Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. KERKNIEUWS. ONDERWIJS 415e Staatsloterij. Leger en Vloot SPORT EN SPEL. Landbouw en Veeteelt Rechtszaken. Afloop verkoopinflBn, aanbestedingen en/. der aandeelen zal met valt te ontken - I gemeente, vooral met rit harer haven bij de exportcentrale, stellen f 1000 deel te nemen Iritaal en deze som te |erve der havenexploi- voor de financiën ad- I) deel te nemen, lor den Raad besloten. li s f a b r ie k. Aouders der naamlooze leerleden jaar grond in 1 liet bouwen van een li Singelweg, thans be- Ifabriek elders te bou- |irecteur het erfpachts- ïen. B. en W. stellen |oek te voldoen, maar dat de Vennootschap Ikoop, nog het 'volgende en tevens de kosten van het contract. De financiën adviseert tot |t voorstel voor aan J. Puijpe, over schade door het Isbuis in door hem ge- Ings de Rozengracht en l'goeding vraagt, te be- een verkeerd adres is. Is van de Domeinen en Igronden behooren aan verbetering der Volks- |dingsgewaS'S«n. van een rapport van ks, rijkslandbouwleeraar B. en W. voor het [-oor geschikt is en dat behoort, te scheuren. worden opgezegd of de gelegenheid worden |n, maar dan wordt de verhoogd. Een en an- or het verbouwen van [voor de finantiën ver- |dit voorstel, winkel sluitin-g. van het verzoek van de en van „de Hanze", om it het maken van een rbij bepaald wordt, dat Ive de sigarenwinkels en van den Zaterdag, te 9 |iten worden, is door den politie een rapport uit- deze ten sterkste ont- |het maken van zulk een te gaan, nu lichtbespa. od, welke toestand zich et onmogelijk zou kunnen tening te handhaven, pllen daarom voor, met Ijdsomstandigheden, afwij- ■zoek to beschikken, ■igo discussie werd eerst st. verworpen een voor- heer "Merckens óm aan p dragen prae-advies uit 'r het al of niet wen- Verpliclite winkelsluiting, 'zich later met algemee- lor zulk een verplichting R. en W. opdroeg eene ontwerpen, echter zonder omdat de tegenwoordige den zich voor znlk een niet leenen. g gasverbruik, nda om werd nog in be ien een voorstel van ti de bepalingen voor het as. rd gesproke nover de gas- mtsoeneering en ten slotte enaangaande van B- en iere woningen wordt het ijksregeling als maximum verkrijgen tegen 12 cent n meerder gebruik moet. 1 voor de eerste 10 M3. 20 volgende 50 cent. bedragen deze cijfers 12 !vak van 1 Oct.1 April voor verwarming worden ting van winkels zal nog -eelheid als vo<or particu- extra worden toegestaan i enz. in October 32, No- tecember 42, Januari 40, n Maart 29 M3. Voor de rijs 15 cent. Vooir winkels bij meerder gebruik voor M3. 25, voor do volgende t worden betaald. Bij over- torden afgesloten, met be- W. it bepaald, dat gedurende tijdvak het verlichten van ien is, evenals van étala- ,t winkels met uitzondering uitsluitend sigaren worden 3 uur en Zaterdags tot 10 en branden en de sigaren- Ie dagen, behalve Zondags pitje met betrachting van (gelijke zuinigheid. Bepaald >tte, dat winkels waaraan verbonden als gewone win- beschouwd. idskerke. Bij den landbou- Maale alhier, is in den erdag op Zondag voor een m ajuinzaad gestolen. P(' rerig onderzoek. Ritland-Bath. Dezer dagen mocht het de politie gelukken een zekeren J. v. d. Griek te betrappen op het bezit van eenige zakken met gerst, die hij ontvreemd had bij dhr. Butijn. De aangehoudene werd direkt naar Middelburg getransporteerd en in verzekerde bewaring gehouden. Wemeldinge. Werden eertijds door den Burgemeester partijen steenkolen, die bui ten de distributie om waren verkregen in bezit genomen, thans werd door een officier van een naburig kantonnement een partijl van pim. 200'Ii.L. in beslag genomen en weggevoerd. (Z.) 