U!T ZEELAND. 8 Fé.nelon, Aartsbisschop van 8 Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. KERKNIEUW O N D E R W IJ Landbouw en Ve De voorzitter der Kunstmestcommissie ontslagen. Bij Kon. besl. van 2 Oct. j.l. is aan den heer .G Kruseman te Halfweg (N.-H.), voorzitter van de Vereen, van Koopers onder Alg. Handelsvoorwaarden, eervol ontslag verleend als voorzitter van de bij Kon. besl. van 2 Augustus 1915, no. 58, ingestelde commissie. Naai' het Ned. Landb. Weekbl. ver neemt its dit ontslag niet verleend op verzoek. De nieuwe Amerikaansche gezant. De Bondensche correspondent van hel „Handelsblad" had een onderhoud met Air. Garritt, den pas benoemden Ameri- kaanschen gezant in Nederland, waaraan wij het volgende ontleenen „Vele lieden in Nederland", zeide de correspondent, „begrijpen niet, waarom Amerika zoo hardvochtig is jegens Neder land, door den uitvoer niet toe te staan van artikelen, die wij noodig hebben; in het bijzonder tarwe. Wat is daarvan de reden „Laat er geen misverstand bestaan", zeide Mr. Garritt. „Amerika koestert vol strekt geen wrok tegen Holland. Wij be grijpen volkomen, dat de positie van uw land vreeselijk moeilijk en ernstig is, en wij betreuren dat. Ik hen er van over tuigd ,dat Amerika zeker al het mogelijke zal doen om Nederland te helpen, maar hieromtrent moet geen misverstand be staan, ons voornaamste doel is, Duilsch- land te verslaan. Op dat punt is het ons volle ernst". „Denkt u", vroeg de gezant, „dat Ame rika zal toestaan, dat voldoende graan naar Holland zal worden verscheept?" „Dat weet ik niet," antwoordde Z.Exc. „Ik weet alleen, dat Amerika zeker be reid is anderen te helpen, maar, zooals ik zeide, wij moeten alle mogelijke maat regelen tegen Duitschland nemen, omdat wij daartoe genoodzaakt zijn. Nederland heeft zijn verbruik van brood en andere artikelen beperkt maar vergeet niet, dat wij hetzelfde in Amerika doen. Wij kunnen niet op eenige -wijze toegevend zijn, maar wij zuilen zeker onzen goeden wil jegens Holland toonen. „Als Amerikaahsch gezant in Neder land zal ik allereerst de Amerikaansche belangen in het oog moeten houden ,maar er kan zeker geen Amerikaansch gezant bestaan, die vriendschappelijker gevoelens jegens Nederland koestert dan ik. Die vriendschap zal ik zooveel mogelijk aan- kvvoeken en ik ben er zeker van, dat de Amerikaansche regeering op dat punt vol komen met mij instemt." Goes. Het vertrek der Duitse he kinderen is thans vervroegd en zal plaats hebben Vrijdag 12 October a.s. Het uur zal nog nader worden aange geven. De film „Maciste" bleek een zeer interessante' en verrassende combinatie te zijn van krachttoeren en worstel prestaties van den gocmoecligen reus Macislo, die daarmee een jonge dame, welke zich onder zijn bescherming had geplaatst uit de han den barer belagers, voornamelijk een hard- vochtigen oom, die het op haai' fortuin en dal harer moeder had voorzien, weet te redden. De film werd evenals „Quo Yadis" in „üe Prins van Oranje" alhier vertoond en door dezelfde exploitanten. Ook de zelfde vertolker der trilbeelden verklaar de de verschillende scènes aan het pu bliek. Iiij deed het uitstekend, met flinke slem, beschaafd en op eene wijze, die datgene wat op hot doek vertoond werd dubbel deed spreken tot de attentie der aanwezigen. Zoo'n explicateur verveelt niet. Integendeel. - - Onze R.