ifii d| BINNEN LA N D. •••••••••••••••••••••••••••a UIT ZEELAND. lil; ij ■•i; ii libit Het is zeer waarschijnlijk, dat de regee ring van Argentinië binnen ©enige dagen deze motie zal aanvaarden. Naar gemeld wordt is de regeering voornemens, als eens de betrekkingen verbrokeen zijn, ver der te gaan en een contingent naar Euro pa te zenden. Duitschland en Argentinië. In de zitting van den Duitschen Rijks dag verklaarde Vrijdag staatssecretaris! Von ICühlmann no,g, dat graaf Luxburg zich zal hebben te verantwoorden over de bekende telegrammien-quaestieHet de partement van buitenlandsche zaken heelt aan den Argentijnschen gezant onverho len verklaard, dat het den vorm van de telegrammen van Luxburg afkeurt en dat de inhoud ervan niet van invloed, is geweest op de besluiten der Duitsche regeering. Een Pauselijk Geelboek. De berichten van Duitsche bladen over de uitgave van een pauselijk Geelboek, is in zooverre juist, dal slechts het tweede deel voor het publiek verkrijgbaar wordt gesteld. Het eerste deeel wordt alleen aan leden van het diplomatieke corps uitgereikt, en wel voorloopig als een ge heim stuk. Wie stal het Kamergeheim In de „Echo de Paris" vraagt Bar- rès, wie de besprekingen van 'de Fran- sche Kamer den rijkskanselier heeft doen geworden. Terecht of ten onrechte ziet men Tunnel daarop aan. Den avond na de befaamde zitting heeft men te Parijs een uittreksel van de beraadslagingen, dat in hoofdzaak juist was, voor 100 en 150 frank kunnen koopen. Seinbal bevestigt dit in de „Humanité" en gelooft, dat de rijkskanselier een dier uittreksels in handen heeft gekregen. De zaak-Turmel staat zeer zeker met de ge heime zitting in verband. De „Gaulois" verlangt, dat de schuldi ge wordt doodgeschoten. Uii Rusland. Reuter meldt, dat de fractie van ge matigde sociaal-democraten met 81 te gen 77 stemmen een verklaring heeft aangenomen ten gunste van samenwer king met vertegenwoordigers dier bour geoisie, doch dat met 86 tegen 51 stem men werd besloten geen samenwerking met de cadetten te doen plaats hebben. De revolutionairen besloten met 91 tegen 87 stemmen^ dat ze tot samen werking bereid waren, 'met uitzondering van de cadetten. Het antwoord van Rusland. De „Corriere della Sera" weet uit Petersburg mede te deelen, dat de Russische regeering de Pauselijke nota zelfstandig wenscht te beantwoorden. Zij heeft zich geschikt naar den wensch van den raad van arbeider^ en soldaten. Kerenski president. De Petersburgsche Retsj verneemt, dat Kerenski, ma hem het noodige gezag te verschaffen, tot president van de Rus sische republiek uitgeroepen zal worden. Finland wil rich afscheiden. Aan de Messagero wordt uit St. Peters burg gemeld, dat alle partijen in Fin land front tegen de Russische regeering maken. De burgerlijke en socialistische partijen onderhandelen over stappen omi Finland van Rusland af te sche.den en tot een onafhankel'ijken staat uit te roepen. De Paus en de Vrede. Te Munchen legde de Beiersche mi nister-president von llertling, een ver klaring afhij wendde 'zich tegen de onwetendheid en aanmatiging van Wil son en ontkende, dat Duitschland auto cratisch wordt geregeerd. Over België werd niets gezegd, over andere vredesvoorwaarden ook niets., Een Beiersche verklaring. Naar de Agenzia Centrale meldt, heeft de paus in het bijzijn van prelaten als zijn meening te kennen gegeven, dat. het antwoord van de middenrijken op zijn vredesnota althans eenig© hoop geeft op een vergelijk en dat hij zijn vredestaak tot het eind hoopt voort te zetten. Het Vaticaan verwacht stellig dat ook de entente zal antwoorden. Indien zij yre- desonderhandelingen weigert, zal de Hei lige Stoel zich daardoor niet laten ont moedigen en