's Gravenpolder. In de Vrijdag gehou den raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. De salarisregeling voor de onderwijzers is aangehouden. De begroo ting voor 1918 is vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 16111.531/2, met een post voor onvoorzien van f 2370.811/2. Hieruit moeten betaald worden de kosten van distributie en te veel genoten bijdrage on derwijzers over dit jaar. Voor hoofdelijken omslag is f6000 uitgetrokken, het toe gestane maximum. Eene bijdrage van f 11 voor 1918 is toegekend aan den Algem. Nederl. Werkliedenbond. Een drietal reclames hoofdelijken omslag zijn van de hand gewezen. Hoedekenskerke. Vrijdagnamiddag ver gaderde de gemeenteraad. Met kennisge ving waren de heeren A. den Dekker en J. Louisse afwezig. In behandeling kwam de gemeentebe- grooting 1918. Deze werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 19715.84. De hoofdei, omslag werd daarbij op f6500 uitgetrokken, terwijl de posten van onvoorziene uitgaven samen f 233.281/2 groot zijn. De jaarwedde ran den gemeente-veld wachter werd daarbij verhoogd met f 100, evenals die van den gemeente-O'irtvanger. Medegedeeld werd, dat het Burgerlijk Armbestuur f400 zal bijdragen voor uit voering van de Distributiewet over 1918 en f350 voor subsidie in de kosten van den geneeskundigen dienst. Hansweerd. De douane-beambten alhier hebben op het schip „Oscar Eduard" een groote partij; (250 K.G.) smokkelwaar ont dekt, bestemd' voor frauduleuze uitvoer naar Antwerpen. De schipper is gevanke lijk naar Middelburg gebracht. 1-Iet schip is in beslag; genomen. Zierikzee. Hier, waar door B. en W. de zomertijd was verlengd tot 15 Oct. 5is wijziging gebracht, 'ten gevolge van voor het publiek veroorzaakte moeilijkheden. De gemeente-secretarie is derhalve we derom geopend op de gewone uren, 'de lesuren der openbare lagere scholen ge bracht vporl'bopig van 81/2111/2 en van I1/23V2 uur, zulks met ingang van 1 Oc tober a. s. (M. Ct.) Terneuzen. Vrijdagnacht is een gi'oóte Buiteche vliegmachine bij Sas van Gent geduikeld. Een der inzittenden, een of ficier, die 'bijl den val gewond werd,, is naar Middelburg vervoerd. De twee an dore inzittenden zijn naar Bergen gebracht om geïnterneerd te worden. De machine kwam van Londen en was verdwaald. (Z.) Clinge. Hérbenoeming met ingang, van 15 October tot burgemeester alhier, D. Pli. F. Vercauteren. Oostburg. Zaterdagnamiddag tusschen halfdrie en halfvier zijn 14 vlieg machines over gevlogen, komende uit het Westen en gaande naar het Zuiden. Vermoedelijk waren het En- gelsche vliegmachines, welke bommen hadden geworpen in België. Op de terug komst was het, of zij; vervolgd werden door Duitsche vliegers, daar er uit de vliegmachines gescholen werd met mi trailleurs. Op onze kust en boven de Belgische kust werd er veel op de vlieg machines geschoten. Een Engefsche vlieg machine is met motor-defect gedaald te Zuidznnde. De twee inzittende vliegers zijn geïnterneerd en naar Oostburg ge bracht. (N. R. C.) Domburg. Donderdagnacht werden door den Rijks- en gemeenteveldwachter alhier, tvvee militairen op heeterdaad betrapt, die ingebroken hadden in het café „De Roode Leeuw." Het ontvreemde werd bij! hei den bevonden en in beslag genomen. Na verhoor werden izij ter beschikking steld van de militaire autoriteit. Het gebeurde in de Wielingen. Het Ned. Corr.