Ingezonden Stukken. ONDERWIJS Rechtszaken. Afloop verkoopinflen, aanbestedingen enz. posterijen en Telegrafie. Correspondentie SPORT EN SPEL. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Belgisch gebied kwamen, leidt men hier uit al, dat het Duitsc-he vliegtuigen wa ren. SLUIS. Een Belg, die hier geruiinen tijd reeds verbleef en dnikke zaken deed met de Duitschers kwam Zondag op Bel gisch gebied, waar hij door drie mariniers- grenswachters werd vastgegrepen en on danks zijn krachtigen tegenstand naai Westkapelle (België) werd gevoerd. DEX HAAG. De Tweede Kamer nam zoncler discussie en hoofdelijke stemming het wetsontwerp aan tot het aangaan van eene leening op naam van Nederlandsch- Indië. DEN HAAG. Den sleepboofen, die wa ren. uitgezonden om de lichtschepen „Bog- gersbank" Noord en Zuid en „Terschel ling" op het eerste bevel binnen te ha len, is aangezegd vöorloopig terug te kee- ren. (Dit bericht doet vermoeden, dat do regeering er niet ten eenenmale aan wanhoopt, de onderhandelingen met En geland over het helioud van de vrije vaargeul lot een goed einde te bron-' gen. Red.) DEN HAAG. H. M. „Zeeland" is blijkens bij het departement van Marine ingeko men bericht te Bonaire aangekomen en zal de reis naar Curasao voortzetten. PETERSBURG. Vier ministers hébben hun ontslag genomen naar aanleiding van het. door de voorloopige regeering geno- luen besluit om een afzonderlijk algemeen secretariaat voor Oekraine in te stellen. Deze ministers zijn van oordeel, dat dooi dezen maatregel alle gezag der regeering in Oekraine komt te vervallen. (In verhand meL bovenstaande zij er ,aan herinnerd, dat onlangs de ministers Trefcssjenko en Tseretelli naar Kiëff zijn geweest om het vraagstuk der zelfstan digheid van Oekraine te hesludeeren. Red.)' PARIJS. (Officieel.) Ten noorden van Téton hervatte de vijand denaanval en slaagde er in rasten voet te krijgen in een deel der loopgraven die wij den 14en hadden veroverd. De hedenochtend ten westen van hoogte 304 door ons ondernomen operatie slaag de volkomen. Wij vielen 11a krachtige artillerievoorbereiding de vijandelijke li nies aan en heroverden ondanks den ver bitterden tegenstand de loopgraven, die de Duitschers den 29en Juni hadden be machtigd. Wij namen de stellingen over een front van 2500 Meter, zoowel de eerste als de tweede Duitsche linie lot een gezamenlijke diepte van 1 K.M. Alle tegenaanvallen werden afgeslagen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Tractementsregeling Burgemeesters en Secretarissen. Wat in Zeeland nog zeer onvoldoende geregejd is, dat ziijh de tractementen; van da Burgemeesters en Secretarissen. Ja, met 1 Januari 1916 is door het vorig College van Gedeputeerde Staten eene kléine verbetering in de belachelijke be looningen aangebracht, maar afdoende verbetering kwam er in geenen deelè. N11 da werkzaamheden zeker verdriedubbeld zijn en meer dan ooit de ambtenaren; op elk gebied onafhankelijk van het pu bliek moeten zijn, heb ik niet langer geaarzeld om langs dezen weg eens de aandacht hierop te vestigen. Is het geen droevig figuur, "dat in de gemeenten beneden de 1200 zielen, de in de regeling gestelde minimum jaar wedden van den Burgemeester en Secre taris in velé gevallen lager zijn dan het tractement van den veldwachter of eerst- beginnend onderwijzer? 