AANBESTEDING. Drie Heerenhuizen, Twee Woonhuizen in$ó Nieuws. Laatste Berichten Landbouw en Veeteelt Sociale Berichten. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Afloop verknopingen, aanbestedingen en/. SPORT EN SPEL Posterijen en Telegrafie. Marktberichlen Burgerlijke Stand Openbare Verkooplngen. ADVERTENTIE N. sl Aangifte van nieuwe Leerlingen, aanvragen om Rijksbeurzen Vrijdag 14 September 19175 bij inschrijving aanbesteden-. Openbare Verkooping. Dinsdag 18 September 1917, openbaar verkoopen: met voor- en achtertuinen, met Tuinen, verder muzikale, wain- I stad gemaakt. ga(t i's avonds een I Larkt. veel volk op de been, llat. het muziekfeest uit'. Igd- lieid van den jaardag van fin gaf de fanfaremaat- Volharding" des Vrij- Koncert op' de markt, heb lloor prachtig weder, veel Bi bracht. Jmgen daarbij eenige Va rren, terwijl tevens werd welbekende Klepper- He heer F. van Schoor elijke liederen welke werden voorgedragen, pren. uur keerde ieder van hoogst voldaan huis- I lijk van den jdotseling neente overleden land- li. is, na daartoe framing, ontgraven, ten- onderzoek in te stellen van den dood in ver- irzekenng tot 'het nitkee- |eii aan de weduwe en (M. Ct.) Boor den burgemeester al Iden gemeenteveldwachter laar het gouden eerekruis lied. Politiebond uitgereikt |;en trouwen dienst., aan lil tevens pen gratificatie) Inden was. (Z.) Iweek had de voerman E. Jluk van een beladen wa in kwam onder de wielen rd zoodanig verwond, dat [hulp moest worden inge- fct ingang van 16 Septem- |n nieuwe verordening in omtrent vervoer en op- l ten uitvoer verboden goe- I tot nu toe in de gemeem- [rroede, Nieuwvliet, Hoofd- pndijke alle goederen vrij ^n, na 16 September zul- gediekt zijn door geldige Jdagavond j.l. kon men van pic een vliegtuig waarnemen, de Belgische grens voort- Ie signalen bleek, dat het j orde. |)oor een militair kommies Ig ingesteld tegen een mili- Irboden vervoer van 40 stuk- Den volgenden dag bekeur- liezen twee Belgen wegen-s l-oer van pl.m. 50 stukken Je in Zeeuwsch-Vlaanderen. li echt vaderlandschen geest |rlaanderen, kan worden ge- gelegenheid van de plech- Ivan Koninginnedag te Sas I burgemeester in een toe je pui van het stadhuis de pde inwoners voorstelde een or Hare Majesteit te plaat- arvoor te bestemmen open- |g applaus van het publiek I plan. Het Standbeeld zal jden wanneer de vrede in |ijn wedergekeerd. (Msbode.) Bruinkool. met de bruinkool niet zoo enen eerst dacht. Naar men dige zijde mededeelt zal in ;ste géval niet meer dan iper maand kunnen worden d. Neemt men nu aan dat irde van bruinkolen tot. die len zich verhoudt als een tot >u een dergelijke productie met 30.000 ton steenkolen atuurlijk een dergelijke hoe- mdstotïen in hooge mate van eft het geen betoog dat ze e 350 000 ton steenkolen, die per maand placht in te voe- in gewicht is. e r i e. De „Cri de Paris" ver ende aardigheid Een officier, al Joffre op zijn reis naar ergëzelde, werd door een schoone Amerikaansche ge- ook moffen verslagen, over- r, mevrouw." en hand seker, mevrouw." welke ijk met deze, mevrouw". La- de Franschman zijn rechter oog. De Amerikaansche greep en drukte er een kus