Gemeenteraadsverkiezingen in Zeeland. UIT ZEELAND Uit de Staatscourant. Landbouw en Veeteelt Laatste Beri Correspondentie SPORT EN gedaan om het tekort aan te vullen door de beschikbaarstelling van ander voed sel. De vooruitzichten van de aardappel voorziening zijn thans best. Vele leden drongen aan op betere publicatie van regeeringsmaatregelen. Dr. Nolens wees op het nut van flinke aanplakbiljetten. Aangezien het eindverslag der Export- Centrale nog wel een dag of tien op zich kan doen wachten, is de Kamer tot nadere bijeenroeping uiteengegaan. Tot zinken gebracht. DEN HAAG, 7 Juli. Bij het ministerie van huitenlandsche zaken is bericht ont vangen, dat de te Vlaandingen thuisbe- hoorende visschersvaartuigen Tor en Proefneming door een Duitsche duikboot tot zinken gebracht zijn. De bemanningen zijn te Tornoway geland. Rundvleeschdistributie. De „Slagerscourant" deelt het volgende mede Van betrouwbare zijde wordt medege deeld, dat dezer dagen een distributie stelsel van rundvleesch kan worden ver wacht. De distributie raakt dan niet rundvee van prima kwaliteit. Fr. Lieftinck. Het Tweede Kamerlid voor Zutphen, de heer Fr. Lieftinck (u. 1.) is over leden. Hij werd geboren den 8en Juni 1835 te Odoorn, en werd later predikant. Den 18en Februari 1879 werd hij tot lid der Tweede Kamer gekozen, eerst voor Leeuwarden, daarna voor Franeker tot Juni 1905, toen hij door den heer P. L. Tak vervangen. Vervolgens zat hij voor Zutfen tot op heden. De heer Lieftinck was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, commandeur in de orde van Oranje-Nas- sau en ridder 4e klasse in de orde van den Leeuw en de Zon van Perzië. Een betooging te 's Gravenhage. De door het revolutionair socialistisch comité Vrijdagmiddag op louw gezette be tooging, braclit een paar honderd betoo- gers en meer kijkers op de been. Om streeks 1 uur werd het Binnenhof ont ruimd, zonder dal er wanordelijkheden voorvielen. Groepen beloogers, onder wie vrouwen, trokken daarna, socialistische liederen zingende, door de straten. Bere den en andere politie waakten tegen ordeverstoring. L. de Visser, een der leiders van de democratie, vroeg aan het Tweede Kamer gebouw een onderhoud met den tijde- iijken voorzitter van den ministerraad, hetgeen in verband met de Kamerzitting niet kon worden toegestaan. Later in den middag werd De Visser naar het politie- bureel gebracht, omdat hij zich niet uit den volksoploop wilde verwijderen. Ook is nog een Amsterdammer, zekere Alex de Wind, gearresteerd. De onlusten te Amsterdam behooren nu weer tot het verledene. De politie is thans ijverig aan het nasporen van de daders der jongste plunderingen. Beeds zijn groote hoeveelheden gestolen goederen in beslag genomen en verschil lende plunderaars gearresteerd. De toevoer van aardappelen voor de bevolking is thans ruim voldoende. De Hoofdcommissaris heeft het volgen de bekend gemaakt: Het is in de laatste dagen gebleken, dat de aanleiding tot tal van relletjes te zoeken is in de handelwijze van dik wijls zeer jeugdige kinderen, die door sarren van en met steenen gooien naar politie en militairen, tegenmaatregelen uit lokken. De ouders kunnen op de beste wijze met de Overheid medewerken om zoo spoedig mogelijk de rust in de stad ge heel te doen terugkeeren, door hun kin deren dergelijke baldadigheid, die zij door gaans doen onbewust van de gevolgen, met klem te verbieden, nog beter door hun kinderen 's avonds thuis te houden. De Eerste Kamer. Prof Struycken schrijft in „Van onzen Tijd: „Ook omtrent het lot der thans gekozen Eerste Kamer schijnt hier en daar eenig verkeerd begrip te heerschen, in zoover men meent, dat