Gemengd Nieuws. Laatste Berichten KERKNIEUWS ONDERWIJS V I S S C H E R IJ. Landbouw en Veeteelt, Rechtszaken. posterijen en Telegrafie. Burgerlijke Sfand. Markfberichfen. ig op eenige reclames 0. er vergadering bracht k aan het scheidend iogaert, voor hetgeen gemeente deed, waar- •t antwoordde. (Z.) 15. eln \V. is een aan- de poging 0111 de drei- de electrische trarn- ■1 burgVlissingen, die it levert voor krach# )urg en Vlissingen, te :S werden conferenties lirectie, metafgevaar- 3n der vakvereenigin- sputatie uit het perso- PPij- men ons hedennamid- 1 de tram Vlissingen [enmorgen in staking met liet slechte we- iote last bezorgd. I. Dinsdag vertoefden zeelieden, die "de Ba- ebrugge zouden gaan t „Waterweg" ligt ge ler naar de Belgisch- ergrens te brengen, rechtsche kiesvereeni- 'sloten geen candidaat in het derde district) in den gemeenteraad. een groep' rechtschaj vorden gesteld do heer louder, die bij de pe toet werd herkozen. 3 stoomschip „Magda- aandag weer alhier ge- van Zeebrugge, met, Antwerpen. (M. Ct.) agmiddag is de mili- enhosch bij het baden Maandagnamiddag te id de begrafenis van op het R.-K. kerkhof leelneming plaats. Vele plaats aanwezige mili- nen 0111 hun jammerlijk ■aad de laatste eer te kist was een sehoone velke de militairen hun •r uit sympa:thie hadden verlaten der kerk werd en het lijk daarna on- tromgeroffel naar den n, waar door den Zeer Pastoor de liturgische len verricht en die roe- lezen, welke meer zeg- prekendslc lijkrede, werd ter intentie van ne H. Mis van requiem )ij vele militairen aan- oor hun kameraad kwa- ruste in vrede 1 De bekende rijtiiigfabri- ij-s alhier was gisteren ioesi 'met twee splinter- eken die wel getuigenis bekwaamheid van den rij'tuigvalc Zoowel uit- alles degelijk, goed ver- ioi en sierlijk. l veel' bekijks hadden, Als nu van de kijkers 3 komen. werd in het café van t. Bulck een druk be- êanimeerde vergadering iet ziekenfonds St. Jo- 1. De Weleerw. heer II. en verklaarde de eer- an het reglement, waar- stond aangegeven, dat .1 af de bedoeling was 'enfonds te maken tot van de pas opgerichte lenvereeniging. Met al- •ing werd dan ook aan- drie eerste artikels van 1 nu af aan in werking en het ziekenfonds! to een onderafdeeiing van -zSlenvereemging. Door nomen beslissing is liet jonge vereeniging geste- De statuten voor de ;n in Amsterdam en aa ngenomen, werden hier een jaar aanvaard en laakl op 5 c.t. per week. tot het nieuwe bestuur de afdeeling gehuwden ie Eerw. heer Kapelaan vensch uit, dat de Sint reeniging door haar vier- xlsdienst, arbeid, eens- lolijkheid van de Room- s Heerenhoek moge ma- overtuig1,le Katholieken, van de christelijke ge ilheid, den arbeid hoog ezindheid en vrede met e overheden willen le mon e ontspanning zich sche wijze trachten te vond werd de jaarver van de Groene Krnis- Uit het verslag bleek, >g steeds toeneemt, z-oo- s 100 bedraagt. Voorts over 1916 hebben he il de uitgaven f 87.56. iet verplegingsmateriaal sloten werd om voor stuur over te laten hoe ke aankoop materiaal, le duurte. De opkomst Heinkenszand. Verleden Zondag vond hier een vergadering plaats van K. K. Landbouwers. Nadat de Zeer Eerwaarde Past, or, op wiens initiatief deze vorga- aerim. werd gehouden, den heer Ruiter uit l.