Sociale Berichten. Landbouw en Veeteelt Leger en Vloot. ONDERWIJS SPORT EN SPEL. Gemengd Nieuws. 415e Slaaf Laatste B< Posterijen en VISSC •t den heer F. C. Rothuizen en den heer v. Maris, aannemer, bracht spreker dank en hulde voor hun veelzijdige diensten aan de vereeniging in verband met de oprichting van dit veilingsgebouw bewe zen. Daarna werd een met groen en bloe men versierde roltafel niet een mandje fruit vóór het mijntoestel gereden en een proefveiling gehouden. Een dochter van den heer Hanken mijn de af op f 4.60, wat op de gewone wijze op het bord werd aangegeven onder ap plaus der aanwezigen. Daarna dankte de heer De Beaufort, burgemeester, namens B. e'n W. voor do vereerende uitnoodiging, releveerde hoe ge stadig aan de veilingsvereeniging uit de Heeren' groeide, hoe B. en Wi. ja gansch de burgerij zich verheugen in het nieu we ruime kleed, dat de vereeniging met dit gebouw heeft aangetrokken, daaraan de beste wenschen verbindende voor den groei en bloei der vereeniging, die mei de stichting van dit gebouw weer de verwachting bevestigt, dat Goes het cen trum der fruitcul'tuur is. van Zuid-Beve land en het ook blijven zal. De heer Val- star sprak daarop een woord van ge* lukwensch. zeide dat dit gebouw geen oorlogskind is, bestemd om na den oor log spoedig te verdwijnen en drukte op het hart van bestuur en belan.gbebberadGn[, dat het verplichte veilen de voorwaarde is yan een bloeiend voortbestaan dezksr veilingsvereeniging. Ook de hr. Bloemsma 'drukte op het belang van het verplichte veilen en deed op aller medewerking, ook die der Pomologische Vereeniging, een beroep om door woord en geschrift het veilingswoord en geschrift, het vei- lingBiwezen bij telers en afnemlers nog meer sympathiek te maken, den splijt zwam uit te roeien en niet alleen de geldelijke, maar ook de cultureele bet- langen te behartigen. Jhr. v. Vredenr burch eindelijk wees op den strijld die de veiling wacht tegen den handel, maar dief ten voordeele van eerstgenoemde zal verloopen, als men met ijver en eensge zindheid de zaak aanpakt. Daarna werd van het bestuur een pho- tografische opname gemaakt door den heer Cor. Ilenning, fotograaf te Middel burg en werd vervolgens in het kantoor de eerewijn rondgediend. Na afloop vereenigden zich de jjenoo- digden aan een lunch in het hotel „Ko renbeurs," dat den lof der aanzittenden* wegdroeg, een lbf die den heier L. Ver- wer, gérant, toekomit. Daar werden nog Verschillende tafelreden van meer gemoe delijken aard uitgesproken. Toen Vrijdagavond omstreeks 7 uur de kinderen van den heer V. biji de Mos- selkokerij aan de haven aan het spelen waren, geraakte diens .zoontje te water. Door ijlings toegesnelde hulp kon het kind nog bijtijds gered worden. Blijkens advertentie in dit blad is een nieuwe veilingsvereeniging opge richt, de „N. V. De nieuwe gewestelijke Vrije Veiling" te Goes. Geveild zal wor den in het vroegere koetshuis van dhr. Overbeéke a. d. Voorstad. Naar verluidt, meent men daardoor tegemoet te komen aan kleine handelaren en particulieren. Blijkens het verslag van den toe stand der gemeente Goes over 1916, bedroeg de bevolking op 31 Dec. 1916: 3703 m, 4021 vr., totaal 7724. Het aan tal kiezers voor de Tweede Kamer be droeg 1354, voor de Prov. Staten 1350, voor den gemeenteraad 1290. Middelburg. Vrijdag a s. geeft het Mid- delburgsch muziekkorps weder een uitvoe ring op het Molenwater, aanvangende te acht uur. De politie alhier ontving aan gifte van een belangrijken diefstal van antieke voorwerpen uit de Old Dutch Ga lerij alhier. Bij een door den inspecteur van