De heer De Beaufort dankt spreker voor zijn vriendelijke woorden en de raadsleden voor hun betuiging van in stemming, Ofschoon voorloopig hersteld, voelt hij zich echter nog niet voldoende bij krachten om zijn taak, zoo zwaar in deze tijden, naar behooren te vervullen. Hij hoopt echter spoedig daartoe in staat te zijn. Ook hij denkt met ingenomen heid terug aan de afgëloopen burge meestersperiode en aan de aangename samenwerking met de wethouders. Hij is zich bewust, dat hij in veel dingen te kort schiet, doch dat besef juist is de beste prikkel om zoo goed mogelijk te waken voor den bloei en het heil der gemeente. Den heer v. d. Bout brengt hij lof voor de uitstekende wijze, waarop hij in zijn afwezigheid de belangen der gemeente behartigde, zoodat hij bij zijn wederkomst ten stadhuize alles afgedaan vond en hij direct als het ware in zijn zaken kon stappen. Ook den heer wethou der Fransen v. d. Putte en den heer Secretaris brengt hij zijn dank voor hun trouwe hulp gedurende zijn afwezigheid (applaus). De heer v. d. Bout wenscht ook open lijk den gemeente-secretaris te danken voor de hulpvaardige wijze, waarop hij hem tijdeus zijn loco-burgemeesterschap ter zijde stond (applaus). P u n t 2. Aanvrage afschrijving belas- ling en schoolgeld wordt goedgekeurd. Besloten wordt punt 3 der agenda benoeming van een gemeentegeneesheer en punt 4benoeming van een onder wijzer in de Fransche taal aan de O.*Li School voor M. D. L. O. voor het laat ste te bewaren, wijl daarover eene ge heime zitting moet worden gehouden. P u n t 5. Aan den heer C. T. Ruben wordt met ingang van t September eervol ontslag verleend als onderwijzer in de gymnastiek aan school B en aan de M. L. O.-school. Punt 6. De heer Donner zou gaarne den heer .1. M. Meijler wegens zijn bij zonderen ijver f 50 in plaats van f 25 zien toegekend. De voorzitter antwoordt, dat, aangezien het door den heer Meijler behaalde diploma minder in rang is dan dat, bedoeld in art. 6 der verordening op de salarieering der gemeentesecretarie beambten, men door het geven van 150 in. conflict komen met genoemde verorde ning. Intusschen zijn B. en W. niet tegen eene verhooging van het bedrag. Als daar op de heer Donner voorstelt het bedrag te bepalen op f 40, wordt zulks door B. en W. overgenomen en door den raad goedgevonden. Punt 7. De voorzitter benoemt eene commissie, bestaande uit de heeren Von Schmidt, Khkebeeke en Brants tot on derzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden van den gemeenteraad, de heeren Van den Bout, Risch, Hollmann en Dekker. De commissie, na zich van haar taak te hebben gekweten, rappor teert bij monde van den heer Von Smmidt, dat de geloofsbrieven in orde zijn en adviseert tot toelating der geko zen. (Hun nieuw mandaat gaat in met September, wanneer zij dan ook geïnstal leerd zullen worden). Punt 8. Het verzoek van L. de Jonge Fz. om verlenging van pacht van- ge meentegrond nabij de molen ,„De Koren bloem" wordt ingewilligd. Punt 9. Het le suppletoir kohier van hondenbelasting over het dienstjaar 1917 tot een bedrag van f 26 wordt vastgesteld, gesteld. Punt 10. De gemeenterekening over 1916 wordt aangeboden met een totaal van ontvangsten ad f292154.775, een to taal van uitgaven ad f284187.905, goed slot alzoo f 7966.87. (Door hel compareeren van de nieuwe lijst van den hoofdelijken omslag ad f 10.000 is deze rekening zoo mooi. Doch dat is moer schijn dan werkelijkheid. Red.) Punt 11. Een wijziging der gemeente- begrooting over 1917 wordt goedgekeurd. P u n t 12. De voorzitter deelt mede, dat op het voorstel van B. en W.