Laatste Berichten Boekennieuws. Leger en Vloot KERKNIEUWS Sociale Berichten. Landbouw en Veeteelt. ONDERWIJS SPORT EN SPEL. VI S S C H E R IJ. Ifloop verkopingen, aanbestedingen enz Muziek. Rechtszaken. Marktberichten- Burgerlijke Stand. in. Het bleek, dat onge il de houten bekapping Voor zoover kon worden waarschijnlijk kortsluiting leiding de oorzaak. ïage wordt, ernstig over- t strijken van waschgoed le land geen kolen meer el zaak. In verband met i smokt: elzaak zijn in het ring te Rotterdam gedeti- rteur W., de Duitscher H., 3. C en de spoorwegbe- betreft een partij vet voor an f28.000, die door den Bkocht werd door tusschen- en D. C. Ten einde den jk te maken, schijnt men iben het vet als mosselen te krijgen Hiertoe had irwegbeambte K. van het Feyenoord omgekocht. <0 beloofd, als het zaakje ing echter slechts f 10 voor en. (Maasbode.) Ten nadeele van den ir B. te Haarlem is een reemd met f 1100 aan geld. draad. Een Belgische s electrische draadafsluiting andsche grens gedood. eft uit bezet België den ;en van een herderlijken rdinaal Mercier uitgevaar' alle kerken van het aarts- en werd voorgelezen. Daar- i kardinaal over de mode ft niet voor den dwingeland leet." Ook waarschuwt hij delijke vrouwenkleeren. zal te Grave. Naar we >ok een der meisjes van de lar, wonend in het gehucht zoo zwaar werd getroffen ploffen van een granaat, reder en een 18 jarige zoon gedood, overleden. (Msb.) Times, van Johannesburg, ng van de vermëtele ng van een groep Duit- ren interneeringskamp aan ai Zij overmanden hun be ozen zee in een gereedlig- naar werden na een gevecht, ïeiden Duitschers gewond .vongen tot overgave. Wa- zij uit Johannesburg ont- inscli uit het Noorden die n zijn erfenisgelden in licht irbraste heeft na twist een id en zich zeiven levensge- iden toegebracht van Engeland heeft alle zoo voor zich als voor de i van zijn Huis die aan be let Duitschland herinneren iz.) afgeschaft, pistische tijdschrift „Ulk" ;rapje op de verdooping George van Engeland Het plaatje stelt voor hoe laaksters hem duchtig was- ihrobben. Do koning zegt: en ik eindelijk een echte ik heb alleen nog maar d in de aderen." fwe manier van smok Deensche douane heeft een ziger aangehouden, die dik- is passeerde, en dan altijd lij zich had. Ten slotte vatte op en onderwierp het rij en nauwkeurig onderzoek, k, dat alle holten van stuur m enz met caoutchouc waren li eg oil geluk. Luitenant heeft op het .vliegterrein te een val gedaan van 70 Meter leeft 3 ribben gebroken, een id aan de knie en voorts en in het aangezicht.^ ■aal-waarnemer die 'bij he'nii licht gekwetst, immel zom binnenkort naar tken. alen boven het kamp sloeg om. De inzittenden vlogen er 'dö officier op zijn zitvlak jn; vandaar de zware ver- oude machine sloeg in stuk- 1 oosheid. Naast de gloei- ;trie dreigt een groote werk- de textielindustrie te Eind- werkloosheid, die tot nui 'toe I's .nihil bedroeg, is de laat- aanden enoa'mi toegenomen. i. Van bevoegde zijlde ver- dat het gerac.ht, dat te Sche- zoekers van het strand besmet fn met rnienschelijke schurft, onjuist is te beschouwen. Uit imeentewege