deze evenals de Tweede Kamer slechts hoogstens één jaar zal bijéén blijven. Hierin vergist men zich. Binnen één jaar na de afkondiging van de veranderingen in de Grondwet moet wél de Tweede Kamer worden vernieuwd, niet de Eerste- Deze is thans voor haar vollen levensduur van 9 jaren gekozen, met dien verstande, dat de eerste perio dieke aftreding van één derde plaats vindt met den derden Dinsdag in Sep tember 1919. De invloed van het nieuwe kiesstelsel, dat de samenstelling dei- Tweede Kamer reeds in 1918 voor het geheel zal beheersehen, en in 1919 de Provinciale Staten en de Gemeenteraden, zal zich dus voor de Eerste Kamer pas van September 1919 af geleidelijk doen gevoelen en pas in 1925 voor het geheel, tenzij de regeering intusschen om eenige reden die Kamer mocht ontbinden. Aardappelen. De Minister van Landbouw enz. heeft, met wijziging van het in zijne beschikkin gen van 4 Juli en 5 Juli j.l., bepaalde, met ingang van 10 Juli 1917 vastgesteld, ingevolge art. 8 der Distributiewet 1910, een maximum-kleinhandelprijs voor: vroe ge aardappelen, groote van 10 cent per K.G.; voor iedem poters of drielingen van 7 cent per K.G. Deze prijzen gelden niet voor de z.g, fijne zandaardappelen. Een plaatselijk verbod van den Bakkers-nachtarbeid. Naar wij vernemen wordt door B. en W. van Rotterdam overwogen, de nacht arbeid in bakkerijen te verbieden. Een onderzoek naar de mogelijkheid is in voorbereiding. (Msbode) Middelburg. In het derde district zijn Vrijdag voor twee leden van den gemeen teraad 802 geldige stemmen uitgebracht, waarvan op de heeren jhr. P. .1. Boogaert (aftr. vrijz.-lib) 381, mr A. A. de Veer (aftr. anti-rev.) 504 en W. P. Cornelisse (s.d.a.p.) 353, zoodal mr de Veer hei- kozen is en herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Boogaert en Cornelisse op 17 Juli a. s. Vlissingen. Bij de verkiezing van 7 le den voor den gemeenteraad werden Vrij dag in het eerste district uitgebracht 763 geldige stemmen, hiervan verkregen de heeren M. Laernoes aftr., bij geen partij aangesloten doch gesteld door de vrij lil). 247, dr. A. Staverman (aftr. vrijzdem.) 292, CL van de Putte (aftr. anti-rev) 366, J. G. van Niftrik (vrijz.-dem.) 273, G. F. Lindeijer (s.d.a.p.) 166, J. van der Peijl (s. d. a. p.) 93, P A. Praag (s. d. a p). 103 stemmen, zoodat herstemming moet plaats hebben tussche alle candidaten behalve den heer van der Peijl. In het tweede district werden uitge bracht 812 geldige stemmen, waarvan ver kregen de heeren W. L. Huson (aftr. ehr.-hist.) 398, T. Manse (aftr. r.-k) 355, J. G. van Niftrik (vrijz.-dem.) 265, J. de Meij (s. d. a. p.) 317, en J. van der Peijl (s. d. a. p.) 156 stemmen, zoodat herstem ming moet plaats hebben tusschen de eerste vier. In het derde district werden 719 gel dige stemmen uitgebracht, hiervan verkre gen de heeren G. F. Lindeijer (aftr., s. d. a. p.) 312, J. de Meij (aftr. s. d. a. p.) 372, M. Laernoes (gesteld door de vrij lib.) 286 een dr. A. Staverman (vrijz.-dem.) 305 stemmen, zoodat gekozen is de heer de Meij en herstemming moet plaats heb ben tusschen de heeren Lindeijer en Sta verman. Schore. Aantal kiezers 171. Uitgebrach te stemmen 123, waarvan 8 van onw. Volstr. meerderheid 58. Uitgebracht op M. Karelse 76, B. Nieuwenhuijze 59 en Potter 60, zoodat herkozen is M. Karelse en gekozen C. Potter. Kapelle. Bij de stemming voor drie le den va,n den gemeenteraad waren Vrijdag 274 kiezers van de 302 opgekomen, en te Biezelinge 133 van de 151. Totaal 407 van de 453. Blanco 1, .van onwaarde 2 stemmen. Geldige 403. Volstrekte meer derheid 202. Hiervan verkegenJ. Bie- rens (a.) 76 en 89; P. Fraanje (a.) 73 e|n 74. A. v. d. Have 169 en 61. P. Nijssen (1.) 