1st jiet in de overige gemeenten niet schreeuwend, dat men veel' lager bezoldiging geniet, idan een hoofd der school Laat het tegen woordig College van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland nu eensi toonen! niet bij1 het vorige bestuur achter te staan; ja, laat het eens nagaan de fouten wélke de laatste regeling aankleven en zoodra mogelijk met een nieuw voorstel komen aandragend, ingaande met 1 Januari 1918, opdat het tegelijk met het opmaken der gemeentebegrooting kan worden 'behan deld. Van het Rijk komt er niets, de Minister van Binnenl. Zaken zegt, dat de Burgemeesters en Secretarissen gemeente ambtenaren zijn. Voor mijn geest zweeft een schema eener betere regeling. Kom, laat ik dat eens mededeelen voor verbetering is "tzeer zeker vatbaar, daar deze cijfers nog zteer laag zijn gesteld. De .grootste verhoogingen moeten van onder af beginnen, daar men toch met geen mindere jaarwedde dan f500 mag beginnen. M i nimum-Jaarwede! e le klasse £500. 2e f575. 3e f 650. 4e f 725. 5e f950. 6e f1175. 7e f1475. De verhoogingen voor dienstjaren ge lijk te doen 'zijn aan de regeling welke met 1 Januari 1916 in werking trad. Dat deze verhoogingen de gemeenten iets 'zullen, kosten, kan nu in gé-enen, deele bezwaar- opleveren, waar de hoof delijke omslag zooveel meer kan opbren gen door het volgen dér cijfers van de Rijksinkomstenbelasting, terwijl het Rijlk toch altijd 1/4 in de verhooging' der trac- tamenten van den "Burgemeester en Se cretaris bijdraagt. Het is mijn hoop dat het opgeworpen balletje aan het rollen zal gaan, en dat binnenkort uit Middelburg voor de be trokken ambtenaren verblijdend nieuws mag worden vernomen. Een burgemeester uit Zeeland. Eind-examen H. B. S. in Zeeland. Eerste groep. Geslaagd: W. C. Called fels; W. C. Ciroenings; A. W. de Graaf van Hogendorp; F. J. van de Boll; W. F. de Priester, va.11 Middelburg; J. J. Dominions; J. C. W. Polak van Goes; J. de Bruijne; Pa. de Bruijine; H. van Dommele van Zierikzee. Afgewezen 2. Nisse. Heden slaaglde voor de hoofdacte dhr. J. A. R. Bommetje, onderwijzer aan de o. 1. school alhier. Benoemd tot onderwijzer aan de rijks kweekschool voor onderwijzer; te Mid delburg de heer G. J. Stieber te Zutphen. (M. ct) Tot de eerste klasse der Hoogere Burgerschool te Vlissingen zijn toe gelaten 57 candidateneen candidaat werd afgewezen, terwijl aan een werd toegestaan herexamen te doen. (M. ct.) Geslaagd voor machinisten, voorloopig diploma, de heer J Dobbelaere, leerling der „De Ruijterscliool" te Vlissingen. Inwijding der Roomsch Katholieke Schooi te Sluiskil. Sluiskil'» Katholieke bevolking vierde Zondag feest, feest ter gelegenheid der pliebtige inwijding harer R.-K. school, waarnaar zij1 reeds zoo- lang, reeds zoo vele jaren had verlangd, waarnaar- zij (uitgezien had als naar een ouverwezenlijk baar ideaal. Sluiskil een R.-IC. schoolt Het scheen haar een illusie toe. Maar nu, Juli 1917, was die illusie bewaarheid geworden, was tot stand gekomen een R.