-bureau verneemt* dat de ambtelijke rapporten betreffend® hie,t gebeurde met de Duitsche vliegtuigen in de Wielingen in hoofdzaak overeenkomen inet de vermelde persverslagen. Nadrukkelijk kan echter worden tegen gesproken, dat uit de "Duitsche vlieg tuigen op de Nederlandsche torpedoboot zou zijn geschoten en onder de beman ning van die boot gekwetsten ten gevolge van dat schieten waren. N.B. Nader vernemen wij' nog dat de inbeslaggenomen watervliegtuigen, langs den waterweg naar hun interneerings- oord worden vervoerd. Toen op de vlieg tuigen de hand werd gelegd, trachtten de IJuitschers een deel van het meca- niek, dat een nieuiwe geheime vinding moet zijn, stuk te slaan.Dit werd ech ter belet. Red. Kieskring Zeeland. Voor zoover ons bekend hebben schier /alle R. K. KiesVereenigingen in onze pro vincie bericht gezonden, dat naar huin jneening, het tegenwoordige bestuur van den Prov. Hond. van R. K. Kies- veree 11 i gi 11 g0 n in Zeeland be hoort te worden erkend aïsi het Bestuur van den Kieskring Zeel'and. Van de kiesvereenigingen te Kwadan- damïne en Rilland jewamen geen berich ten in. Door Gedeputeerde Staten zijn ter vervanging van de heeren PI. J. van Poel voorde te Vlissingen en C. N. van der Heijde te Wissonkerke, die voor hunne benoeming bedankt hebben, benoemd tot lid der Commissie van aanslag voor de inkomstenbelasting, respectievelijk in do inspectie Vlissingen (standplaats aldaar) en inspectie Middelburg (standplaats Koxt- gene), de heeren J. G. van Niftrik te Vlissingen en J. S. de Regt te Rats. Besmettelijke ziekten. Van 1925 September zijn de navol gende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den centralen gezondheids raad gekomen Typhus: 1 geval le Goes. Roodvonk: 12 gevallen te Middelburg, 1 te Oostburg en 1 te Vlissingen. Diphteritis1 geval te Colijnsplaat, 1 te G roede, 1 te Schoondijk een 3 te Ierseke. Polder Walcheren. Zaterdagmorgen werd in het Polderhuis de najaarsvergadering gehouden van het polderbestuur van Walcheren, onder voor zitterschap van den heer A. "W. Berde- nis van Berlekom. Aanwezig waren 13 raden en 15 commissarissen. De voorzitter wijst op de ledige plaats in het Dagelijksch bestuur, ontstaan door het bedanken van den heer H. W. Allaart; aan wien spr. in de laatste door hem bijgewoonde vergadering van het Dag. be stuur reeds dank heeft gebracht voor het geen hij in het belang van den Polder heeft gedaan. In deze vergadering zal een voordracht moeten worden opgemaakt voor de voor ziening in deze vacature en in die ont staan door de periodieke aftreding van den heer II. W. J. Callenfels als raad. Nog is ingekomen een schrijven van den lieer J. A. Zip, waarin hij ontslag neemt als commissaris van den Polder. Polderrekening. Ter goedkeu- keuring werd aangeboden de rekening van den polder over 1916, aanwijzend aan inkomsten f 464.483.79 en aan uitgaven f 45j8.810.88, al zoo een goed slot van f5.672.91. Ónder de inkomsten komt een bedrag voor van f 28.335.32 als goed slot over 1915, van f224.672.39 als opbrengst van het buitengewoon dijkgeschot. De tollen brachten op f 8.940.591/2- Van de uitgaven noemen wij kosten der gewone werken aan de Noordwatering' f86.300.40, Oostwalering f 15.716.28i^, Zuidwatering f 9.925.181/2, Westwatering f 10598.8)1V2, samen f 122.540.79. De buitengewone werken vorderden al leen voor de Noordwatering f 81.744.06i/2. Het herstel van stormschade kostte aan de Noordwatering f 19.091.061/2, Oostwa- tering f 1.257.66, Zuidwatering f 1.425.45, Westwat. f6.249.97, samen f28.024.171/2. Het onderhoud der wegen vorderde f 10370.401/2. De commissie beiast met de voorloo pige opneming van de rekening, bestaan de uit de heeren mr. J. A. Heijse, IC'. Allaart