemeenlebegrooting, die wer den aangehouden. Het voorstel inzake de toelage aan de werklieden van de Schelde werd aange nomen met algemeene stemmen, nadat twee en half uur hierover in geheime vergadering was beraadslaagd en in open bare aanvankelijk bestreden, voorname lijk door den heer Merekens. Hansweerrt. Het Duitsehe kraanschip „Vendel 31", dat bij den jongisten storm van de ankers werd geslagen en op de slikken gestrand, Vrijdag j.l. met geen twee sleepbooten kon worden losgetrok ken, is Zaterdag hij hoogwater vlot ge komen. Na een vier weken onverdroten wer ken hebben duikers een ijzeren mantel „een mof rond den zinker van de water leiding door het kanaal van Zuiid-Bevelantdl gelegd, zooilat het gat nu gedicht js^'Op het oogenblik zijn de duikers bezig rond 'de gemaakte buis een versterking van cement aan te brengen, waarna hei werk voltooid ds'. (M. Ct.) Kruiningen. Voor de raadsverkiezing (vacature Ribbens) zijn candidaat gesteld A. v. Hootegem, C. Minnaard en J. Ver- haagen. Kapelle. Met de electriciteitsvoorziening van Kapelle, schiet men nog niet hard op. (Wel1 kan de jamlabriek de stroom leveren. Maar er worden personen ge zocht die kapitaalkrachtig zijn 0111 dit grootsche werk op touw te zetten. Het zou een heele vervulling zijn, al leen kan Kapelle aansluiten, voor Bie- zelinge as liet te ver en komen de kos ten van verbinding te hoog; ergo kan niet van gemeentewege ingegrepen woï den. (Z.) Ovezand. De raad vergaderde 26 Oct Present alle leden. De begrooting van 1918 wordt behandeld en daarin gewij zigd jaarwedde Wethouders naar f 100, jaarwedde Gemeenteontvanger naar f 250, ambtenaar ter Secretarie naar f 100, veld wachter naar f 500 en distributie naar f 1300. E11 in ontvang hoofdgeld naar f 5200, én de bijdrage van het armbe stuur in de distributie naar f800. Het totaal ontvang en uitgaaf werd vastge steld op f 13339,34. Eene duurtetoeslag van f50 over 1917., werd den veldwach ter verstrekt. lerseke. Vrijdagnacht werd bij Hotel No- let een fietsi vermist en werd door bal dadige handen bij Hotel Oesterbeurs een groote ruit ingeworpen. Daders! tot he^ den onbekend. (Z.) Boschkapelle. Een alleenwonend bejaard man was in een paar dagen niet op straat gezien. Toen men bij hem binnen ging lag hij half bewusteloos op bed tengevolge van den honger; volgens zijn zeggen had hij in drie dagen niets ge geten. Natuurlijk werd hem dadelijk voed sel verstrekt. De tobber bewoont een arm zalig hutje, waar de wind door kan spe len, terwijl bij regenachtig weer zijn bed niet droog blijft. (T. C.) Nieuw-Vosmeer. De onder deze ge meente gelegen Beciuspolder heeft bij pu blieke verkooping f75000 opgebracht. De verkooper kocht destijds dezen polder voor f 4700 en heeft dus een aardig winstje. (Z. Nwb.) Bruiflisse. In den nacht van Donder dag op Vrijdag overleed in den ouderdom van bijna 87 jaar de heer Joh. EJenbaas, in leven oud-burgemeester, oud-raadslid, en wethouder en oud-ontvanger-griffier van den polder Bruinisse. IJzendijke. De ambtenaren van hier be keurden de gebroeders v. d. 1'. wegens poging tot uitvoer van 45 K.g. harde zeep. Groede. In vele gezinnen in .deze ge meente lieerscht de gevreesde diphleritis. De ziekte komt hoofdzakelijk voor bij schoolgaande kinderen. 1 Waterlandkerkje. De slager V. alhier alhier had eenige weken geleden ,een schram aan zijn beeu. Vrijdagavond be gon zijn been zóó op te zwellen, dat hij geneeskundige hulp inriep. De genees heer gelastte onmiddellijke overbrenging naar Middelburg. Naar men zegt, z'al zijn been moeten worden afgezet. Oostburg. Zandagavond omstreeks acht uur koerste een vliegmachine van .onbe kende nationaliteit bjoven onze gemeen te, komende uit het Nloord-Westen. Door de zoeklichten werd het vliegtuig belicht, doch er werd niet op geschoten. Omstreeks half tien kwam er weer een van onbekende nationaliteit boven onze gemeente. Door de militairen werd de machine hevig beschoten; tot nu toe zijn de resultaten onbekend. De tweede machine was wellicht die eerste op den terugweg. Hier heerscht gebrek aan zout. 