ingesteld onder- bleken, dat te Scheveninge" weinig gevallen van scabies en niet meer dan in gewone Onweer. Tijdens een hevig onweer werd de wouw "des huizes yan de far milie E. te Seilingerbeek. terwijl zij juist koffie inschonk door den bliksem gedood. Halve kousen en hardhoo- ri ah aid. De bekende Deensche oor- en neusarts dr. Mailand heeft zoowel in zijn kliniek alsi in zijn quabjeit van school arts opgemerkt, dat bij kinderen, die ge woon Jjh halve kousen te dragen, het gehoor vaak .minder wordt. Volgens dr. Mailand is hel halve kousen dragen een mode die slechts in Zuidelijke landen met vast klimaat recht van bestaan heeft, maar in Noordelijke streken; waar soms binnen enkele uren warmte door koude wordt afgewisseld, streng moet worden tegengegaan. Kinderen, die men op een warmen Voorjaarsmorgen halve kousen aantrekt, kunnen l'eelijk kouvatten, wan neer het in den l'oop van den dag gaat afkoelen. Ze krijgen dan neus-- en oor- cartarrhS, die hardlioorigheid ten gevolge kunnen hebben. De Deensche geneesheer, die herhaalde malen bad kunnen vast stellen, dat kinderen met zulke verschijn selen van kouvatten eeh paar dagen daar voor halve kousen hadden gedragen, geeft dan ook den raad, kinderen die vatbaar voor kouvatten zijn, geen halve kousen te laten dragen. Per telefoon. PARIJS. Bij een luchtraid door vijande lijke vliegers werden bommen geworpen op een voorstad van Parijls. Een groot magazijn, gevuld met brandstoffen, werd getroffen. Overigens werd weinig schade aangericht. Op den lerugtocht werden op een an der belangrijk punt hommen geworpen, waarbij een vrouw werd gewond. Succes. De uitgave der 3e reeks Bcekbeoordeelingen door pater F. Hen- drichs heeft zulk een onverwacht succes, dat binnen 14 dagen tijds de geheele eer ste oplage was uitverkocht en 20 Juli een nieuwe druk verscheen. Wol een be wijs hoezeer het werk van dezen boeken vriend óp prijs wordt gesteld. Luitenant ter z'.ee 2e kl'. J. Lagaaij wordt 1 Aug. te Vlissingen geplaatst a. b. van Rr. Ms. pantserdekschip Noord- brabant. Men meldt ons: De Zeer Eerw. Pater Vitus Kaarsgaren Student van het Internationaal College der Paters Kapucijnen te Rome, legde met goed gevolg het examen af van Docter in de wijsbegeerte. Zijn studiegenoot, de Zeer Eerw Pater Silverius Visser behaalde den graad van Licentiaat in de Wijsbegeerte, en de Eerw. Frater Hubertus Verwejjen dien van Baccalaureus in het Kerkelijk Recht De laatste zal 10 Aug. de H. Priester' wijding ontvangen. Den geslaagden proficiat! Wij ontvirigen een exemplaar van het „aarverslag 1 Jan. 31 Dec. 1916 van den Nederlandschen Roomsch- katholieken Metaalbewerkers- bond. Reeds bij vluchtige beschouwing van dit vrij lijvige boekdeel blijkt hoezeer deze organisatie innerlijk en uiterlijk in krachten toeneemt. Een enkel cijfer ter toelichting. Bij het opmaken der begroo ting 1910 li werd een bedrag van f16000 aan inkomsten belangrijk ge noemd; welnu, voor de begrooting 1917 rekent men op f93000 aan inkomsten. Over de afdeeling VLISSINGEN geeft het jaarverslag het navolgende te lezen: „Vlissingen geeft zeer bemoedigend