Je Mark" lederen. a I00'a Jf. sendaal, De Groote Oorlog elburg.' TWEEDE BLAD ioproer, .DEN zijn ■c BREDA. ite beschot geeft. id f7.50. EKBANK .IJK. IK te GOES. BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. Welk weder zullen wij hebben? [bevelend, MAN. VAN DE jnhoui, Kerkbanken, lioolbanken enz enz. egentigvoud). .tuin te Hoorn waa de Schotsche Muis e Koksiaan. Zie in het vers la ar van den IL egen kostprijs berekend. van 99 "/o l kantore der Banl VAN DER MINNE. '.ffecten. s. markturen sitting In hel Goes, IBank- an Effacfenzaken [ren, levende lnive, othecaire belangen IRisico's te Zutphen, RLINQE VERZE- ar in eens van b.v. tRKT. futphen en bij bare van ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1917 No. 109. De toestand. In Rusland gaat het nu tusschen Ke ï-enski, den dictator der revolutie en ge- neraal Korniloff, rondom wien zich de reactionaire en antirevolutionaire ele menten verzamelen, terwijl tal van gene- raals ook de pas. door Kerenski be noemde opperbevelhebber —.zich bij hem hebben aangesloten en de kern van Rut land's strijdmacht, de kozakken, zich in zijn leger bevindt. De Uostzeevloot, wier admiraal dezer dagen een proclamatie aan zijn onder geschikten richtte om de voorloopige re-- «vering te steunen, is op de hand van Kerenski. Er heeft zich een directoire, een be stuurslichaam gevormd van een man of zes met Kerenski aan het hoofd om het gevaar van den burgeroorlog te bez.we- ren. Men gelooft algemeen, dat Kerenski met onbeperkt gezag zal worden bekleed en de ministers niet in het directoire zitting zullen nemen, maar uitsluitend zullen belast zijn met do leiding hunner departementen. Kerenski heeft inmiddels niet stil ge zeten; hij heeft Jast gegeven Korniloff en de andere opstandige generaais we gens rebellie te laten vervolgen. Het blad Xowoje VVremja, dat de regeoringspro- clamatie van Kerenski bij' stukken en brokken, doch den oproep van Korniloff in zijn geheel opnam, is geschorst. Zichzelven heeft Kerenski tot genera lissimus doen benoemen. Achter den eisch van Korniloff om hem alle macht, in handen te geven staat de Doe- ifta. De raad van arbeiders en soldaten, die dit wist. heeft besloten het voorloo- pig comité van de Doema te arrestee ien. Het wordt meer en meer waarschijn lijk geacht, dat een burgeroorlog niet te vermijden is. Men is benieuwd te ervaren «ie iret winnen zal, want beiden, Ke renski en Korniloff zijn mannen van groo te bekwaamheden en vastbesloten tot het einde den weg te volgen "dien zij ge kozen hebben. Korniloff die in 1915 door do Oostenrijkers werd gevangen genomen na den slag bij Dockla, wist naar Rus land te ontsnappen en werd bij het uit breken der revolutie door Kerenski met verschillende gewichtige commando's be last, eerst met dat over het militaire district Petersburg. Reeds toen evenwel maakte hij zich bij de democratie ver dacht en werd zijn optreden in de woe lige Meidagen door den Arbeiders- en soldatenraad scherp gelaakt. De generaal zag zich tengevolge dezer eerste botsing met de revolutionaire organisaties ge noopt, zijn post te Petersburg op te geven. Doch zelfs dit kon zijne loop baan niet tegenhouden. Men droeg hem het bevel op over een legerkorps, en na bet ontslag van Broessiloff werd hij opper bevelhebber der gezamenlijke Russische landtroepen. Voor de Entente zijn de gebeurtenis sen in Rusland een tegenvaller, waart als waardevolle bondgenoot in den strijd te gen de centvalen kan Rusland thans niet fneer gelden. De „Daily News" is van meening, dat op de Moskousche conferentie de breuk tusschen Kerenski en Korniloff kon voor speld worden en vindt, dat het geen nut heeft den ernst hiervan niet te willen zien. Rusland gaat een burgeroorlog en een hongersnood tegemoet en loopt de kans, dat de vijand