„ om den gasprijs te brengen op 11 cent, door de financieele commissie de bemerking is gemaakt, dat haar te weinig gegevens ten dienste stonden voor het uitbrengen van een advies. De voorzitter deelt mede, dat uit besprekingen met den gasdirecteur gebleken was, dat de kolen thans kosten f28 per ton, wat bij een gasproductie van 75 pCt. een meterprijs geeft van 10 55/ooo cent. Nu kan men óf den ouden prijs handhavende de gemeente het sur plus laten betalen, óf de vereffening van het kwade slot tot later verschuiven. Spre ker vindt het echter niet billijk 0111 latere, toekomstige verbruikers te doen betalen, wat door de tegenwoordige verbruikers betaald moet worden, weshalve B. en W., hoe ongaarne dan ook meenen te moeten voorstellen om den gasprijs per meter te brengen op 11 cent, teneinde het bedrijf financieel althans eenigszins op peil te houden. De heer Von Schmidt auf Altenstadt handhaaft de zienswijze van de financieele le commissie, dat haar veel te weinig ge gevens ten dienste stonden om in deze een behoorlijk advies te geven. Dë voor zitter erkent, dat het beter ware geweest bijaldien men aan de commissie eene behoorlijke becijfering had overgelegd. Dn heer Von Schmidt verklaart verder niet goed te begrijpen waarom wij hier ge rantsoeneerd worden op 32 kub. Meter per maand. Een verzoek hiertoe is uitgegaan van de gasfabriek, maar 't blijft een ver zoek, want niemand kan hem, die meer gebruikt, door strafbepalingen dwingen. In andere steden is volop licht, waar om hier zoo weinig? De voorzitter ant woordt, dat de heer Von Schmidt hier mede een „.question bruiante" in den lande aanraakt. Eerst hebben wij de cir culaire van den minister gehad over een besparing tot 65 pCt. Het Kamerlid Duijs had reeds den minister gevraagd om het gaskwantum op 30 M. per maand en per verbruiker als maximum te stellen. Later waren door het Rijkssteenkolendistributie- bureau de directeuren der gasfabrieken in ons land tezamen geroepen en was hun medegedeeld, dat er slechts een ko- lenvoorraad was, om een gaskwantum van 30 kub. M. per verbruiker en per maand te waarborgen, terwijl hun werd aangeraden om bij hun thuiskomst in hun respectieve gemeenten te zorgen, dat een dergelijk kwantum werd vastgesteld. Niet van alle gemeenten waren de gasdirecteu- ren op die vergadering aanwezig, o. a. niet die van Amsterdam, 'sGravenhage en Rotterdam, en zoo komt het, dat men daar doet alsof er geen vuiltje aan de lucht is en overvloedig gas brandt. (Dit is zoo. Te Scheveningen is de pier 's avonds verlicht alsoi' er geen oorlog en geen kolenschaarschte bestond Red.). Dit standpunt hier in te nemen acht spreker verkeerd, wijl vroeg of laat hel. oogenblik komt, dal er absoluut geen kolen meer aan zulke gemeenten kunnen gegeven worden en men er in het don ker zit. Onze gasdirecteur heeft de hem gegeven raadgevingen opgevolgd. Waar- echter bij de toename van gasverbruikers wij reeds aan de 65 pCt. toe zijn, zijn B. en VV. genoodzaakt den raad voor te stellen tot een rantsoeneering over te gaan volgens billijkheid en verzoeken zij den raad B. en W. en de gascom- missie te machtigen om in overleg met den directeur der gemeentegasfabriek de rantsoeneering tot stand te brengen en verbruikers, die overdadig gas blijven ge bruiken en zich aan geen verordeningen storen, van 'het verder verbruik uit te sluiten. Echter zal tot dezen uitersten maatregel eerst na een eerste waarschu wing worden overgegaan. De heer Dekker verklaart tegen het afsnijden van gasleiding