f inancieele Mededeelingen. Laatste Berichten. Sociale Berichten. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Rechtszaken. Wetenschap en Kunst. SPORT EN SPEL. faillissementen. Afloop verkoopingen, aanbestedingen enz. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Plaatsgebrek in de treinen. Door de directie der Staatsspoorwegen is bepaald, dat op de vier zitplaatsen van eersle klasse-afdeelingen van rijtui gen met zijgang bij plaatsgebrek zes rei zigers geplaatst kunnen worden. Ernstig ongeluk. Men bericht uit Haarlem Zondagmiddag 5 uur had op den Haar lemmerweg bij de Liedenbrug een zeer ernstig ongeluk plaats. De motorrijder Groen uit Amsterdam reed met zijn mo torrijwiel, waarin zijn vrouw en zijn twee kinderen gezéten waren, tegen de elec- trisehe tram, komende uit Haarlem. De vrouw was op slag ttood, den man werden beide beenen afgereden, terwijl het elf-jarig zoontje een beentje verloor, liet meisje bleef gelukkigerwijs ongedeerd. Het lijk van de vrouw werd naar Half weg overgebracht. De beide zwaargewon den zijn naar het gasthuis te Haarlem vervoerd. De toestand van den man is ernstig. Men vermoedt, dat de verbindingsas van den zijspanwagen met het rijwiel is gebroken, tengevolge waarvan de berij der tegen de tram werd geslingerd. Nader meldt men, dat de toestand van den beer G. zeer ernstig is, die van het zoontje en dochtertje bevredigend. Omtrent de verwondingen deelt men nog mede,, dat dr. Westerman in het groote gasthuis te Haarlem constateerde, dat Groen vermoedelijk inwendig is ge kneusd, evenals het dochtertje, terwijl G. bovendien aan het dijbeen een wonde heeft opgeloopen. Van het zoontje werd het linkerbeen verbrijzeld, zoodat het da delijk moest worden afgezet. Een zuigeling als smokke- 1 a a r. Men schrijft uit Aalten aan de „Msb." De vorige week werd door rijksamb tenaren te Beurne een kinderwagen ge visiteerd. In de kussens zaten een paar pond harde zeep, een 10-tal bussen ca cao en 5 pakken beschuit. Men bad het den kleine dus niet ge makkelijk gemaakt, om j'em daarop te laten zitten. Het „aftreuze" komt echter nog. In de luiers van den zuigeling was thee verpakt I Deze had evenals de be schuit, nog al averij opgeloopen. Dronken paarden. Bij ver schillende paarden in den Haarlemmer- meerpolder doet zich het eigenaardig ver schijnsel voor, dat de dieren eensklaps beginnen te slingeren en in de rondte te draaien alsof zij) beschonken waren. Wanneer dit geschiedt, terwijl de die ren zijn voorgespannen, is dit uit den aard der zaak voor den voerman zeer gevaarlijk. Eenige landbouwers liepen voor dit verschijnsel reeds de hulp van een veearts in. Deze deelde mede, dat. de oorzaak ver moedelijk moet worden gezocht doordat de dieren gevreten hebben va,n een soort gras, dat blijkbaar dit jaar nogal veel vuldig voorkomt en in den volksmond genoemd wordt „dronkemansgras". Deze grassoort is nu in het zaad gekomen en wekt bij de paarden dezelfde verschijn selen op als. sterke drank bij den mensch. Na verloop van eenige uren worden de dieren weer nuchter. Vrouwelijk treinpersoneel. Aan de Noord-Brabautsch-Duitsche Spoorwegmaatschappij wordt met ingang van 1 Juli op het Huitsche traject tot Gennep toe, het mannelijk personeel voor den dienst opgeroepen en vervangen door vrouwen. De kerkbrand te Dongen. De klokken uit den toren der afgebrande kerk St. Laurentius, te Dongen, zijn aan gekocht door den heer F. van Kiel-Dijk- inans, te Tilburg, voor de som van f 14.5U0. Brug ingestort. Te Hoensbroek is Donderdag op de staatsmijn „Emma" een brug, waarop