werk te zien. De leden van personeel de Koninklijke Werf „de Schelde" gaan meer en meer inzien dat de vakorga nisatie slechts het eenig instituut is, werkelijk in staat voor hun belangen op te komen Onze actie voor dit per soneel in samenwerking met Clïr. bond en Federatie heeft dan ook al heel mooie resultaten te boeken gehad. Ongeveer 20 pCt. loonsverhooging werd op herhaald aandringen van ons toegestaan. Meerdere verbeteringen, reeds aan gelijksoortige inrichtingen ingevoerd, zullen nog aan gebracht moeten worden. De abnormale tijden zijn oorzaak dat wij niet kunnen zooals wij gaarne wilden. Wij zullen er met den ernstigen wil van het personeel achter ons, zeker komen." De landbouw en veeteelt in Zeeland in 1916. In het provinciaal verslag .wordt betreffende landbouw en veeteelt opgemerkt, dat de weersgesteld heid in het voorjaar 'over het algemeen regenachtig was'. De zomer was, behalve enkele warme "dagen en later het mooie weer in Augustus, koiud en vochtig. Het najaar was voor den landbouw niet ge heel1 ongunstig; de winter was zeer nat. Evenalsl 1915 was ook 1916 een goed gïaHjaar. Bruine klaver als groen voer was goed, lucerne-klaver daarentegen niet. Het weide-hooi van het begin van d'em oogst was,, evenals de eerste snede van het klaverhooi niet te best; het later gewonnen hooi wasi beter en de hoeveel heid van beide soorten was ruim vol doende. De opbrengst der granen was matig, Oei korrel was licht. Erwten zijn tegengevallen. Van paardeboonenwas1 'de dpbrengsit bevredigend. 'De opbrengst dier mangelwortelen was middelmatig, die van koebieten vrij .goed. Dc gezondheidstoe stand van den rundveestapel' is over het algemeen goed geweest. KOLONIËN Z. D. H. de Bisschop van Breda heeft op diens verzoek eervol ontslag verleend aan den zeereerw. heer A. Blatikert, pas toor te Leur en heeft benoemd tot pastoor te Leur den z.eerw. heer L Dekkers tot pastoor te koewacht den w.eerw heer M. Swagemakers; tot kapelaad te Etten den w.eerw. heer Th. Moors; tot kapelaan te Den Hout den w.eerw. heer G. Hendriks, assistent te Leur. Goes. Naar wij vernemen zal den 22en Augustus a.s. door den dan pas gewijden priester G. Mudde, van deze parochie, in onze parochiekerk zijn eerste H. Mis wor den opgedragen, waarbij; de gelegenheids- predikatie zal gehouden wonden door ^ijn Z.E. heer II. F. Heijtveldt, pastoor Zierikzee, vroeger kapelaan alhier. Te Amsterdam is overleden de Hoog Eerw. heer Mgr. M. A. van Zanten, ge hei®, kamerheer des Pausen en pastoor der St. Willebrordus- (buiten de Vesten)- kerk aldaar. De begrafenis zal geschieden te Nes en Zwaluwebuurt, de vroegere standplaats van den overledene. Uitslag eindexamen H. 13. S. Vier de groep, 28 Juli: Geslaagd: Js. Dikken- herg; Na. Muller; C. van der Harst; E. Pa. van Tier Weel; Ga. Ga. Zijlstra van Middelburg; Ma. B. E. Drijfhout en Ma. Ba. Nieuwenhuijse van Goes; Me. Ca. Harte van Neuzen. Schoondijke. Tol. onderwijzer aan de Chr. school „Johannes" alhier is benoemd dhr. E. Vos te Vlissingen. Terneuzen. Te Breda slaagde voior de ho'ofdacte dhr. C. Koelmans van hier. Hulst. Tot dii'. aan