UIT ZEELAND. Sociale Berichten. Posterijen en Telegrafie. De vredesbemiddeling des Pausen. De Nederlandsche Katholieke Journa- listenvereeniging heeft aan Zijn Heilig heid den Pans een telegram g|ezoinidejn, dat in vertaling aldus juidt: „De Nederlandsche Katholieke Journa- listenvereeniging wenscht eerbiedig aan de voeten van Zijne Heiligheid neer te leggen de uiting van haar innige ont roering en dankbaarheid, veroorzaakt door het bemiddelingsaanbod, waarmee Zijne Heiligheid den wereldvrede voorbereidt. Gedurende drie jaren genieten de ge teisterde volkeren de blijken van vader lijke liefde, die voor alle partijen gelij kelijk de droeve gevolgen van den oorlog verzacht door heilzame tusschenkomst. Thans treedt door zijn vredesoproep de Plaatsbekleeder van Christus op ,niet alleen als de apostel van liefde maar ook overeenkomstig de roemrijkste tra dities van het Pausdom, als redder der beschaving. De leden onzer vereeniging, vei'vuld van diepe dankbaarheid, ve een:gen hun gebeden met die van Zijne Heiligheid, dat weldra de vrede een einde make aan het lijden van de oorlogvoerende en neu trale volken." Goes. Dinsdagvoormiddag te 9 uur kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisge ving waren de heeren Donner en De Paauw. Aanstonds werd overgegaan tot instal latie der nieuwbenoemde gemeenteraads-' leden, de heeren v. d. fiöut, Risch, Holl- mann en Dekker. Nadat zij de vereischte eeden hadden afgelegd, werden zij door den voorzitter gecomplimenteerd, die zeide dezen zomer, toen hij wegens ziekte uit- stedig was, met voldoening te hebben vernomen, dat de heeren bij enkele can- didaatstelling waren herkozen, en zulks niet enkel omdat daardoor de stembus- drukte met mogelijke wrijving was ver meden, maar omdat hij nü weer de oude gezichten in den raad terüg zag. Namens de overige raadsleden feliciteerde hij hen met hun benoeming, hun toewenschende de kracht en werklust, die in deze buiten gewone tijden zoozeer varl noode zijn. De heer v. d. Bout dankte namens de gekozenen voor de vriendelijke woor den door den voorzitter gesproken. Daarna had de wethoudersverkiezing plaats. Gekozen werd de heer v. d. Bout met 10 van de 11 stemmen. De gekozene dankte voor het hernieuwd blijk van ver trouwen van den raad, dat uit deze stem. ming sprak, verklaarde de keuze te aan vaarden en beloofde naar zijn beste krach ten in het belang der genïeente te zullen arbeiden. De voorzitter sprak zijn vol doening uit over de keuze zoowel namens den raad als namens het college van B. en W., waarin de aangename samenwer king met den heer v. d. Bout zoozeer wordt op prijs gesteld. Hij prees den werk. lust waarmede de heer v. d. Bout zich in deze moeielijke tijden voor 'de belan gen der gemeente beijverd had te zorgen en dat hij, ondanks zijn droeve familie omstandigheden, opnieuw op zijn leeftijd het wethoudersajnbt wil aanvaarden. Hij wenschte hem ten slotte nog vele jaren toe van kracht en gezondheid om zijn ambt tot heil der gemeente te vervullen. (Applaus). Daarna werden met overgroote meer derheid herkozen: de heeren Hollmann en Dekker als leden der Gascommissie; de heer Dekker als lid der commissie van bijstand voor het opmaken der kohieren van den hoofdelijken omslag, de heeren Risch en Hollmann als leden der com missie voor behandeling van reclames in zake den hoofdelijken omslag. Bij de rondvraag vroeg de heer Risch hoe het dezen winter zal gaan met