zich 30 arbeiders be vonden, ter hoogte van 6 Meter, naar beneden gestort. Allen werden min of meer gewond; 4 nogal ernstig. De gevaren der „neutrale" pers worden door „de Residentiebode" aldus naar waar heid beschreven. Dat zijn lichtzinnige feuilletons; aan prijzingen van schandelijke boeken, the aters, bioscopen; verslagen d.i. verkapte propaganda, van allerlei dwaze moderni teiten en „godsdiensten," en wat al niet. De liberale geest schuilt dikwijls in een klein berichtje en wordt door vele lezers niet opgemerkt. Maar des te meer doet het zijn verderfelijk werk. Niet in eens, langzamerhand verovert zoo'n blad den geest van den lezer. Elke dag een druppeltje; hoe zwakker het vergif is, hoe langer de totale vergiftiging uitblijft. Maar komen doet ze onvermijdelijk. Men hoel't geen bijzonder goeden kijk op het geestesleven te bezitten, om dat in te zien. Levensverzekering Maatsch. „Dordrecht." In de vorige week te Dordrecht gehou den algemeéne vergadering der 'Levens verzekering-Maatschappij „Dordrecht" heb ben directeuren aan aandeelhouders ver slag uitgebracht over het boekjaar 1916. Met genoegen stellen directeuren vast, dat de toestand in het levensverzekerings bedrijf in Tlederland zich meer en meer begint te klaren en dat het productie cijfer daarvan een weerspiegeling geeft. De productie was in het afgeloopen jaar ruim anderhalf maal zoo groot als in 1915. Het grootste deel van de meerdere productie kwam uit Nederland. De sterfte was ook in 1916 weder gun stig. De winst op de sterfte bedroeg f232.042 tegen f220.44 in 1915. Aan het einde van het boekjaar be stond de portefeuille uit 135496 verzeke ringen met f 81.828.079.211/2 kapitaal en f 1.544.283.13 jaarlijksehe rente of, deze laatste tot kapitaal herleid uit f 97.20.910.511/2- Het gedeelte der portefeuille, waarvoor de premiën niet reeds zijn afbetaald, doet een inkomen van f 3.140.908.42 verwach ten. De gekweekte interest heeft 4.21 pet. van het geheele vermogen der maatschap pij bedragen en 4.42 pet. van het rente- gevend belegde gedeelte daarvan. De agio- rekening gaf ook dit jaar een buitenge woon voordeel. De premiereserve is met 11/4 millioen gestegen. De reserve voor geldbelegging steeg tot f452.201. De kapitaalreserve be draagt f 209.883.69. Evenals het vorig jaar is het saldo der inkomstenrekening gevoegd bij de pre miereserve. Directeuren stelden voor, ook over 1916 aan aandeelhouders het in de statuten bepaalde voorloopig dividend uit te keeren. De vergadering heeft de balans en de inkomstenrekening goedgekeurd en aan do uitkeering van 4 pet. dividend hare goed keuring gehecht. Per telefoor. AMSTERDAM. Bij de opstootjes van vannacht werd één persoon gedood en wer den 10 personen gewond. Een der gewon den, mej. Hendrika S. oud '17 jaar, die door een verdwaalden kogel in het onder lijf werd getroffen is. aan de gevolgen overleden. DORDRECHT. Maandag is door de po litie op de Merwede het schip; de twee gebroeders drijvende en geheel veriaten; aangetroffen. Bij onderzoek bleek da.t dief stal was gepleegd, want een kast was opengebroken. De schipper, G. Vos, 66 jaar oud en zijn 15-jarige knecht P. V. werden vermist. De knecht is later onder Rotterdam aangehouden en naar Papen- drecht gevoerd. Eerst bekende 'hiji den schipper te hebben vermoord en bestolen, later trok hij zijn bekentenis in. Inmiddels was de politie aan het dreg gen gegaan en vond het lijk van den schipper met verbrijzeld hoofd, aan han den en voeten gebonden en in een zeil gewikkeld. De knecht blijft in voorarrest (en de politie