140 en 28; P. J. v. d. Man- dere, (aftr. 1'. bur gein.) 71 en 18; J. Rottier (aftr. a.) 51 <}n 31. C. Stevense (1.) 103 en 26. Jacob Zegers. {aftr. a., wethouder) 110 en 35. Het eerste getal achter elks naam isl het stemmencijfer uitgebracht te Kapelle, het tweede dat van Biezelinge. In het geheel verkregen Bierensi 165, Fraanje 147, v. d. Have 230, Nijssen 168, v. d. Mande,re 89, Rottier 82, Ste vense 129 en Zegers 145 stemmen. Her stemming tusschen de heeren Nijssen, Bie- rens, Fraanje en Zegers. (Z.) Wolfaartsdijk. Uitslag raadsverkiezing. Aantal kiezers 425. Opgekomen 385. Geldig 377. Van onwaarde 8. D. P. Goet- heer 193, M. Kloosterman 151, C. van Nieuwenhuijse 206, L. Overbeeke 192. N. Valkier 216. Gekozen Goetheer, van Nieu wenhuijse (aftr.), N. Valkier. (Z.) Wemeldinge. Uitslag raadsverkiezing op Vrijdag 6 Juli. Aantal kiezers 398. Op gekomen 340. Van onwaarde 9. Hiervan verkregen de heeren J. Lindenbergh Cz. 202; J. Nijssen 193 en C. de Broekert 167 stemmen, zoodat gekozen zijn J. Lin denbergh en J. Nijssen, beiden aftredend. (Z.) Hoedekenskerke. Bij de heden gehouden stemming voor 3 leden van den ge meenteraad werden 209 geldige stemmen uitgebracht. Hiervan verkregen P. Buteijn 46, N. Gelok 138, H. Jasperse 25, J. Jasperse (aftr.) 43, L. Lous 58, M. Steijn ,35, B. Timmerman 64, A. Walraven (aftr.) 57 stemmen. Gekozen N. Gelok. Herstemming tusschen P. Buteijn, L. Lous, B. Timmerman en A. Walraven. Baarland. Uitslag stemming voor drie leden gemeenteraad. Aantal kiezers 160. Deelgenomen door 143. Geldige stemmen 141. Meerderheid 71. Elenbaas 53. Hoog vliet 67, Huissen 46, de Mol 72 en Schout 96. Herkozen de Mol en Schout. Tusschen Elenbaas en Hoogvliet herstemming. Terneuzen. Gekozen de heeren E. H. T. van Borssum Waalkes met 638, A. Visser met 620 en M. Eijke met 600 st., allen liberaal. Gekozen werd de heer H J. van den Ouden, chr.-hist, gecandideerd door de anti-rev. en gesteund door de R. K. met 574 st. Voorts verkregen de heeren N. J. Harte (lib.) 492 en P. J. van Strein (anti-rev.) 450 st. Uitgebracht wafen 1120 stemmen. Van onwaarde 24. De volstrekte meerderheid bedroeg 549. Aardenburg. Uitgebracht 351 geldige st. Hierrvan verkregen dr. .1. Doyer '263, Jz. F. Eekhout 256, J. J. v. d. Hooft 98 en P. Wage 237 stemmen, zoodat tot leden van den raad zijn gekozen dr. .1 Doyer, Iz. F. Eekhout en P. Wage, allen aftr. leden. Cadzand. Herkozen de heer A. Ris seeuw met 145 st. Gekozen de hoeren W. de Smidt Wz. met 111 st. en 1'. Robijn 103 st.; de heer P. van Cruynin gen, aftr., verkreeg 92 st. Graauw. Bij de Vrijdag gehouden stem ming voor drie leden van den gemeen teraad, waren uitgebracht 281 geldige st. Gekozen zijn de heeren J. Bauwens (aftr.) met 150, C. Janssens met 175 en G. Verstraeten (aftr.) met 145 stemmen. De lieer H. Aubroeck (aftr.) verkreeg 85 stemmen. (Z. Koer.) Tholen. Herkozen tot leden van den gemeenteraad de heeren J. W. Waghto, A. Hollestelle en Jhr. J. v. Vredenburch. (Z.) Goes. In verhand met een verzoek van L. Duvekot Czn. zal zoo noodig aan den openbaren dienst worden onttrokken een strook grond van 34 c.A., zijnde open baar haventerrein aan de J. A. v. d. Goeskade. Ev. bezwaren vóór 10 Juli ten Stadhuize. (Z.) Middelburg. Zaterdagmiddag werd alhier aangehouden een man, die ongeveer 120 K.G. verf te koop aanbood, die per roei boot naar hier was' gebracht. Daar er alle reden was om aan te nemien, da,t; (die vert van diefstal afkomstig! was, werd de aangehoudene, A geheel en, naar Vlis- pingen overgebracht en de verf in be slag genomen. -Zaterdagmiddag werd op de hoek van de Langedelft en de