de melkvoorziening. De voorzitter antwoord de, dat wanneer de melkvoorziening in de gemeente te wenschen mocht gaan overlaten, het gemeentebestuur zich tot de regeering heeft te wenden, die dan een melkfabriek aanwijst, welke voor de leve ring van melk moet zorgen, wat hier waarschijnlijk de melkfabriek van den heer Witte zal zijn. De heer Brants zeide dat, in verband met het omwaaien van een Ijpom aan den Oostwal bij de Bocht, het vermoe den wordt uitgesproken, dat vele boomen ziek zijn, en beveelt een onderzoek aan. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. voornemens zijn binnenkort met enkele deskundigen, waaronder de heer W. Kake- beeke, de boomen onzer plantsoenen te doen onderzoeken. Hierna sluiting. Niet heden, maar den 12en a. s. komt de Zeeuwsche Landbouwmaatschap- pij in vergadering bijeen in de Sociëteit V. O. V., te 1 uur 's namiddags. Dinsdag j.l. zou in normale omstan digheden de laatste kermis-Dinsdag zijn geweest. De boeren uit de omliggende plaatsen hielpen ons dit feit in herinne ring houden door na afloop van de markt met hun dulcinea's door de stad te zwie ren en het bewijs te leveren, dat jenever en brandewijn nog steeds de geliefkoosde dranken zijn, waarmede zij hun dorstige kelen besproeien. Bij het monsteren der verschillende gezelschappen, die zooal zingend en rumoer makend onze straten passeerden, viel het ons op maar het is mogelijk dat wij ons vergissen dat matigheid, van geheelonthouding zul len wij maar zwijgen, onder onze Room- sche landlieden nu juist niet de meeste aanhangers telt. Ook gelooven wij, dat de Roomsch-Katholieke drankbestrijding een nog zoo goed als braakliggend veld op Zuid-Beveland heeft te bewerken. Wie steekt de eerste spade in den grond? Wegens den heerschenden kolennood is door enkele bakkers, die in het bezit zijn van een heeteluchtoven, besloten om het bakken gezamenlijk te doen ge schieden. Ook loopen er geruchten, dat de bakkers vanaf de volgende week 1 dag per week niet zuilen bakken, ten einde hun bedrijf meer loonend te maken. Nader meldt men ons: In de gisteravond gehouden algemeene vergadering der Goesehe bakkers, werd besloten voortaan des Donderdags geen brood, groot noch klein brood te bak ken of te doen bezorgen, met het oog op de elfdaagsche periode voor de brood kaarten. Middelburg, In de Dinsdag gehouden raadsvergadering werd door den burge meester nog herdacht, dat de 'heer van der Harst thans ruim 25 jaar lid van den raad is. .Ofschoon het geen tijd is voor feestvieren wil spr. toch even het feit in herinnering brengen en den heer van der Harst gelukwenschen. Wijzende op de gerestaureerde schil derijen in de raadzaal, zegt spr., dat .naar zijn meening de restauratie goed ge slaagd is. Bij de mededeeling van een schrijven van het kolendistributiebureau, deelt de voorzitter mede, dat Middelburg in Augus tus en Juli juist onder de toegezegde aantal M3. gas is gebleven. B. en W. hopen nu geen scherpe maatregelen te moeten nemen, voor September is 143000 M3.. toegestaan en als de inwo ners blijven medehelpen zullen die scher pe bepalingen achterwege kunnen blijven. Thans is bepaald, dat met ingang van morgen zoowel het branden van eleetrischr als van gaslicht, in winkels verboden is na 8 uur en Zaterdags na 9 uur; in café's enz. na 10 uur en Zaterdags en Zondags na 11 uur. Voor kappersalon» is hetzelfde van toepassing als voor win kels. Voor vergaderingen en