de Ambachtsschool is benoemd dhr. G. A. Maas, thans leeraar aan de Ambachtsschool te Bergen op Zoom. Missie-steun en Missie actie. Men zendt ons de navolgende mede- deeling: De Indische Missie-vereeni- girig wenscht zich huiten deze polemiek le houden, doch vraagt aan de Missie vrienden of zij bovenal willen steunen do M i ssi e - v an-d e - d au d. Zij- kunnen dit doen door hunne giften in te zenden aan den Algemeenen Pen ningmeester van onze vereeniging, den Heer Ernest Laane te Bergen op Zoom, van welke giften melding zal worden ge maakt in het eerste nummer van het or gaan onzer vereeniging, Welk pp 1 Sep tember a.s. zal verschijnen en gratis zal worden toegezonden, ook aan de milde gevers, die geen leden zijn onzer ver- eelpiging. Missie-vrienden! Toont, dat uwe belang stelling voor den bruinen broeder niet is een platonische, maar de diepte heeft van het onpeilbare goede Christenhart. God loone U Namens het Hoofdbestuur' van de Indische Missie-vereeniging. W. H. Bogaardt, Voorzitter. M. J. D. CLAESSENS; Secretaris Concours hippique. Middelburg. Het op X en 2 Augustus te Middelburg te houden 'concours hip pique- belooft, evenals verleden jaar, wan neer het weder ook even ajfe: toen mede werkt, een concours van beteekenis te worden. Voor alle nummers is de in schrijving zeer bevredigend, zoowel voor de concoursen voor een- en tweespanne®, tuigpaarden en zwaar wagenslag, als voor de concoursen voor rijpaarden en spring eoncours'en. De bezoekers zullen den twee den dag ook kunnen genieten van het echt typische ringrijden in nationaal cosluum, ten-wijl heide flagon verschillende num. mersi ter ppluisteringj zullen worden ge geven, zooals manoeuvre k la flè, car roussel rijden, Hongaarsche post;'mon stering van goedgekeurde dekhengstenhet voorbrengen van prachtdieren van zeer bekende stallen; behendigheidsmanoeuvre en ten slotte een manoeuvre door eene afdeeling veldartillerie. Goes, Een afvaardiging uit liet bestuur van de R.-K. Voetbalclub alhier K.D.O. heeft Zondag te Breda deelgenomen aaii een vergadering van den' R.-K. Voetbal bond. Gymnastiekfeesten te Roosendaal. Men meldt ous uil Roosendaal dJdi gisterenZaterdag werden bovengenoemde feesten vanwege het Nederlandscli Gym nastiek (Verbond', ;Gewest Zeeland en West-Brabant, geopend met ontvangst der deelnemende gymnasten door He feest commissie aan het Stationsplein, waarna ondetr de tonen der muziek van het 3e Reg. Infanterie door de gemeente een majrsch werd gemaakt naar het feestge bouw Vergouwen, waar de plaatselijke vereeniging „Olympia" is gevestigd. Voor Zondag was: een prachtig turn en wedstrijd-programma vastgesteld. Bij Kon. besluit van 25 dezer zijn be vorderd met ingang van 1 Augustus 1917, tot opziener eerste klasse der visscherijen op de Zeeuwsche stroomen Ph Theuns, opziener tweede klasse der visscherijen met ingang van 1 September 1917, tot opziener tweede klasse der visscherijen op de Zeeuwsche Stroomen, J. M. Ver kamman, opziener derde klasse bij die visscherijen. De garnalenaanvoeren voor de drogerij te Capelle blijven te Zierikee dagelijks grootde laatste