èiden. aan de vergadering van land bouwers, bijeen in de zaal van U 1 ïeters. had voorgesteld, begon deze zijn lezing. Spreker zette hel nut uiteen der R. K. organisaties, vooral echter van de It. K. Land- en Tuinbouwbond. M<tal van feiten toonde hij aan, dat <te J-mdbouwers in dien L. T. B. ver- eenio.l, gewaarborgd zijn tegen knoei- en afzetterijen. Daarna behandelde hij eomgfo artikelen uit het Reglement van den L. T 1' 011 bewees, dat door toetreding tot dien hond reeds meerdere landbouwers bel tienvoud hunner contributie hadden teruminlvangen. Na deze leerzame en dui delijke uiteenzetting was het geen wonder, dat zich bij liet debat een der aanwezigen k'kla .gde over liet slecht opkomen dei' uid'"Hiwers, hijzonder der groote. Nog een ander wees op de vereeniging van kunstmeststoffen, die hier reeds ja? ren bestaat. Spreker antwoordde hierop, dat hij zich liet nut eener dergelijke vereeniging zeer goed kan begrijpen, doch de honden} andere dingen waarover zich de Li T. li. beweegt «en op welk terrein zich een kunslmeststoffenvereeniging nooit kan bewegen, wettigen toch zeker hot bestaan van alk een Bond. De Zeel' Eerw. Heer Pastoor dankte spreker vloor zijn duidelijke uiteenzetting over het nut van een L. T. B. voor Heinkenszand en sprak de hoop uit, "dat do landbouwers hun belang' nu eens goed in zouden zien voor 'het te Iaat is en als één man zich zouden voegen bij deze R. K. Land- en Tuinbouwbond. Alle aanwezige landbouwers, een twin tigtal gaf zich dan ook op, terwijl een twees..? vergadering na een tweetal we ken in 't vooruitzicht werd gesteld, waar op bet Bestuur zou gekozen worden. N.l!. Wij verblijden ons zeer over deze nieuwe -organisatie te Heinkenszand. Ook voor de hoeren geldt, dat hel eendrachtig behandelen der gemeenschappelijke belan gen leidt tot verheffing van hun stand. - Rod. Nis ,e. In de Maandagavond gehouden raad: ergadering waren afwezig de leden M. Mol en J. Vermue. De volgende zaken werden verhandeldeen verordening werd gemaakt, omtrent het verblijf van woon wagens in de gemeente. Besloten werd 0111 do gebouwde eigendommen der ge-- nieenle|50 pet. hoo-ger te laten assureeren. De gemeenterekening over '1916 werd voorloopig vastgesteld in ontvang op f 1308".98y2 en in uitgaaf op f 12835.10Vb, alz'oo een goed slot van f 250.88. Voorts werd nog besloten te wachten met liet bouwen van een dokterswoning, tot do tijden gunstiger zijn, 0111 dan la ter in vereeniging met 's-Heer Abtskerkp r daartoe over te gaan. (Z.,) Stavenisse. De klachten over de zgn. vrije petroleum-distributie zijn ook hier j legio. De herhaalde klachten hébben on- zen T .urgemees'ter, als meer andere zijner amblgonooten, ertoe gebracht, zich tot Minister Posthuma te richten met het verzoek tot het instellen eener andere regeling, (bijv. het bonnenstelsel, maar daarop heelt hij tot antwoord ontvangen, dat do Minister zich blijft houden aan liet bestaande stelsel, dat der vrijle dis tributie. En ondertusschen kan de eeni zooveel' petroleum gebruiken als- bij ..ver kiest, terwijl de ander te kiezen heeft tusfecben kaarslicht en duisternis. Oostburg. De marinier ,die hier Zondag landde is- reeds Maandag van hier naa.r een interneeringskamp overgebracht. Door de vereeniging „Rust Roest" zullen heden hier en 4 Augustus te IJzen- dijke de medailles worden uitgereikt van (le veulenkeuring 1917. t 'nSanS van heden is de heer N. .1. T. IStubbe, inspecteur der belas* tuigen alhier definitief benoemd. Door de Kon. Kantwerkschool alhier zal v. ui af 1 September a.s. een cursus J gegeven worden in kunstnaaldwerk. Maandag j.l. had in de ambachts school alhier de uitreiking plaats van I de