UIT ZEELAND. Gemengd Nieuws. Warming zal vermoedelijk geheel worden stopgezet; de verlichting zal tot een mi nimum worden beperkt. Het rijiden met wagens met-doorgangen zal eveneens zoo veel mogelijk worden beperkt. De Zon dagsdienst zal nog iets meer worden be perkt. Ter aandachtige lezing van hulseigenaara en huurders. Blijkbaar is nog niet voldoende tot het pnbliek doorgedrongen, welke de betee- kenis is der wet (de Huurcömmissiewet), die de opdrijving der hurfen tegengaat. Die wet verbiedt in hoofdzaak voor de woningen van den kleinen man (in Mid delburg voor woningen met een huur tot f6 per week) een hoogere huur te vorderen, dan 1 Januari 1916 werd be taald. Of die woning sedert dien al ver huurd was of nu opnieuw verhuurd wordt, om het even, er mag geen hoo gere huur, dan de woning op 1 Ja nuari .1916 deed, voor gevorderd wor den, behalve wanneer de Huurcommissie die verhooging goedvindt. De verhuurder, die zonder die goed keuring der Huurcommissie 'toch een hoo- ger huur dan op 1 Januari 1916 vordert, maakt zich schuldig pan een strafbaar feit, zal door de justitie vervolgd worden en gestraft met een boete, die f 1000 kan beloopen. En het doet niets ter Zake of de verhuurder zich al met den huurder ver staat. Het helpt den verhuurder- met, al keurt de huurder de verhooging goed of al heeft de "huurder zich tot stilzwij gendheid verbonden. Ook andere .midde len 'tot ontduiking helpen niet, omdat de wet uitdrukkelijk zegt: „Een hoogere ver goeding, onder welken naam of in welken vorm ook". Zoodra een overtreding wordt ontdekt, moet de ver huurder vervolgd worden. Iedere verhuurder dus, idie de huur van een woning (onder f 6 huur pier week) sedert 1 Januari 1916 heeft op geslagen en daarvoor niet de goedkeu ring der Huurcomonissie verzoekt, staat bloot aan vervolging en kan met een boe te tot 1000 gulden worden gestraft. Bo vendien behoeft de huurder in dat geval niet meer te betalen dan de huur op 1 Januari 1916 bedroeg. (Midd Crt.) Distributie van koffie eh Thee. De Min. van Landbouw enz. heeft ingesteld een distributieregeling voor thee en koffie. De minister zal één prijs voor thee en één prijs voor koffie vaststellen. In het tijdvak aanvangende 30 Aug., ter 's ministers beschikking tot en met 2 Sept. is iedere verkoop van koffie verboden en in het tijdvak van 30 Aug. tot en met 12 Sept is iedere verkoop en afleve ring van thee verboden. De verkoop en aflevering van koffie aan consumenten is van 8 tot en met 12 September geoorloofd op voorwaarde o.a. dat per broodkaart (geen aanvullings kaart) ten hoogste 02 K G koffie zal worden afgeleverd en in het tijdvak van 13 tot en met 30 September is op over eenkomstige wijze verkoop en aflevering geoorloofd van 0.05 K.G. koffie, hetzij 0.05 K.G. thee. De verkoop en aflevering van thee en koffie als drank in hotels, café's, restaurants e. d. is toegestaan, nochtans onder beperkende bepalingen. Het bureau voor medeelingen omtrent de voedselvoorziening meldt De voorloopige regeling betreffende den verkoop van koffie en thee, schijnt niet algemeen te zijn begrepen. Daarom moge hier nog een korte toelichting volden. Óp dit oogenblik is alle verkoop van koffie en thee verboden. Koffie mag eerst worden verkocht na 2 Sept. Te beginnen met heden (Maan dag) kan men dus weer bij zijn winkelier koffie krijgen, doch alleen tegen inleve ring van het middengedeelte der brood kaart van de 25ste week, d. w. z. de broodkaart die op 1 September was af- geloopen. De winkelier mag dan per broodkaart 2 ons koffie afleveren De verkoop van thee mag eerst op 14 Sept. weer beginnen. Tot dien datum is dus in de winkels geen thee te ver krijgen. Van 14 Sept. af kan men hetzij een half ons koffie hetzij een half ons thee koopen, wanneer men inlevert het middengedeelte eener broodkaart van de 26ste week, welke 12 Sept. afloopt. Wat de winkeliers aangaat, deze kun nen aan hun