te zijn, omdat de vreemde en raadselachtige houding van het rijkskolendistributiebureau ten opzich te van Goes hem daartoe dwingt. Eerst werd gezegd: kookt zooveel mogelijk op gas. Die raad werd ingevolgd, hel gas werd gebracht op 8 ct. Toen kwam de bepaling: niet meer dan 30 kub. meter kookgas en 2 kub. M. lichtgas, een gekke bepaling, als men weet, dat het gas bijna overal op één Meter wordt gecontroleerd en men dus van beide zooveel door el kaar kan nemen tot aan 32 kub. M. als men wil. Van Goes is het gasver bruik naar waarheid en gedetailleerd op gegeven en nu is Goes de dupe met deze rantsoeneering. Elders hebben ze volop gas. Breda gaf op: wij hebben 3500 verbruikers van 32 kub. M. en die gemeente krijgt nu. ook zooveel gas. Spre ker gelooft dat het lijd wordt, dat de autoriteiten in de eigenmachtige hande lingen van het Rijkskolendistributiebureau ingrijpen. Een van de heeren van dat bureau zeide: dan moeten de menschen maar geen koffie of thee drinken. Die man heeft gemakkelijk praten, die drinkt zijn kleintje koffie in „.Central" en zijn „afternoon tea" in „Victoria", maar hier, vooral op het land, is de koffie en thee voor de menschen haast even onontbeer lijk als het dagelijksch brood. Spreker stelt dus voor een brief aan den minister te richten en te vragen waarom Goes, dat dezelfde rechten heeft als andere ge meenten, door liet kolendistributiebureau bij andere wordt achtergesteld. Hij is het echter met den heer v. d. Bout op diens desbetreffende vraag volkomen eens, om bij menschen die opzettelijk luxueus met het gas omspringen, de leiding af te snij den, maar niet omdat iemand die niet verder kan bezuinigen boven zijn rant soen gaat. De heer Plazier heeft tegen de rantsoe neering, dat ze ongelijkheid schept. Men schen, die geen muntgas konden krijgen,, ofschoon ze het aanvroegen, moeten nu meterhuur betalen, de muntgasverbruikers niet. Men zou die menschen op de een of andere wijze moeten tegemoet komen. De heer Fransen w. d. Putte antwoordt, dat dit zeer moeielijk zal gaan en dat trouwens deze gelijkheidstelling slechts 'n tijdelijke is. Ook de heer Dekker, als lid der gascommissie, is het in deze met den heer Fransen vai> de Putte eens. De heer Donner voelt voor het bezwaar van dqn, heer Plazier en vraagt of er geen klassenindeeling mogelijk is bij de rantsoeneering. De voorzitter zegt den heer Donner overweging van diens denk beeld toe. De heer Donner vraagt nog naar verschillende zaken aangaande de kolenschaarschte met het oog op aan staanden winter en of er wel genoeg wordt achterheen gezeten. „,'t Zijn vragen", aldus de voorzitter, „die op de lippen liggen van haast iede- ren Nederlander, maar die wij niet kun nen beantwoorden, omdat wij niet we ten hoe het aanstaanden winter zal gaan. Onze gasdirecteur zit er genoeg achter heen. Nog onlangs heeft hij door aanhou dend vragen nog kolen voor 8000-kub, M. gas losgekregen." De discussiën gesloten zijnde, wordt door den raad de gasprijs bepaald op 11 cents en besloten in den geest van den heer Dekker een brief te richten aan den minister van Landbouw, Nijver heid en Handel. Punt 13. 