BINNENLAND. UIT ZEELAND Gemengd Nieuws. Laatste Berit De Zweedsche neutraliteitsschennis, ontstaan door het verdacht optreden van een Zweedschen diplomaat ten gunste van Duitschland, jaagt veel stof op in de krin gen der geallieerden en moest men do bladen gelooven, dan zou Zweden aan den vooravond van een oorlog staan. Zoo erg is het evenwel nog niet. Naar Reuter immers uit officieele En- gelsche kringen vernam, is er geen sprake van een voornemen tot directe actie van den kant der geallieerden, hetgeen zonder twijfel de volle medeplichtigheid van de Zweedsche regeering vooropstelde. Integendeel men spreekt de stellige ver wachting uit, dat Zweden de eerste ge legenheid zal aangrijpen om zijn positie uiteen to zetten, waardoor, naar men hoopt, de lucht gezuiverd zijn zal. De Amerikaansche regeering zou eerst de houding van Argentinië afwachten. Man be schouwt daar in allen gevalle het gebeur de niet als een oorlogsdaad. De regeering van laatstgenoemd land heeft medege deeld, dat zij niets afweet van een voor stel der Duitsche regeering om Argen- tijnsche schepen niet verder uit te klaren dan tot Las Palmas. Zij heeft geen enkel voorstel van dien aard of een ander aan genomen. Verdere ophelderingen over het geval blijven dus nog af te wachten vooraleer een definitief oordeel kan worden uitge sproken. De wegvoeringen uit B Volgens officiëele berichten bij de Bel gische regeering te Havre ontvangen, houden de wegvoeringen van Belgische burgers aan in de streken van België, die bedreigd worden door denopmarsch der bondgenooten. De weggevoerden wor den naar Brugge, Gent, Brussel gezon den. De Duitschers gaan voort burgers op te vorderen voor verdedigingsarbeid. Succes der geallieerden op den Balkan. Op den Balkan hebben de geallieerden ten Z W. van het Ochrida-meer, dus op hun uitersten linkervleugel, den centra- len een aantal stellingen ontnomen. De duurte in België. Alle artikelen die in den handel zijn, zijn schrikbarend duurb. v. koffie 50 fr. de Kilo, thee 125 fr. de Kilo, groene zeep 14 fr. de Kilo 1 liter petroleum 16 fr.1 stuk sunlight zeep 3 francs 50. een stukje karnemelkzeep 4 francs 25, 1 Kilo stroop 4 francs 50 a 6 francs, reuzel 35 francs de Kilo, spek 32 francs de Kilo, rundvleesch 12 a 18 fr. de Kilo suiker li a 12 fr. de Kilo, rijst 14 fr. de Kilo. enz. enz (M. Ct.) Maandagavond is een Duitsche vlieg machine door de Engelschen ter hoogte van Terschelling neergeschoten en in zee gevallen. LONDEN, 11 September (R. O.) Reuter verneemt, dat China den oorlog heeft verklaard aan Oostenrijk Hongarije. Mgr. Szeptyckl teLemberg. LEMBERG, 11 September (KB.) Gis ternamiddag is de Grieksch Katholieke metropoliet aartsbisschop graaf Andreas Szeptycki, hier aangekomen. Hij werd op feestelijke wijze ontvangen. Het conflict tu°schen Kerenski en Korniloff PETERSBURG, 10 Sept. Naar aanlei ding van de ontheffing van Kornilof van het opperbevel, heeft het geheele kabi net zijn ontslag genomen om Kerenski volledige vrijheid van handelen te geven. PETROGRAD, 11 Sept. (Reuter) Ke- rensky heeft een delegatie van kozakken ontvangen, welke verklaarde het als haar patriotischen plicht te beschouwen een burgeroorlog te voorkomen en haar hulp te verleenen, om het conflict tusschen Korniloff en de voorloopige regiering bij te leggen. Met dit doel vertrekt de dele gatie vandaag naar het hoofdkwartier, na met Kerensky tot overeenstemming te zijn gekomen. Ons seinde men gisteren PETROGRAD. Korniloff rukt aan het hoofd van een divisie von Pskof op tegen Petersburg. De opstandige troepen zijn Petersburg reeds op 50 werst genaderd De spoorlijn naar Petersburg