naar de hoolldstad optrekt. Een wonder zou bet ongeluk kige land nog te hulp kunnen komen, maai- thans is nog niet te zien, vanwaar dit zou moeten komen. Of zou dit wonder moeten gezocht wor den in het in de bladen opduikend bericht over het zenden van een hulpleger naar Rusland door Japan? De Zweedsche regeering heeft in een verklaring, van haar minister van 'bui- tenlandsche zaken gezegd, dat. Zweden meermalen ook voor Amerika telegram men doorzond naar Turkije. Volgens' de mededeeling van staatsse deiaris Lansing waren de telegrammen, waarover de kwestie loopt, in de Duit- sche code gesteld en derhalve voor ben, die ze overmaakten, niet te .ontcijferen. Wij kunnen niet beoordeelen, zegt de Zweedsche minister, of de inhoud dier telegrammen gelijk is aan die welke is gepubliceerd, ünze eerste maatregel zal dus zijn, een verklaring van Duitschland te vragen. In geval bewezen wordt, dat er misbruik heeft plaats gevonden, clan zullen maatregelen worden genomen om een herhaling daarvan te voorkomen, on afhankelijk van de stappen welke door Amerika en Engeland zullen worden ge daan. Inmiddels wekt het Zweedsph-Argea- lijnschc geval groote beroering in Zwe den en zou wel eens aan de tegenwoor- wóordigè regeering haar positie kunnen Msten. Eén voornaam Zweedsch financier moet te Londen hebben gezegd, dat de gevoelens van het Zweedsche volk zich het scherpst keeren tegen de koningin, die een andere Sophie van Grie kenland zou zijn, zoo niet de koning een andere Constantijn was. Hij noemde haareen eerzuchtige, intrigante vrouw, die naast den koning den meesten invloed heeft. De Kroonprins echter is populair. Nu is de verontwaardiging over de telegranmienaffaire waarbij de Zweedsche gezant in Argentinië zich als kruier dooi den Duitschen g'ezant liet gebruiken, wel Verklaarbaar wanneer men den inhoud leest der telegrammen' die door Luxburg, den Duitschen gezant in Argentinië, wer den verzonden. In een dezer depeches wordt gezegd: „Ik verzoek, dat de kleine stoomboot Oran Guazo 31 Januari (dit beteekent: die den 31sten uitvoer), 300 ton, die thans Bordeaux nadert, met het oog op de verandering van de vlag zoo moge lijk gespaard zal worden of anders in den grond zal worden gebooird, zionider dat 'n spoor achterblijft (spurios ver- senkt.)" En in een ander, gedateerd van 14 Juli Wat de Argentijnsche stoomschepen betreft, adviseer ik, ofwel ze te dwingen om terug te keeren o£ ze tot zinken to brengen, zonder eenig spoor achter te laten', of anders ,ze door te' laten. Ze zijn alle heel klein". De handelwijze van zoo'n gezant wiens natie z.g. vriendschappelijke relaties met Argentinië onderhoudt is gewoonweg be neden alle kritiek. Als nu de Duitsche staatslieden en diplomaten eens versland en zélfbeheer- sching toonden Maar 'tis helaas te vreezen, dat de Allduitschers munt zullen slaan uit het geval en den vrede 'weer onmogelijk maken. Er is zelfs een nieuwe partij gesticht, een Duitsche „Vaderlandspartij" die weer eens aan komt dragen met een Hinden- hu rgvrede, waaronder verstaan wordt, dat zooveel mogelijk gebied moet worden opgeëischt. Up zoo'n manier stijft men de gealli eerden in hun voornemen om geen vrede met de huidige Duitsche regeeringsman nen te willen. Kurieus is .echter, dat dit standpunt ook van andere zijde wordt goedgekeurd Zoo schrijft de Oostenrijker, dr. Fried, in de „Neue Zürcher Zeitung": ,De bewering, dat de regeeringsvorm van een staat een zuiver binnenlandsche aangelegenheid is, kan niet met rechlj worden volgehouden. Moet heel de wereld dan rustig en 'hulpeloos toezien, wan neer de binnenlandsche toestanden van staat een bedreiging vormen van, andere staten? In het burgerlijk leven is deze vraag reeds lang ontkennend be antwoord. Geen burger heeft het recht in zijn eigen