onderzoekt verder de zaak. BERLIJN. (V.D.) „Het „Berliner Tage- blatt" ideelt. mede, dat de groote debatten in den Rijksdag Zaterdag worden ver wacht en men verwacht, dat de kan selier die debatten zelf zal inleiden. Over de verandering van het Rijksdagkiesrecht verwacht men, dat Helferich het woord 'zol voeren. (De Rijksdagzitting is Donderdag j.l. geopend met. een rede van den voor zitter en na behandeling van het 15 inilliardencrediet verdaagd tot heden. Red.) Het 10-j irig bestaan der Haarlemsche Hanze" is Donderdag j.l. te Haarlem door mid denstands-vertegenwoordigers uit alle deelen van het diocees met opgewektheid gevierd. Kalender der Week. Van 8 tot 15 Juli 1917. Zondag 8 Juli. Zesde Zondag na Pink steren V (bi. 877), I> (bl. 886); gedach tenis v. d. H. Elisabeth V "(bl. Iö05 en 1136), D (bl. 1283, 249 en 250); 3de gebed „A cunctis" V (bl. 849), D (bl. 103). De gebeden na de stille H. Mis op bl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater V (bl. 10), 1> (bl. 69); na de Hoogmis gebed voor de Koningin V ((bl. 53), D- (bl. 122). Vespers op bl. 889. Maandag 9 Juli. H. H. Martelaren van Gorcum V (bl. 27* en 1039), D (bl. 102* en 188). Dinsdag 10 Juli. H. H. Zeven Broeders V (bl. 1805), D (bl. 1285); 2de gebed „A cunctis" V (bl. 849), D (bl. 103) 3de gebed naar keuze. Woensdag 11 Juli. H. Pius I. V (bl. 1.809 en 1002), D (bl. 1286 en 172); 2de gebed voor de Overledenen V (bl. tis" V (bl. 849), D (bl. 103). 1323), D> (bl. 1490); 33de gebed „A cunc- Bonderdag 12 Juli. H. Joannes Gualber- tus V (bl. 1809 en 1099), D (bl. 1286 en 235); gedachtenis v. d. H. H. Nabor enz. V (bi. 1809), JD (bl. 1286). Vrijdag 13 Juli. H. Anacletus V (bl. 1811 en 1007), R (bl. 1287 en 17a); 2de en 3de gebed aJs Dinsdag. Zaterdag 14 Juli. H. Marcellinus V (bl. 27* en 1086), D (bl. 106* en 227); ge dachtenis v. d. H. Bonavcntura V (bl. 1812 en 1080), D ''(bl. 1287 en 223). De gewone orde der H. Mis, die iede- ren dag terugkeert, begint op bl. V 11 D 71. De bladzijden met V geteekenc! verwijzen naar het „Volksmisboek" en de bladzijden met D geteekend naar het „Mis en Vesperboek" van Desclée. Voor de Geconsacreerde kerken. Zondag 8 Juli. Zesde Zondag na Pink steren, V (bl. 877), D (bl. 886);, gedach tenis v. h. (Oct. v. Kerkwijding V (bl. 1139), D (bl. 260). Maandag 9 Juli. Octaafdag v. Kerkwij ding V (bl. 1139), D (bl. 260); gedach tenis v. 'd. H. H. Martelaren van Gorcum V (bl. 27* en 1043), D (bl. 102*, 193 en 194. Zondag 8 Juli. Zesde Zondag na Pink steren. Epistel: Rom. VI 311, Evan gelie Marc. VIII 19. Kerklijst van 's Heerenhoek. Zondag 8 Juli. Zondag feest van Kerkwijding. "De H. Missen zijn te 6t/2, 8 en 91/2 uur- 's-Mid- dags te "ïr/g uur catechismus en te 21/2 uur. Vespers met rozenhoedje voor den vrede. In deze week dagelijks de gewone ca techismus. Eiken morgen te 5 uur wordt de H. Communie uitgereikt. Maandag feestdag van de H. Martela ren v. Gorkum. Wijl het nu 50 jaar geleden is, dat Z. H. P'aus Pius XI onze Mar telaren plechtig inschreef op de lijst der heiligen, zal volgens voorschrift van den Bisschop op dien dag een plechtige H. Mis ter eere der H. Martelaren, ((in onze kerk te 8 uur), worden opgedragen, om door hunne voorspraak van God de be keering van ons vaderland te verkrijgen, 's Avonds te 7 uur plechtig lof met preek. Zaterdagmiddag van 47 uur gelegen heid om te biechten, 's Avonds te 7 uur lof ter eere der H. Maagd met rozen hoedje eu het gebed voor den vrede. Middelburg. Maandag 9 Juli a.s zal in onze parochiekerk het feest der H.H. martelaren van Gorkum naar