BUITENLAND. BINNENLAND. Landbouw en Veeteelt Rechtszaken. ui munitiefabrieken aan het werk te wor- Ien gezet; 150 vrouwen en meisjes zijn aar België weggevoerd. Het Russisch offensief. in Galicië begint liet beeld van het of fensief onder Broesiloff vorig jaar onder nomen, te vertoonen: de legers verplaat sen zich van zijrivier tot zijrivier. De Centralen zijn onder den druk der Russen gedwongen steeds meer westelijk van Sta- nislau, het punt waar liet offensief be gon, terug te trekken. Zij hebben de stad Halicz aan den Dnjestr moeten prijsge ven en achter de Lukwa, ja zelfs nog een zijriviertje verder nieuwe stellingen moeten betrekken. Inderdaad een be.tee- kenisvol succes der Russische wapenen en met uitzicht op minder aangename gievolgen voor de Centralen, die tevens genoodzaakt zijn liun oosterfront duchtig te .versterken en daartoe hun westerfront van troepen zullen moeten ontblooten, iets waar zij trouwens reeds mee bezig moeten zijn. Dit Russisch succes is tevens zeer gun stig voor het binnenlandsch offensief, dat de meerderheids partijen in den Rijksdag hebben ondernomen tegen de verouderde machtsinstellingen va.n het autocratisch Duitsche landsbestuur. Bepaald vermakelijk is h?t te hooren, dat het Duitsche blad de „Reichspost" spreekt, van een „vreeselijike nederlaag der Russen in Oost-Galicië." De stafberichten zijn gelukkig wat. eer lijker en laten doorschemeren, dat de Centralen het hard te verantwoorden heb ben. De bevredigende berichten, welke van het front kwamen, hebben zeer ze ker ertoe medegewerkt het. Al-'Russisch congres gunstig voor de regeering te doen eindigen. Het was een socialistische con ferentie. Trouwens, de socialisten beheer- schen thans jn Rusland den politieken toestand, en hunne houding inzake de brandende vraagstukken be.paalt grooten- deels de hoofdlijnen van de politieke ge beurtenissen. De aanhangers van den anarchistischeü revolutionnair Renin bleven op het ge noemde Congres verreweg in de minder heid, en minister Jseretelli leidde he| geheele congres als aan een touwtje, het geen hem gemakkelijk viel, daar de leden allen .sterk onder den invloed stonden van het goede nieuws van het front. Een brief van Von Bethmann aan den Paus. Naar aanleiding van de aankomst in Zwitserland van het eérste transport Duit sche huisvaders, die in Frankrijk krijgs gevangen waren geweest, heeft de Duit sche rijkskanselier Von Bethmann Holl weg aan paus Benedictus UV een schrij ven gericht, .waarin hij den H. Vader dank betuigt voor diens bemoeiingen ten gunste dier huisvaders. Legt het bovenstaande getuigenis af van de vriendelijke gevoelens der Duitsche re- geering jegens den Paus, minder vrien delijk zijn die gevoelens jegens een van 's-Pausen raadslieden, kardinaal Mercier. Immers, moet men de „Echo de Paris" gelooven, dan heeft de Duitsche regeering bij den Paus geprotesteerd tegen de hou ding van den kardinaal, dien zij1 van rust verstoring op burgerlijk en godsdienstig gebied "beschuldigt. De Fransche officier. Kolonel Murray zegt in een artikel in de „Daily News" geschreven na eene reis langs het front omtrent den Fran- schen officier. „Evenals de Duitsehers, zijn de Fran- schen van meening, dat de officieren mannen van rijpe ervaring moeten zijn, en slechts weinige generaals zijn jong. Degenen, die het opperbevel voeren over de drie legergroepen, aan de grens Castelnau, Fayolle en D'Esperey' zijn allen boven de zestig jaar. Generaal Pé- tain, de opperbevelhebber, is 61, en ge neraal Focir, chef van den grooten ge- neralen staf, is 65 jaar. Ik heb op mijne reis twee divisie-generaals ontmoet, die boven de zestig jaar waren. Het succes geldt als eenig bewijs van bekwaamheid om 't bevel te voeren. In 't r epublikeinsche Frankrijk zijn „gun sten" en „belangstelling" onbekend. Als een generaal niet slaagt, wordt