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" vergadert Woensdag a.s. Het werkprogramma bevat zeer, zeer ge wichtige punten, zoodat als de leden maar eenigszins hub plicht beseffen, zij niet zullen aarzelen de veigadering bij te wo nen. Gaarne sporen wij hiertoe nog eens extra aan. Laat de vergadering van Woensdag avond er een zijn die klinkt als een klok. Brand in het Postkantoor. De dochter van den Postdirecteur alhier hoorde Zaterdagnacht tegen 4 uur een verdacht knetteren. Zij wekte haar va der, die naar het kantoor afdalende be vond dat daar een brand woedde. Een verstikkcrde rook belette hem echter iets bepaalds te onderscheiden. JJIings werden politie en brandweer gealarmeerd en luid de de kleine klok. Door het inslaan van een ruit hij de bus aan den kant van de Lombardstraat verschafte men zich toegang tot de postzaal waar het vuur al smeulend voorlwoedde. Gelukkig dat alle deuren gesloten waren anders ware het een felle uitslaande brand geworden. Thans gelulde het de brandweer spoedig het vuur met behulp van een slang op de waterleiding meester te worden. Thans blijken de blinden geschroeid te zijn en een tafel waarop de post ter verzending werd gereed gemaakt verbrand te zijn. Erger is dat de niet aangeteekende post- sfukken van de gemeenten Ovezande, Oudelande, Driewegen, Schore, Wemel- dinge, Rilland-Bath, Wissekerke (N.Bevel.) en Cats door het vuur zijn verteerd. De Goesche correspondentie (stukken voor en van Goes) bleef ongedeerd. Verder is er natuurlijk nogal water schade. De post die wijt ontvingen ver toonde eveneens sporen van den brand: geblakerde enveloppes, couranten doornat van het bluschwater enz. Over de oorzaak van den brand, die gelukkig nogal goed is afgeloopen. ver diept men zich in gissingen. Tot 1.40 uur is ea' des nachts gewerkt. Misschien is een stukje brandende lak in oen papier mand of tusschen de poststukken gevallen zonder dat men hét bemerkte. Maar nog eens, men weet niet, hoe de brand is aangekomen. De vereeniging „Handelsbelangen" alhier heeft in een adres aan den Raad verzocht bij verordening te willen bepalen, dat de winkelsluiting geschiede voor de maanden October tot en met Maart op des avonds 8 uur, met dien verstande, dat des Zaterdagsavonds, alsmede op de Toondagen en op 1, 3, 4 en 5 December a.s. (dit, laatste met het oog op de St. Ni- kolaas), vergunning gegeven worde de win kels open te houden en te verlichten tot des avonds 11 uur. Nog wordt verzocht meerder gasver bruik, indien mogelijk, te willen toestaan voor étalageverlichting aan de deelnemers aan don Etalagewedstrijd in de St. Ni- kolaasdagen, gedurende dien wedstrijd. Door de duisternis misleid geraakte Zaterdagavond dhr. K. aan de Westsin gel (hoek Poelweg), in de sloot. Door spoedig toegesnelde hulp kon men hem op het droge brengen. Het ware echter wel gewenscht dat daar 's avonds een lantaarn werd ontstoken, want het is daar een Egyptische duisternis. In de tweede helft van Septem ber zijn in deze gemeente I ngekomen: J. de Kool, boekhouder uit Zwijn- drecht, Turfkade 22 bov.J. J. van den Berg, arts uit Bruinisse, Groole Kade 37; Ga. C. A. Hess, schrijfster uit Mid delburg, Smallegangesbuurt 62i; D. den Dekker, wagenmaker uit Kattendijke, Nieuwstraat 191/192; W. Snoep, mole naarsknecht uit Goedereede, v. d. Goos- kado 160; L. J. Blankenbijl, techn. ambt. R. W. S. uit Winschoten, Oostsingel 262; Th. J. Willems, onderwijzer uit IJzen dijke, v. d. Spiegelstr. 237; D. Wille- boer, boomkweeker uit Veendam, ,s-Heer Hendrikskinderendijk 265; A. P. de Jon ge, onderwijzer uit Kruiningen, Turfka de 30 bov.; J. E. Harthoorn, onderwijzer uit Kapelle, St. Jacohstr. 