0ratificatie aan P. Harinck, als bijslag op zijn pensioen als oud-sto ker der gasfabriek, wordt toegestaan. P u n t 14. De wijziging der bouwveror dening bedoeld bij art. 1 der Woningwet wordt aangenomen. De heer Hollmann wijst er op, dat blij kens het antwoord van Ged. Staten, de inspecteur van de volksgezondheid het eens is met zijn beschouwing over de grootte der regenbakken en den afstand van daar tot de beerputten, en brengt dit den raad onder het oog. De voor zitter feliciteert den heer Hollmann met dit succes (hilariteit). Voordat men overgaat lot eene geheime zitting, vraagt de heer Donner, commissa ris van het gilde, namens den lieer Duve- kot, die dicht bij de bergplaats van het gilde aan de brug bij de twee poorten een kantoor gaat bouwen, om verwijdering van het getraliede hok; voor de berging van een der twee wagens zal hij zorgen. De voorzitter antwoordt, dat de hoer Du - vekot zelf deze zaak door middel van een verzoekschrift bij den raad moet in leiden. Inmiddels zullen B. en W. de zaak met den gemeenteboujvmeester be spreken. Dan volgt eene geheime zitting van drie kwartier, waarna de openbare heropend wordt en de voorzitter mede deelt, dat punt 4 va nde agenda is af gevoerd en punt 3 aan de orde is: benoeming van een gemeentegeneesheer voor den tijd van 3 jaar, ingaande 1 Jan. 1918. Als stemopneiners worden be noemd de heeren Donner en Brants. Bij de 'le stemming verkrijgen de heeren Coe- nen 6, v. d. Harst 4 en Geill 2 stemmen, bij de 2e vrije stemming Coenen 6, v. d. Harst 5 en Geill 1 stem. Bij de her stemming tusschen de heeren Coenen en v. d. Harst verkreeg eerstgenoemde 6 6 en laatstgenoemde ook 6 stemmen, zoo dat het lot moest beslissen. Het viel op v. d. II ars t„ die alzoo benoemd werd. Nog stelde de voorzitter voor, den nieu wen cemmies ten stadhuize, thans nog adjunct-commies te Velzen, den heer Lod der, te benoemen tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand, wat geschiedde, en den heer Hajenius met ingang van 1 Ja nuari 1917 le benoemen tot administrateur van het distributiebureau (dus tot lnilp van den directeur) op een salaris van f 500, wat eveneens door den raad werd goedgekeurd. Waarna de openbare vergadering door den voorzitter werd gesloten. iHet Zondag j.l. te Oostburg gedaal de vliegtuig werd, op weg naar zijn ver dere bestemming, hedenmiddag hier aan gebracht onder militaire geleide. Na een kort ononthoud op de Groote Markt ging het verder. Het gevaarte, een Duitsche monoplane, geheel grijs geschilderd en met gebroken schroefbladen, weegt 900 K.G. en kan een belasting velen van hoogstens 370 K.G. Vleugels en loebehooren waren op een afzonderlijken wagen geladen, terwijl militairen voortdurend met hel, uit elkaar nemen van 'I vliegtuig doorgingen. 'Ondanks den regen was er veel be kijks. Gisteren was een reisgezelschap van 20 a 30 personen van de Nederlandsche reisvereeniging op haar doortocht naar Walcheren eenige uren in onze stad. In „De Prins van (Oranje" werd Ikoffie ge dronken. Middelburg. Het concert in den Bui tentuin, eerst bepaald op Woensdag 18 Juli, toen op 25 Juli en toen op giste renavond moest ten derde male worden uitgesteld en wel tot hedenavond, daar de hevige regen het doorgaan onmoge lijk maakte. Concours Hippique. De Mid. qSport- en Athleliekver. had voor lieden en morgen evanal's verleden .jaar een concours hippique uitgeschreven, waar voor veel belangstelling was. De inschrij ving was voor alle nummers groot, de hotels zitten vol vreemdelingen, zoodat gisterenavond meerdere gasten bij parti culieren moesten worden ondergebracht. Edoch, sinds gisteren valt de regen hij stroomen neer en liet Molenwater, waar het concours moet plaats bobben is her schapen in een waterplas. Toch kon van morgen niet, lol uil- 'hf afstel worden helsloten!, daar het reglement voor de concoursen hippique voorschrijft, dat als de 'ingeschreven deelnemers opkomen, zij in de gelegenheid moeten worden gesteld om te