Je Mark" ourdes. de a lOO1* °,l oosendaal, No. 79. 2e Blad. Nieuwe Zeeuwsclie Courant. Zaterdag 7 Juli 1917. 1 novertrefbaar. hnen =A*JffÖMfêKS elburg. BREDA. EEKBANK raat, Hoek Markt, Middalbun In Effecten. e Goes, ILLIJK. BINNENLAND. UIT ZEELAND Welk weder zullen wij hebben? Gemengd Nieuws. zijn bevelend, MAN. ïikenhout, Kerkbanken, Schoolbanken enz enz. RT "wordt verzocht eene C Juli feestdag of in het Octaaf iederen dag der Novene. Rozenhoedje in een Kerk ehouden in de Baiillek voor kerk van de H. Katharlna lej. SIDONIE KLIJBERG, Mej D. MAAS—Walrave ;e IJ z e n d ij k e de dames >E GRAAÜW, Boschstraat Bergen op Zoom is raat. ies verkrijgbaar Amsterdam. is, Singel 427, Amsterdam. Amsterdam. ijters van 99°/o 'en kantore der Bank ectie, M. C. VAN DER MINNE. jlTING. 4 de markturen zifting In ht' Ende Bank- en EftecfenzaMH .kinderen en volwassenen. nik ENFAN-wormbonbons. it is een afdoend middel. i 30 ct. Bij Apoth. en alle gisten. En verder verkrijg- bij (zie adressen in dit blad idvertentie Levotogond De onlusten te Amsterdam. Woensdagavond is de 24-urige protest staking opgeheven. Bij den minister zal geëischt worden, den uitvoer van levens middelen. stop te zetten, anders komt er weer eene algemeene staking Ofschoon de politie den geheelen avond telkens moest chargeeren en de militairen salvo's moesten lossen, zoowel bij de Groentenmarkt als in den Jordaan, bleef het op de eilanden (Kattenburg en Wit- tenburg) vrij kalm. Wederom werden ver schillende personen door kogels gewond. Donderdagmorgen werd bijna overal het werk hervat; zoowel op de Nederl. fabriek als bij de firma Verschure Co. en de Ijzergieterij „de Etna" gaat het bedrijf zijn gewonen gang. Aan het munitiebureau en de Marine werf meldden de stakers zich weder aan, doch werden teruggezonden. Aan de Hembrug werd Donderdagmor gen een vergadering gehouden, belegd door het Comité van Actie, waarin beslo ten werd het werk zoo spoedig mogelijk te hervatten. De bootwerkers, werkzaam bij den Kon. Holl. Lloyd hadden het werk nog niet hervat. De Katholieke en geloovig-Protestant- sche georganiseerde arbeiders hebben eenparig besloten, zich tegen het anar chistisch avontuur met kracht te ver zetten. Al beginnen de onlusten zoetjes aan af te nemen de militaire machtsont plooiing bracht er den schrik in rustig is het toch nog 'niet in de stad. Zoo kwam het Donderdagavond tusschen sta kers en werkwilligen van de munitie fabriek aan de Hembrug bij het Nassau- plein tot relletjes. Politie en militairen chargeerden en gaven salvo's in de buurt van de Haarlemmerstraat waarbij één per soon gedood en tien gewond werden. Ten slotte waren de militairen den toestand meester. In de Jordaan trachtten opge schoten jongens de orde te verstoren, waarop de politie den omtrek van de Groentenmarkt afzette. Ongeregeldheden kwamen er verder niet voor, evenmin als op do eilanden, waar het rustig was. In het geheel zijn er nu 7 dooden en 25 gewonden slachtoffer der onlusten geworden. Een der gedooden is een eer zaam groentenventer, dig „eens ging kij ken wat er te doen was" en door een kogel werd getroffen. O, die nieuwsgie righeid Bij deze onlusten is niet alleen een groote geestesverwildering en revolutio naire gezindheid bij een deel des volks geconstateerd, maar ook een ontzettende tuchteloosheid bij de jeugd. Ja, men moet 0. 1,. Heer maar buiten de school houden, dan ziet men eens wat Kevertjes van kinderen mért krijgt. Allemaal sansculot ten in den dop. Alle opvoedkunde, al lijkt ze nog zoö mooi, welke do Tien Geboden uitsluit, is oen misbaksel. Dat tot dei onlusten het onverantwoor- dejlijk geschrijf van sommige bladen ,,de Telegraaf" voorop, heeft medegewerkt, is buitein kijf. i Ten slotte een aardigheid, want hier- zelfs ontbrak de humor niet. Op Rapen burg werd de uitstalkast van een schoen winkel leeggehaald. De heeren en dames plunderaars en plunderaarsters zullen ech ter niet veel aan hun buit hebben want.... de winkelier had enkel linksche schoe nen uitgestald 1 (Zie nog orider laatste berichten. Red) PL De heeren Troelstra en Albarda keeren heden naar Stockholm terug. L. D. J. De Ram. Op 74-jarigen