is opge broken. In de morgenbladen van heden is feite lijk verder weinig nieuws over den hui- digen toestand in Rusland; alleen wordt melding gemaakt van een bericht uit Engelsche bron dat Kerenski vermoord zou zijn, wat echter eveneens van Engel sche zijde wordt tegengesproken. Als staaltje van den eigenaardigen toe stand in Rusland diene nog het volgende PETROGRAD, 11 Sept (Reuter): Een trein, welke een aantal politieke gevan genen, door de regeering verbannen, naar de grens bracht, werd te Rikkimakki, aan de lijn Helsingfors, door den Raad van Arbeiders en Soldaten te Helsing fors aangehouden, die de gevangenen in de lokalen van den raad aldaar heeft ondergebracht. Vermetele vlucht. Duitsche krijgsgevangeneh hebben ge poogd uit Engeland te ontsnappen. In een boot op de Noordzee werden zij ge vangen genomen. Het blijkt, dat zij eene vermetele poging hadden gedaan, om Duitschland te bereiken. De boot bevond zich op 170 mijlen van het land verwij derd, toen zij werden waargenomen door een treilerschipper, die bericht gaf aan een oorlogsschip. De Duitschers werden toen opnieuw gevangen genomen; onder hen waren eenigen die tot de bemanning van een onderzeeër behoorden, van welke twee het ijzeren kruis droegen. Een dei- gevangenen verklaarde, dal zij gehoopt hadden na nog 24 uren Duitschland te bereiken. Het Macedonisch front. W'EENEN, 11 Sept. Het oorlogspers- kwartier meldt, dat aan het Macedonische front klaarblijkelijk omvangrijke gevech ten worden voorbereid. De Franschen, Russen en Italianen vielen de vooruitge schoven Oostenrijksche afdeelingen aan, welke op de gekozen stellingen terug trekken. De Roomsche Vrede3meeting, die Dinsdag j.l. te 's Gravenhage in de groole zaal van den Dierentuin werd ge houden, is uitmuntend geslaagd De be langstelling was buitengewoon: 85 plaat selijke comité's der K. S. A. en tal van' Katholieke organisaties waren vertegen woordigd, terwijl mede tal van geestelijke en wereldlijke autoriteiten aanwezig wa ren. Het presidium werd waargenomen door den Centraion Raad van de Kath. Soc.. Actie in Nederland met den heer .1. J. 11. Hoeben als praeses, die de openings rede uitsprak. Daarna spraken mr. dr. D. A. P. N. Kooien over „de oorlog en het Katholicisme", professor Aengenent over ,de oorlog en Gods Voorzienigheid", A. H. J. Engels over „de vrede en het Katholicisme", en pater dr. mr. Chr. Raay- makers S.J. over „Internationale arbi trage en ontwapening". Met groote aandacht werd naar deze belangwekkende uiteenzettingen van het van het oorlogs- en vredesvraagstuk ge luisterd en het gezegde der sprekers door levendig applaus onderstreept. Het slotwoord werd gesproken door prof. Aalberse, waarna de vergadering een door hem voorgestelde motie onder ap- der applaus aannam, die ter kennis van Z. H. den Paus zal worden gebracht en aldus luidt: „De algemeene vergadering van de Katholieke Sociale Actie in Nederland, bijeen te 's-Gravenhage, in een openba re meeting, ter bespreking van.de Vredes voorstellen van Z. H. den Paus, betuigt aan 'Z. H. haar eerbiedigsten dank voor het door Hem genomen ini tiatief om als Vredestichter tusschen de strijdende naties op te treden, ten einde hen te bewegen den strijd te staken en een rechtvaardigen en duurzamen vréde te sluiten, spreekt haar vertrouwen uit, dat alle Katholieken der geheele wereld, door gebed en versterving, en zoover mogelijk door hun invloed en daad deze pogingen van den H. Vader krachtig zuilen on dersteunen, en besluit deze motie ter kennis te brengen van Z. 