47; Joh. Zwarte- poorte, veldarbeider uit Kloetinge, Voor stad 108. Vertrokken: R. J. van Dorsselaer, slagersknecht naar Hontenisse; H. Bartelse, loodgie tersknecht naar Roosendaal; R. F. Sturm, tandarts naar Arnhem; Ca. J. Sturm, tandarts naar Oostburg; J. W. van der Staaij, gezelschapsjuffrouw naar Hees; J F. Hofman, onderwijzeres naar Hoorn; H. Van den Ende, schipper naar Rot terdam; J. Bouterse, zonder beroep naar Rotterdam. (M. Ct.) APddolburo Op het stadhuis alhier is Zaterdagmiddag geïnstalleerd een com missie van 5 personen, welke belast is me!t het uitgeven van bons voor goed koop schoeisel en leder, klompen, sajet of brciwol. Bevolki ng;. In de 2e helft van de maand September zijn in deze ge meente Ingekomen: J. C. Meeder, boekhouder, Pijpstraat N. 221, van Zutphen; mej. J. Sanderse, huishoudster, Seisweg R 74, Apeldoorn; C. A. Minderhout, boekhouder, Korte Delfl A 85, Koudekerke; mej. W. Violen, Vlissingsche singel S 42a, Amersfoort; A. Janse, timmerman, Seisweg R 150, St. Laurens; mej. wed. G. Heersma geh. Davidse, verpleegster, Korte Delft II 14, O. en W. Souburg; wed. J. H. Franse, zonder beroep, Noordiweg S> 228, Kou dekerke; Cv'. Meijers, melkcontroleur, Schoorsteenvegerssingel Q 84, Koude kerke; J. J. Geldhof, schilder, Vlissiug- scheslraat I 160, Zuid Scharwoude. Vertrokken: F. W. Arnoldus, van Kuiperspoort G 85 naar O. en W. Souburg; A. L. do Ruijter, Seisplein Q 288, Simpelveld; W. K. de Feijter, Lange Delft I 34, Axel; mej. M. Sies, Gravenstraat I 279, 's-Gra- venhage; G. A. de Keijzer, Seisstraat, M 57, 's-Graverihage; J. M, Sterzenbach, Vliss. straat K 48, Vlissingen; J. jWi. van Nieuwcnhuijzen, Groenmarkt B 31, Leiden; A. W. P. Schoen, geboren Keg, Danu N.Z. N 18, naar Zaandam; J. Kuiler, Lange Singelstraat N 190, Amsterdam; wed. J. Verwijs, Reiger straat A 116, Veere; mej. N. M. C. Plaatsman, Lange Singelstraal N 189, Baarn; mej. W, A. Kosten, Nieuwe Ha ven I '104, Utrecht; mej. J. M. van der Meulen, L. St. Pieterstraat A 62, Rotter dam. (M. Ct.) De Armenraad benoemde tot arm bezoeker J. P. Pieterse. Deze week worden alhier ten stad- huizo de kaarten voor de distributie van, koffie en thee uitgereikt aan de ingeze tenen.' Deze kaarten bevatten ieder 26 bons, waarop behalve het nummer ook voorkomt: „Rijjksdistributie van koffie en thee." Verder bevat de kaart de mede- deeling, dat de minister zal bepalen wan neer op bepaalde bons thee of koffie zal' worden verkrijgbaar gesteld en tevens d.e hoeveelheid per bon. Ook zijn de straf bepalingen opgenomen hij verkeerd ge bruik van de bons. De winkeliers wor den bedreigd met bet verder verstoken zijn van levering vaii koffie of thee en de verbruikers -met intrekking der kaart. Alhier loopen den laatsten tijd al lerlei geruchten over het niet in orde zijn van de kolendistributie. Zeker is, dat een onderzoek wordt ingesteld of er kolen verdwenen zijn en zoo ja, waar deze zich bevinden. Verschillende namen zijn genoemd van menschen, die voorra den veel grooter dan hun krachtens de distributie toekomt in huis hebben, het geen echter dan weder wordt tegenge sproken. De Christelijke Bestuurdersbond heeft zich nu tot den burgemeester ge wend met verzoek tot inventariseering der kolen voorraden over (e gaan, daar vele personen groot gebrek aan kolen hebben. Door den Christelijken Bestuurders- bond is aan den burgemeester verzocht het gemeentelijk distributiebureau ook des middags tusschen 12 en 1 voor het pu bliek open te stellen, daar juist op dat uur velen gelegenheid hebben naar het kantoor toe te kómen. Vlissingen. Nadat de elders wonende ouders eener jonge dame aan de politie de opsporing en aanhouding hadden ver zocht hunner dochter, die heimelijk de ouderlijke woning had yerlaten en hier inf een hotel vertoefde, is dit mtoisje aangehouden geworden. Toen eenmaal Week, dat zij meerderjarig wals en zij niet meer naar haar ouders wilde te- riuigkeeren, is rij weder in vrijheid ge steld. (VI- Crt.) Alhier werd aangehouden een 17-ja rige boerenzoon uit Serooskerke, die bij meerdere