politie van den Dolder en den hoofd agent Haak ingesteld uitgebreid onderzoek, werd te Vlissingen in beslag genomen een Fransch gouden Savonet dameshorloge, alhier hij een goudsmid twee antieken zilveren naaldenkokers, 1 antiek koperen Engelsch horloge, een gouden slootje met antiek miniatuur en bij een huiszoeking twee antieke uurwerken uit zilveren hor- losges, waarvan de kasten verkocht wa ren. Dit laatste werd gevonden ten huize van C. J. L., die Dinsdag terecht moet staan wegens diefstal inet braak in de melkfabriek „Walcheren" en die deswege gedetineerd is. L. heeft bekend zich ook aan dezen diefstal te hebben schuldig ge maakt en zich door middel van een val- schen sleutel toegang te hebben verschaft tot genoemd magazijn. Ook is gebleken, dat L. nog een horloge van den heer V. heeft ontvreemd, hetwelk door L.'s vrouw in het kanaal is geworpen. Voor de rechtbank zal Vrijdag 7 (Sep tember behandeld worden de zaak betref fende den in April gepleegden diefstal met braak i n het kntoor der Zeeuwsche Kolenmaatschppij, waarbij een belangrijk bedrag an geld werd ontvreemd. De commissaris van. politie ver zoekt de rechthebbende op een ongeveer een jaar geleden alhier gevonden massief gouden schakelarmband, die thans hij een goudsmid in beslag is genomen, zich aan het politiebureau te vervoegen. De onlangs hier benoemde aalmoe zenier der Belgen de weleerw. heer Aug. Hubreghts gaat naar Haarlem en wordt vervangen tdoor pater G. De Jaegher S. J. van Kortrijk. Vlissingen. De Huisvlijttentoon- stelling. De vereeniging „Vlissingen Vooruit" heeft dit jaar voor de derde maal het initiatief genomen tot een huisvlijt- tentoonstelling. De grondslagen er van zijn gelegd onder leiding van den thans overleden heer Wi. L. Winkelman. Zijn plaatsvervanger is de heer J. G. van Nif- trik; de overige leden van het uitvoerend comité zijn de heeren Iz. Fonteijn, vice- voorz., P. G. Jobse, secr., S. J. Hillin- ga, 2e secr., J. M. Stuart, penn., en A. W. Siuits, L. F Dert en J. P. van Krie ken, allen commissarissen. In de verwachtingen zijn deze hieerenj niet teleurgesteld; integendeel, een ver gelijking met de tentoonstelling van de jaren 1905 en 1910 valt ten gunste van die van 1917 uit. Niet alleen is de deelname grooter, er is ook meer verscheidenheid en vooral het eerste heeft het noodig; gemaakt, dat niet minder dan 3 lokalen door de ten toonstelling in beslag worden genomen, terwijl de tuin zoodanig gelnetamorpho- seerd is, dat zelfs een trouw bezoeker aan deze inrichting hem niet herkent. Mr. H. 'J. Dijefcmeester, commissaris der Koningin in Zeeland, nam welwil lend het beschermheerschap op zich, ter wijl verschillende heeren aangezocht, wer den in het eere-comité zitting te pemen. Het zijn de heeren jhr. jnr. A. A. van Doom van Koudekerke, burgemeester van, Vlissingen, voorzl., A. J. Gooszen, kolo nel, commandant van Walcheren, II. J. L. Muskeijn, luit.-kol., garnizoens-comm., P. F. Auer, M. Laernoes en H. J. Tichel man, wethouders van Vlissingen, J. C. Paap, G. v. d. Putte en J. P. Vermaas, leden van de Prov. Staten van Zeeland, en de heeren Jos. van Raalte en mr. J. Smit Az„ directeuren der Kon. Mij. „De Schelde". Prijzen voor den wedstrijd kwamen in van H, M. de Koningin, H. M. de Ko ningin-Moeder en ,Z K, H. Prins Hen drik, van de leden van het eere-comité, alsmede van dr. A. Staverman, van den heer J. G. van Niftrik, van de directie van de Beiersch-Bierbrouwerij „De Am- stel" te Amsterdam en van de afdealing Vlissingen van den Bond tegen Drank misbruik. v Zaterdagmiddag om 3 uur had in tegen woordigheid van het eere-comité, uitvoe rend coipité, jury en een aantal genoo- digden de officiëele opening plaats door den Commissaris der Koningin, mr. 11. J. Dijckmeester. De voorzitter, de héér ,1. G. van Nif trik, hield eerst een rede, waarin liiij na een woord van welkom, herinnerde aan hetgeen „Vlissingen 'Vooruit" heeft gedaan voor volksfeesten, voor de bad plaats, voor den weg over den dain naar N.