concertenl moet jedere keer worden aangevraagd, waarop B. en Wi. zullen beslissen hoe lang het licht mag branden. Daar de heer Onderdijk bang is, dat de winkeliers weer dedupe worden en des winters wellicht na 'z'es uur gteen licht meer krijgen, zegt de burgemeester toe, dat particulieren, die meer gebrui ken dan 75 pet. een waarschuwing zul len krijgen en anders zullen worden af gesneden. De heer Boudewijns© jneent, dat. men bij electrisch licht beter kan voorschrij ven weinig pitten te branden, een pit gedurende twee uur is voor de gemeente beter dan twee pitten gedurende een uur. Bij de behandeling' van de vaststelling van de gemeenterekening vroeg de heer de Veer of de igemeente-ontvanger en later ook B. en Wi. steeds controleeren of alle erfpachten en retributies zijn ont vangen. De burgemeester zeide van ja. De heer de Veer meent, dat de controle dan niet goed is en spoort aan tot be tere controle. Ook inzake de gemeente bedrijven meent de heer de Veer, dat de controle te wenschen over laat. De bur gemeester zegt verbetering van de con trole, desnoods met accoutants voorlich ting. toe. Bij de vaststelling van het suppletoir kohier H. O., zeide de heer Sprenger, dat thans weder de Belgen daarop voor komen. Spr. heeft daar vroeger tegen ge protesteerd uit een oogpunt van gastvrij heid, thans doet hij' het, omdat men geen goede basis van aanslag heeft en geen dwangmiddelen tegen wanbetalers onder hen kan gebruiken. De heer Adriaanse meende, dat er ook onder de Middel- burgsche aangeslagen-en zijn, tegen wien dwangmaatregelen niet kunnen baten. Het kohier werd goedgekeurd met de stem van den heer Sprenger tegen. Bij de rondvraag betreurde de heer Gra- tama het, dat in deze vergadering woor den moeten worden gesproken als dit maal door den heer de Veer. De heer Boudewijn.se vroeg of niet even- sis in groote plaatsen een deel der gas verlichting door electrische verlichting op straat kan worden vervangen, natuurlijk op bescheiden schaal, ^ulks om de duis ternis eenigszins te verminderen. De bur gemeester zeide ernstige overweging hiervan toe. Op een vraag van den heer Boasson 'raadt de burgemeester ben, die koffie zetten voor een ander, zonder bepaald caféhouders te zijn, aan, die personen hun boonen of gemalen koffie zelf te doen medebrengen. De heer Sprenger vroeg of er reeds gedacht is wat er van den winter met de scholen, moet gebeuren,, vooral met het oog op het huiswerk. De burgemees ter meent, dat bet beter is de uren ge woon te houden, maar zoo- weinig mo gelijk huiswerk op te geven. Op enkele vragen van den heer Onder- dijk, zeide de burgemeester, dat ook hier gezorgd zal worden, dat niemand meer dan 12 mud kolen krijgt, voor ieder zulk kwantum heeft; dat zoo noodig bij ge brek aan vet, dit zal worden besteld en dat hier geen opgave van perceelen zon der gas of electrische verlichting is ge vraagd, omdat die reeds bekend is door de Raarsendistributie. Op een vraag van den heer Cornelis- se zeide de burgemeester, dat de dis tributie van schoenen nog zeer vaag is, maar als zij kooit, zal er rekening ge houden worden met het verzoek hierin ook de arbeidersorganisaties te kennen. In de tweede helft van de maand Augustus zijn in deze gemeente inge komen: C. M. Roozemond, onderwijzer, Noordsingel S 179, van N. en St. Joos- land; J. F. Visser, directeur gevange nis, Kousteenschen dijk P 5, van Arn hem; A. Heijstek, agent van politie 3e