zooal niet door een nieu we nota door middel' van diplomatieke stappen en besprekingen trachten een grondslag voor vrede te vinden. Kapitein Guynemer, is, na. 53 overwinningen op Duitsche vliegtuigen te hebben behaald, volgens een mededeeling van de regeering ver- dwenen. Men gelooft, dat hij den dood heeft gevonden. Alle bladen wijden arti kelen van hulde aan dezen held, idie op 19-jarigen leeftijd na onnoemelijk veel vergeefsche pogingen erin geslaagd was in dienst te komen bij de luchtvaart, en die sterft op 23-jarigen leeftijd, bedekt met glorie. Zij spreken van een nationalen rouw. De correspondent van de ,,Köln. Ztg." aan het westelijk front seint aan zijn blad: De „Gazette des Ardennes" beves tigt het beriüht, (dat de schitterendste) Fransche vechtvliegér, kapitein Guyne mer, die volgens de laatste mededee- lingen 53 tegenstanders 'in luchtgevech ten neerschoot op het Vlaanderen-fronlt gesneuveld is. De Al-Duitschers. De nieuw gestichte „vaderlandsche par tij" in Duitschland spuwt vuur en vlam tegen de rijksdagmeerderheid welke ook de meerderheid des volles vertegen woordigt en hare vredesgezindheid zoo als die in het antwoord op de pause lijke nota tot uiting kwam. In een vergadering dezer dagen gehou den werd een motie aangenomen tegen ,,de tyrannie der meerderheid van den Rijksdag, de slappe houding der regeering en den hongervrede". De spreker van den dag was admi raal vo,n Tirpitz. Men kan gemakkelijk raden, wat hij beweerde, maar ©enigszins nieuwwas toch zijn bewering, dat bij het uitbreken van den oorlog aan Belgiëgeen o n- recht was aangedaan, maar r e c h 11 Ja, als men alles wat een Al-DuitscheT doet, recht vindtmaar anders lijkt liet veel op nonsens, zegt „Het Cen trum". En gevaarlijke, schandelijke nonsens. Maar er zijn nog droeviger verschijn selen. De „Vorwarts" maakt melding van een conferentie van Luthersche „geestelijken". Dezen achtten het hun eersten en voor- naamsten plicht zich te verzetten tegen de vredesresolutie van den rijksdag en de bemiddelingspoging van den Paus, aangezien het vredesmanifest van den Paus uitgaat van onware en onrechtvaar dige veronderstellingen en daardoor geen stap nader tot den vrede kan leiden. Slechts het Duitsche ziwaard kon vol gens de vergadering met Gods hulp den vrede verschaffen, die opgewogen wordt door de vreeselijke offers van dezen oor log. De aanneming van een vredesresot- lutie dooi' den rijksdag vervult hen met smart. De Evangelische geestelijk© Haus uit Spoekk bij Karlsruhe i. B. zegt in, zijn gedrukte veldpostbrieven aan zijn in het veld zijnde schapen ook dit: De Paus te Rome heeft thans zijn zachte pries terhanden uitgestrekt oin den vrede in elkander te timmeren, waarbij er geeeen overwinnaars en geen overwonnenen zijn; maar wij hopen een goeden Duitsctan vrede van God, niet een slechten inter nationalen van den Paus". „Bij zulk een houding, zegt de „Vor warts", past ook die van een geestelijke die, naar wij aan ons Hannoveraansch partijblad ontleenen, op een vergadering van vrouwen, die zich wilden wijden aan den munitieaanma.a,k, de munitieproductie een Godsvraagstuk noemt". De nationaai-liberale, partij hield te Ber lijn een algemeen© vergadering, waarin dr. Stresemann het betreurd©, dal in het antwoord aan den Paus ook de vredes resolutie een rol heeft gespeeld. „Aan ontwapening", zeide hij, „mogen wij; niet denken. Wij mogen er niet aan denken, vrijheid in de ontwikkeling van het on derzeeërswapen, dat ons tegen Engeland sterk 'heeft gemaakt, uit de hand te geven". Enz. enz. Eerste Kamerverkiezing. In de Zaterdag gehouden vergadering der Provinciale Staten van Groninger* werd tot lid van de Eerste Kamer (va- cature-jhr. ,mr. E. Tjarda