dagen treffen de visschers het weer bijzonder. Klappers waarvoor besteed wordt V/2 cent per K.G., leveren menigeen een aardig daggeld op, en worden naar evenredigheid aangebracht per handkar, sleeperswagen ja zelfs per vaartuigen. Een en ander brengt veel bedrijvigheid mede en levert een piettigen aanblik aan de haven op. (M. Ct) Men meldt uit het eiland Tholen: Van geduchten invloed op de visscherij in de waterleidingen schijnt de strenge winter geweest te zijn, want algemeen wordt dit seisoen geklaagd over de slechte resultaten der paling vangsten. (M. ct.) MidJelburg "Vrijdag is ten overstaan van notaris J. W. Verhulst verkocht de hof stede Carolinenburg (bewoond door C. Roo'ze) met bouw- en weilanden, enz. te N. en St. Joosland. De uitslag is als volgt: Perc. 133, groot 46 H.A. 40 A. 32 c.A. Kooper K. Houterman te Kloe- tinge voor f 109030. Perc. 3436, groot 5 H.A. 14 A. 20 c.A. Kooper dhr. But ler voor f13025. (Z.), lerseke. Afloop openbaren verkoop dd. 27 Juli 1917, gehouden 'te lerseke, ten .overstaan van notaris van Dissel, van e'en woonhuis; schuur en erf te lerseke aan de Vierstraat. Kooper de heer M. Vetrschume Az:. te lerseke v.oor f3120. Afloop verkooping ten overstaan van notairis Schram van Hulst, van dei gr ven v. d. Bosch. Kooper, A.. Daane voor f 1285, benevens gebruikelijke 8'/2 pCt. benevens f25 -rechterlijk bevel en f20 losse goederen. (Z.) Wissenkerke. Vrijdag werden voor de Erfgen. van 'dhr. W. J. Vader van 'si-Gra venpolder, ten overstaan van Notaris Pi laar, publiek verkocht le. 'Drie heerenhuizen met tuinen en erven en koetshuizen, kantoorgebouw qn woonhpisl en erf v. d. gemeente Wissen kerke, a. d. Voorstraat en Achterweg, wijk A. nrs. 6, 9, 10 en 52, samen groot ongeveer 32 uren 38 centiaren, aan dhrn. Abr. van Hee te Kamperland en M. H. van Hee te Wissenkerke voor f16840. Midden Achterweg, w'ijk'A nr. 90, groot 2e. Het woonhuis en erf aldaar, a. d. 1 Are 15 c.A. aan .mej. Wed. P. H.. van der Maas te Wissenkerke voor f 1040. 3e. Het bouwterrein (Londen) aldaar, groot 1 A. 40 c.A. aan dhr. Marsl Gillissd te Wissenkerke voor f150; 4e. De hover niering aldaar, groot 3 A. 20 c.A. aan dhr. Jacs, Penne te -"Wissenkerke voor f 350; 5e. De hoveniering te Geersdijk, groot 17 A. 45 c.A. aan dhrn. P. C.. Heijhoer te Geersdijk 'en M. H. van Hee voornoemd, voor 'f1440; 6e. Het z,uide. lijk deel der hoveniering, aan het dorp Wissenkerke, groot pl'.m. 3 A. 80 c.A. aan dhr. Mars. Gillissel voor f315; 7e. het middendeel der hoveniering1 aldaar groot pl'.m. 3 A. 80 c.A. aan dhr. G. Beghtel' te Wissenkerke voor f352.50; "8e Het noordelijk deel der hoveniering al daar, groot pl'.m. 3 A. 70 c.A. aan den heer Corns1. Priester te Wissenkerke voor f342.5t0; 9e. Het middendeel' der hove niering aldaar, groot pl.m. 69 'A. 50 c.A, aan dhrn. P. van der Maas Azi. en Th. Verburg Dz., beiden te Wissenkerke voor f 4410. Voor fruit, groenten en schuurtje f 9010e. Een gedeelte en een noord wesr telijik. deel eener hoveniering aldaar, groot 8 A. 45 c.A. aan dhr. Gd. Israël' Pz. to Kamperland voor f1000: lie. Het weste lijk deel eener