1 |t If r BINNENLAND. UIT ZEELAND. I Gemengd Nieuws. Laatste Berichten i- deel der Duits'che fractie, en eenige le den van andere fracties is tot overeen stemming gekomen over het volgende program, dat aan den rijksdag tot een besluit zal voorgelegd worden. ,,0p heit ©ogenblik, dat het vierdei oor logsjaar zal beginnen, verklaart de rijks dag Evenals op 4 Augustus 1914, geldt thans ook nog voor heit Duitsche volk heit gezegde: Wij worden, niet door ver overingszucht gedreven. Het Duitsche volk heetf de wapens opgenomen om zijn vrij1- heid, zijn zelfstandigheid, zijm bestaair en de onschendbaarheid van zijn territori aal gebied te verdedigen. De rijksdag streeft naar een vrede door overeenkomst en een duurzame verzoe ning der volkeren. Met zulk een vrede zijn gedwongen, annexaties en politieke, economische of financieele overweldigingen onvereenig- baar. Ook wijst dei rijksdag alle plannen af, die len doel zouden hebben een econo mische: afsluiting en een vijandelijke hou ding tusschen de volken onderling na den oorlog. Hij verlangt het terrein voor een vriendschappelijke samenleving der volkeren voor te bereiden. Zoolang echter de vijandelijke regee- ringen een dergelijfcen vrede afwijzen, en Diuitschl'and zoowel ais zijn bondgenooten bedreigen met veroveringstheorieën en met geweld, is het Duitsche volk als één man besloten vol te houden ter verde diging van zijn recht en dat zijner bond genooten, liet recht n.l. op1 leven en op ontwikkeling. Het Duitsche volk weet, dat het als 'aaneengesloten geheel onoverwin nelijk isi De rijksdag .weet, dat hij hierin' geheel overeenstemt met de mannen, die in hekl- haftigen strijd liet vaderland verdedigen. De onvergankelijke dank van het geheele volk is' hun verzekerd. Eerste Kamer. Er is Dinsdag uitvoerig van gedachten gewisseld over de kwestie of de van de vorige Tweede Kamer bij de Eerste Kamer ingekomen wetsontwerpen en wets voorstellen zonder meer naar de afdeelin- gen kunnen worden verzonden zoo luidde het voorstel van den voorzitter, baron Van Voorst tot Voorst dan wel of die voorstellen opnieuw door den Raad van State hij de nieuwe Tweede Kamer behooren te worden ingediend en daar eerst weer behandeld. Ue Kamer besliste ten slotte in laatst genoemden zin door het voorstel van den voorzitter te verwerpen bij gemengde stemming met '21 tegen 18 stemmen. Te gen stemde o. a. de Eerste Kamerleden voor Zeeland: Fokker en Lucasse. Schip gestrand. Nader meldt men uit Vlieland: De twee-master, die, naar geméld, giste ren gestrand is, is met eigen kracht vlot gekomen om de Oost vertrokken. Het gestrande schip was het stoom schip Ariadne". Nederlander ter dood veroordeld. In de maand April is de sleep bootkapitein H. van de sleepboot Cor te Dordrecht, te Gent door de Duitsche ovefheid gevangen genomen onder ver denking van het overbrengen van brie ven,. Langen tijd is niets omtrent hem vernomen en thans is bericht ontvan gen, dal hij dooi' den krijgsraad te Gent veroordeeld is tot 3 jaar gevangenisstraf en tot de doodstraf. Er worden nu stappen gedaan om gra- lie voor hem te krijgen. (N. R. Crt.) Schending oer neutraliteit. Over de schending onzer neutraliteit door de Engelsche torpedojagers, die Maandagmorgen ons kunstgebied bij Ber gen met granaten bestrooiden, schrijft „De Maasbode" onder mee*: Als er geen eerbied geloond wordt voor de meest onbetwistbare