van Starkenf borgh Staehjouwer) gekozen mr. C. O. Geertsema(, aftredend Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, met 34 van de 42 uitgebrachte steromen, waar van er 8 blanco waren. Te Sneek i s een Duitsche vliegmachine gedaald, welke door de inzittenden wend in brand gestoken. Dezen werden daarop geïnterneerd. Nederland en Duitschland. In een verklaring over Duitschland's verhouding tot het neutrale buitenland, liet de Duitsche staatssecretaris van Kühlmann zich in zeer waardeerende woorden uit over de hulp en het lief de werk der Nederianiderlanders, den arbeid der Nederlandsche ambulance te Gleiwitz, de opneming van Duitsche kin deren, de uitwisseling en hel. herbergen van krijgsgevangenen. 'Over de commercieel© overeenkomst, die in hoofdzaak aan de Nederlanders kolen, en aan Duitschland voordeel op het gebied van het kredietwezen moeit verschaffen, wordt nog onderhandeld. Vol ledige overeenstemming is nog niet be reikt, daar echter aan heide zijden goede wil heerscht, is er, zoo zeide de staats secretaris, grond om te verwachten, dat men tot een resultaat zal komen. Nieuwe spoorwegkaartjes. Teneinde te voorkomen, dat bij overstel pende drukte aan de stationsloketten, door het algeven van gewone enkele reis kaarten voor de heenreis en tevens één voor de terugreis op denzelfden dag, de reizigers te lang zouden moeten wach ten op het afstempelen, zullen ingaande heden, 1 October, door de Spoorwegmaat schappijen voor de drukke verbindingen plaatskaarten worden afgegeven vaai het model der retourkaarten, geldig voor een reis en tevens voor de terugreis op „den zelfden dag, doch kostende „tweemaal" den enkelen reisprijs. Petroleum. De Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel heeft vastgesteld een Distributieregeling voor petroleum, uit sluitend ten behoeve van huishoudelijk gebruik, waaraan wij het volgende ont leenen Van Rijkswege worden petroieumdistri- butiekaarten ter beschikking: van do ge meentebesturen gesteld. Iedere kaart is voorzien van een aan tal. genummerde bons. Van iederen bon wordt door de Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel de geldigheidsduur bepaald; op ielierar* bon kan tijdens ziijin geldigheidsduur da aflevering [worden verzocht van een©, door den Minister te bepalen hoeveelheid petroleum. Voor de ontvangst van een 'petroleum- distributiekaart kommen alleen in aan merking; a. hoofden van gezinnen, die in hel. door dat gezin bewoonde perceel Df per- ceelsigedeelte inoch eenig gas noch elec- tricit-eit voor verlichtings- of boekdoel» ©inden kunnen bezigen, en niet zelve oorzaak zijn geweest, dat zij van over heidswege van bedoeld gebruik zijn uit gesloten. b. schippers, die op schepen wpnen en voor kunstlicht noch eenig gas noch elec-triciteil kunnen belzigen. Het verzoek om voor uitreiking van een petroleumidistributiekaart in aan merking te komen,, (wordt door belang hebbende gericht tot het gemeentebestuur, onder opgave van zijn gewonen leveran cier. Raatsbedoelde opgave woi-dt niet gedaan door schippers. Dezen kunnen voor het koopen van petroleum tegen den betreffenden bon le vering verzoeken van ©enen detaillist naar hunne keuze of bij een brugwachter of bij een sluismeester. Door de gemeenten zal van de uitge reikte kaarten kennis worden gegeven aan de voor levering aangewezen detaillisten, ieder voor [zooveel hem .betreft. Jezus Christus is niet gekomeD, om slechts een geestelijken vrede te brengen. Niet alleen een hemel- o schen maar ook een tijdelijken en aartfschen vrede heeft Hij ge 2 bracht, opdat alle Christenen slechts één lichaam en ééne ziel vormen. J IVO, bisschop van Chartrcs 2 (11e eeuw) Maximumprijs voor Lucifers. De