aanleiding van den 50eu herdenkingsdag hunner heiligverklaring bijzonder plechtig gevierd wurden met eeu solemneele mis en een plechtig lof. Uver de beteekenis van dit feest, meer iu het bijzonder voor Zee- laud's en Middelüurg's katholieken, zie men het hooldaitikel dit nummer. Het congres der Oerde Orde te Amsterdam is Woensdagmorgen be gonnen met een stille H. Mis in de St. Antouiuskerk, beter bekend als Mozes en Aaron, welke mis werd opgedragen door uen bisschop Haarlem, geassisteerd door de Paters Provinciaals der Minder broeders en der Oapucijnen. JJe feest preek werd gehoud-.n door den Francis caner pater Hentzen op den tekst „zalig zijn de armen van geest". Het koor voerde fraaie gezangen uit. Het congres bau plaats in de ruime kerk van St. Wiilebrord aan den Amstel- dijk en werd geopend door pater Nielen. Pater Paulus ötein, provinciaal der Min derbroeders, sprak een begroetingsrede uit. Van Z. H. den Paus kwam een telegrafisch antwoord op een liuldetele- gram binnen. In de 2o vergadering werd o. a. ges proken door prof. Aalberse en het slot woord sprak Mgr Gallier. Vlissingen. Voor 't examen Fransche han delscorrespondentie, afgenomen vanwege de Federatie, van de Handels- en Kan toorbedienden-vereeuiging in Nederland is nog geslaagd mej S. Klgberg alhier. Voor het examen van tweeden stuur man is geslaagd de lieer G. Rekker, leerling van de He Ruyterschool. He heer P. van der Vliet, leerling van den cursus-Frelier' die voor het radio- telegraalisch examen is geslaagd,behaalde het diploma eerste klasse. Geslaagd voor het Mercuriusdiploma boekhouden mej. E. A. van der Heyde C. Nd. te Wissenkerke. Vereeniging van Schoolhoofden. De 92ste algemeene vergadering der vereeniging van Roofden van R.'K. schol'ep. in het bisdom Haarlem zal gehouden wor den op Maandag 9 Juli in het lokaal •Brinkman te Haarlem. De heer L. P. Mid dendorp, directeur der Bisschoppelijke Kweekschool te Beverwijk, zal een inlei ding houden over: De opleiding van den onderwijzer naar de voorstellen der Staats commissie („Bevredigingscommissie"); na de pauze zal dezelfde quaestie besproken worden door den heer H. J. Willemsen, directeur der R. K. Normaallessen te Rot terdam. 1 De rechtbank te Middelburg heeft wegens het te laag aangeven voor de inkomstenbelasting (f 4000 bij een. ver dienste van tenminste f 30.000) den vlas handelaar A. A. de W. uit Koewacht veroordeeld tot een boete van f 2000, sub sidiair zes maanden hechtenis, overeen komstig den eisch van het O. M. Raad van Beroep (Ongevallenverzekering) te Middelburg. In de op; 2 Juli té Middelburg gehouden openbare terechtzitting van dien 'Raad had uitspraak plaats inzake J. L„ Westkapel- le, P. S„ St.-Jansteen en J. A., Koudeker- ke, waarbij1 de vordering werd ontzegd en de beslissing der Rijksbank werd be vestigd. In zakei P. S., Vlissingen, werd de be slissing vernietigd en aan klager toege kend genees en heelkundige 'behandeling voor rekening der Rijksverzekeringsbank, terwijl hij in het meer gevorderde niet- ontvankélijk werd verklaard. Aan A. B., Rotterdam, werd met ver nietiging der beslissing toegekend een reji- te van f0.6ö per werkdag en aan K. L. d. M., Weatdorpe, genees- en heel'; kundige behandeling voor rekening der Rank en een rente van f 0.84 per werkdag. Voort, werd de vordering ontzegd in zake 1. J. B., IJzeredijke en het beroep van (J. v. d. B., Breskens, ongegrond verklaard. Maansverduistering. Woensdagavond zou er blijkens den kalender een maansverduistering zijn, loopende van 9 uur 11 m tor 11.47, terwijl de totale