'wal juist groote moeilijkheden veroorzaakt in den slachttijd. Zondagmiddag omstreeks drie uur zag men van hieruit een negenlal vlieg tuigen dn Zuid-Westelijke richting, zeer dicht bij de Nederlandsche. grens. Ze werden door de Duitschers hevig beschoten. - Alhier is opgericht een slierenver- eeniging. De fokstier is gestald bij don heer A. de Milliano, landbouwer alhier. Schoondijke. Zondag; bekeurde dé tijd. kommies' V. uit Oostburg een zekere M. B. van Draaibrug', bij het uitstap, pen van de tram, wegens ongedekt ver voer van 46 stukken harde zieep, hei melijk onder hare kleeren verborgen. Zij werd door genoemden ambtenaar naar de visiteuze geleid en is daarna ter be schikking gesteld van den hulpofficier van justitie. St-Jansteen. Wederom deden de kom miezen Zondagmorgen een goede vangst door een paar bekende smokkelaars, ze kere Rottier en Vers'churo aan te hou den die, naar men beweert, ongeveer 1000 K.g. boonen de grens deden over gaan. Mede werd aangehouden P. van Looiji, als verdacht daarvan de vervoer der te zijn. Alle drie zlijn Zondagmid. dag gevankelijk weggebracht. Wegens verdenking 'van zich schul dig gemaakt te hebben aan met de neu traliteit strijdige handelingen werd het ver blijf onjizegd aanFloriomont Behaegel, geboren' den 24 April 1884 te Brugge, wonende te Middelburg, van beroep kan toorbediende, van nationaliteit Belg. Wegens het betrokken zijn bij1 den smok kelhandel is door den commandant der stelling van de (monden der Maas en der Schelde het verblijf ontzegd in zijn gezagsgebied aan: Camiel Casemires de Buck, gpboren 7 Juli 1890 te IJzendijikfe en wonende aldaar, werkman, Nederlan der; Achille Cyrille van Houwaert, ge boren den 15 Mei 1890 te Gultoghem' (B.), wonende te IJzendijke, vlasbewerker, Belg;; Francois Jacobus van Kerckvoor- de, geboren 16 Maart 1886 te Terneuzen, wonende te Sas van Gent, Nederlander; Aug'ustinus Poppe, geboren '20 Augustus 1891. Te Desteldonk(B.) wonende te Sas van Gent, spoorwegarbeider, Belg; Omer Selveer Manhaeve, geboren 5 Augustus 1891 te Guine (B.), wonende te IJzendijke, Belg; Constant van Waes, ge boren 1 Augustus 1899 te IJzendijke, vvoi- nende aldaar; Edrnond Segers, geboren 10 Januari 1886 te Westeroosebeke (B.), wonende te [Jzendijke, Belg; Caaiiel August. Cornells Calon, geboren den 27 Februari 1881 te Biervliet, wonende al daar, van beroep landbouwer van natio naliteit Nederlander. Gisteren was de dag, die het Plaatselijk Comité der Kath. Sociale actie te Goes gekozen had tot den vredes-dag voor Kath. Zuid-Beveland. De dag werd gevierd met een algemeene H. Communie in alle parochies en een Mis tot intentie van den vrede, waaronder een toepasselijk woord gesproken werd. 's Middags te half drie had de vredes- meeting plaats. Van alle kanten stroomde het volk naar do Sociëteit V. O. V., alwaar de meeting zou plaats hebben. Het podium, waarop het bestuur en de sprekers gezeten waren, was prachtig met groen versierd. De zaal zelf was geheel bezet en velen hebben zich moeten ge troosten met een staanplaats. Precies half drie opende de voorzitter, de heer Mr. J. H. M. Stieger, de bijeen komst en sprak o.a. het volgende: Geachte vergadering! Daar velen onder u reeds menigmaal van ver af de instem ming met de vredesvoorstellen van den Paus hebben gadegeslagen, maar niet in de gelegenheid zijn geweest persoonlijk zoo'n vredes-meeting bij te wonen, had het Plaatselijk Comité, in navolging van het Centraal-Bureau besloten ook zoo'n vre des-dag te organiseeren. De Hoogeerw. heer Deken stemde hiermede volgaarne in. Aanvankelijk zou de vredes-dag alleen voor de Kath. van Goes gehouden zijn, maar nadat er eenige stemmen opgegaan waren 0111 het voor geheel Kath. Zuid- Beveland te doen, werd aldus besloten. Het doel van dezen vredes-dag is, de erkentelijkheid te betuigen aan Z. H. den Paus en de Kath. op te wekken Z. II. zooveel in ons vermogen ligt te helpen en te steunen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2