leveranciers tegen inzending der door hen ontvangen broodkaarten van de 26ste week '/r ons koffie of '/i hee per kaart betrekken. Intusschen is thet mogeliik, dat er winkeliers zijn, die op 2 Sept. geen voorraad koffie of thee meer hebben. Deze zullen aan de pakkenhranders of handelaars kunnen vragen, hun koffie en thee of te leveren bij wijze van voor schot. Die leveringen zullen dan later door toezending van broodkaarten moeten worden verantwoord. Het Bureau voor Mededeelingen om trent de voedselvoorziening meldt: Hoewel thee en koffie eigenlijk onder de genotmiddelen moeten worden gere kend, is het gebruik ervan zóó algemeen, dat zij door de gewoonte bijna voedings middelen zijn geworden. Daarom lag het in het voornemen der Regeering. nu de kans op aanvoer gering is, een regeling te treffen voor den verkoop der nog beschikbare voorraden thee en koffie. Terwijl deze regeling in overweging was, bleken echter reeds velen bezig te zijn zich van meer thee en koffie te voorzien dan voor dadelijk gebruik noodig zou zijn, zoodat de Regeering zich genoopt zag eene voorloopige spoedvoorziening tot stand te brengen, die op 1 October of zooveel later als noodzakelijk zal blijken, door eene definitieve regeling zal worden vervangen. Nederland en Duitschland. WASH1NTON, 30 Aug. De Nederland- sche gezant te Washington deelde aan Lansing mede, dat Holland het Duitsche aanbod om staal te leveren voor den bouw van Hollandsche schepen, op voor waarde, dat deze schepen uitsluitend in dienst van Duitschland zouden staan na den oorlog, heeft afgewezen. De gezant verklaarde, dat het eenige motief van Duitschland was geweest, om zich na den oorlog scheepsruimte te verschaffen waartoe Holland niet geneigd is zijn medewerking te verleenen. Goes. Het hotel „Korenbeurs" aan de Groote Markt alhier is sinds de maand Juni j.l. uit de handen van den heer F. Verwer in die van den heer L. Verwer overgegaan. Deze heeft gemeend de goede reputatie, die het hotel van ouds bezit, te moeten "bestendigen ©n vergrooten eo is daarom begonnen met hei. aanbren gen van verschillende verbeteringen en verfraaiingen, ten opzichte van ligging en aankleeding der verschillende appartemen ten. Ofschoon eerst na den oorlog, bij het eindigen der abnormale tijdsomstan digheden, de plannen van den tegenwoor- digen eigenaar ten volle kunnen worden uitgevoerd, liet toch een bezoek aan het hotel, ons welwillend toegestaan, hij ons den indruk achter, dat nu reeds zicht baar is, hoezeer de heer L. Verwer er naar streeft „de Korenbeurs" te doen zijn en blijven het eerste hotel der stad, waar de reizigers, waar het reisgezelschap die rust en dat tijdelijke comfortabele „home" vinden, wat alleen een „gesloten" ho tel (zonder café) kan verschaffen. Nog viel ons biji ons bezoek op, wat een ruimte het oude burgemeestershuis der familie Ketelaar haar wapen prijkt boven de deur der vestibule aanbiedt en 'boe het met zijn mooie betimmering in Louis XV-stijl een fraai specimen ople vert van de oude, deftige patriciërs huizen der 18e eeuw. Met het nieuwe gedeelte, dat. voor een jaar of tien aan de Stalstraat verrees de z.g. „dépendance" van het hötel telt het hotel „Korenbeurs" 27 logeerka mers, grootere en kleinere, maar' alle ge riefelijk ingericht, terwijl badkamer, pak- kamer, oooversatie-saJon, lees- en schrijf- zaal het comfort voor de gasten helpen (verhoogen en de geheele inrichting doen beantwoorden aan de oïschen des tijds. Een bezoek aan de ruime, heldere keu ken deed ons zien, dat op hygiëne en zindelijkheid nauwlettend wordt toege zien. Ook voor diners en vergaderingen leent zich de inrichting thans uitstekend,; later zal door eene inwendige verbouwing het zelfs mogelijk worden ruim 100 gas- iteti aa,n ééne tafel te vereaaigen. Dit is zeker, dat men den huidigen eigenaar den lof niet mag onthouden van met ambitie zijne inrichting te exploi- teeren. Ook te dezer