hij zon der aarzelen geschrapt. Na den jongsten tegenslag bij Berry au Bac werd niet alleen ide bevelhebber, die 'den aanval ast had, maar ook de corps- en di- vi-ie-commandenten van hun post ver wijderd. In dit opzicht is de oorlogsraad onvermurwbaar. Alet voldoening merkte ik de volmaakte harmonie op in de betrekkingen tusschen de staf- en de regimentsofficieren. In het Fransche leger worden beide klassen van officieren met even groote eerbied be handeld. Er wordt tusschen hen geen verschil gemaakt. De uniform is dezelf de; de stafofficieren dragen slechts een klein onderscheidingsteeken op de^ kraag van de tuniek. Maar het feit, dat iemand bij de staf is, verschaft hem geen hooger prestige dan dat van den troepofficier. Men kan de regimentsofficieren in het Fransche leger niet hoog genoeg prijzen. Zij leggen zich op hun werk toe met een geestdrift en toewijding, die uit een na tuurlijken aanleg voor oorlog voortkomen. De Fransche officier is een geboren krijgs man en verschilt in dit opzicht van den Duitscher, die zijn beroep uitsluitend als iets zakelijks beschouwt. De Fransche artillerie-officieren hebben hunne weergade niet in Europa. De mees ten van hen zijn opgeleid in de Ecole Polytechnique te Parijs en hebben ver volgens de cursussen van de Ecole d'Ap- plication' te Fontainebleau gevolgd, die de meest volmaakte inrichting van dien aard is. (Msbode) De Parlementaire crisis in Duitschland. Men seinde ons Donderdag j.l. BERLIJN. Het Duitsche persagentschap bevestigt de ontslagaanvrage van den rijkskanselier Von Bethmann Hollweg. Of ficieele bevestiging ontbreekt evenwel. (Als vermoedelijke opvolger worden genoemd graaf Von Hertling, Beiersch minister-president, en graaf Bernstorff, oud-ambassadeur bij de Vereenigde Sta ten. Inmiddels zou graaf Von Hertling met het oog op zijn hoogen leeftijd (hij is 74 jaar) verzocht hebben niet met den kanselierspost te worden be last. Ook spreekt thans weer een Woiff- bericht het aftreden van den rijkskan selier tegen. Verder meldt men, dat circa 20 nationaal-liberalen in den Rijksdag met het. voorstel Erzberger c.s. 'zullen medegaan. De rest, dezer frac tie zal eene verklaring over de oorlogs en vredeskwestie indienen, welke de be kende op annexatie en schadevergoe ding gerichte doeleinden van deze partij tot. uiting brengt.. Bij de eveneens be kende houding der overige fracties zal deze verklaring slechts door een gering aantal stemmen worden ondersteund. De groote meerderheid van den rijksdtig zal zich zonder twijfel bij de door de vooruitstrevende volkspartij, het cen trum en de sociaal-democraten inge diende verklaring aansluiten. Red.) De Kroonprins, die door zijn vader ont boden was, heeft met de verschillende partijleiders geconfereerd. Nog seinde men ons Donderdag: BERLIJN. (Officieel). De koning van Pruisen heeft aan den president-staats minister geschreven; in aanvulling van mijn dekreet van 7 April j.l. bepaal ik, dat het wetsontwerp, dat betreffende de wijziging van het kiesrecht voor het. Huis van afgevaardigden is opgemaakt, zoo tij dig moet worden ingediend, dat. de eerst komende verkiezingen volgens het enkel voudig kiesrecht kunnen gehouden wor den. (Reeds was toegestaan, dat het kies recht rechtstreeksch en geheim zou zijn Toch gelooft men, dat deze nieuwe con cessie de aftreding van enkele leden van liet. Staatsministerie zal ten gevol ge hebben. Red.) Spahn, voorzitter der Centrumspartij, die bestemd is voor den post van Pruisisch minister van financiën, is, terwijl hij een vergadering van het Centrum voorzat, plotseling ongesteld geworden. (Zie verder laatste berichten.) HAMBURG, 12 Juli. Het voorstel van den senaat tot invoering van gelijk kies recht in den staat Hamburg, is door de Hamburgsche burgerschaft aangenomen. De strijd in het Westen. PARIJS, 12 Juli. Het