KERKNIEUWS. ONDERWIJS Rechtszaken. BINNENLAND. SPORT EN SPEL. Laatste Berichten. financieele Mededeelingen Vlissingen. Twee Duitsche vlieg tuigen zijn Woensdag door een Neder landsch© torpedoboot in de Wielingen neergeschoten. De vliegtuigen zijn de haven binnengesleept. Een aviateur, die ernstig gewond was, is naar het gast huis overgebracht; de drie andere zijn ge ïnterneerd. Over het gebeurde verneemt de „Ttel." de volgende bijzonderheden: Woensdagnamiddag, omstreeks vijf uur, moest een groote Duitsche hydroplaan een noodlanding doen in de Wielingen, niet ver van de Zeeuwsch-Vlaamsche kust, bij Kadzand en bij het daar gestationeer de Nederlandsche onderzoekingsvaartuig. Door dit vaartuig werd een der beide inzittende aviateurs overgenomen, maar de tweede weigerde zijn machine te ver laten'. Intusschen naderde van Vlissingen een torpedoboot. Deze zette een jol uit met gewapende macht en de koppige Duit scher moest nu wel overstappen en naar het marine vaartuig meevaren. Men had reeds opgemerkt, dat hij voor de verschij ning der jol met zijn kijker de hori zont afzocht; waarschijnlijk had hij met zijn draadloos toestel om assistentie ge seind. Pas was hij aan boord of twee Duitsche vliegtuigen verschenen en kwa men boven Nederlandsch gebied. De Ne derlandsche torpedoboot nam hen onder vuur en ze trokken af. Alen meende, da.t de zaak nu afgeloopen was en men kalm met het interneeren voort kon gaan, wat immers het doel was geweest van de komst der torpedoboot, maar eensklaps verschenen er vijf of zes Duitsche vlieg tuigen van Zeebrugge. Drie der Duitsche hydroplanen kwa men 'n heel eind boven Nederlandsch gebied, de andere bleven wat achter en een zelfs vrij ver, waarschijnlijk om te waken tegen Britten. Een der drie eerste kwam zeer dicht bij de torpedoboot. Er zaten twee mannen in, de bestuurder en een reeds bejaard officier, misschien de flotille-conunandant. Deze laatste stond te roepen en te tieren en wilde blijkbaar een gesprek aangaan over territoriaal ge bied. De commandant van het marine vaartuig gebood hem te stoppen, maar de Duilscher weigerde. Een waarschu wingsschot boven de machine had tot gevolg, dat de Duitscher trachtte te ont snappen. Deze twee hydroplaans zullen wel de aandacht van de beschadigde ge interneerde machine hebben moeten aflei den, zoo-dat de andere vliegtuigen, die er om zweefden, haai- konden meesleepen, maar voor ontsnapping was 'tnu te laat. De mariniers der torpedoboot stonden met het geweer bij de verschansing. De commandant gebood vuur en een salvo barstte los. We moeten er bijvoegen, dat boven de torpedoboot verdachte rookwolk jes van barstende projectielen zichtbaar waren. Men weet niet vanwaar ze kwa men. Een aantal kogels trof de Duitsche Hy droplaan die had willen vluchten. De be stuurder stortte achterover, de torpedo boot botste tegen de schuitjes van het vliegtuig. Splinters vlogen op. Blijkbaar onder den indruk van dit flink optreden kwam de officier op de torpedoboot over. De geraakte vlieger stond nog op, wan kelend en bloedend strompelde hij tot bij het Hollandsche schip-. „Ichi bin ver- wundet!" riep hij. Men haalde hem aan dek. Een andere Duitscher kwam nu bo ven de torpedoboot. Ook hij werd onder vuur genomen en moet geraakt zijn. De anderen bleven wel in 't zicht, inaar o(p eenigen afstand. De torpedoboot yer- trok. De gewonde werd aan boord ver bonden. Zoo waren er nu vier Duitsche avia teurs gevangen. De torpedoboot bracht ze te Vlissingen aan wal, een dokter der marine onderzocht en behandelde on middellijk den gekwetste. Deze is door twee kogels in de borst getroffen en werd naar het ziekenhuis getransporteerd. Aan „de Maasbode" wordt gemeld ,dat de torpedoboot die de vliegtuigen heeft opgebracht de „G 16" is geweest. Een viertal leden van de bemanning zijn ge wond. Volgens verklaring van de man schappen werd uit de vliegtuigen op de „G 16" geschoten. De „Nieuwe Ct." schrijft: Indien de lezing, die de „Tel." geeft van het gebeurde bij Cadzand juist is, dan heeft hier een zeer ernstige schen ding van de grens onzer territoriale wa teren plaats gehad, nog verergerd door het verzet dat werd geboden tegen een maatregel, waartoe onze autoriteiten vol komen het recht hadden. Is het bericht onjuist, dan zal de re geering stellig niet aarzelen, den juisten loop van zaken bij dit incident mede te deelen. Wordt het bevestigd, dan zal een scherp protest niet uit mogen blijven, dat bijzondere kracht krijgt door de gelukkige omstandigheid, dat den Duitschen vliegers is gebleken, dat zij niet ongestraft de grens van onze territoriale wateren kun nen schenden. Heden vergaderde de raad dezer gemeente. (Het uitvoerig verslag van het daar verhandelde, zal in ons volgend nummer een plaats- vinden, wat ons lie den niet mogelijk was. Red.) Het PI. Comité der Kath. Soc. Ac tie alhier besloot tot het houden van een Vredesdag alhier op 14 Oct. (N.B. Deze vredesmanifestatie valt mooi samen met die te Goes. fUs nu ook te Middelburg, Zierikzee en Tho- l'en iets dergelijks kon geschieden, dan zou de komende Octobermaand, die staat, in het teoken van 0. L. Vrouw v. 'd. Allerheiligsten Rozenkrans, to vons Koningin des vredes, een heer lijke, eendrachtige vredesuiting van het Katholieke Zeeland benoorden de Schel de te aanschouwen geven. -Red.) Hansweerd. Donderdag werden alhier gevankelijik naar Middelburg overgebracht zekere Q en 0., die verdacht weiden in don nacht van 25 op 26 September aardappelen gestolen te hebben, 's Avonds zijn ze echter weer op vrije yoeten ge steld. Schore. Een paar werklieden, bezig met het rooien van aardappelen voorMen heer B. alhier, verstopten in het wagen huis van een boer 12 IJL. aardappelen, omi die .bij gelegenheid naar "hun wo ning te laten "brengen. Toen ze daartoe het oogenhlik gekomen achtten en de voerman kwam om ze op te laden, werd do diefstal ontdekt en de dieven naar Middelburg gebracht. (M. C.) 's Heerenhoek. Bij de R. K. Kiesvereeni- ging ontmoette het voorstel, het Provin ciaal Bondsbestuur tevens als Kieskring- bestuur te erkennen van geene zijde te genkanting. Baarland. In zijn Donderdag gehouden vergadering besloot do Raad, omi de jaar wedden der onderwijzers al-dus te regte- len. Het hoofd f 1100f 1400 met vrijo woning; de onderwijzers f650f 1000 met f50 woninghuur. 't Maximum wordt be reikt na 16 dienstjaren. Deze regeling treedt 1 Januari '18 in werking'. Met in gang van denzelfden datum worden de volgende verhoogingen toegekend: de ge meenteveldwachter f65; de gemeentebo de f 35de gemeente-ontvanger f 50de onderwijzeres in de nuttige handwerken f25; do kantoorhoudster f25; de klok luider f5, terwijl het dagloon van den kantonnier in den winter f 1,25 en in den zomer f 1,75 zal bedragen. De gemeentebegrooling 1918 werd vast gesteld; het te heffen bedrag H. O. zal bedragen f 4600. De winkeliers hebben besloten, hun winkel o-mi uur '9avonds te sluiten; Zaterdags /om- 9 uur. lerseke. Tegen 1 Januari a.s. is door den heer W. Goedheer ontslag gevraagd als directeur van den gemeeinteJ ijken rei nigingsdienst. (Z.) In den nacht van Dinsdag op Woens dag is bij den heer Z. aan den Haven- dijk een belangrijke hoeveelheid steenko len ontvreemd. Daders natuurlijk onbe kend. (Z.) '8 Heer Abtskerke. Vanaf 16 October krijgen de buitenwijken dezer gemeente 2 postbestellingen. Wfssenkerke. In den Spieringpolder ge meente Wissenkerke is een Duitsche pa pieren luchtballon van 21/2 M. hoogte, neergedaald. Er stond op vermeld: kan vernietigd worden. (Z.) 