Donderdagmiddag had de werkman M. H. het ongeluk, dat er een stuk hout uitschoot biji zijn werkzaamheden op de stoomboutzagerij La Vitesse, waardoor de duim van de rechterhand over de lengte Igeheel doormidden werd gezaagd. Dt. v. d. Harst verleende het eerst geneeskundige hulp. Donderdagmiddag viel de ongeveer 10-jarige Mar. Willeboer van een wagen, met het ongelukkige gevolg, dat hij een klap kreeg van het daarvoor gespannen paard. De knaap werd ernstig aan het hoofd gewond. Een oor was bjjna afge slagen, terwijl andere deelen ernstig ge kwetst waren. Een der artsen verleende heelkundige hulp. (Z.) Middelburg. Wij meenen goed te doen er nog eens de nadruk op te leg gen, dat de thans uitgedeelde belasting biljetten, niet voor een heel jaar gelden, doch slechts voor vier maanden, Januari tot April, daar later biljetten worden ver spreid, die dan den aanslag voor het jaar Mei 19171918 aangeven. - De Weleerwaarde heer Arth. J. R. Co Ui Ss ens, aalmoezenier der Belgen alhier, z;al binnen acht dagen deze zijin standplaats verlaten. A.s. Zondag houdt hij de afscheidspreek voor zijne landge- nooten alhier. Hij laat de herinnering achter van een stoeren werker, vol ijver voor de hem toevertrouwde belangen. Tot zijn opvolger is benoemd de wel- eerw. heer Aug. Huijbreghts, vroe ger onderpastoor te Mechelen. Dei St.ct. no. 172 bevat de statu ten der vereeniging Draagt elkanders las ten," gevestigd te Middelburg. Zij stelt zich ten doel het bevorderen van ver pleging van behoeftige krankzinnigen. Door een reiziger is Woensdag bij de politie te Middelburg kennis gegeven, dat hij uit zijn portefeuille f1100 mistte, en dat hij oi.a. van Maandag op Dinsdag in een hotel te Middelburg, heeft ver toefd 'De reiziger, die afkomstig is uit Almeloi, heeft zijta. verlies eerst ontdekt in den trein, toen hij Dinsdag van Mid delburg naar Amsterdam reisde Het zal dus nog onderzocht moeten worden waar het geld verdwenen isi. Waar thans zoo veile vreemdelingen, onze provincie bezoeken, dient nog eens herinnerd te worden, dat zonder toestem- ining van de militaire Overheid bet ne men van Kiekjes!,ja zelfs het vervoer va,n een phototoestel verboden is. De politie waarschuwt wel eens, maar kan ditniet blijven doen. In deze kunnen de hötelliers dan hunne gasten voor on aangenaamheden hoeden, door hen te waarschuwen. De politie alhier heeft aange houden een 15-jarigen jongen, die die Oiuderlijke woning te Hengelo was ontloo- pen en getracht heeft dienst te nemen, wat hem niet is gelukt. De jongen was nu- zwervend tot Middelburg gekomen. Hij i wordt door tusschenkomsl van de politie onder het ouderlijke gezag terug gebracht. Op den Seissingel werd Dinsdag avond een soldaat aangetroffen, die be wusteloos neerlag, hij werd naar het Hos pitaal' gebracht, waar bleek, dat de man aan blindendarmontsteking leed en di rect operatief ingrijpen noodzakelijk was. Vlissingen. Wij vernemen uit Den Haag, dat het s. s. Zeeland van de Maatschap pij „Zeeland" vooreerst geen reis meer naar Engeland zal doen. Uit Leiden wordt het overlijden ge meld van den heer J. H. J. Knijpers", hoofd der R. K. P'arochiale school aan de Haarlemmerstraat aldaar, geboren te Vlissingen. De provinciale boot die hier Dinsi dagavond 5 uur van Breskens arriveer de, ontmoette vlak bij den ingang der buitenhaven een mijn. Door de marine is het gevaarlijke voor werp onschadelijk gemaakt. Door het plaatselijk 'Christelijk Ar- beids-Secretariaat is 'aan den gemeente raad aldaar een adres gezonden, waarin wordt verzocht ovier te gaan tot distri- bueiering van petroleum, door middel van een bonnenstelsel. Dat .verzoek "is ge daan teneinde te voorkomen, dat voor raden zouden kunnen worden ingeslagen. (Zie verder verslag van den gemeen teraad. Red.) De voorzitters van dfc drie recht- scha kiiesvereenigingen hebben aan den gemeenteraad een adres, gericht, waarin zij betzwaar maken tegen de toelating van den heer J. G. van Niftrik, den in het eerste district tot lid van den raad gekozen vrijz.