-Brabant, en voor huisv 1 ijttentoonste 1 - lingen. Spr. wees op het nut van deze ten toonstellingen, en op het aandeel, dat de Belgen, die thans in de stad vertoeven, aan de inzendingen hebben. Den Commissaris der Koningin ver zocht spr. den dank te aanvaarden voor de medailles, geschonken door de leden van het vorstelijk huis. Met een persoon lijk woord van hooge waardeering voor hetgeen mr. Dijbk'meester voor Vlissingen doet en gedaan heeft, verzocht spT. hem de tentoonstelling te openen, na eerst een glas te hebben geledigd op de ge zondheid van H. M. de Koningin, op de Vrouwe van Vlissingen. (M. Ct.) Benoemd tot conducteur 3 klasse te Vlissingen (spoorw. postk. 2) de brie venbesteller S. W. v. d. Kop, aldaar, De politie alhier zet haar on derzoek inzake den diefstal in het ma gazijn van het Provinciaal Vluchtelingen Comité met kracht voort. Thans is ook aangehouden een Belg, die met het toe zicht op de goederen belast was. Bij eeai huiszoeking in zijn woning werd een zeer groote partij goedereu aangetroffen en in beslag genomen, welke minstens een waarde van f 1500 vertegenwoordigt. De voorraad in beslaggenomen goederen hij1 de verschillende huizoekingeu, is dan ook enorm groot. lerseke. Overgeplaatst naar Zaamslag met den rang van brigadier: de briga dier-titulair L. Vermast van hier. Op 15 Aug. Is door de Handboog- Sociëteit „St. Sebastiaan", alhier een buurtschieting gehouden op de 'Doelen, waaraan door 3 sociëteiten is deelgeno men met te samen 16 schutters, waarop prijzen zijin behaald door P. C. Pols1, ler seke, meeste punten, Wi. Joosse, lerseke, meeste rozen, Th. Goedemond, Hansweerd, id. vieren, P. J. Poley, lerseke, opv. id. vieren, Jan Bom, lerseke, id. drieën, J. Kalle, Hansweerd, opv. id. 'drieën, J. Koch, Hansweerd, id. tweeën, M. Scheele^ lerseke, opv. 'id. tweeën, D. Sandee, ler seke, id. eenen, J. 'Franse, Kwadendam- me, opv. i d. eenen. De Kunstvoorwerpen zijn behaald door Th. Goedemond, Hansweert, le prijs, P. J. Poley, lerseke, 2e prijs, J. Bom, ler seke, 3e prijs, J. Kalle, Hansweerd, 4e prijs, D. Sandee, lerseke, 5e prijs. (Kr. Crt.) Rilland-Bath. Door den gemeente-veld-i wachter alhier, is bij een winkelier een vajsche gulden in beslag genomen, miet de beeltenis van Koning Willem II en het jaartal 1849. Het randschrift ont brak. (Z.) 's Heer Abtskerke. Verslag raadsverga deringen? Aug. 1917. Afwezig J. Nieuwen- huize. De gemeenterekening weird vast gesteld: met f 7908,27 in ontvang en f 7765,23 in uitgaaf en f 143,04 goed slot.. De rekeningen der armbesturen over 1916 werden goedgekeurd; die van 'siHcler- Abtskerké, ontvang f 3962,561/2, uitgaaf £3488,20, goed slot f474,36y2. Van Si noutskerke, ontvang f 3756,52, uitgaaf £2879,31, goed slot i'877,21. Van Baars- dorp, ontvang f 1973,95, uitgaaf f 1819,64s, goed slot 1154,30y2. De begrooting van die middelen voor 1918 wei-den mede goedgekeurd. 