'H. den Paus en van het Doorluchtig Episcopaat Van Neder land". De beperkte spoordieri3tregeling. De aanvankelijk ter invoering op 24 Sopt. bestemde dienstregeling van de rei zigerstreinen op het Nederlamdsc-he spoor wegnet zal ingevolge een daartoe geno men besluit reeds 18 September '(Dins dag a.s() worden ingevoerd. Voor zoover de officieele reisgidsen dan nog niet in den handel verkrijgbaar zijin, zullen de spoorwegen door toezending der aankon- digingsb-iljetten aan de stations en aan de groole dagbladen gelegenheid geven omi van de in to voeren regeling reeds einde dezer week Kennisi te n-e'mlen. Onze kolennood. Naar het Vaderl. verneémt, is1 al eëni overeenkomst tusschen ons Kolénbureau en de Engelsche regeering omtrent do levering van steenkolen tot stand geko men. De „Wirtschaftliche Pressestelle im Haag" deelt mede, dat het bericht in de dagbladen, dat Duitschland den kolenaan- voer naar Nederland zou hebben stopge zet, onjuist is. Een dergelijk besluit is niet genomen. (Zie laatste berichten.) Regeeringsbloem. Bij beschikking van den Minister van Landbouw is bepaald, dat met ingang van heden zal worden verstaan onder regeeringsbloem: 60 pet. inlandsche tar webloem, 20 pet. gerstebloem, 10 pet. aardappelmeel, 10 pet. Amerikaansch meel. De samenstelling! van het regee- ringsmeel' blijft ongewijzigd. Benoemingen in Groningen. In plaats van mr. dr. Geertsema, wien als zoodanig eervol ontslag is verleend, is tot commissaris der koningin in Groningen missaris der koningin in Groningen is benoemd jhr. mr. E. Tjarda van Star- kenborgh Slaehouwer, burgemeester van Groningen en zal in diens plaats tol burgemeester worden benoemd mr. dr. E. van Ketnich Verschure, directeur van het Centraal Bureau voor sociale adviezen te Amsterdam. Do Nederlandsche missie in Amerika. Reuter seint uit Washington d.d. 10 September De Nedeilandsche gezant heeft de leden der Nederlandsche missie naar de Vereenigde Staten heden aan staats secretaris Lansing voorgesteld. Middelburg. Do gisterenavond- op het Molenwater gegeven uitvoering van het Middelburgsch Muziekkorps, veroorzaak te aldaar weder de bekende gezellige drukte. Vrijdagavond te half acht heeft weder een uitvoering plaats. Prins Hendrik te Middelburg. Met den gewonen ochtendsneltrein kwam hedenmorgen te 12 uur Z. K. H. Prins Hendrik te Middelburg aan. Aan het station waren ter begroeting aan wezig de Commissaris der Koningin, mr. 11. J. Dijckmeester, en de burgemeester van Middelburg, de heer P. Dumon Tak. De padvinders uit Middelburg, Goes en Vlissingen stonden als eerewacht opge steld. Dit laatste was mogelijk, door de medewerking van de hoofden der ver schillende inrichtingen van onderwijs, die de jongens gelegenheid hadden gegeven in hun padvindersuniform op school te ko men en de school te half twaalf te ver laten. Hierdoor bewijzen zij te begrijpen, dat er samenwerking tusschen de school en de padvinderij moet zijn. Een goed padvinder zal ook begrijpen, dat de plicht op hem rust goed te leeren. Toen Z. K. H. buiten het station kwam lieten de tam boers en hoornblazers de vaandelmarsch hooren; de Prins begaf zich direct naar Hopman ten Kate en zeide dezen o.a., dat hij de padvinders gaarne hedenmid dag nog zou ontmoeten en toespreken. Met den Prins hadden in de gereserveerde eerste klasse coupé plaats genomen zijn adjudant, de kapitein-luitenant ter zee von Mülle en de heeren van der Kop en van Hasselt, voormannen der padvindersbe weging. Met zijn adjudant en den Com missaris der Koningin reed Z. K. H. naar de Abdij. Aan het station was vrij veel publiek aanwezig. Nader seint men ons: De Prins heeft hedenmiddag de pad vinders, die in de Abdij opgesteld waren, geïnspecteerd en