ld., Veersche weg T 254, van lvortgene; A. P. van Tiel, poetser S.S., Bree E 121, van Boxtel; J. Koene, landbouwer, Seisweg R 130, van GrijpskerkeG. A. .van der jHarst, Korte Delft G 7, van IVfligeningenvrouw van J. Sohier, Lan ge Giststraat F 205, van Helder; A. C. 11. Wessels, boomkweekersknecht, Lom bardstraat C 79, van Berkel en Roden rijs; W. K. Meulmeester, varensgezel, St. Janstraat I 44, van Amsterdam; S. A. Comelisse, officier Leger des Heils, L. Singelstraat N 204, van Amsterdam; C. J. Blok, lob werkman, St. Janstraat I 51, van Goes; J. Adriaanse, bakkers knecht, Kalvermarkt K 298, van Assen; wed. J. A. Geldof geb. Colijn, Langei viele K '376, van Veer©; W. .A. Weijn- man, bloemenbinder, jK; Delft G 22, van Rotterdam; J. A. Bossehaart,, tuinman, Noordsingel R 70, van Koudekerk©; L. J. Bastiug, scheepmaker, St. Janstraat 1 37, van Vlissingen. Vertrokken: Mej. A. M. S. Sna- kenbroek, van Langeviele K 205/6, naar Den Haag; P. J. J. A. Linthuis Neder- istfaat, O 190, Rotterdam; A. J. Bex, Bree ,E( 124, Maastricht; :G. A. van Beij- num, Nieuwstraat H '34, Zuilen; C. Wi. J. Rink, Dwarskaai G 106a, Leeuwar den; mej. N. .Harten, Noordsingel R 53, Rijswijk; mej. J. L. de Mijttenaere, Lon- densche kaai II 54, Schiedam; mej. J. C. E. Desson, Rouaansche 'kaai G 143, 's-Gravenhage; M. 1%. llmer, jVlissing- sche straat 1 162, 's-Gravenhage; mej. G. P. ,van Eek, Noordpoortplein M. 292, Utrecht; H. J. J. jHeeren, Molstraat N 187, GeertruidenbergC. van Velzen, Ver- werijstraan N 138, Bergen op 'Zoom'; J. Minnaar, 'Kinderzorg S 42a, Rotterdam; vrouw van W. Sanderse, Spanjaardstraat F 68, Vlissingen; mej. M. E. Cohen, Vlas- markt K 156, Amsterdam; ,sved. R. Gans, Lat. Schoolstraat D 29, Rotterdam; H. C. de Wit, Pijpstraat N 220, Koudekerk© mej. J. A. Oranje, Spuistraat F 106, Rot terdam; wed. J. de Witte, Schoorsteen- vegerssingel Q 84, Delft; J. A. Kroon, Lange Delft I 33, Rotterdam; mej. J. M. Lampe, Ij. Noordstraat C 32, Bergen op Zoom; K. Minderhoud, Seisweg R 145, Vlissingen; O. A. Bouma, Hofplein E la, lArnhemi. (M. Ct.) Vlissingen. Bij de Dinsdag gehouden stemming voor wethouders .werden de heeren M. Laernoes met 15 en de heer Aner met 12 stemmen herkozen; niet herkozen werd de heer Tichelman. Bij de tweede vrije stemming werd de .heer van Niftrik gekozen met 10 stemmen te gen 9 op den heer Tichelman. Van de overige benoemingen noemen wij die van den heer K. E. van Griethuijsen te Bre da tot leeraar in de geschiedenis aan de II. B. S. en de H. S. Bij de rondvraag! bracht de heer P. G. Laernoes nog eens ter sprake het samengaan van lidmaat schap van den raad van 'den heer van Nitfrik met zijn betrekking van directeur der gasfabriek. Bij de hierop volgende discussie deed de heer Tichelman uitko men, dat het niet om. den persoon gaat, maar om de vraag of de heer van Nif trik levert aan de gemeente of niet, dit dient te worden uitgemaakt. De heer de Meij meende, dat, als de heer v. N. aan deel in de winst 'heeft van de fabriek, hij geen raadslid kan zijn. De heer Star verman las een juridisch betoog voor, waarin wordt aanbetoond, dat "de heer Niftrik recht heeft raadslid te zijn. Ten slotte deed de heer Tichelman het voor stel den heer v. Niftrik als raadslid te schorsen, dit voorstel werd met 10 legen 9 stemmen verworpen. Kapelle. Maandagmiddag omstreeks 5 u. had de knecht van de Wed. Mol, C. van de Linde, die met een wagen met mest en stroo beladen naar het land reed, het ongeluk er af te vallen, waardoor hij ernstige kneuzingen aan het lichaam bekwam. Dr. Pfeiffer verleende geneeskun. dige hulp. (Z.) 