rechten der neu tralen, als de onschendbaarheid van het neutrale territoir niet angstvallig wordt ontzien, dan hapert er veel' in de opvat tingen van de opereerende strijdkrachten, die zich incorrect gedragen. Moge blijken, dat het gebrek aan zelf- heheersching, hetwelk door eenige tor pedobooten is getoond, door de Engel- slche vioolleiders wordt afgekeurd. Er mag wel llink en duidelijk gesproken wor den 'dooi' de Engelsche Regeering na mens de Engelsche admiraliteit, wil d'e hier gewekte onrust en verontwaardiging gekalmeerd worden. Is dal geschied dan kunnen wij weer hopen, dat Engeland ook hel groote on recht zal herstellen, dat het pleegde door afsluiting van de door de Duitsche® open gelaten vaargeul. Wij zouden meenen, 'dat het weer meer dan tijd wordt, dat Engeland zich te binnen hrenge, welke schoone rol het ate beschermer van de kleine naties in heit begin van den werelidkrijjg aangenos .men heeft. Een slachting onder onzen veestapel. Hel Tweede Kamerlid, de heer Teenstra, heeft naar aanleiding van persberichten, dat het voornemen zon bestaan om een groot deel van den veestapel of te slach ten in verband met schaarschte aan vee voeder, tot den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel eenige vragen ge richt, n.l. óf deze geruchten inderdaad juist zijn, en zoo ja: welke maatregelen er zullen worden genomen. Een verklaring van onzen gezant te Washington. De Londensche correspondent van de „N. R. Ct." seint: De „Times" verneemt d.d. 13 dezer uit New-York, dat de Nederlandsche ge zant te Washington aan een verslaggever van de ,,N.ew York Sune" heeft gezegd, dat Nederland aan de Entente schepen ten gebruike zou kunnen beschikbaar stel len in ruil voor een begunstigde behan deling van 3e zijde van 'Amerika inzake voedingsmiddelen. Het Zeegevecht bij Bergen. (Jit Schoorl schrijft men het volgende d.d. 16 dezer aan de Maasbode Hedenmorgen omstreeks half zeven werden we onaangenaam gewekt door een ontzettend salvo van ongeveer 23 a 27 Engelsche torpedojagers, waarvan de meesten behoorden tot de S. klasse, die in een wijden boog getrokken van Bergen aan Zee tot aan Petten een zestal Duitsche vrachtschepen, die in Holl. territoriale wateren voeren omsin gelden. Naar ik van een der geredden vernam, dacht men eerst met Duitsche schepen te doen te hebben Spoedig bleek het tegendeel, toen een salvo door 2 torpedo jagers in de richting van onze kust werd afgevuurd. Spoedig waren wij achter de duinen gekropen, hetgeen raadzaam was, daar aanhoudend granaten voor en achter ons in het zand sloegen. Een granaat sloeg in de Sparrenlaan nabij Bergen binnen in den grond, terwijl een andere granaat te Warmenhuizen in een veld sloeg van den heer P. Seven- huizen. Wij zagen duidelijk de treffers in de vraclitbooten vallen, en spoedig stond dan ook de „Lavini" in brand en liep op het strand tusschen Bergen aan Zee en Kamperduin. De „Renate Leonhardt", die achteraan voer, kreeg spoedig ver scheidene treffers en nam de vlucht naar het strand. Ce eerste sloep met opvarenden kwam behouden aan wal. Daaronder bevonden zicli 2 vrouwen, n 1. de kokkin en de stewardes, naar ik vernam. Bij het uit zetten der tweede boot kwam een granaat juist bij het strijken der sloep in de boot terecht en vernagelde deze totaal,wrak hout hiervan spoelde op het strand aan. Bij dezen treffer werd den scheepsjon gen een arm