-K. school, zoo als er in ons landje maar weinig ;te vinden zullen zijn, een school met ruime, luchtige lokalen, ingericht naar de mo dernste eischen der hygiëne, een school toegerust met de mooiste nieuwere metho des, een school1 die naar, getuigenis v. d. districtsschoolopziener van Middelburg, de meest practische, de mooiste School' isl van 't geheel 't Zeeu,wsch-Vlaamsche land. 't Spreekt dugi vanzelf, dat' o.p dezen heugelijken dag, Sluiskil's Katholieken uiting wilden geven aan hun dankbaarheid en daarom een feest hadden georgani seerd om hun hulde en dank ,te bren gen aan de stichters, aan de E. E. Pa ters Capueijnen, die reeds zoo l'ang on der hen werkzaam zijn, die geheel' hun Stroven, geheel' hun leven hebben opge offerd voor de geestelijke belangen der aan hun toevertrouwden en nu d„e kroon op hu,n werk gezet hebben door de stich ting dezer R. K. bijzondere School. In den vroegen morgen v. d. feestdag was alles reeds druk in de weer pm de plechtigheid zoo feestelijk mogelijk te doen zijn, maar helaas, 't weer wilde maar niet meewerken. Geheel den nacht had 't al geregend en nog al maar door kletsten de druppels met nijidigen tik op de. korrelige grint. Een goor-grauwe lucht hing over ons dorpje en scheen te voor spellen, dat de regen vooreerst nog niet zen ophouden. 't Feestcomité bleef optimistisch en wachtte gelaten (Jen tijd af om de ver siering te kunnen voortzetten. Eindelijk, na l'ang turen en zoekend kijken in de lucht, begon 't op te klaren en binnen een uurtje schitterde een heerlijk' zomer zonnetje aan een helderblauwen hemel koepel. Tegen 10 uur- was. alles in orde en had 't heele dorp een recht .feestelijk aan zien, vooral in 't kerkkwartier. Om 11 uur plechtige Hoogmis:, opgedragen dooi den Zeereerw. pater Gardiaan, geassis teerd door den Hoogeerw. pater Provin ciaal der Capueijnen. den Weleerw. Pater Vicarius en den Weleerw. Pater Adel- bertus, onder welke Mis het mannen- en jongenskoor onder leidingv. d. Eeriv. Pater Prosper, op zeer verdienstelijke wijtzle een meerstemmige 'Mis van Wil'tbergetn ten gehoore bracht, die door haar mooien klank en de correcte uitvoeringl een ijeer mooi effect had in ons!kerkje. Onder deze hoogmis hield de Zeereerw. Pater Gardiaan een gloedvolle preek, waarin' hij met krachtige redeneering uiteenzette het groote nut, ja de hooge noodzakelijkheid v. h. R. K. bijzonder onderwijs in ttpi- géimeen en bijzonder, in dez'e plaats! ""en; hij de aanwezigen opwelde het R. ji. onderwijs Zooveel' in hun vermogen1" was, lei steunen. Om half 3 werd d,oor den Zeereerw. lieer Pastoor van Terneuizen, een plechtig Lof opgedragen, waarna de kinderen in processie optrokken naar de school', die door Idét E. E. Paters.' en Zusters op zeer keiurige wijze was- versierd. Dé inwijding der school hadi plaats door den Hoogeerw. Pater Provinciaal'. Nadat da inzegening der school! van bui ten had plaats gehad, ging men naar binnen in de Patronaatstzaal der School, waar dé officieele „receptie zou plaatói hebben. - 1 Die vergadering werd vereerd door de hooge tegenwoordigheid v. d. Zeereerw. Heer Pastoor van Terneuzen" en de Al- gemeene Overste der E. E. Zusters v. d. Moerdijk. Van den districts-schoolopzie- ner, die ook uitgenoodigd was,, werd een telegrafisch bericht ontvangen, dat 'deze tot zijn spijt verhinderd was tegenwoor dig tel zijn. De vergadering werd ingeleid