-democraat, en .wel op grond, dat de heer van Niftrik directeur is van de gasfabriek der Imperial Con tinental Gas Association, die concessie heeft voor de gaslevering in Vlissingen. Adressanten beroepen zich op art. 24 der Gemeentewet. Wel is ook vroeger de heer v. N. jarenlang raadslid en ook vele jaren wethouder geweest, maar in het .adres wordt juist betoogd, dat toen gebleken is1, inzonderheid bij het con cessie verleenen voor elecricitteitslevering, dat dit een ongewenschte toestand was. (Zie verder verslag van den gemeen teraad. Red.) Schore. Toen Dinsdag M. D. aan 'trui- men plukken was in een boomgaard al hier zette hij zijn bijna nieuwe fiets ach ter een houtmijt in den boomgaard, 'sMid dags was ze verdwenen. (M. Ct.) Vlake. Een zoontje van den Stations chef alhier had Spelende het ongeluk te vallen, met het noodlottig gevolg dat zijn rechterarm "op 2 plaatsen brak en de patiënt ter behandeling naar Middelburg moeslt worden overgebracht. Hansweerd. De douanebeambten heb ben aan boord van het schip „Maria," schipper V., een partij! zeep en spek ont dekt, bestemd voor fraulduleuzen uitvoer naar Antwerpen. De schipper is gevan- kelijk naar Middelburg gebracht. ..(M. Ct.) Rilland-Bath. Dinsdagavond j. I. kreeg een militair der Vestingartillerie, zekere v. Z., bij het zwemmen in de Schelde te Bath een toeval, waarop hij in de diepte verdween. Door inmiddels toegeschoten hulp werd hij reeds bewusteloos op het droge gebracht. Door toepassing der kunst matige ademhaling slaagde men er in de levensgeesten weer op te wekken. (Z.) Zaterdagavond wist een achtjarige jongen bij den caféhouder H. aan het station, door oplichting f 3.36 los te krij gen. De jongen C. L. werd door den gemeente-veldwachter onderhanden geno men en bekende. (Z.) 's Heer Arendskerke. Bij de Donder dag gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad (vacature Zandee) zijn uitgebracht 468 geldige stemmen. Van dit getal zijn uitgebracht op den heer A. JCakebeeke 204 en op den heer J. ZandeeAz. 264 stemmen. Gekozen de heer J. Zandee Az. Krabbendiike. Dagelijks trekken bijna 100 menschen naar de schore, om daar lamsooren (aster trifolium) en zeekraal (salicornia herbacea) te snijden. Als ver eeniging hebben die menschen de schor ren gepacht. Dagelijks worden deze zeegroenten geveild tot een hoeveelheid van 6 a 7 duizend kilogram tegen 8 ct. per K G. Dan worden ze in groote vaten ingezouten en verzonden, wat ook vele handen vraagt. Flinke loonen worden door de snijders verdiend. Wij hoorden dat gemiddeld 70 tot 80 K.G. door een persoon per dag wordt gesneden. De snijders trekken er echter reeds 's mor gens vroeg op uit; soms is 'tnog bijna middernacht. Maandag werden bovendien voor het eerst boonen aangevoerd, eveneens om ingezouten te worden en verzonden naar Duitschland. De heer A. Weststrate deed strooibiljetten rondbrengen, waarop de voorwaarden staan, om die boonen te mogen reepen. Zeer velen begaven zich naar den trein, om daar de boonen at te halen en zich verden met deze nieuwe huisindustrie bezig te houden. (M ct.) Alhier is de zoo zeer gevreesde aard appelziekte uitgebroken. Op sommige velden zijn plekken, welke geheel zwart zien. Het is te hopen dat de ziekte niet doorzet, want de knollen zijn over het algemeen nog klein. Donderdag werd alhier een voer z.g. „vrije" steenkolen in beslag genomen, en in de L'emeente-bergplaats opgeborgen. Flink zoo. Terneuzen. Door de familie alhier is bericht ontvangen, dat A. L. Blok en W'. Baart, matrozen aan boord van het Nederl. stoomschip „Elizabeth" van de reederij A. C. Lensen, liggende te New- York, Zondag door het omslaan eener sloep verdronken zijn. (Msb.) Oostburg. T'ot hulpkommies alhier is benoemd dhr. M G. Veraert. Dhr. Klein, organist der Ned. Her vormde Kerk alhier, i-sop zijn verzoek eervol ontelag verleend. IJzendijke. Een winkelier, die een mand goederen uit Rotterdam ontvang, had er blijkbaar niet op gerkend, dat de kom miezen ook 'daarin snuffelden. Er wer den niet minder dan 170 stukken harde zeep in gevonden. Nieuw Namen Bij het plukken van ker een viel een zekere B. alhier uit een boom. Daar de val ernstig leek vreesde toen eerst veor zijn leven. Na geneeskun- kundige hulp te hebben ingeroepen bleek, dat de val niet zulke ernstige gevolgen zou hebben. Toch zal hij geruimen tijd rast moeten nemen Ossenisse. De ontvreemdingen zijn hier aan de orde van den dag. Hout, aardap pels, koebieten, klavers, alles dus arti kels waaraan de mindere man veel ge brek heeft, hetzij om* te branden, hetzij voor voeding voor mensch en dier. Het is hier over het algemeen genomen geen dievenkwartier, maar de nood dwingt. Als het nu reeds zoo is, wat zal het dan met den winter worden, indien er niet beter in de behoeften wordt voorzien. (Wij zouden naar aanleiding van boven staande wel eens willen vragen: hoe staat het met het politietoezicht te Ossenisse. Red.) Sneltreinen vervallen. Sinds 25 Juli zijn op de Zeeuwsche lijn vervallenlo. de morgen voor trein 102 van VlissingenAmsterdam v i a Botterdam en 2o. de avondvoortrein van trein 109, welke van Amsterdam via Rotterdam naar Vlissingen vertrok. De rei zigers naar en van de richting Rotter dam moeten nu te Roosendaal overstap pen. Bij Kon. besluit van 24 dezer is M. J. Verhorst (her)benoemd tot burgemees ter der gemeente Wissekerke. De St.crt. no 172 bevat de statuten der Vereeniging „Wemeldingie", gevestigd te Wemeldinge. Zij- stelt zich ten doel verbetering van huiselijke toestanden, vriendschap en ver broedering in het leven te roepen en deze voortdurend te onderhouden. Men meldt van Cadzand: Woensdagmorgen, tusschen 7 en 8 uur, zijn voorde Belgische kust een paar Engelsche oorlogsschepen geweest, welke eenige schoten op of nabij Oostende hebben afgeschoten en daarna een tien tal schoten op Zeebrugge. Of er schade aangericht werd, kon men hier niet zien. Van de kust af werd het vuur van de schepen, die nauwelijks zichtbaar waren, beantwoord, (N. R. ct.) Hel aantal kiezers in Zee land. Dat ook onder de tegenwoordige kieswet liet aantal kiezers steeds toe neemt, blijkt uit het aantal kiezers, yoor de Provinciale staten in de gezamenlijke districten onzer provincie. In 1911 be droeg dit aantal 38939; in 1912 39536; in 1913 42053; in 1914 42044; in 1915 43121 en in 1916 43957. Bezwaarschriften inkom stenbelasting, Door Ged. Staten zijn in 1916 57 bezwaarschriften ontvan gen tegen aanslagen in 25 verschillende semeenten. In 24 gevallen werd auns-ti" beschikt, in 22 gevallen ongunstig, 6 (be zwaarschriften weiden niet-ontvankelijfc verklaard, terwijl 5 reclames' aan het eind van het jaar nog niet waren afge daan. Onderhoud Provinciale wer ken. Het onderhoud met de noo- dige herstellingen en vernieuwingen der Provinciale werken, vorderde in 1916 een uitgave aan de provincie van f 36014.061/2. De commandant in de stellingen van de monden der Maas en der Schelde heeft het verblijf in zijn gezagsgebied ont zegd aan Hendrik Prins, geboren den 21 Augustus 1865 te Achtparspelen (Fries land) wonende te Sas- van Gent, van be roep scheepsbouwer, van nationaliteit Nederlander. Aan den vroeger uitgewezen A. de Blieck werd vergunning verleend terug te keeren. Bed ij king van gronden. Volgens het provinciaal verslag was aan het 'einde van 1916 bij' Ged. Staten in onderzoek een verzoek