verduistering om 10.10 zou be ginnen. Door den zwaarbewolkten hemel is er van het natuurverschijnsel, althans iu onze streken, weinig te zien geweest. A.s. Zondag trekt „K. D. 0." naar Hein- kenszand 0111 een competitie-wedstrijd te gen het aldaar gevestigde elftal „Olym pia" te spelen. „K. D. 0.", „Olympia" en „Concordia" uit Vlissingen spelen voor d'e II. K. V. B. een krachtcompetitie die zal uitmaken, wie kampioen wordt van de afd. Zuid-Be veland en Walcheren afd. „Onze Landen". De oandidatuur-Arts. De heer Mr. P. Arts te Tilburg is door de Rotterdamsche R. K. voetblalver- eeniging „Leonidas" candidaat gesteld voor de a.s. bestuursverkiezingen van den N. V. B. Waarschijnlijk zal het „Gouden Hoofd" deze candiüatuur steunen. (Msbode.) vcouwepolder. Failliet verklaard J. de Vos, koopman, alhier. Curator mr. R. P. Cleveringa. Dinsdagavond verkocht notaris Van de Velde te Tholeii voor den heer F. Moelker te Tholen, te fScherpenisse 5 gemeten 213 roeden bouwland. Hiervan Kocht Jac. van Houdt te Bcherpenisse 1 geniet 104 roeden voor f 1160J. H. Jacht 1 gemet 64 roeden voor f 1270, en H. O. Huijnhouwer de overige perceelen res pectievelijk voor f1285, f1440 en f1540, alles per Blooisch gemet. (Met.) Middelburg. Door Gedep. Staten wend Woensdag aanbesteed 't maken van 'n ver breeding van den steigerdam te Walzoor- den met bijkomende werken. Inschrijvers dhrn. J. F. Adriaansens Potvliet te Honte- nisse f19.900; W|. Adriaansens Pz„ Hoa- tenisse f15.300, L. G. J. van de Ven eti J. H. van de Ven, Kouidekerke, f 14.700, A. Kaan, Terneuzen, f 13.500 en J. J. Geluk te St. P'hilipsland f 12.995. Bij de Donderdag te Middelburg gehou den aanbesteding van het vernieuwen van een gedeelte der blokjesbestrating en van luiken en het verwisselen van de me talen der muts van, den spil van de draaibrug over het kanaal door Walche ren te Middelburg, waarvoor de raming f 2200 bedroeg, was geen enkel biljet in gekomen. (Z.) Ellewoutsdijk. Uitslag aanbesteding van het Waterschap op 4 Juli j.l. I. Onderhoudswerken aan zeewering enz.Jan Wolse f 5230, A. Wiskerke f 4150, Jan Veriieijke f 4148, L. van Do ven en L. Geense f3880. Allen te Elle woutsdijk. Gegund aan de minste inschrij vers. II. Herstelling van heulen en duikers A. Oele Jz„ f 227, Jan Verheijke. f 199, beiden te Ellewoutsdijk, P. van Loo, Drie wegen f 189, gegund aan P. van Loo. (Z.) Ovezand. Donderdag werd alhier ten overstaan van den notaris H W. Neer- voort, ten verzoeke van dhr. M. Rent-« meester te Driewegen, in het openbaar verkocht: de hofstede „De Bushoeve", be staande uit woonhuis, schuren, tuin, boomgaard, houw- en weiland en erf in die gemeenten Driewegen en Otidelande, ter grootte van 13 H.A. 72 A. '65 c.A. Kooper werd dhr. M. Rijk Bz. te Hein- kenszand, voor f2770 per H.A., is voor den hoop i'38022.40V2, onverminderd £3185 voor accessoiren en 8V» pet. on kosten. Van 5 en 6 Juli. MIDDELBURG. Ondertrouwd; P. Koo iman, 24 j. jm. en M. Leempoel, 23 j. jd. J. Kuzee, 30 j. jm. en A. Sinke, 24 j. jd.; G. de Hamer, 27 j. jm. ,eu J. G. Langeraad, 26 j. jd.; J. M. M. L. van Wage, 35 j. jm. en L. Rietvelt, 33 j. jd. Gehuwd: C. A. Schouten, 23 j. jm. en E. M. Go dart, 22 j. jd..P', Burgs, 21 j. jm. ■en J. A. Douw, 19 j. jd. Bevallen: A. de Rijke, geb. Leijnse, d.; N. Wattez, geb. Van der Snel, z.; C. Kraak, geb. Nieuwenhuize, d. Overleden: A. B. de Roos, 74 jwednr v. M. J. Bos. GOES. Huwel.