's Heer Arendskerke De raad dezeir gemeente besloot in zijne gisteren gehou den vergadering naar aanleiding van een verzoek van het bestuur van de Am bachtsschool te Goes, lid te worden dier inrichting voor oeno jaarlijksicha bijdrage ad f 10. Een verzoek van den heer P. Kousemaker te 'sHeer Hendrikskinderen om verhooging zijner jaarwedde als hulp- telegraafkantoorhou-der aldaar, werd aan gehouden en besloten dit verzoek opnieuw ter tafel te brengen bij 'de behandeling der gemeentebegrooting voor het dienst jaar 1918. Kwadendamme De St.ct. bevat de sta tuten der Ver. Patronaatscommissie on der bescherming van den Heiligen Aloysi- us te Kwadendamime. Deze vereeniging stelt zich ten doel, in overleg met de ouders, de godsdienstige, zedelijke en maatschappelijke vorming der R.-K. jongelingen der parochie Kwaden damme te bevorderen. Oud-Vossemeer. Do R. K. Kiesvereeni- ging besloot in hare jongste vergadering dat het bestuur van den Pro-v. Bond van R. K. Kiesvereenigingen in Zeeland b-lijve als kieskringbestuur, volgens het nieuwe stelsel van de Evenredige Vertegenwoor diging. Sluis. Do R. K. Kiesvereeniging alhier besloot in hare jongste vergadering, dat het Prov. B-ondsbestuur tevens zij- aan gewezen als het Kieskringbestuur. -De 'ko-mmiezen alhier bekeurden deze week een zekere S. uit deze ge meente, wegens ongedekt vervoer van 32 stukken harde zeep. Hulst. Maandag 1 October a.s. zal de bekende Belgische zanger dhr. Em. Hul- lebroeck ook hier een liederenavond ge ven, in het hotel „Het Wapen van Zee land". Biervliet. Drie bekende smokkelaars hadden vijf stuks vee van verschillen de eigenaars in één weide gebracht, om bij' gunstige gelegenheid over de grens te brengen. Do kommiezen, de Rijks- en gemeenteveldwachter bekeurden de drie heeren wegens diefstal; twee ervan zijn thans in verzekerde bewaring' te Middel burg. Oostburg. Donderdagmorgen vlogen 4 en des middags 10 vliegtuigen over onze gemeente. Er werd op geschoten. De levering van aardappelen voor de maand October ten behoeve yan het geheele garnizoen van Walcheren is opgedragen aan de Gebroeders Rolier te Middelburg. Naar wij vernemen zullen de zaken van de ,,N. V. Crediet-Bank en Handels- vereeniging te Oostburg en IJzendijke in liquidatie vanaf 1 October a.s. in dezelfde gebouwen worden voortgezet door Hen driks© en Go's Bankiers en effectenkan toor te Middelbulig. KALENDER DER WEEK. Van 30 Sept. tot 7 Oct. 1917. Zondag 30 Sept. Achttiende Zondag na Pinksteren V (bl. 958), D (bl. 938); ge dachtenis v. d. H. Hieronymus V (bl. 2003), D (bl. 1388). De gebeden na de stille H. Mis op bl. 120. Vóór de Hoog mis zegening met wijwater V j[bl. 10, D (bl 69); na de. Hoogmis gebed voor de Koningin V (bl. 53), D, (bl. 122.) Vespers op bl. 137*. Maandag 1 Oct. H. Bavo V (bl. 36*), D (bl. 139*). Dinsdag 2 Oct. H. H. Engelbewaar ders V (bl. 2005), D' (bl. 1391); gedach tenis v. h. Octaaf v. d. H. Bavo V (bl. 36*), D (bi. 139*). Wqensdag 3 (Oct. H. H. Broeders Ewald V (bl. 39* en 1044), D (bl. 141* en 191); 2de gebed als gister. Donderdag 4 Oct. 11. Franciscus V (bl. 2008), D (bl. 1393); 2de gebed.als Dins dag. Vrijdag 5 Oct. Mis v. h. Octaaf v. d. H. Bavo V (bl. 36*), D (bl. 139*); ge dachtenis v. d. H. H. Placidus enz. V (bl. 2011), D (bl. 1395 en 192); 3de gebed „Concede" V (bl. 1290), D (bl. 105). [Of wel: Mis v. h. H. Hart V (bl. 1688), D (bl. 1006)]. Zaterdag '6 Oct. H. Bruno V (bl. 2012 en 1086), D (bl. 1395 en 227); 2de ge bed ais Dinsdag. De gewone orde der II. Mis, die iede- ren dag terugkeert, begint op bl. V 11 D 71. De bladzijden met V geteekend verwijzen naar het „Volksmisboek" en de bladzijden met D geteekend naar het „Mis en Vesperboek" van Desclée. Zondag 30 Sept. Achttiende Zondag na Pinksteren, Epistel: 1 Cor. I 48, Evan gelie: Matth. IX 18. i1 Kerklijst van 's Heerenhoek. Zondag 30 'September. Zondag. De H. Missen zijn te 6'/g, 8 en 91/2 uur. 