UIT ZEELAND. Gemengd Nieuws. Landbouw en Veeteelt fiOM. Vrijdagavond had in de concert zaal van de sociëteit „Van Ongenuchten Vrij'" eene druk bezochte bijeenkomst plaats van vrouwen uit allo standen, om met elkaar de mogelijkheid van de op richting eener centrale gemeentelijke keu ken te bespreken. De voorloopige commis sie idie tot deze beweging den stoot gaf, bestond uit de dames: mevr. Hajenius, v. d. Have, Coenen, Duvekot en Van Heel en rnej. v. d. Reit. waarvan de meeste, zoo niet alle, zich tijdens de vlucht der Belgen, ook voor de voeding van een groot aantal personen tegelijk, zeer ver dienstelijk hadden gemaakt. Mevr. Duve kot en mevr. van. Heel waren door om standigheden verhinderd aanwezig te zSjin De leiding berustte bij1 mevr. Hajenius,, die dat zeer goed deed. Zoowel uit haar openingswoord, als uit de duidelijke uit eenzettingen en verklaringen van mevr. Coenen, bleek dat men zich voorstelt, om teneinde zoowel tegen de kolen- schaarsehte komenden winter opgewassen te zijn alsook de ondervoeding, speciaal der arbeidende klasse tegen te gaan, een gemeentelijke centrale keuken zou willen zien opgericht, op de manier b.v. van die te Wormer, waarover mevr. Coenen zeer wetenswaardige bijzonderheden me dedeelde, waar de leden der volksklasse tegen matigen prijs', naar gelang van bet menu, varieerende van 1014 ct. per L. of K. G., een goed toebereid, smakelijk middagmaal kunnen ontvangen,, terwijl zoowel de inrichting der keuken als de bereiding aan de strengste eischen der hygiene moet voldoen en onder degelijke finandieele controle moet staan en de in grediënten en levensmiddelen voor de maaltijden benoodigd, van de beste soort behooren te zijn. Eene dergelijke inrichting zou door zijn coöperatief karakter veel zuiniger en ook veel Voordeeliger werken dan zulks door particulieren in dezen schier brandstof- loozen tijd kan worden gedaan. Voor pie- ke vrouwen b.v. zou zulks èen groot ge mak zijn, terwijl aan de centrale keuken een inrichting zou kumien gekoppeld wor den tot het verstrekken van warm water voor ,de wasch, want de wekelijksche wpsch vraagt veel kolen. Mevrouw van der Have gaf verschillende techinsche gegevens Omtrent de centrale keukens, uitgaande hetzij van gemeenten, hetzij van vereenigingen. De oprichting van zoo'n keuken komt op circa f 11000. SleunComité'S en gemeenten droegen veel al bij in die onkosten, maar in de toe komst zal het algemeen belang vorderen, d,at de gemeenten ze zooveel mogelijk steunen. De prijizen gaan over het alge meen van 1014 ct. per L. Op verschil lende plaatsen moest men later den mi- niumprijs op 12i/2 ct. zetten. Regel was, dat op Zon- en feestdagen niet gekookt werd en dat de spijzen twee dagen te voren besteld werden. De spijslijsten wer den gewoonlijk een week van tevoren gepubliceerd. Aart de gedachtenwisseling werd daarna door verschillenden deelgenomen. Mevrouw v. Dissel zag gaarne 2 me nu's bereid, eene om 12 uur voor de ar- beidehde klasse en eene om half zes voor de meergegoeden. Dit idee vond nogal ondersteuning, terwijl het idee van me vrouwt v. Barneveld om ook Zondags te doen koken na een flink antwoord van mevr. Coenen als onsociaal en niet fijn gevoeld onder applaus werd verworpen. De heer De Ruyter De Wildt juichte het plan toe, omdat blijkens de ervaring na den oorlog van 1870 opgedaan ons