toegesproken. Te half drie ving in de vergaderzaal der Gede puteerden de vergadering aan ter bespre king der padvindersbelangen. Met welwillende toestemming van den Burgemeester alhier zal op Don derdag 13 Sept 1917 in deze gemeente een bloemendag met collecte gehouden worden ten bate der noodlijdende bevol king in België. In verband met de groote en steeds stijgende nood in België, doet het Comité Elisabethdag Amsterdam een dringend be roep op de bekende liefdadigheidszin der bevolking dezer gemeente om op dien dag hunne gaven mild te doen vloeien voor de ongelukkigen in België. Dames, welke voor dit doel bloempjes willen verkoopen, gelieve zich hiervoor aan te melden Dinsdag- en Woensdag avond van 79 in Hotel de Commerce. (Z.) Vlissingen. Naar wij vernemen heeft de heer M. Laernoes zijn wethouders zetel aangeboden aan den heer H. J. Tichelman, die op 1 Sepl. niet als wet houder werd herkozen, maar heeft deze daarvoor bedankt. Hansweerd. De douane-beambten heb ben op de sleepboot „Jahan" een groote partij vet enz. ontdekt, bestemd voor uit voerfraude naar Antwerpen. De boot is aangehouden; de kapitein en de stuur man zijn gevankelijk naar Middelburg ge bracht. Het lichtgas te Schore en Hansweerd is, blijkens de M. C., met terugwerkende kracht tot 1 Sept. gebracht op 22 ct. per kub. Meter, kookgas op 2ÖV2 cent. Biervliet. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn drie der vijf haverhoo- pen in den Po-ulinapolder alhier van den landbouwer A. D„ drie kwartier van de kom, afgebrand. Verzekering dekj de schade. Vermoedelijk is kwaadwilligheid in 't spel'. Hontenisse. Maandagnacht kwamen aan de haven te Walsoorden aan een .12-tal Belgische heeren, w.o. één gekleed als Duitsch kapitein. Deze heeren hadden in Antwerpen een motorjachlje ontvreemd en alzoo deze gevaarlijke reis aanvaard, welke ze gelukkig volbrachten. Te Wals oorden lieten ze hun jacht achter en vertrokken met de Provinciale boot naar Rotterdam). Nader méldt men hierover aan „De .Maasbode" uit Walsoorden: Zondagavond acht uur kwam alhier aan een motorboot met twee Belgische' zéé- kapiteins en een tiental jongelui, van adej en hoogen stand, wien het gejukt was door list de grens te passeeren. Een Antwerpsche dekloods, die reeds maanden in dienst bij de Duitschers was, en van tijd tot. tijd. tot aan de grens1 had gevaren met. de Duitsche marine-autori teiten had dit echt von Köpemick-idlee uitgedacht. Te twee uur kwamen de Belgische zfee- kapiteins nabjj Roode Sluis in de mo torboot en toen stoomde men, de admi- raliteitsvlag in top, tot aan, St. Anneken, waar de dienstplichtige Belgen werdeln ingeladen. Tusschen de forten door, langs wachten, die eerbiedig salueerden, stoom de men naar de Nederlandsche grens. Bij'na had men deze bereikt toen de motor weigerde en ook een Duitsche ma rine-motorsloep op hen kwam aanzetten. De Antwerpsche dokloods, weer in mi litaire positie of hij' als voorheen weer hooge militairen vervoerde, bleef kalm en na de militaire eër b-eweizen te heb ben, stoomde de Duitsche motor verder. Na enkele 'minuten waren toen de Bel gen op Hollandsich gebied, waar zijdoor hgt Hollandsche wachtschip werden ge visiteerd en vervolgens konden doorvaren. Ze zullen nu naar den Belgischen con stat ,gaan, om zoodoende het front te kunnen bereiken. Groede. Zondag j.l. heeft de bedevaart naar de grot van O. L. V. plaats gehad, ter verkrijging van den vrede. Beguns'igd door liet mooie zomerweer, werd de bedevaart druk bezocht. Sluis. Zondag 23 September a. s. zal ook hier een groote schieting gehouden worden, op staande pers, ten bate der Belgische krijgsgevangenen