en D. Kodde, stelde voor de rekening goed te keuren, ring werd aangeboden de rekening van Deze rekeningen zijn goedgekeurd. D ij k g e s c h O' t. Voorgesteld wordt te heffen f 16.50 per H.A. over 15437 H.A scholbaarland is f254710.50 en f8.30 per H.A. vrijland over 1476 H.A. is f 12250.89, samen f266.961.30. Uit het overzicht blijkt o.a. nog, dat de schuldenlast van den Polder op Janu ari 1918 zal bedragen f782450 en dat in 1918 f44250 zal worden afgelost. Zonder discussie met alg. stemmen al dus besloten. Als gemeenten waar in 1918 verkiezin- gefi zullen plaats hebben, werden Middel burg en Westkapelle aangewezen en de stembureaux samengesteld. Door de wed. W. StrooGeldof te Vlis singen werd verzocht haar wederom voor een jaar een toelage te geven voor haar leven sonderhoud Aan dit verzoek werd voldaan. Op de behandeling van het voorstel inzake het stoomgemaal, komen wij Maan dag terug. Nader wordt geseind Na langdurige discussie is met 13 tegen 6 stemmen het voorstel aangenomen om aan het Kon. Instituut van Ingenieurs te verzoeken drie personen aan te wij zen, die zoowel technisch als landbouw kundig rapport kunnen uitbrengen, welk plan, dat van den heer v. Gelderen óf dat van den heer Laco, voor de bemaling van den polder Walcheren de voorkeur verdient. (Tegen stemden de Buck, D. de Visser, J. Kodde, Lantsheer, Callenfels en v. d. Feen.)(z.) Aan de gemeentegasfabriek te Vlaar- dingen is nog voor tien dagen gaskolen aanwezig. Indien binnen dien tijd geen aanvoer plaats heeft, zal de gemeente van gas voor verlichting en verwarming verstoken .zijn. De „Tel." deelt mede, dat in Haar lem eerst turf zal worden gedistribu eerd, daarna kolen, om deze in de koud ste dagen te kunnen stoken. Ook 'deelt genoemd blad mede, dat de 10 of 12 H.L. brandstof, die men voor den winter verkrijgt, volstrekt nog niet zal' bestaan uit kolen, maar dat een ge deelte van die eenheden wel in dein vorm van turf zal worden geleverd. De brand- stoffencommissie te Amsterdam deelt die meening ook, daar de voorraad steenkool op het oogenblik inderdaad niet toerei kend id om 10 of 12 H.L. te kunnen waarborgen. Te Scheveningen zijn twee mijnen aangespoeld en gedemonteerd. Zaterdagavond ontspoorde door aan rijding eener koe tusschen Afferden en Deest eeh overvolle extra tram1 met be zoekers van den Katholiekendag te Nij megen. ,Geen persoonlijke ongelukken. Smokkelende Duitsche grens wacht. De Nederlandsche douanen te Roosteren hielden twee Duitsche solda ten aan, die deel uitmaakten, van die Duitsche grenswacht te Maesyck (B.), en per bootje over de Maas kwamen, ten einde op Hollandseh glebied smokkelwaar in ontvangst te nemen. De Duitschers werden geïnterneerd. Toepasselijke spreekwoor den. Wie thans behoorlijk zijn veel-oml- vatlondo burgerplichten wil vervullen, dient: oude koeien uit de sloot te halen en ze dan te exporteeren; zoete, broodjesi te bakken; ;dles voor zoete koek op te eten; de kastanjes wit het vuur te haten'; de kool1 en de igeit te sparen; iemand zijn vet te geven; boter op het hoofd te hebben; te weten, welk vleesch hij> in de knip heeft. zich geen knollen voor citroeinen te laten verkoopen z'ijn kaas niet van zijn brood "te laten eten, een appeltje voor den dorst te bewaren; eieren voor zijin geld te kiezen; te weten, waar hijl den mosterd haalt. (Hbld.) AMSTERDAM, 1 Oct. 1917. De aardappelprijzen waren heden Zeeowsche eigenb. per mud f5.a 5 30 Flakkeesche f 5.