ingezetenen onder allerlei leu genachtige voorspiegelingen geld had we ten los te krijgen .waarmede 'hij dan goede sier maakte, in een hotel logeer de en den „groolen mijnheer" uithing. Na verhoor is hij; gevankelijk' naai'Mid delburg overgebracht, waai hij ter be schikking van de justitie is geleid. (VI. Crt.) Vrijdagmiddag werd alhier dooreen torpedoboot aangebracht een buitendriji- vondo gevonden lichter gemerkt S. 120, welke blijkbaar gediend heelt voor ver voer van vee of paarden, de heele bouw wijst daarop en ook liggen verschillende raatten in het schip. De lichter, die van onbekende 'nationaliteit is', ligt gemeerd in do jbuitenhaven. Dezer dagen werd als bijzonderheid gemeld, dat op de scheepswerf „Voor uit" te Enkhuizen een logger door een stuk er in te brengen tot een schoener was vergroot. In verband hiermede wijzen wij er op, dat dit niets nieuws is. Reeds 24 jaar geleden zijn door de maatschappij „De Schelde" vier groote stoomschepen van den Rot.terdamschen Lloyd door liet inbrengen van stukken vergroot. Naar wij' vernemen zal Dinsdag van wege het hoofdbestuur van het Ned. Roo- de Kruis een inspectie plaats hebben van de mailbooten „Zeeland" en „Koningin Regentes", die zijn aangewezen voor het afhalen van de krijgsgevangenen uit En geland. De pennybootjes zullen Zondags voorloopig niet meer varen. Kloetinge. De heer A. Blok, land- en tuinbouwieeraar alhier, is beiast met het toezicht op ide rijkslandbouwproefvelden in die gemeente. 's Heer Arendskerke. Met ingang van 15 October, wordt de Brigadier der Rijiks> vr-M wacht G. de Waard van Heinkens- zand naar hier overgeplaatst. Benoemd bij1 het corps der Mare chaussee dhr. L. Zandee alhier, met stand- plaatsl .Apeldoorn. Krabbendijke. Naar men ons van be voegde zijde mededeelde, zullen hier ein de dezer of feegin volgende week voor Ide eerste maal vetbons worden uitge reikt. Hier zijn ook een drietal soldaat- kommiezen ingekwartierd en wie, vooral 's avonds, met een pakje loopt, heeft kans aangehouden te worden. Na zonsonder gang mag in de winkels niet meer ver kocht worden, zoodat de meeste win keliers, zelfs Zaterdagavonds, maar geen licht meer in den winkel branden. (Z.) Vrijdagavond sprong een eind voor het station een soldaat uit den trein van half negen uit de richting Goes. Nasporingen hieven vruchteloos, zoodat hij er waarschijnlijk .zonder ongelukken afkwam. (Z.) Vrijdagavond vergaderde de gemeen teraad ter behandeling der begrooting voor 1918. Ade leden waren tegenwoor dig. De begrooting werd vastgesteld tot een- bedrag in ontvangst en uitgaaf van ruim f 44000. De salarissen van het per soneel' der openb. school werden vast gesteld met algemeene stemmen, volgens de voorgestelde nieuwe salarisregeling, wat aan de gemeente f2500 meer kost. Pe ambachtsschool te Goes krijgt f 50 subsidie. Bij de rondvraag vestigde het nieuwe lid A. Weststrate er de aandacht op, dat er bons voor levensmiddelen verval len, zonder dat mien er wat op heeft kunnen krijgen, zooals b.v. Be vorige week met havermout, toen lang niet al len hun bons in de winkels voor ha vermout wisselen konden. Be burgemees- J ter antwoordde, dat de regeering te wei nig zend. (Z.) Schore. Zondagmorgen kwam Se heer C. G. tot 'de onaangename ontdekking, dat des nachts van de opgeslagen derrie een gedeelte was ontvreemd. Daders on bekend lerseke. Vrijdag vergaderde de gemeen- gang van groote schepen in de haven. (Z.) brengen op 21 ets. voor meter en 22 ets. voor muntgas is met algemeene stem men aangenomen. Bij de rondvraag bracht Westdorp een gevaarlijk stuk sloot on der B. en W.'s oogen, sprak D. Schipper over den petroleumnood en vroeg Poleij om eenige inlichtingen