Sanguinose Zenuwzwakte. HET WOONHUIS de Boomvruchten, de Oppervruchten, jg§| a. Op Doidenlag 23 Hupste 1917, li! op 1r(jdag 25 liplos 1917, een Gebouw, niet Tuin, INBOEDEL, Grafmonumenten de Oppervruchten, EEN WOONHUIS, jrjerlijke Stand. AP VERTEN Tl EK. Steenhouwerij. Hardsteen sluizen, bruggen gebouwen dankbetuiging Wacht u voor namaak. Voorloopig Bericht. publiek verkoopen; „Westdorp", Woensdag 8 Augustus 1917, publiek verkoopen: Openbare Verkooping Zaterdag II Augustus 1917, Dienstbode gevraagd. DE OPPERVRUCHTEN VELDVRUCHTEN, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Woensdag 8 Augustus 1917, Vrijdag 10 Augustus 1917, publiek verkoopen: publiek verkoopen met Erf en Tuin, Openbare Verkooping. openbaar verkoopen: Openbare Verkooping. Donderdag 16 Augustus 1917, openbaar verkoopen: 3 perc. Beestenpeen, 1 perc. Paardepeen, 5 perc. Aardappelen, 6 perc. Zeeuwsche Klavers en 3 perc. Suikerpeen, de OPPERVRUCHTEN, de OPPERVRUCHTEN, de OPPERVRUCHTEN, de OPPERVRUCHTEN, |se appels f5— flO, alles p'er Irziken f 3 per 100 stuks. Ai' 13—f4, Aardappelen f5—f-6 100 K.G. jeilingsvereeniging iBiezelinge en Omgeving". Ivapelle, 1 Augustus 1917. puimen f 19, Okkelanen f 16, over land), Aardappels voor |ud f5.50, idem voor het bui Heinrich Riese boonen flö p0 K.G. Kleine veiling, erenpeer f 18f 23.50, idem '1f 13.50, Roode Suikerij le 2e soort f 5, Suikerij f 10 ouwtjes f 14f 16, Gron. Ber- .60f 10.20, lleerenpeer f 13, •ten peren f 6f 13, Aldenbor- II, gevallen Pruimen f 14, alles 5. Perziken 2—3 ct. per stuk. it. per bos. <een. KapelleBiezelinge en Omgeving. Groote Veiling. Reuzcboonen f 16, aardappels I inland f6.10, idem voor 'bui- 0, Princepruimen f 21, kroten per 100 K.G. Kleine Veiling, e f21f23, Honingappel ode Astrakan f 12.75, 2e soort ïèr Aagt fllf 13, 2e soort Oomskinderen f 19f 22, 2e -f 15, St. Jacobsporen f 13, 2e Roode Suikerij f 13, pruimen 17.50, pruimen (gevallen) f 6 per 100 K.G.; perziken 1 |s'tuk. Oostburg, 1 Aug. 1917. Iig van de V. P. N. in Westelijk- Baanderen. Officieele opgave van iur der veiling. rd: 36551 kipeieren van f0. - tot eendeneieren van f 0.— tot f 0. 1 zonder te veilen, iren a f tot f 021 kalkoen- 10.44, 31 parelhoeneieren f 4.52, L00 stuks. Kg., f2.10 a f2.25 per Kg. Middelburg, 2 Aug. 1917. nmarkt van heden was geen aan- fering werd niet opgemaakt. |ele noteering van den marktmeester. 1.11 a f 0.—, voor particulieren I, kilo. t 8.20 voor particulieren f 8.60 per Igseieren f0. ng van den marktzetter der landb. ver Lil a f0.—voor particulieren f/2 kilo. |8.20, voor particulieren f8.60 per |bURG. Ondertrouwd: J. C. L. j. vveduwn. en E. J. v. Riet, C. v. Schelven, 24 j. jm. en 122 j. jd.; 11. Flipse, 22 j. C. E. Smit, 20 j. jd.H. J. 23 j. jm. en 1'. M. v. Hoecke, 1: K. Kléinjan, 21 j. jm. en BB, 30 j. jd. Huw.