Minister van Landbouw enz. heeft, voor Zweedsche lucifers een maximum- groothandelprijs vastgesteld van f 174.50 per kist, inhoudende minstens 10.000 doosjes, een maximum-tusschenhandel- prijs van 19 cent per pak, inhoudende minstens 10 doosjes, een maximum-klein- handelprijs van 22 ct. per pak, inhoudende minstens 10 doosjes en van 21/2 ct. per doosje, inhoudende minstens 55 stuks. Voor Hollandsche lucifers is vastgesteld een maximum-groothandelprijs van f 162 per kist, inhoudende minstens 10.000 doosjes een maximum tussehenhandel- prijs van 17i/2 ct.. per pak, inhoudende minstens 10 doosjes, een maximum-klein- handelprijs van 20 ct. per pak, inhoudende minstens 10 doosjes en van 21/2 ct. per doosje, inhoudende minstens 55 ct. Vorenbedoelde maximum-groothandel- prijzen zijn te verstaan loco Amsterdam, Rotterdam of fabriek en de maximum- tusschenhandelprijzen af pakhuis grossier. Beschuldiging weersproken. Naar aanleiding van de dezer dagen in de dagbladen verschenen mededeeling omtrent een door het Staatsdepartement te Washington gedane openbaarmaking van te New-York in beslag genomen do cumenten, waaruit zou blijken, dat van wege het Duitsche gezantschap zou zijn aangedrongen op besprekingen miet een Nederlandsche Commissie over verkoop van 300,000 kisten patronen en 200 ton buskruit, waaruit de ministers Lansing, Daniels en Baker tot de gevolgtrekking 'zonden zijn gekomen, dat Nederland „lou ter een pleisterplaats was voor contra bande-ladingen naar Duitschland", heeft onze regeering een officieele weerlegging van de feiten gegeven, waaruit blijkt, dat voor de gevolgtrekking, dat Nederland lou ter een pleisterplaats zou zijn voor con trabandeladingen naar Duitschland, niet de minste grond bestaat en dat deze ge volgtrekking dan ook geheel onjuist is. Goes. Algemeene Vergadering van de leden der Ver e eni gi n g „De Ambachtsschool" alhier, op Vrijdag 28 Sept. 1917, le 9 ure, in de sociëteit „V. O. V." De voorzitter, dhr. van Poelgeest, opent de vergadering en spreekt een bizonder woord van welkom uit tegen den heer Bonthuis ,die in de gelederen van het bestuur is opgenomen en de functie van penningmeester zal vervullen. Deze dankt op zijn beurt ên belooft zijn beste krach ten te besteden voor de vereeniging. De secretaris, dhr. Hajenius, leest de notulen der laatste en voorlaatste leden vergadering voor, welke ongewijzigd wor den goedgekeurd. Daarna wordt de. begrooting voor 1918 in behandeling genómen. Deze is dezelfde, als welke gezonden is naar Rijk, Provin cie, Gemeente enz., ter verkrijging van subsidie en is gebaseerd op uitbreiding der school en de oprichting eener vak school voor 'meisjes. De aangevraagde subsidie is door den minister op de begrooting geplaatst; de Provincie heeft de eerste, nl. voor uitbrei ding der school, goedgekeurd en die voor de vakschool voor meisjes tot de najaars zitting uitgesteld. De gemeente Goes en het Burgerlijk Armbestuur hebben even eens de subsides goedgekeurd. Na deze mededeelingen leest de pen ningmeester de begrooting voor. De sala rissen voor directeur en leeraars worden aanmerkelijk verhoogd, de' grondslag is gelegd naar gegevens van andere vak scholen. Het totaal van uitgaven en ontvangsten is f 30.836. Het salaris van den concierge wordt verhoogd door het bezit van vrij wonen, vuur, water en licht in de toe komst. Eveneens is een bedrag uitgetrok ken voor een motor, daar er bij de uit breiding meer werk zal gemaakt worden van het bankwerken, dat in den Iaatsten tijd van meer belang is dan het vuur werken. Daarna wordt de begrooting voor de jongensschool goedgekeurd. De begrooting voor de vakschool van meisjes, welker uitgaven en ontvangsten zijn geraamd op f 