over gas en toe gang van groote schepen in de haven (Z.) Kapelle. Hier heeft zich een commissie gevormd, die wil trachten electris'h licht te krijgen. De directie der jamfabrieik heeft zich bereid verklaard den stroom te leveren. De commissie zal de zaak verder onderzoeken en zich daarna in verbinding stellen met den raad. (Z.) Wemeldinge. De Stct. 233 bevat de sta tuten van de Ver. „Willen is kunnen", alhier. Kruiningen. De Stct. 233 bevat de sta tuten van de Veilingsvereeniging Kruinin genlerseke en Omgeving. Oostburg. Dhr. P de Jonge alhier is beoemld tot klerk der posterijen te Am sterdam. Baldadige handen hebben bij den herbergier P. wonende op het gehucht „de Liter," een vietal ruiten ingeslagen. Een der daders is bekend. De vrouw van den werkman S. alhier, kw.arn bij het aardappelen rooien zoo te vallen, dat haar voet ontwricht wend'. Per rijtuig is; ze dadelijk naar huis gebracht, terwijl geneeskundige hulp is ingeroepen. j. "J i Groede. Door de ambtenaren te Bres» kens is, na huisvisitatie, bekeuring in gesteld tegen J. F. v. d. B. wegens ver boden nederlage vau 136 K.g. harde zeep en enkele K.g:. sajet, tabak, koffie, boo- nen, thee en peekoffie. De goederen wa ren in alle hoekjes' en ga.atjes wegge stopt. Deze waar is in beslag genomen. Sluis. 'De grenscommandant van de „Tel." had een onderhoud met luitenant .A C. Meyling alhier. De kantonnements- commandant was met verlof. We vroe gen .den luitenant, of er nog meer stuk ken van de projectielen waren gevon den. Hij deelde ons jnede, dat er nu zeven en twintig scherven na nauwkeu rig zoeken gevon|den waren. Deze zijin opgestuurd. Drie (Stukken, welke ineen sluiten, zouden weer op een "bomi ^kun nen wijzen. Er is.,dus nu materieel voor handen. waaruit men waarschijnlijk ge volgtrekkingen zal kunnen maken. Bij het wachtschip van Cadzand zijn drie ontploffingen gehoord. Tijdens de volle maan was het altijd even druk aan het front en wer den de bewoners alhier des nachts op geschrikt door het ontploffen van bom men en het overkomen (Ier vliegmachi nes. Nu bij het slechte weder der laat ste dagen en het achterblijven der maan, zijn we van die gevaren bevrijd. De be woners alhier verlangen dus in dit op zicht naar slecht weer. De natiën vormen slechts één groot gezin. In plaats van met el- kander te strijden, wreeder dan de 8 8 dieren, moesten zij één grooten 8 2 bond sluiten met een congres van J Naar de Kampioen meldt,, is het diploma le klasse voor de door den A. N. W. B. uitgeschreven stationsversiering toegekend aan de stations 'sH. Arends kerke en Goes. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd aan Albert Tillemand, geboren 28 Mei. 1895 te Kieldrecht (B.), verblijf houdende te Nieuw-Namen, van beroep arbeider en van nationaliteit Belg, zulks wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel aan: Camiel Marie do Coninck, geboren 25 Maart 1885 te Axel', wonende aldaar, van beroep her bergier, Van nationaliteit Nederlander en Jaspert Heijnsdijk, geboren 25 Februari 1869 te Axel, wonende aldaar, van be roep arbeider en van nationaliteit Ne- dellanderi m alle vorsten. J Kamerijk. in zijn boek„Les 0 aventures de Télémaque"J. 8 Vender is het streven er op gericht om de onderofficieren der lichting 1913 en van (den najaarsploeg 1914 der in fanterie, vestingartillerie en genie (met uitzondering wellicht van het telegraaf personeel) respectievelijk den leb Mei en den 15en Juli 1918 in genot van! onbepaald klein verlof te stellen. NIEÜWEDIEP. Zaterdag strandde op de „Razende Bol" do stalen logger Anna IJmariiden 321. De 6 opvarenden weiden met een reddingsvlet aan land gebracht. NIEÜWEDIEP. Het alhier gestrande vis'schersschip