in Duitsch land Een eere-medaille zal worden uitge loofd, op hoogvogel, voor verst afgelegene Maatschappij en voor meest aantal schut ters. Toen Zondagnamiddag de kommiezen van St. Kruis een fietstoertje zouden maken naar Sluis, ontmoetten zij een zekere de L uit Sluis, die de richting van de grens uitging. Bij visitatie bleek, dat de L. met zich voerde 50 stukken harde zeep en tevens een boksijzer (ver boden wapen,) dit alles werd in beslag genomen. Oostburg. Door de sterke daling der veeprijzen hebben de slagers het vleesch 10 cent per K.G. verlaagd. Men verwacht nog verdere daling. Vanwege de gemeente-gasfabriek alhier zijn met ingang September de gas- prijzen enorm verhoogd. De prijzen zijn nu: metergas f0.21, muntgas f 0.20, in dustriegas f018 Tot nu toe was de prijs van metergas f 0.16, muntgas f 0 15 en industriegas f 0.14, doch met bepaling dat zoo van de beide eerste meer dan 32 M3 werd gebruikt, de prijzen verdubbeld werden. Besmettelijke z;ekter. Van 29 Augustus 4 September zijnde navolgende besmettelijke z'ekten in Zee land ter kennis van den Centralen Gezond heidsraad gekomen Roodvonk: 3 gevallen te Middelburg; 1 te Ril land-Bat h en 1 te Vlissingen. Dipliteritis: 1 geval te Schore en 1 te Ierseke. (M. Ct.) Grensgebied ontzegd. De opperbevelhebber van land- en zbe- macht heeft, overwegende, dat flie aan wezigheid van de hieronder genoemdal personen in het in staat van beleg ver klaarde grensgebied voor de rust en al gemeene vgiligheid gevaarlijk moet wor den geacht:, den toegang lot- en het ver blijf binnen de in staat van beleg ver klaarde gemeenten, behoorende- tot de werken aan de Westerschelde, hiet ge- zagsbied van den 'lerritorialenbevelheb- ber in Overijsel enz., met uitzondering van de gemeenten Doornspijk, Elburg, Ermelo, Harderwijk, Oldebroekhet fort op den Hoofddani b/j Pannerden en het gezagsgebied van den territoriaie-bevell- hebber in Friesland enz. met uitzonde ring van de in staat van beleg verklaar de gemeenten der provincie Fieslandj verboden aan Otto Vogel, koopman 28 jaar oud, wo nende te Fiiedrichstadt, a.d. Oder; August Bruggeman, 43 jaar, molenaar en land bouwer Ie Atstatie, beiden Duitschland; Aleida Johanna van Halteren, 30 jaar, echtgenoote van .Willem Vermeulen to Utrecht; Christiaan, Aloysius, Luitbertus Deenen, 36 jaar, wonende te Zevenaar Wolterus Bemardus Hattink, 40 jaar, wo nende te Velp; Elizabeth Maria van den Muysenbergh, 42 jaar, vrouw van Hat- tink; Wilhelmina Giesen, 22 jaar, wonen de te Arnhem; Reinder Joldersma, 29 jaar, winkelier te Almelo; Julius van Ijaar, 25 jaar, wonende te Baarn en Hendrik ('reveling, 28 jaar, landbouwer te Vriezenveen. De commandant der 'Stelling- van de .Monden der Maas en der Schelde, heeft het verblijf in zijn gezagsgebied, we gens het betrokken zijn bij den smokkel handel gmtzegd aanAdriaan van Din- teren, geboren 18 Mei '1889 te Dussen, thans wonende te Rotterdam, schippers knecht; Jan Franciscus Calie, geboren; 21 December 1868 te Aardenburg, wo nende te Eede, koopman van beroep;. Marguerite Maria Coens, geboren 31 Oc tober 1898 te Eede, wonende aldaar; Christaan Jacobus Wittman, geboren 8 Februari 1879 te Dordrecht, schipper, aan boord van 'het sleepschip „God met Ons" en Dominicus Franciscus Relaert, geboren 31 Augustus 1.887 te Zuiddorpe, wonende aldaar. Al deze personen zjjn van Nederlandsche nationaliteit. Bond Waterbouwkundige Ambtenaren. Vrijdag j.l. hield de Bond van W. A. in Zeeland haar algemeene najaarsverga dering in het liötel „De Draak" te Ber gen op Zoom. Er waren 18 leden en 5 begunstigers opgekomen en 4 waren bij volmacht ver