door een prachtige rede v. d. Hoogeerw. Pater Provinciaal, waarin deize in den breede uiteenzette, de hooge beteekenis v. h. groiotei feit, dat heden plaats 'had en waarin hij in hartelijke woorden zijii dank bracht a. dj. Zeereerw. Pater Gar diaan, jdie; vanaf zijn komst in Sluiskil af zijn talenten, al zijn krachten gewijd had aan ide stichting der school'. Ook dankte hij 'iden Zeereerw. heer Pastoor van Terneuzen voor zi'n tegenwoordigheid en z'n medewerking, die hij aan de tot standkoming ider school "heeft verleend. Verder bracht ook de H. F,ervv. P. z'n haii-telijken dank aan 't feestcomité, dat er op zoo uitstekende wijze zorg voor had gedragen, dat de plechtigheid oip de meest feestelijke wijze kon geschieden. Na deze rede werd door de schoolkinde ren een zeer mo-oie cantate uitgevoerd en zette de Zeereerw. heer Pajstoor van' Terneuzen in een schitterende improvi satie uiteen, het groote nut van een R. K. School voor Sluiskil zeil; en ook' "voor de omliggende parochiën. De Zeereerw. heer Pagtoor memoreerde de vele en groote werken, die de Paters in Sluiskil al hadlden tot sltand gebracht en bracht in 't bijzonder P. Gardiaan -zijn nederige hulde, z'n hartelijken dank. P. Gardiaan .dankte voor de hulde hem gebracht. Hierna hielden nog verschillende kin doren eenige zeer aardige toespraakjes to-t de Eerw. Paters en Zusters en wer den enkele heel mooie toepasselijke lield- jeis ten gehoore gebracht. Na 't eindigen v. d. officieele receptie werden alle kinderen ruimschoots ont haald op koeken, limonade, chocolade, enz. en hadden er verschillende volks spelen plaats, die 't publiek meermalen dejden uitschateren van lachen. Er was voor gezorgd, dat alle kinderen' een prijs hadden, zoodat allen zeer voldaan naar huis gingen. Het cofnité zal later met vreugde terugzien op 't welgeslaagde feest en we hopen van ganscher, harte, dat de It. K. School' van Sluiskil moge groeien en bloeien, dat E. Zusters en Dames- onderwijizeresaen met veel succes mogen werken aan de vorming der Sluiskilsche jeiuigd tot flinke leden vaar Kerk en Maat schappij. Arr.-Rechtbank fe Middelburg. Voor de rechtbank te Middelburg werd gisteren het eerst behandeld de zaak te gen A. C., afkomstig uit dén Haag, hier gedetacheerd, tegen wien wegens verduis tering van een rijwiel, dat hij te Vlis singen huurde en te Middelburg verkocht 6 weken gevangenisstraf gevorderd. De yerdediger, mr. Groot, vroeg het opleg gen van een voorwaardelijke straf. (Tegen de 64-jarige vrouw 'M. de V., uit Eede, die terugkeerde na te zijn uit gewezen, luidde de eisch 15 dagen en in vrijheid stelling en het direct gewe zen vonnis 14 dagen. Tegen A. F. en A. V., uit Beveren, die ook terugkeerden na uitwij-zing, luid de de eisch 13 ctagen, het vonnis '10 dagen met in vrijheid stelling. Tegen C. de V. uit Rotterdam, die te Ilansweerd trachtte zeep uit 'te voereq werd 6 weken gevangenisstraf gevorderd. Teigen den schipper B. B. uit Dordrecht, die te Hansweerd 4rachtte 240' 'kwatta reepen uit te voeren, luidde de eisch drie maanden, terwijl mr. Adriaanse yerzocht beklaagde voorwaardelijk te veroordeelen. Tegen L. C. S., die verleden week te Middelburg zich aan landlooperij! schuldig maakte, luidde de eisch 