na dezen oorlog een landbouw mal ai se wacht en dus een zoo zuinig mogelijk beheerde en georganiseerde voedselvoor ziening dringend noodig is. iDe heer Brants, als raadslid spreken de, opperde allerlei bezwaren, terwijl het hem niet 'helder was of door de dames een gemeentelijke centrale keuken dan wel een centrale door de gemeente gesteunde keu ken bedoeld werd. Hij wees op de mis lukking van verschillende centrale keu kens, op de betrekkelijke duurte der spij zen (voor een gezin van 6 personen een uitgaaf van f 6.30 per week) enz. enz. Zoowel van de bestuurstafel als van de zijde der overige aanwezigen werd hem geantwoord, dat een G e m e e n t e 1 ij k e Centrale Keuken wordt bedoeld, dat de warmte voor de meeste winter- gerechten veel brandstof vraagt en daar voor de kachel, die de arbeidersvrouw des winters in haar keukenvertrek laat voortsmeulen niet voldoende warmte geeft. De centrale keuken geeft dus aanzienlijke kolenbesparing. Kinderen eten minder dan volwassenen, dus een gezin van vader, moeder en 4 kinderen hebben dagelijks niet 6 liter, maar misschien maar 4 liter noodig of wel kan het overschot nog dieneh voor het avondeten en is het ze ker niet te duur. De heer De Ruyter De Wildt merkte nog op, dat door de kies keurigheid van bal van menschen men in de centrale keukens met sommige spij zen bleef zitten, maar dat die kieskeu righeid thans op zij behoort te worden gezet en de centrale keuken behoort te worden gesteund en gepropageerd. |De heer Brants verklaarde als bijzon der persoon veel voor het sociale werk der centrale keuken te voelen en alleen de bezwaren te hebben geopperd, die hij meende te moeten opperen teneinde later zijn meening iu den raad met vrucht ten beste te kunnen geven. Inmiddels was gelegenheid gegeven op een lijst te teekenen, waardoor men zijn sympathie 'met den centralen keuken uit drukte; '80 teekenden. Dit is veel te wei nig, 800 behooren op zijn minst te tee kenen. Daarom huismoeders, die Vrijdag niet "op de vergadering waart, gaat tee kenen op de lijst, die hij elk der boven genoemde dames ter inteekening ligt tot en met Zaterdag 18 Augustus. Een elk is er welkom. Hoe meer handteekeningen hoe eer ons gemeentebestuur er toe over gaat de zaak aan te pakken. Naar wij vernemen, wordt het n i e u we Veiliagsgebauw der Vei- lingsvereeniging „Zuid-Beveland" alhier den 20 Augustus a.s. in gebruik genomen. Vanmorgen lag het paard van den h.eer v. d. L. dood in de Poelweide, to;ebehoorende .aan den heer Rijk. —Toen dhr. D. bezig, was aan het pruimenplukken, had hij het ongeluk, dat de tak 'brak' waarop hij stond, zoodat Jiij' luit den boom naar beneden viel, waarbij hij zijn linkerarm brak. *Dr v. d. Harst verleende de eerste' geneeskun dige hulp. Middelburg. De staking en hare gevolgen. Aan den mestvaalt wer ken 'n vijftal werklieden Een dezer, zekere L„ had Woensdagavond als woordvoer der van -allen aan den pachter van den mestvaalt, De P. geheeten, gevraagd het loon te verhoogen, hetgeen deze gewei gerd had. Donderdag weigerden daarop de werklieden te werken en trachtte De P. andere werklieden te krijgen. Dit ge hikte hein niet en daarom nam hij Vrij dagmorgen dezelfde werkkrachten woder aan tegen een kleine verhooging, maar weigerde om L„ die hij als den opruier beschouwt, weder in dienst te nemen. L. vervoegde zich daarop