van den direc teur der registratie en domeinen te Mid delburg om yergunning tot bedijking van gronden in de gemeenten Hoek en Phi lippine, gelegen in het 'zuidoostelijke deel van den Braakman, bewesten den Kleine- Stellepolder en den Mosselpolder en be noorden den Phillppinepolder en den, Groote Isabellapolder. Gemeenteraad van Vlissingen. Hedenmiddag vergaderde de gemeente raad van Vlissingem ouder voorzitterschap van den burgemeester. Mededeeling werd gedaan van de goed keuring van het kohier van den hoofde- Iijken omslag door Ged. Staten en van een machtiging door B. en W. verleend aan het bestuur van het Gasthuis om H. Marijs als halve provenier op t.e nemen. Ingekomen waren Een adres van het Plaatselijk Christelijk Arbeidssecretariaat om "het daarheen te sturen, dat er een distribueering' van pe troleum wordt ingevoerd. Door de b.rand- stoffeneommissie is ten dezen gemeld, dat. ook zij het. wenschelijk acht gen, re geling inzake het afleveren van petro leum te doen treffen, en zij in overwe ging geeft i'n nader overleg te treden met de toewijzingscommissie va,n petro leum te den Haag en haar erop» te wij zen, dat de petroleum, voor zoover be schikbaar voor huisbrand, daar moet ge distribueerd worden, waar geen gas voor koiokdoeleinden kan worden aangewend. Ingekomen zijn o.itt. Een adres van de afdeeling Vlissingen van den Ned. Bond van werklieden in openbare diensten en bedrijven, waarin gewezen wordt op (de stijging der loonen in particuliere bedrij ven tot 27 cent voor vaklieden en 22 cent voor opperlieden; waardoor de loo nen der gemeentewerklieden lager zijn dan die van particuliere werklieden. Vroe ger was de verhouding juist andersom en daarom wordt verzocht de loonen der gemeentewerklieden te verhoogen. Naar aanleiding van een verzoek van de werklooslheidsverzek'eringskas de Schel de albnog in het gemeentelijke ,werkloo- zpmfo'ndsi te worden opgenomen en een daarover met den minister van Water staat gevoerde correspondentie, stelt het beistuur van het gemeentelijke fonds aan den raad'de vraag of hij meent, dat als- nog voor korten tijd 'tot opname moet worden overgegaan en zoo ja of, waar het Rijk voor „dei Schelde" niet 'bijdragen kan, het heel'e bedrag of de helft moet worden .uitgekeerd en indien tot uitkee- ring besloten wordt, of die dan terug werkende kracht, zal hebben vanaf 20 Febrauri j.l'. den datum waarop bedoeld fondsbestuur zijne beslissing uitstelde. Het bestuur van het gemeentelijke werk- loozenheidsfonds adviseert om geen comi- missie van advies voor de nieuwe werk loosheidsverzekering in te stellen en om het fonds te laten voortbestaan tot over 2 jaar, besloten wordt, of men definitief bij de rijksregeling blijft aangesloten. Een verzoek van L. Dorleijn om in het Gasthuis te worden opgenomen. De rekening van het distributiebedrijf over de maanden October, November en December 1916, aanwijzend in ontvajng em uitgaaf f237906.18, met een nadeelig saldo van f 6389.45, welk bedrag ten las te der gemeente komt. Tevens een uitgebreid verslag van dit bedrijf over hetzelfde tijdvak. De rekening van het havenbedrijf aan wijzend in ontvang f58481.38V2 en in uitgaaf f 50076.921/2> alzoo een goed slot van f8404.46. Benoemingen. Tot. tijdelijk buitengewoon leeraar aan de H. B. S. en de H. B. in de staats inrichting werd benoemd de heer dr. W. S. Unger, terwijl dezelfde definitief be noemd wordt tot leeraar in de staats huishoudkunde aan de handelsschool en tot definitief leeraar in machineschrijvem en stenografie aa.n die school de heer M. C. van den E,nde. Onderzoek geloofsbrieven. Bij het onderzoek van de geloofsbrie ven van de nieuw herkozen en gekozen leden werd tevens, behandeld het adres van de voorzitters van de drie rechtsche kiesvereenigingen, waarin tegen