gcluigschriften der leerlingen der Bel- I gischc school, waarbij velschillende plaat selijke autoriteiten tegenwoordig waren. Er werden verscheidene plechtige linde- I ren gezongen, begeleid met pianospel. Als j hulde aan Koningin Wilhelmina werd door een der leerlingen een dankversje [gezegd, 'twélk veel bijval vond. Sluis. Tot zetter yoor 's Rijks direote- I belastingen alhier'zijn door den commis- Isaris der Koningin benoemd voor de I jaren 19181921 de heer P. Verhage en |J. de IIullu alhier. Hoek. Een slager, die Vrijdag hier een I stier vervoerde, werd door het woedend Igewoi ,en dier op de horens genomen en I zoodanig tegen den grond gesmakt, dat I bij per as huiswaarts vervoerd moest I worden. Hij het onweer, dat zich Zondagna- IniiddiTg boven deze gemeente ontlastte Iwerd een veulen van den landbouwer J. Jilo Iü aleer ia de weide door den blik- jsem gedood. t (M. Ct.) Van de grens. Onder St. Marguerite go- v meen to St. Kruis is het dezer dagen weer laan een Duitschér gelukt over de grens lie komen. Hij kwam rechtstreeks van den Yser. Van een boer aan de grens had hij' een buxgerpakje gekregen en was- meit behulp van een ladder over den electri- schen draad gekomen. Als looier in den zin der distributie regeling voor huiden en leder is alsnog erkend Prudent Geilleit te Westdorpe. In den avond van 29 Juli is een Duitsch soldaat aan het Belgische grens- gehucht ,,de Posthoren" nabij' Philippine over de grens gekomen. Nadat hij den ■nacht in dé kazerne der marechaussee had doorgebracht, is hij den volgenden morgein naar Terneuzèn geleid. De hulpactie des Pausen. Naar de Romeinsche correspondent van de „Croix" meldt, ontvangt de Paus da- gelijks-talrijke brieven mei dankbetuigin gen van de families, welke uit de bezette gebieden zijn gerepatrieerd „en van in Zwitserland geïnterneerde gevangenen. Door het succes der pauselijke tus- sehenkomst aangemoedigd, komen natuur lijk steeds meer lieden de hulp van den H. Vader inroepen bereiken, tot een ge weldige hoeveelheid zijn gestegen. Per telefoon. PETERSBURG. Te Ilelsingfors (Finland) zijn de leiders der maximalisten (Russi sche revolutionair-socialisten) gearres teerd en hun bladen in beslag genomen. PETERSBURG. (Officieel.) Vijandelijke troepenafdeelingen, die naar den ooste lijken Zbreczoever waren overgestoken, werden na een hardnekbigen Strijd terug geworpen. Wij' ontruimden Zatestchiki. Zuidelijk van den Dnjèster deed de vij and e.en aanval op onze stellingen. Na afwisselenden strijd trokken onze troe pen terug. BERLIJN. (V. D.) Naar uit Genèye wordt gemeld hebben de Fransche, Ëngelsche en Russische socialisten besloten de in ternationale conferentie te Stoc.kcholm den 19en Augustus a.s. le doen bijéén komen. BERLIJN. De Vossische Zeitung ver neemt. dat de bespreking tusschen Duitsch- lan-d en Oostenrijk over den ltoemeen- s'chen oogst op 4 en 5 Aug. zal plaats hebben. Boschkapelle. De leden der H. Familie van Lamswaarde "hadden zich Zondag namiddag door het ongunstige weder niet laten terugschrikken, 0;m hier de .H Mar telaren van Gor«u,m te komen vereeren, (I11 een dertigtal rijtuigen ©11 met tal rijke fietsen kwamen ze te Stoppeldijk aan, vanwaar ze in processie en zingende naar onze kerk trokken, afgehaald door 'de' leden onzer H. 