bij hem en ontstak in woede. De P. zich door 'L. bedreigd ziende, nam een stuk hout en gaf daarmede L. een slag, waarop deze eejn vrij groot mes trok en De P. een diepe wonde in het onderlijf toebracht. De getroffene werd op medisch advies per rijtuig naar het Gasthuis overgebracht. I)e aanrander werd door de politie in arrest gesteld. Het op 29 Juli uitgestelde matinee van het muziekgezelschap ,,de Vereenigde werklieden van de Houthandel Walche ren" had gisterenmiddag plaats voor een zeer matig bezetten buitentuin. Het korps is, ondanks het ijverige studeeren, nog niet op liet peil gekomen uitvoeringen te geven voor een publiek, dat gewoon is aan goede muziek, maar hij voortge- zett estudie kan de heer Den Boer zeker nog veel verbeteren. Het schieten was hier en op geheel Walcheren Zondag weder hijzonder goed lie hooren en dit wijst op een met kracht voortzetten van den artilleriestrijd in Vlaanderen. Gisterenavond heeft de tram, die oni half elf van hier moest durig op onthoud gehad. Gebroken was een draad, welke de electrische kabel mee een der huizen verbindt. De wa:- genbestuurder meenende, dal in dezen draad geen stroom is, had den draad ïnet een zakdoek gummihandschoenen wa ren op de tram niet aanwezig aan gepakt, hetgeen hem echter verboden werd door een spoedig ter plaatse aan wezigen inspecteur vtói politie en ge lukkig maar ook, want de man kreeg nog een schok en toen de draad op den grond viel sloegen de vonken er uit. De in specteur deed zoo spoedig mogelijk den stfoom bij de Langeviele buitenbrug af sluiten en liet een der beambten van het gemeentelijk electrisch bedrijf waar- Schuwen, die den draad afveilde. Toen kon weder stroom worden toegelaten en de tram haar weg vervolgen. Bij dit alles heersehte groote duister nis en alleen kon worden gebruik ge maakt van electrische zaklantaarns en fietslantaarns om liet werk bij' te lich ten, een poging om een gaslantaarn aan te steken mislukte doordat, de lantaarn geheel was afgesloten. Zouden er geen maatregelen te treffen zijn om bij on gevallen als dit en bij branden enz. ten spoedigste licht te kunnen maken? Zaterdagnacht ontdekte een bewo ner van de Balans twee mannen op een tuinmuur, die onmiddellijk een onderzoek instelde, maar de vogels waren gevlo gen. Bij ile politie is aangifte gedaan, dal een vierjarig kind door een wiel rijder is aangereden en daarbij zoo ver wond werd, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De wielrijder, die zicli van het geval niets aantrok, is bij de politie bekend en een onderzoek zal worden ingesteld in hoeverre hier spra ke is van schuld. Gisterenavond moes! tijdens een z.g.n. Holla,ndschBelgisch bal liet Schut tershof worden ontruimd, daar een vecht partij tusschen militairen onderling wai ontstaan, waarbij een hunner met een bierglas bloedend verwond werd. Ter waarschuwing van de Jiewo- ners van den Nieuwen Vlissingsehen< weg om toch hunne kinderen met klem te verbieden aan de tramlijn te gpelen, vermelden wij, dat gisterenmiddag alleen door goed opletten en spoedig remmen van den wagenbestuurder voorkomen is, dat een kleuter door de tram werd aan gereden. Vlissingen. Vrijdagavond werd door het muziekkorps van het 39ste Landweer Ba taljon een serenade gebracht aan den nieuwbenoemden luitenant-kolonel Mus- keijn, op het terras van hotel „du Com merce". Nadat