Wotosdag 19 September 1917, 415e Staatsloterij. Laatste Berichten. Posterijen en Telegrafie. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Marktberichten SPORT EN SPEL. Burgerlijke Stand. ADVERTENTIEN Openbare Verkooping. verkoopen: Openbare Verkooping op Donderdag 20 September 1917, te Goes. 1. Een Woonhuis en Erf, 2. Een Woonhuis en Erf, 3. Een Woonhuis en Erf, 4. Een Woonhuis en Erf met Kelder, 5. Een Woonhuis en Erf, 6. Een Woonhuis en Erf, 7. Een Woonhuis en Ert, 8. Een Woonhuis en Erf, 9- Een Woonhuis en Erf, 10. Een Woonhuis en Erf, 11. Een Woonhuis mei het Erfpachtsrechf, 12. Een Woonhuis en Erf, 13. Een Woonhuis en Erf, 14. Een Woonhuis en Erf, 15. Een Woonhuis en Erf, 'Ier schriftelijk© vergun- ©chttebbende. We-1 had landerijen, waar langs f, mondeling toegestemd, bocht yisschen, maar op dat hij daartoe niet het dat het vischirechit van twü de gemeente "Middel de ambaehtsheerlijlklhleid L nog dat alleen de ves- hgen 'en enkel© met na floten zijn verpacht, zoo erlof tot yisschen moet aan den burgemeester, an het 0. M. nam aan, liet geweten had, taaar eeft "hij gevischt zonder gunning. De ambtenaar termen voor een liohta en vroeg veroordeehng subsidiair l dag hech|. .e zaak, waarin (ie hekl. tegens het als vader met "14-jarige, le©rphchhga "school bezocht bleek dat morgens van 6 tot J bij jkte en gaf dit aanleiding wijzen, dat dan ook do •treden werd. Hel bleek tsverbaal was opgemaant at vroeger in een dorgis- verd ontslagen van rechts- santonrechter en de amb- r echter op, dat het toen hil in opvatting over de aar dat het feit wel de- is. De eisch luidde f5 Lgemannen, hadrlen zich m wegens het op 4 Augus- •hmarkt met geld spelen, ■meld is werden zij door Igent in burger betrapt en boten inspecteurs van po- der jongemannen word f3 agen hechtenis goyoideid, beneden 18 jaar is, voor l week tuchtschool. - ik willen wij m het koit wel die tegen een mam die in verzet wasl ge- Te vonnissen wegens dron- rbij hij te samen tot zes is'en tót opzending naar irichting was veroordeeld. ians w'el verschenen wasi thans geregeld werk heet hechtenis zoo graag in boe Lranderd. Toen de kantom Iroeg of hij na zijn laatste meer gedronken had, klonk Ja zeker, een kopje kot- zal nu ook niet meer goed m toonde ook verder een ikter te bezitten en met ,r te zijn. En dit maakte, besloten het nog eens een ieren om hem te heter™, het na zooveel malen hei- ■nschap niet ging om boe- L, op te leggen een vooi- LhteniSstraf. Bekl. toond zeer verheugd en zeide al- zullen drinken, zoolang die je ai deze zaken Maandag htbank te Middelburg. aak was Vrijdag die tegen Sluiskil, thans gedetineerd een valsche verklaring te aakt, waarbij V. Cortvriendt ng te zijn voor het leenen larop D. Hartogh 'hem dit bovendien een door hem gebruikte fiets te hebben eisch luidde zes maanden [e bekl. II. de M. uit St. is gedetineerd, stond terecht oebrengen van zware mis- PJ. van Petegem alhier, as getuige J. van Petegem r om werklieden te zoeken. toen een emmer met wa- Toen hij weg wilde gaan, klap op het hoofdd gekre- steloos geworden en de wond genezen. dat hij bang was voor ge- rnken was, deze heeft hem dat hij niet meer wist wat schepel, waarmede de klap gegeven, kent hij niet. Lt nog, dat hij de M. gezien [den slag werd toegebracht, niet of hij dien slag gaf- getuige T. van Petegem, fcn eersten getuige, heeft de zijn vader wilde niet mede ging weer naar boven, hij fel. slaan. raag van den verdediger, mr. i zegt getuige de mishandeling [ben gezien; hij ontkent met hebben rondgeloopen. Bunning heeft ruzie gehoord [ijken, heeft getuige van Pete llen; het toebrengen van den j wel gehoord, doch niet ge- de Blok, heeft de ruzie e ruzie is begonnen toe een emmer drinkwater De- ge heeft met den zoon g* vader mede naar huis is niet gelukt; van P»«fl naar boven gegaan en toe» hem den slag toe; hij V1 de fige n is en. de drie getuigen vingen heinl op; hij kon niet ergens1 tegen opgevallen zijn. De getuige, deskundige, P. M. Fruijtier, arts te Hulst, heeft v. Petegem behan deld, die o.a. schrammen had aan het hersenvlies. De wond was levensgevaar lijk; thans is de wond bijna genezen, en zijn geon gevolgen te vreezen; de wond kan met een scherp voorwerp zijn toegebracht. Than^ werden een vijftal getuigen a décharge gehooid. De eerste, Striemens, heeft de mis handeling niet gezien en heeft bekl. niets jn de hand zien hebben. De -tweede v. Tierens, verklaart niet te weten dat er halverwegen de trap een grendel' is'; hij heeft niet gezien, dat bekl'. sloeg. De derde E. de Block heeft Van Pe tegem hooren zeggen, voor hij naar bo ven ging, die Van Maagen is mijin man1. De zoonvan Van Pletegem is na het gebeurde naar huis geloopen, en met een mes tergugekomen. De vierde, E. Stroband, heeft ook den slag niet zien toebrengen; hij hoorde v. P. roepen „kom eens naar beneden". De laatste, D. van de Velde, heeft ook de mishandeling zelve niet gezien; de schepel hing dicht bij het trapluik. Na het gebeurde heeft men het luik dicht gedaan uit angst voor Van Petegem. Beklaagde blijft volhouden zich niets te herinneren. De officier van justitie is overtuigd, dat Van Petegem de oorzaak is van het gebeurde, maar daarom is bekl. toch schul dig en luidde de eisch 5 maanden met aftrek van het voorarrest. De verdediger, mr. Adriaanse, wijst op den gemoedstoestand waarin bekl. ver keerde, toen Van Petegem, die onder den invloed van sterken drank en in. 'drift verkeerde, weer naar boven kwam. Deze getuige moest eigenlijk wegens huisvredebreuk, mishandeling enz. op het beklaagdebankje zitten. Zeker Van Pete gem heeft een wond aan het hoofd, maar wie zal zeggen welke wond is geslagen in het gem-oed van De M., een oppassend man, die nooit gedacht heeft, dat hij ooit op het Tribunaal zou komen. Het is hier een zéér typisch geval van noodweer en zelfverdediging. Spr. legt over een schrif telijke verklaring van dr. A. Staverman, waaruit blijkt, dat als de wond met den schepel is toegebracht, er ook bloed aan moest zijn, maar dit is niet het geval geweest. Levensgevaarlijk was de wond niet. Na re- en dupliek werd het onder zoek in deze zaak gesloten. Bij de dupliek vroeg mr. Adriaans© bekl.'s onmiddellijke invrijheidstelling, aan welk verzoek de rechtbank voldeed. Wegens poging tot verboden uitvoer gepleegd te Rilland, werd tegen N. M. te Rilland, M. J. W. en W. C. B. te Goes, ieder 6 weken gevangenisstraf ge vorderd. Wegens landlooperij werd tegen J. W. H. uit Middelburg 3 dagen hechtenis en 1 jaar