's-Heer Abtskerke, in ontvang en uitgaaf op £3994,801/2, Sinoutskerke op f3805,51, pn Baairsldorp op f2111,571/2. De gemeente- begrooting voor 1918 werd aangeboden miet f 7051,45 in ontvang en uitgaaf. Een verordening werd vastgesteld op hetvefi- ten en de woonwagens. De veldwachter kreeg f25 duurtetoesl'ag voor 1917. Driewegen. Het Waterschap Ellewouts- dijk heeft met 17 tegen 15 stemmen be sloten de grintwegen over Driewegen en Ellewoutsdijk, in beheer en onderhoud te nemen, uitgenomen die wegen, welke loo pen van kom tot kom. Domburg. Tot aalmoezenier der hier vertoevende Belgen is benoemd de wel eerw. pater J. De Sepper. Ossenisse. Een schippersknecht van hier, had liet ongeluk te Breskens met den arm beklemd te raken tusschen het schip en de roeiboot. Op de plaats waai de arm beklemd zat ontstond door in wendige bloeduitstorting een zeer groot gezwel, dat verdween, nadat een genees heer er een verband omgelegd had. Hij bevindt zich nu tehuis, doch is nog onge schikt om werkzaamheden te verrichten. Oostburg. Zaterdag j.l. is het weer een ware vliegerdag geweest. Van 's morgens acht uur af hoorden we het geronk der motoren. Niet minder dan dertig vlieg tuigen koersten in Westelijke richting, 's Middags omstreeks twaalf uur bewogen zich er weer een tiental langs da grens op aanzienlijke hoogte. Terneuzen. Alhier is bij het overslaan van een giek, een gehuwde dochter van schipper Vercammen te water geraakt en verdronken. IJzondijke. De kommiezen alhier bekeur den Donderdagmorgen diie Belgen met inbeslagneming van pl.m. 600 stukken harde zeep. Aardenburg. Hier zijn twee Duitsche deserteurs uit Ostende over de electrische draadafsluiting gekomen. Hoek. Door den gemeenteveldwachter alhier is in beslag genomen een hoeveel heid harde zeep, die in een zak geborgen door kmderen uit een sloot werd ge haald. Een tegenvaller dus voor de hee ren die op dit smokkelpartijtje belust waren. (M. Ct.) Breskens. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim in de plaats' van het vertrokken lid M. Eijke werd benoemd dhr. Chr. Moerdijk, hoofd der school aan de Nieuwe Sluis. Cadzand. Door het afweergeschut alhier zijn Zaterdagmorgen drie vlieg tuigen naar beneden geschoten Twee ervan kwamen ver in België terecht en de derde ongeveer honderd meter van de Hollandsche grens Een visseher werd door het schieten in den arm gewond Sas van Gent. Naar men ons mede deelde zouden Zaterdag tusschen 11 en 12 uur bommen zijn geworpen op deze stad en aan het gebouw der stijfsel fabriek schade zijn toegebracht. CATSCHE VEER. Zaterdagmorgen tus schen half 12 en 12 uur zagen degenen die op de Rotterdam'sche boot wachtten, een vliegtuig in snelle vaart van noord naar £uid koersen, maar le hoog om de nationaliteit te kunnen onderschei den. Achteraf blijkt het niet onmogelijk, dat dat het vliegtuig was, da.t Goeree met bommen bestrooid had. Hel spoorwegverkeer op de Zeeuwsche lijn zal, naar geruchten wil len, met ingang van September nog meer worden ingeperkt. Men spreekt van slechts één trein naar Holland en terug des mor gens en des avonds. Pensioen verleend aan .1. Blok Hzn. le Kruiningen f114; aan C. Knuist te Stavenisse als lantaarnopsteker f40; als nachtwaker £33; aan G. J. Boogaart, secr. brandweer te Middelburg 'f 67. De commandant der stelling van de 'monden der Maas en der Schelde heeft het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd iaan Mauritius de Clercq, gebo ren 24 Februari 1872 te Ledeberg (B.), wonende te Philippine, van beroep land bouwer en koopman, van nationaliteit Belg. Aan E. Maas, desldijs uitgezet, weid voorwaardelijke vergunning verleend te rug te keeren. Besmettelijk^ ziekten. Van 814 Aug. zijn de navolgende be smettelijke ziekten in Zeeland ter ken nis van den centralen gezondheidsraad gekomen Roodvonk: 4 gevallen te Borssele; 10 te Middelburg; Diphteritiseen geval te Colijnsplaat, St. Jansteen, Serooskerke (W.) en lerseke. (M. Ct.) Bezoekt Zeeland's Proeftuin. De heer Bloemsma, rijkstuinbouw- leeraar zal Dinsdag 21 Augs. des n.m, van 2'ji4V2 uur in den proeftuin te Wilhelminadorp aanwezig zijn om, desgewenscht belangstellenden in te lichten. Kweekers en liefhebbers van fruitteelt, bezoekt Zeeland's Proeftuin, gij zult er veel genieten en nog meer leeren. I Districts-Arbeidsbeurs te Middelburg. Overzicht der maand Juli 1917; Aanbiedingen werknemers 26 Geplaatst door eigen beurs 4 Geplaatst door andere beurs 1 Vervallen 11 Aanvragen werkgevers 11 Geplaatst 4 Vervallen 3 Worden gevraagd eleclro-monteurs, hulp-monteurs en 1 smid en enkele dienst meisjes. De beurs is geopend voor afstempeling der kaarten gedurende Augustus Maandag, Woensdag en Zaterdag van IOV212 uur. Het aantal sterfgevallen onder de varkens te Hoek, door de vlekziekte, neemt onrustbarend toe. Ned. Landbouw con.ité. Een buitengewone algemeene verga dering van het Nederlandsch Landbouw Comité is uitgeschreven tegen Zaterdag 15 September des voormiddags 10 uur in het gebouw van de Eerste Kamer der Staten Generaal te 's Gravenhage, ter voortzetting van de behandeling van de voorstellen tot wijziging der statuten. Voor deze vergadering zqn o.a door den R. K. Boerenbond van Zeeuwsch- Vlaanderen (O. D.) zijn benoemd de heeten J. de Waal te Lamswaarde en G. J. de Gier te Boschkapelle en tot plaatsvervangende afgevaardigden de heeren J. de Maat Staal te Stoppeldijk en C. de Deckere te NieuwNamen, ge meente Clinge. Ter bevordering van het scheuren van grasland in liet belang van de volks voeding, zullen aan verbouwers van te verbouwen tarwe, rogge, haver, erwten, bruine- en witte stamboonen en kool zaad premies worden toegekend tot een maximum van f75, af 100,perII A tusschen 15 Augustus 1917 en 1 Mei 1918. Koolzaad en andere oliezaden zullen eveneens in bezit worden genomen. Prijs basis f 65 per 100 K.g. Op 22 en 23 Augustus e. k. zul len [schietoefeningen worden gehouden door de vestingartillerie te Rilland. Bij Kon. besluit is aan A. A. Baecke, dienstplichtige bij de militie te land van de lichting 1916 uit de gemeente Bier vliet, die Belgisch onderdaan is en die de Nederlan-dsche nationaliteit niet be zit, vrijstelling voorgoed van den dienst bij de militie verleend. Geslaagd voor examen Fransch 1. 0. mej. E. M. ,A. P. van Rooie te Aar denburg en mej. G. J. M. de Hullu te 's-Heer Abtskerke. Seriewedstrijden, uitgeschreven door de R. K. Voetbalvereeniging „K. D. 0." Door mooi weer begunstigd en bijge woond door buitengewoo nveel publiek werden Zondag j.l. de twee eerste serie wedstrijden gespeeld. Door de ijverige zor gen van het 'bestuur van „K. D. O.", waren de ingang en het veld met vlaggen versierd, wat een feestelijk gezicht aan bood, terwijl langs hel speelterrein ban ken waren geplaatst, die voor hel pu bliek een gezellig zitje aanboden, waar dan ook druk gebruik van gemaakt werd. OiUi half twee begint de eerste wed strijd, n.l. „Vitesse" (Kruiningen) tegen „Olympia" (Heinkenszand). „Vitesse" komt op met vijf invallers, „Olympia" daarentegen is volledig, die dan ook kans ziet voor de rust eenmaal te doelpunten. Na -de rust krijgt „Vitesse" met een mooi schot door den middenvoor den gelijkmaker. Even voor 't einde heeft de keeper vail „Vitesse" het ongeluk den bal uit zijn handen te lalen vallen, waar van de middenvoor van „Olympia" pro fiteert en het winnende puntje maakt, Alzoo stand hij 't einde 2t in 't voor deel van „Olympia". - Daarna treedt „K. Dl O." in 't strijd perk, om zich te meten met „Concor dia" uit