op. .vrouwtje 1zei toen de olficier, ir ik het nu, dat ik u niet ge- dat ik ze met mijn mond het> (Maasbode.) Per telefoon. PETERSBURG. Na hevige artillerievoor- hereiding konden de Duitschers bij Is- lioid, Zuid-Westelijk van Riga over du Dwina trekken. Zlij bezetten Kupfer en breidden hun terreinwinst naar het Zuid- Westen uit. Onze tegenaanvallen misluk ten. Ook hij Mitau ging de vijand tot het' offensief over. Do strijd duurt voort. (llitau, een stad van 35000 inwo ners is gelegen in het Russisch gouver nement K6erland, aan de Aa. Het dien de in bet begin der 19e eeuw eenigen lijd tot verblijfplaats van koning Bo dewijk XVIII van Frankrijk. Red.) LONDEN (V.Di.) Bij een luchtrh.id' door vijandelijke vliegers gisterenavond op Dover ondernomen werden eenige bom men geworpen, die een man doodden en 4 vrouwen en een kind licht verwondden. DEN HAAG. Naar wij wan welingelichte zijde vernemen moet Hare Majesteit de Koningin het plan hebben ditmaal niet in persoon de nieuwe zitting der Staten- Generaal te openen, doch die taak pver te dragen op een commissie van mi nisters. De opening geschiedt 18 Sept. a.s. Krabbendijke. Men begint alhier thans met hel rooien van aardappelen. Voor zoo ver men kan nagaan heeft de ziekte vooral huisgehouden onder de Eigenhei mers. Wat het met de Bonte en Blauwe zal geven, weet men nog niet. Het is in allen gevalle doodjammer van den oogst, die zoo mooi beloofde te worden. De Eigenheimers gaan hier weg tegen 1' 3.70 per H.L., maar de handel is slap. Centraal bureau voor de Hanze in het Bisdom Haarlem Reeds lang werd door het hoofdbestuur ian de Hanze in liet Bisdom Haarlem de noodzakelijkheid ingezien van de oprichting van een Centraal Bureau, om den besturen der aangesloten plaatselijke afdeelmgen advies te kunnen geven bij het oprichten van vakgilden, coöperatieve inkoopvereenigingen, enz. Ook zouden door hei Centraal Bureau wetsontwerpen en gemeenteverordeningen, die de belan gen van den handeldrijvenden en indus triëelen midden'stand raken, bestudeerd kunnen worden, om bij de betreffende autoriteiten daaromtrent eventueel wij zigingen voor te stellen. "Door den Centralen Raad daartoe gemachtigd, is hi t bondsbestuur tot de stichting daarvan te Amsterdam overge gaan Tot directeur werd benoemd rar. Henri Schaapveld. Het Centraal Bureau is gevestigd N. Z. Voorburgwal 318, Amsterdam. Goes. De Weleerwaarde heer G. Mud-de, alhier, 15 Aug. j.l. priester gewijd) is door den Bisschop v. Haarlet» benoemd tot kapelaan te Schoonhoven met ingang vair 7 September a.s. Heinkenszand Do weleerw. heer C. De Kokter, alhier 15 Aug. j.l. priester gewijd, ik met ingang van 7 Sept. a.s. door den Bisschop van Haarlem benoemd tot kapelaan te Lutjebroek (N.-H.) Oostburg. Te Breda slaagde voor de hoofdacte dhr. S. v. d. Weiif, alhier. Bij Kon besluit zijn, voor het tijdvak van 1 September 1917 tot en met 31 Augustus 1918, benoemd tot leerares aan de R. H. B S. te Middelburg, mej. S. C. Roldanes en mej. H. E. A Velthuis, beiden te Middelburg. is benoemd tot leeraar aan de R. H. B S. te Bergen op Zoom, G. Lottering te Vlissingen. Ovezand. Benoemd tot onderwijzer aan de O. L. S. te Hengstdijk, dhr. Keïrck- haert, onderwijzer aan de R. K. School alhier. Bij Kon. besluit zijn, voor het tijd vak van 1 September 1917 tot en met 31 Augustus 1918, benoemd tot leerares aan de R. H. B. S. 