stafcommuni qué meldt: De dag verliep kalm, behalve in de streek van Ailles, Panthéon en Moranvil- liers, waar de artilleriestrijd zeer hevig was. De vijand schoot een honderdtal granaten op Reims'. LONDEN, 12 Juli. Het stafcommu niqué van generaal Haig meldtEen vijandelijke raidersafdeeling werd in den morgen ten Westen van Quéant afgesla gen. Wij maakten eenige gevangenen Een groot aantal bommen werd in den nacht op vijandelijke aeredromes en munitie depots geworpen. Onze vliegers deden 8 andere succesvolle „raids" gedurende de zen dag. Tien Duitsche vliegmachines wer den neergehaald. Aan onze zijde worden er drie vermist. Het Russisch offensief. PETERSBURG, 12 Juli. Volgens bij het ministerie van oorlog ingekomen berich ten breidden de Russen hun succes uit. Zij namen na een gevecht de stad Kolusz, den zetel van den vijandelijken generalen staf. Veel gevangenen vielen in onze han den. BERLIJN, 12 Juli. (W.B.) Het avond- communiqué meldt: Plaatselijke gevechten dicht ten Zuiden van den Dnjester. WEÈNEN, 12 Juli. (W.B.) Uit het oor- logsperskwartier wordt hedenavond ge meld Vlak ten Zuiden van den Dnjester plaat selijke gevechten. De toestand is onver anderd. Ook Constantinopel heeft thans zijn be zoek van vliegers gehad. De Turken zeggen, dat er weinig, en de Engelschen, dat er veel schade is aan gericht. De conferentie der Geallieerden. PARIJS, 11 Juli. (Havas). De „Petit Pa risien" publiceert enkele bijzonderheden over de conferentie, waarop de geallieer den de Balkankwesties zullen bespreken. De conferentie zal te Parijs gehouden worden, vóór het einde der maand. Alle geallieerden, ook de Vereenigde Staten, zullen vertegenwoordigd zijn. Een vereerder van Venizelos. Romanos, gezant van Griekenland te Parijs, heeft een brief gericht aan mi nister-president Riliot, waarin hij dezen mededieelt, dat een reeeder van Kepha- lonia aan de Fransche regeering een som van 500.000 frs. wenscht aan te bieden ter ondersteuning van de families der Fransche zeelieden, die den eersten Dec. j.l. te Athene zijn gedood. De gever wil daarmede zijn vreugde te kennen geven over de hervatting van- het bewind door den grooten patriot, die in de oogen van alle Hellenen de eer van het land en de gehechtheid van liet. Griekscliio volk aan de Fransche natie symboliseert. Een vredes motie der Italiaansche socialisten Volgens de te Bazel verschijnende „Nationaalzeiting" hebben de Italiaansche socialisten in de Kamer een motie ten gunste van den vrede ingediend, die dooi de afgevaardgden Beraad ini en Oaroli onderteekendis, en als volet luidt: „De Kamer, overtuigd, dat de wereld oorlog ten gevolge van zijnen omvang en de volmaaktheid der systeemen van het offensief en het defensief tot dusver nog geene beslissing door eeweld heeft gebracht, en deze ook riiet brengen zal, dat verder de hoop op een nederlaag der vijanden door uithongering op mis leiding berust, en dat ten slotte liet lijden der lagere bevolkingsklasse tot in het oneindige toeneemt, is van oordeel, dat de Italiaansche regeering. met betoog op de bij de oorlogsverklaring gedocu menteerde doeleinden, zoomede in ver band met den militairen en economisclien toestand, en den innigen wenscli dei- meerderheid van liet Italiaansche volk, een sterken druk op de Geallieerde mogendheden dient uit te oefenen, ten einde een spoedigen vrede mogelijk te maken". ITAhlË. Aardbeving. In midden-ltalië, vooral in Umbrië en de Abbruzzen, heeft een ernstige aard beving gewoed. Een groote paniek maak te zich van de bevolking meester. Bij zond erhedeii ontbreken Eerste Kamer. De leden van de Eerste Kamer der Sta ten Generaal zijn in openbare vergadering bijeengeroepen 'tegen Dinsdag 17 dezfen te half drie uur, des middags. Onze scheepvaart stop gezet. Men seint uit Nieuwediep: De ,s leepboot.en „Thames", „Sijnson" en „Hercules" zijn vertrokken om de licht schepen Doggersbank Zuid en Noord en Terschellingerbank binnen te halen. Door een aanvaring bij1 de spoorbrug bij Dordrecht was Donderdag de brng ontzet en het verkeer hierover naar hel. Zuiden gestremd. Spoedig is alles in hel werk gesteld om een zoo spoedig mogelijke verbinding te (bewerkstelligen en thans is de weg weer vrij. Nieuwe Spoorlijnen. In overleg met de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen heeft de Noord-Brabantsch- Duitsche Spoor wegmaatschappij eenige voor Oostelijk Noord-Brabant zeer belangrijke spoor wegverbindingen ontworpen. L)e plannen biervan hebben reeds vergevorderd sta dium bereikt; ettelijke belanghebbende gemeenteraden hebben reeds tot alge- heele, dus ook fitiancieele medewerking besloten. Het geheele net bestaat uit de volgende 5 iijnen 1 van Eindhoven Staatsspoor, Woensel, Nuenen, Lieshout, Aarle, Rix- tel Beek en Donk, Gemert, St. Antonis en Boxmeer S S 2 van Venray over Bakel naar Helmond 3e. van Oss naar Zeeland en Uden4e. van Uden naar Bakel5e. van Oss naar Mil. De totale lengte van het net is ruim 161 KM. terwijl de totale kostenbegroo- ting de som van f 7.256.925 bedraagt. Vervoer van Rijwielen. Omtrent liet vervoer van rijwielen kan het volgende worden medegedeeld: Het vervoer van oningepakte rijwielen als bagage, vindt niet met sneltreinen plaats, tenzij hiervoor de sneltreinvracht is betaald. 1 i i I l Het vervoer is dus onderscheiden in ver voer met sneltreinen en vervoer met an dere treinen. Onder sneltreinvervoer is te Verstaan het vervoer met sneltreinen, niet alleen over jiet geheele traject, maar ook over een gedeelte van het trajecthieruit volgt, dat, indien verlangd wordt, dat een rij wiel, hetzij over het geheele traject, het zij over een gedeelte daarvan wordt ver voerd met sneltrein, de sneltreinvracht verschuldigd is, en dat, indien de snel treinvracht niet is betaald, het rijwiel over het geheele traject slechts met ande- Te treinen mag worden vervoerd. Met snel treinen worden bovendien vervoerd mili taire rijwielen, vervoerd op crediet, en rijwielen, welke krachtens de Reglementen voor het Vrij- of Kosteloos Vervoer, kos teloos als bagage worden vervoerd. De sneltreinvracht bedraagt f 1 voor een gewonen tweewieter met één zit plaats en is dus niet onbelangrijk hooger dan de vracht van f0.30, of, indien rij- wielkaarten tegelijk worden genomen, f 0.20. Bij het aanbieden van rijwielen, ter inschrijving als bagage, behoeft de reiziger geen plaatsbewijs meer te toonen, hij kan du-s zijn rijwiel met een rijwiel- kaart van {0.30 (per 10 stuks f20.), met andere treinen zoo tijdig vooruitzenden, dat hij, wanneer hjj op het station zij ner bestemming aankomt, zijn rijwiel al daar aantreft. Hetzelfde is uit den aard van de zaak ook toepasselijk op militaire rijwielen. Deze faculteit geldt slechts ten aanzien van rijwielen, welke voor het persoonlijk gebruik van de reizigers dienen, niet voor de verzending van rijwielen als koopwa ren. Tweewielers met één zitplaats worden door middel van rijwielkaarten als bagage bevracht. Een rijwielkaart bestaat uit 3 deelen, welke deelen hij de inschrijving van een rijwiel als bagage voor het station van ver trek moeten worden afgestempeld. Hel. bo-venste stuk is het merk, dat aan het rijwiel wordt bevestigd. Het middelste stuk is de geleidebriief, welke in handen van het spoorwegperso neel blijft en van den droogstempel der Maatschappij moet zijn voorzienontbreekt deze, dan mag het rijwiel niet worden af geleverd, en moeten naam en woonplaats van den eigenaar worden opgenomen. Het onderste stuk is het ontvangbewijs, dat de reiziger behoudt en tegen terug gave waarvan hij de afgifte van rij wiel kan verlangen. De gewone sneltreinrijwielkaarten wor den per stuk verkocht voor fl.de mi litaire voor