Segeerstraat een kinderwagen aangereden, waarin twee kin deren waren; de wagen werd beschadigd, doch de kinderen bekwamen geen letsel. De politie stelt een onderzoek In, of de bestuurder van de wagen, waarmede ö'e aanrijding- plaats had, schuil heelt, aan heit gebeurde. In een café op .de Marktalhier ontstond Zaterdagavond ruzie tusschen enkele hoeren. Een der hoeren, die door den eigenaar buiten werd gezet, sloeg zijn hand door een ruit, waardoor liïjl aan zijn pols een hevig bloedende wonde bejkwam. Aan hel politiebureau werd (le man verbonden. Gisterenmiddag ontstond een buren- twist Op de; Vischmarkt alhier, waarhij een man en vrouw door een buurman werden mishandeld. De politie maakte van een en ander proces-verhaal op. In de vergadering va.n den Raad op Woensdag 11 Juli zullen wor den behandeld: 1. Notulen. 2. Stukkon, 3. Benoeming leden Commissie van ad vies voor de werkloosheidsverzekering. 4. Eervol ontslag aan C. Doets, als Directeur dér Burgeravondschool en Avondschool voor Handwerkslieden. 5. Alsvoren aan J. H. Wattez, als Leeraar aan de Burger avondschool. 6. Goedkeuring begrootings- wijziging 1917 Godshuizen. 7. Alsvoren 1916 Burgerlijk Armbestuur. 8. Oprichting Centrale Keuken. 9. Onbewoonbaarverkla ring van perceel N no. 211. 10. Onder- handsche verpachting der Aanplakborden. 11. Verhuur van den z.g. Touwbaan. 12. Salarisregeling Controleur der Belastin gen. 13. Alsvoren Leeraren Gymnasium. 14. Vaststelling Kohier van den 11. O. 1917. 15. Vaststelling kohier der Honden belasting 1917. Uit de gracht bij de Seisbinnen- brug alhier is opgehaald een ijzo- en geldkistje, dat gebleken is afkom stig te jsijb van de inbraak, welke al daar in den nacht van 27 op 28 April in het kantoor der Zeeuwsche Kolen- maatschappij plaats gehad heeft. In het kistje bevonden zich enkele gereedschap pen, die zeer zeker hij' de inbraak goo die diensten hebben bewezen. In verband met déze inbraak bevinden zich de kuipei-sknecht H. M. en drie zij ner feoons Izich nog steeds in arrest. (Bij den gemeenteraad .is een ver zoek'ingekomen van den Middelburgse-hen Bestuurdersbond en de afdeeling der S. D. A. P. om over te gaan tot, de op richting van een centrale keuken. Burg. en VVeth. meenen dat op dit oogenblik met het begin van den zomer een der gelijke inrichting nog niet hoognoodig is em |S'4eIIen voor de beslissing hierover uit te stellen tot het aanstaande najaar. Burg. en IWeth. stellen voor de jaar» wedde van den controleur hij de plaat selijke belastingen te herzien en te be palen op f 1600 met zes tweejaarlijk- sche verhoogingen van f 100, ingaande 1 Januari 1917. Verder stellen [Burg. en Wetli. voor, met ingang van 1 September eervol ont slag te verleenen aan den heer C. Doets als directeur der burgeravondschool ,en! avondschool voor handwerkslieden, zulks op Verzoek. Het muziekgezelschap „de Vereenig de Werklieden van den Houthandel Wal cheren", gaf gisteren weder een succes volle uitvoering in den Schuttershoftuin Kloetinge. Een meisje reed per fiets tegen de ijzeren heining om de kerk. Ze kwam daarbij zoodanig met haar hoofd tegen het hek te vallen, dat ze een bloe dende wonde opliep. In een nabij zijnden winkel heeft men haar geholpen, waarna ze de reis verder kon maken. (K. C.) Ovezand. In de raadsvergadering van 6 Juli 1917 waren 6 leden present, af wezig A. van der Slikke met kennisge ving. De geloofsbrieven van de herkozen leden F. de Jonge en C. Vermeule werden onderzocht en tot hunne toelating be sloten. De gemeenterekening van 1916 werd voorloopig vastgesteld in ontvang met f 19630.055 en in uitgaaf met f 19238.24, aJzoo met f 391.815 goed slot. Voor