tegenwoordigd. Na opening der vergadering (verden door den voorzitter, den heer P. L. Bolier van Veere eenige mededeelingen gedaan van ingekomen stukken en wat door het bestuur sedert de vorige vergadering is verricht. Als plaats, waar in het voorjaar 1918 zal vergaderd worden werd Goes geko zen, indien de Zeeuwsche reisgelegenhe- den dit toelaten. Door den heer H. Koole van Ellewouts dijk werd een leerzame en van studio getuigende lezing gehouden over de af. en uitwatering van bedijkte gronden. Mot aandacht werd deze lezing aangehoord en den heer Koole werd dan ook van allen de dank toegebracht. Over een gestelde vraag op de agenda, n.h: „Is onze Bond in het belang van de polderbesturen? Zoo ,ja, wat dient men aan te wenden om finaneiëelen steun te verkrijgen?" werd breedvoerig gesproken en een paar antwoorden door de heeren H. Koole en J. van de Velde van Schei- penisse, beredeneerd voorgelezen en in geleverd. (M. Ct.) DE G0ESSCHE TEÈLE. o Die 't Goessche teèltje nog nie kent, Die is bepeèld gin gladde vent. Vin je ergens mer 'n Goessclienèr, Je' oort oic z'n teèle dat is wèr. Wïr a je komt of weer je ok bint. De Goessche teèle is t'er bemind. Mè die voe '1 eerste 't teèltje is 'oort, Versteèt biekans gin ienkel woord. Wan aorige woorden 'oor je zat; En 'k geef er ier 'n stuk of wat. 't Is, altied onder ons gezeid, Natuurlik mè voer aorigheid. 'n Sneedje brood mie stroop bemand, Eet „stropiestuteï in 't Goessche land, En 't resje dat er overschiet, Eet „kouwelette" of 'k lust het niet. In de „achterspenne" hie den boer Ligge de ouwe matten op den vloer. I11 „spinne", a 'k 111e nie vergis, Vin je aol dat goed en eetbèr is. De „pitketel", dal nuttig dienk, Angt in den „trasbak" an de „rienk". De „piezel" en de „perrebagge", Bin spullen die me „in schure zagge, Precies as ,,'tvek", „de voerk" en ,,'tdilt' En nog vee meer, a je 'r nog wilt. Noe gloof ik dat 'k wè stoppe kan, Wan anders zeit de kranteman Is 't wee zoo'n flauwe lange mop? Ik neem dat boerevers niet op, En dat was spietig, is 't niet, wèr? Wan 'k ok nog wat anders klèr. P. BOUDENS Az. Botterdam, Aug. 1917. Wester-Scheldedienst. Met ingang van 16 September vervallen de reizen van Vlissingen.naar Breskens om 6 u. 11.m. en van Breskens naar Vlis singen om .6,40 n.m. Warm water. De Delftsche Brandstoffencommissie heeft besloten op een 10-tal naar aan te wijzen plaatsen de gelegenheid open te stellen tot ver krijging van warm water voor koffie, thee en waschgebruik. Trouwlustigen. Alles organi seert zich. Vooral in deze wisselvallige tijden, waarin de eenling weinig betee- kent. Het nieuwste is ongetwijfeld de organisatie van joDgelui, die denken te trouwen. In een advertentie van de „Tel zoeken eenigen van dezulken relatie met anderen, die eenzelfde voornemen koes teren, om op die manier gezamenlijk de benoodigde meubelen 40 pCt. goedkooper te kunnen krijgen. De toren te Dongen. Dezen zomer brandde de St Laurentiuskerk te Dongen (N. Br.) af. Alleen de toren bleef staan. Thans is besloten dezen door middel van dynamiet te sloopen, waartoe de genie hare medewerking zal verleenen. Het plan bestaat den toren op 20 Sep tember op te ruimen. De bewoners der omliggende perceelen muiten deze voor 20 September ontruimen en alle voor werpen van waarde uit de woningen verwijderen. In Tiel is bij particulieren van over heidswege een enorme hoeveelheid steen kolen en anthraciet in beslag genomen. Bloedvergiftiging. —De 15-jarige zoon van A. H. te Velddriel kreeg bij het stroobinden een wond aan een der vingers. Na eenige uren zwol de arm geweldig op en werd bloedvergiftiging geconstateerd. De