huis een dynamietfabriek of een cholerakliniek in te richten. Het recht zijner buren op een veilig samen- teven verbiedt dat. Jn -het staten-leven schijnt men tot dit inzicht nog niet ge nomen te zijn. Het beginsel ligt reeds opgesloten in den volkenbond, die in beginsel dooi alle oorlogvoerenden is goedgekeurd. Een dergelijke inmenging is dus geen] revolutionaire daad, doch een regeling van het staten-leven in het wederzrjdsch belang". Als nu maar te rechter tijd de reddings boei door de regeeringen wordt gegre pen, die dé Paus den door den krijg uitgeputte volken heeft toegeworpen. Dat hopen en wenschcn wij vurig. Laten wij er ook voor bidden. Losse Oorlogsberichten. Het antwoord der Centralen. Naa, het „Berl. Tagebl." verneemt, zal het antwoord der centralen op de pause lijke vredesnota in de eerstvolgende dagen verzonden worden en met inacht neming van den gebruikelijken termijn worden gepubliceerd. De antwoord-nota zal zich nader uit spreken over de oorlogsdoeleinden, doch de Duitsche voorwaarden met betrekking tot België niet met grootere beslistheid aangeven dan tot nu toe het geval is geweest. De formule zou, naar men zegt, aldus luiden, dat België onder geen omstandig beid „een Briisch bolwerk op het con tineni" zou mogen worden. De hoop op vrede. Een typische bijzonderheid deelt de „Kréuzztg." mede Dit blad weet te ver tellen, dat, toen de rijkskanselier voor enkele dagen een bezoek aan Stuttgart had gebracht, hij door de groote men- sclienuieiiigle op het station, onder het zingen van nationale liederen, werd uit geleid. Dr. Michaelis kwam voor het raampje van zijn coupé, en zeide o. m.: „laat ons hopen, dat wij nog dit jaar vrede krijgen". Uit Argentinië. Te Buenos Ayres, boolstad van Ar gentinië, hadden anti-Duitsche betoogin gen plaats. De menigte stak het Duitsche clubgebouw en gebouwen van pro-Duit schc bladen in brand, en ze wierp stee nen naar de Duitsche legatie. De Argentijnsche regeering heeft den Duitschen gezant Luxburg, die zoek sehipit te wezen, zijn paspoorten over handigd en daarmede de betrekkingen met dien persoon, die zulk een ergerlijk spel speelde met de Argentijnsche belan gen en de levens van de Argentijnsche onderdanen, afgebroken. Of het tot een breuk met Duitschland zelf komt is nog niet zeker en zal waarschijnlijk van de nadere verklaringen van Duitschland af hangen. (Msbode) Pai. levé toch kabinetsformateur. PAFIJS, 12 September. (Reuter.) Painleve heeft het ministerie van oorlog om half zes verlaten om Poincaré te gaan meedeelen, dat hij de opdracht om het nieuwe kabinet samen te stellen aan vaardt. Het offansitf in Albanië. Uit liet oorlogsperskwartier woidtaan het Berliner Tageblatt gemeldNa een maandenlange voorbereiding is de En tente in Zuid-Albanië, tot het offensief overgegaan tegen de Oostenrijksch lio. - gaarsche troepen en de Albaneesche hulptroepen, die zich vrijwillig bij de Oostenrijksch-Hongaars he hebben aan- gesloti n. Het tijdstip van den aanval was oor spronkelijk vastgesteld in rechtstreeksch verband met ééu groot offensief, dat gelijktijdig op alle fronten moest los barsten. De aanval werd echter uitgesteld tengevolge van een hittegolf. De Italiaan- sche linkervleugel van het entente front kwam over de beneden Vojusa in aanra king met de Centralen. Deze dreven den tegenstander naar den Zuidelijken oever van de rivier terug Andere Italiaansche afdeelingen trokken in het dal van Popalti tegen Berat op, ze werden echter tot staan g-bracht. Hij den aanval was vooral de rechtervleugel in actie, die uit Fransche, Italiaansche en Russische troe- penafdeelingen van h"t leger van Sarrail bestond De vijandelijke hoofdmacht trok wes telijk van het meer Maliko over de rivier de Devol. Daarna volgden de Franschen, Rassen en Italianen. Het