afgerukt. De scheepsjongen wordt vermist. Den afgerukten arm van hem vond men aan boord. De twee per sonen die gedood werden zijn, naar ik vernam, waarschijnlijk de stoker en de machinist. De overige vier schepen waren tot aan Petten opgestoomd. Twee hiervan waren aan den grond geraakt, zij werden door de Engelsche torpedo-jagers vlot gebracht en op sleeptouw medegenomen. Het was goed zeven uur toen twee Hollandsche oorlogschepen verschenen. Het gevecht was toen afgeloopen. Menig Noord-Hollan- der heeft een benauwd half uur gehad. Hollandsche menschenlevens zijn niet te betreuren. Te Bergen zijn twee kalveren en te Schoorl een koe gedood. De „Renate Leonhardt" had 2 loodsen medegenomen, van wie er een te Hoek van Holland van boord was gegaan. De andere aan boord gebleven loods is gered. Terwijl hij een telegram aan zijne vrouw te Rotterdam verzond ontsnapte hem de verzuchting „dat doe ik nooit meer, laat ze dan maar varen zonder mij". Hr Ms. „Kortenaer" is ook ter plaatse verschenen. De „Renate Leonhardt" van Hamburg zal men trachten vlot te maken. Naar ik van een der opvarenden ver nam waren alle schepen (10) bestemd voor Denemarken en geladen met cokes. Nader meldt men Het s.s. „Lavinia" is Maandagmiddag vlotgebraeht, en wordt vermoedelijk naar Rotterdam gesleept. Nog meldt men dat de Duitsche sche pen, toen zij Maandagmorgen werden aangevallen niet verder dan l'/s mijl van de kust verwijderd waren. Elli schip had een Hollandsclien loods die tot Borkum zou meegaan. Uit den Haag wordt gemeld dat een nader onderzoek wordt ingesteld in ver band met de bewering dat de aanval der Engelsche schepen binnen de terri toriale wateren plaats had. Inmiddels wordt gemeld uit DEN (HELDER. Door de sleepboot „Noordvaardar" zijn hier aangebracjit 15 .opvarenden, waaronder de stewarders en dei kokkin vaji de „Hans Blumenberg." Het schip behoorde tot 'liet Duitsch con- vooi, dat bij Petten door de Engelschen werd aangevallen en is, volgens sommi gen der geredden gezonken, volgens an deren aan den grond gezet. En uit IJMUIDEN. Het Duitsche stoomschip „Lavinia" uit Hamburg, dat gisterenmor gen door een Engelschen torpedojager be schoten is en daarna bij Bergen strand de, werd gisteravond door den stoom trawler „Holland VI" en de sleepboot „Vischploeg" te IJmuiden binnengebracht. Het schip was zwaar beschadigd en de lading cokes in het achterruim brandde nog. Vogens rapporten moet bet stoom- sbhip Marie Horn" door de Engelsche strijdkrachten zijn opgebracht. Reuter seint ons uit Londen d.d. gisteren De Engelsche admiraliteit meldt: Eenige onze lichte patrouilles, die in de Noord zee kruisten, ontmoetten gistermorgen een aantal Duitsche schepen, seinden deze te stoppen en te verlaten. Er werden schoten voor de boeg gelost. Dit bevel werd niet in acht genomen, en de sche pen koersten naar de Nederlandsche kust. Twee ervan bereikten de kust, nadat ze ernstig door ons vuur beschadigd waren. De overige werden opgevangen en buitge maakt. Onze torpedojagers, die prijsbemannin- Igen aan boord der schepen plaatsten, na men ze op eigen stoom mede. Twee dezer schepen waren door de bemanning verlaten. De bemanning van twee andere zijn gevangen genomen. Vier schepen liggen nu in Engelsche havens, n.l. de „Pellworm", de „Brietsig', de „Marie Horn" en de „Heinz Blum- berg". („Maasbode') De N. R. Ct. verneemt uit IJmuiden, dat aan boord van het bij Bergen ge strande Duitsche stoomschip „Rheneta Leonhardt" 4 personen werden gedood en 5 gewond. Goes. Ingekomen: L. Abrahanree, letterzetter uit Temeuzen, v. d. Spiegel 'straat 229; P. G. M. van Esch, kantoor bedi ebde, 's|-G ravenhageW ij-ngaa rd six. 199; M. G. van de,r wlele, letterzetter, Temeuzen, Voorstad 101; J. P, W. Geill, arts, Amsterdam, Lange Kerks!)'