Katwijk 57 is geheel ver loren. Alleen ,de top van den mast steekt nog boven water uit. ZANDVOORT. Een Zaterdagnacht al- hior aangespoelde mijn is, waarschijnlijk door het door den storm opgestuwde wai ter weer drijvend géwordén, hedenmor gen ontploft, groole verwoestingen aan richtend. Alle ruiten in den omtrek zijn gesprongen, de deuren uit hun voegeaa gerukt. Hier en daar zijn heele veran da's! afgerukt. In een villa kwamen door den schok twee plafonds naar beneden en yan het Ol'ympia-Palace bleef geen ruit heel'. De schade wordt besomfl op f 30,000. DEN BOSCH. Voor het gerechtshof weixl de zaak behandeld van den heer J. C. Schroder, beklaagd van het in gevaar brengen van 's lands neutraliteit. De ad- vokaat-generaal eischte vrijspraak. BATAVIA. Aan „Het Handelsblad" *<vrxit gemeld dat blijkens berichten van de vertegenwoordigers van de S t o o m- vaartmaatschappij Nederland en de R o 11 er d amis c he Lloyd de schepen varende tusschen Amerika en Nederlandsch-Indië alleen bunkerkolen in Amerika mogen innemen wanneer deze langs denzeilden weg terugvaren met uit sluitend lading voor de Ve'reenigde Sta ten en als uitzondering, 10 pet. laad ruimte vrijhoudend Voor Canada. Smokkelaar doodgeschoten. Tc Zundert is dooi' de grenswacht een smokkelaar aangeschoten, die kort daar na aan de gevolgen overleed. Kindersterfte te Boedapest. In het „Witte-Kruis"-hospitaal te Boeda pest zijn, naar de „Reichspost" meldt, in drie dagen tijds veertig zuigelingen ten gevolge van het gebruik van bedorven melk gestorven. Het gebeurde wekte groo te opschudding ondeer de bevolking der istad. Volgens de melk^centrale lag die schuld aan het spoorwegverkeer, waar door de melk niet geregeld aangevoerd kon worden, zoodat vaak de zuigelingen dagen achtereen van melk verstoken ble ven. ^,,jy als de minimïim-teiïiperatuurj ongeveer 1 graad boven de ij de tweede helft der mlaand afwijkingen nog grooter. De hoeveelheid neerslag, gen] het geheele Jand, bedroeg vijfde van de 'normale maal de zuidelijke provincies nog I Het aantal "Wen met zonl de Bildt bedroeg 182 tegen] normaal in September. Per telefoon. DEN HAAG. Behoudens onvoorziene omstandigheden zullen in het genot van onbepaald klein verlof worden gesteld omstreeks 1 December a.s. A. de on derofficieren tier lichting 1910 en de korporaals en manschappen van 1911 der bereden corpsen. B. de onderofficieren van de lichting 1912 der infanterie (wielrijders inbegjre- pen) vestingartillerie, genie en ponton niers. C. de onderofficieren der lichting _1911 en 12 (der pantserfortartillerie en der torpedisten en ongeveer 21 December da nog onder de wapenen zijinde onderoffi cieren en minderen der lichting 1914 van de infanterie, pontonniers, pantser- fortartillerie en torpedisten, terwijl de korporaals en minderen van den najaars ploeg 1914 van do vesting-artillerie in de 2e helft van 1918 in het genot van onbepaald klein verlof 'zullen worden gestelfl. De N. Limb. Koerier meldt uit, Eijsden, dat de auto van de Belgische Reiiefcom- missie aan het kantoor te Eijsden-Land, (nabij het Withuis) door den visiteerenden ambtenaar werd aangehoudenin een kof fer werden ontdekt 23 stukken toiletzeep, pakken chocolade, rijst, en, drie paar nieu- 1 we schoenen. Men vermoedt, dat de auto nog meer smokkelwaar bevatte, want, toen de amb tenaar den chauffeur gelastte om te kee- ren naar het douanekantoor, zette deze, een 'geïnterneerde Belgische militair, plot seling de auto aan, en reed over de grens. Onder de gesneuvelde Britsche officie ren is' brigade-generaal' Maxwell. Hij was 46 jaar en heeft vrijwel zijn heele leveji gevochtenaan de Noord westgrens van Britsch-Indië, in Chitral, in