's Middags te l'/2 uur ca techismus en te 2V2 uur Vespers met rozenhoedje voor den vrede. Na de Ves pers gelegenheid, om de bocht- en hoofd gelden te betalen. Deze week dagelijks de gewone cate chismus. Eiken morgen te 5 uur wordt 3e H. Communie uitgereikt. Maandag begint de Octobermaand, bij zonder toegewijd aan Maria, Koningin van den Allerheiligsten Rozenkrans. Vol gens pauselijk voorschrift wordt eiken dag gezamenlijk het Rozenhoedje gebeden. In de week zal dit geschieden na de H. Mis van 8 uur, waarna de zegen met het Allerheiligste zal worden gegeven, 's Zaterdags echter onder het gewone lof en 's Zondags onder de Vespers. Maandag ook het feest van den H. Bavo. Dinsdag vieren wij het feest der H. Engelbewaarders. Donderdag het feest van den H. Fran ciscus van Assisië. Zaterdag van 36 uur gelegenheid 0111 te biechten, 's Avonds te 6 uur lof Ier eere der H. Maagd met rozenhoedje voor den Octobermaand en het gebed voor den vrede. Zondag vieren wij het feest van den Allerheiligsten Rozenkrans. Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag avond Bonsondergang kan men 'in onze kerk verdienen, behalve de gewone af laten, een volle aflaat, zoo d i k w ij 1 s men pnze 'kerk bezoekt, en bidt tot in tentie van Z. H. den Paus, nadat men waardig gebiecht en gecommuniceerd heeft. De zelatricen van de Broederschap van den Allerheiligsten Rozenkrans worden verzocht, de offertjes voor de Broeder schap op te halen. Retraites te Seppe. Alen schrijft ons: De retraite voor dienstplich tigen van 5 tot 8 Oct. is voltallig; nog zal een retraite voor dienstplichtigen worden gehouden van 16 tot 19 Oct. (vergoeding f4.50.) Goes. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr, School in de Nieuwstraat, mej. J. de Graaf te Westkapelle. Op de voordracht voor leeraar gym nastiek aan de Hj. B. S. te Vlissingen zijn geplaatst, L. v. d. Steen te Assen 'en A. 'C. Kiviet te Vlissingen. Geslaagd té Utrecht voor apothe. kersassistente mej. A. M. Buskop te Vlis singen. Voor telegrafist zijn te 's Gravenhage geslaagd de dames A. C. Andriessen en A. E|. Verhage en de heer A. Steve- ninck te Vlissingen. Het Bijzonder Lager Onderwijs in druk en nood. Het wordt inderdaad, aldus de „Stan daard" .een ongehoorde wanverhou ding tusschen Openbaar en Bijzonder On derwijs. Neem b.v. Zaandam. Daar zijn de bijzondere scholen in de noodzakelijkheid geweest het toch reeds vrij hooge schoolgeld, in dezen duren tijd nog sterker te verhoogen, wilde mien het hoofd boven water houden en aan de onderwijzers een kleine salarisverhoo- ging, door don nood der tijden meer dan noodzakelijk, toekennen. En het openbaar onderwijs? Daar zijn nu reeds de onderwijzierssa- laris'sen meer dan f 600 per jaar boven het verhoogde salaris van de bijzondere onderwijzers, terwijl bij het gemeentebe stuur plannen aanhangig zijn, deze sala rissen nog aanmerkelijk te verhoogen. En wat het schoolgeld betreft? Dat ook reeds betrekkelijk laag. is. Dit zial worden verlaagd, naar in den raad 'werd te ken nen gegeven. Verschillende ouders, die overigens het bijzonder onderwijs' boven het openbaar verkiezen, nemien hun 'Kinderen van de bijzondere scholen en zenden ze naar de openbare, omdat het verschil in school geld hun te sterk wordt. De concurrentie ten top. En zoo zijn er meer plaatsen. Hoe lang zal deze toestand nog moeten