toestand van den patiënt laat zich ernstig aanzien Onvoorzichtig. Vrijdag wilde te Delft een jongen van 18 jaar nog in den reeds in beweging zijnden trein stappen. Hij stapte mis en werd tusschen de loopplank en het perron een eind medegesleurd, alvorens de trein kon stoppen. Om hem uit zijn benarde positie te verlossen, moest een stuk van de treeplank worden uitgezaagd. Gelukkig kwam de waaghals er af met eenige ontvellingen en lichte kwetsuren aan hoofd en armen. Een echo te koop. I van Muiderberg, tusschen den, komt half October mer. Met de omliggende bijna 61/2 B A. groot. Een hongerige te Dorst, droeg .dezer dal haar arm naar- hel ho| dit bedrijf pakte de kip ger had, een gouden 00 oor van de vrouw en was het gewoon voedse Omdat de vro-uw naluu haar sieraad miste, wer kipje maar .spoedig gesl de vrouw op die maniei oorsieraad weer terug. Kranten papie r. Naar aanleiding va;n he mige bladen, dat in Oct- pel. zal worden geleverd behoefte aan krantenpap de M. C. medegedeeld, da vaststaat. Het eenige wat le (zeggen is!, is dat de krantenpapier in den a.s'. den beperkt. De groote p. Van Gelder Zonen te Rei heeft meerdere fabrieken loopig «stopgezet. Een 1 het gebruik van kranten wel onvermijdelijk zijn. dat liet geval' zal zijn, vast. Een 'grens gebeur jaar vierden de Belgen plaatsje St. Margriet met in Zeeuwsch-Vlaanderen lijd gezamenlijk hun kerm niet. Maar de Vlamingen v toch niel onopgemerkt lat En zie nu, wat er gebeui avond verzamelden zich mannen, vrouwen en kind afgegaan door een harm stoet langs de schutting t Belgisch gebied is opgeti bewoners aldaar aan het derlanders te onttrekken, de Nederlandsche zijde der eveneens een groot aantal wie uitgeweken Belgen, vt seling nu klonk het ontroe Zij zullen hem niet Den fieren Vlaamschi, De luisteraars op Nederl klapten in -de handen, en] de andere zijde het BelgiJ De Duitsche grenswacht, Nederlandsche grenswacht, incidenten, verstrooide tac aan deze zijde der grens. Ki na werd het stil. jkaar de ders gemeenschappelijk k< hadden elkaar toch blijk ge wederkeerige sympathie. GOES. Naar wij vernemi kortgeleden samengestelde voor de oprichting van eene 1 ij k e Centrale k e u k eenige leden uitgebreid, zoo thans is samengesteld als. 1 M. HajeniusSmit, A. Bakker, C. Coenen, C. v. v. Heelde Bruijne, A. D Heuvel, E. C. JongepierF C. Moens, A. J. Pols—Sch Zweden, H. Visser—Koekkoc senJobse, L. C. Valk -v. J. J. Kloosterman, J J. A Eversdijk, J. Behage—Piepc 1jrjn—Cooman. Een adres is gericht aa dezer gemeente, 0111 te ve te gaan tot het oprichten lijke instelling, nu het geb, daarvoor voldoende belangsti N.B. Zaterdag a.s., 15 Si' de heer De Miranda uit Ai de sociëteit V. O. V. sprei wijzevaninrichtinge van een Gemeentelijk 1 e keuken. Buitengewone Algemeene Ve Z. L IVI op 12 Sept. 1917 ten één sociëteitsgebouw V. O. V. Agenda: a. Opening; b. La. c. De maximumprijzen va 1917. De taxatie der -graner lanlieprijzen van den. oog Verbod van behoud van eig- Verbod van behoud van eig< j1»!; g. De prijzen van vee Jen in verhouding tot die r leverde granen; h. De garant aardappelen; j. De prijzen d stoffen; k. Het zaaiplan v Hooivordeïing; m. Uitv-oer en rundvee; 11. 'Rondvraag Landbouwde Inspecteur vi, Genoodigden: de directe bouwde Leden der Tweede Zeelandde heer Dr. J. C. <1 ildl, directeur van het Bij proefstation te Goes; de heer Rijkslandbouwleeraar voor neer D. lBoemsma, idem; dc german, Rijkszuivelconsuleni land; de heer T. C. O. M voorzitter van de Provincial) commissie voor P'aardenfokki land; de heer II. A. Hanker van het stamboek: Het N

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2