BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. de hand op België te leggen, mits van de andere zijde worde gewaarborgd, dat het geen afzonderlijke overeenkomsten ten aanzien van zijn zelfstandigheid treffe met één of meer der Entente-landen. Voorts zou aan België slechts eene weermacht worden gelaten in overeenstemming met de noodzakelijkheid voor de bewaking van zijn binnenlandsche orde en naar even redigheid met de geleidelijke ontwapening, waartoe de groote mogendheden zouden besluiten. En eindelijk zou aan de be volking zelf van België het recht van zelfbepaling moeten worden toegekend ook ten aanzien der zoogenaamde bestuurlijke scheiding, waarvan het reeds ingevoerde beginsel gehandhaafd zou moeten blijven. Een andere zinsnede in 'het ontwerp wekt de verwachting, dat Duitschland niet ongenegen zou zijn, om geldelijken steun te verleenen aan eene regeling, welke Bel gië weder in de oeconomische welvaart zou herstellen, bij welke welvaart ook Duitschland, als handeldrijvende nabuur- staat, belang heeft. (Bovenstaand bericht wordt door de Weensche Reichspost" bevestigd. tied.) Een geruchtmakend doodsvonnis. Men schrijft van de grens aan „De Tijd". De tijding, dat de Duitsche krijgsraad te Hasselt den burgemeester van het Belgische grensplaatsje Hamont, den Louis Keunen, ter dood en den broeder overste van het klooster, alsmede prof. Ballings tot levenslangen dwangarbeid heeft veroordeeld (volgens andere be richten zouden ook deze beide geestelij ken het lot van den heer Keunen moeten deelen) heeft diepe verslagenheid in het land van Kempen teweeggebracht. Algemeen wordt de straf ongehoord wreed gevonden. Den drie veroordeelden is ten laste gelegd, dat zij Belgen over de grens hebben geholpen. Is dit zoo, dan, aldus wordt erkend, heeft de Duit sche overheid het recht straf toe te passen; dat zij echter in dit geval voor de doodstraf niet is terruggeschrikt, doet wel zeer pijnlijk gevoelen, hoe de Duit- schers het bezette gebied tyranniseeren. Denken zij er dusdoende den schrik onder te brengen, dan vergissen zij zich volko men, alleen de haat, in Kempen en in geheel Vlaanderen tegen al watDuitsch is zal door de terechtstelling worden aangewakkerd. Van vele zijden wordt thans met den meesten spoed gewerkt, om het vonnis gewijzigd te krijgen. Tot kort vóór den oorlog was de heer Keunen ingezetene van Harmeien, waar hij een manufactu renzaak dreef. Fabrikanten uit Noord- Brabant en eenige Amsterdamsche groothandelaren hebben zich reeds tot minister Loudon gewend en diens tus- schenkomst verzocht. Een adres, waarop o.a. de burgemeester eD de wethouders van Harmeien geteekend hebben, zal ter bevoegder plaatse worden aangebo den om gratie te verzoeken, en naar wij vernemen, heeft zelfs Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht zich gericht tot Z. Em. Kardinaal von Hartmann, om diens grooten invloed te verzoeken, opdat aan het vonnis geen uitvoering worde gegeven. Onze gezant van Vollenhoven, te Brussel, is reeds van het vreeselijk lot, dat de heer K. boven het hoofd hangt, in kennis gesteld. In gewone omstandigheden wordt het doodvonnis eerst drie weken na de uit spraak voltrokken. Algemeen hoopt men, dat de pogingen, van zoo verschillende zijden in het werk gesteld, mogen slagen. Indien ja, dan zouden de Duitschers op het platteland van Vlaanderen ongetwij feld hun prestige verhoogen en de rustige bevolking van Belgisch Limburg zou de menschenlijke gevoelens van de Duitsche overheid ten zeerste waardeerenindien neen, dan vreezen wij, begaan de Duit schers weer een van die fouten in België, welke hun bestuur zoo ondraaglijk maakt en waardoor zij zich den haat op den hals halen niet alleen van de Belgen, doch ook van de velen in ons land, wie dergelijke gewelddaden met weerzin vervult. N.B Men meldt aan „de Maasbode", dat er groote kans bestaat, dat de heer Keunen, burgemeester