'te Middelburg, mej. S. C. Roldanus en mej. II. E. A. Velt huis, beiden aldaar. sonen, afkomstig van de vereen. „Zee land Vooruit," Goes, „Volharding," Goes, K. D. O." Goes, (die een flink figuur m-aakte ,al zaten er geen eigenlijke gym nasten in), „S. S. S." Ivloetinge, „Wi. I. K." Wemeldinge, „V. Z. O. S." Ier seke, „Vitesse," Kruiningen en „Mjedeo- burgum," Middelburg. Ook de belang stelling van het publiek liet niets te wenschen over; er werden ruimi 600 en- treekaarten verkocht. Het weer, dat aanvankelijk niet gun stig dreigde te zullen zijn ,viel nog moei en ook het terrein leverde gsm bezwa ren op. Het feest werd opgeluisterd door de harmonie „Euphonia," d.e ook dosi avonds zich op de groote Markt Let hoe ren, waarbij eveneens een talrijk publiek tegenwoordig was. Na afioop van de wedstrijden werden de prijzen uitgereikt in -de sociëteit V. 0. V., onder een pas sende toespraak van den voorzitter van .Volharding," den heer J. J. P. C. Bar- telse. Zij bestonden voor de ouderen uit medailles, terwijl voor meisjes en jongens voorwerpen, geschikt voor da- gelijksch gebruik, waren te winnen. De prijzen weiden behaald als volgt: I. Hardloopen over 100 M.le prijs A. C. van Fraassen (Medioburguni) Mid delburg in 122/5 sec.; 2e pr. Ph. Bomi, (V. Z. O. S.) lerseke, in 121/5 sec., 3e pr. W. Wolfers (Vitesse), Kruiningen, in 13 sec. II. Ver slpringen: le pr. Ph. Bomi, (V.Z.O.S.) met 5.80 M.; 2e pr. C. Schip pers (Volharding;) Goes met 5,44 M. III. Hoog springen: le pr. Wj. Bom en Ph. Bonn (V.Z.O.S.) beiden met 1.70 M., extra-prijs;: D. Tilroe (W.I.K.) We meldinge met 1,65 M.; 2e pr. L. Dek ker (S.S.S.) Ivloetinge snet 1,60 M.3e pr. D. Reits'ma (V.Z.O.S.) met 1,60 M (na loting.) IV. Hindernisbaanle pr. A. Wes- trate (Volharding) in 25 sec.; 2e pr. D. Tilroe (W.I.K.) in 26 sec. (ha loting); 3e pr. H. "Y. Looberg, (Volharding) in 26 sec.; 4e pr. W. Sinke (Zeeland Voor uit), Goes in 263/5 sec. Discuswerpen: le pr. J. van Rande- raad (W.I.K.) met 24,90 M.2e pr. Ph Bom .(V.Z.O.S.) met 22,20 M. VI. Estafetteloop: le pr. V.'Z.O.S. (ler seke) in 55y5 sec.; 2e pr. Volharding1, Goesi, in 58 sec. VII. Kogefetootenle pr. Ph. Bom), (V.Z.O.S.) met 8,70 M.2e pr. X. van Randeraad (W..I.K.) met 7,95 M. Vilt. Speerwerpen: le pr. Ph. Bom) (V.Z.O.S.) met 30 M.2e pr. J. van Randeraad (W.I.K.) met 29,20 M. IX. Hardloopen over 400 M.le pr L. C. v. W.eele (Volharding) in 554/5 sfec.; k2e pr. A. C. van Fraassen (Mediobur- guim in 1 min. 21/g, sec. X. Wedloop. 80 M. voor 'jongens "be neden 16 jaar: le pr. A. 