— 5.25 Spuische eigenheim. f5.f5.10 Alles per H.L. Aanvoer 15 ladingenr Per telefoon. LONDEN. Naar de „Daily .Chronicle" mededeelt zullen binnenkort meedoogjen- loo'S represailleraids worden uitgevoerd boven Duitsche steden. TERNEUZEN. Hedennacht was er een buitengewone activiteit van geallieerde vliegers boven Gent en omgeiving. Tel kens1 zag men lichtende strepen waarop zware ontploffingen volgden. De aanval scheen voornamelijk gericht op spoorweg kruispunten en moet gedeeltelijk zijn ge slaagd. AARDENBURG. Hedenmiddag te half een vloog een eskader van 30 vliegtuigen hoog boven de stad van Zuid naar Noord. Andere vliegtuigen zetten het esi kader achterna. 'OOSTBURG. Nabij Waterlandkerkje is een granaat in een suikerbietenveld te recht gekomen. De stukken zijn opgedol ven en in bewaring genomen. AMSTERDAM. H. M. de Koningin-Moe der kwam heden voor een kort bezoek naar de hoofdstad ter bezichtiging eener tentoonstelling. DEN HAAG. Die bekende Rótlerdamsche beeldhouwer Chr. van Wijk is alhier over leden. Goes. Het treffende woord, Zondag j.l. tijdens de H. II. Dienstan in onz'e paro chiekerk gesproken door den weleerwaar den heer B. Kosters, kapelaan tc Delft is niet zonder vrucht gebleven. Zijn lief dadigheidspredikatie ten bate der armen van de Vereeniging van St. Vincentius! Paulo alhier gaf eene collecte-opbrengst van totaal f 398,12, terwijl nog circa f 30 aan nagiften te wachten is. Voorwaar een prachtig succes. Aflaten voor de Octobermaand. 1. Een volle aïlaat voor hen, die op het Rozenkransfeest of op een der acht dagen, die daarop volgen, na eene waar dige Biecht en communie, eene kerk be zoeken, en 'daar een gebed storten tot intentie van Z. H. den Paus', als Zij op den feestdag en op de acht volgende dagen of thuis of in de kerk het Ro zénhoedje bidden. 2. Een volle aïlaat voor hen, die na het octaaf van het Rozenkranslfeest ten minste tienmaal of thuis of in de kerk het Rozenhoedje hebben gebeden, en dan op een door hen zlstvejui te kiez'en dag waardig de H. Sacramenten hebben ontvangen, eene kerk hebben bezocht en daar gebeden hebben tot intentie van Z. H. den Pausi. 3. Een aflaat van 7 jaren en 7 qua- dragenen voor eiken dag der maanid, waarop men een Rozenhoedje of thuis of in de kerk heeft gebeden. In elene kerk, waar de Broederschap van den A1L lerheiligsten Rozenkrans is opgericht, kan men ook verdienen: a. Op het feest van den Allerheiligsten Rozenkrans een vollen aflaat zoo dikwijls als men de kerk bezoekt en bidt tot intentie van Z. 11. den Paus, na waardig gebiecht en gecommuniceerd te hebben. b. Een vollen aflaat op een door hen zei ven le kiezen dag onder het octaaf van het Rozenkransfeest, voor hen, die ge sterkt door de H. Sacramenten, de O. L. Vrouwkapel1 of het beeld der H. Maagd bezoeken, en daar 'bidden tot intentie van Z. If. <?en PaUsi. N.B. AI die aflaten kan men toeipas!- sen op de geloovige zielen in het Vage vuur. Ovezand. Tot onderwijzeres aan de St. -Al'oysiusschool te Ovezand is benoemid mej. J. C. L. Heeren van Middelburg met ingang van 16 December e.k. 5e kl., 8e lijst, f 1000: 3819 f 400: 577 f 200: 1666 f 100: 3900 13603 f 70: 1135 Nieten294 1101 5328 13810 16496 8477 4643 4583 7129 17327 1144 308 1122 9102 14328 Trekking 28 Sept. 13049 6438 8021 7727 8196 10839 1149 13788 14338 670 870 873 1145 1190 5251 9111 9140 13767 15403 15439 16473 Luitenant Bisdom f Luitenant Bisdom', die het ongeluk had op de heide te Waalwijk van ziijn paard te vallen, is' aan de bekomen wonden overleden. Door den majoor-aalmoezenier Huys werd hem' geestelijke hulp verleend. (Msbode.) Voetbal. MiddelburgHelmond 22. Als scheidsrechter van Bel laat begin nen heeft „[Middelburg" één