de toe lating van den heer Van Niftrik bezwaar wordt gemaakt. Splitsing. Gesteund door 'Re commissie van fi- nantiën stellen B. en W. voor de eerste klasse der H. B. S., die 66 leerlingen telt in drie parallel-klassen te splitsen. Goedkeuring rekeningen. Goedgekeurd werden de rekening over 1916 van den Armenraad, het weeshuis, het Armbestuur, 'het Gasthuis, de Gezond heidscommissie, |de zeemans- en visschpns- beurs, de vereeniging .Zeevaartschool en de Kamer van Koophandel. Belasting gedistilleerd. Gesteund door de finantiëele commis sie stellen B. en W. voor aan den mi nister van binne-nlandsche zaken een adres te richten met verzoek om weder een wetsvoorstel in te dienen, waarbij Vlissingen recht krijlgt tot "heffing van een plaatselijke belasting op het gedistil leerd. Geen vergoeding. B. en W. stellen voor af te wijzen het verzoek van den keurmeester H. G. de Wit oun hem een vergoeding te geven voor het bezit van het diploma van hulp- keurmeester van vee en vleesch. B. en W. wijizen er opi, dat adressant dit di ploma in korteen tijd zonder noemens waardige kosten verwierf, een groot ver- schif met andere ambtenaren, die jaren studeeren moeten en zich daarvoor vrij belangrijke uitgaven getroosten. ..Nog een aanvraag om vergoeding. Over hel verzoek van T. Visser, op zichter der gemeentewerken, om vergoe ding voor het bezit van zijn diploma als opzichter van den rijkswaterstaat, was de meening in het college van B. en W. niet eenstemming en men kwam niet tot een conclusie. De commissie voor de finantiën adviseert ook op dit verzoek afwijzend te beschikken. S a t a r i s r e g e t i n g e n. In verband met vroeger genomen be sluiten tot verbetering van verschillende salarissen, namelijk van de politiebeamb ten, van de ambtenaren ter secretarie, van de commiezen bij de plaatselijke be lasting, van den deurwaarder bij die be lastingen, van de ambtenaren ten kan tore van den gemeente-ontvanger, van den opzichter van den reinigingsdienst en van den amannuensis van de H. B. S., stellen B. en W. wijzigingen in de desbetreffende verordeningen voor. Zij stellen daarbij tevens voor te bepalen, dat. de, periodieke verhoogingen ingaan met den eersten der maand, volgende op die, waarin de aanspraak op de ver hooging is ingegaan. De finantiëele cpm- missie vereenigt .zich hiermede. Subsidie woningbouw. Overeenkomstig 'het verzoek van de ver eeniging [tot Verbetering der Volkshuis vesting te Vlissingen en omliggende ge meenten stellen B. en W. voor de aan die vereeniging verstrekte voorschotten ieder met f 10.000 te verhoogen en te brengen op f80,213 en f459.787. W ij z i gi n g Gemeentebegroioting. In de begrooting voor 1917 werd èen wijziging aangebracht, waardoor het eind cijfer met f 191.714.57 vermeerdert. Gemeentelijke H out a,ank o opl De brandstoftencommissie heeft een schrijven tot B. en W. gericht, waarin zij vraagt om f 10.000 aan den raad te vra gen voor aankoop, van eikenhout, hetzij in stammen, hetzij in blokjes en na te gaan of er in de gemeente ook hoornen zijn, die gerooid kunnen worden. De be doeling is dit hout te verkoopen aan den spotprijs en rekening te houden met de finantiëele draagkracht der ingezetenen, af te leiden uit den hoofd, omslag. B. en W. stellen voor hiertoe over te gaan, zij schatten de opbrengst op f 5000 en mee nen de andere f5000 te kunnen vinden uit de mindere kosten der straatverlich- ting. De finantiëele commissie advrseert tot aanneming van het voorstel, maar vraagt zich in verbinding te stellen met de commissie voor werkverschaffing aan Bel gische vluchtelingen. De niet genoemde beslissingen over de verschillende voorstellen melden wij nader. v KERKNIEUWS KALENDER DER WEEK. Van 29 Juli tot 5 Aug. 1917. Zondag 29 Juli. Negende Zondag na Pinksteren V (bl. 891), Bi (bi. 895); ge dachtenis v. d. .H Martha V (bl. 1856 en 1121), D (bl. 1307 en 248) en v. d. II. 11. Felix enz. V (bl. 1857), D (bl. 1307), De gebeden na de stille H. Mis opl bl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wij water V (bl. 10), D (bl. 69); na de Hoogmis gebed voor de Koningin V (bl. 53), D (bl. 122). Vespers op hl. 898. Voor Goes: Negende Zondag na Pinksteren V (bl. 891), D (bl. 895; ge dachtenis v. h Octaaf v. d. H. Maria Magdalena 'V (bl. 1836), D (bl. 1298), v. d. H. Pantaleon V (bl. 1854 en 1017), D (bl. 1306 en 181) en v. d. H. H. Felix enz. V (bl. 1857), D '(bl. 1307). Maandag 30 Juli. H. H. Abdon en Sen ile,n V (bl. 1858), D (bl. 1308); 2de ge iled voor de Overledenen V (bl. 1323), D (bl. 1490); 3d© geked „A cunctis V (bl. 1291), D (bl. 103). Dinsdag 31 Juli .H 'Ignatius V (hl. 1861), D (bl. 1309). Woensdag 1 Aug. Sint-Petrus' Banden V (bl. 1864), D (bl. 1311 en 1259); gedachtenis v. d. H. Paulus V (bl. 1865), D (bl. 1079) en v. d. H. H. Machabeën V (bl. 1865), D (bl. 1311). Donderdag 2 Aug. H. Aiphonsus Maria de Liguori V (bl. 1868), (bl. 1314); gedachtenis v. d. .H Stephanus V (bl. 1874), D (bl. 1314 en 175). Vrijdag 3 Aug. Vinding van den H. Stephanus V (hl. 1876 en 130), D (bl. 1317 en 352); 2de gebed „A cunctis" V (bl. 1291), D (bl. 103); 3de gebed naar keuze. [Of welMis v. d. H. Hart van Jezus V (bl. 1688), D '(bl. 1006)]. Zaterdag 4 Aug. H. Dominicus V (bl. 1877), D (bl. J317). De gewone orde der H. Mis, die ied'e- ren dag terugkeert, begint op bl. V 11 D 71. De bladzijden met V geteekend ver-wijzen naar het „Volksmisboek" en de bladzijden met D geteekend naar het „Mis- en Vesperboek" van Desclée. Zondag 29 Juli. 9e Zondag na Pinkste ren, EpistelCor. 'X 6—13. Evangelie: Luc. XIX 41—47. kerfclfjst van 'a Heerenhoek. Zondag 29 Juli. Zondag. De H. Missen zijn te ö'/a, 8 c,n (31/2 uur. 's Middags te V-fa uur ca techismus en te 21/2 uur de Vespers met rozenhoedje voor den vrede. In de week dagelijks de gewone cate- chislmus. Eiken morgen te 5 uur wordt de R Commiunie uitgereikt. Woensdag feest van St. Petrus' banden. Donderdag, feest van den H. Aiphonsus. Vrijdag, de le der maand .Augustus. Te 8 uur gezongen H. Mis en 's avonds te 7 uur lof met, preek ter eere van liet H. Hart. Zaterdag van 's middags 12 uur en Zondag den geheelen dag kunnen allen, die waardig gebiecht en gecomniunieerd hebben, den aflaat van Porti,uncula ver dienen, zoo dikwijls zij; de kerk bezoe ken en bidden tot intentie van Z. If. den Paus,. Zaterdag, van 47 ,uur gelegenheid oin te biechten. Te 7 uur lof ter eere der II. Maagd met rozenhoedje en het gebed voor den vrede. De naamdag des Pausen. De Paus hoeft Woensdag ter gelegenheid van zijn naamdag het college van Kardinalen ontvangen, dat hem kwam complimen- teeren. ONDERWIJS He tLagerOnderwijisinZeeland. Heit aantal lagere scholen bleef in 1910 in Zeeland stationnair, namelijk 158 open bare en 97 bijzondere, waarvan in het district Middelburg respectievelijk 88 en 58 en in het district Goes respectieve lijk 70 en 39. De omvang van het onder wijs a,an de openbare scholen onderging alteen verandering te Hulst, waar de school mot ingang van 1 Januari '1917 7 lëerjaren telt en de vakken a,1 en p worden onderwezen. Examens Hoofdacte. BREDA. Geslaagd de heeren A. D. E. Lauret, onderwijzer te Oostburg, en Kleinepier, onderwijzer te Goes. "sGRAVENHAGE. Geslaagd de heer H. Been, Zierikzee. Geslaagd voor het machinistendiploma A, de heer C. P. Elisman, leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen, en de heer S. W. Simons! aldaar. Bij hel Woensdag gehouden toelatings examen tot den tweejarigen cursus aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen zijn

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2