stede is thans door de melkslijters de prijs der melk op 13 ct. per liter bepaald. De „Zeeuwsche Landbouwmaatschap. pij" houdt den öen Sept. a. s. in de so ciëteit V. O. V. een buitengewone alge- meene vergadering. Toen Vrijdagmiddag de beer W. Bom van Ierseke op de Atlethiek .wedstrijden alhier een hoogtesprong van 1.70 M. deed,, had hij het ongeluk te vallen op zijn arm, met het gevolg, dat z.ijn arm uit het lid werd gerukt. Dr. Van der Harst ver leende de eerste hulp, waarop de patiënt huiswaarts. Het. ongeval wierp een scha duw op het overigens welgeslaagde feest. Het gemeentelijk disrtirib.ut- tiebureau heeft thans hare tenteln lOpgeslagen in het voormalig gebouw der Veilingsvereeniging Zuid-Beveland in de Stalstraat. De directeur, de heer Jans sen, leidde ons welwillend rond, en ons bleek al spoedig, dat deze inrichting ver geleken met die op de Kade eene groote verbetering is. De directeur beeft thans eene afgetimmerde, vrije ruimte om on gestoord zijn drukke werkzaamheden te verrichten, terwijl in het vroegere kan toor van den veilingmeester het publiek aan een ruim' flink loket vlug, en ordelijk door de dames-assistenten kan worden ge holpen. De groote ruimte die nog over blijft, zal benut worden voor opslag plaats wan gemeentelijke distribwtiegoede- ren, bergplaats yan papieren en beschei den enz. Nog zal biji de deur een aan plakbord worden aangebracht voor het annonceeren van verschillende berichten de distributie betreffende. Einde de,zer of begin van de vol gende week zullen hier ter stede voor 14 dagen nog een aantal (24) Oostenrijksche kinderen in gezinsverpleging worden "op genomen. Goes heeft dan strikt neutraal zijn liefdadigheid getoond aan Belgische, Frans'che, Duitsche èn Oostenrijksche kin deren. Alleen bet door vooroordeel ver duisterd oog en het door partijdig égo ïsme verhard gemoed kan iets kwaads zien in het weldoen aan kinderen. Voor hen, die met wijlen Koningin So phie der Nederlanden van oordeel Zijn dat door het weefsel' van dit aardsche leven een geheimzinnige draad loopt, dien alleen het godsdienstig oog bespeurt, is het aan geen twijfel onderhevig, of de barmhartigheid waarmede Nederland de door den oorlog geteisterden, zonder aan zien des persoon®, zonder te letten op nationaliteit, tegemoet i treedt, mag als sleutel gelden van Tiet raadsel waaroimi Nederland tot heden vrij bleef van den oorlogsgruwel. Dit is voor sommigen wel licht een ouderwetsphe opvatting, maar behalve dat om met Dr. Schaepman te spreken, het nieuwere niet altijd het betere is gebleken, steunt deze opvat ting op de uitspraak van den Goddelijken Meester: „Zalig zijn de barmihartigen, want zij zullen barmhartigheid verwer ven." i Zaterdag herdacht, volgens wensch van den jubilaris alleen in huiselijken kring, de heer A. D. Th. v. d. Wart alhier den dag, dat hij voor 25 jaar in functie trad alhier aan de gemeente Hoo gere Burgerschool (thans R. H. B. S.) en Avondschool voor Ambachtslieden. (Z.) In de raadsvergadering va.n a.s. Dins dagmorgen te 9 uur is aan de orde: Installatie herkozen leden van den ge meenteraad. Verkiezing wethouder, we gens aftreding van den heer v. :d. Bout. Benoeming leden der Gascommissie, aftr. Dekker en Hollmann. Een lid der Com missie van bijstand voor het opmaken der kohieren vrm den hoofdelijken om slag, vac. Dekker. Twee leden der Com missie voor de behandeling der reei»- mies inzake H„ O. vac. Risch en Holl mann. Middelburg. Alleen Zaterdag werd hier tusschen de 60.000 en 70.000 K.G. af- valfruit geladen voor verzending, wel een bewijs, dat ook op Walcheren de storm erg heeft huisgehouden onder hét fruit. Het w|as Zaterdagavond voor do politie geen z,ware taak de gasverbrui- kers onder de winkeliers aan te manen na 9 uur het licht uit te draaien, slechts een enkele was over tijd. Verwonderd heeft het ons echter, dat zosvele hun ner nog over petroleum beschikken, het geen wij ook bij enkele particulieren za- gert. De winkeliers, die gas hebben voor veriichting hunner zaken, zijn wel ver plicht te trachten op een of andere wijze vaii electrisch licht onder hunne colle- iga'h en zij hopen idan ook, dat spoe dig het „gelijke monniken gelijke kappen", in 'dezen zal worden toegepast. Het Middelburgsch muziekkorps geeft Vrijdag 7 September te half 'acht iveder een uitvoering op het Molen water. De VI. 53, een, visscherssloepis door den storm in het Sloe op de steen- glooiïng vastgeloopen. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft hef. verblijf in zijn gezagsgebied ont zegd aan: den 32-arigen verlofhouder J. Pet.iie uit Amsterdam; den 23-jarigen ar beider L. Cauwels te Aardenburg; den 23-jarigen arbeider R. Hoogerwerf te Aar denburg en den 30-jarigen arbeider L. Debree ie Aardenburg, allen wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel. De Belg alhier, bij wien verleden week huiszoeking is gedaan, is Vrijdag voor de justitie geleid, maar later we der op vrije voeten gesteld, toch schijnt hij van spionnage verdacht te worden. In de gemeenteraadsvergadering van a.s. Dinsdag te 2 uur zijn aan de orde.: Installatie, Notulen. Stukken Benoeming wethouder, aftr. van Heijse. Ontslag mej. Bourdrez als onderwijzeres nuttige hand werken, 'sfchool B. Benoeming leeTaar gym nasium en voorzitter en lid Burgerl. Arm bestuur. Vaststelling gem.-rekening 1916 en le suppl'. Kohier H. O. 1917Eervol ontslag aan P. Wj. van Milaan als 'lee-r- aar aan de Burgeravondschool en Avond school voor Handwerkslieden; Goed keuring rekening Bestuur Godshuizen 1916 en begr. 1918. Idem van den Armen raad. Wijziging gemeentebegrooting 1917 in verband met besluit tot aankoop van grond aan den Noordoostweg. Afwijking van art. 1 der Verordening op de Brand weer. Totaal' 14 punten. Het Vrijdagavond uitgestelde concert in den Buitentuin, is thans bepaald op heden Maandagavond te half acht. Is het dan ongunstig weder, dan zal het con cert Dinsdagavond op denzelfden tijd plaats vinden. Vlissingen. Zooals onze lezers zich her inneren werd in de vergadering van den gemeenteraad op 24 Augustus door som mige leden bezwaar gemaakt tegen de toelating van den heer M. Laernoes tot lid van den raad in de vacature Duijm omdat hij zelf nog tot 4 September lid van den raad was voor het eerste dis trict. De groote meerderheid verklaarde zich echter voor toelating, waarop fiesloh ten werd een uittreksel der notulen aan Ged. Staten toe te zenden. Dit. college heeft thans in het besluit van den raad tot 'toelating van den heer Laernoes be rust. i Driewegen. Tegelijk met de vestiging van een hulppostkantoor op 16 Sept. a.s. wordt alhier ook een tweede buitenbe stelling ingevoerd. Ovezand. Zaterdag was het 40 jaar geleden, dat dhr. W. de Jong© als kos ter-organist onzer kerk in functie tradij Het onbrak den geachten jubilaris dan ook niet aan blijken van belangstelling en waardeering. Van alle zijden kwamen gelukwenschen in. Ook het Kerkbestuur liet zich niet onbetuigd .en overhandig de hem een enveloppe, welker waarde volle inhoud zeker wel zijn verwachtin gen zal overtroffen hebben. Mogen liem nog vele gelukkige jaren beschoren zijn. Rilland-Bath. Dezer dagen had de boe renknecht P. Raas het ongeluk een z;oo- danigen klap van den kop va.n een paard tegen zijn oog te krijgen;, dat genees kundige hulp moest ingeroepen worden. Na verbonden te zijn werd hij naar Mid delburg overgebracht en zat nu, naar wij verder vernemen, zijn oog moeten misi sen, dat 'door een glazen oog zal ver vangen worden. Krabbendijke. De stormen der laatste dagen hebben alhier ook vreeselijk huis gehouden onder het fruit. De schade is aanzienlijk, doch lang zoo groot niet als eerst werd gedacht, want de afval werd alhier op de veiling verkocht voor fll f 12.80 per 100 K.G., een kolossale prijs inderdaad, wat. ook blijkt uit het feit, dat