voortduren Onderwijzerssalarissen. Op de schriftelijke vragen van de heeren Van der Molen, Gerretson ein Van Wijnbergen, betreffende de omderwij- zerssalarissen, luidt het antwoord van den minister van binnenlandsche zaken: Indien door ambtenaren van de rijks inspectie op het lager onderwijs een vorm is vastgesteld voor de beoordeeling van salaiisregelingen ten behoeve van open bare onderwijzers, zal dit geschied ziijn ter uitvoering van art. 100, juncto art. 99, der wet op het lager onderwijs, dat den inspecteur opdraagt, zoo noodig in overleg te treden met de gemeentebestu ren en dus buiten den minister om. In hoeverre de jaarwedden van deize onderwijzers verhoogd moeten worden, hangt van plaatselijke omstandigheden af de vraag leent zich dus niet voor een algemeen antwoord. Het standpunt, door den minister inge nomen ten opzichte van eeme verhoo ging, uitsluitend ten behoeve der bijzon dere onderwijzers, ten laste van 's rijks kas, blijkt uit het antwoord op de vrar gen van de heeren Van Wijnbergen c. s1., ingezonden onder dagteekeming van 31 Juli "j.l. Arr.-Rechtbank te Middelburg. Ter zake van overtreding der wet op den burgerlijken stand (niet teekenen van een akte; is Donderdag J. G. V. M. G., 27 jaar, ambtenaar van den burgerlijken stand te Philippine, veroordeeld tot 3 geldboe ten ieder van f 1, subs. 1 dag hechte nis voor iedere boete. (Z.) De rechtbank te Aliddelburg heeft hei den veroordeeld wegensDiefstalP. M. 30 jaai( arbeider te Terneazen, thans gedetin. 9 .mi. met aftrek voorarr.F. J. P. K- 34 j., werkman, Terneuzen, f 7 b. ,s|. 7 d. h.J. A. 54 j„ huisvrouw P. H. te Sas van Gent f10 b. s, 10 d, h.; E. V., 18 j, landb.-knecht te Bier vliet, f 15 b. af. 15 d. h. Strooperij: F. J. R., 19 j„ P. Vj, 19 j„ D. :C, S. 16 j„ allen te Axel, iedér f5 b„ voor de eerste twee s. 5 d. h. en voor den laatsten s. een week tuchtschool. Een voudige beleediging: L. C. R., 33 j. huis vrouw G. V. Westdorpe, f 10 b. s. 10 d. h.; J. K. 33 j. boomkweeker te We- meldinge T5 b. .9. 5 d. h.' Heling: J. .P G. 28 j. werkman te Goes, twee m. gev.-straf; E. v. A. 25 j. landbiknecht ,te Biervliet f 15 b. s. 15 d. h. Alishan- deling: S. A. 28 j. varensgezel te Alid delburg 7 b. .si. ,7 d. h. en J. 'AL 29 j. varensgezel' te Aliddelburg f3 b. s. 3 d. h. Misshandeling v. een ambtenaar: .G N. 29 j. klompenmaker te Hulst, een maand gev.-straf. WederspanningheidP. 0. 43 j. varensgezel te Terneuzen, f 15 b. s!. 15 d. h. en J. B. G'. 29 j. koop- jfflan te Hoofdplaat f 20 b. s'. 20 d. h. Verboden uitvoer: J. J. 43 j. schipper te Dordrecht, gedetin. 2 mi. met aftrek voorarrest. Overtreding rijksbelastingen R. V. 'C. 25 j. At- J- V. 42 j. beiden te Clinge, ieder fl b. s. ld. h., M. J. D. 53 j. huisvrouw D. J. V„ Sas van Gent f5 b. s. 5 d. h. Weigering visi tatie: M. A. M. 50 j. veldarbeidster, zon der bekende woon- of verblijfplaats, M. A. de V. 25 j. te Rede, V. M. V. 27 j. huisvrouw A. L. G. te Eede, E. L. 19 j. land.-knecht te Bergen op Zoom, ieder f 10 b. isl. 10 d., H. M. 22 j. sol daat te Locheml f 25 b. S. 25 d. h. Vrijgesproken werd B. J. v. 0. 53 j. ladb.-knecht te Hoek, beklaagd^van be leediging van een ambtenaar. Tweede Kamer. (Zitting van Donderdag.) Interpellatie Rutgers betref fende d e kolenvoio rzli.ening'. Interpellant heeft zich afgevraagd on der wiens verantwoording de onderhan delingen -die zaak betreffende worden ge voerd. Of de [geheele regeering het eens is met minister Treub, dat geen Nederlandsch kapitaal naar het buitenland mag gaan? Welke toestand de verschillende ge voerde onderhandelingen hebben ge- bracht in de kolenvoorziening (Of de regeering zich wel heeft ver zekerd, dat geen invoer van kolen heeft