een viertal nummers voor het hotel waren uitgevoerd, werd een concert gegeven in de dichtbij staande kiosk. Coöperatief koken. Door de Boulevardbewoners te Vlissingen is een vergadering gehouden met het doel plannen te bespreken om te komen tol het coöperatief koken, ten einde tot besparing1 van kolen en gas te geraken. Door den heer Meijer, di recteur van het Grandholel en het Strand- hoitel', zijn de zalen van die hotels be schikbaar igesteld, en men heeft dan ook alle hoop een goede regeling te kun nen ontwerpen om tot het gewensschte resultaat te komen, waarbij een eerste verei.schte is groot onderling vertrouwen. Eene combinatie, bestaande uit dames en lieeren, werd gevormd om de nadere plan nen uit te werken. Met ingang van September is door B. en W. alhier een huurcommissie in gesteld. Haar werkkring omvat de geheele gemeente. In deze commissie zijn be noemd tot voorzitter de heer II. ,T, Tichel man, tot plaatsvervangend voorzitter de heer dr. A. Staverman en tot leden de heeren G. F. Lindeijer, W. L. Huson, A. W. Bazen, G. J, Fros, A. van de Sande, J. de Meij en G. Meulnieester. Met het secretariaat is belast de heer G. J. Bisschop, terwijl tot plaatsvervan gend secretaris is benoemd de heer D. A. Dronkers. Zondagmiddag is de 19-jarige krui deniersbediende Christiaan de Nooijer hij het zwemmen in het kanaal hij de werk plaatsen van de Staatsspoor verdronken. Het lijk werd naar de ouderlijke woning, Prinsenbosclije 12, overgebracht. Naar wij vernemen worden onder handelingen gevoerd over het afhalen dei- naar ons land uit Engeland komende Duit- sche krijgsgevangenen door booten den- Maatschappij Zeehjnd. Behalve de mail boot „Zeeland,' die den laatsten tijd en kele reizen naar S.oiuthwold heeft ge maakt, zou vermoedelijk ook, de „Konin gin Regentes" voor dat doel' in gereed heid Worden gebracht. Daar het insche pen in Engeland waarschijnlijk te Huil zal plaats hebben, zou .dit een reis .be- teekenen van ongeveer 18 uur heen en 18 uur terug, zoodat zeker een dag ol vier voor iedere reis zal noodig zijn. Daar er zeker wel' niet meer dan ongeveer 100 krijgsgevangenen per boot zullen wor den vervoerd, zal' wel menige reis' moe ten won-den gemaakt om alles' hierheen te brengen. Het ligt in de bedoeling, dat de mailboot „Zeeland," die morgen (Dins dag) van Vlissingen naar SoMthwold zal vertrekken, denzelfden dag 'terugkeert te Viisisingen. Zierikzee. In de gemeenteraadsvergade ring alhier werd Vrijdag toegestaan aan de Coöperatieve Suikerfabriek Dinteloord het maken van een bestrating aan het Sas. Het voorstel om aan de ambtenaren der gemeente, zijnde de gemeente-secre taris, ontvanger, commies-griffier, com mies, commissaris van politie, bouwmees ter en opzichter, in verband met de tijds omstandigheden een toeslag op hun jaar wedde te verleenen van 10 pCt., werd aangenomen, evenals liet voorstel om el ke maand den gasprijs vast te stellen. Op het adres van de vereen, tot hev. van vreemdelingenverkeer tot het gebruik van terrein op 28, 29, 30 en 31 Augustus, voor het houden van feestelijkheden, te gen een vergoeding van f 300,voor dat terrein, werd mede gunstig beschikt. (M. Ct., Kloetinge. Onder leiding van den heer A. Blok maakten de deelnemers aan den tuinbouwwiritercursus te Goes, Donderdag een leerrijke en aangename excursie door door Walcheren, waarbij