opzending gevorderd. Tegen P. de R. uit Vlissingen werd wegens diefstal van een rijwiel te Schore vier maanden gevangenisstraf en wegens diefstal te Tilburg tegen denzelfden be klaagde nogmaals één week geëischt. In de middagzitting werd tegen T. J. R. R. D. uit Ilontenisse, wegens overtreding der distributiewet f 75 of 25 dagen vorderd. Tegen F. L. G., uit Grauw luidde de eisch ook wegens overtreding der distribu tiewet in casu het verkoopen van gerst, f 75 of 50 dagen. Nog werden wegens overtreding der distributiewet de volgende straffen gevor derd; tegen G. J. W. Axel, die vroege aardappelen boven den maximumprijs ver kocht, £50 of 20 dagen; tegen M. C. v. L. te Terneuzen, die ongebuild tarwemeel verkocht zonder bons aan te nemen, f 50 of 25 dagen; tegen A. V. te Terneuzen, die aardappelen te duur verkocht, f20 of 20 dagen. legen .T. J. H. uit Oostburg, werd we gens diefstal van een rijwiel, zulks in dronkenschap, twee maanden gevorderd Beklaagd van mishandeling van J. Per reis stond terecht F. D. uit Retranche- ment, de eisch luidde vrijspraak, daar alleen Perrels zeide mishandeld te zijn en zijn mede gedagvaarde kleindochter niets er van gezien heeft. Bij verstek luidde de eisch tegen José phina C. S. uit Biervliet, die een andere vrouw mishandelde, f5 of 5 dagen. Wegens liet te duur verkoopen van boter luidde de eisch tegen E. de II. te Cadzand f10 of 10 dagen. In alle zaken uitspraak 21 September, behalve in die tegen J. W. H., die aan het einde der zitting wegens landlooperij werd veroordeeld tot 3 dagen hechtenis en 1 jaar opzending. 5e klasse, le lijst. Trekking 17 Sept. t 1000: 20805 f 400: 10582 16996 18564 19682 f 200: 4398 9127 11365 f 100: 5645 9067 11466 11811 13722 16629 17878 f 70: 5238 5288 5310 9107 14312 14366 Nieten869 875 1157 5224 5229 9120 9149 13709 13818 14308 14310 14311 14335 14343 15419 16472 16486 16488 Per telefoon. I.JMUIDEN. Er werd hier oen verga dering gehouden van de vereeniging van eeders van visschersvaartuigenbesloten werd het door de Engolsclie regeering voorgestelde contract, betreffend© het uit varen der trawlers aan te nemen op voor waarde, dat de Nederlandsche regeering daaraan hare goedkeuring hecht. Te 's-Gravenhage zal morgen een ver gadering plaats hebben van reeders van haringschepen om over hetzelfde onder werp een beslissing te nemen. DEN HAAG. De Eendracht' VII reederij- maatschapplij Eendracht te Vlaardingen is buiten het igebied door een Duitse.he duik boot getorpedeerd. De bemanning is gered. MAASTRICHT. Aanstaanden Zondag zal 'alhier een groot© vredes-meeting ge houden Worden. LONDEN. De „Times" en „Daily Mail" van hedennlorgen publiceeren een arti kel, waarin o.m. voorkomt: „Aan de rech ten van de neutralen in den oorlog wordt in Amerika geon aandacht geschonken. Do Amerikaanische moeders voelen geen enkele sympathie, voor Zweden en Span je; voor Holland spijt het hun evenwel. LUGANO. Verschillende Fransche bis schoppen gaan de volgende dagen naar Rome, om met den Paus te confereeren. De socialisten veronderstellen, dat het gaat om het vredesvoorstel van den Paus, die de medewerking van de .Fransche bisschoppen wenscht. Goes. Ingang 17 dezer wordt het tele graafkantoor alhier op werkdagen des avonds om 7.30 u. gesloten. Het telefoonkantoor blijft voor den lo calen en interlocalen telefoondienst ge opend tot 9 uur nm. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand September 1917. Brieven. Binnenland J. Blankenburg, Amsterdam. J. Gunst, 's-Ileer Arendskerke. Briefkaarten. Binnenland Geert Faber, Wildervank. Mej. L. Kirsten, Amsterdam. Retraiten voor dienstplichtigen. Daar de retraite van 2023 Sept. vol tallig js> en de aanvragen omj deelname blijven toestroomen, zullen in de maand October nog twee retraite'n voor dienst plichtigen te Seppe gpgeveïi worden, namelijk van 58 October en van 16 —19 October. Vergoeding f 4,50. 0p Zaterdag 22 Sept. a.s. vergadert in het Hotel „Zoutkeet" te Goes de af- deeling „Zeeland" van de Diocesaan-ver eeniging van "R. IC. bijz. onderwijzers in liet bisdom Haarlem. De agenda bevat naast salarisactie een verhandeling over het rekenonderwijs door den heer J. K. Kuypers van Oud-Vosmeer en vervolgens een lezing va.n den heer Johan Janssen te Megen (N.-Br.), getiteld: „Het nieuwe rekenonderwijs en het nieuwste leermid del: de Telrij". Veilingsivereen. KapelleBiezelinge pn Omgeving. Kapelle, 14 Sept. 1917. Groote Veiling. Pronboonen, (fabriek) f 12Appels, (buitenl. f 618Peren (buitenl.) f4— f 16'Appels (binnenl.) f6f9; Peren (binnenl.) f5—f9. Appelkroet (binnenl.) föf6; 'idem (fabriek f5f5,20; Pe renkroet .(binnenl.) f2—f3., alles' per 100 K.g. Kleine Veiling. Triomlph de Vienne f 7,75f 9Duch. Williams f6,50—f8; Maagdepeer f9,30 —f 11,25; Duchesse d'Angoulême f9,25; Marsepijnpeer f5f6,25; Noten miet bast f7,10f8,25; Hondsmiuilen f7f7,75; Gron. Kroon f8,50; Celline fll; Fran sche Bellefleur f8,75; Gansebout f8; Zo mer Courtperdu f7,60; Zoete Ribbeling f9, alles per 100 K.g. Perziken 1—2 ct. per stuik1; Noten 45 cent per 100 stuks. Veilingsvereeniging „ZuidBeveland". Goes, 14 Sept. 1917. Groote Veiling. Appelen (binnel.) f 5f 13idem; (bui tenl.) f7f 18Kroetappelen (binnenl.) f3f5,60; idem (fabrieken) f3f5,10; Peren (binnenl1.) f 3—f 14; ideml (buitenl.) f 6f 18Kroetperen (binnenl.) f 2,20 f2,70; Roodekool' (binnenl.) f3; idem, (buitenl1.) f6; Noten (binnenl. f9—f10, alles per 100 K.g1. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 15 September 1917. i Groote Veiling. Peren: Beurr éd'Amanlis f 8f 11 Williams 'Duchesse f3—f9, Sigheur d' Espereu f4f 12, Beurré Ilardy f 5f13, Beurré de Merode f 5f 10, Bonne Louisse f 5f 12, 'Maagdepeer f 5f 15 Triomphe de Vienne f8f22, Beurré Durondeau f 6f 10, Dubbele Bergamot f 4f 10, Car- bonkelperen f 3f 7, "Duifjesperen f 5 f 10, Vijgeperen f 11f 14, Perzikperen f 6 f 11, Souvenir du Congres f5f8, Beur ré Claigeau f3f8, Soldat Laboureur fö f 10, Blanke Jutten f 7f 10, Grauwe Diamant f 3f 6, Gevallen peren f 2f 5, alles per 100 K.G. Appels: Sterappels f 8—f 12, Classie- appels f 3f 7, Lindenappels f3f 6, P'rin- cesse Noble föflO, Warners King'fll, Celline f 8f 10, Bismarck f 4f 10, Bismarck f4—f8, Mancks Codlin fö— f 10, Peperapp'els f 5f 7, Gold Permaiij f 6f 9, Ganzebout f 5f 10, Zoete (Rib bing f 7f 11, Jacques Lebel f 5f 8, Schuttersreimet f4f7, Zomer Courtpen- du f6£10, Bloemzoet f4f8, Códliu Keswick f 5—f8, Oranje Reinetten f6— f 10, Rouman Reinette f 7f 11, Ponime d'Orange f 4—f 10, Diverse