van Hamont, gratie bekomen zal en dat de doodstraf in ge vangenisstraf zal worden omgezet. Een onzinnig bericht. De .Daily News" verneemt uit diplo matieke kringen te Washington, dat Duitschland druk uitoefent op Nederland om aan Duitsche duikbooten het gebruik van de Schelde toe te staan, en in ruil daarvoor gunstige handelsbepalingen voor na den oorlog belooft. De „diplomatieke kringen" in Washing ton, die deze dwaze bewering versprei den, weten meer dan men in Nederland weet. Hier is als de „N. Ct." wel geïnformeerd heeft zelfs niets van oen verzoek in dezen geest bekend. Een aanslag op den Koning van Roemenië. Uit Kopenhagen wordt aan de „Lokal Anz." gemeld, dat de Russische troepen in Roemenië van plan zouden zijn geweest den koning van Roemenië gevangen te nemen, hem af te zetten en een repu bliek uit te roepen volgens het voor beeld van Kroonstad. De koning kon zich echter nog bijtijds redden door de vlucht, vóórdat dit snoode plan gelukte. Generaal Goerko. De correspondent van het „Hdbl." te Stockholm meldt: Volgens de „Roesskoje Wolna" heeft de voorloopige regeering besloten, gene raal Goerko uit Rusland te verbannen. De onthullingen van Gerard. Onder de sensationeele onthulling van den voormaligen Amerikaanschen ambas sadeur, Gerard te Berlijn, behoort ook, naar men weet, die betreffende een tele gram van keizer Wilhelm aan president Wilson, dato 10 Aug. 1914. Van Duitsche zijde is het bestaan van zulk een tele gram ontkend. Men gaf alleen toe, dat de keizer, in zijn gesprek met Gerard, vluchtige aanteekeningen van het gespro kene maakte op telegramformulieren, zoo dat hetgeen hij gezegd had nauwkeurig zou worden overgebracht. Nu geeft de „Daily Telegraph" van "21 Aug. een facsi mile van dat „telegram". Daaruit blijkt en dit spreekt voor de juistheid der verklaringen van Duitsche zijde dat elke plichtpleging aan het begin en aan het slot ontbreekt. En in een telegram van den keizer aan den president der Vereenigde Staten zouden deze zeker niet hebben ontbroken 1 Alleen staat op het eerste telegramformulier, links in den bo. venhoek: „Voor den president van de Vereenigde Staten persoonlijk". Hieruit blijkt nu weer, dat het document in elk geval voor den president was bestemd ter kennisneming. Zoo ligt daar nu nog altijd de vraag: telegram of niet? In hetzelfde nummer van bovengenoemd blad wordt met de woorden van Gerard zelf het doel aangegeven der onthullin gen van dezen oud-gezant, a.l. om de Amerikaansche natie op te wekken tot het besef van de noodzakelijkheid om zich toe te rusten tot de bestrijding van het Pruisendom. „Indien indirect iets, dat ik heb geschreven den ijver der geal lieerde naties om het Pruisische gevaar le bevechten doet toenemen, zal ik dubbel verheugd zijn. Laat ons allen hopen, dat de wedergeboorte van het Duitsche volk zelf, er het meest toe zal bijdragen om de wereld veilig te maken voor de demo- Verder loopen Gerard's mémoires over de week, welk eaanden oorlog vooraf ging, en waaruit blijkt, dat Duitschland vast be sloten was den oorlog te beginnen. loen Gerard ten slotte zag, dat er practisch geen hoop meer bestond, deed hij een allerdringendst beroep op Von Bethmann, hetwelk wellicht zonder precedent in de diplomatieke geschiedenis is. In het schrij- ven komen o. a. de volgende zinsneden voor: ,,Kan mijn land dan niets doen, kan ik dan niets doen, om den vreese- lijken oorlog te voorkomen? Ik ben er van overtuigd, dat de president til mijn stappen zal goedkeuren, in het belang van den vrede gedaan." Gerard voegt er aa ntoe: „Nooit heb ik een antwoord op dit schrijven ontvangen. Den volgenden dag werd aan Rusland de oorlog ver klaard. De man van „ein frischer fröhlicher Krieg". In het begin van dezen oorlog zijn heel wat pennen in beweging gebracht over de vraag of de Duitsche kroonprins zou gezegd hebben, dat hijgden oorlog gaarn voerde, want dat hij^ wel