hoveniering aldaar, groot pl'.m. 1 A. 60 c.A. aan mej. J, J. van) der Maas' le Wissenkerke voor f200; 12e, Het oostelijk deel eener hoveniering al daar, groot 1 A. 85 c.A. aan dhr. C Ketelaar te Wissenkerke voor f215; 13e, Een noord-oostelijk en een oostelijk deel der hoveniering aldaar, a. h. Fransche Pad, groot 7 A "35 c.A. aan dhrn. P. van der Maas Az. en Th. Verburg, bei den v.oornoemd voor f 780. Samen f 27525. Vanwege den Provincialen Bond in Noord-Holland van Harmonie, en Fanfare corpsen zal er ter gelegenheid van het dertig-jarig bestaan een tweedaagschen muziekwedstrijd in de maand Augustus te Purmerend worden gehouden. Ook te Hilversum zal een dergelijk concours en wel' op 15 '.en 16 Augustus plaats vinden. Voor beide wedstrijden iweiti de heer Jan Morks te Middelburg .tot lid der jury benoemd. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding leerplicht wet: A. S., Goes, f2 b. s. 2 d. h.le herhaling: J, J. (Goes, fl h. s. 1 d. Ji., A. "W,, Kapelle, f3 b. s. 3 d. h„ 2e her haling: M. W-, Schore, J. T., wed. M. E., Heinkenszand, f5 b. s. 5 d. h., A. T., (Heinkenszand, f5 h. s. 5 d. h., 3e herhaling: E. d. J., Kloetinge, f8 b. s. 8 d. h,niet beletten, dat "hond wild opspoort: J. V., Nisse, f2 b. fS. 2 d. h, pogen' met. wildstrik wild te bemachtigen: J. ,V., lerseke, terug aan de ouders, jvild- strik verbeurd verklaard; nabij verboden vischwater vischtuig bij zich hebben: P. J. L., Goes, P'. P. Czta., lerseke, 12 b. s. 2 d. !h.in dronkenschap de open bare 'orde verstoren A. v. 't W|„ Kwaden- damme, f5 b. s. 5 d. k; kippen 'laten loopen op bezaaiden 'grond: J. M. v. d. S., Ellewoutsdijk, D'. H. Driewegen, K. d. J., 's-Heerenhoek, f3 b. s. 3 d. h. vee laten loopen op bezaaiden grond W. W., Driewegen, f3 b. s. 3 d. h.„ P. T., Goes, f5 b. s. 5 d. :h., M. J. K., Co- lijnsplaat, f5 h. s. 5 d, h.; loopen op bezaaiden grond: H- F. d. W., Vllake, fO.50 b. s. 1 w. tuchtsch; loopen op hooiland in verboden tijd: L. V., P. M., Biezelinge, f2 b. s. 2 d. h.rooken in „niet rooken" spoorw'egafdeelingH. J. J., Middelburg, R. E. Midwolda f2 b. s. 2 ,d. h.in en bij de gemeente Rilland- Bath vet hebben ander dan voor huis houdelijk gebruik: P. D., 'M. N., beiden) zonder bekende woonplaats, ieder f25 b. s. 25 d. h., vet verbeurd verklaard; op openbare jrlaats zijn gevoeg 'doen: J. J., Goes, "f 1 b. .g:' 1 d. h.op openbaren jveg een éénpersoons rijwiel voor meer dan een persoon bezigen: P. D. v. J. d. P., Hoedekenskerke, f 1 b. s. 1 'd. h. fietsen over WestwaJF. J. B., Goes, f 1 b. s. 1 d. h.j na elf uur gaslicht in winkel gebruiken: J. B. K., Goes, fl b. s. 1 d. h.; .als bestuurder van rijwiel veiligheid van verkeer in gevaar bren gen: J. T., Waarde, f3 b. s. 3 d. h. 