. 41S. J. H. P'. F'. Siebert, huisknecht, 's-Gra venhaige. Beestenmarkt 219. Vertrokken: I Chr. Zandee, Groentencontroleur naar Rotterdam, II. ten Bami, zonder beroep, Zwolle, A. Vinke, koopman, Heer (L.) (M. Ct.) Toen Dinsdagavond eenige kleine jongens ,.aan den kant van de Ooslvest aan het spelen waren, had een het onge luk te water te vallen. Door den 'heer v. R. die juist per fiets passeerde, werd de jongen behouden op liet droge ge bracht. Bij het aflaten van vaten in den kelder van het hotel „Zoutkeet" brak gisteren een louw, waardoor een der va ten den hötelknecht G. op het hoofd vied. De man werd daardoor ernstig ge wond en moest zich onder behandeling stellen van dr. ('oenen, die de kwetsuren verbond. Middelburg. In hel derde district wer den gisteren voor de herstemming van één lid van den gemeenteraad uitgebracht 809 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren jhr. I'. J. Boogaert (aftr. vrij- 3ib gesteund door de anti-revolutionairen) 362 en W. P. Oornelisse (S. D. A. P.) 447 stemmen, zoodat de heer Co-melisse is gekozen. Er hebben thans twee sociaal democraten zitting in den raad. Gisterenavond te ruim elf uur ontdekte de groentenhandelaar J. Flipse, wonende op den hoek van de Schuif- felstraat en de Singel straat, dat in de voorkamer op de eerste verdie ping van zijn woning brand woedde, en dat de vlammen met gro-ote kracht oml zich heen sloegen, het gevolg was dan ook, dat het vuur zich ontzettend gauw uitbreidde. De ramen op dei kamer, waar de brand uitbrak, stonden open' en daar door sloegen de vlammen spoedig 't raam uit e,n werden ook voorbijgangers! en bu ren op den brand opmerkzaam gemaakt, zoodal even later het brandsignaal door da sltad klonk en van alle kant hulp kwam opdagen. Intusschen had de heer Flipse alles gedaan om zijne vrouw en vier kinderen te redden en ook zijn .me debewoonster en haar twee kinderen. Ge lukkig is, hoewel allen te slapen lagen en ook de heer 'F. zelf reeds was uitge kleed, geen menschenleven te betreuren bij dezen, voor Middelburg zeldzaam he- vigen brand. Dat het rédden der kinde ren niet zoo makkelijk was, bleek wel toen de heer i'. verplicht waseen tier kleinen, met wien hij' (op het dak was gevlucht, van uit de goot, waar het door de hitte niet meer te honden was, naar beneden le gooien op een 'door buren opgehouden bed. De heer F. zelf wist toen over daken weg te komen. Van h«t perceel zelf is: niets meer overgeble ven, het vrij groote pand was in ruim een u,ur lijd geheel een prooi der vlam men en het kostte aan brandweer en mi litair-én heel wat kracht om de belen- dejnde perceel'en te sparen; wel bekwa- meln deze waterschade en ook kleine brandschade, maar de meermalen door omstanders uitgesproken vrees, dat zeker heit belendende huis aan de zijde der Schuiffetetraat zou worden aangetast, is gelukkig niet bewaarheid geworden. Het scheen aanvankelijk of de waterleiding minder water gaf, althans met minder kracht, dan wijl anders hij' branden waar