appels 4 3 f 12, 'Noten fllf13, Wagenaarsboonen f 12, alles per 100 K.G. Noten 4& ct., per 100 stuks. Perziken 12 ct. per stuk. Rotterdam, 17 Sept. 1917. Varkens. Aanvoer 389 stuks. Prijs 126, 108 en 90 ct. Lichte 70 a 80 ct., alles per kilo. Eieren. Zeeuwsche f9 ii f9.50, Over- maassche f9 a f 10. Vlas. Aanvoer 1039 steen blauw, prijs f7 a f8; 760 steen Gron. f7 a f8.25; 325 steen geel f7 a f8; 280 steen wit f7 a f8. Aar dappelen. Aanvoer flink, vraag levendig. Zeeuwsche Eigenheimers f4.40 a f 4.80, Spuische Eigenheimers f 4.70 a f5; Friesche Eigenheimers f4.50 a f4.80; Poters f4 i f4.25. Zaden. Karwijzaad f80 a f81; bruin mosterdzaad f80 a f86; geel mosterd zaad f55 ii f58. Tot isecretaris van den „Zeeuwschein Korfbal bond" is gekozen de- heer W. de Kramer, Bergpad B 26, Goes. Seriewedstrijden R. K. V. V. „K. D. 0." Begunstigd door prachtig weder werd Zondag j .l. de finale der seriewedstrijden van „K. D. O." gespeeld, op haar terrein aan den Polderschen weg. Onder leiding van den heer Calès begint omstreeks half twee den eersten wedstrijd n.l. „Olympia" (Heinkenszand) „Majella" (Hulst) om den derden en vierden prijs. „Olympia" wint de toss. Direct onder nemen ze hevige aanvallen op 't Majella doel, dat ze dan ook voor de rust twee maal weten te doorboren, alzoo stand bij de rust 2—0. Even na de rust weet Majella een tegenpuntje te maken. Hoe ze verder dan ook zwoegen, de gelijkmaker kunnen ze niet krijgen, zoodal er in de stand geen verandering komt, en „Olympia" welverdiend haar derde prijs heeft ge wonnen. Daarna treden K. D. O. I en Zeeland Vooruit Voorwaarts Combinatie I in 't veld om te spelen om den eersten en tweeden prijs. K. D. O. heeft dé aftrap en rennen direct op Z. V. doej af, we denken haar te zien doelpunten, maar door slecht schieten wordt deze pracht kans verknoeid. Z. V. hersteld zich spoe dig en nemen daarna revanche, door kort achter elkaar tweemaal te doelpunten. K. D. O. ziet even daa"rna kans een tegen puntje te maken. Tweemaal doelpunt Z. V. nog voor de rust, alzoo stand 1—4. Geheel de speelhelft na de rust is het van beide kanten een zeer laksch spel, wat wel eenigzins komt door de groote warmte. Toch wist Z. V. haar voorsprong nog met twee doelpunten te vermeerderen zoodat als de scheidsrechter fyet einde blaast Z. V. met 61 heeft gewonnen. Deze overwinning dankt Z. V. grooten deels door het prachtig spel en schieten der middenvoor en linksbinnen. Na de wedstrijd werd door haar supporters aan den aanvoerder van Z. V. (een speler van Ajax Amsterdam) een lauwerkrans aangeboden. De wedstrijden werden op geluisterd door het Vlissingsch militair muziekkorps, dat zich den geheelen mid dag onvermoeid liet hooren. Hulde aan het ijverig bestuur van K. D. O voor de goede regeling dezer wedstrijden. Circa 800 personen woonden deze wedstrijden bij Prijsuitdeellng voor de seriewedstrijden uit geschreven door de R K. V. V. „K. D. 0." De Eerw. heer v. d. Eem, geestelijk adviseur van K. D. O., het woord voerende verzoekt de resp. aanvoerders en bestuur ders aan de bestuurstafel plaatste nemen Vervolgens dankt Z E. voor de aange name en gezellige spelleiding tijdens de wedstrijden. Waar steeds de bevordering der sport beoogd werd, gelooft spr. nu zijn