3 dagen hechr tenis en '3 'jaar .opzending, zulks over- eenkomstigd beklaagde's wensch, 'terwijl do rechtbank direct vonnis wees over eenkomstig den eisch. Tegen L. J., A. J., en A. H. uit 'St. Jansteen, die bij de ruzie over het snoei en van een heg met steenen en knuppels gooiden en daarbij een buurvrouw ernstig verwondden, hetgeen nog te zien was, werd voor de eerste vrijspraak en voor de beide anderen f 10 of 10 dagen ge vorderd, ondanks bekl. ontkenden. Tegen E. de P. uit Philippine, werd wegens beleediging van vr. Tincent f 10 boete of 10 dagen gevorderd. Tegen J. F. v. I., uit Graauw, die huis vredebreuk pleegde bij! zij'n schoonzuster en zich verzette tegen den rijksveldwach ter, die hem verwijderde, luidde de eisch 14 dagen gevangenisstraf. Ontslag van rechtsvervolging werd ge vraagd voor A. d'II, uit Sas van Gent, die M. Steenbeker zou hebben beloedigd. Bij verstek werd 1 maand „gevangenis straf gevraagd voor I. J. S. uit Axel, die te Terneuzen een rijwiel uit een café weg nam. De eisch luidde f 15 o-f 15 dagen tegen A. S. uit Eede, die een ander met een klomp bewusteloos zou hebben geslagen, ondanks hij dit ontkende. Telgen E. B. H. uit 'Sluis, die zich ook pian mishandeling schuldig maakte, luidde de eisch f 15 of 15 dagen. Tegen T. v. H., uit Eede, jdie met een stoel een lapder bewerkte f 10 of 10 dagen, terwijl de mishandelde een civiele vor dering van f 4 instelden. Tegen I. T., uit Oostburg werd we gens diefstal f 10 of 10 dagen gevorderd en een zelfde straf tegen J. L. B. uit 'Axel, die niet voldeed aan een bevel om van zijn rijwiel af te stappens. Breskens. Het huis met schuur en wei land ten verzoeke van E. en A. de Pauwe, ten overstaan van notaris Zijlstra geveild; is ingesteld op f1700. De herveiling zal plaats hebben Za terdag 21 Juli a.s. Vlissingen. Aan den lieer I^Boone, as sistent ten postkantore alhier, is op ver zoek met ingang van 1 October e.k. eer vol' ontslag verleend, Bijl het vorige week te Middelburg ge houden examen voor telefoniste ziijii o.a. geslaagd de dames P. D. Kloosterman, J. Visser en J. Rottier, allen te Goes. Men heeft onsi nog stukken opgezonden ten- plaatsing overde kwestie Olympia K. D. O. We hebben ze, getrouw aan on.s medegedeeld voornemen, om verdere polemiek in ons blad te staken, terzijde gelegd. Ze kwamen allen zoowat hierop neer, dat de heer De J. wql' heeft veel beweerd, maar niets heeft bewezen en openden verder geen nieuwe gezichtspun ten. Doch wij „achten thans genoeg over deize kwestie geredekaveld „en zetten er dus een punt achter. Redactie. Voetbal. „K. D. 0." „H. B. S. Bond." 0-1. Maandagavond speelde de „H. B. S. Bond" een vriendschappelijken wedstrijd tegen „K. D. O." op het terrein van eerstgenoemde club aan den Polderschen weg. „K. D. O." had twee invallers, terwijl „H. B. S." volledig was. Nadat „K. D. O." den toss heeft ge wonnen, wordt omstreeks acht uur afge trapt onder leiding van Sergeant J. F. v. Riet. Wanneer de beide clubs het terrein hebben verkend, blijkt reeds direct dat zij tegen elkaar opwegen, hetgeen den geheelen wedstrijd door het geval was. De rust treedt in met blanco stand (0-0). Na de rust doet „H. B. S verscheidene aanvallen, die echter allen afstuiten op