een wijkzuster werd eene jaar lijksche bijdrage van f 25 verleend, en aan de Ambachtsschool te Goes eene bij drage van f 10. Hansweerd. Die Douanebeambten heb ben op de sleepboot „Johan" een hoe veelheid saffraan ontdekt, bestemd pin naar Antwerpen gesmokkeld te worden. De boot .is aangehouden. Ee douanebeambten alhier hebben aan boord van het Duitsche schip „Rlie- nania |23" een groote partij harde zeep ontdekt, bestemd voor frauduleuzen uit voer naar Antwerpen. De knecht 'is gevankelijk naar Middel burg gebracht. (M. Ct.) Nisse. In een onzer vorige nummers wijdden wij pen korte beschouwing aan de gemeenteraadsverkiezing alhier. Wij vermoedden toen wel, dat de le zer aanstonds izou bemerken, dat die be schouwing ,n i e t uit de pen kwam va.il onzen berichtgever, dhr. M. C. de Schip per. Wij meenen dit nu echter nog eens uitdrukkelijk te moeten herhalen ter over tuiging der twijfelaars. Krabbendijke. J.l. Vrijdag bemerkte Ühr. O. alhier, dat in izlij'n bergplaats, steenkolen waircn gebracht. Na aangifte en onder- Zoek bleken de kolen, ongeveer 145 K.G., ontvreemd 'te zijn uit de gasfabriek alhier. Wie de steenkolen daar heeft opgebor gen, en wat er de bedoeling mede was, is tot op dit oogenblik nog een raadsel. De politie doet ijverig onderzoek en het js te hopen, dat men de(n) dader(s) spoe dig op het spoor is. Tholen. Naar men aan de „Zier. Nwsbode" uit welingelichte bron mede deelt wordt in tegenstelling met de loo- pende geruchten de veiling te Slavenisse niet erkend, zoodat voor het eiland Tho-- len de land- en tuinbouwers aangewezen zijn lmn producten hij de veilimgsvereeni- ging „De Eendracht" te doen veilen. Ossenisse. Met de voedselvoorziening voor cle dieren is het hier allertreurigst gesteld. Menigmaal kan men geen meel krijgen om aan de varkens te voederen, zoodat de dieren alleen moeten leven op zoogenaamde „Wakkers", welke men uit de zee haait. Dat de dieren op dit voed sel alleen niet vet worden laat zich hegrijpen. Het ligt. evenwel niet aan ge brek aan graan, o neen, groote hoeveel heden liggen biji de landbouwers opge hoopt, Men zegt evenwel, dat. liet 's nachts met groote massa's per as tegen hooge prijzen uit de gemeente wordt gevoerd. De vorige week moet een vrouw nog een kak rogge op den weg zien liggen hebben, die men 's nachts verloren had. Zou de regeering, die wel liondoubrood verschaft, ook geen meel voor de varkens kunnen beschikbaar stellen? Ik denk, dat het voor de varkens toch noodzakelijker is dan voor de honden. Terneuzen. Donderdag j.l., den dag waarop vóór 25 jaar de: heer J. A. v. Rompu' ais lid der Staten v. Zeeland werd geïnstalleerd (gekozen wend hij in Mei 1892) mocht deze dag tal van be wijzen van belangstelling in ontvangst nemen. Oostburg. Deze week zijn eenige kin deren, die naar school gingen, een paar morgens achtereen lastig gevallen, door enkele z.g, landloopers. Deze heeren had den het gemunt op de eetzakken der Jkin- deren. Zouden tie broodbons misschien op zijn? Dhr. Slubbé, adjunct inspecteur der belastingen alhier, slaagde dezier dagen, voor het examen van inspecteur. Door de vereeniging „Avicultura" zal van heden af, een veiling ,van fruit voor eixport. worden gehouden, iedere week des Maandagsvoormiddags te 10 uur en des Jiondcrdagsnam. te 2 '/e uur. Het groote liefdadigheids- Fancy- Fair door het Belgisch Komiteit te Oost- burg ingesteld, mag goed geslaagd heeten. Hoewel het den 8sten Juli den .geheelen voormiddag regende en het den geheeten dag buiïg weer was, waren de bezoe kers uit alle dorpen van W„ Z. V. ,in grooten getale naar Oostbuirg gekomen. De weide van de familie Smjt, waar het feest