'Familie met hunné banieren. Na afloop der Godsdienstoefening trok ken ze weer in processie en zingend© naar Stoppeldijk, uitgeleid door de le den ónzer H. Familie. (Zei.) De nieuwe Codex v. h. Kerkelijk Recht. Onlangs heeft Z. II. de Paus per Apos tolische Breve de uitvaardiging medege deeld van het herziene kerkelijk recht, d.w.z. die verzameling decreten, voor schriften en verordeningen, waardoor de Kerk van de eerste tijden van haar be staan af „met wijsheid de geestelijkheid en het christenvolk leidde en tegelijker tijd zich zeer verdienstelijk maakte voor het algemeen welzijn en de- beschaving", zooals het in de breve van paus Bene- dictus XV heet. De herziening van den codex van het kerkelijk recht was door Paus Pius X z.g. opgedragen aan beroemde canonisten van alle naties en liet geheele ,werk on der leiding gesteld van een commissie! van kardinalen, waartoe ook kardinaal Van Rossum behoorde. Uit den inhoud van den nieuwén co dex zij pet volgende aangestipt: Oude gewoonten, 'die door den codex niet expres worden veroordeeld, kunnen behouden blijven, indien de bisschoppen) oordeelen, dat ze moeilijk kunnen wor den afgeschaft. De voldoening aan dén P'aaschplic.ht in de eigen parochiekerk is afgeschaft. Den gel-opvigen moet slechts worden aan geraden letter in zijn parochie aan dit ge bod le voldoen, en zij-, die in een andere parochiekerk daaraan voldaan hebben moeten 'zorgen, dat zij hun eigen pastoor daarvan kennis geven. I11 de zijlinie is het huwelijk ongeldig tusschen bloedverwanten tot in den der den graad inclusief. Aanverwantschap in do zijlinie maakt het huwelijk ongeldig tot in den tweeden graad inclusief. Openbare processie 'houden buiten de kerk", behoort voortaan tot de pastoreele functies. De gewoonte van gemeenschap pelijk leven onder de geestelijken wordt geprezen en aangeraden. De bisschop moet met tact zorgen, dat kapelaans in de pastorie wonen. De onthoudingswet iverbiedt het gebruik van' vleesch en jus uit vleesch, doch. niet van eieren, melkspijzen en alle soort van; spijzen uit dierenvet bereid. De vas- tenwet gebiedt, slechts eens per dag een vollen maaltijd te gebruiken, maar ver biedt niet eenige spijs te gebruiken 's mor gens en 's avonds, mits men zich houde aan -de erkende plaatselijke gewoonte, wat betreft do hoeveeTbeid en de- kwaliteit der spij'zen. Ook is het niet verboden vleesch en visch bij denzelfden maaltijd te nut tigen, en ook wordt veroorloofd den avondmaaltijd om te wisselen met het -ontbijt. Dé- vasten- en onthoudingswet moet on derhouden worden op Asch-Woensdag, do Vrijdagen en Zaterdagen van de 40 daag- -sche Vpsten, de quatertemperdagen, de vigiliedagen van Pinksteren, Maria ten Itemel-Opneming, Allerheiligen en Kerst mis; de vastemvet alleen op alle overige dagen van de 40 daagsche Vasten. Zij houdt op met "den middag van Paasch- Zaterdag. Goes. Eindexamen H. B. S. Uitslag 1 Aug. Van de vijfde groep zijn allen geslaagd, n.L: .1. Kohier, A. Overman, J. Risseeuw, J. Roos, L. A. Schenk,l„S, J. Wiener en C. De Wilde, allen van Mid delburg; J. Brants van Goes; J. J. Van Staalen, II. G. De Vos, H. de Vrieze en S, Waardenburg van Zierikzee. Breda, 30 en 31 Juli. Geë.x 15 cand. Geslaagd' ,mej. M. C. H. ten "Hacken, Vfesingen. Cadzand. Dhr. A. Lombaard alhier is bevorderd tot de 2e klasse Middelbaar Technische -school voor bouw- en wa terbouwkunde te Utrecht. Baarland. Te 's-Gravenhage is geslaagd aan de mode-academie mej. S. H. Leys alhier, tot leerares. Oostburg. 