ein „Heli mond" drie invallers. „Helmond" is het eerst aanvallend en weet' dan ook door de midvoor te doelpunten. De vreugtdje is echter van korten duur want even daarna maakt de linksbinnen van „Mid delburg" gelijk 11,. jn'et welke stand de rust ingaat. Na de rust is „Middelburg" overw'ó- gend sterker, "doch dank zij het uitste kende spel van „Heltnond's" achterhoede blijven doelpunten uit. Weer is het „Helmond" die het eerst doelpunt, doch tegen dit punt werd we gens buitenspel protest aangeteekend. Van nji ,af is „Middelburg" niet meer te hou den, Withagen breekt dooi;, geieft over aan Heij-boer, die met een reuzenpil de stand iop 22 brengt, 'waarin geen ver andering meer komt en „Helmond" zteer mee tevreden mag zijn. Goes. Zondagmiddag j.l. speelde „IC. D. O." van Goes te Vlissingen bij' de feestelijke opening van het nieuwe ter rein v. d. Walcherschen Voetbalbond een vriendschappelijken wedstrijd tegen „Bel gisch Atheneum" van aldaar. Omstreeks half (drie 'neemt de wedstrijjd een aan vang. „IC. D. O." wint den toss en ver kiest met de zon in den rug te speten. Vliseinigen treedt direct aanvallend opv daar „IC. D. -0." eerst veel last heeft van hel lange gras en de ongelijkheid van het terrein'., Maar de „IC. D. '0."-| keeper is buiten gewoonte in prachtcon ditie en houdt zijn doel goed schoon. Daarna herstelt „IC. D. O." zich; beide partijen wegen nu tegen elkaar op, waar door de rust dan ook 'niet blanco stand intreedt. Na de thee is „K. D. O." de aanvallende partij en weet dan ook door een worsteling voor 't vijandelijk doel het eerste puntje te maken. Even voor 't einde zi-et het „Belgisch Atheneum" kans (door een misverstand der backs van „IC. D'. |0."- den 'gelijkmaker, te maken, zioodat met de rust de stanid' 11 is. „K. D. ;0." had een kleine overwinning beslist verdiend, lnaar Fortuna was weer niet voor hen. Jammer is het dat deze wedstrijd eenigermate werd ontsierd door de o.i. niet altijd strikt eerlijke houding van den scheidsrechter, die o.a. tijdens het spel de Vlissingers stond aan te vuren. Niettegenstaande dat, kwam „IC. D-. O." vroolijk gestemd .met den trein van 8.4 in Goes terug. Zaterdagmiddag speelde aan het ter rein van den Pölderschenweg da „R. H. B. ,S.-Bond II" ee,n vriendschappelijken wedstrijd tegen „Iersefca". Stand bijl ld(e -rust 00. Stand bij het einde 30 in het voordeel van „Ierseke". Zondagmiddag speelde op het ter rein aan den Polderschenweg „G. V. V. II" een vriendschappelijken wfadstrijd. te gen „Concordia". Stand bij de rust 1—0 in het voordeel van „Concordia". Stand bij het einde 21 in het voordeel van „G. V. V. II". Prijzen veevoeder. De Min. v. Landbouw maakt bekendin aanvulling van zijn bekendmaking dato 8 Sept., dat granen en veevoederaitikelten, die in September worden toegewezen, te gen de volgende prijen door de Regee ring zullen worden afgeleverd: Gemengd graan f 18 per 100 JC.g. Erw ten en boonenpiksel f 18 per 100 K.g. Roggeafval' f 15,50 per 100 IC.g. Alles! vrij boord, exclusief baal. Zemelen, grinden griesi gemengd of ongemengd f 15^50 per 100 K.g., inclusief baal, netto- gewicht boord- o£ spoorvrij. Regeeringsvoermeell f 17 per 100 IC.g. inclusief baal, vrij boord, bruto voor netto en f 15,50 per 100 K.