gehouden werd was stampvol. Wij vernemen, da.t 't muziekgezelschap van, dhr. Merits uit Middelburg, zich zeer ver dienstelijk Jieeft gemaakt. Zoo iets had men ook wel verwacht, daar we ons nog zeer goed (herinneren, de uitvoering in 1909. Schoondijke. Vrijdagmorgen zijn tie ge- brs. van de 1'. van hier, door dé justitie opgebracht naar Middelburg, wegens me deplichtigheid aan smokkelen. Sf-Jansteen. Woensdagmorgen ontstond in de landbouwschuur van dhr. A. Reijns; de brand was zoo hevig, dat er aan blusSchen niet te denken viel. liet vee werd gered. Breskens. De kommies-dienstgel'eider M. A. van Booijen slaagde dezer 'lagen voor het examen van 2e klasse. Groede. Tot gemeente-geneesheer is be noemd dhr. W. Kremer, thans reserve officier van gezondheid te Cadzand1. Eede. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werden (de bewoners alhier uil den slaap opgeschrikt door tiet aan hou dend ontploffen van bommen, lie ver moedelijk door vlieglma,chines gestrooid werden. Te oordeeten naar Ie kort op eenvolgende knallen, was liet een bom menbui, gelijkend op een hagelbui. Verder waren don geheelen dag door vliegmachines' te liooren geweest, die door het scherpe zonlicht niet te ,z:ien waren. Aan liet strand te Haamstede zijn aan gespoeld, vijf pakken met veeren. JJe pak' ken hebben een lengte van pl.m. 2 Me ter en de breedte van pl.m. 1 M. en wegen ongeveer 50 K.G. W. baron Collot d'Escury te IJon- tenisse is voor Zeeland benoemd tot re- geeringscommissaris, belasl met de rijks- graan verzameling. Van de grens. Plotseling is hier een levendige handel ontstaan in sigaren en sigaretten, die hij duizenden worden uitgevoerd te Sluis en te Aardenburg. Ieder, die maar een beetje lijd over heelt, wordt maar zoo sigaren- en tabakshandelaar. Naar sacharine, die niet meer le krijgen is, wordt veel ge vraagd. Naar men verneemt, zijn deDuit- schers erg belust op nikkelen stuivers en boden zijl 20 pfenning voor één stuk. Ook oorlogswinst De St.ct. No 156 bevat de Statuten eter Vereeniging „De Hoop", gevestigd te Middelburg. Haar doel is de bevor dering van de belangen harer leden. Deze kunnen alleen zijn zij, (lie in vasten dienst zijn van de N. V. Houthandel v. h G. Alberts Lzn. Co. en den leeftijd van 21 jaar hebben bereikt. Hetzelfde nummer beval de Statuten van den Zeeuwschen bond van Aardap pel-, Groente- en Fruitexporteurs „Ons Belang", gevestigd te G o e s. Verder nog de Statuten van de Ver eeniging tot verbetering der volkshuis vesting in de gemeente K r u i n i n g e n, gevestigd aldaar. En ten slotte de Statuten van de Ver eeniging „De Ambachtsschool" te Ter ne u 7. e n, waarvoor de Katholieke inge zetenen wel werden aangezocht een gel delijke bijdrage te storten, maar die niet in aanmerking kwamen voor een leidende functie in de vereeniging. Men schrijft uit KrabbendijkeDe vruch ten staan hier over liet algemeen, voor zoover niet door den hagel beschadigd, er goed voor. De aardappelen staan er zoo groot en wild op als in geen jaren is gezien, doch wat de knol aangaat, deze is nog erg klein en na onderzoek door verschillende personen blijkt het, dat ze aan het doorgroeien zijn. Het is te hopen dat het doorgroeien gestuit moge worden, anders zou liet ook wel' eens' een leelijke klap voor de be volking kunnen worden. In het Land van Hulst is den laat- sten tijd zeer veel vraag naar veulens, vooral als de ouders stamboekdierenz zijn, worden zeer hooge prijzen betaald. Dat in het laatste geval men voor beestjes van 3 a 4 weken oud tot f 1100 kan krijgen, is geen zeldzaamheid (Zei.) Het vlas zal in Oost Zeeusch-Vlaande- ren spoedig getrokken wordt. Vooral de witbloem