gelukte hun niet door te dringen. Klembowsky afgezet. PETROGRAD. Do opvolger van Korni loff, Klembowsky, is weer ygn. zijn func tie optheven. In zijn plaats is tot op perbevelhebber benoemd generaal Bouth Borutyjewitsj. De actie van Korniloff mislukt- PETERSBURG, 13 Sept. De minister van arbeid verklaart, dat het Korniloff- avontuur totaal mislukt is en het hoofd kwartier zich heeft overgegeven, terwijl de bladen melden, dat Korniloff heeft aangeboden onder zekere voorwaarden te capituleeren. De regeering eischt echter een onvoor waardelijke overgave. De diplomaten der geallieerden hebben hun diensten ter bemiddeling aangeboden, teneinde bloedvergieten te voorkomen. IkDIitiAHIJK. Eleooora, koningin van Bulgarije, van geboorte eene Duitsche prinses (Reuss jongere linie), is op 57-jarigen leeftijd overleden. Stafen-Generaal. De beide Kamers zijn opgeroepen ter vereenigde vergadering in het lokaal van de Tweede Kamer op Dinsdag 18 Sep tember des namiddags te kwart voor 1 uur, tot opening van de zitting 1917— 1918. Te half drie uur denzelfden middag komt de Eerste Kamer bijeen ter ver kiezing van drie leden der gemengde commissie voor de stenoigraphie en Van twee léden der commissie voor de huis houdelijke aangelegenheden, en tot trek- King oer afdeelingen. De Tweede Kamer vergadert l© drie uur. Arbeidstijd. In regeeringskringen wordt overwogen den arbeidstijd in alle bedrijven te be- palein op 50 uur per week. Vredes-Meeting te 's Gravenhage. Volgens besluit der vergadering werd de motie, welke op de door het Centraal Bureau voor de K. S. A., te 's Graven hage georganiseerde vredesmeeting met algemeene instemming werd aangenomen, aan Z. H. den Paus en aan bet Doorluch tig Episcopaat telegrafisch medegedeeld Van Mgr. den Aartsbisschop werd het navolgende telegram ontvangen „Betuigt oprechten dank voor kennis geving van motie, en warme sympathie met dit werk van echte Katholieke So ciale Actie, Aartsbisschop." Zomertijd. In den nacht van Zondag op Maandag zal in ons land de zomertijd eindigen Om 3 uur zomertijd zullen de klokken De nieuwe spoorwegregeling. De aanvankelijk ter invoering op 24 Sept. vastgestelde dienstregeling van de reizigerstreinen zal needs 18 September worden ingevoerd. Voor zoover de officiëele reisgidsen) dan nog niet in den handel verkrijgbaar zullen zijn, zullen de spoorwegmaatschap pijen, door toezending der aankondigings- büjetten aan de stations en door andere wijzen van publiceeren, gelegenheid geven om van de in te voeren dienstregeling reeds einde van deze week kennis te nemen. Het volgende is reeds bekend gewor den en ontieenen wij aan „De Zeeuw": Met 18 Sept. vertrekken van DEN HAAG naar UTRECHT treinen om 6.05, 7.19, 9.31, 10.11, 2.24, 4.45, 4.50, 6.16 en 9.31. AJle treinen geven aansluiting naar Arn hem, behalve die van 6.16. DEN HAAG— AMSTERDAM7.12, 7.35, 8.24*, 9.15, 10.28, 11.44*, 2.00, 3.52, 4.45, 5.25*, 6.25, 8.07, 9.32 en op Zon- en feestdagen 10.02 en 11.26. AMSTERDAM—DEN HAAG: 7.12, 8.03*, 9.0'8, 10.35, 12.37, 3.00*, 4.20, 5.00*, 5.45, •6.35, 8.00, 9.00 en op Zon- en feestdagen 8.50, 10.00 én 10.40. Den HAAG—ROTTERDAM: 6.51, 8.27, 9.18* 10.21, 11.48, 1.51, 2.51, 4.14*, '.40, 6.06, 6.58, 7.51, 9.07, 10.27 en op Zon en feestdagen: 10.03, 11.18 en 11.51. ROTTERDAM—DEN HAAG: 6.57, 7.45*, 30, 9.50, 11.12*, 11.50, 1.20, 2.05, 3.11, 4.08, 4.59*, 5.36, 7.35, 8.50 en op Zon en feestdagen 9.35 en 10.47. DEN HAAGVLI5SINGEN8.27 (12.15) en 7.51 (11.47). VLISSINGEN—DEN HAAG: 6.05 (10.23), 12.25 (4.42) en 4.45 (9.28). De tusschen haakjes geplaatste cijfers geven de uren van aankomst. Do vetgedrukte cijfers duiden sneltrei nen aan. De met een gemerkte treinen rijden niet op Zondag. (Z Onze kolennood. Naar opnieuw door de Wirtscliaftliche Pressestelle aan het Haagsch Correspon dentiebureau xvordt bevestigd, ligt het stopzetten van den Duitschen kolenuit- voer naar Nederland op het oogenblik niet in de bedoeling. Indien de aan voer tijdelijk hapert, is dit te wijten aan locale, voorbijgaande moeilijkheden, waar van aan te nemen is, dat zij; in de eerst volgende dagen u'it den weg zullen wor den geruimd. Onverwarmde treinen. Naar de „Tel." verneemt, hebben de spoorweg-directies aan de regeering do vereischte machtiging gevraagd om ge durende den a.s. winter de. treinen on verwarmd te laten. Goes. 