'savonds rijden zonder licht: E. A. L., Wemeldinge, f 1 b. s. 1 d. L; 's avonds fietsen zonder lantaarn: M. v. E., 's- Heerenhoek, B. A. d. II., aldaar, ieder f2 b. s, 1 tuchtsch., C. T. B., Kloe tinge, 'F. P., Biezelinge, (Wij K., Wemel dinge, 'F. S. S., Kruiningen, D. N., Drie wegen, L. H. d. K.. A. S„ G. M„ Ove- zande, ieder f2 b. s. 2 d. h.; Schel'dq bevisschen zonder consent: M. H. Jzta., lerseke, terug aan de ouders; M. d. J. Den., A. v. B., J. B., hvr. v. A. v. B., lerseke, ieder f 1 b. s. 1 d. h., P. G., J. v. H., Wemeldinge, ieder f2 b. s. 1 w. tuchtsch.; als voren mét vaartuig zón der 'letter of nummer: P. J. B. Cz'n., ler seke, f2 en fl b. s. 2 maal 2 d. h. schelpdieren rapen aan voet van Zee dijk P. N., ,W. N., Wemeldinge, f 1 b. s. 1 w. tuchtsch., J. A. M„ P. G., Wemel dinge, f2 b. s. 1 w. tuchtsch.; droin- ktenschapH. "G. G., Goes, A. V., al daar, P. K., te Wemeldinge, J. M. V., St.-Philipsland, S. N„ Biezelinge, J. P., Scheveningen, allen f2 b. s. 2 d. h,. Veiliugsvereeniging „Zuid-Bevel'and". Goes, 27 Juli 1917. 1 Groote Veiling. Aardappels voor het binnenland f 4.40 f 5.10, idem voor over zee f 10.50, idem voor over land f 10.50, Roode bessen voor de fabriek f25, Zwarte bessen voor de fabriek f31, idem voor over zee f31, idem voor over land f 31, Vroege OOranje pruimen voor het binnenland f 10f 10.80, Marbel'anen en Okkelanen voor het bui tenland f 16, Meiknollen voor de fabriek f7, Engelsche krozen voor het binnen land f 8.80f 9.50, idem voor het bui tenland f24, alles per 100 K.G. Kleine Veiling. Madeleinen le soort f 18, idem 2e soort f 13, Zomerraagtjes f 13—f 18, Zomer- louwtjes f 14, Oomskinderenperen f 17, Oranje pruimen f 12—f 13, Andere soor ten f 6f 14, Kruisbessen f 18, Zure Mo rellen f 27, Kersen f 24, Aardappel: f 4.80—f 5.40, alles per 100 K.G. Perzi ken f 6 per 100 stuks. Komkommers f 1 per 100 stuks: Veilingsvereen. Kapelle—Biezelinge en en Omgeving". Kapelle 28 Juli 1917. Groote. Veiling. Meirapen f7.10f8, Roode bessen voor het binnenland f 13.50, idem voor de fabriek f25, Okkelanen voor het bui tenland f 18, Oranje pruimen voor het binnenland f 13.25, Prince Pruimen voor het buitenland f 18, alles per 100 K.G. Kleine Veiling. Madeleinen le soort f 22f 29.50, idem 2e soort f 8f 14, Wasappels f 10, Af val -appels f2f5, Spuitjes Peren le soort f 12, idem (2e soort f 6, Suikerij peren le soort f10, idem 2e soort fö, Roode bessen f 10, Zure Morellen f 15, Geplukte pruimen f 7f 1:2, Gevallen prui men f 4f 12.50, alles per 100 K.G. Snij- boonen 2023 ct. per 100 stuks. Perzi ken 1 6 ct. "'per stuk. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Kapelle, 27 Juli 1917. Groote Veiling. Roode bessen voor de fabriek f32, Zwarte bessen voor over zee en voor over land f31, Meirapen f7.10, Heinrich Riese boonen voor het buitenland f8 f 16, Engelsche krozen voor over zee en voor over land f24, Oranje pruimen voor het binnenland van f 10.70f 11, Aard appels voor het binnenland f4.10, idem voor het buitenland f 10.50. Kleine veiling. Madeleinen, le soort voor het buiten land f 22, idem voor het binnenland f21.50f24, idem 2e soort voor het bui tenland f 11.50 idem voor het binnenland f9, Oomskinderen f31.25, Zomerlouwtjes f 11f 12.50, idem 2e soort f 8.50, Jan Baasperen f 15, Klerken f 34.25, Krieken f 20.75, Oranje pruimen gevallen f2.50 f 13.70, idem gepinkte f 13, Augurken van f0.94f8.12, alles per 100 K.G. Perziken 21/2—T0 et., Komkommers 2 ct. per stuk. Kruiningen. 27 Juli. Veal.