verschillende tuinbouwbedrijven bezocht werden. (M. Ct,) Kattendijke. Vrijdag zijn candidaat ge steld voor den gemeenteraad vacature F. J. de Wilde, de heeren J. A, van dei- Kemp en P. van Kleunen Jbusz. Stem ming 20 Aug. Hansweerd. De douane-ambtenaren heb ben aan boord van de sleepboot „Ooster- schelde" een groote hoeveelheid harde zeep ontdekt, bestemd voor uitvoerfraude. De stuurman is gevankelijk naar Middel burg gebracht. Rilland-Bath. Vrijdagavond werd door de konimiezen alhier op de Schelde aan gehouden de sleepkast „Rosa 42" uit Ant werpen. De vrouw van den schipper, ze kere R., had onder de kolen een partij zeep verborgen om op die manier Ie smokkelen. Dezelfde vrouw, welke des morgens reeds te Hansweerd was bekeurd voor een partij kwatta uit te voeren, werd naar Middelburg getransporteerd. (M. Ct.) Hoedekenskerke. In de Vrijdagnamiddag gehouden raadsvergadering was dhr. .1. Jasperse afwezig. De geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden, dlirn. Nj. Ge- lok, N. Lous' pn B. Timmerman werden onderzocht en tot hunne toelating be sloten. De gemeente-rekening, dienst 1916 weTd voorloopig vastgesteld in ontvang ad f 18064.901/2, in uitgaaf ad f 18038.38, dus met een goed slot van f26.52i/2. Goedgekeurd werd de rekening van het Burg. Arinb. 1916. In ontvang ad f 9098.68, /in uitgaaf ad f 7043.39. dus met een goed slot van f2055,29. Een door B. en W. voorgestelde .wijziging, gein. begrooting 1917, werd mede goedgekeurd. Waarde. In de Vrijdagvoormiddag ge houden vergadering van den gemeente raad werd het gekozen raaidslid de heer M. de Looze geinstalleerd. Tot wethou der werd benoemd de heer C. Bal. Up verzoek werd eervol ontslag verleend aan den telefoonkantooriiouder met ingang van 1 October a.s. Nieuwdorp De'werkman H. P. had gis teren het ongeluk door het sprin gen over een sloot, een zijner enkels te breken. Geneeskundige hulp was noodza kelijk. (Z.) Ossenisse. Een ongeluk, dat ernstiger had kunnen afloopen deed ziich gisteren alhier voor. Een rijtuig waarin een vier- ial personen gezeten waren, kwam over het gehucht Campen, 'in deze gemeente, gereden. Op het onverwachts brak er een lederen riem. van het paardentuig, het rijtuig viel achterover en kwam in een heg terecht. De inzittenden rolden over elkander, doch bekwamen verder geen letsel. St-Jansteen. Een Duitsche vliegma chine maakte Zondagvoormiddag een ver kenningstocht langs de grens. Na een tijd over ons dorp te hebben gevlogen verdween het vliegtuig in de richting van Antwerpen. Philippine. Donderdagmorgen is onder deze gemeente het gehucht „de Post hoorn", een Duitsche soldaat over den electrischen draad gekomen. Hij' is onder militair geleide naar hier gevoerd, om geïnterneerd te worden. Zuidzande. Zaterdag j.l. hebben de kom miezen uil .Oostburg bekeuring ingesteld tegen een zekere H. P. II., onderwijzer, wegens .ongedekt vervoer va,n 70 stuk ken harde zeep. De fiets werd tvns in- beslaggenomen. Sas van Gent. Door de ambtenaren is Vrijdagmorgen naar de Zeeuwsche Koe rier meedeelt, een belangrijke partij smok kelwaar te voorschijn gehaald uit de aan den steiger ter onderzoek liggende boot „Renus 20". Een partij B.U.K., naar schat ting 600 a 700 K.G. werd verborgen ge vonden tusschen de lading. Oostburg. Zondagmiddag landde tus schen Oostburg en Schoondijke een Duit sche tweedekker, genummerd no. 21. Nóg daalde er een vliegmachine te Waterland kerkje, te Aardenburg en een- onder de gemeente Eede. Den geheelen namiddag waren er vfiegmachines te hoóren en te zien, welke allen in Zuid-Westelijke rich ting koersten. Een ware vliegeractie. Met ingang van 1 September is de Rijksklerk A. de Teije alhier, benoemd als Rijksklerk ter inspectie Bergen op Zoom. Bij den dienst der directe b e- la stingen, enz. is benoemd tot rijks klerk 3e kl. ing. 1 Sopt. 