'CÖiistandse, (R.H.B.S. Bond) in 12 sec.; 2e pr. J. Hoogesteger (V.Z.O.S.) in 12 sec.; extra- prijs C Burger (W.I.K.) in 12 sec.; 3e pr. L. Schrijver (Volharding) in 127f sec.; 4e pi. C. Ruster (Volharding) in lif/s sec.; 5e pr. L. van Loo, (V.Z.O.S,) in 122/s sec.; 6e pr. X. Schrijver (Vol harding) in 122/51 sec. XI. Balwedloop over 50 M. voor meis jes beneden, 16 jaar: le pr. G. Meijer in 94/s sec.;'2e pr. Ph. Thijsse in ll2/5 sec.; 3e pr. Stien Reijerse in lls/6 sec.; 4e pr. N. Heijnsdijk in 122/6 sec.; 5e pr. X. Bartel's in 143/5 sec. De jury bestond uit de heeren Kloos terman, L. Smit, v. d. - Bout, Massee, v. d. Harst, Baljé (alien te Goes) en Masjire, Middelburg. Geslaagd te Den Haag voor de acte Fransch 1. o. de heeren E. T. Verhoosel te Clinge en G. F. Maris te, Middelburg. Oostburg. Bij de Zaterdag gehouden herveiling van het woonhuis van dhr. X. C. Kleijn alhier, werd kooper idhr. Lorn. Heiming, fotograaf te Middelburg voor f 2276. Athletiek-wedstrijden. Goes. De athlëtiek-wedstnjden, gjeorga.- niseerd door de gymnastièk-verewiiging „volharding", en j.l. Vrijdag gehouden op het sportterrein aan den Polderschen weg, mogen een succes genoemd worden. Daaraan werd deelgenomen door 126 per Seriewedstrijden R. K. V. V. „K. D 0." Zondagmiddag j. 1. werden de twee eerste wedstrijden der tweede ronde gespeeld. Zaterdagavond circa 9 uur, was het door den omroeper bekend gemaakt, dat de wedstrijden nog door gingen, waar door weer een vrij talrijk publiek op het veld aanwezig was. De eerste wedstrijd is „Zeel. Vooruit Voorwaarts Combinatie 1" en K. D. O. 11," wat naar de sterkte der club betreft een slechte verhouding is, maar door de loting zoo beslist was. Onder leiding van den lieer H. de Kok, neemt de eerste wedstrijd omstreeks half twee aanvang. „K. D. O. wint den toss, en neemt het voordeel van den wind. „Z. V." is na tuurlijk in de meerderheid en ziet dau ook kans voor de rust viermaal te doel punten. Alzoo stand bij de rust 4—0. Direct na de rust doelpunt „Z. V." ach tereenvolgens nog vier maal. „K. D.O.' ziet daarop kans door de teveel opgedron gen achterhoede van Z. V. door te breken, waarna de linksbuiten met een hard schot de eer van K D. O. redt. Daarna is „Z. V." weer aan het woord, en doelpunt nog word} 7 r?» als het einde geblazen wordt, „Z. V. gewonnen heeft mot 11-1 De jeugdige spelers van „K. D. O." II heb ben tegen de groote en stoere Z. V." spelers fhnken tegenstand geboden ook de roLn'a ueepe57as in Ptachtigen vorm Daarna begint de wedstrijd „K. D. O."] en Oiympia (Heinkenzand) K D O Y'"l deY°f' enWest het voordeel van den vrij steiken wind. Direct treedt K D O. aanvallend op maar door het slecht schieten der middenspelers blijft het van PUKten O" u6 ,T2we i'nksbuiten van K. D. O. breekt door alles heen geeft een mooien voorzet, die door den rechtsbinnen in een doelpunt wordt om gezet (1—0Even daarna maakt de beek van „Oiympia" hands in 't beruchte ge bied, de strafschop wordt genomen door den middenvoor en keihard ingeschoten Voor de rust komt er geen verandering meer, alzoo blijft de stand 2—0 Na de rust heeft „Oiympia" het voordeel v. d. wind, zoodat de achterhoede van „K. D. O." de handen vol krijgt. Hoe hard „Olym pia" ook zwoegt en aangemoedigd wordt door de „Z. V.", er supporters, ze ziet géén kans, voornamelijk door het goede spel der achterhoede van „K. D. O." te doelpunten. Zoodat „K. D. O." dezen wedstrijd met 2—0 wint. TeMiddelburgspeelde Zondug j 1. Mid delburg 1 tegen Excelsior I uit Rotterdam met 1—4 tot uitslag. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand Augustus 1917. Brieven. Binnenland: Xuffrouw Frank, Rotterdam; N. S. d'Huij; Nijmegen; Di rectie Levensmiddelen, Utrecht; Mej. X. Nagelkerke, 's Gravenhage; een brief zon der adres. Briefkaarten. iBnnenland: twee brief kaarten zonder adres. Nota. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te ver- Kruiningen. 31 Aug. Veilingsvereeniging „Kruiningenlerseke en Omgeving". Xui- ten le soort binnenland 5 c., buitenland 10. c., beurré de Mérode binnenl. 6 c., buitenl. 12 c., beurré-Hardy binnenl. 6 c., buitenl. 12 c., Bismarck binnenl. 5 c., buitenl. 11 c., vijgepeer binnenl. 6 c., buitenl. .11 c„ groentjespee-r binnenl. 4 c., buitenl. 11 c., spekpeer binnenl. 3 c., buitenl. 10 c.kroet binnenland; goud- reinet 11—12.5 c„ gemengd zuur 8 c., bellefleur 11 c. (M. Ct.) Tholen. 31 Aug. Veilingsvereeniging „De Eendracht". Zilveruien binnenl.' f36. over zee £24f25, beide per 100 K.G. peren over land 1425 ct., appels idt 1524 ot., peren binnenl. '415 ct., ap pels id. 4.5—18 ct., snijboonen id: 10.5 15 ct., pruimen id. 8.528 ct., to maten 20—30 ct., alles per K.G.; me loenen binnenl. 80—90 ct. per. stok. kom kommers id. 710 ct. per 10 stuks. (M. Ct.) Veilingsvereeniging „Kapelle'-Biezelinge en Omgeving". Kap pile, 31 Augustus 1917. Groote Veiling. Sjalotten f 14.10, Gevallen appels voor de fabriek: Goudreinetten en Bellefleur f 10.05f 11.51, gemengde soorten suur f9.40, Zoete appelen f5, Peren f3, Aj> pels voor het buitenland f 7f 18, Peren idem f7£18, Pronkboonen voor de fa briek f 8, ailes per 100 K.G. Kleine Veiling. Duch. Williams f6.50f7.50, Muscus- peer f5f6, Calleboutspeer 14.50£6.10, Spekperen f 5f 6, Duifjespeer f 5.50 f6, Zwaanhals f7, Beurré Hardy f5.60 f 8, Xacques Lebel f5.10f6.20, Zoete Ribbeling f7.50, Cox Tomona f6, An dere soorten f 4.50f7, Abrikoospruiin f 1.0.50f 14, Noten £2—12.50, alles per 100 K.G. Blauwe druiven 5965 ct. per K.G. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 1 September 1917. Peren: Beurré Hardy f5fl'l, Beur ré de Mérode f 7f 12, Beurré d'Aman1 lis f7f9, Bon Chrêtien Wjlliams f8 "f 11, Souvenir du Congrès f 8f 9, Clapj/s Favorite f 12f 14, Frioniph de Vienna f 6f 12, Jutteperen f 9f 14, Calleboutsi- peren f 5f 8, Bergamotten f 8f 10, Dulf- jesperen f6f8, Wjttebroodspeiren f7 £9, Dr. Xules Guyot f6f 10, Williams Duchesse f8f 11, Diverse p'eren 16 f 12, Afval perea f 4f 7, alles per 100 K.G. Appels: Schuttere Reinette f 6f 8, Signe Tillish f12f 16, Cox Pomon«( f12f 14, Jacques Lebel'f 12f.14, Bis marck j 12f 13, Lady Hinneken f 12— f 15, Zomer Bellefleur f 15f 16, Blanj- ke Aj;mgaade 'f7—f 11, Guldeling fló £11, Zomer Courtpendu f9f 11, Zoer te Ribbeling f 10f 12, Diverse aplpelen f 6f 10, .Afval zure appels f 4f 8, Af val zoete appels f 3f 6, alles per 100 K.G Pruimen: Reine Claude fllf 18, Victoria f 16f 18, Jefferson Pruimen f 14 f 16, Burbarik pruimen £13flö, Abri- koospraimen f12f16, Blauwe Eier- pruimen f 12f 14, Witte Eierpruimen, f 14f 18, alles per 100 K.G. Boonen: Wagenaarsboonen f9f10, Diverse bóonen f3, Noten f 518, alles per 100 K.G. Perziken flf3 per 100 stuks. AMSTERDAM, 3 Sept. 1917. De