namen, miaar later werd liet beter. Op het terrein van den brand waren verschillende autoriteiten, maar niet bij zonder veel publiek aanwezig. De oor zaak van den brand isl tot nu toe on bekend, in de kamer waar de brand uitbrak, wa,si 'geen licht, maar wei ston den, zooals' reeds gezegd de ramen open. Het huis' was verzekerd evenals de in boedel, maar alles laag. Te ongeveer half een kon ;de brandweer ten deele inrukken. Men melcll ons nog nader: Te elf uur ging de vrouw van den be woner steeds naar boven, omdat op da.t oogenblik de lantaarn aan de overzijde der straat wordt uitgedraaid en zij dan een kaars op de slaapkamer der kinderen aansteekt. Ook nu had zij dat gedaan, in hoever dit in verband staat met den brand is niet uit te maken, maar even later hoorde men een klap en stonden gordijnen en behang reeds in lichten laaie Onder de eersten die op het terrein van ""den brand kwamen bevonden zich -een tweetal in de buurt wonende rijks veldwachters en drie hunner collega's, die hier met een politievaartuig liggen. Zij namen de eerste maatregelen en wor den spoedig daarin bijgestaan door den inspecteur van politie, den heer Van deit Dolder, die met den eigenaar nog een portefeuille met geld uit het perceel redde en geholpen door anderen ook nog enkele zakken aardappelen. 'Toen werd het echter te gevaarlijk en gelastte de inspecteur niemand meer toe te laten. Heden trekt natuurlijk de ruïne veel be kijks. Maandag 16 Juli was! het 25 jaar geleden dat mr. W. Polman Crus'e- m a n benoemd werd tot griffierl /der Sta ten van Zeeland. Op uitdrukkelijk verlangen van den; ju bilaris "is die dag onopgemerkt voorbiji gegaan. Vlissingen. De gisteren gehouden her stemming voor leden van den gemeente raad had den volgenden uitslag: District I: Aantal kiezers 1179. Uitge bracht 812 stemmen, waarvan 5 van on waarde. Uitgebracht werden op de hee ren: M. Laernoes (aftr., gesteld door de vrij-liberalen.) 287 st„ G. F. Lindeijer (S. D. A. P., aftr. in III) 124 si, J. G. van Niftrik (vrij-z,.-dem.) 305 si, P. A. Praag (S. D. A. P.) 193 si, G. van de Putte (anti-rev., aftr.) 394 si, A. Staver- man (vrijz.-dem., aftr.) 331 st. Gekozen zijn dus de heeren Van de Putte, Van Niftrik en. Staverman. (Bij de stemming op 6 Juli waren uitgebracht op de hee ren Laernoes 247, Lindeijer 166, Van Nif trik 273, Praag 10.5, Van de Putte 366 en Staverman 292 van de 763 geldige stemmen.) District II: Aantal kiezers 1234. Uitge bracht 822 stemmen, waarvan 10 van onwaarde. Uitgebracht werden op de hee ren: W. L. Huson (chr.-hist., aftr.) 440 st., T. Manse (r.-kath,, aftr.) 413 st., J. de Meij (S. 'D. A. P., aftr., reeds geko zen in III) 407 St., J. G. van Niftrik (vrijz.-dem.) 348 st. Gekozen zijn dus de heeren Huson en Manse. (Bij de stemming verkregen de heeren Huson 398, Manse 355, Van Niftrik 265 en De Meij 317 van de 812 geldige stemmen.) District III: Aantal kiezers 1115. Uit gebracht 6'37 stemmen, waarvan 18 van onwaarde. Uitgebracht werden op de hee ren: G. F. Lindeijer (S. D. A. P., aftr.) 356 st., A. Staverman (vrijz.-dem., aftr. in I) 263 st. Gekozen werd dus de lieer Lindeijer. (Bij de stemming werden uit gebracht 719 geldige stemmen en verkre gen de heeren Laernoes 286, Lindeijer 312, De Meij 372 en Staverman 305 st.) lerseke. Zaterdag was hier herstemming .voor twee tusschentifdsche raadsvacatu- ren. Van de 725 kiezel-afbrachten 521 hun stem uit. De heer Ij. J. PoJeij "kreeg 284, de heer J. Kramer 259, de heer J. A. van Sprundel' 191 en de heer P. de Koeier 154 stemmen, zoodat de hee ren P'oleij en Kramer gekozen zijn. 