enkele geplukte partijtjes, op verzoek van den verkooper tegelijk tegen denzelf den prijs met den afval werd geleverd. Ook in deze gemeente wordt door ve len1, die geen gas branden en dus pe troleum noodig hebben steen en been geklaagd, dat. zij niets van die-olie kun nen krijgen terwijl er ,nog olie genoeg in de gemeente voorhanden is. Men vraagt zicli dan ook aif waarom de voorraden, niet van gemeentewege in beslag geno men en eerlijk gedistribueerd worden. Vrijdagavond hield de raad een vergadering. De wethouder Krijger was met kennisgeving afwezig. Verzoeken waren ingekomen van de veilingsvi reeniging „E. M. M." en den heer A Weststrate tot het maken van een overweg over den Stationsweg vanaf de spoorlijn naar het veilingsgebouw en de zouterij. Onder noodige voorwaarden wer den deze verzoeken door den raad inge willigd. Door den raad werd met algemeene stemmen de rekening over 1916 voorloo pig vastgesteld, zooals die door B. en W. aan hem was voorgelegd. Daarna werd de begrooting over 1918 aangeboden, waarop een post van f 4500, teneinde de kosten te bestrijden, voort vloeiende uit de distributie en waarop ook de post jaarwedden der ondei wijzers is veranderd, in den zin, zooals de ver- eeniging van burgemeesters en secreta rissen op N en Z. Beveland heeft aange geven De gelden, te verkrijgen uit den Hoofdei. Omslag, zijn gebracht op f 19000. Hierna kwam van B. en W. het voor stel tot goedkeuring van de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur in ontvang en uitgaaf op f 880.74, waarin de ge meente f325 bijdraagt, bij wijze van sub sidie. Dit werd met algemeene stemmen aangenomen. Ook werd nog aangenomen het voorstel van B. en W. om aan de schoonmaaksters der school en van het gemeentehuis res pectievelijk een duurtetoeslag te verlee nen van f 25 en f 10 in verband met de enorme prijsstijging der materialen. De heer J. ae Koning, die periodiek aftrad als lid van de commissie tot we ring van schoolverzuim, werd als zoo danig herbenoemd. Met hem stond op de aanbeveling de heer J. Kooiman. Os enisse. Een zonderling persoon ver toonde zich Zaterdag in den Langeweg alhier. Hij kwam geheel ongekleed uit een bietenveld te voorschijn, waarin hij zijn kleederen verborgen had, liep zoo in Adamscostuum rond, gaf op aanroe pingen geen gehoor, doch sprong tot den hals in het water, waarna hij zich in het bietenveld rondwentelde. Een nabijzijnd huis, welks bewoners verschrikt de deur gesloten hadden, liep hij herhaal delijk rond. De politie doet onderzoek. Alhier doet zich het geval voor, dat de zakken steenkolen van de distri butie, gewogen aankomen, niet het ge wicht bevatten waarvoor ze verkocht worden. Een persoon die de gewone hoeveelheid van 50 K.G. moest ontvangen, had er bij naweging slechts 40 K.G. Hij weigerde voor de niet ontvangen K.G. te betalen, doch daar hij niet direct kennis had gegeven van de fout, kon men aan zijn verlangen niet voldoen. Ook andere zakki n moeten niet aan hun gewicht voldaan hebben. Hoeveel per sonen op die manier te weinig ontvangen hebben, kan niet worden nagegaan, daar natuurlijk niet ieder een bascule met gewichten heeft. Men zei echter attent. Hulst. Zondag gaf het muziekgezel schap „Harmonie" eeu feest waaraan door een 5-tal andere gezelschappen werden deelgenomen. ■We merkten o.a. op: de Harmonie van Kloosterzan.de, fanfare „Scheldegalm", Hansweerd, fanfare „St. Cecilia", Stoppel dijk en „Weldoen door .Vermaak" van Cliffge. leder muziekgezelschap bracht een paar muziekstukken. o|p de kiosk ten ge- hoore en werden verder mtózikala wan delingen door de stad gemaakt. De „Harmonie" gaft ns avonds een concert op de markt. Er was enorm veel volk o'p die been wel een bewijs, dat liet muziekfeest uit stekend is geslaagd. Ter gelegenheid van den jaardag van II. M. de Koningin gaf de fanfareniaat- schappij „Vlijt en Volharding" des Vrij dagsavonds een concert op' de