hield van „ein frischer fröhlicher Krieg „een frissctie, vroolijke oorlog". In verband hiermede zij medegedeeld het navolgende fragment uit Gerard's di plomatieke onthullingen, overgenomen uit de N. R. Crt. Erger dingen waren den gezant ver teld door „een Amerikaansche dame", die in den winter 1913'14 een onderhoud had gehad met den Duitschen Kroonprins. De Kroonprins had aan die dame naam niet genoemd niet meer of min der verteld, dan dat hij, als hij aan de regeering kwam, oorlog zou maken „voor de lol van de zaak". Later, toen de oor log er was had die dame het geval nog eens op schrift gesteld voor den gezant: Ik had hem het boek van Norman An- geli „The Great Illusion" gegeven, welk werk probeert te bewijzen, dat oorlog niet loonend is. Hij (de Kroonprins) zeide, dat, of oorlog loonend was of niet, er, wan neer hij op den troon kwam zoo al niet vroeger oorlog zou komen, enkel voor de lol. Bij een vorige gelegenheid had hij gezegd, dat het plan was Frank rijk aan te vallen en te overwinnen, daar na Engeland, en ten slotte mijn land (Ver .Staten). Ook Rusland zou worden overwonnen, en Duitschland zou de beheerscher zijn van de wereld." Indien de dame van Gerard met „ge borduurd" heeft, treedt door deze ont hulling het beeld van den toekomstigen Duitschen kroondrager niet in een sym pathiek licht. VEBKEllilfi»» STATUUT. Vooruitgang van het Katho- 1 i ci s me. Het bisdom van Brooklyn, alwaar bis schop Mgr. Dounell zijn zilveren bis- schopsjubilé vierde, telde in 189"2280,000 katholieken, nu 739,000. Destijds waren er 219 priesters werkzaam, nu 442, ter wijl het aantal kerkgebouwen, van 116 tot 229 klom. Er waren toen 60 studenten op het Seminarie en 28,000 kinderen in de parochiale scholen, nu zijn er 360 studenten en 63.000 kinderen. („De Tijd") 's Pausen Vredesactie. Als antwoord op- het door haar aan den Heiligen Vader gezonden telegram mocht de Nederlandse!» Katholieke Jour- nalistenvereeniging een telegram pntvan- gen ya,n Zijn Eminentie den Kardinaal- Staatssecretaris. Het telegram luidt als volgt: De Souvereine Opperherder is diep- ge troffen door de gevoelens van kinder lijken eerbied, door de uitdrukking v.a,n haar dankbaarheid en door de verzeke ring van haar gebed, welke dei Neder- landsche Katholieke Jounalistenvereeni- ging tot Zijne Heiligheid heeft gericht. De Apostel van den Vrede, wiens- vader lijke bekommering zonder ophoud en streeft om het lijden, door den oorlog verwekt, te verzachten en te beëindigen, schenkt van harte aan de leden der ver- eeniging Zijn Apostolischen .Zegen. (w.g.) Kardinaal Gasparri. De Brabantsche boeren. Over de beweging onder de Brabant sche boeren men herinnere zich het bericht in ons vorig nummer over de protestvergadering te 's Hertogenbosch schrijft „De Maasbode" o.a.: Die duizenden boeren, die daar met de grootste openhartigheid verklaarden, dat het bestaan hun onmogelijk werd, verdie nen geloof. Hun vergaderingen droegen het stempel van den hoogsten ernst. Wij althans g e 1 o o v e n hen en wij zijn van meening, dat Den Haag hen treurig heeft behandeld. Oorlogswinst hebben deze boeren niet gemaakt. In allerlei officieele stukken kan men vermeld vinden, dat de kleine zand boer geen oorlogswinst heeft gemaakt. Vooral de geschiedenis van de rogge, nu reeds een paar jaren, is voor hen één groote teleurstelling. Wij voegen daarom onze stem bij den noodkreet der verdrukte Brabantsche boe ren. Moge het bestaan hun weldra dragelijk gemaakt worden en het knijpsysteem te genover hen een einde nemen. Spionnage bij de Politie te Rotterdam. Van zeer bevoegde zijde wordt de „N. R. Crt." in staat gesteld mede te deelen, dat liet onderzoek, dat zich uitstrekt over het zich beschikbaar stellen aan beide groepen van oorlogvoerende staten, tot dusverre niet de minste reden geeft om aan te nemen, dat verdenking behoort te vallen op nog andere politie-ainbtenaren