-aangifte: 2, Cornells van Ie, 39 j. jm. en Praucina Jo- bnds, 41 j. jd. |n: 1, Jacoba Pielernella, d. v. Airthonie de Witte en Adriana 1, Elizabeth Hendiik, v. Pieter lol en Pieternella Suzanna Scliip- Iden: 1, Louisa, 23 j„ d. v. lier en Johanna Maria Verwer. Van 24 Juli-1 Aug. Gehuwd: Jan van der 7 j., wednr. v. J. v. Espen ep I juist, 31 j., wed. vail L. v. d. [en: A. E. de Jonge, geb. De z.; L. BoJier, geb. Blankert, d. iden: A. Labeur, 87 j., wed. van I teeg; J. J. Goemans, 58 j., wed, I Kostense. (M. Ct.) Over de maand Juli. ',AND. Gehuwd: 20, Adriaan v. it, 34 j. en Dinphna de Jonge, I 6, Gustaaf Erederik Antonius Ma-1 escin, 25 j. en Elisabeth Rentmees- j- en: 3, Johannis z. v. Marinus tentmeesler en Margaretha Priemi; ina Margaretha d. v. Frans1 Jozef nan en Johanna Schiiclis; 8, Ma- v. Johannes Geljon en Magdalena Jozina d. v. Adriaan Vearmeule i Looij; 21, Jacomina d. v. Pieter ;e en Cornelia Rijk; 21, Adriana etrus Boonman en Maatje Koens; estinus Florimond z. v. Leonardus cus Groosman en Emilie Marie 17, Levenloos geboren kind van feij en Maria Otte. AVEGEN. Overleden: 11, Abra-| lijsse, 19 j. E. Gehuwd: 25, Jan de Winter, m Jobina van 'tWestéinde, 29 j. ren: 3, Magdalena d. v. Hubregl en Martina Fierioosi; 11, Dig- Daniël', z. v. Pieter de Wintel ritje Boonman; 14, Willem! Joos v. Adriaan Iluijbregtse en Cor loosse. IER ABTSKERKE. Geboren: z v. Jacob de Punderl en Mag-| van 't Westeinde. [leden: 26, Pieter van Stee, 6öj| HOEDEKENSKERKE. Gehuwd: 26, Lourcns van Doeselaar, 29 j. jm. en Cor nelia de Bart, 24 j. jd. Geboren: 5, 'Jaconxina, d. v. Dignus Bo- nedictus van Kruijssen en Cornelia Boon man; 8, Carolina, d. v. Franciscus van Slee en Elizabeth Maria Cornelia Ha- vermans; 11, Frans, z. v. Leijin Provoost en Madalena Maria Burgel; 17, Johan na Adriana, d. v. Bernardus Boudens en Cornelia Pieterse Hoondert; 23, Andries, Y. V. Adriaan ide Koning en Corneliq Driedijk. Overleden: 13, Maria Aberdina de Wil de 59 j- ,echtg. v. Willem Cornelis Groe- newég'e- •s-HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 19, Pieter Johannes Rouw, 34 j. jm. en Su- zaooa Philipse, 26 j. jd.26, Jan de Bruijn, 22 j. jm. en Catharina Meerman, 21 j. jd. Geboren: 13, Maria Cornelia, d. v. Marimis Jan Hannewijk en Jacoba La Grand; 14, Jan, z. v. Jacobus Hannewijk en Carolina Magdalena Moerman; 19, Leujitje, d. v. Jacobus Goedegebure en Tannetje Polderdijk18, Maatje, d. v. Adri aan Braamse en Anthona den B,oer; 23, Cornell's, z. y. Adriaan de Koeijer en Jacoba de Visser; Christaan, z. v. Christiaan Minderhoud en Agatha Lan- ge'bcke; 28, Neeltje, d. v. Jacob Paar- dekooper en Elisabeth van de Velde; Cornelis, z. v. jVlartinus Harthoorn en Catharina van de PJasse. Overleden: 10, Magdalena Boonman, 79 jaar, ,vr. v. Cornelis Knuit. Ondertrouwd TH. J. HALBERSTMA en B. E. J. H. BECKING, Med. Docts. Arts. Utrecht Hoedekenskerke' 111 Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, in den jeugdigen leeftijd van bijna 24 jaren, onze geliefde Dochter,'Zuster, Be huwdzuster en Tante, LOUISA STEFES. Uit aller naam, H. STEFES en Echtgenoote. Goes, 1 Aug. 1917. Bezoeken van rouwbeklag kun nen niet worden afgewacht. Heden overleed tot mijn diepe droefheid, zacht en kalm, in den jeugdigen leeftijd van bijna 24 jaren mijn getrouwe