rijden. Er wordt dus "afgewacht of fel' nog deelnemers' komen ^opdagen. Men seint ons hedenmiddag: Het concours hippique is wegens het slechte weder veertien dagen uitgesteld. Nader seint men ons: Het concours hippique te Middelburg is vervallen. Een nieuw concours zal ge houden worden 15 en 16 Augustas met nieuwe inschrijvingen'. -Ook gisleren moest weder het con cert in den Buitentuin door den hevigen regen tot hedenavond worden uitgesteld In zijn afscheidswoord tot de Bel gen, herinnerde Zondag j.l de aalmoeze nier prof. Co li ss ens aan den voor hem aangena.men tijd te Middelburg door gebracht. Zijn hoorders In den geest naar liet front voerende, waarheen hij gaat vertrekken, zeide hij hun, dat hij hun bloedverwanten die daar strijden die ver zekering zou geven, dat de le Middelburg verblijvende Belgen medegevoelen met hun strijdende broeders. Met eene aansporing om toch trouw te blijven aan vorst en vaderland en aan het voorvaderlijk geloof besloot prof. Coussens zijn roerende toe spraak. Gemeenteraad van Middelburg. Dinsdagmiddag te twee uur vergaderde de gemeenteraad van Middelburg onder voorzitterschap van den burgemeester. Aanwezig waren 15 leden, afwezig de hee ren Van Andel en Bolle. Aan de orde is het onderzoek van de geloofsbrieven v,a.n de herkozen leden, de heeren dr. J. C. Bolle, I.. K. van der Harst JJz,, mr. J. J. Heijse en mr. A. A. de Veer en het gekozen lid ilen heer W. P. Oornelisse. Op advies van de commissie van on derzoek wordt Lot de toelating van al de heeren besloten. Ingekomen waren de jaarverslagen over 1916 van de Kamer van Koophandel en van den Armenraad. Verder een adres- van beambten van het college der Brandweer, waarin zij er op wijizen, dat hun voorzitter, jhr. 1*. J. Boogaert, die met 1 September 1917 periodiek moest aftreden als lid van den gemeenteraad als zoodanig niet herkozen is', en hij dientengevolge met 1 September ophoudt voorzitter der Mid- delhurgsche brandweer te zijn, zulks ju- gevolge hel. bepaalde in art. 1 letter a der verordening betreffende de brand weer. Adressanten wijzen er op, dat jhr. Boogaert zeer gaarne die betrekking zou blijven bekleeden, terwijl zij liet beho-uri van hun voorzitter zeer zouden waardee- ren, omdat hij zich piet de traditën van hun college volkomen kan vereenigen en gedurende zijn voorzitterschap getoond heeft den zoo noodzakelijken goeden geest, die in liet college heerscht, te behouden en die steeds tracht te bevorderen, in het belang der goede stad Middelburg. Adressanten verzoeken daarom de ver ordening zoo te wijzigen, dat zoo noodig ook tot voorzitter kunnen worden be noemd personen, die geen lid van den raad zijn, zoodat jhr. Boogaert als voor zitter kan blijven gehandhaafd. Dit adres is in handen van B. en W. gesteld. Tot tijdelijke leeraren aan de burger avondschool werden benoemd de heeren: ..1 TI. Vervenne, P. Pieters-, D. Kec, .1. Bosdijk, J Heiuseveldt, K. Sloover, YV. K Kuiler, P. W„ van 'Milaan en A. de Smidt; en aan de avondschool voor hand werkslieden de heeren J. H. Vervennfe, J. Wi. Adriaanse, J. Bosdijk, P. \Vr. van Milaan en J. A. .Baljeu. Tot congierge aan het gymnasium werd wederom voor den tijd van 1 jaar be noemd mejuffr. de wed. -de Nooijer Bosdijk. Behandeld werd de begrooting van den armenraad voor 1918 en de rekening van het gemeentelijk werkloozenfonds over 1916. Deze begrooting is niet goedgekeurd, doch aangehouden. Hel salaris van den secretaris van de commissie van advies voor de werkloos heidsverzekering werd overeenkomstig het voorstel van B. en