14.500, wordt even eens ongewijzigd aangenomen. Daarna komt aan de orde punt 2 der agenda: voorkomende zaken. Niemand echter iets te bespreken hebbende, zegt de voorzitter, dat, gegeven den huidigen toestand en aangezien de subsidies wel alle zullen verleend worden, het bestuur zich voorstelt de vakschool voor meisjes het volgende jaar te openen. Daarna sluit de voorzitter onder dankzegging de ver gadering, welke zeer matig bezocht werd. Onze Kath olieke leesbiblio- t h ee k wordt binnenkort verrijkt met een aantal nieuwe hoeken, werken van goede schrijvers en schrijfsters als Benson, Flo rence Barclay, Bazin enz., waardoor een schal van prachtige uitspanningslectuur aan de reeds aanwezige rijke collectie wordt toegevoegd. Men steune dus onze bibliotheek, want zij verdient het in alle opzichten. Naar wij vernemen wordt aan de herhalingsschool, uitgaande van ons pa tronaat, een hoogere klasse toegevoegd en zal, wanneer dit opneemt, een nog grootere uitbreiding gegeven worden aan het zoo nuttige herhalingsonderwijs. Daarom, Roomsche ouders, steunt uw patronaat; het. is in hel belang uwer kinderen. Middelburg. In de wachtkamer van het postkantoor is voor hen, die wachten op een intercommunaal telephoon aan sluiting een makkelijke houten bank ge plaatst, zeker een goede en welkome maatregel, daar men tot nu toe moest staan wachten of een der tatoouretteini uit de cellen wegnemen. Gemeenteraad van Vlissingen. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeente raad van Vlissingen, onder voorzitter schap .van den burgemeester. Medegedeeld werd o.a. de beslissing van den Kroon inzake de salarieering van het onderwijzend personeel van het Openbaar Lager onderwijs, waarbiji het raadsbesluit van 7 December 1917 wordt goedgekeurd. Overgelegd werd een adres van de on derwijzeressen in de nuttige handwerken', waarin zij verzoeken voor het onderwijs in de nuttige handwerken buiten de ge wone schooluren overeenkomstig den wensch van Ged. Staten te willen bren gen op f 1 per wekelijksch lesuur. Een verzoek van Wi. Verb age omi op nieuw voor 7 jaar of langer, ingaande 1 November a.si. een perceel grond aan het Koopmiansvoetpad te mogen pachten. Het reeds gepubliceerde adres van het plaatselijk arbeiderssecretariaat inzake la ge aardappelprijs en brandhoutdistributie. De begrooting van de kamer van koop handel en fabrieken voor 1918, aanwij zend een eindcijfer van f 400, met een post toelage :uit de gemeentekas ad f 187,47. Aan den heer G. Lotteri-ng; .werd eer vol' ontslag verleend als I eeraar in de werktuigkunde aan de burgeravondschool' en avondschool voor handwerkslieden. Tot léeraar in de gymnastiek aan de Hj. B. S.., waarvoor de aanbevoling; be stond uit de heeren 'L. van der Steen, te Assen en A. C. Kieviet te Vlissingen, werd benoemd de heer L. van der Steen te Assen. De Exportcentrale. Naar aanleiding van een schrijven van den directeur der Vereeniging van Neder landsche gemeenten, wenscht de minister van Landbouw, Nijverheid en Handel voor ultimo September te vernemen of en zoo ja, tot welke bedragen de gemeenten wil len deelnemen in het kapitaal van de N. V. „Nederlandsche uitvoermaatschap- pij" in het kort genoemd „de Exportcen trale". Het kleinste bedrag der aandeeien zal f 1000 zijn en waar niet valt te ontken nen het belang der gemeente, vooral niet het oog op het bezit barer haven bij do totstandkoming der exportcentrale, stellen B. en W. voor voor f 1000 deel te nemen in het aandeelenkapitaal en deze som te betalen uit do reserve der havenexploi- taiie. De commissie voor de financiën ad viseert voor f 5000 deel te nemen. Hiertoe wordt door den Raad besloten. Geen glasfabriek. Daar de aandeelhouders der naamlooze vennootschap, die verleden jaar grond in pacht kreeg voor het bouwen van een glasfabriek aan den Singeiweg, thans be sloten hebben de fabriek elders te bou wen, verzoekt de directeur het erfpachts contract te ontbinden. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen, maar onder voorwaarde, dat de Vennootschap bij wijze van rouwkoop, nog het volgende jaar pacht betaald en tevens de kosten van het rooiement van het contract. De commissie voor de financiën adviseert tot aanneming van dit voorstel B. en W. stellen voor aan J. Puijpo, die zich beklaagde over schade door het leggen van een gasbuis in door hem ge pachte grasrand langs de Rozengracht en die f 10 schadevergoeding vraagt, te be richten, dat hij aan een verkeerd adres is. Hij pachtte het gras van de Domeinen pu de aangrenzende gronden behooren aan de Vereeniging tot verbetering der Volks huisvesting. Verbouw v 0 e d i 11 g s g e w a s -s -e -n. Naar aanleiding van een rapport van den heer C. Stevens, rijkslandbouwleeraar in Zeeland, stellen B. en W. voor het weiland, dat daarvoor geschikt, is en dat aan de gemeente behoort, te scheuren. De pacht zal dan worden opgezegd of de pachters zelf in de gelegenheid worden gesteld te scheuren, maar dan wordt de pacht aanmerkelijk verhoogd. Een en an der geschiedt voor het verbouwen van voedingsgewassen. De commissie voor de finantiën ver- eenigt zich met dit voorstel. Verplichte winkelsluiting. Naar aanleiding van het verzoek van de afdeeling Vlissingen van „de Hanze", 0111 over te gaan tot het maken van een verordening, waarbij bepaald wordt, dat de winkels, behalve de sigarenwinkels en met uitzondering van den Zaterdag, te 9 uur moeten gesloten worden, is door den commissaris van politie een rapport uit gebracht, waarin deze ten sterkste ont raadt thans tot het maken van zulk een verordening over te gaan, nu lichtbespa- ring en kolennood, welke toestand zich telkens wijzigt, het onmogelijk zou kunnen maken de verordening te handhaven. B. en W. stellen daarom voor, met het oog op de tijdsomstandigheden, afwij zend op het verzoek te beschikken. Na zeer uitvoerige discussie werd eerst met 16 tegen 3 st. verworpen een voor stel' van den heer Merckens óm aan B. en Wi. op te dragen prae-advies uit te brengen over het al of niet wen- schelijke van verplichte winkelsluiting, terwijl de raad 'zich later met algemee ne stemmen voor zulk een verplichting uitsprak en aan B. en W. opdroeg, eens verordening 'te ontwerpen, echter zonder eenige haast, omdat de tegenwoordige tijdsomstandigheden zich voor zrdk een invoering thans niet leenen. Regeling gasverbruik. Buiten de agenda om werd nog in be handeling genomen een voorstel van B. en W. inzake de bepalingen voor het verbruik van gas. Langdurig werd gesproke nover de gas- en electriciteitsrantsoeneering en ten slotte I het voorstel dienaangaande van B. en W. aangenomen. Voor particuliere woningen wordt het I minimum der rijksregeling ais maximum I voorgesteld te verkrijgen tegen 12 cent I per M3. bij een meerder gebruik moetl worden bepaald voor de eerste 10 M3.1 25 en voor de 20 volgende 50 cent. Voor munt.gas bedragen deze cijfers 121 en 13 cent. Voor het tijdvak vail 1 Oct.1 April I zal 180 M3. voor verwarming worden I toegestaan. Voor verlichting van winkels zal nog eenzelfde hoeveelheid als voer particu-l iiere woningen extra worden toegestaan I en voor café's enz. in October 32, No-1 vember 38, December 42, Januari 40,1 Februari 35 en Maart 29 M3. Voor café's is de prijs 15 cent. Voor winkels I en café's moet bij meerder gebruik vooll de eerste 10 M3. 25, voor de volgende! 30 M3. 