eigen vereeniging te kunnen felici- teeren met het succes en hoopt tevens dat wanneer Z. V. Voorwaarts Combina tie ook dergelijke wedstrijden zullen uit schrijven, het sport liefhebbende publiek van Goes eveneens zulk een groote be langstelling zal toonen. Daarna wordt de le prijs, een groot zilveren medaille, uitgereikt aan dhr. Waase, aanvoerder van Z, V. V. C., welke vereeniging dezen had gewonnen. De aanvoerder verzocht daarna een 3X hoera voor K. D. O., welke met een tegen hoera voor Z. V. V. C. I worden ontvangen. 2e prijs, zilveren medaille, en 3e prijs bronzen medaille worden daarna resp. in ontvangst genomen door de aanvoer ders van K. D. O I en Olympia Heinkens zand. De 4e prijs ontvangt Majella uit Hulst, waarbij de geest. adv. nog toeroept dat hij hoopt dat dit de eerste schrede moge zijn op den weg tot verbroedering van Z.Vlaanderen, Z. Beveland, en Wal cheren op 't gebied van sport. Tenslotte rest nog een extra prijs uit te reiken, deze, een klein zilveren medaille geschonken door den Weled. heer W. G Witkam juwelier alhier, is door het bestuur als 5e prijs uit geloofd. Hiervoor komt in aanmerking K. D. O. II. Daarna brengt de geest. adv. nogmaals hulde voor 't spel en hoopt dat onder alle clubs, bestaande en de in de toekomst verschijnende, K. D. O. steeds in de gunst en waardeering moge voortleven. Wij van onzen kant beloven, aldus spr., dat wanneer U aan onze deur zult aankloppen in 't belang van de sport, wij U nooit een „niet thuis" zullen geven. Hierna wordt door Z E nog eenwoord van dank gebracht aan het militaire muziekcorps uitj Vlissingen, hetwelk zoo welwillend was dezen middag de laatste wedstrijden door hun vroolijk spel op te luisteren, eveneens dankte hij nog den scheidsrechter dhr. Calès, die dezen mid dag wederom getoond heeft een knap en eerlijk scheidsrechter te zijn. Daarna was het sluiting en gingen de resp. besturen in een gezellig samenzijn over. GÓES. Huw.-aang.15, Robbert Mar- tinus van den Boogaart, 30 j. ji». te Am sterdam en Helena Zuidweg, 24 j. jd. te Goes. Geboren: 13, Albert Sybrandusi,, Z. v. Henricus Adolphus Romanus Verwer en Maria Josepha "Dehessele; 15, Marinus, z. v. Gerrit Hijman en Martina Antonia Vermeule; 17, Lodeiwijk Cornelia, zi. v. Arie Verseveld en Maria' Geertruida Boer. 'Overleden: 16, Pieternella Fuikschot, 72 j., ongeh. Van 11—15 Sept. VLISSINGEN. nOdertrouwidE. E. Scott, wedr. 34 j., en A. C. de Witte, wed. 39 j'.S. Philipse, jm. 29 j. en A. E. de Blaeij, jd. 39 j.; W. A. Goh- ren, jm. 30 j. en E. M. A. de Laet, jd. 25 j. Getrouwd: L. M. van den Broeck, jm. 32 j. en II. C. W. Jekeler, jd. 24 j.; D. van Bel, jm. 23 j. en p. A. de Land meter, jd. 22 j.; R. C. van de Velde, jm. 25 j. en V. A. M. Vermeesch, jd. 23 j.; C. Bostelaar, jm. 25 j. en (V. J. de Willigen, jd. 24 j. Bevallen: M. Harinek, geb. Heuseveldt, z.; M. Koolwijk, geb. Joiosse, z.'; N. H. van der Linden, geib. Luijmes, z.; D. J. Meijneke, geb. Lingius, d. OverledenW. Vis, man van H. Schreu- der, 80 j.; K. H. E. Rondel, d. 9 j.; D. Meijer, wed. van J. Hesse, 70 j. ZIERIKZEE. Gehuwd10, Josephus An- tonius van den Eijnde; ,28 j. jm. en Maria Elisabeth Rottier, '23 j. jd. Geboren: 8, Frans, z. v. Frans de Rijke en Wilhelmina Catharina Verloo; 