's Heer Arendskerke. Herbenoemd tot wethouder de heer J. J. de Jager en be noemd in de vacature Zandee de heer J. Zandee Az. (Z.) lerseke. In de Dinsdag onder voorzit terschap van den heer burgemeester ge houden gemeenteraadsvergadering werden de herkozen raadsleden beëedigd en ge lukgewenscht. Afwezig met kennisgeving de heer Wesdorp. Benoemd werd tot wet houder bij tweede vrije stemming de heer I. Willemsen, met 6 st. tegen 4 op den aftredende den heer T. Cupery. De heer Willemsen nam de benoeming aan en werd door den voorzitter met 'tdoor den Raad hem geschonken vertrouwen geluk- gewenscht. De heer Willemsen dankte daarvoor en beloofde zijn beste krach ten aan 't belang der gemeente te zullen blijven wijden. De voorz. spreekt daarbij een woord van dank tot den heer Cupery voar zijn trouwen arbeid als wethouder in 't belang der gemeente. De heer Cupery mérkt bij de rond vraag op, dat hij in de quaestie afschei ding van grond van E. de Jonge en voor de gemeente voor leugenaar gesteld is; maar dat hij1 door de feiten is gerecht vaardigd geworden en verzocht de pers daar nota van te nemen. - (Z.) 's Heerenhoek. De jongste ver gade ring van onze midden standsve r- eeniging „De Hanze" was wederom slecht bezet. Twee derden der leden schit terden door afwezigheid. Het schijnt dat men de nooden en behoeften van den middenstand het liefst bepraat bij den barbier, in winkels en herbergen, maar niet waar zij alleen behooren besproken te worden, in de vergadering der orga nisatie, welke alleen bij machte is om door samenwerking van alle middenstanders ook aller belangen te behartigen en naast verheffing van den middenstand het stoffelijk voordeel der winkeliers en neringdoenden te bewer. ken. Vooral in deze abnormale tijdsom standigheden is een krachtig georga niseerd middenstandslichaam een wel daad voor een plaats en dus ook voor 's Heerenhoek. Maar men mag praten als Brugman, de Jan Saliegeest heeft de mees- ten schijnbaar zoo te pakken, dat een wonder noodig is om hen uit den dommel wakker te schudden tot meer sociaal be sef. Op de vergadering onzer Hanze van Zaterdag j.l. konden slechts enkele pun ten: notulen, rekening van den penning meester worden afgehandeld. De verkie zing van bestuursleden en het kiezen van een afgevaardigde naar het middenstands congres in Utrecht moest worden uit gesteld tot eene volgende keer. Het koude, regenachtige weder was oorzaak, dat Zaterdag j.l slechts 16 schut ters deelnamen aan de schieting. Heinkenszand. Dinsdagavond 4 Sept. vergaderde de Baad der Gemeente alhier. Tegenwoordig zijn alle leden. De voor zitter opent de vergadering en verzoekt het lezen der notulen der vorige ver gadering te verdagen tot een volgende vergadering. De herkozen 'Raadsleden de heeren H. v. Iwaarden en 'G. de Vos leggen de vereischte eeden af. Ingeko men isi een adres met een memorie van toelichting van den Nederl. Timeriiedm- bond houdende verzoek toe te treden door de gemeente al's donateur. De be handeling hiervan wordt tot een volgende vergadering aangehouden. Door Ged. Sta ten is toegezonden een provinciaal blad ter beoordeeling van een artikel betref fende de onderwijzerssalarissen. De voor zitter zegt dat een en ander hierop be trekking hebbende de Eerste kamer reeds