-g. yrij "boord, exclusief baal. Rechtbank te Middelburg. De eerst ezaak was Vrijdag die tegen J. S. uit Arnemuiden, tegen wien wegens diefstal van waschgoed te Heinkenszand, bevestiging van het verstekvottnis, waar bij hij tot 1 maand gevangenisstraf ver oordeeld werd. Tegen den. 74-jarigen J. D'. uit Zou- telande werd wegens' diefstal van bossen rijshout ten nadeele van L. Minderhoud 10 of 20 dagen gevorderd. Wegens poging tot diefstal van prui men werd tegen J. P. IC. uit Schore bij verstek f 10 of 20 dagen geëischt. Wel verschenen was A. M„ schipper te Wemeldinge, beklaagd van vervoer van steenkolen en het wegvaren met dieze kolen, nadat zijl door den burgemeester in bezit waren genomen. De kolen had beklaagde aan boord om te verkoopen en toen heeft de burgemees ter ze in beslag genomen. Het vaartuig wa-s geschrapt als visschersvaartuig. Bekl. bekende volledig. De officier achtte het vervoer in een visschersvaartuig niet bewezen, maar wel het onttrekken van de kolen aan de in beslagname, hetgeen met de brandstoffen- voorziening niet in overeenstemming is te brengen. De eisch luidde f25 of 50 dagen. Wegens diefstal werd tegen J. W. te Ellewoutsdijk bij verstek f 10 of 20 da gen geëischt. De schipper F. S. uit Ierseke stond ook terecht wegens vervoer van kolen met een visschersvaartuig. Bekl. bekende, hij had het gedaan voor de gasfabriek te Ier seke op verzoek van den directeur. De eisch luidde f 10 of 20 dagen. De volgende beklaagde C. S. uit Koe wacht, thans gedetineerd, stond terecht wegens verboden nederlage van 60 K.G. harde zeep, die bekl. zeide, dat voor eigen gebruik was. De eisch luidde drie maanden gevan genisstraf met aftrek voorarrest. Middelburg. H. Mdie door de recht bank alhier bij vonnis van 19 September j.l'. veroordeeld is itot anderhalf jaar ge vangenisstraf wegens de bekende Inbraak in het kantoor der Zeeuivsche Kolén- .maatschappij1 is van dit vonnis in hooger beroep gegaan 't Zand. Afloop verknoping op- Vrijdag 28 Sept. ten overstaan van notaris Loeff. Perc. 1. Hofstede „Vredenburg" c'. a. weiland en ërf, aan het Vredenburgsiwe- geling, groot 66.0 A., kooper dhr. K. Abrahamse te Koudekerke, voor f3501; perc. 2. 0.2510 H.A. moesland, aldaar, kooper dhr. P. A. Bakker, Koudekerke, voor f 700perc. 3. 0.3840 H.A. bouw land, kooper dhr. W. Hoogedeure te Veere, voor f 1100; perc. 46. te zamen 1.3910 H.A. weiland, kooper dhr. Jacs. de Vis ser te Middelburg, vooir f3149; perc. 7. ongeveer 0.4180 H.A. weiland, kooper dhr. A. van Soa/ge te Koudekerke, voor f727; perc. 8. ongeveer 0.5730 H.A. wei land en water, kooper dhr. P. A. Bak ker voornoemd, voor f 1059perc. 912. I.5260 H.A. bouwlaad, kooper dhr. P. Tan- ge te Ritthem, voor f 4193perc. 13 en i.4. 0.6460 H.A. bouwland, kooper dhr. L. Francois te Middelburg, voor f1697.; perc. 15. ongeveer 0.2450 H.A. bouw land, aan het Vredenburgswegeling, koo per dhr. P. Daniëlse te Middelburg, voor f591; perc. 16. 54.40 A. bouwland, al daar, kooper dhr. J. Baaijens te Klevers- kerke, voor f 1350. De perceelen 1626 zijn opgehouden. Perc. 27. 0.4890 H.A. weiland, aan den Schroeweg en Torenweg en Watergang, kooper dhr. J. Hubregbse te Middelburg, voor f 734perc. 28. ongev-eer 0.8740 H.A. weiland, aan den Torenweg, koo per dhr. A. Pluifmers to Middelburg voor f 1576; perc. 29 en 30. 1.5285 H.A. wei land, koopèr dhr. L. Hollebrandse, te St.- Laurens, voor f2900; perc. 31. ongeveer 0.5920 H.A. bouwland bij' de bocht van den Torenweg, kooper A. Abrahamse te Middelburg, voor f1149; perc. 32. onge veer 0.5050 H.A. bouwland, aan den To renweg, kooper dhr. A. Pluijmers, voor noemd, voor f751; perc. 3335. 1.6410 H.A. bouwland, kooper dhr. R. Davidse te Middelburg voor f2761. (Z.) Krabbendiike. De weegbrug met weeg huisje werd gekocht door G. Nieuwen- huijze, Wouterse en J. van Gorsel, voor f540. (Z.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3