UIT ZEELAND. Gemengd Nieuws. geschenk van Engeland zal aanvaarden. De positie der neutralen wordt ondanks hun manhaftig optreden er voortdurend slechter op. De minister van buitenlandsche zaken machtigde den Haagschen correspondent van „de Telegraaf" te meidein, dat bij onze regeering tot Dinsdagmorgen nog geen voorstel van Engeland Was ingekomen tot arbitrage inzake het geschil tusschen Engeland en Nederland. Tweede Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht. Door den Raad van Beheer is, in ver band met de vele aanvragen om verlan ging van den termijn van inschrijving voor do Tweede Nederlandsche Jaarbeurs, be sloten alsnog tolt 25 October g.s. de ge legenheid open te stellen om, tegen da oude tarieven in te schrijven. Het aantal deelnemers aan de Tweede Nederlandsche Jaarbeurs bedroeg op 12 October j.l. 829; op dien datum was ingeschreven voor 812 monsterkamers, 418 meter tafelvlakte en 140 M2. open ruimte. (Aantal deelnemers aan de Eerste Ne derlandsche Jaarbeurs was 690, met 441 monsterkamers, 393 meter tafelvlakte en 174 M2. open ruimte). Door den "Raad van Beheer van de „Vereeniging ttot het houden van Jaar beurzen in Nederland" is een open prijs vraag uitgeschreven voor het ontwerpen van een reclameplaat voor de van 25 Februari9 Maart 1918 te Utrecht te houden Tweede Nederlandsche Jaarbeurs, Do Jury bestaat uit de heeren: dr. G. W. van Heukelom, c.i., W. H. die Buisonjé en Chr. Lebeau. De grens gesloten. De Duitschers maken bekend, dat de Belgische grens vanaf 18 Oct. a.s. her metisch gesloten zal zijn. Men verwacht groote troepenverplaatsingen. Het ministerie van oorlog overweegt om binnenkort het maximum der toe te kennen vergoeding aan gezinnen van dienstplichtigen der militie, landweer en landstorm, van f2 op f3 per dag te be palen. De regeering overweegt het indienen van een wetsontwerp regelende den bur gerlijken dienstplicht. Dinsdagmorgen zijn te Zevenaar de eer ste wagons steenkolen uit Duitschland ge passeerd. Thee en Koffie. De Minister van L., N. en H. heeft bepaald, dat gedurende het tijdvak aan vangende. op 15 October en eindigende op 31 October 1917 zal mogen worden verkocht en afgeleverd op bon no. 1 van de thee- en koffie- kaart: 0,05 K.G. thee en op bon no. 2 0,2 K.G. koffie. Broodkaart 30sfe week. De directeur van het Centraal Brood kantoor maakt bekend, dat de broodkaart van de 30ste week loopt van 16 tot en met 26 October. Beschuit. De directeur van het Centraal Brood kantoor vestigt er de aandacht op, dat, met ingang van 16 October, beschuit uit sluitend mag worden verkocht en gekocht op bons der wittebroodkaart. Het gewicht aan beschuit, dat op een bon moet worden geleverd bedraagt 3/4 van het broodgewicht op den bon aange geven. De scheepvaart op Engeland. Naar aanleiding van een bericht van de „Maasbode", als zou de vaart van Nederlandsche schepen van Nederland op Engeland stopgezet zijn, kan de „Ttele- graaf' uit gezaghebbende bron mededee- len, dat dit bericht in geen enkel op zicht juist is. (Tel.) 170 millioen distributiekosten. Door den Raad van State zijn thans thans verzonden twee wetsontwerpen suppletoire landbouwbegrooting, waarbij voor de levensmiddelenvorstrekking over het loopende dienstjaar nog .40 millioeni gulden worden aangevraagd en voor het het eerste half jaar van 1918 nog 130 millioen. Bij Kon. besluit van 13 dezer is dej uitvoer van inmaakpotten en dergelijk ge glazuurd aardewerk, hetwelk voor dein inmaak kan worden gebezigd, verboden van den dag der afkondiging van dit besluit. Maandagmorgen zijn op het Haringvliet te (Rotterdam 53 zakken met haver en tarwe in beslag genomen, met een schip uit Neuzen aangevoerd. Men was bezig de zakken in een verhuiswagen te laden. (M. Ct.) Goes. Dinsdagavond hield de Zangver- eeniging „O. B. K." haar