is gepasseerd en een nieuwe salaris-rege ling vermoedelijk spoedig in de Staats courant zal verschijnen en het dan de Gemeente gemakkelijk 'zal vallen een re geling te treffen. Alzoo wordt toezending van dit blad voor kennisgeving aange nomen. Door B. en W. is het kohier H. O. voorloopig vastgesteld op f 7897,89'. De gemeenterekening over 1916 wordt aangeboden en goedgekeurd op een be drag van in ontvang van f 27328,47 en In uitgaaf van f 26902,26. Alzoo een ba tig slot van f426,21. Wegens periodiek aftreden van den tweeden wethouder is aan de orde verkiezing wethouder. Met 6 van de 7 stemmen wordt de heer I. Uitterschout als wethouder herbenoemd. Op den heer G. de Vos' was 1 stern uitgebracht. Als plaatsvervangend Ambte naar van den Burgerl. Stand wordt her benoemd de heer H. v. Iwaarden met 5 stemmen. Op den heer M. Rijk en den heer ti. Vos,was ieder 1 stem uitge bracht. Daar bij de rondvraag niemand het woord verlangt, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Hoedekenskerke. In de Dinsdag j.l. ge. houden raadszitting werden "de nieuw ge kozen raadsleden, dhrn. B. Timmerman, N. Gelok en I.. Lous, geïnstalleerd. Tot wethouder, vacature Groenewege, werd gekozen met 5 stemmen dhr. L. Lous; 2 stemmen werden uitgebracht op idhr. .1. v. d. Linde. In de vacature, wegens periodieke aftreding van wethouder Ver beek werd gekozen met 6 stemmen dhr. B. Timmerman. 1 biljet werd in blanco ingeleverd. De nieuw benoemden namen beiden hunne benoeming aan. Nisse. Dinsdagavond werden de herko zen raadsleden H. Dane en J. Vermue en het nieuw gekozen raadslid L. Nieuwen- huijze beëedigd. Daarna was er verkie zing voor een wethouder. Als zoodanig werd herkozen D. de Knijper. IJzendijke. In den nacht van 3 op 4 September j.l. hielden de militaire kom miezen van hier op het gehucht „de Ponte" twee smokkelaars aan. Toen zij deze wilden opbrengen, werden zij plot seling door een manspersoon verhinderd, die gewapend met een jachtgeweer, ben toeriep: „Sta of ik schiet." De 'kommie zen antwoordden hierop duidelijk, dat zij koinmiezen waren. Toen nam de man met het geweer een nog dreigender houding aan, steeds met het geweer op hen ge richt en kwam steeds naderbij. De kom- miezen sprongen op zij en u,t noodweer loste de mil. kommies L. een schot uit zijn geweer in de richting van den aan valler ,met het treurig' gevolg, dat laatst genoemde in den buik getroffen werd en kort daarop overleed. De kommiezen hoorden daarna een groote drukte ach ter het huis van den getroffene. Waar schijnlijk hield zich hier een groote smok kelaarsbende schuil. Breskens. Zaterdagmiddag waren do bestellersknechts bij den provincialen stoombootdienst bezig met de boot te Dreskens te ontladen. Onder de talrijke coilis en goederen waren ook een paar mio'.ensteenen, waarvan een hij net verrollen uitgleed, kantelde en onge lukkigerwijze terecht kwami op het been van Abr. Haartsen. Onder de hevigste pijnen werd hij huiswaarts gebracht. Des avonds werd het been gezet. (M. C.) Oostburg. Maandag a oud van ongeveer tien uur tot half één kon men van hier een groote bedrijvighied in de lucht waar nemen. Vliegers wierpen op verschillende pun. ten in België bommen Af en toe kon men de ontploffingen der bommen hooren De vliegers werden hevig beschoten. Boven deze streek vlogen weer vliegers van Zuid naar West en omgekeerd. (Msb.) Biervliet Hier werd Zaterdag door de kommiezen 475 kilo zeep, in