huishoudster, LOUISA STEFES. I. M. II. GIESEN, Kerkorgelfabrikant. Goes, 1 Aug. 1917. I Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Over grootmoeder, JOHANNA DE JONGE. Wed. van Albr. Knuit, in den gezegenden ouderdom van 84 jaren en 7 maanden. Hare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Hoinkenszand, 1 Augustus 1917. Hartelijk dank aan allen, die mede werkten tot mijn verkiezing tot lid van den gemeenteraad, en die van hunne belangstelling blijk gaven. J. ZANDEE Az. 's-Heer Hendrikskinderen, 3 Aug. 1917. Firma AUG. VAN DYCK-PETIT Stationstraat 19, 21. Tel. Int. 146. BERGEN-0P-Z00M. Zandateenen, Slljpsteenen, Trottoirbanden, Straatkelen, enz. Groot Magazjjn van marmeren schoorsteenmantels In alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEN EN ZUILEN ENZ. Door onzen wederverkooper, den heer S. Sybrandi, Westeinde 621 ontvangen wij de navolgende Mijnheer, door deze bericht ik U dat de Sanguinose mij goed geholpen heefttegen veizwakking van de zenuwen ik voel er mij veel beter door, ik heb het krach tig bespeurd bij de zesde flesch Hoogachtend, F. VAN FRAEYENHOVEN. Twentstraat 224. Als gij de verschijnselen van zenuwzwakte bespeurt, verwon der U dan niet in deze verschrik kelijke tijden. Hoofdpijn, pijn in den rug,' duizeligheid, angst zon der dat gij weet waarvoor, slape loosheid, lusteloosheid, moede loosheid, het zijn allen verschijn- I selen van zenuwzwakte. Maar als gij ze bij U opmerkt, herinner u dan de SANGUI NOSE. Prof. Nestor Char I bonnier noemt de Sanguinose „het beste middel, hem bekend tegen bloedarmoede, zenuw zwakte en al hare gevolgen." Sanguinose kost per flesch met gebruiksaanwijzing f 1.50, 6 fl. f8.—12 fl. f15.— Bij alle Apothekers en voor name Drogisten. VAN DAM Co., de Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Flesschen worden teruggenomen. De Notaris J. C A. HU VERS te i, zal in de maand September19l7 a. te Schore, met LANDERIJEN onder Schore en Yerseke, groot 50 H.A. 76 A. of ongeveer 130 Gemeten en te Schore, wijk A no. 123a, met ERF en BOOMGAARD. Bij latere advertentie's breeder te omschrijven. De Notaris E. c. VAN DISSEL te Goes, zal op des namiddags om 2 uur, in het café „Boudeling" te Goes, om contant geld wassende te Nisee en 's-Gravenpolder, in verschillende boomgaarden, als: Voor dhr. D. G. Kloosterman b/h woon huis voor dhr. G. M. de Back b/h woon huis; voor dhr.. G. Nieuwenhuijse, in Zwake a/h Weegje, tegenover dhr. C. Blok; voor dhr. Bast. Nieuwenhuijse b/h woonhuis Jutteperen, Pruimen, Noten qn Mispels en a/d Palmboom voor Mej. de Wed. J. de Pree te ZwakeStreep- Appels, naast den boomgaard van dhr. F Burger en de Peren aan 6 boomen bij de hofstede. OP des namiddags 2 uur te 's-Gravenpolder, in het koffiehuis van mej. wed. Verbeek, voor den heer A. J. Kruijsse, ten over staan van Notaris.PILAAR, van: waarin Woning met Schilders werkplaats, op het dorp 's-Gravenpolder, groot 3 A. 69 c.A. Op gebruikde gebouwen terstond, de tuin na rooven oogst. Met November een Liefst eene die melken kan. L. MANGE, Voorstad, Goes. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes zal op VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1917, des nam. om 2 uur, te Kloetinge, in de herberg van Th. Dagevos, a oontant publiek verkoopen: wo. PRUIMEN, wassende in verschillende boomgaarden als: 1. Voor den heer J. A. Trimpe Burger, onder Kloetinge. in den Middelsten en Achtersten boom gaard, La Bagatelle, Dijkwel, het Schuur- stoepje en het Bergje, het Witte Hekken, de Lange Wenden en het Leidingstuk, aan het Zandpaadje bij Jan Dagevos, aan het Zandpaadje bij de hofstede „Dorpzicht", de Notenweide bij de Zondagsschool, het Bijleweidje, aan den Zomerweg, voor en achter Klap: onder Biezelinge, in Eversdijk, tegenover het vroegere bui ten van Pompe, den Grooten Boomgaard en Geerhoek; onder 's Gravenpolder en Zwake, den Jongen boomgaard bij de hofstede van De Pree; onder Hoedekenskerke, aan den Zwaakschen dijk, afkomstig van den heer Jacs. Burger. onder 's Heer Abtskerke, in den Gouden Bodem, onder 's Heer Arendskerke in den Boomgaard aan den Blindenweg, afkomstig van de hofstede „Piantlust"; onder Baarland, in den Jongen boomgaard bij de hofstede van Huissen. 2. Voor het Burgerlijk Armbestuur van Kloetinge, onder Kloetinge, in de Blauwe trappen. 3. Voor den heer H. M. Bruijnzeel te Kloetinge, wassende nabij 't woonhuis en liet boomgaardje bij den molen. 4. Voor den heer Bastiaan van Liere te Kloetinge, wassende in het Noordeinde achter Klap. 5. Voor den heer M. v. d. Guchte te Kloetinge, wassende in den boomgaard „de zeven gemeten" aan den 's-Graven polderschen straatweg (alleen Appels). Voorts 1. Voor den heer Trimpe Burger vnd. a. Aardappelen (Eigenheimers en Blauwe) te Kloetinge, in Jachthoek; b. Dito (Eigenheimers) te Nisse, in den boomgaard b. h. dorp; c. 1 geniet Haver, te kapelle, in Weelmeet. 2. Voor Cornelis Kant. 240 Roed.^ bonte en blauwe aardap pels, in Kan ter.sbo.scli. 3. Voor den heer Adr. Klap. a. 40 aren haver te Kloetinge a.d. Manneeweg, b. 230 Roeden bruine boonen a.d. Daniëlsweg. 4- Voor den heer Gillis op 't Hof. 217 Roed. haver te Kloetinge in Gas- jeshoek. 5. Voor den heer Jobs. van Liere Mz., 1 Gemet 52 Roed. Beestenpeeën en 1 Gemet 12 Roed. Haver, wassende te Kloetinge, in den Noordhoek. 6. Voor den heer Stoffel Meulpolder 180 Roed. H^ver, wassende te Kloetinge in Oostervaathoek bij Klap. 7. Voor den heer 'Jan Dagevos 134 Roed. Eigenheimers, wassende te Kloetinge, aan het einde van den Zomer weg. 8. Voor dhr. Joz. Trimpe 207 roeden Haver, wassende te Kloetinge in Oos tervaathoek bij Klap. 117 roeden Bruine Boonen, wassende te Kloetinge op de Compie. 9. Voor mej. de Wed. C. Beenhakker 225 roeden Haver, wassende te Kapelle aan het Verloren Weegtje. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder, zal op Vrijdag 17 Augustus 1917, des voormiddags 10 uur, in de herberg van Mej. de Wed. L. Verbeek te 's-Gra venpolder, tegen contante betaling, in het openbaar veiien en verkoopen: wassende in verschillende boomgaarden in de gemeenten 's-Gravenpolder, Hoede kenskerke, Baarland, Oudelande, Drie wegen, Nisse, Schore en 's-Heer Abts kerke van de heeren G. Dierkens, C. Blok, J. Nieuwenhuijze Pz., Gebr F. en B. Burger, L. W. Woutersen, C. Kosten, J. D. Elenbaas, P. W. Woutersen, C. Boogaard, Jan Rijk, Jb. Elenbaas, M. Rentmeester, G. Mol, P. van Boven en Mej. de Wed. G. Lokerse. De boomgaard van dhr. C. Kosten bij „de Mooie Staak" te Nisse is te bezich tigen van 's morgens 8 tot 's avonds 6 uur. Aanwijzing door de verkoopers. Breeder bij biljetten omschreven. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder, zal op des namiddags 12'/2 uur, aan het woon huis en ten verzoeke van Mej. D DE GROOT te Ovezande, tegen contante be taling, in het openbaar verkoopen: 2 persoons Ledikant met Spring veerenmatras en bijbeh. Waschtafel en Nachtkastje, Veerenbed met toebehoo- ren, Kachels w. o. een mooie Haard, Vloerkleeden, Spiegels, Lampen, Stoelen, eikenhouten Theetafel, eikenhouten Salontafel, Muziekkastje, Pianokruk, Singernaaimachine, Glas- en Aardewerk, Keukengereedschap, benevens een partij Boeken, w. o. antieke. De Notaris J. C. A. HUVERS te Kapelle, zal op des avonds om 6 uur, in de herberg van Mejuffrouw E. Hanson te Kapelle De Notaris E C. VAN DISSEL te Goes, zal op Woensdag 15 Augustus 1917, des nam. om 2 uur, ten herberge van dhr. A. Spruijt te Kattendijke, ten verzoeke van het Gemeentebestuur van Kattendijke, staande op het dorp Kattendijke a/d Zand weg, wijk A no. 18, groot 6 Aren 62 Centiaren. Op gebruik bij de betaling. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris. o— De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolper, zal ten verzoeke van dhr. M. RENTMEESTER te Driewegen, op de door hem bewoonde hofstede, om oon tant geld, in het des voormiddags 91/, uur, diens wassende in diverse boomgaarden onder Kapelle, Biezelinge, Schore, Goes en Kloetinge van de heeren Jan Rottier Jzn., Adr. de Groene, Adr. Louwerse, Mej. de Wed. J. Lepoeter en de heeren A. M. Peman Kakebeeke en E. Lindenbergh. Breeder omschreven bij biljetten en notitiën, die op aanvraag gratis door genoemden Notaris worden toegezonden. oud jaar, jaar, De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder, zal op des namiddags 2 uur, in de herberg van dhr. C. Rijk Wzn. te Ovezande, ten ver zoeke van dhr. M. RENTMEESTER te Drie wegen, om contant geld, in het in de gemeenten Oudelande en Driewegen, benevens het recht van begrazing van een Weide, in de gemeente Oude lande van 23 Aug.25 Nov. 1917. Breeder bij biljetten omschreven. Onkosten 61/, °/0. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op Vrijdag 17 Augustus 1917, des nam. om 6 uur, in de herberg van Mej. E. Hanson te Kapelle publiek verkoopen 1. Voor de heeren W. de Groene te Kapelle, Johs. de Roo te Biezelinge, M. Remijnse te De Bilt, Het Burgerlijk Armbestuur te Goes, en Mej. Jaca. van Weele te Kapelle, wassende in verschillende boomgaarden te Kapelle, Biezelinge, Schore en Eversdijk. 