Vlissingen. Beide elftallen zijn volledig. De toss wordt gewonnen door „K. I). O.", die het voordeel van den vrij sterken wind neemt. „K. D. 0." dringt herhaaldelijk gevaarlijk op, maar door het slechte schieten en het zeer soliede spel der linksback van „Concordia", blijft het doelpunten uit. Een mooi schot der links binnen van „K. D-. O." rolt over de doel- lat, kom! weer terug in 't veld en wordt keihard ingeschoten dooi- den rechtsbin nen. Daar de achterhoede van „K. ft. O." te veel was opgedrongen, weet „Con cordia" door een mooie doorbraak den -gelijkmaker le maken, waar ook geen verandering meer in komt, zoodat bij de rust de stand gelijk is. Na de rust heeft „Concordia" het voordeel van den wind- zij treedt overrompelend op, maar 1® achterhoede van. „K. I). O." slaat pal en weet geregeld 'liet gevaar te keeren. Ze geeft „Concordia" geen kans 0111 't winnende punt te maken, zoodat tegen liet. einde de stand nog is 11. (liet goedvinden der beide aanvoerders wordt beslolen den wedstrijd een kwartier te verlengen. Eerst krijgt „K. D. O." zeven en een halve minuut .liet voordeel van den wind Door mooi samenspel doelpunt de middenvoor van „K. D. O." Het pu bliek juicht en begint te roepen als dollen, wal de spelers bijzonder aan vuurt, zoodat een oogenblik een ver ward kluwen van voetballers over den grond ligt le rollen. Gelukkig be daart die storm al gauw. Daarna wordt gedraaid, „K. ,0." zet er alles op, den stand zoo te blijven houden, waar zij 11a veel zwoegen en het goed spel dei- rechtsback in slaagt, zoodat tenslotte „K. 1). O." wint met 21. Als scheidsrech ten trad op den heer Gates, die zeer goed voldeed. Hem alle lof. Duivensport. Naar wij vernemen heeft de heer W. G. Witkam te Goes een bronzen medaille beschikbaar gesteld voor de wedvlucht I Iloode SchoolGoes op- 21 Augustus as., I uitgeschreven door de Postduivenvereni ging „De Zeeuw", alhier. Ontsnapt. Over een heldhaftige ontsnapping le zen wij het volgende verhaal in De (Bel gische) Legerbede De zoon van een notaris uit Vlaande ren, die tegenwoordig in het leger dient, en die door de Duitschcrs was wegge voerd, heeft het verhaal van zijn ont snapping gedaan, die werkelijk heldhaftig mag heeten. Na in verscheidene kampen te helihen verbleven, waar het voedsel ellendig was, trachtte hij te ontsnappen en gelukte er in. „Na le hebben vernomen", zoo vertelt hij, „dat een 'wagon, met ftesschen ge laden, naar Denemarken moest vertrek ken, maakte ik mij gereed 0111 opnieuw te trachten te ontsnappen. Ik beschikte over een kilo beschuit, een brood van 1 kilo en 3 liters water. Ik gelukte er in te recht te komen niet verie van den wa gon, die met stroo gesloten was en ver borg mij onder het stroo. De trein ver trok .twee dagen later: 11c bracht 11 da gen en 5 uren in mijn schuilplaats door. Toen ik uil. den wagon kwam, was ik werkelijk uitgeput. Mijn voeten waren bevroren. Gelukkig kwam ik bij brave lieden te recht. Een Deensch dagbladschrij ver ondervroeg m'ij; hij stelde belang in mijn lot en publiceerde een verhaal van mijn lotgevallen in zijn blad; hij gaf mij gastvrijheid in zijn huis on deed mij va derlijk verzorgen. De geneesheer die mij onderzocht vreesde een oogenblik, dat men mij beide voeten zou moeten afzetten. Gelukkig was bet zoo erg niet en M een maand goede zorgen was ik heelt;- maal hersteld. Dank aan de tusschenkoinst van- een priester heb ik de noo-dige papieren kun nen bijeenbrengen en Engeland bereiken, van waar ik naar Frankrijk ben gaan dienst nemen bij het Belgisch leger". (N. R. Ct. V if f m enschen vei- d r 0 11 k en