algemeene jaar vergadering in de melksalon van dhr. v. Doeselaar. Aanwezig waren 45 van de 55 leden. Door afwezigheid van de le voorzitter A. Kousemaker, wegens mili tairen dienst, werd de vergadering geleid door den 2en voorzitter A. Merison. Uit het verslag van de penningmeesteresse bleek, dat het boekjaar sloot met een batig saldo van f 96,63. De heeren A. Kousemaker en W. J. Bartelse werden met meerderheid van stemmen herkozen, terwijl nog als bestuursleden werden ge kozen de heeren I. Kriekaard, G. K. van Weele en A. Gillessen, welke de functies onderling verdeelen. Gisteravond werd den werklieden van den nachtploeg, werkzaam aan de Appelsiroopfabriek alhier, aangezegd, dat zij hun arbeid voorloopig niet konden hervatten, wegens gebrek aan enkele der grondstoffen. Daardoor komt weder een 25-tal personen tijdelijk zonder werk. Nader meldt men ons, dat de arbeids- beperking zich alleen uitstrekt voor zoover het werken des nachts betreft. Het loon wordt aan den nachtploeg voorloopig uit betaald. Do werkman J. Lankester, tot 12 uur hedenmiddag nog zijn werk verricht hebbende bijl zijn patroon dhr. Wilking, wei-d bij het middagmaal plotseling onwel en bleek na enkele minuten reeds te zijn overleden. Voorloopig is besloten het nieuwe Landbouwhuis der Z. L. M. op de Groote Markt op 26 November a. s. te openen. Middelburg. Gisterenmiddag ^geraakte een pot mastiek, die op den "hoek van de L. Burg en Langedelft stond, waar een idak werd hersteld, op straat in brand. Een hooge vlami sloeg op en zwarte rook vloog de Langedelft in. Met een rridnimax was men het vuur spoedig meester. De straat vertoonde voor eeu klein gedeelte! een asphalt bedekking, die echter spoe dig weder verwijderd werd. Door Burgemeester en "Wethouders is benoemd tot commies ter gemeente secretarie de heer J. Maarleveld, ambte naar ter secretarie, van Biervliet. De steenkol'enfcwestie. Het onderzoek inzake den steenkolenvoorraad vanwege den Commissaris van Politie bij particulieren is thans af'geloopen. Wij vernemen daarover het volgende: Van overgroote voorraden, welke zou den zijn opgeslagen, is, op een enkele uitzondering na, niets1 gebleken. De groot ste hoeveelheid, welke wei1! aangetrof fen, bedroeg "46 H.L. Wel isl bij meer deren een hoeveelheid steenkolen gevon den, die ten opzichte van de eerst 11 Augustus door het Hjjkskok'ndistributie- bureau aangegeven regeling voor de dis tributie als te groot aangemerkt kan wor den, doch dit is1 voor een groot deel toe te schrijven aan de volgende oorzaken: Den 13en Juli ontving het kolendistri- butiebureau alhier van het Bureaiu der Rijkskolendistributie een circulaire miet opgaaf van de rantsoenen voor de naar het aantal haardsteden verdeelde klas sen, loopende van 1248 H,L., voor het tijdvak van 1 Mei 1917 tot 1 April 1918. Aangezien bij het uitreiken der brand- stofkaarten hier door het rijkskolendis- tributiebureau nog geen regeling was ge troffen, hoeveel brandstof er mocht ver strekt worden, vond de brandstoffencom- missie alhier het raadzaam aan de inwo ners slechts één twaalfde van hun rant soen per maand te laten bestellen. Neemt men hierbij nu in aanmerking, dat eerst 11 Augustus door het rifkskolendistribu- tiebureau werd voorgeschreven, dat ieder, tot welke klasse ook behoorend, niet meer dan 1 H.L. per maand mocht ont vangen en voor hoogero toebedeeling machtiging moest zijn verkregen, dan is 't verklaarbaar, dat bij meerderen een hoe veelheid werd aangetroffen grooter dan volgens 'deze laatste regeling het geval had moeten zijn. Onder hen behooren ook enkelen, die nog steenkolen van het vorig 'jaar hadden overgehouden. De ver schillende gegevens betreffende het on derzoek zijn naar het rijkstkolendistribu- tiebureau opgezonden. (M. Ct.) Vlis8ingen. De gemeentelijke