'Mej. S. v. Bjial van hier komt 0.011. voor op de voordracht voot onderwijzeres te Borselen. Te 'Utrecht is geslaagd vo-or het staatsexamen to-t toelating aan de univer siteit (B.) de heer A. Smit te Middelburg. Vo-or het einddiploma der voorma lige meisjesschool te Goes zijn geslaagd de dames B. Hijman, D-. Kloosterman, L. Schotman en J. Visser. (M. C.) De malaise in liet mosselbedrijf te Bruinisse is door het verbod van invoer van schaaldieren in Duitschland en België zeer groot. De aanvoer van mosselzaad, die in Juni nog 1500 ton bedroeg, staat thans zoo wat geheel stil. Alleen naar Holland worden enkele balen mosselen verzonden. (Z.) Granen en veevoederartikelen. De Minister van L„ N. en H. Maakt bekend, datgranenen veevoederartikelen, die in de maand Augustus worden toe gewezen tegen de volgende prijzen door de regeering zullen worden afgeleverd: Mixed en La Platamais f25 per 100 KG. Haver f25 per 100 KG; Boonen f25 per 100 K.G.; Kanarirzaad f32 per 1C0 K.G.; Amerikaansche lijnkoeken f240 per 1000 K.G. Zemelen, grind en gries, gemengd f21.50 per 100 K.G. Gerstafval f21.50 per 100 K.G. Haverafval f 16.50 per 100 K.G. Gemalen afval van tarwenmeelfabrie- ken f23 per 100 K.G. Voor de rechtbank te Middelburg wordt op Dinsdag 14 Augustus, behandeld de zaak tegen J. G. van N., directeur der gasfabriek te Vlissingen en lidderProv. Staten van Zeeland, wegens smaadschrift in het Vrijzinnig Weekblad voor Zeeland tegen den luitenant Tapper, commandant van den vrijwilligen landstorm te Vlis singen. De Uaagsche rechtbank veroordeelde J. van O., los werkman te Goes, wegens oplichting te 's Gravenhage, tot 9 maan den gevangenisstraf. HERIJK IN 1917. De Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de herijk der maten en gewichten in 1917 voor de hierna vermelde ge meenten als volgt vastgesteld: Kloosterzande (gemeente Hout» nisse): voor Uontenisse en Ossenisse, 6, 7 en' 8 Augustus. Graauw en Langendam1! 9 Aug Rapenburg (gemeente Stoppeldijk)! toot Hengstdijk, 10 Aug. des v.m., voot Boschkapelle, 10 Aug. des n.mi., voov Stoppeldijk, 11 Aug. Z a am slag. 13 Aug. d-es n.m., 14 Aug. en 15 Aug. des v.m. Neuzen: te Neuzen, 21, 22, 23, 24 27 en 28 Aug., te Sluiskil, 30 Aug. II 0 e k, 29 Aug. IlLyuu, Aan het gebouw van het provinciaal bestuur in Zeeland te Middelburg werd heden morgen aanbesteed: liet verrichten van buitengewone herstellingen en ver beteringen aan het geleidingsremmings- werk in de buitenhaven en aan de stei gers van het pontveer te Veere. Raming f12.300. Inschrijvers de heeren: A. Kaan, Terneuzen f15.300; G. W. de Wolf, Dor drecht f 15.050; II. Jansen Jz., Middel burg f 14.600 en P. Dekker, Veere f 13.990. Wissenkerke. Dinsdag werd door no taris H. M. Markuss© publiek „geveild de hofstede St. Maartensdijk, groot 29 II.A. 86 A. 60 c.A. of 71 gem. 195 r., ten verzoeke vain nir. Abt. Cols, notaris te Antwerpen q.q Kooper G. H. Leendertse Jr., de tegenwoordige pachter, in massa voor f54460, plus 8i/2 pet. onkosten. (Z.) POLITIE. Gevonden Voorwerpen. Aan het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de voor werpen, die in <}e maand Juli 1917ge vonden zijn, als volgt: Een Zilverbo-n van f2.50, een Kwartje, een Bril in Etui, een Rijksdaalder, een Rozenkrans in Etui, een Kindermutsje, een paar wollen Meisjeskousen, een zwarte Parapluie-foudraal, een Portemon- naie, een gekleurde Kaatsbal, een Zil veren Dames-remontoirhorloge, een lap Goed, een lederen Hondenhalsbandje, twee Huissleutels, een Zilveren Armbandje. Goes, 1 Augustus 1917. De Commissaris van Politie, E. C. W-IERTS VAN COEHOORN. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders pnbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Juli 1917 Brieve n. Binnenland F. Domela Nieuwenhuijs, Hilversum; C. Simomse, Meliskerke; P'eulvruchtenver- eeniging, Rotterdam; Ned. Handel-Mijl. agentschap, RotterdamD1. de Kraaij, Dor drecht; Ned. Handel Mij', agentschap, Rot terdam. Briefkaarten. Binnenland Mevr. Remnart DekkerPloeijmakers, Amsterdam. Goes. Rijkstefoonkantoor. Gedu rende de maand Juli kwamen de volgende telefoonaansluitingen tot stand Telefoonnr. 135: N. V. Zeenwsche Ap- pelstroopfabriek en drogerij; 136: Filiaal M. Meuwese-van Gerve, .Ganzepoortstraat 172; 137: L. J. Visser, magazijn „De Kam pioen", handel in rijwielen, spreekmachi nes, jachtartikelen, enz., Papagaaistraat C 191 en 192; 138: J. G. de Graauw, groothandel in aardappelen, groenten en fruit; 139: II. Westerveld, Groote Markt A 3; 140: L. Duvekot Czn„ Nieuwstraat D 182 en 183. Kruiningen. Hulptelefoonkantoor Telefoonnr. 11: J. J. en A. le Clercq, ar chitecten, assurantiën. Kwadendamme Naar wij vernemen is met ingang van. 30 Juli 1917, een wijziging gekomen in de openstelling van het hulp post- en telegraafkantoor alhier, wat be treft de middaguren. Het kantoor zal des namiddags van af dien datum geopend zijn van 24 uur. De, overige uren vari openstelling blijven ongewijzigd. Baarland. De heer C. Haas-donk is be noemd 'bot hulpbode en belaist met de gedeeltelijke avo-ndbestellmg buiten de k-oan der gemeente. MIDDELBURG. Bevallen: N. Vader, geb. de Klerk, z.; T. M. J. Cleveringa, geb. Niemeijer, z. Overleden: F. N. van der Bilt, 62 j., z.A. Humbuy, 85 j., wed. v. A. Jo-bse; D'. J. Kwerreveld, 15 j. d.; A. Th. de Kok, 57 j., vr. v. II. S-teendam. Van 2821 Juli. VLISSINGEN. Bevallen: M. P. Verhoe ven, geb. Dirckx, zl.;lT. Hak, geb. de Voogd, z.; M. Rijkse, geb. Le Roij-, z. GOES. Geboren: 27, Johanna, d. v. Pieter Snoep en Neeltje Cornelia van Halst; 30, Mattje Johanna, d. v. Corneli^ Johannes Adriaanse en Saartje Reijerse;, 31, Maatje, d. v. Jan van Dalen en Adri- ana Weststrate. Overleden: 31, Susanna Kamp, 27 j„ ongehuwd. Oostburg, 1 Aug. 1917. Wegens regeerir.gsmaatregelen geen aan. voer. Alleen een enkel partijtje koolzaad. Koolzaad f60 a, f65 per 100 K.G. (VeilingsVereeniging ,;Zuid-Beveland". Goes, 28 Juli 1917. Groote Veiling. Geveilde boomgaarden brachten op f 2900. Roode bessen voor het binnen land f13, idem voor de fabriek f25, Zwarte bessen voor de fabriek f31, idem foor over zee f31. idem voor over land f 31, Madeleinen f 16, Marbelanen en Ok- kelanen voor het buitenland f 16.50f 18, Oranje Pruimen voor het buitenland f 20, idem voor hot binnenland f 10f 10.10, Prin-ce Pruimen voor het buitenland f20, Aardappelen voor het binnenland f4.80 f 5.20, idem voor over land f 10.50, idem voor over zee f 10.50, Meifcnollen voor de fabriek f7, Roode kool voor het bui tenland f9.50, idem voor het binnen- ljand f 4.50, Frambozen voor de fabriek f 35, alles per 100 K.G. Kleine Veiling. Madeleinen le soort f 1824, idem 2e soort f 10f 15, Zomeraagtjes f 13, Af- valappels f4.16, Yellow Transparente f 15, Oomskinderenperen f 24, Zomerlouwtjes f 15, Keizerinnen f 13, Afval peren f 5 f 14, Oranje Pruimen f 13f 17, Prui men f 8f 16, Afval f 5f 10, Kersen f 20, Kruisbessen f 13, Roode bessen f 13.20, Witte bessen f 15, Snij'boonen f 6, Aard appels f4.40f5.50, alles per 100 K.G. Veiling van 30 Juli 1917. Groote veiling. Aardappelen voor het binnenland