dan op den geschorsten hoofdagent. Dat de geschorste betrokken zou zijn bij het opsporen van Duitsche deserteurs, teil einde dez^n weder in handen der Duitsche autoriteiten te brengen, is bij het onder zoek zelfs niet ter sprake gekomen. Met nadruk moet er nog de aandacht op worden gevestigd, dat in geen geval eenig Nederlandsch belang bij de tot het onderzoek aanleiding gevende feiten be trokken is. Thee en Koffie. De Minister van Landbouw heeft aan do burgemeesters medegedeeld, dal te zij ner tijd aan hen ter uitreiking zullen worden toegezonden „thee- en koffie- distributiekaarten". Voor een kaart ko men slechts in aanmerking personen, die op 1 October 1917 den leeftijd van zes tien jaar hebben bereikt. Aan vijftienja rigen die gedurende den geldigheidsduur van die kaart, omstreeks drie maanden, 16 jaar zullen worden, behoort geen kaart te worden uitgereikt, noch nu noch in den loop van die drie maanden. Vóór 16 September wenscht de Mi nister te vernemen het aantal kaarten voor elke gemeente noodig. Te veel gasverbruik. De Rijkskolendistributie deelt mede, dat in Aug. door de gasfabrieken 2.728.000 kub. Meter meer is verbruikt dan was toegestaan, welke overschrijding uiterlijk 30 dezer moet zijn ingehaald. Onder deze fabrieken behoort die te V 1 i s s i n g e n. (M. Ct.) Goes. Aanstaanden najaar (1917) her denkt de Vereeniging van de II. Elizabeth, wier dames-leden zich wij den aan de ondersteuning van behoeftige kraamvrouwen, naar het voorbeeld der heldhaftige beoefenaarster der .naasten liefde St. Elizabeth van Thuringen, haar 20-jarig bestaan, terwijl de dames mevr. v. Acker, thans presidente, en mevr. Kni- tel, thans penningmeesteres, haar "20-jarig lidmaatschap dezer schoone vereeniging herdenken. De viering van dit feit zal hoofdzakelijk kerkelijk en in besloten kring geschieden. Dezer dagen is hier ter stede eene voorloopige vergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer W a g h t o, burgemeester van Kloetinge, waarin in principe is besloten tot de oprichting van eene Vereeniging voor vreemde lingenverkeer op Zuid-Beve land. In het voorloopig bestuur hebben zitting genomen de heeren W a g h t o, bur gemeester van KloetingeW a b e k e, bur gemeester van WemeldingeRichel, burgemeester van Borsselen, v. d. H a v e, Kapelle, en mr. Fransen v. d. Putte, Goes. Den 18 Sept. a. s. zal in de Socië teit V. O. V. eene bijeenkomst worden gehouden, waarbij de heer W. H. J. Dick, bestuurslid van de algemeene vereeniging voor vreemdelingenverkeer, eene lezing zal houden en men zal trachten te ko men tot definitieve oprichting der ver eeniging. Zaterdag te 3 uur arriveerden hier de 24 Oostenrijksche kinderen, die 4 we ken in Oudenbosch hadden doorgebracht en nu nog 14 dagen hier bij ingezetenen zullen doorbrengen. De kinderen zagen er goed uit, wat een compliment inhoudt voor de Oudenbossche verzorgers. Zij wa ren vergezeld van den Zeer Eerw. v. d. Bom, Oudenbosschenaar van geboorte, sinds jaren de pastorale bediening uit oefenende in een parochie vlak bij Wee- nen, diens zuster, welke bij haar heer- broêr de huishouding waarneemt en zich in haar tweede vaderland wijdt aan de belangen der militairen, waarvoor baar reeds het kruis van verdienste werd ge schonken, en van een aanzienlijke Ween sche dame, welke als vertegenwoordigster van het Weener Comité ter verzorging en Verpleging van Oostenrijksche kinde ren in Nederland de reis medemaakt. Dinsdag 25 September keeren de kin deren naar hun vaderland terug. We vernemen, dat alhier onder de winkeliers een strooming is, om het bestuur van „Handelsbelangen" uit te noodigen slappen te doen, om te ko men tot verplichte winkelsluiting, en daartoe aan den Raad een adres te rich ten. (Z. C.) Middelburn. Morgenavond (Dinsdag) geeft bet Middelburgsch muziekkorps we der een uitvoering op het Molenwater te half 8. Het laatste Zondagavondconcert heeft