markt, liet welk begunstigd door prachtig weder, veel volk O'p de been bracht. De kinderen zongen daarbij ©enige Va derlandsche liederen, terwijl levens werd uitgevoerd de welbekende „Klepper marsch". Mede hielp de heer F. van Schoor door enkele toepasselijke liederen welke met veel succes werden voorgedragen, het feest opluisteren. Omstreeks tien uur keerde ieder van het muziekfeest hoogst voldaan huis waarts. Biervliet. Het. lijk van den plotseling onder deze gemeente overleden land bouwersknecht P. R. is, na daartoe bekomen toestemming, ontgraven, ten einde een nader onderzoek in te stellen naar de oorzaak van den dood in. ver band met de verzekering tot 'het witkee- ren van pensioen aan de weduwe en kinderen. (M. Ct.) Hoofdplaat. Door den burgemeester al alhier is aan den gemeenteveldwachter J. J. Kotvis aldaar het gouden eerekruis van den Alg. Ned. Politiebond uitgereikt wegens 30-jarigen trouwen dienst, aan welk eeremetaal levens epn gratificatie van f 50 verbonden was. (Z.) - Verleden week had de voerman F. de S. het ongeluk van een beladen wa gen te vallen en kwam onder de wielen terecht. Hij werd zoodanig verwond, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Breskens. Met ingang van 16 Septem ber a.s. zal een nieuwe verordening in werking treden omtrent vervoer en op slagplaatsen van ten uitvoer verboden go© deren. Mochten tot nu toe in de gemeen ten Breskens, Groede, Nieuwvliet, Hoofd plaat en Schoondijke alle goederen vrij vervoerd worden, na 16 September zul len zij moeten gedekt zijn door geldige documenten. Cadzand. Vrijdagavond j.l. kon men van hieruit duidelijk een vliegtuig waarnemen, dat zich langs de Belgische grens voort bewoog. Uit de signalen bleek, dat. het L in nood verkeerde. Uzendijke. Door een militair kommies werd bekeuring ingesteld tegen een mili- I tair wegens verboden vervoer van 40 stuk ken harde zeep. Den volgenden dag bekeur den de kommiezen twee Belgen wegens verboden vervoer van pl.m. 50 stukken harde zeep. Vaderlandsliefde in Zeeuwsch-Vlaanderen. Als blijk van echt vaderlaudschen geest in Zeeuwsch-Vlaanderen, kan worden ge meld, dat ter gelegenheid van de plech tige viering van Koninginnedag te Sas van Gent de burgemeester in een toe spraak van de pui van hel stadhuis de samengestroomde inwoners voorstelde een standbeeld voor Hare Majesteit te plaat sen op een daarvoor te bestemmen open baar plein. Een krachtig applaus van het publiek bezegelde dit plan. Het 'standbeeld zal opgericht worden wanneer de vrede in I Europa zal zijn wedergekeerd. i (Msbode.) Bruinkool. Het staat met de bruinkool niet zoo I gunstig als men eerst dacht. Naar men I van deskundige zijde mededeelt zal in liet gunstigste geval niet meer dan l 100.000 ton per maand kunnen worden j geproduceerd. Neemt men nu aan dat II de stookwaarde van bruinkolen tot die iï van steenkolen zich verhoudt als een tot I drie, dan zou een dergelijke productie I gelijk staan met 30.000 ton steenkolen I per maand. Hoewel natuurlijk een dergelijke hoe- fl veelheid brandstoffen in hooge mate van 1 j nut is, behoeft het geen betoog dat ze I tegenover de 350 000 ton steenkolen, die Duitschland per maand placht in te voe- I ren van geen gewicht is. Galanterie. De „Cri de Paris" ver- I telt de volgende aardigheid Een officier, I die generaal Joffre op zijn reis naar I Amerika vergezelde, werd door een i elegante en schoone Amerikaansche ge- H vraagd „Heeft u ook moffen verslagen, over ste „Ja zeker, mevrouw." „Met eigen hand „Zeker, zeker, mevrouw." „En met welke?" „Natuurlijk met deze, mevrouw". La chend hief de Franschman zijn rechter- hand omhoog. De Amerikaansche greep i haar vast en drukte er een kus op. „Och mevrouwtje Izei toen de olficier, I hoe betreur ik het nu, dat ik u niet ge- I zegd heb, dat ik ze met mijn mond het I verslagen." (Maasbode.) I

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2