brandstof- fencommissie stelt dennenhout verkrijg baar en wel blokjes voor f3,75, den nenstukken van 1 M. lang voor f3, f2,80 en f 2,55, naar gelang van qualiteit, met dien verstande, dat zij, die aangeslagen zijn in de gemeentelijke inkomstenbelas ting f 1,25, zij, die van de eerste tot de vierde klasse zijn aangeslagen f 1, en zij die van de 5e tot de 8e kl. zijn aangeslagen f0,75 per 100 K.g. reductie krijgen. Verder wordt nog eikenhoutvoor f 7,75 per 100 K.g. verkrijgbaar gesteld. (Z.) Door gebrek aan materialen zullen een 40-tal werklieden van de afdeeling smederij van de fabriek van „de Schel de" voortaan Maandags niet werken. Bij den gemeenteraad zijn adressen ingekomen van den Bestuursbond van de afdeeling van den Bond van Nederland sche Onderwijzers om vroeger dan an dere jaren, liefst reeds met 1 Nov. over te gaan tot het verstrekken van gratis warm eten aan schoolkinderen. Schore. Naar aanleiding van de twee vermiste schapen van den heer W. Rijn, is het den gemeenteveldwachter, dhr. M. Hennekam, gelukt Maandagavond den da der reeds te vinden; een zekeren A. v. K. uit Schore had ze te Ierseke verkocht. Ze zijn nog bij tijds in beslag genomen. Ierseke. De Katholieken van Ierseke en wijde omgeving zullen met zekeren wee moed den beminden herder onzer paro chie die ook bij andersdenkenden m groote achting stond, zien vertrekken naar zijn nieuwe standplaats Heer Hugowaard. Gedurende zijn vrij langdurig verblijf in ons midden stichtte hij allen door zijn edelen godsdienstzin, die zich uitte in de verfraaiing van Gods huis, terwijl hij zijn liefde voor kunst, letteren en muziek wist dienstbaar te maken aan de ZeeuwBche belangen door het dichten van zijin Zeeuwsch Volkslied, dat alom in deze streken burgerrecht heeft verkre- Wij wenschen den ZeerEerw. heer De Meulder op zijn nieuwe standplaats Gods besten zegen toe. Oud-Voesemeer. Met groote belangstelling werd hier door de vergadering onzer R.-K. Kiesvereeniging onder voorzitter- schap van den heer v. Tilburg Dinsdag avond geluisterd naai' de uiteenzetting over de nieuwe kieswet, gegeven door den heer J. W. Vienings uit Goes. Zeer voldaan ging men huiswaarts. Een kort verslag van dezen avond zal in ons volgend nummer verschijnen. Biervliet. De bakkers alhier besloten, aldus wordt aan de Tel. geschreven, een wepk het werk neer te leggen. Ze be weren geen meel te hebben en boven dien te weinig to verdienen. Biervliet zit zonder brood en do men- schen zijn gedwongen veel aardappels», rijst en gort te eten. Ook is er in de gemeente geen kaas, koffie of suiker en daar er geen gas of electriciteit is en petroleum of kaarsen geheel ontbreken, gaat de bevolking maar met de kippen naar bed. De boeren moeten nu ook hroodkaarten hebben en daar er maal- verbod is, maalt men op menige hoeve tarwö dn den koffiemolen. De boeren geven als reden van hun .verzet op, dat ze het bakkersbrood niet lusten. In den winter van 1914'15 maalde, men Q°k te Rijsel graan in koffiemolens. (Z.) Colijnsplaat. Maandag vergaderde alhier de gemeenteraad. Een wijziging in de gemeentebegrooting werd goedgekeurd. Daarna kwam aan de orde de vaststel ling der verordening regelende de jaar wedden van het onderwijzend personeel. De jaarwedden weiden als volgt: voor het hoofd f1175 met 6 verhoogingen tot een maximum van f 1625. Voor de on derwijzers f700 met 7 verhoogingen tot f 1225. Daarna werd behandeld de ge meentebegrooting over 1918; deze Werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 35088.39. <A) Sas van Gent. Wegens onvoldoenden aanvoer van bieten (zulks in verband; met het ongunstige weer) moest de Coö peratieve Suikerfabriek de laatste dagen der vorige week hare campagne onder breken. Nu is /ij weder aan het werk kunnen gaan. i Koer.j Dank zij deijverige bemoeiingen van den