den schaap, stal van den landbouwer C geborgen in beslag genomen. (M Ct.) Alhier is een partij harde zeep aan gehouden van pl.mi. 475 K.g. Vijftig jaren raadslid te zijn, is een eer, die weinigen te beurt valt. Dinsdag genoot onze wethouder de heer A. de Groote, dit voorrecht. Zoowel de burgemeester en raadsleden, die een gouden horloge inscriptie aan boden, als het personeel der beide open bare scholen, dat eveneens een geschenk aanbood, toonden dezen herinneringsdag op hoogen prijs te stellen. (Zei.) Aardenburg. Maandagavond om tien uur vlogen een of meer vliegtuigen zeer laag boven Aardenburg, komende uit het N O. Zij werden niet beschoten, Na een kwartier had een aanval op Brugge plaats. Bommen werden gewor pen. De zoeklichten gingen de lucht in, vuurpijlen en afweergeschut kwam in werking. De aanval werd tot driemaal toe herhaald en telkens kwamen vlieg tuigen boven Nederlandsch gebied. fMsb.) Hulst. De Kolennood. De directeur gasfabriek heeft proeven genomen met maken van briketten van cokesgruis en klei, welke goed voldeden. Deze briketten kunnen twee uur branden en geven vol doende hitte. Thans worden nieuwe proeven met leem en cokesgruis genomen. (Msbode) Terneuzen. In de raadszitting van Dins dag wem herkozen de heer A. Visser en als zoodanig gekozen de heer E. H. T. van Borsum Waalkes. Benoemd werd tot leerares in het En- gelsch aan de gemeente H. B. S. mej. J. J. Stempel, uit Den Haag. Maandagmorgen is een beïvoner der buurt Mollekot (IJzendijke) in aanraking gekomen met den electrischen stroom der versperring. Hij verbrandde zich deerlijk aan de vingers, die hij wellicht zal moe ten missen. (M. Ct.) In den nacht van Zondag op Maandag zijn uit de weide van den landbouwer D. in den Clarapolder, gemeente Philip pine, een zevental koeien ontvreemd en naar België uitgevoerd. (M. Ct.) De Minister van L., N. en II. heelt 's Heer Arendskerke toegevoegd aan de lijst van stations, waar inlading van fruit en groenten onder ambtelijk toezicht kan geschieden. Aan A. de Beijn en R. de Bijbel, beiden wonende te Clinge, en indertijd uitgezet uit het in staat van beleg ver klaard gebied van Zeeland, is door den commandant der stelling van de mon den der Maas en der Schelde voorwaar delijk vergunning verleend in zijn gezags- gebied terug te keeren. R K. Coöperatief Magazijn. De oprichting van een coöperatief ma gazijn van verbruiksartikelen ten dienste van R. K. Instellingen, scholen, patrona ten, vereenigiogen of congregatiën is liet doel der in de 2e helft van September in Utrecht of in 's Bosch te houden verga dering van daartoe uitgenoodigden. Allen die eene circulaire met prospec tus ontvingen, kunnen een toegangskaart aanvragen bij den heer H. G an Alfen te Princenhage, alwaar het voorloopig secretariaat gevestigd is. Met genoegen zien wij in het prospectus wat in de circu laire nogmaals uitdrukkelijk wordt her- ha rld, dat deze coöperatieve zoodanig wordt ingericht, dat daarbij de tusschen- handel tot zijn recht komt. Dag, plaats en uur, waarop de eersie vergadering zal plaats hebben, zal in dit blad nader worden aangekondigd. Nieuw aangeslotenen bij het intercommu naal telefoonnet. Go es: 141, A. Nieuwenhuijse, in aald_ appelen, fruit en groenten, Oostwal C 263 f; no. 142, firma I. Fokke, Brand- stoffenhandel. Hoedekenskerke: no. 4, B. E. J- I H. Becking ,arts „Villa Boerhave".

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 4