aardappelprijzen waren heden: Zeeuwsche Eigenheimers f 4.50 a f 4 80 Zeeuwsche blauwe f4.75 a f5.50 Flakkeesche Eigenheimers f4.60 a f480 Alles per H.L. Aanvoer 15 ladingen. Rotterdam, 3 Sopt. 1917. Varkens. Aanvoer 1162 stuks. Prijs 112—185 c.t. Eieren. Zeeuwsche f8.75 a f9.50, Ovennaassche f9f 9.50. Zaden. Karwijzaad f80f89, brain mosterdzaad f80f85, geel mosterdzaad f 55—f 58. Vlas. 750 steen blauw f7f8, half gezw. f2.50f3; 2950 steen geel f7— f8, 350 steen half gez,w. f2.50f3. Van 13 September. GOES. Huw.-afk.Gerrit Christiaan Overmars, 23 j. 'jni. te Goes en Gerrit Dina Hendrika, 'Scha'rrenberg, 22 j. jd. te Zutphen. Geboren: 2, .Daniël, z. y. Johannes Marinus Lockefeir en Clazina Antonetta Hootsmans. Overleden2, Suzanna Cornelia. j. d. v. Adamus Meijler en Adriana'Gouds waard. MIDDELBURG. Bevallen: L. Vreke, geb. Heudrikse, z.L. van Belzer, geib. Meul- meester, d. Overleden: D. Molhoek, wed. W. Nieuw- dorp, 66 j. VLISSINGEN. Ondertrouwd: L. M. van den Broeck, ,jm. 31 j. en H. C. TV. Je- keler," jd. 24 j.C. Bostelaar, jm. 25 j. jm. 25 j. en A. J. de Willigen, jd. 24 j,; D. van Bel, jni. 23 j. en P. A. de Land meter, 'jd. 22 j.A. C. v. d. Velde, jm. 25 j. en V. A. M. Vermeesch, jd. 23 j. J. G. v. d. E ijk, jm. 25 j. en T. C. Franke, jd. 25 j. Getrouwd: A. de Rijoke, jm. 25 j. en W. Vader, jd. 26 j.; P. R. Jacobs, jm. 40 j. en G. Vandenberghe, jd. 20 j. Bevallen: R. G. de Landmeter, geb. van Ree, ,.d,j M. 'H. Slegt, geb. Kroes, z.Wi. Minderhout, geb. Janisse, z.M. Hekhuis, geb. Viënne, d.; E. M. M. van Oemst, geb. van den Ende, z.G. M. J. van Outrijve, geb. Maesen, d,A. de Ruijter, geb. Luijtén, z;M. E. Vendels, geb. Vanderputte, z.S. M. Jilleba, geb. v. d. Hof, d. Overleden: M. Louweren^/ d. 5 m. J. L. Laroij, (m. y. G. Potters, 68 j.; B. X. van Opbergen, z., 4 j.; M. Theune, d. 4 w. Van 23—30 Augustus. KRUININGEN. Getrouwd: Jan Jacobus Verhaagen, jm. 22 j. en Maria Kroitn- been, jd. 21 j.; Lein Meijers ,jm. 23 j. en Jannetje Witte, jd. 25 j. /GeborenJanna, d. v. Pieter Staen- poortje en Leuntje Janssen; Geertruida Gerharda, d. v. Theodoras Gerhardus Burgers en Sebilla Everdina. Johanna Mulder. Overleden: Huherlus Antonius Verstrae- ten 52 j., echtg. v. Johanna Filomienai de Wolf. (Kr. Cri.) Van 16—30 Augustus. WEMELDINGE. GeborenCornelis, a v. Foort de Schipper en Neeltje van der Vliet. (Kr. Crt.) Over de niaand Augustus. OVEZAND. Gehuwd: 14, Comelis van Loenhout, 29 j. en Sophia Judia 'Judi- ca Lohman, 25 j. Geboren: 18, 'Maria, d. v. Johannest Franciscus Nagelkerke en Joanna Oost- dijk; 25, Marinus Johannes, z. v. Wil lem-Rijk en Maria de Punder; 28, Jo hannes, z. v. 'Pieter [Wpstdorp Jo- ^ina de Jonge. Overleden: 22,'Marinus Geljon, 6 wkn. NISSE, Geboren: 22, Jozina,. d. v. Adri- aan de Winter en Klazina Smits, Overleden: 5, Maatje Korslanje, 73 j. DRIEWEGEN. Geboren4, Marinus WilleUiij Z'. v. Jam JSteketee en Katha- rimi Helena Willemina de Jager; 5, Willeni Jan, z. v. Christiaan Bosman en Martina Geertruida Hoogstrate; Lau ras, z. v. Cornelis van Weele en Cor- jielia ALmekinders!; 20, Keter Marinus, z. v. Willem van Waarde en Jacoba Koe- mlan; 27, Jan, z. v. Jacob de Winter en Margrietha Remijn. Over de maand Augustus 1917. HOEDEKENSKERKE. Gehuwd: 2. I. Kole, 23 j. jm. te Oudelaude eu Wilhel- mina den Decker 23 j. jd. te Hoede- kenskerke; 30, Leendert de Bart, 38 j. jmi. en Rieternella Lucasse, 23 j. jd. beiden alhier. Overleden: 7, Adrianus Geus, 34 j. echtgen. van Susanna Johanna Wdlhel- rnina van 't W^steinde. September. 