plaats gehad buiten het Rijkskolenbureau? Welke maatregelen zijn genomen voor het 'beschikbaar stellen van kolen? Waarom gemobiliseerde mijnwerkers geen verlof krijgen? Waarom de kolen niet zOoveel moge lijk te worden vervoerd? Welke de positie is van de Brandstof- commissie? iOf het inderdaad .waar is, dat aan ver schillende gemeenten niet bestelde kolen zijn geleverd en of kolen ook in da distributiewet zullen worden opgenomen. Minister Cort van der Linden zegt, dat onderhandelingen zijn gevoerd onder ver antwoordelijkheid van de Alinisters van Buitenlandsche Zaken, Finantiën en Land bouw. De beantwoording van de vragenl twee en drie is niet in 's lands belang, Minister Posthuma beantwoordt de ove rige vragen. Invoer, anders dan voor het Rijkskolenbureau, worden belet 'door do voorschriften der grenskantoren. Binnenkort zal van de mijnen in Lim burg per dag 2000 ton bruinkolen 'kun nen worden afgeleverd. De mijnen be schikken over voldoende arbeidskrachten en eerst moeten alle geïnterneerde mijn werkers in dat bedrijf zijn overgebracht voor verlof wordt verleend voor dienst plichtigen. Het vervoer te water geschiedt zooveel mogelijk. Brandstoffencommissies zijn organen van het Rijkskolendistributie, bureau. De levering van niet bestelde kolen is niet bekend. Ten aanzien Van de distributie aan den kostende prijs ver wijst spr. naar de komende wet. Dhr. Rutgers verklaart 'zjc'h hierna niet voldaan. Dhr. Vle Jongh klaagt over onregelmatige distributie. Goes. In een daartoe Donderdagavond j.l. belegde vergadering werden de voet- ialvereenigingen „Zeeland Voor- u i t" - „V o o r w a a r t s 'Combinatie" samengesmolten tot ééne vereeniging, waaraan de naam werd gegeven van G(oesche V(oetbal) V(ereeniging). Per telefoon. DEN HAAG. Blijkens officieele berich ten heeft onze delOgatie in Amerika nog weinig moeilijkheden overwonnen. De uit voer van veevoeder zal ".wel niet wor den toegestaan evenmin als die der grond stoffen voor handel en industrie. Om trent den graanuitvoer wordt eerst be slist als Amerika den oogst kent en het weet ofen hoeveel er voor Nederland kan overschieten. De 'delegatie doet haar best de nog niet bedorven tarwe uitge voerd te krijgen, die Nederland reeds had gekocht. Alaar dan moet 2/3 worden af gestaan aan het Belgisch relief comité, zoodat slechts 33000 ton, genoeg voor de behoeften van 14 dagèn, naar Neder land komt. AMSTERDAM. Het Persbureau Vaz: Di- as verneemt, dat ook heden in Den Haag door de regeering besprekingen worden gehouden met vrachtreeders voor laad ruimte, opdat op 'teerste teeken der re geering de schepen kupnen zee kiezen' omi kolen uit Engeland te halen. DEN HAAG. Vanmorgen om 11 uur is de torenspits van de nieuwe kerk op het Spui afgebrand, nadat loodgieters aan het werk waren geweest. De brandweer had te 1 uur het vuur bedwongen. Het kerkorgel' leed schade. De toren behoort aan de gemeente 'sLGravenhage. NEW-YORK. Uit Monte Video (hoofd stad der republiek Uruguay) wordt bericht dat het Congres is bijeengeroepen om over de afbreking van de diplomatieke betrekkingen met Duitschland te beraad slagen. AUDDELBURG. Tegen C. V. O., Bres- kens, beschuldigd van verzending aange- teekenden brief, waarde f 10.000, maar slechts door hem met courantensnippers gevuld in plaats van met 10 biljetten van f 1000, werd geëischt 1 j. en 6 maan den. Uitloting obligatiën. In on derstaande geldleeningen zijn door Ge deputeerde Staten van Zeeland de na volgende nummers uitgeloot: Leetning f490.000 van 1889 de nom- mers 30, 55, 61, 195, 213, 222, 257, 337, 390, 421, 429, 483a en b en 489a en b Leening f200.000 van 1898 de nom-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2