Donderdagmiddag is onder huiauni in het Woudman-sdiep een zeilbootje oin»fr slagen, waarbij vijf van de 8 inzitten-1 den zijn verdronken, en wel de vrouw, I een zoontje en een broer van serg'-ant-1 majoor Bergman en twee dochtertjes van I den gemeenteopzichler l'arpay Bergman. I Door de „Leeuw. Crl." worden nog de I volgende bijzonderheden gemeld. Het ongeluk daar in die eenzaamheid, I was slechts door weinigen gezien. Tiw>> I schippers, d ie in de buurt waren, tracht-1 ten met hun vaartuigen zoo spoedig uw-1 gelijk hulp te verleenens De acht inzittenden klampten zich aan het omgeslagen bootje vast. De eene schil1 per moest laveeren, doch de andere had een gunstiger wind en liet zijn schil' j op 'den wal loopen, hij sprong oogeu-1 blikkelijk in 'zijn sloepje en redde serge I ant-majoor H. Bergman en diens dochter tje Carolina. Even later pikte hij nog I een der drenkelingen op, een logé van 1 den heer Bergman, mevrouw Kuik uit 1 Amsterdam. Inmiddels was meer hulp komen °l' dagen, timmerman Bootsma uit de J Schrans, de kommies bij de rijksbelaslui gen, de heer J. de Jong te Huizum, tracht- 1 ten bij een der drenkelingen, de logé van 0 den heer Bergman, 'het bewustzijn I doen terugkeeren, hetgeen hun gelukte I Nadat geneeskundige werden de drie gered vaartuigen naar Leeu Daar aangekomen wei Diaconessenliuis opgen Verdronken zijn de 4 te van den heer Berd zijn 6-jarig zoontje \\j jarige broer Saniuël en 15-jarige -dochtertjej tharina van den heer j opzichter bij de genie! Donderdagavond laai opgevischt. 3e kl. f25000: f 5000: f 2000: f 1500: f 1000: f 400: f 200: f 100: f 45: le lijst. 8553 10386 2270 49 8450 2733 1282 12929 14261 3889 4891 1 329 333 1148 5226 9135 13787 1 18180 LONDEN. In de bi van Yperen naar Poel succesvolle nvijnopera schoven onze linie ov 1 mijl 500 yards vc onis doel volkomen b< linge verliezen. Het a nen door onze bondi. Augustus gemaakt, b waaronder 55 officiei WEENEN. (V.D.) Ar keizer in -gehoor ontv dat hij minister wordt, liet oog op zijn gezond nieuw ambt meer aa WjEENEN (V.D.) Bij Weenen zijn twee nael gereden. Twee wagons 3 personen werden ged BERLIJN. De „Ossi spreekt ten stelligste dat 's Pausen vredesv Centrale mogendheden s'pireerd. Van de grens wo delsblad" bericht, dat voorstad van Gent, Za door een boinjnenaanv Kortrijk, lieten 14 pers«i| oorzaak het léven. DEN HAAG. Omtrent onzer regeering met de levering van stee) ons van welingelichte Duitschl'and ons een heeft toegezegd, met wanneer1 Nederland me landsche arbeiders naa t|en gaan onn ze te h LEIDEN. De Haagse in {samenwerking met 1 geai-resteerd den wacli dacht van moord op de Alexanderkazerne DRUTEN. Zaterdag (s'onen langs den we die floor zijn zwager was toegetakeld, dat li overleden. De dader overledene laat een v onverzorgfl lichter. Postkantoo Lijst van onbestelba kaarten, waarvan de zijn, terugontvangen i maand Augustus 191 Binnenland, brieven gen; P. ,W. Kei-sten, Krevelaar en Zoon, Oi Rech tbank, Middel bui- dijk, RotterdamI,. 's Gravenhage; Nederl. Den Ilaag; M. A. Rakk, Handelsmij., Ro-tterdaii Binnenland, briefkaa, zonder adres; Mej. M. P. van Eennaam, Bei Nota.. Aanbevolen w van den afzender op melden, opdat, deze b kunnen worden terug het gewenscht alle p< den stukken steeds var straatnaam en huisi zien. Hervatting selhandel. België de provincie Antwei invoer van versche r Dit bericht is door dJ tn Vlissingen gezond een 12-tal mosselvisJ dezulken wien vroegl houden werden. HiB vreugde, niet alleeil rechten, maar ook ond daar nu de onder weer kan beginnen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2