het eminente spel van den rechtsachter. Enkele minuten voor 't einde is het de rechtsbuiten van „H. B. S." die door een fout van den linksachter, die overi gens goed spel liet zien, zijn club de leiding bezorgt. (1-0) Het was een zeer spannende wedstrijd, ook zou hij mooi geweest zijn, als er minder forsch ge speeld was. Het denkbeeld door 't pu bliek geuit om nog eens voor zoo'n stedelijke ontmoeting een ziekenwagen plus een paar roode Kruissoldaten te bestellen, zou dan nog zoo gek niet zijn. Van 17 en 18 Juni. MIDDELBURG. Gehuwd: A. van Vlier, ,23 j. en W. C. Net, jd. 20 j. Bevallen: Z. Boon, geb. Sturm, d.J. W. Peterse, geb. van Cappellen ,d. Overleden: E. Boone, 14 j., d. GOES. Geboren: 17, Anthonie Fran- eiscus, z. v. Pieter van Hese en Maria Bruël; 15, Gerrit Christiaan, z. v. Ger rit Christiaan Dun en Maria Quispel. Levenloos aangegeven: Een kind van het mannelijk geslacht van Bastiaan Nieu- wenhuijze en Elisabeth Zwartepoorte. Van 1417 Juli. VLISSINGEN. Bevallen: W|. Jens, geb. Visser, 7,.; A. J. C. van den Heuvel, geb. Baden, d.; P. 'A. Slegtenhorst, geb. van Doorn, d.; G. Blok, geb. Wendels, d.; 'A. J. Versluijs, geb. Meeusen, z.; E. de Smit, geb. Mondeel, d.W'. J.Lom- mers, geb. Zuidema, z Overleden: J. Kruidenier, m. v. M. C. Buijs, -47 j.; A. R. Luijens, man van M. L. Burke, 77 jaar. Hulst, 16 Juli 1917. Per 100 KG. Tarwe f—a frogge f—a fwintergerst f—al zomergerst fa f ha ver f af erwten f a f paardenboonen f a f—duivenboonen fa f witteboonen f—a f bruineboonen f a f Lijnzaad f 50.— a f 52. aardappels f6.— a f7. Koolzaad per zak van 106 L. f— Aangevoerd 18 stuks rundvee, verkocht 15, Varkens 26, verkocht 20. Boter per kilo f 1,80 a f 0. Eieren per 26 stuks f2. Op de eierveiling der V.P.N. waren aan gevoerd ruim 7000 eieren. Pr(js f9.20 per 104 stuks. (Zelandia.) Kruidingen. 16 Juli. Bij de heden ge houden veiling der veilingsver. Kruinin- gen—Ierseke en Omgeving deden: zwarte bessen voor het binnenland f24, voor het buitenland f30; roode bessen voor het binnen- en buitenland f25, alles per 100 K.G. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 16 Juli 1917. Groote Veiling. Zwarte bessen voor de fabriek f30.50, idem voor het 'buitenland f30, Roode bessen voor het buitenland f 15, idetm voor de fabriek f 25.30f 26.10, idem voor het buitenland f25, Zwarte kersen B. kwaliteit, yoor het buitenland f24, idem 0. kwaliteit, voor het buitenland f 18, al les per 100 K.G. 'Kleine Veiling. Suikerkrieken f20-f27, Zwarte Balan ce f 1720, Morellen f 14£16, Vleesch- kersen f 13f 14, Kruisbessen f9.10, Frambozen f21, alles per 100 K.G. Middelburg, 16 Juli. Op de hedenavond gehouden veiling in de veilings-vereen. „Walcheren" wer den de volgende prijzen betaald: Aardapeplen 7*/2Ws ct., poters 56 Ct., roode bessen 2227 ct., witte bes sen 2024 ct., kruisbessen 1923 ct., morellen 3943 ct., frambozen 5064 ct., tomaten 1433 ct., suikerboonen 14 32 ct., peulen 33 ct., doperwten 17— 21 ct., tuinboonen 810 ct., alles .per K.G:, komkommers 59^2 ct., sla V2 9 ct., bloemkool 618 ct., roode kool 11 ct., andijvie 15 ct., alles per stuk, spinazie 1852 ct., postelein 2548 ct., beiden per mandje, peen 2Va6 ct., Kro^ ten 25 ct., rhabarber 2(4 ct., rapen 37241/2 ct., selderij 23 ct., pieterselie 12 ct., uien 511 ct., aliea per bos. Groote! Veiling. Zwarte bessen 30 ct. voor het buiten land, roode bessen voor het buitenland 25 ct., voor het binnenland 18 ct., snij- boonen resj>. 