burgemeester is oen scheepslading van niet minder dan 150.000 turven voor deze gemeente onderweg. Sluis. Vrijdagmorgen kwamen hier aan, drie Duitsche militairen in uniform. Door middel van hooiruiters, die ze vlak bij de electrische versperring geplaatst had den, waren zij „over den draad ge sprongen. Een hunner had aan een zijner armen eenige nog niet geheel genezen wonden, in den strijd hekomen. De drie deserteurs zijn geïnterneerd. De ambtenaren Batijn en Ver snel bekeurden bij het gehucht „de Liter twee Belgen, wegens ongedekt vervoer van 72 stukken harde znep. Waterlandkerkje. Door de distributie is alhier een vrouw haar aardappelen ont nomen, wegens overtreding der distribu tiewet. Oostburg. Naar we vernemen zal de meuw-benoeimjiie (dekten alhier den pen November geïnstalleerd worden. Vanwege de afd. Oostburg der Zeeuwsche LandbouwMaatschappij zal bij genoegzame deelname alhier een cursus iu paardenkennis worden gegeven. De lichtbesparing maakt het voor vele menschen, Vooral voor oudjes gie- vaarlijk, om zich 's avonds op straat te begeven. Maandagavond is een oude vrouw alhier in een sloot gesukkeld Ge lukkig kon zij nog zelf op 'tdroga komen. Alhier doet zich in een huisgezin een geval van roodvonk vooi. 7uidzande. Met ingang van 20 'Octo- ber a. s. is tot veldwachter alhier be- noemd de heer J. Warrens, thans rijks veldwachter te Kwadendamme. Vrijdag is hij den Engelschen polder (Zuid-Beveland) een Iersefcsch visscherss vaartuig (lemmerjaeht), met suikerbieten geladen, omhoog gevaren. Bij den vol genden vloed is het scheepje wegens lek kage gezonken en door den storm zijn bjjna alle bieten en andere losse voor werpen weggeslagen. Het vaartuig aelf is niet verloren. Herijk. De Minister van L., N. en H. heeft bepaald,, dat het goedkeuringsmerk ge durende 1918 en 1919 te bezigen' zal zijn hij den ijk en herijk van maten en ge wichten1,, de letter Y in den gewonen schrijfvorm; bij den ijk en herijk van gasmeters de Koninklijke Kroon. Als merk bij eerste stempeling aan het ijkkantoor te Middelburg wordt het cijfer 12 achter den naam van het kantooir geplaatst. Bij de directe belastingen zijn ver plaatst de kommiezen 3e kl. P. Yseli- brant van Nieuw-Namen naar Esbeek, K. Gorter van Koewacht naar Nispen; W. Ooms van Nispen naar 'Koewacht; de kommies le kl. D. C. v. d. Hooft van Terheydcn naai- Zierikzee; de kom miezen 2e kl'. J. de Vos van Tholen naar Kortgeine; G. L. van de Linde van Aardenburg naar Tholen. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft het verblijf in zijn gezagsgebied wegens het betrokken zijn bij de.n smokkelhan del ontzegd aan Prosper Joannis Blan che, geboren den 10 September 1868 te Exaarde (B.), wonende te Zuiddorpe, van beroep koopman, Leon Napoleon Serraes, geboren den 8 Mei 1864 te Exaarde, koop man, .wonende te Zuiddorpe, Polidore Droese.beke, geboren den 14 Juli 1888 te Desteldonk (B.), wonende te Over slag, vlasarbeider, alie drie Belgen en aan den Nederlander Franciscus Doimi- nicus, Bernardus Pieters, geboren den 12 April 1891 te Zuiddorpe, werkman, wo nende aldaar. Aan Martha van Daele, die bij besluit van 24 Maart "j.l. werd uitgewezen, voorwaardelijk vergunning tot terugkeer verleend. De belastingplichtigen in de rijksinkom. stenbelasting en verdedigingsbelasting, dienstjaar 1917/18 moeten er wel om denken, dat de eerste helft van dei aan slagen in deze belastingen vervalt voor het einde van dieze maand. Ter vermijding' van vervolgingskosterl is het dus wenschelijk deze voor 1 Nov. a.s. te voldoen. Tevens .wordt onder het oog van belanghebbenden gebracht, dat de aanslagen in de personeele- en grond belasting dienstjaar 1917 voor het einde der volgende maand moeten zijn afbe taald. Gemeenteraad van Middelburg. Heden vergaderde de gemeenteraad van