50 cent worden betaald. Bij overT treding kan worden afgesloten, met be roep op B. en W. Verder wordt bepaald, dat gedurende! het betrokken tijdvak het verlichten vanl gangen verboden is, evenals van étala-l ges, verder dat winkels met uitzondering! van die waar uitsluitend sigaren worden! verkocht, tot 8 uur en Zaterdags tot 101 uur licht mogen branden en de sigaren-I winkels op alle dagen, behalve Zondags! tot. 10 uur een pitje met betrachting vanl de grootst mogelijke zuinigheid. Bepaald! wordt ten slotte, dat winkels waaraan! een verlof is verbonden als gewone win! kels worden beschouwd. 's Heer Arendskerke. Bij den landbon l wer van der Maale alhier, is in den! nacht van Zaterdag op Zondag voor een! belangrijke som ajuinzaad gestolen. Dfl politie doet ijverig onderzoek. Rilland-Bath. Dezer de politie gelukken een Griek te betrappen op he zakken met gerst, die h hij dhr. Butijn. De aai dirokt naar Middelburg g in verzekerde bewaring Wemeldinge. Werden Burgemeester partijen stc ten de distributie om in bezit genomen, tha,n: officier van een nabur een partij van plm. 20( genomen en weggevoerd. 's Gravenpolder. I11 d< den raadsvergadering v tegenwoordig. De salaris onderwijzers is aangelioi ting voor 1918 is vastge en uitgaaf op f 16111.53 voor onvoorzien van f21 moeten betaald worden distributie en te veel gen derwijzers over dit jaar. omslag is f6000 uitget gestane maximum. Eene voor 1918 is toegekend Nederl. Werkliedenhonc reclames hoofdelijken 0111 hand gewezen. Hoedekenskerke. Vrijds gaderde de gemeenteraar ving waren de heeren en J. Louisse afwezig, In behandeling kwam grouting 1918. Deze wer' ontvang en uitgaaf tot f 19715.84. De hoofdei, omslag, f 6500 uitgetrokken, terwi onvoorziene uitgaven sa groot zijn. Do jaarwedde van dei wachter werd daarbij ver evenals die van den gen Medegedeeld werd, da Armbestuur f400 zal hij voering van de Distribut en f350 voor subsidie ii den geneeskundigen dien Hansweerd. De douane hebben op het schip „Os, groole partij (250 K.G.) s dekt, bestemd' voor fran naar Antwerpen. De schi lijk naar 'Middelburg geb is in beslag genomen. Zierikzee. Hier, waar de zomertijd was verte öiis wijziging gebracht ten het. publiek veroorzaak De gemeente-secretarie derom geopend op de lesuren der openbare la bracht yoorlóopig van 8 1 Va- 3i/2 uur, zulks met tober a. s. Terneuzen. Vrijdagnac Duitsche vliegmachine b geduikeld. Een der inzi ficier, die bij; den val 1 naar Middelburg vervoe dere inzittenden zijn naai om geïnterneerd te won kwam y/m Londen en Clinge. Herbenoeming 15 October tot bürgemees F. Vercauteren. Oostburg. Zaterdagnan halfdrie en halfvier machines over gevlogei het Westen en gaan Zuiden. Vermoedelijk gelach© vliegmachines, hadden geworpen in Bel) komst was het, of' zij door Duitsche vliegers, vliegmachines geschoten trailleurs'. Op onze kus Belgische kust werd er v machines geschoten. Een machine is met motor-'d Zuidzande. De twee in? zijn geïnterneerd en na; bracht. Domburg. Dondei'dagnai den Bijks- en gemeentevei twee militairen op heeterc ingebroken hadden in het Leeuw." Het ontvreemd den bevonden en in bes! verhoor werden zij ter steld van de militaire aut Het gebeurde in de Hel Ned. Corr.-bureau de ambtelijke rapporten gebeurde met de Duitse! de Wielingen in hoofdzaa hiet de vermelde persw Nadrukkelijk kan echte gesproken, dat uit de tuigen op de Nederland zou zijn geschoten en ning van die boot gekwei van dat schieten waren N.B. Nader vernemen inbeslaggenomen watert* den waterweg naar hu oord worden vervoerd. T tuigen de hand werd de "Duitschers een deel niek, dat een nieuwe moet zijn, stuk te slaai ter belet. Red. Kieskring Zee Voor zoover ons bekei /alle R. K. Kiesvereenigir

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2