'ter inspectie Hansweert M. Boesman te Rotterdam; be vorderd J. C. Schagen, van rijksklerk 3e kl. ter insp. Hansweert tot. rijkski. 2e kl. ter insp. Oostburg; van kommies 3e kl. tot kommies 2e kl. J. Bakx te Overslag, S. v. d. Laan te Hansweert, A, Hamerlinck te Philippine, G. A. Ge luk te Sas van Gent; verplaatst met 8 Aug. D. Venerna komirt. 2e kl. 'van Os- sendrecht naar Zierikzee, met 16 Aug. J. M. Hubregtse, komm. 2e kl. van Kort- gene naar Brouwershaven, M. de Visser id. van Baarle-Nassa.u naar Ellewouts- dijk; G. de Boer, komm. 3e kl. van Sas van Gent naar Rucphen, M. Hamiing, komm. 3e kl. van Rucphen naar Sas van Gent, D. de Bruin, komm. 2e kl. van Hulst naar Baarle-NassauJ. Guijt komm. 2e kl. van Korlgene naar Hulst; J. Bakker, komm. 3e kl. van Achtmaal naar Overslag, R. Stoelwinder, komm. 3e kl'. van Overslag naar AchtmaalB. de Vos, komm. 3e kl. van Koewacht naar Heille, P. II. v. d. Kolk, komm. 3e kl. van St. Jansteen naar Middelburg (b. g.); H. Timmermans, komm. 3e kl. van Hansweert naar Sluis; J. v. d. Gie- sen, komm. 3e kl. van Hansweert naar Oostburg; met 1 Sept. A. L. C. de Theije, rijkski. 3e kl. van insp. Oostburg naar insp. Bergen op Zoom. (Z.) Wolfertsdijksche veerKorlgene. Met ingang van heden, 13 Aug., vertrek van de boot van Kortgene 6.15 uur vm. (niet 6.30). (Z.) KERKNIEUWS. Ossenisse. Gisterennamiddag onderna men de leden der H. Familie van hier een bedevaart naar de relikwiën der II. Martelaren van Gorcnm te Bosehkapelle. De zangers begaven zich per fiets daar heen, terwijl de misdienaars en maagde kens werden vervoerd. De overige manne lijke en vrouwelijke leden begaven zich omstreeks half twee te voet op weg, om over liet gehucht Campen hun be stemming te bereiken. Op Campen kregen zij gelegenheid om wat uit te rusten en werden zij in de herbergen van A. Feijen en C. v. d. Eoscli door den ZeerEerwaarden Heer Pastoor op een verfrissching onthaald. De vaandels nez. werden door een voerman tot in de nabijheid van Bosehkapelle vervoerd, waar geheel de stoet, nu met de zangers, misdienaars en maagdekens vereenigd, georganiseerd werd, waarna men in optocht verder trok naar de kerk te Bosehkapelle, waar men te ongeveer lialfvier aankwam. Daar werden de reli. kwiën vereerd en een predicatie gehou den, zoodat de plechtigheid ongeveer drie kwartieruur duurde. Daarna werd in dezelfde orde de terugtocht naar hier ondernomen. 