het gisteren goed met het weder getrof fen en werd dan ook weer bijgewoond door een groot aantal leden en beta lende bezoekers. Het programma viel dit maal weder zeer in den smaak en moest „De parade der Zinnsoldaten" moest wor den gebiseerd. Moge de omstandigheden het toelaten, dat volgend jaar weder vijf concerten wor den gegeven. Hier werd Vrijdagmiddag eene ver gadering gehouden, uitgaande van de Ne- derlandsche vereeniging van Akkerbou wers, welke vergadering door een 100-lal landbouwers uit Walcheren werd bijge woond. Door den heer L. E. van der Slikke uit Rotterdam, secretaris van de ver eeniging bovengenoemd, werd uiteenge zet, welke grieven men tegen de regec- ringSmaatregelen heeft en tevens de nood zakelijkheid aangetoond, da;t de akker bouwers zich in een landelijke organisatie vereenigen om hunne belangen samen te bepleiten en te verdedigen. Door verschillende der aanwezigen wer den vragen gesteld, die de inleider be antwoordde, terwijl leven als lid toetra den. De voorzitter kon de vergadering slui ten met er op te wijzen, dat het hier wel een protestvergadering was geweest, doch dat dit protest zich op .een waar dige, kalme, degelijke wijze heeft geuit. t (VI. Crt.) De politie kreeg gisterenmorgen ken nis, dat ten nadeele van den beer in de Kortedelft een rijwiel, dat even buiten stond, Zaterdagavond was ont vreemd. Nog gisteren werd de dader. Te milicien-artillerist v. d. V. uit. Koudekerke, die te Souburg in zijne woning met ver lof vertoefde, aangehouden, terwijl het. rij wiel ten zijnen huize in beslag werd ge nomen. Kloetinge. Blijkens de Kr. C. is be noemd tot badmeester aan de badinrich ting te Vlaardingen de heer Pape, alhier. Kapelle. Zaterdagavond had de plech tige uitreiking plaats! aan de verschil lende winners'der medailles en eervolle vermeldingen, uitgeloofd op den op 25 Aug. gehouden tentoonstelling van fruit en groenten. Door den WelEd. Heer Bloemlsma, rijks- fuinbouwleeraar, werden onder een harte lijke .gepaste toespraak achtereenvolgens de volgende onderscheidingen uitgereikt aan dhr. W. de Groene,' verguld zilveren medaille geschonken door Jhr. Jvan Vredenbuirghdhr. Joh. Pilaar, Goes', vei- gjild zilveren medaille geschonken door dhr. F. Kakebeeke; dhr. J. C. Persant Snoep, zilveren medaille geschonken door 'tBestuur van de Veiling; dhr. P. van Iwaaffiten zilveren medaille geschonken: door dhr. A. v. d. Graaff; dhr. A. v. d. Graaff zilveren medaille, geschonken door Jhr. J. van Vredenburgh; dhr. P. Baijens, zilveren medaille geschonken; door dhr. C. D. Vreeke; dhr. W. K. C. Schriel' zilVeren medaille geschonken door dhr. J. Kooiman; dhr. van (He^ zilVeren medaille geschonken, door dhr. Bloemsmaaan dhrn. .1. C. Persant Snoep, J. Sonke, Kruiningen, Joh. Pilaar, Goes, A. Daane en Jacs). Reiersie elk een bron zen medaille, terwijl aan dhrn. O. Zee- gers' ,P. v. hvaarden, J. ,C. Persanl Snoep, (VV. de Groene en Aug1. Slabbekoorn elk een eervolle vermelding werd uitgereikt. Al deze onderscheidingen werden uitge reikt voor inzending» afd. fruit. Toorts een zilVeren medaille aan dhr. E. VeT- vaat, en (een bronzen idem, aan de Ver. Consfervenfabriek voor inzendingen, af- deeling groenten. Na de uitreiking wer den de winners toegesproken door den Voorzitter der Veiling) dhr. .4. v. d. Graaff die hun gelukwenschte met de bo- haalde onderscheidingen en hen aanspoor de op den ingeslagen weg voort te gaan. tevens bracht hij een woord van hujMiel aan dhr. Bloemsma voor zijn bereidwil ligheid die hij steeds betoont waar het de belangen betreft van den fruit- en groenten teelt. Ten slotte spoorde ook dhr. Bioeinsma «allen aan om de fruit- en groententeellt 'te bevorderen, en hoopte dat de winners dor medailles op een eventueelé, volgende tentoonstelling eoii gouden dito zouden behalentevens bracht hij ook 'hulde aan den organisator ,dhr. J. C. Persant Snoep, onder wiens leiding