Middelburg, onder voorzitterschap van den heer P. Dumon Tak, burgemeester. Aanwezig alle leden. Na daartoe ver kregen verlof neemt de heer Sprenger het woord oml te spreken over de ge ruchten inzake de kolendistributie. Spr. betreurt het dat enkelen het slachtoffer van een onderzoek zijn geworden em stelt de vragen, van wien het onderzoek is uitgegaan en welke categorie is uit gezocht. De heer Onderdijk stelt de vraag, of het B. en W. bekend is dat een ko lenhandelaar, lid van het distributiebu reau, kolen, die hij aan andere hande laren had moeten geven, voor zijn eigen clienteele aanwendde, en of de burge meester bereid is de teu onrechte ver strekte kolen in beslag te nemen en of B. en W. bereid zijn de kolencommissie met een lid uit de burgerijl en een uit de arbeiders .uit te breiden. De burge meester en wethouder Japikse, voorzit ter der Brandstoifencommissie, gaven in lichtingen.De burgemeester zegt met ge noegen te antwoorden, want er moet ver trouwen in de autoriteiten zijn en er moet volle licht schijnen. Het onderzoek is uitgegaan van den inspecteur van het Rijkskolendistributiebureau en men moet met dit bureau goed blijven, anders kan cr wel stagnatie in de toezending .ko men. Namen zijn opgenoemd, en daar is het onderzoek op gebaseerd. Er is slechts 'bij een enkelen meer gevonden dan hem door het bureau is toegekend, en dit kwant door het niet opgeven van den voorraad op 1 April. De moesten, die meer hadden dan 12 H.L. hadden dien voorraad reeds van het bureau gekre gen, van het rijksbureau 12 H.L., als maximum per gezin bepaalde. Het on derzoek in loco is de eenige wijze om! na te gaan of er wettelijk groote voor raden bij .particulieren waren. B. en W. hebben geen bezwaar de commissie uit te breiden. Het onderzoek inzake het lid der commissie is nog gaande. In den loop der discussie viel dhr. Onder- dijk 'den kolenhandelaar Bliek' mjet macht aan en verweet hem zéér ten eigen bate te hebben gewerkt. De burgemeester deel de den inhoud van een telegram mede, waarin machtiging wordt aangekondigd qm> kolen in beslag te nemen. Ingekomen was het jaarverslag van de vereeniging Nehaleniiia. Verder een adres van de bewoners van den Achtersingel, die verbetering der verlichting van dien Singel vragen. Adres santen wijzen er op; dat de singel smal is en aan een der zijden door een bosch afgesloten, hetgeen de duisternis nog verergert. Aan de orde zijn verschillende benoe mingen en wel ten eerste van de leden der vaste commissies uit den raad. Alle leden der commissies werden her kozen. In de vacatures' ontstaan door het aftreden van den heer Boogaert al^ raadslid, werd gekozen in de Fabricage- commissie de heer Onderdijk met 11 st. tegen 5 op dhr. Sprenger. In de com missie voor den hoofdelijke omslag en die voor het vergunningsrecht de heer Zijlstra met 9 stemmen. Eervol ontslag werd verleend aan den heer A. J. Wjjnveldt als ambtenaar van den Burgerlijken Stand, aan den heer P. W. van Milaan als hoofd van school K en aan mejuffrouw A. G. Verschoor de la Houssaye als onderwijzeres aan de gemeentelijke bewaarschool. Tot ambtenaar van den Burgerl. Stand werd benoemd de heer J. Maarleveld, commies ter secretarie. Goedgekeurd werd eon suppletoire be grooting van den Armenraad over 1917, waardoor ontvang en uitgaaf met f75 wordt verhoogd, in verband met aan stelling van een huisbezoeker. Eveneens werd goedgekeurd de begroe ting van het Burgerlijtk Armbestuur voor 1918, in ontvang en uitgaaf aanwijzend f 50575.62V2, met een goed slot van f 407.25. Aan de orde was thans het voorstel op de openstelling van de graanbeurs to bepalen van 9 tot 1 uur. Overeenkomstig opmerkingen va.n de commissie van finantiën stelden B. en W. voor aan mejuffrouw 'C. van Heft culesde Vos, tot 1 .October schoon maakster der school