f 0.50. De gewone rijwielkaarten voor het ver voer met andere treinen worden verkocht per stuk voor f0.30, per bundel van 10 stuks f 2.terwijl -op elke zich daarin bevindende rijwielkaart de prijs yan f0.20 is gedrukt. De militaire rijwielkaarten voor het ver voer met andere treinen, worden per stuk verkocht voor i' 0.15. De in-ontvangstname van een rijwiel geschied! kosteloos bij den bagagewagen van den trein, waarmede het is aan gekomen, of tegen betaling van fO.lO in het bagagedepot. Dit overbrengioon is niet te verwarren met het bewaarloon, dat eerst 24 uur na aankomst begint te loopen. Het overbrengioon is niet verschuldigd: le. indien het rijwiel later op het sta tion van bestemming aankomt dan de reizigers, zoodat deze het niet aan den bagagewagen in ontvangst kan nemen; 2e. indien met een D-trein vervoerd wordt het rijwiel yan een reiai(per, die er de voorkeur aan geeft met den daarop volgenden trein, of met den eerstvolgen- ten sneltrein te reizen; 3e. j/idien het rijwiel met een niet op d© dienstregelingsbiljetten vervulde trein, en dus aan het publiek onbekend, wordt verzonden 4e. voor militaire rijwielen, vervoerd op crediet. Middelburg. Fokvee-dag. Door een commissie bestaande uit de heeren Jac. Pieterse te Biggekerke, C. Leijn se te Zoutelande en P. van der Maa-s te Koudekerke, welke commissie was gekozen dooi' de fok- stieren en con- trolevereenigingen te Biggekerke, Koude kerke, de stieren- en co-ntrölëvereenigini- gen te Grijpskerke en Gapinge en de stierenvereeniging te Nieuw- en St, Joos land, werd Donderdag op het Molenwater een fok veedag van Rundvee gehouden. Het in vrij groote getale ingezonden vee, was verdeeld in 8 groepen. Eerste groep was die van 6 afstam meilingen van een vereenigingsstier, min stens 6 maanden oud, in welke rubriek alleen stierenvereenigingen konden mede dingen en er werd vooral' gelet op een heid van type. Voor deze rubriek waren drie prijlzen uitgeloofd. Eerste prijs f 10 en een gouden medaille, tweede prijls f 10 derde prijs: fö. Tweede groep verzameling van gelijk matig vee van zes stuks, minstens 2 jaar oud, afkomstig van de leien van een vereemging, waarbijl bijzonder op gelijk vormigheid werd gelei. Prijzen 110 en een 'zilveren medaille, f 10 en f 5. Derde groep koeien met melklijsten, minstens 2 maal geikalfd, waarbij van de inge zonden dieren minstens één volleiige melklijfct «moest worden overgelegd. Vijf prijzten van f10, f7.50, f5, f4, en f2.50. Vierde groep koeien zonder melklijsten, minstens 2 maal gekalfd, prijzen f 7.50, f5 en f2.50. Vijfde groep, vaarzen, éénmaal gekalfd, prijzen fö, f3 en f2. Zesde groep stieren, met 2 of meer breede tanden, prijzen f 10, en f 5. Zevende groep, stieren, zonder breede tanden f7.50 en fö. Achtste groep, jong vee, prijzen f 5, f 3 en f 2. Tijdens deze gelegenheid was ook gele genheid voor verkoop van fokvee. De toegekende prijzen zijn: Groep I, eerste prijs Stierenvereeniging Volharding, Biggekerke; tweede prijs Stie renvereeniging te Koudekerk©; derde prijs Stierenvereeniging de Volharding Biggekerke, terwijl er bovendien nog twee inzendingen waren van de Stierenveree niging te Kondekerke. Groep II, eerste prijs Fokvereeniging Volharding, Biggekerke; tweede prijs Fok vereeniging te Kondekerkederde prijs Stierenvereeniging Nieuw- en St. Joosland en eervolle vermelding Fokvereeniging Kondekerke. Groep III, eerste prijs Mina van M. Klei- nepier, Ritthem mei 84.25 xmnten; twee de prijs Emma van D. Coppoolse te Big gekerke met 83.55 p.derde prijs Fanny ran J. Kodde te Souburg met 82.4 p.j vierde prijs Mina II van Jac. Pieterse te Biggekerke met 82 p. en vijfde prijs Zwar te van P. v. d. Maas te Koudekerke met 82 punten. Een1 alle vermeldingen verwierven nog Bontje van M. Houterman te Biggekerke, Nelly van L. Simonse te Biggekerke en Nelly van