staat er goed voor. De prijzen varieeren van f 450f 550. In de vorige week Dinsdag gehouden vergadering van ingelanden van het wa terschap Groot en Klein Zuiddiepe onder JJzendijke, werden Ide jaarwedden van die gezworenen verhoogd van f 15 op f30 en van den dijkgraaf van f42 op 160 en werd met algemeene stemmen tot ge zworene herbenoemd de lieer A. Hen- drikse. (Zei.) De z g. 1 e e m e n, afval van vlas, vóór den oorlog schier zonder waarde, wordt thans als brandstof gebruikt. Reeds is een drukke handel in en gaan de prijzen al tot f 20 per duizend kilo. H. II. Correspondenten, rlie hun nota over het 2e kwartaal nog niet inzonden, wordt verzocht dit vóór 15 Juli a. s. te doem Red. LONDEN. Volgens hertel hoeft keizer Ilsuang T'Oni daan van den Iroon. (De man was verleden zer uitgeroepen. Voorw regcering Red.) BERLIJN, (V.D.) De B Anzeiger" verneemt uit We in parlementaire kringen v geheele omvorming van I sche ministerie ophanden terie Seidler zal voor eene regeering plaats maken. BERLIJN, (V. D.) De zi Rijksdag is hedennamid-dag opeind. Door den rijilcskans wonden gesproken, doch a pellalie der socialisten oml tenvoorziening aan de ord Voetbal. „Olympia" „K. D. Zondagmiddag speelde derden competitie wedstrij pia" te Heinkenszand. Om half vier wordt be leiding van den Heer J. „K D. O." heeft één in^ is volledig. Direct na de aftrap dr: gevaarlijk op, de back m 't beruchte gebied. De per rechtsback genomen is or D. O." is nu beslist in d „Olympia" wordt geheel back van „Olympia" schij te hebben, den bal geregf pen, als hij geen uitwe Zoo volgen er ontelbar goed genomen worden, m niets uitloopen, daar ze d spelers niet benut worder) mutseling voor 't vijandeii linksbuiten kans te doelp Nog eens wordt door de rust gedoelpunt, n. 1 denvoor, die uit een hoeks doel maakt. Stand alzoo Na de rust is er bij get groote lakschheid te const van „K. D. O." nog tweer De scheidsrechter treedt s ruw spel, zooals misbrui lichaamskracht, in den ru' waar vooral „Ulympia" n gen zondigt. Een kwartiei dringt „Olympia op, ma: kans, door het in den ri den back van „K. D. O rechter straft hiervoor, en een vrijtrap. Hiertegen prot pia" die niet verder wem en 't veld verlaat, zoodat een welverdiende overwin kon gaan. Dm ten opzichte van vollen wedstrijd het „hoor c toe te passen, laten wij schrijven volgen van den „Olympia", dat aldus luid „Zondag j.l. speelde competitie-wedstrijd tegen ioes. Deze veelbelovende weds zeer ongunstig verloop, ii zakelijk voortkwam door h(| lieden van de scheidsrech liet is ,aan hem te wijten voerder van „Olympia" gei dezen wedstrijd te staken, pen, dat in 't vervolg heter Iers zullen optreden. w. g. A. DE Secr. v. „Olympia." Seriewedstrijden Ko Goes. Zaterdag j.l. wer wedstrijd gespeeld door en Volharding Ierseke. I wie den eersten prijs zou den tweeden. Er werd dan ook verw. om den bal. Het spel, d kregen was niet veel. Me te ruw. Telkens en telkens wc over den grond of gaf e. in 't gezicht of op het h rust wist ieder slechts ee punten zoodat de stand bi 1—1. Na de rust was liet spel iets beter, men speelde Toch was men nog te ze toen dan ook het einde was de stand nog 11. W liet volgende staatje. Vereeni- T. n a ging O O C 4) Oq O H.B.S. B. 2 0 0 2 0 2 Volharding 2 1 1 0 3 4 H. H. D. 2 1 1 0 3 12 Men stond dus totaal g< overeengekomen de volge terdag, dus 13 Juli, over t hopen dan beter spel te want al gaat het om den toch moet men het mooie liet oog verliezen. Het is reclame voor het spel al: ruw naar toe gaat, dat er wien een bloedneus geslag Er was veel belangstel! de secr. vail den Alg. Ned

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2