'Het is te hopen, dat Zater dagavond zoo mogelijk alle Goesche huis moeders de vergadering in de sociëteit V. O. V. gaan bijwonen, waar over cen trale keukens en over de voordoelen van een g e m e n 't e 1 ij k e centrale keuken zal worden gesproken. Laten zij, die mee- nen in het belang der zaak iets te moe ten zeggen, vrijuit spreken, want juist hoe grooiter en ruimer de onderlinge ge- dachtenwisseling is, hoe beter men deze gewichtige kwestie tot klaarheid brengt. In de lijst van 6e nieuwe comité leden, die wij] in ons vorig nummer af drukten, kwam de naam voor van C. v. d. Riel. Dit. is een fout, de naam moet luiden C. v. d. Reit. Zondagsrust apothekers. Zondag 16 September a.s. zal de apotheek van den heer v.. d. Hoek geopend zijn, de beide andere zijn dan gesloten. De heer S i 11 e v i s, secretaris van „Toonkunst" alhier, zal binnenkort deze gemeente metterwoon veVlaten om zich te Groningen te vestigen. Voor „Toon kunst" is het heengaan van dezen vol- ijverigen secretaris een verlies. „Euphonia" geeft Zondagavond haar laatste volksconcert en Maan dagavond ihaar laatste concert v o o r kunstlievende leden in dit sei zoen; beide keeren in den tuin der so ciëteit V. O. V. De hoer T. H. Kik, alhier, is met ingang van heden benoemd tot. kommies 1e water met als standplaats Lobith. Do lieer C. Luijks, van hier, kor poraal hij; den cursus te Kampen heeft mot goed gevolg het examen voor ser geant afgelegd. Gisterenmorgen kwam de lieer G. alhier tot de onaangename ontdekking, dat er dieven op zijn aardappelland wa ren geweest, die een partijtje aardappelen hadden meegenomen, terwijl men op het veld van S. ook een dergelijk bezoek had gébracht. Middelburg. In plaats van den heer mr. Van der Bilt is tol deken der orde van ad- vokaten benoemd de heer mr. Jacobs© Boudewjjnse. 'Gisteren had in het daarvoor be stemde lokaal aan de Goesche korenmarkt de eerste Veiling van eieren plaats, uit gaande van cle onderafdeeling Walcheren der V. P. N. Verwachting tot den avond van 15 Sept. Matige tot krachtigen, Westelijke tot Zuid- westelijken wind Zwaarbewolkte lucht met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk regenbuien. Weinig verandering van temperatuur Alvorens met de veiling! aan te van gen, sprak de voorzitter der onderafdee- ling, de heel- J. Kraamer, de aanwezigen toe en dankte de kooplieden voor hun opkomst; hij deelde mede, dat 'de in brengers l'eden der V. P. N. moeten zijn, het koopen der eieren is echter voor ieder vrij, al zal mén het op prijs' .stel len als ook de fcoopers lid wenschani te worden. Op een vraag van den voor zitter meenden de aanwezige koopliede]n, dat het beter was deze eerste maal del geheele partij 'eieren, 7000 tot 8000, in een koop te veilen, in het vervolg 'gul len steeds tien kisten ieder van 500 étuks tegelijlk worden geveild. De voor waarden, waaronder deze eerste veiling zal plaats1 hebben, werden voorgelezen, voor later zal, na ingewonnen informa ties bij andere veilingen der V. P. N„ ee nvast regiemtent worden vastgesteld en nagelteefd. De voorzitter zeide, dat da eiermijn het vterwanhte succes zal heb ben. De heer P. Raes, de leider de|r veiling, wees er o-p, dat ook de koop lieden bij de veiling belang zullen