VV. bepaald op f 300. Door B. en W. werd voorgesteld in i'le verordening op de heffing van school geld enRele wijzigingen aan. te brengen, waardoor o.a. het schoolgeld in het ver volg berekend wordt naar de klasse van aanslag in den II. O. Aangenomen. Vastgesteld werd het suppletoir kohier van het schoolgeld cursus 19161917. B. en VV. stelden voor do namen van klerk eerste en tweede klasse Ier secre tarie te veranderen in adjunct commies eerste en hveede klasse en klerk derde klasse in klerk. Aldus besloten. Vervolgens kwam Ier tafel het voorstel van B. en W. om voorloopig voor een jaar het vischrecht in de kaden enz. te verpachten aan C. J. de Witte voor f 35 per jaar. De commissie voor do fi nanciën had voorgesteld er bij te bepalen, dal liet hengelen langs de kaaimuren voor ieder geoorloofd blijft. B. en W. namen dil over. Het voor stel werd .goedgekeurd. Door B. en W. werd voorgesteld aan de Industrie- en huishoudschool een sub sidie van f 1500 toe te kennen. Aangenomen. Gesteund door de bei-de raadscomimis- séis stelden B. en W. voor bet olec- trisch kabelnet uit te breiden door liet bijleggen van een tweede ka-bel van af de Markt tot de Oude Kerkstraat in do Langedelft. Aldus besloten. B. Bil W. stelden voor een kantoor voor hel el'ectrisch bedrijf in te richten in den voormaligen watermolen. Het percentage van den TI. O. 1917 1918 stellen 11. en W. voor te bepalen cq» 6. Aldus besloten. Het laalsie voorstel was dat tot het handhaven van het bestuit, waarbij! bet percentage, waarvoor gas voor den ge wonen prijs kan worden betrokken, be paald werd o-p 25 M3. en niet op 35 M3., zooals de heer Onderdijk voorstelde en de Levensmiddelenconmnissie uit do moderne arbeidersbeweging verzocht. De commissie va-n financiën wilde eerst nog het advies van liet Rij-kskofendistributie bureau ten dezen inwinnen. Op de vraag yan dhr. "Boasson deelt de voorzitter mede, dat reeds 200.000 kilo hout door de gemeente is aangekocht en ten deele aangekomen. Beschikt werd nog op eenige reclames tegen aanslagen H. 0. Aan het einde der vergadering bracht de voorzitter dank aan liet scheidend raadslid de heer Bogaert, voor hetgeen hij in hel belang der gemeente deed, waar op de heer Bogaert. antwoordde. (Z.) Vlissingen. Door 13. ejn W. is een aan vang gemaakt met de poging om de drei gende -staking bij de electrische tram- maatschappij Middelburg Vlissingen, die ook de eleetrieiteit levert voor kraphjj en licht te Middelburg en Vlissingen, te voorkomen en reeds werden conferenties gehouden met de directie, met afgevaar digden van besturen der vakvereenigin- gen en met een deputatie uit het. perso neel der Maatschappij. Inmiddels meldt men ons hedennaniid- dag: Het personeel van de tram Vlissingen Middelburg is hedenmorgen in staking gegaan, wat vooral met het slechte we der aan velen groote last bezorgd. Batavier VI. Dinsdag vertoefden hier nog steeds de zeelieden, die 'de Ba tavier VI van Zeebrugge zouden gaan halen, de sleepboot „Waterweg" ligt. ge reed om hen weder naar de Belgisch- Nederlandsc-he watergrens te brengen. Door de- drie rechtsche kiesvereeni- gingen alhier is .besloten geen candidaat le stellen voor de in hel 'derde districllj ontstane vacature in den gemeenteraad. Evenwel zal door een groep rechtsclraj kiezers candidaat worden gesteld de heer M. Laernoes, wethouder, die bij de pe riodieke aftreding niet werd herkozen. Het Duitsche stoomschip „Magda- lena. Fischer" is Maandag weer alhier ge passeerd, komende van Zeebrugge, met bestemming naar Antwerpen. (M. Ct.) Hansweertl. Zondagmiddag is de mili cien. J. V. uit Oudenbosch bij het baden alhier verdronken. Maundagnainiddag le half twee uur had de begrafenis van den verongelukte op bet R.