de tentoonstelling zoo uitstekend slaagde. Nadat nog door verschillende personen het woord gevoerd was', werd de; avond onder een zeer gezellig samenzijn doorge bracht. Schore. Zondagavond kwamen eenige ingezetenen in een lokaal der openbare school bijeen tot het oprichten van een C h r. Zangvereenigi n g, die nu aan vankelijk is begonnen met 21 leden; het bestuur bestaat uit de heeren A. C. Blok, I directeur, D. Joosse, voorzitter, .1. van I Kogelenberg, secretaris, A. Koole, pen ningmeester. Als commissarissen werden toegevoegd de heeren 1. A. Keim en J. Koole. Hansweerd. Vrijdagmorgen had bij het I versjouwen van stopblokken op de \Vert „Zeeland" alhier een ongeval plaats, waar door de linkerwijsvinger van den werk- man P. F. ernstig gekwetst werd. (Z.) I De douane beambten alhier heb- I ben aan boord van het sleepschip „Zuid Holland" een groote partij harde I zeep ontdekt, bestemd voor uitvoerfrau;- I de naar Antwerpen. De schipper is gevankelijk naar Mid- I delburg gebracht. (M. Ct.) Rilland-Bath. Bij' menschengelieugenis I heeft het hier nimmer 'zóó ontzettend ge regend >aüs' Donderdagavond j.l. tijdens het onweder dat zich boven o'nizó ge1 meente ontlastte. Het was een ware wolk breuk. De bliksem sloeg, in in het buis van den heer L. Aarts1 in den Zuid'-Bath- poldér, doch richtte er alleen eeinige terieelë schade' aan, zonder brand, te ver oorzaken. Ook een ol'meboom aan dén Z.g, Langendij'k werd door hel hemfëHVauv getroffen. 's Heer Arendskerke. Tijdens een hevig onweder slóeg Donderdagavond de blik sem in bijl C. d. iK. in Üen Ouden Kraai} ert en veroorzaakte veel' stoffelijke schalde, lunar geen ongelukken. Heinkenszand. Met ingang van 15 Sept. e.k. wordt de commies3e klasse dhr. H. J. Beuger alhier, gedetacheerd naar Balh. Kwadendamme. Zondag waren op uit- noodiging van den ZeerEerw. heer Pas- I toor een groot aantal landbouwers in ver- I gadering bijeen gekomen, om te geraken I tot oprichting eener afdeeling van den R. K. Land- en Tuinbouwersbond. Spre ker was de heer Ruijter uit Leiden. Staande de vergadering gaven 43 per sonen zich op als lid. St-Iansteen. Alweer maakte de onge- luksdraad hier een jeugdig slachtoffer. Zondagmorgen kwam zekere J. Mortier, vermoedelijk door het overgeven van smokkelwaar, in aanraking met den clec- trischen draad en bleef op de plaats dood. Eerst Zondagavond werd zijn lijk van den draad afgenomen en bij zijn bedroef de ouders thuis gebracht. Op dezelfde plaats bleef, door eenzelf de oorzaak, een week geleden de 16- jarige E. Picavet aan den eleotrischen draad dood. Treurige voorbeelden voor smokkelaars 1 IJzendijke. Met ingang van 15 Sep tember a.s'. 'is dhr. O. H. D. Polder man, kommies bij "s Rijks belastingen, verplaatst naar Hoofdplaat. Breskens. De douanen alhier bekeurden Vrijdag j.l. een juffrouw uit Vlisbingen, wegens' verboden' vepvo-er 205 stukken fijine toiletzeep. St-Kruis. Tijdens het hevig onweer, dat hier Vrijdagavond omstreeks 8 uur, boven deze en omliggende gemeenten woedde, werd de landbouwschuur van dhr. de Sjmet door het hemelvuur gietroffep. De schuur brandde tot den grond toe af; de opbrengst van 25 gemeten tarwe gingen verloren, benevens vier wagens boonen. Twee veuielns werden dooi' den bliksem gedood. De brandweer kon geep hulp meer verleenen. Verzekering dekt de schade. Te Breskens zijn de beide aftredende wethouders A. du Burck met 4 en l M. H, jrani de Bande met 5 stemman benoemd. Te Hoofdplaat zijn beide aftredende wet houders E B. van Damme en Hi. J. Cam- maerl herbenoemd Te Boschkapelle werden tot wethou ders herkozen dhr. P. B. Mel1 ein P. A. Stallaert. Van de grens. Haar de uitvoer van tabak ea sigaren zoo plotseling verboden is, zijln de han delaars hierin de dupe er van geworden. Zoo vernemen we, dat verschillende,1' per sonen alhier duizenden sigaren en sign-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2