2. Voor den hear J. H. A. Frieswijk c. s. wassende in den vruchtentuin „Spaarte,' (sleutel te bevragen bij dhr. A. B. Bosschaert) en in den boomgaard „Bruë- lis", achter de hofstede bewoond door dhr. A. de Jager Mz, 3. Voor de heeren J. de Roo vrnd. en F. de Roo te 's Heer Abtskerke, wassende te 's Heer Abtskerke b/d hof stede „Moerdijke" in den ouden en den jongen boomgaard. 4. Voor den heer Adr. Nijssen te Kapelle, wassende te Kapelle, in den voorsten grasboomgaard b/d hofstede, in den gras boomgaard a/d Grindweg, in den achter sten grasboomgaard, in het boomgaardje in Maalsteen met pyramiden, in den boomgaard „Sterksbosch", in den boom gaard b/d stoof, in Maitresjesboomgaard, in Beenhakkerboomgaard, in de Voorste en Achterste Kitskmderen. De heeren de Groene, de Roo en Nijssen verleenen uitstel tot 1 December 1917. Onkosten contant. Alles breeder bij biljetten. 'I bestaande o. m. uit 1 zwart Merriepaard, oud 18 jaar, 1 vos Merriepaard, oud 14 jaar, 1 zwart Merriepaard, 9 jaar, 1 vos Merriepaard, oud 6 1 zwart lier Merriepaard, oud 2'/s 1 zwart Merriepaard, oud 18 maan den, 1 zwart Ruinpaard, oud 18 maan den, 1 vos Ruinpaard, oud 18 maanden. 6 baatgevende Melkkoeien, 1 vette Koe, 2 Kalfvaarzen, 6 vette Vaarzen, 2 vette Ossen, 9 2-jarige Vaarzen en Ossen, 12 Aanhoudkalveren, w.o. 4 Stieren, 1 vet Varken, 3 Mestputloopers. voorts: 2 Menwagens op ijz. assen, Tilbury, Driewielskar met lamoen en kalverbak, Motor met 11 M. drijfwerk en hok, Zaaimachine (Smyth), Maaimachine, Hooihark, Hooischudder, Cultivator,. Rechtstroodorschmachine, Dorschma- chine met 1 reiniging, geschikt voor stoomkracht, Windmolen, 3 Sacksploe- gen, waarvan 1 met moortoestel, 2 Cocksploegen, 1 Zeeuwsche- en 1 Aan- aardploeg, 1 Wiedploeg met 3 verstel bare messen, 1 Zevenscharrenploeg met aanaardscharren, geschikt voor Sacks no. 2, 8 Eggen, w.o. zigzag- en ketting- eggen, Aardappelsproeier, Rolblok, Mol- bord, Bascule met gewichten, 2 Veld- sleden, 2 Stroomolens, waarvan 1 ge schikt voor stoomkracht, Moesmolen, Melk- en Karngereedschappen, als Melotte melkontroomer, Tuimelkarn, Emmers, Tobben enz. benevens: 3 verplaatsbare houten Hokken, de helft in een waterbak van 80 emmers, cemen ten Koebak met goot, houten Koebak, Kruiwagen, Handwiedmachine, Broed machine „Ideaal" voor 240 Kuikens, 2 Kunstmoeders voor 70 k 80 Kuikens, 3 boomgaard- en 3 gewone Ladders, Vj H.L., Schoppen, Vorken, Rijven, Zeeften, tweeloops Jachtgeweer, een partij Harnassement, nikkel Tuig, Paar den- en Koedekens, een partij Droog- en Groenhout, Spaansche rieten Baggen, en Manden, Boonstaken, Klaverruiters, 100 Kippen en Hanen, 1 Pauw (man), Mest in den Mestput en een partijtje Roggestroo en des namiddags 12'/i uur, diens zeer netten als: eikenhouten Kabinet, Linnenkast, Ladetafel, Uittrek- en Rondetafel, Spie gels, 12 Weener- en 12 mah. Stoelen, 2 Vloerkleeden 7 X Karpetten, Zeil, Loopers, Kleedjes, Tafelkleeden, Keu kenkachel, Petroleumkachel, Keulsche potten, Kleerkisten, Spekkist, Keuken- gerief, Glas-, Blik- en Aardewerk en het geen verder ten verkoop zal worden gepresenteerd. Geen stalling. Bergplaats voor Hotsen. 0

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3