den Khyber Pas en in Zuid-Afrika. In Britsch-Indië 1 maakte hij deel uit van Kitchener's staf, terwijl' hij ook in Australië werkzaam jvas geweest. De schade door de Duitschers in België aangericht wordt door een in zender in 4e N. B. Ct. naar maticfe berekening geschat op 8 milliard frank En daarmee is België nog niet „hersteld." Ook niet als men de dooden 'vergeet, on het mioreele leed, on het lichamelijk lijden va,n velen. Men moge dit in, deze dagen bedenken, en niet te licht heen- praten over het geval België. Einde Juli dezes jaars was de Oos- t e n r ij k s c h e oorlogsschuld ge klommen tot 41 milliard kronen, wat een jaarlijksche rentebetaling eischt van 1700 millioen kronen. Het weer in September. Het Kon. Nod. Meteor. Instituut in de Bildt meldt In de afgeloopen maand September, wasj zoowél de dagelijksche maximum- N u gaat mien h u iz eI Uit een loods aan den Ooy^ mogen toch is 's middags vloer weggebroken en ontvre De daders hebben zich ver' geven naar de onbewoonde wo de Waalkazerne, 'daar d© vloe broken, gedeeltelijk vervoerd e! Valsche br oodk aar burgemeester vau een bela' meenté in da mijnstreek, he „De Tijd") op eigen houtje, ten doen aanmhken, om in 't voedsel' te voorzien. De Reg een en ander verwittigd. Vermoedelijk zijn in Zuid-L sche broodkaarten in omloop. exemplaren zijn in beslag ter bevoegder plaatse gedepoi Een ïnooie m a a I r Utrechtséhe gasfabriek levert water. B. en W. van 'den Haag; v Raad een erediet voor warn ziening. Voorgesteld wordt sproeiw de Gemeentereiniging voor d bezigen, door die gevuld met ter rfp bepaalde cenlraalpui stad je posteeren eu den inge gelegenheid te geven daar het ter tegen den kostenden prijs Goes. Zondagavond werd h.' dingsfeest in onze parochjeker met een plechtig lof en pr~ eere van het H. Sacrament, de Zeereerwaarde heer Nieuwe: stoor van 'Kwadendamme. Het zangkoor voerde op ven wijze de 8-stemraige Te Deun) pers uit. Tot de geestelijke vrucht aanbiddingsdag heeft het we woord van den eerwaarden p; c.ijn, die de predikaties hield, i hijgedrageij.y De Vereeniging van Leerar delswetenschappen, gevestigd .sterdam, heeft den kring har plaatsen uitgebreid en daarin nomen Vlissingen. To,t lid d commissie is o.a. benoemd Lefèvre te Vlissingen. Voor het voorloopig machi ma is geslaagd de heer J. Vla ling van de De Ruijterschoo IJzendijke. De heer M. Hoste t heeft bedankt voor zijne hen onderwijzer aan de Openbare hier. Middelburg. Vergadering sche Landbouwmaats a f d e e 1 i n g Middelburg. Bij de stukken van het ho was een waarschuwing, met t met vee verkoopen op uitvoer. De heer A. Geschiere vroeg voordeel was bij wachten. De secretaris en de heer Z zeggen, dat dit niet te zegge dat als er uitvoer op grooter scl Zeeland zeker achteraan zal 1 de lijst van provincies, die.m voeren. Inzake het verzoek om subs het geitenfokstation, stelde he voor f 25 per jaar toe te kennen 1 opzegging, daar de finantiën missie dit noodig hebben. Het bestuursvoorstel werd aa Naar aanleiding van een an ven deelde de voorzitter med taxateurs bij de hooivorderin noemd de heer S. J. Maas t en als plaatsvervanger de heer beeke te Middelburg. Medegedeeld werd nog, dat ren het hooi goed- of afkeur goedgekeurd, dan komen de ta: het woord. Hierover ontspint zich eene wisseling. Op een desbetreffen wordt geantwoord, dat. van de 'Ier taxateurs beroep openstaa Commissaris der Koningin. Daar er 10 deelnemers zijn, cursus in paardenkennis word vraagid Dp heer Stevens zond nog ven in, waarna wórdt opgewekt cheren meer leerlingen naar bouwwinterschool te Goes te Thans "kwam de oprichting Landbouwhuis te Goes aan de o

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2