9, Ar- noldus, Z v.. Christiaan Cornelis Dinge- man Timmerman en Neeltje Prientj© Pot- app'el; 11, Pieternella Helena' d. v. Adri- aan Goedegebuure en Pieternella in den Bosch; 13, Adriana Hendrika, d. v. Kor- nelis Stoutjesdijk en Maria Batharina de Looz'e. Overleden: 6, Pieter Johannes yan 't Noordende, 19 j., ongeh'. z. (overleden te Vlissingen). Van 613 Sept. KRUININGEN. Geboren: Cornelis, z. v Marinus Blauwkamer en Cornelia Maatje Felius; Willem Jan, z. v. Jan Willem Kievit en Margaretha Bouterse; Pieter nella, d. v. Marinus Vermue en Apolona van 't Westeinde; Hubrecht, z. v. Jacob Kievit en Jacoba Huberdina Hoek. Overleden: Arie Sinke, 49 j., echtg. van Jannetje Waverijn. (Kr. Crt.) Van 30 Ang.3 Sept. WEMELDINGE. OndertrouwdAdriaan van de Vrie, jm. 30 j. en Maria Dek ker jd. 26 j. Geboren: Blazina, d. v. Antonie Adri aan van Maris en Cornelia- Maria de Munck. Overleden: Dinghnis, 9 j., z. v. Jacobus Onderdijk en Jannetje van Boven. (Kr. Crt.[ 1837. 1817. Maandag 24 September e.k. hoopt onze geliefde Vader, L. DE JONGE, zijn tachtigstein geboortedag te her denken. Zijne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ovezande, September 1917. Heden overleed tot oüze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H H. Sacramenten der Sterven den, mijn geliefde Dochteren Zuster CLAZINA VAN 'T WESTEINDE, in den ouderdom van ruim 17 jaar. M. VAN 'T WESTEINDE en Kinderen. Nisse, 11 Sept. 1917. De Deurwaarders HOLLMANN& VER HOEK te Goes, zullen des voormiddags om 10 uur, aan de her berg van den heer Ch van Iwaarden te 's Heer Arendskerk^ 3 Melkkoeien, 3 Vaar zen van 1V22 jaar en 2 Ossen van 1V2 jaar. Betaaldag 1 December 1917. des avonds te 8 uur te Goes, in de Prins van Oranje, voor de Erfgenamen van H. van Sprang, ten overstaan van Notaris PILAAR, van de volgende aan de Sint-Jacobstraat, wijk B no. 133. Verhuurd aan Wed. P. de Hond, voor f L12'/2 en F. Bakker voor f 1.12>/3 's weeks. aan den Oostwal, achter perceel 1, wijk B no. 135a. Verhuurd aan Wed. Polvliet, voor fl.55 's weeks. aan den Oostwal, wijk C no. 263a. Ver huurd aan J. F. van Riet, voor f2.50 's weeks. op den hoek van den Oostwal en de Kleine Kerkstraat, wijk C no. 258, waar van het huis verhuurd aan A. Vermaire, voor f2.05 's weeks. aan de Kleine Kerkstraat, wijk C no. 257. Verhuurd aan A. van de Visse, voor f 1.50 's weeks. aldaar, wijk C no. 256. Verhuurd aan J. Jobse, voor f 1.50 's weeks. aldaar, wijk C no. 256a. Verhuurd aan J. de Nooijer, voor fl.50 's weeks. aan de Korte Vorststraat, wijk C no. 102a. Verhuurd aan Wed. H. Ventevogel, voor fl.62'/i 's weeks. aldaar, wijk C no. 102. Verhuurd aan Wed. J. Steutel, voor fl.62'/j 's weeks. aan den Ouden Singel, wijk G no. 130. Verhuurd aan Wed. W. Verplakke, voor f2.25 's weeks. aan de Adolf van Westerwijksbuurt, wijk D no. 63b. Verhuurd aan P. Rejack, voor f 1.55 's weeks. aldaar, wijk D no. 63c. Verhuurd aan N. Houtenaarde, voor f 1.15 's weeks. aan den Westsingel, wijk E no. 144a. Verhuurd aan dhr. J. B. H. Schrijver, voor f 2.40 's weeks. aldaar, wijk E no. 144. Verhuurd aan J. Valkier, voor f2.40 's weeks. aldaar, wijk E no. 140. Verhuurd aan J. A. Sandee, voor f 13.50 's maands. Inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3