in de Langedelft, een jaar f25 toe te kennen en telken jare te beslissen of de toelage zal wor den voortgezet. B. en 'IV. stelden voor het adres in- zake salarisverhooging bij hooger en middelbaar onderwijs voor kennisgeving aan te nemen. Ter tafel kwam thans het voorstel van B. en W. om aan den Nedierl. Bonijl voor Werkverschaffing te berichten, daj men zoo noodig tot oprichting eener commissie, als bedoeld in het adres van dien Bond, zal overgaan. Besloten werd de verordeningen op heffing van vee en vleeisch en van visch enz. te bestendigen, zooals die in 1911 zijn vastgesteld. De primitieve kohieren no-. 1 en 2 van den H. O. dienst 19171918 werden vastgesteld op respectievelijk f37197 en f 15186 met een percentage van 6. Op het eerste kohier komen 600 en op het tweede 510 aangeslagenen voor. B. en W. stelden voor aan de forenzen voor 8/12 ontheffing te verleenen van hun aanslag over de eerste vier maan den van dit jaar. In verband met de groote bedragen, die voor de gemeente noodig zijn voor den aankoop van kolen, ten behoeve dei- gasfabriek en voor uitgave ten behoeve van de distributie, stellen B. en W, voor het bedrag toe te staan ter voorziening in de behoefte aan kasgeld te verhoogon van f 200.000 op f 250.000, met 'bepaling dat hoogstens f 60.000 in rekening-courant mag worden opgenomen. Alsnu werd de vraag van B. en V. behandeld of de raad zich met hun ge voelen kan vereenigen, dat, indien eewe centrale keuken noodig mocht blijken, zoodanige inrichting een gemeente-instel ling zal moeten zijn. Het volgende voorstel was dat van B, en W. om af te wijizen het verzioek van den Walcherschen Turnbond o,mi de bii den Bond aangesloten vereenigingen ge bruik van het Sportterrein bij den wa tertoren te geven. Het laatste punt der agendai was hef rapport van B. en W. inzake het nie4 innen van een paar posten van huur eq erfpacht en achterstallige posten van dg gasiabriek en duinwaterleiding, naar aan leiding van de in de vorige vergadering gemaakte opmerkingen. i Door de raadsleden, de heer Corne- Iisse en Onderdijk was nog een voorstel ingediend om aangezien de maximumprijs van 44 cent per liter voor petroleum! voor de arbeidersgezinnen veel te hoog is, op de petroleum een 'toeslag! te verstrek ken van 20 cent per liter en alzoo deM prijs te stellen op 24 cent. (Verder nieuws over deze Raadszitting in volgend nummer. Red.) Berouwvol. De jeugdige kantoorbe diende te Amersfoort, die verleien Maandag verdween met medeneming van f 19000, {is berouwvol teruggekeerd. Al het geld was nog in zijn bezit. Ho oiiki st e rij. In een der bladen staat een advertentie, waarin een kantoor bediende een hooikist te koop- vraagt, groot genoeg om er zelf in te zitten, zoodat alleen armen en „zoo mogelijk ook het hoofd" vrij blijven. Blijkbaar kan de aanvrager op zijn kantoor desnoods het werk pok zonder hoofd wel af of werkt hij aan een instelling, waar men in zich zelf gekeerd den arbeid verricht. („De Tijd''.) Gesmokkelde koeien. Uit Es- schen bericht men aan „De Grondwet": Niemand heeft er opit aan gedacht; dat ons dorp nog, eenmaal vermaard zon worden vanwege z'n beestenmarkten, wel ke wij nooit gekend hebben en welke in den goeden ouden vredestijd ook niet van noode waren. Maarnu het vleesch zóó schaarsch is, nu komen de koeien van zelf en hebben wij' den laat- sten tijd niet één, maar twee markten per week, alwaar gemiddeld 150 k 200 bees ten verhandeld worden, natuurlijk alle maal gesmokkeld Hollandsch vee, want wij hebben geen koetjes meer. Kauwende vrouwen, 't Is al een heel oude gewoonte, dat de garnalenpel- sters in Stellencam haar werk niet kun nen verrichten of ze moeten iets in hun mond hebben om te kauwen, zulks ze ker in navolging van de bij vele man-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2