3 Kapelle, hofstede, bouw- en weilan den en Boomgaarden, Van Dissel. 5 WisseDkerke, inspan, Markusse. 5 Ovezand, verpachting bouw- en wei landen, Pilaar. 5 Goes, Inboedel, HollmaDn Verhoek. 7 Heinkenszand, inspan, Pilaar. 7 's-Gravenpolder, woonhuis en erf, Neer voort. 12 Kamperland, huizen, Pilaar. 12 Wissenkerke, huis en erfpachtsrech ten, Pilaar. 12 Kats, veldvruchten, Markusse. 13 Wolphaartsdijk, huis en erf, Pilaar. 14 Schore, hofstede met landerijen en woonhuis, Huvers. 18 Goes, heerenhuis, Pilaar. 18 Goes, woon- en winkelhuis met bak kerij, Pilaar. 20 Hengstdijk, hofstede met landerijen, Lijdsman. Goes, woonhuis, Pilaar. Wolphaartsdijk, bakkerij en erf, Pilaar. Ovezand, bouwland, Pilaar. Borssele, Bouwland, Pilaar. Kats, hofstede, Pilaar. die den leeftijd van 16 jaren moeten hebben bereikt, en worden vóór 15 September a.s. inge wacht bij onderget ekende, die op aan vraag giatis programma's en ade ge- wenschte inlichtingen verstrekt. De Directeur, CONST. STEVENS, te Goes. HET BESTUUR van het Waterschap Ellawoutsdljk, zal op: nam. 2 ure, in het café van de Wed. J. van der Hage te Ellewoutsdijk, I. Het zuiveren van alle Water leidingen, Heulen en Duikers in 16 perceelen; II Het opzetten van Afzaten enz. en het betuinen van Kanten met aanwezige mate rialen over eene lengte van ongeveer 1100 M. in 2 per ceelen; III. Het delgen van Waterleidin gen ter lengte van ongeveer 1000 M. in 3 perceelen. Bij aanplakbiljetten breeder omschre ven. Inlichtingen geeft de opzichter van het waterschap, die bovendien op Maan dag 10 September a. snam. 2 ure, aan vangende bij de haven, plaatselijke aan wijzing geven zal. Het Bestuur v. n. J. N1EUWENHUISE, Dijkgraaf. E. A. VAN DER BENT, Ontvanger- Griffier. De Notaris F. VAN CLEEF te Hein kenszand, zal op des namiddags 2 uur op het Slot „Oost ende" te Goes, in het aan den Westwal te Goes, voorzien van gas- en waterleiding, respectievelijk verhuurd aanden heer G. C. Dun, tot 1 Mei 1918, voor f275.per jaar; Mevr. de Wed. J. Tempe, tot 15 Augustus 1918 voor f275per jaar; den heer J. W. Vienings, tot 1 Mei 1918, voor f290. per jaar. aan den Ouden Singel te Goes, respec tievelijk verhuurd aan de heeren C. van Dijke en C. Kooman, voor f2.50 per week, tot 1 December 1917. f met open grond en gang naar den Ouden Singel, verhuurd aan den heer M. Magielse tot 15 Maart 1919 voor f 104 per jaar. Aanvaarding onder gestanddoening der huren bij de betaling der koopsom 16 October 1917 Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden-Notaris. De verkooping van den Kapi talen Boereninspan van den heer PAD LUS DEKKER te 's Heer- Arendskerke, in den West-Kraay- ertpolder, zal plaats hebben J. C. PAAP, Notaris te Vlissingen. JOH. PILAAR, Notaris te Goes. 2

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3