38 en 18 ct., wasboonen 24 en '10 ct., alles per K.G. Augurken; 45, 30, 22, 17 en 11 ct. (Z.) Veilingsvereeniging „Zuid-Béveland". -Goes, 17 Juli 1917. Groote Veiling. Geveilde boomgaarden brachten op f1120. Zwarte bessen voor 't buitenland f30, roode bessen voor 't binnenland f 15, roo de bessen voor de fabriek f 25f 25.60, t-oode bessen voor 't buitenland f 25, fram bozen voor de fabriek f 40, frambozen voor 't buitenland f40, meiknollen voor de fabriek f7.10, raapstelen f2.40. Kleine 'Veiling. Zwarte Balance f 9f 13, Suikerkrie ken f 15f 23, Vleeschkersen f 10f 13, roo-de bessen f9f 14, witte bessen f 10— £14, kruisbessen f4.20, frambozen f26, aardappels 6.80f 7.20, Madeleinen f 22, afval appels f 9f 16, augurkjes 2630 ct. per 100 stuks, Yell ow Trans parente f 28, jamböonen f 7, snijboonen f 10, Oran- jepruimen f 14f 22, peren f25. Goes, 17 Juli 1917. Van granen geen noteering. Opgaaf van de marktzettere der gemeente Eieren per 100 stuks t 8.80 a f 0.—, Mid- denpr(js per 26 stuks f2.2Q. Aan particu lieren f0. Boter per kilo f 0.— a f 0.— Middenpr(1s per halve kilo 11.05 Particulieren f 110. Eendeieren ct. Ganzeneieren ct. Poeleieren ct. Afwijkende boter f0. Aanvoer boter 45 pond. Aanvoer eieren 80 stuks. Aanvoer Eendeneieren 28 stuks. Aanvoer Kalkoeneieren 12 stuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer eieren. 9100 Pr(1s f 8 80 a fO.— per 100 atuks. Vlissingen, 17 Juli 1917. Boter f 1,12s a f 0.per-V2 K.G, Eieren f9.a f8.50 per 104 stuks. (Z.). Vlissingen, 17 Juli 1917. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijizön besteed.: Kropsla 20 a 39 ct., andijvie 18 A 37 ets-, zuring 17 ct., posteleijn 51 ct. alles per mand. 'Kervel 54 a 36 ct. per kleine mand. Frambozen 18 A 21rct. per kléin rond mandje. Selderie 2i/3 AA 3 ct., 'peen 5.V2 A 61/2 ct., kroten 4 A 5 ct., ramenas 31/2 A 472 ct., uien„ 9V2 A 11 'ct., alles per bos. Kqmkommors IOV2 A HV2 per Stuk. Princesseboonen 25 A 40 ct., suikerboonen IO1/2 A 16 ct., snijboo- nen 26 "A 26V2 ct., 'tuinboonen 5 A öVa ct., doperwten 9Va A IOV2 ct., Kruisbessen I6V2 A 22l/2 ct., aalbessen 221/2 A 28Va ct., tomaten 44V2 A 70 ct., morellen 30 et.', zwarte bessen 31 A 321/2 ct., aard appelen 8 A 91/2 ct., poters 6V2 A 7 ct., alleS per K.G. Woensdag 18 Juli veiling .van augurken. Heden, 17 Juli, veiling van aardappelen. Oostburg, 18 Juli 1917. Ter graanmarkt van heden wegens regee. ringsmaatregelen geen aanvoer en geen noteering. Rotterdam, 17 Juli 1917. Veemarkt. Aangevoerd 92 paarden, 4 veulens, 750 magere runderen, 652 vette run deren, 480 vette en graskalveren, 223 nuch tere kalveren, schapen of lamm, varkens, 102 biggen, 1 bok of geit. De pr(jzen warenvette koeien le kw. 132 a 138 ct., 2e kw. 126 a 120 ct., 3e kw. 110 a 100 ct., ossen le kw. 130 a 136 c., 2e kw. 124 A 118 c., 3e kw 105 a 95 ct., stieren le kw. 106 a 110 ct., 2e kw 102 a 96,3e kw 90 a 84 ct., kalveren le kw. f 1.50 A f 1.60,2e kw. f 1.35 a

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3