's Heer Arendskerke. Bij de op Maan dag j.l. plaats gehad hebbende verkie zing van een lid van den Gemeenteraad (vacature dhr. A. Zandee) zijn candidaat gesteld de heeren A. Kakebeeke en J. Zandee Az. Stemming '26 Juli a.s. (Z.) Wemeldinge. De alphabetische aanbeve ling voor gasmeester alhier beslaat uit de heeren: 1. J. H. Lindsehoten te Bodegra ven; 2. J. VVitbol, Vlaardingen; 3. J. Nagelgast, Schiedam; 4. A. Verijzer, Goes. Groede. Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot gezworene van het waterschap „Groe de en Baanst" dhr. J. de Vlieger. Tot gezworene van het waterschap „Groot en kltein Baarzande" dhr. J. I. Risseeuw van Groede. Oostburg. Dinsdagavond kon men van hieruit duidelijk drie vliegtuigen waarne men, in Zuid-westelijke richting koer sende. - Bij gebrek aan steenkolen, trachten de bewoners alhier op een andere wijze aan brandstoffen te geraken. Zoo worden hier verscheidene boonien omgehakt, en klein gezaagd tegen den aanstaanden winter. i De militaire koinjmiezen alhier, be keurden een militair wegens: het vervoe ren van 72 stukken toiletzeep en een hoieveelheid kwatta. De zeep wasf op ge heimzinnige manier onder zijne kleeren verborgen. Door den hoofdkommies van hier en den diens.tgeleid.er van St. Kruis werd een berucht Belgisch smokkelaar bekeurd, wegensl poging tot uitvoer ya,n 126 stuk ken zeep en een hoeveelheid kaarsen. De persoon zal Donderdag' aan de ju stitie overgeleverd worden. Sas van Gent. Zondagavond vertoonde zich een tweedekker vlak bij de Neder landsche grens en bleef daar geruimen tijd zweven; waarschijnlijk was het een Duitsch vliegtuig, want er werd niet op geschoten. Des nachts te kwart over twaalf ging over Nederlandsch grondgebied een vliegtuig; naar het geluid te oordeelen vrij laag. Er volgde een geweldige slag van een neervallende bom 'en de vlieger verwijderde zich in de richting van Ant werpen, waarna alles stil werd. Tegelij kertijd zagen wij in de richting van Zee- brugge bommen vallen en ontploffen; de zoeklichten waren onophoudelijk in de weer en er werd een reeks lichtkogels afgeschoten. Even daarna hoorden wij den eersten vlieger weder terugkomen. Deze bewoog zich in de richting van Temeu zen en heeft zich meer dan twintig mi nuten hoven Nederland bewogen. Tot zoo ver eigen waarneming. Maandagmorgen vernam ik van de grensbewoners dat een bom in het kanaal Terneuzen was neer gekomen en een ander te Selzaete, 100 meter van de grens, een huis had ge troffen en gedeeltelijk verwoest. De land bouwer Florimont de Clercq en zijne vrouw, benevens zijn schoonvader August Steehart waren onmiddellijk gedood; drie jonge meisjes van '21, 16 en 12 jaar zijn nagenoeg ongedeerd. Ook i n Asseneede moeten Maandagnacht bommen geworpen zijn. Bijzonderheden ontbreken voorhands. (Hand.) Staatsblad no. 474 bevat een Kon. besluit tot nadere wijziging van het Kon. besluit van 25 Juli 1908, waarbijaani da Vereeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland, gevestigd te Middelburg, vergunning is verleend op een terrein in de gemeente Bergen op Zoom en Halsteren een gesticht voor krankzinnigen op te richten. Derrie steken. Men meldt, uit