-ver. „Krui ningenlerseke en Omgeving": 1 boom gaard f315. Groote veiliug: Heinrich's boone nover land 1 ct., oranje-pruimen 11.4810.3 ct., prince-pruimen buitenland 18 ct., Engelsche "krozen, fabrieken, over land en over 'Zee 24 ct., sjalotten 17 ct. Oomskinderenperen 18 ct., buitenland 20 ct., aardappelen (Due of York) over zee e® over land ,10.5 ct., vroege aardap pelen binnenland 4.75 ct., over land 1.05 c.t., -aJles per K.G. Kleine veiling: peren (zwaanhalzen) 13 ct., perziken per 25 st. 2530 ct., per 20 stuks 3040 ct., per "15 stuks, le soort, 70105 ct.; per 20 st. 30—70 ct. oranjepruimen 1113 ct., Engelsche kro zen 1214 ct., appels (Madeleinen) 11 23 ct., afval 2 ct., peren 1118 ct., af- vaj 4 ct., Oomskinderenperen 1415 ct., boontjes 7 ct., alles, per K.G. (M. Ct.) Veilingsver. „Eendracht maakt Macht". Krabbendijke, 27 Juli 1917. Groote Veiling. Zeekoraal f6f8, Zeespinazie f8, bei den per 100 K.G. Kleine Veiling. Appels en peren 1014 ct per kilo. (Z.) Vlissingen, 28 Juli 1917. Bij da gisteren gehouden groenten- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Spinazie 28, Andijvie 2140 ct., bei den per mand. Kervel 815, Postelein 13 17, Frambozen 2732 ct., alles per kleine mand. Selderie D/221/2Uien 8i/a 10, Peen 6i/27, Kroten 31/24, Ram menas U/231/2 ct., alles per bos. Perzi ken 471/2, Komkommers 5, Bloemkool 8V2131/2. Roode kool 6—8i/2, Witte kool 2 ct., alles per stuk. Doperwten 24, Sui- kerboonen II1/2, Snijboonen lli/216i/2, Princesseboonen 1015i/2, Capucijners 66 I81/2, Poters 3i/2, Aalbessen 211/222, Kruisbessen 1416, Morellen 21i/2, To maten löi/2241/2, Madeleinen "KH/2 451/2, Spuitjes 111/214 ct., alles per K.G. Groote veiling aardappelen Dinsdag en Donderdag. Idem boonen en Augurken Maandag, Woensdag en Vrijdag ten 2 uur. Voor alles goede sorteering noodzakelijk, augurken met dekkleed verpakt. (Z-) Tholen. 28 Juli. In de alhier gehou den veiling werden de volgende prijzen besteed: voor export: zeekraal f8, zee- s'pinazia f8, witte bessen f31, aardap pelen fll, alles per 100 Kg.; augurken 930 ct. per Kg.; voor de fabrieken: witte bessen f31 per 100- K.g.; voor het binnenland: .aardappelen f4.105 per 100 Kg.peren 1920 ct., appel's ,15 29 ct., morellen 3140 ct., pruimen 20 30 ct., Snijboonen 1415 ct., prinses- sfeiboonen 1030 ct., komkommers 8V2 ct„ alleS per K.g.; perziken liy2)ict. p. St. (N. R. C.) Rotterdam, 30 Juli 1917. Eieren. Zeeuwsche f 9 a f9.25, Over- maassche f9 k f9.50. (Varkens. Aanvoer 686 stuks. Prij zen 101j 90 en 74 ct. Lichte 66—70 ct. Zaden. Lijnzaad f67 a f68, kool- kaad f67 a f67.50, karwijzaad f80, bruin mosterd f 105 a f 108, geel mosterd f 55 a f62, blauw maanzaad f84 a f88. Vlas. Aanvoer 275 steen blauw, prijs f7 a f8; 900 stéen Gron., prijs f7 a f8; 2160 steen Gron. half gezw., prijs f2.50 a f3; 1700 steen geel, prijs f7 a f8; 1160 steen geel half gezw., prijs f5 a f 5.50; 1550 steen wit, prijs f6 a 6.50. (GOES. Huw.-aangifte: 30, Abraham de Munck, 38 j. jm. en Johanna du Bois, 44 j. jd. iHuw.-afk.: 28, Gijsbertus Amman, 25

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3