-aangifte: 5, Antonie van Kleunen, 27 j. jm. en Maria Francina Harinck, 23 j. jd. Gehuwd: 5, Franqois Pie'ter Jacobus Pol derman, 22 j. jm. te St. Maartensdijk en Dina Jobse, 21 j. jd. te Goes. Geboren: 4, Anthonius Franciscus, z. v. P'etrus Adolf Pennings en Maria Elisa beth ten Dam; 4, Helena Johanna, d. v. Abraham Dodmond eu Maria Weststrate. BAARLAND. Gehuwd: 7, Pieter van iSabben, >29 j. jm. en Maatje 'Spruit, 23 j. jd. Geboren: .2, Willem, z. v. Adriaan Re- mijn en Tanna Boonman; 5, Maria, d. v. Jan Allemckimders en Katharina Vermue. Overleden: 26, Sara Francina de Munck, 74 j„ echtgenoote van Abraham Dirkx. Van 27 Juni4 Juli. ZIERIKZiEE. Gehuwd M. J. van Acker, jm. 27 j. en A. Douw, jd. 25 j.; J. L. Heusveldt, jm. 26 j. en G. M. C. de Vlieger, jd. 27 j. Bevallen: S. F. Dobbelaere geb. Cijfs, z. Overleden: C. M. Dekker, 71 j„ wed. van I. M. Phernambucq. (M. Ct,.) Over de maand Juni. OUBELANDE. Geboren: 24, Johannes Cornelis z.v. Joris Koster en Johanna Maria Kole. Levenloos aangegeven: 4, een kind va,n 't vrouwelijk geslacht van Marinas Schou- wenaar en Cornelia Wisse. Overleden: 27 Elizabeth Vermeulen, 71 jaar, wed. van Marinus Drijdijk. (Z.) ELLEWOUTSDIJK. Geboren: 8, Cor nells Jacobus z.v. Marinus Jakob Bou- wens en Josina Maatje Weststrate. Overleden: 24, Leunis Jan van Boven 81 j„ wednr. van Janna Pieternella Vinke; 29, Leuntje Paauwe 81 j„ wed. van Paülus Geense. (Z.) (V eilingsVereeniging „-Zuid-Beveland". Goes,, 5 Juli. Groote Veiling. 5 boomgaarden zwarte bessen, roode bessen .en pruimen werden verkocht voor 1550aardbeien binnenland f 15, voor fabriek f18, kersen buitenl. 112f 17, voor binnenl. f9f 16, Meiknollen f5.10, zwarte hessen f30, roode bessen binnenl. f8, vioor buitenl. f23; alles, per 100 K.G. Kleine Veiling. Kruisbessen 26, aardbalen 812, zwarte kersen 1016, roode kersen 10 12 ct. allesf per K.G., kropsla i/21 ct. per Krop. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 4 Juli. Groote veiling. Zwarte kersen voor 't buitenland f 17 roode kersen voor 't buitenl. f12, zwar te kersen voor Binnenland f15f 16.20, Roode kersen voor binnenl. f 9.10, kruis bessen voor buitenl. f 1, aardbeien voor binnenl. f 14.10f 14.50, aardbeien voor de Fabriek f21, Frambozen voor de fa briek f 40, Frambozen voor binnenl. f 38, Meiknollen f5.10, Raapstelen fl.50. Kleine Veiling. Roode kersen f9.10, zwarte kersen £15 £16.20, witte bessen f 11. Centrale veiling voor Schouwen-Duive- land en St. Philipsland. Dinsdag 3 Juli werden geveild Frambozen: voor het bui tenland 43 cent, voor het binnenland 10 cent. Kruisbessen 18 cent. Alles per K.G. (M. Ct.) Veilingsvereeniging „KruiningenIerse- ke en Omgeving": Maandag 2 Juli, kruisbessen f 18 per 100 K.G. Dinsdag 3 Juli, kruisbessen f 18 per 100 K.G. OO tTBURG, 5 Juli 1917. Ter graanmarkt van beden geen aanvoer. Oostburg, 4 Juli 1917. Eierveiling van de V. P. N. in Westelijk- Zeeuwsch-Vlaanderen. Officieele opgave van den Directeur der veiling. Aangevoerd: 43163 kipeieren van f8.20 tot f 8.402010 eendeneieren van f 8.49 tot f 0. 6 ganzeneieren a f 18.49 tot f 0—, 41 kalkoen eieren a f 10.01, 10 parelhoeneieren f 4.07, alles per 100 stuks. Boter 398 K.G., f 1.92 a f 2.05 per K.G. Middelburg, 4 Juli 1917. Ter graanmarkt van heden was geen aan voer. Noteering werd niet opgemaakt. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 1.10 a f 1.12, voor particulieren fO.— per kilo. Eieren 18.10 voor particulieren f 8.50 per 100 stuks. Regeeringseieren fO. Noteering van d e n m ar k t z e 11 e r der landb. ver. Boter f 1.10 a f 1.12, voor particulieren f0.per Va kilo. Eieren f8.10, voor particulieren f8.50 per 100 stuks.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 6