S. Janse te Nieuwland. Groep IV, eerste prijs Dora van S. Janse te Nieuwland, tweede prijs ingehouden, derde prijs Bertha van Jac. Pieterse. Groep V, eerste prijs Bertha van P. v. d. Maas; tweede prijs Eva van S. Janse en derde prijs Martha van denzelfden. Groep VI, eerste prijs Jolian van IW. C. Allaart te Serooskerke, tweede prijs Cesar van M. Kleinepier ie Ritthem en een eervolle vermelding Hendrik van .1. Kodde te West-Souburg. Groejp VII, eerste prijs Jan van A. Jan se, Koudajcerke, tweede prijs Witte Ever da 11 van de Stierenvereeniging te Nieuw land en eervol vermeld Bernard van P. Groep VIII, eprste prijs Bontje III van H. Tjaarda, Middelburg, tweede prijs Ber tha van Jac. Pieterse te Biggekerke en derde prijs Marie van J. Kodde te Souburg. De algemeene indruk, dien de jury, bestaande uit de heeren D. Koopman, directeur van het opkweekstation voor stieren te Nieuwerkerk en D. E. C. Har tog, inspecteur van het Nederlandsclii Rundvee Stamboek te 's-Gravenhage, van den fokveedag heeft, gekregen, is, dal men op .Walcheren op 'den goeden weg is. 'Evenals in andere streken doet zich evenwel ook hier het gebrek aan goed mannelijk fokmateriaal gevoelen. Wan neer men bedenkt, dat de systematische verbetering 'op Walcheren dateert van on geveer 1909, kunnen de fokkers over de behaalde resultaten tevreden zijn. Raad van Beroep. (Ongevallen-verzekering). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben benoemd in den raad van be roep (Ongevallenverzekering) te 's Herto genbosch tot leden-werkgeversF. Machenaud en J. Worrell, Middelburg; A. J. J. Klijberg, Vlissingen; 11. P. van der Hell, Goes; P. J. II. van R-oo, Middelburg; D. L. H. van Raalte, Vlissingen; A. van Eeden en J. van Caere, Middelburg; tot plaatsvervangende leden-werkgevers; R. J, de Mnynck, A. F. Noest en H. Pieterse, Middelburg; J. Adriaanse, Goes; L. van Aa,risen, J. J. Krijger en A. Ha- newinkel te Vlissingen; G. Mes te Mid delburg tot Iaden-werklieden: G. Huiszocm te Middelburg; F. J. Collen van Aarlsem, te Vlissingen; L. J. Adriaansen en ,1. Maas te Middelburg; J. de Kok te Goes; J. W. den Hollander en J C. Pluymers, te Middelburg; J. van den Hofstede, Vlis singen; lot. plaatsvervangende leden-werklieden B. Oldeman, J. N. Wiessner en P. van Sorge te Middelburg; W. J. G. Brans te Vlissingen; W. Walrave te Goes; C. Ro- mijn en L. Bakker te VlissingenM. Meu- lenberg te Middelburg. Bij Kon. besluit zijn benoemd met in gang van 16 Juli a.s. voor wat betreft den raad van beroep: tei 's Hertogenboschtot plaatsverv. voorzitter m-r. I A. Swane, mlr. .1. II. M. v. ,d. Grinten, beiden thans: plaats veirv. voorzitter van den raad! van he roep te 's Hertogen.bosch, wonende al daar; inr. 1'. Dieleman, tliansi plaatsverv. voorzitter van den raad van beroep te Middelburg, wonende aldaar; tot plaats ve-rv. griffier jhr. rar. E. F. J. de Ruiy- pe-r, mr. J. B. H. M. Hengist, beiden) tlians plaatsverv. griffier van den raaidi van beroep te 's-Hertogenboscli, wonende aldaar; mr. J. A. Fokker, inlri H. C. .1. Groot, heiden thans plaatsverv. griffier van den raad van beroep Ie Middelburg, wonende aldaar. Voor het gerechtshof te 's Gravenliage heeft Woensdag terecht gestaan II. M., koopman te Vlissingen, door de recht bank te Midddelburg wegens heling van goed veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf Bekl. ontkent, te hebben geweten, dat het koper gestolen was. De advocaat-generaal acht het vonnis juist en vraagt bevestiging daarvan. De verdediger, mr. J. Adriaanse, wijst op de onbetrouwbaarheid dei in deze zaak gehoorde getuigen 2 hunuerzijnde dieven, en deze zijn persoonlijke vijanden van beklaagde Pleiter concludeert tot vrijspraak, subsidiair tot oplegging van een lichtere straf. Uitspraak 14 dezer. (Met.) f)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2