Zeeuwsch-Vlaanderen: Door het verbod van het steken van derrie langs1 de Schelde-oevers ziijïi hier vele schippers zonder werk gekomen. De ladingen derrie die in lossing waren en die nog verkocht mochten worden, wer den van de hand gedaan a f 4.50 tot ij> per 1000 K.G. Polderbenoemingen Bij Kon Besluit zijn benoemd tot: dijkgraaf van den Eminanuelpolder C. Bal te Waarde, en van den Anna Maria- polder J. Overbeeke te Rilland-Bath; en tot gezworene van: het waterschap Gou- weveer en Zelke, A. Geluk, te Zierik- zee; den Oostpolder (Krabbendijke), J. van Gorsel, te Krabbendijke; het water schap Groede en Baanst, J. de Vlieger, te Groede; den heer Janszpolder, D. Ver burg Dz„ té Wissekerke; het waterschap Oud-Wolphaarts(1 ijk, J. A. Koert, te Wol- phaartsdijkden Thoornpolder, E. van der Maas, te Wissekerke; den Oost-Nieuwland- polder, C. van Nieuwenhuyzen, te Wol- phaartsdijk; het waterschap Kruiningen, C. J. Kostense, te Kruiningen; Den Deur- loopolder, P. C. A. de Wit, te Tholen;! den Willem III polder, F. de Jonge, te Zaamslag; den Völckerpolder, J. van Wijk, te Rilland-Bath; den polder Westeren-han I van Schouwen, P. Blom te Haamstede; het waterschap Groot- en Klein-Baarzande, J. 1. Risseeuw, te Groede. Bovenstaande kon wegens plaatsgebrek in ons vorig nummer niet worden opge nomen. Red. In sommige voorname families te Gent j ontving men een Spaanschen edelman, graaf José d'Olivera del Monte Christi. De naam klonk goed. de man had inne-1 tmende manieren, trad met deftigen zwier j op en maakte hier en daar opgang. Maar het wekte weldra wantrouwen,! dat graaf José steeds geld noodig had.J Sommigen, die niet zoo gauw verdoofdI worden door den klank van een adel-1 lijken naam, stelden een onderzoek inl en nu bleek het, dat de graaf del Mo-nti| Christi een achterbuurt van 'Gent be woonde en het eerzaam bedrijf vanj schoenlapper uitoefende. Was lïij nu maar bij zijn leest geble-l ven, want het Hof van Beroep te Gentl veroordeelde hem voor aftroggelarij tot I 18 maanden gev. straf en 26 francs boete I en nog 6 maanden en 26 franc. Heilzame werking van Sal a-I de. Salade of sla, rauw gebruikt, wordtl door vele doctoren als een uitmuntende! groente beschouwd zij bevat veel kalk I en natron, twee stoffen welke ons licliaanil hoog noodig heeft. Te weinig kalk geeft* Engelsche ziekte, beenderverweekingl beenbreukigheid een hoog natrongehalte van het bloed is het natuurlijk verdedi-f gingsmiddel tegen ziektekiemen. Menl moet echter de sla niet met azijn, pepevl mosterd enzaanmaken, waardoor del goede eigenschappen verloren gaan, doclil met een weinig olie en citroensap en| naar believen met een weinig suiker. Per telefoon. AARDENBURG. Gisteren kwamen biet I drie vliegtuigen over. Zij werden doofj de Nederlandsche grenswacht beschoten. Paar het schieten ophield zoodra zij boven I Wat ij geregeld! da Bur* met 1 College I kleine lboningeT verbeteij da werlf zijn en op elk bliek nl geaarzell aandaehl Is hef getaeentl in de ïl wedden taris in tractemel beginneil overige men ve<J een hoe woordig I ten van het voril Iaat. hete de laats! mogelijk I aandragtl opdat lui gemeentil deld. Vil Minister T Burgemei ambtenal Voor eener b<[ eens me| "t zeer nog zfeel Da gi| onder geen ml beginnej le kl 2e 3e 4e 5ei 6e 7e D e v| lijk te met 1 Dat iets 'zo deele delijke gien dol

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2