heb ben en ging daarop tot de veiling over, hij begon met f 10.50 en daalde af met 10 cent, tot dat op £9.40 per 100 stuks de partij afgemijnd werd. Door het bestuur is een circulates verspreid, waarin nadere miadedeelingein over het werken en het doel van den eiermijn worden gedaan. Zij; Sie geen circulaire ontvingen, kunnen di:e aan het secretariaat Balans E '109 aa nvragen. Zierikzee. De Kerkvoogden, der Her vormde Gemeente hebben besloten, zoo schrijft dr. Jan Veth in de N. R. Ct, zuiver om er een handvol zilverlinten uit te slaan, de liooge boomen rondom de kerk, waarvan zij de bezitters schijnen te zijn, te laten vallen. Naar ik meen, heeft de wakkere vereeniging „Heem schut" dit dreigend gevaar nog onopge merkt gelaten, en ik geloof niet, dat er ook van eenige andere zijde in het open - baar verzet tegen is aangeteekend. Maar wat zou dat een leelijke leegte worden, als die negen en veertig iepen er eens niet meer stondenVan uit de Poststraat zou het een desoloten kijk over het kcrkhofplein naar de Varreput en de Balie geven. De eenigszins pot sierlijke vier-kolommenkerk, die in 1847 op de plaats van de eerwaardige oude (wat de houten bekapping betreft afge brande, maar men kan andersgerust zeggen: afgebrokene) kwam te staan, dat rare, caulisserige gebouw zou wel naakt en brallend aan den dag treden. Doch hoe mooi rijst van de Zuidzijde gezien, de alleenstaande, oude kolos van den Sint-Lievens-toren, dat geweldige symbool van der stede stouter verleden, van tusschenuit den trouwen, groenen toppenkrans, den hemel in. Zelfs van ver re, als men, reeds van de Schelde uit, het grijze gevaarte ziet opdoemen aan den horizon, dan voegt die dichte boomgroep zich zoo warm om het hooge, stompe bouwwerk. In de prachtige silhouet, die Zierikzee, van het water uit gezien biedt, verheft zich thans de masale toren als een hoog accent uit de mooie, duinachtig gol vende boomenlijn. Wat wil men hem dan kaal en kil en ontluisterd op die strakke buizenlijn daaronder laten staan. Toen men indertijd, in het naburige Brouwershave het orgel uit de kerk wilde verkwanselen, kwam de Regeering tus- selienbeide. Kan ook hier de overheid niet alsnog een veto laten gelden? Doch wie wil ingrijpen dient zich te haasten. De onschuldigen zijn al genum merd en worden door houtkoopers gretig beneusd en opgemeten. Domburg. Eep Middelburgsche familie, de heer A. I., kwam Zondagmorgen, toen hij met zijn echtgenoote zijn zomerh'uis bezocht, tot de onaangename ontdekking, dat in zijn villa was ingebroken en daar bij verschillende huishoudelijke artikelen wareu ontvreemd. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, waarbij door deze werd geconstateerd, dat de daders zich toegang hadden verschaft, door net open schuiven van het keukenraam, na aldaar vooraf het keukenblind te hebben openge broken. In den kelder had men zich te goed gedaan aan de aanwezige wijn, ter wijl ongeveer een 40-tal flesschen van diverse soorten daaruit werd vermist. Ook waren alle kamers doorzocht en daaruit voorwerpen vermist. Het geheele huis door had men zich van kaarslicht bediend, af te leidon uit bet feit, dat op alle vloeren droppels kaarsvet waren gemorst. Na een ijverig cn nauwkeurig onder zoek mocht het beide veldwachters (van Antwerpen en Adriaansen) gelukken de daders van dezen diefstal op te sporen, lot bekentenis te brengen en liet ont vreemde in beslag te nemen. Het waren drie militairen, alhier in het tentenkamp gelegerd, welk drietal na verhoor aan den militairen commandant werden over geleverd. (Z.) Wemeldinge. Deze week zijn tot vrij- willig-sergeant bevorderd: Joh. Felius,'C. Dronkers, Job. Boudier, allen leerlingen van den cursus Ie Kampen en woon achtig alhier. (Z.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 5