f5 f 5.30, ideim voor het buitenland f 10.50, Meikno-llen voor de fabriek f7, Roode bessen voor de fabriek f25£25.20, Vroe ge Oranjepruimen voor het binnenland f 10f 12, idem voor het buitenland f 15 Marbelanen f 15f 18, „Okkelanen f 15— f 18, Prince pruimen f 17f 20„ alles voor het buitenland, Ëngelsche krozen voor het binnenland f 10f 11, idem voor de fabriek f24f26, idem voor het buiten land f24, alles, per 100 K.G. Kleine Veiling. Madeleinen f 16f 22, Oomskin-deren f 18f 28, Dirkjesperen f 1215„ Prui men f 8f 14, alles per 100 K.G. De exportveilingen worden des voor middags 10 uur gehouden. De kleine veilingen worden des namid dags om 3 uur gehouden. Opgaven voor de exportveilingen des voormiddags van 89Va uur. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Kapeile, 30 Juli 1917. Groote Veiling. Meirapen f7.40. Oranje pruimen £15.25 Okkelanen f 18, Prince pruimen f 18.40, alles per 100 K.G. Kleine Veiling. Madeleinen le soort f25,25, idem 2e soort f 12f 15, Afval appels f 4f 11.50, Oomskinderen f 23.50, Spuitjes le soort f 14f 15, i dem 2e soort f 7.50f 13, Sui- kerijl le soort f 16.50, idem 2e soort £9.50, Geplukte pruimen f 12f 17, gevallen prui men f 9f 15, Blauwe pruimen f 12f 20, Pruimen Pisardie f17.50, alles per 100 K.G. Perziken 29 ct. per stuk. Veilings vereen. KapeileBiezelinge en en Omgeving". Kapeile, 31 Juli 1917. Groote Veiling. Heinrich Riese Boonen f 15, Pronkboo- n«n voor het binnenland f 13, idem voor het buitenland f 16, Okkalanen voor over zee f 16, Pnnce-pruimen f 20, Snij-biet %vo-o-r over zee f 1, Snij-boonen voor het binnenland f 15, idem voor het 'buiten land f20, Augurken f7f39, alles per 100 K.G. Kleine Veiling. Zomeraagt f 16, Madaleine le soort f 22 f 26 50, idem 2e soort f 10f 17, Duch. d'OIdenburg le soort f 15, Afval appels f 4f 8, Oomskinderenpeer le soort f 22 f24, i-dem 2e soort f 12f 18.75, Roode Stokerij' f 11.25, St. Jaco-bsperen le soort f 13.80, Zomerlouwtje f 11.25, Geplukte pruimen f 13f 17, Gevallen pruimen f 6 f 13, alles per 100 K.G. Mo-rellen 30, Witte Bessen 15, Princesse boonen 13 ct., alles per K.G. Perziken 17 ct. per stuk. Veilingsvereeniging „Kruiningen-Ierseke en omgeving". Maandag 30 Juli. Aardap pelen over zee 910 ct„ Eng. krozen 2028 ct. per K.G. Boomgaard f 84. Nu geen zacht fruit meer zal worden aangevoerd, wordt op Maandag en Don derdag geen veiling meer gehouden. (M. Ct.) Goes, 31 Juli 1917. Winter-Koolzaad f65 a f68, Karwjjzaad f38 a f39. Opgaaf van de marktzetters der gemeente Eieren per 100 stuks f 0.a f0.Mid- denprjjs per 25 stuks f2.10. Aan particu lieren f0. Boter per kilo f 0.a f 0.Middenprfls per halve kilo 11.05 Particulieren fl 10. Eendeieren ct. Ganzeneieren ct. Poeleieren ct. Afwijkende boter f0. Aanvoer boter 22 pond. Aanvoer eieren stuks. Aanvoer Eendeneieren stuks. Aanvoer Kalkoeneibren stuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer eieren 7950. PrUs f8 30 a f0.— per 100 stuks. Vlissingen, 31 Juli 1917. Boter fl.12' a f0.per K.G. Eieren f8.50 a f0.per 104 stuks. (Z.) Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 31 Juli 1917. Groote Veiling. Geveilde boomgaarden brachten op f3754, Aardap-pels voor het binnenland f 5f 5.60, idem voor over zee f 10, idem over land f 10, Frambozen voor de fa briek f 35, idem voor het buitenland f 35, Roode bessen voor het binnenland f 13.50, idem voor de fabriek f25.60, Vroege Oran-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3