'Te Campen werd hun opnieuw een verfrissching aangeboden. Om omgeveer 8 uur kwam men al zin gende op het dorp alhier terug. De bede- vaart werd, ofschoon het de laatste dagen bijna altijd regende, door droog en niet te warm weder begunstigd. Alleen op liet laatste oogenblik vreesde men een flinke regenbui te krijgen, daar de lucht met zware onweerswolken bedekt werd. Gelukkig blief het bij een bedreiging en vielen er slechts, juist toen men tehuis j was, enkele druppels. ONDERWIJS IJzendijke. Met ingang van 1 October is aan dhr. C. J. Serlé onderwijzer aan school no. 2 eervol ontslag verleend, wegens benoeming als onderwijzer te lerseke. Sluis. De voordracht voor de benoeming J van een onderwijzer aan school A alhier bestaat uit de heeren: J. H. Gevaert te Sluis, A. Bruijnooge te Hooge Zwaluwe, W. II. Hardon te Nieuwvliet. (M. Ct.) Geslaagd voor electro-teclinicus (P. B. N. A -examen) de lieer T. Bos te Vlis singen. Geslaagd voor liet notarieel staats examen ie gedeelte de lieer M. C. v. d, Bout te Goes, en voor de acte liandtee kenen l.o. de heeren J. Meeuse en J. M. v. Riet Middelburg, IJ A. Risseeuw, Oost burg en A. v. d. Weele, Goes. (M. Ct.) Examen teekenen M. 0. Rotterdam. Geslaagd voor akte Mj, II. A. Enkelaar, Middelburg. Men schrijft ons uit Zeeuwsch Vlaan deren (W. D.) De prachtige oogstvooruitzichten zijn door liet natte weder der laatste weken deerlijk verijdeld. De erwten zijn voor een derde verregend en het koren schiet uit, zelfs waar het gemaaid staat in de schoven. Ook in de moestuinen met kool beplanting enz is veel bedorven. Bestendig, droog weder is broodnoo- dig wil er nog iets van terecht komen. Schore. De aardappels, die hier zoo mooi stonden en zulk een rijken oogst beloofden, begiunen op vele plaatsen de sporen van de gevreesde aardappelziekte te vertoonen. Van de late soorten, zooals de blauwe, zijn reeds lieele velden aan getast. (M. Ct.) De Rattenvanger van 't tien de. In de legerplaats bij Laren i ntbreekt het niet aan ratten. Vooral in de lokalen waarin zich geen houten vloeren bevin den, stallen, keukens, enz ontbreekt het niet aan die lugubere dieren Onder de bevloerde gebouwen bevinden zich tal van loopgraven en 's avonds verlaten ze hun holen om voedsel te zoeken De aangewende medische middelen b'ijken weinig te helpen, maar er is nu een dienstplichtige bij 't 13e die ze bij massa's vangt, soms wel 10 per dag. De rattenvanger vreest de dieren niet en weet ze overal te vindenbij drijft ze dan in een hoek van een lokaal om ze met de hand te grijpen en dan te doodi n of hij gebruikt een schop om de ondie ren ré verdelgen. De rattenvanger krijgt vergoeding voor elke gedoode rat en wij gelooven en hopen het ook dat hij nog wel eens een extra dag verlof geniet, wat hem door allen wordt gegund. (O. H. Crt.) Een aardig voorval uit het verblijf buitenslands van Prins Hendrik staat in een Zwitsersch blad en is ons gebleken juist te zijn weergegeven. Tegen het laatst van Juli bevond zich een troepje verpleegden uit de blinden- inrichting Köniz, onder geleide van hun onderwijzers, op een wandeltochtje op den Gemmiweg. Een klein reisgezelschap, dat zich alleen als Hollanders bekend maakte, kwam denzelfden weg langs en het vroolijk gestemde groepje blinden wekte de belangstelling van de vreemde reizigers en al spoedig ging men ge zamenlijk en als de beste maatjes den Alpenweg op. Van Schwarenbach af sin- gen de vreemde heeren even vooruiten toen de blinden de pas-hoogte bereikt hadden, wachtte hen daar een aange name verfrissching. De begeleidster van het Könizer wandelgroepje werd zelfs in het hotel aan het middagmaal verzocht. Bi] het afscheid nemen hoorden de kin déren dat zij de gasten geweest waren van den Prins der Nederlanden.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2