-K. kerkhof al bier onder veel deelneming plaats. Vele der hier ter standplaats aanwezige- mili tairen waren gekomen om hun jammerlijk omgekomen kameraad de laatste eer te bewijzen. Op de "kist was een schoone krans neergelegd, welke de militairen hun do-oden krijgsmakker uit sympathie hadden (geschonken. Bijl liet verlaten der kerk werd een salvo gelost en het lijk daarna on der klokgelui e-n tromgeroffel naar den godsakker gedragen, waar door den Zeer Eerwaarden heer Pastoor de liturgische plechtigheden werden verricht en die roe rende gebeden gelezen, welke meer zeg gen dan de welsprekendste lijkrede. Dinsdagmorgen werd ter intentie van den overledene eene H. Mis van requiem opgedragen, waarbij vele militairen aan wezig waren, die voor hun kameraad kwa men bidden. Hij ruste in vrede! 's Heerenhoek. De bekende rijtuigfabri kant J. A. Cl ar ijs alhier was gisteren op de marlet te Goes: met twee splinter nieuwe fraaie brikken die wol getuigenis aflegden van de bekwaamheid van den fabrikant in het rijluigvak. Zoowel uit- al'si inwendig was alles degelijk, goed ver zorgd en toch mooi en sierlijk. Dat de brikken veel bekijks hadden, Spreekt van zelf. Als nu van de kijkers ook maar koopers komen. Maandag 1.1. werd in hel café van do Wed. A. v. d. Bulck een druk be zochte en zeer3 geanimeerde vergadering ge-hojuden, door het ziekenfonds: St. Jo seph uitgeschreven. De Weleerw. lieer II. Brouwer besprak en verklaarde do eer ste drie artikels van het reglement, waar in allerduidelijkst stond aangegeven, dat liet van het begin af de bedoeling was geweest het ziekenfonds te maken tot een onderafdeeling van de pas opgerichte Sint Jotsephsgezellenvereeniging. Met al gemeene goedkeuring werd dan ook aan genomen om die drie eerste artikels van het ïeglement van nu af aan in werking t,e doen treden en het ziekenlondsl te beschouwen als een onderafdeeling va.il d|o Sint Josephsgiezellenvereeniging. Door dp ze algemeen genomen beslissing is het liedenlal van de jonge vereeniging geste- geil to't ruim 200. De statuten voor de aMjeeling gehuwden in Amsterdami en an dere plaatsen aangenomen, werden hier al'S proief voor een jaar aanvaard en d;o contributie bepaald op 5 ct. per week. In zijn slotwoord tol bet nieuwe bestuur en de leden van de afdeeling gehuwden gesproken, sprak de Eerw. heer Kapelaan als zijn vurigpn wensch uit, dal de Sint lotsfB-phsgezellenvereeniging door haar vier voudig devies: godsdienst, arbeid, eens gezindheid en vroolijkheid van de Room- sche mannen van 'sHeerenhoek moge ma ken degelijke en overtuigde Katholieken, dip doordrongen van de christelijke ge dachte over den arbeid, den arbeid hoog schatten, in eensgezindheid en vrede met elkander en hunne overheden willen le ven en ook in hunne ontspanning zich op jichte Rooinsche wijze trachten te vermaken. Nisse. Dinsdagavond werd de jaarver gadering gehouden van de Groene Kruis- vereeniging alhier. Uit het verslag bleek, dat het ledental nog steeds toeneemt, zoo- dal het getal thans 100 bedraagt. Voorts dat de inkomsten over 1916 hebben be drag® f 173.52 en de uitgaven f87.56. De toestand, van het verplegingsmateriaal was in orde. Besloten werd om voor 1917 hel -aan 'tbestuur over Ie laten hoe te handelen inzake aankoop materiaal, mei liet oog .op de duurte. De opkomst was zeer gering.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2