léeftijd is overleden de heer L. D. J. De Rqjn, van 1888 tot 1913 lid van de Tweede Kamer voor Bergen op Zoom. De overledene behoorde tot de Katho lieke staatspartij. Vroege aardappelen. De Minister van L. N. en H., heeft, met ingang van 5 Juli vastgesteld een maximum-Öeinhandelprijs voor vroege aardappelen van 11 cent per K.G. Faillissementen in Nederland. Over de ofgeloopen week, eindigénde 30 Juni, zijn in Nederland uitgesproken 18 faillissementen legen 25 faillissemen ten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 30 Juni 1917 ■451 faillissementen tegenover 563 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. .j, De burgemeester, de heer De Beaufort, zoo goed als hersteld in deze gemeente wedergekeerd, Jieeft Donderdag j.l. zijn ambtsbezigheden hervat. Zondagsrust apothekers. Zondag 8 Juli a.s. zal de apotheek van den heer Laporte geopend zijn; de beide overige blijven dan gesloten, ik In de tweede helft der maand y Juni zijn in deze gemeente ingekomen: ,C. de Yriese, lëeraar M. O. nat Zaam- slag, 'sHeer Hendrikskinderendijk 285a; G. Sohier, kellner uit 'Vüssingen, Groote Markt 5152; G. J. Wevers, agent spoor- boekhandel uit Zwolle, v. d. Spiegelstr. P. Reels, buffetbediende uit, Etten en Leur, Stationsplein 8; C. J. Meijler, kruidenier uit Middelburg, Papegaaistraat 72. Vertrokken: i C. A. 'Limonaird, kellner naair Terneu- zein; Wed. M. Everse, zonder beroep naar Kloetinge; F. L. Weiss, ass. Hijkslanid- bouwproefst. naar Leiden; C. C. Fran- sooijs, teekenaar naar Rotterdam. (Z.) Middelburg. Donderdagmorgen had op den hoek v. d. Korte Delft en de St. Pioter straat 'n aanrijding plaats tusschen 'n be spannen wagen en 'n handwagen, laatst genoemde reed tegen de ruiten van het perceel van den heer Cohen öp, waar door een ruit werd vernield en de jon gen, die den wagen bestuurde aan zijn hand werd verwond. Middelburg's Mannenkoor hoeft' Zon dag j.l. toen het een uitvoering 'te Zie- rikzee gaf, zijn reputatie voortreffelijk: ge stand gedaan. De uitvoering zoowel van het koor als van de solisten werd zeer geroemd. De jrolitie maakte procesverbaal op tegen en nam de aardappelen in beslag van een leurder, die ondanks waarschu wing voor 13 cent in plaats van 11 ct. verkocht. Donderdag vergaderde hier de Ver- eeniging van Walchersche paardenfokkers, genaamd „Hippos". Hierover meer in ons volgend nummer. Alhier is overleden dhr. J. v. d. Berge, oud-opzichter bij de visscherijen op Schelde en Zeeuwsche stroomen. Voor de tweede maal is Donderdag morgen de paal, die aangeeft, dat de Heerenstraat voor auto's van de zijde der Langedelft verboden is, aangereden en omgebogen, al is het niet zoover nis den eersten keer. Bevolking. In de tweede helft der maand Juni zijn in deze gemeente I n gek omen: J. Pon, kellner van Kampen, Lange Noordstraat C. 20; IA. Fluijt, koetsier, Oosterland, ingang Bleek T 184; E. H. Dubois, schilder, Alkmaar, Bree E 278; L. Alberge, kantoorbediende, Eindhoven, Noordpoortstraat M 3; mej. F. M. Nieu- wenhuize, geb. Baas, Vüssingen, Lange Geere K 130; wed. N. Versluijs geb. Ilollebrandse, Haarlemmermeer, Nieuwe Haven I 12; J. F. Tanghe, arbeider, Groede, Sl. Janstraat I 51; J. Manhave, 250; mej. H. Snoijink, winkeljuffrouw, zonder beroep, Zuidzande, Nadorst, S Haarlem, L. Noordstraat C 32; P. M. Wolsky, koopman, Delft, Langedelft I 18; M. Janse, Tholen, K. Heerengracht M 283; M. C. Loof, kellner. Vüssingen, Eigenhaardstraat P 206. Vertrokken: Mej. J. Coomans, van Veersche Sin gel S 42a naar St. Maartensdijk; P. J. Stute, klerk dir. belast, K. Noordstraat E 11, Vüssingen; D. J. de Nie, winkel bediende, Baanstraat Q 225, Zoeterwoude; p. J, Meijler, winkelbediende, I,. Gort straat K 28, Goes; J. H. Landman, pon- ser, Smidsbolwerk O 102, 's-Gravenhage.; M. Melker, haringvisscher, St. Sebasti- aanstraat L 16, IJmuiden; J. A. M. üierikx, meubelmaker, Molenberg K 89b, Amsterdam; J. G. Leijdekkers, winkelier, Segeerstraat H 89, Schoorl; G. A. Baljeu, Spanjaardstraat F 88, 's-Gravenhage; J. Polderman, winkelbediende, Verwerij- straat N 130, Roermond; mej. M. C. D. Terborgh, verpleegster, Langeviele K 205/6, 's-Gravenhage; P. J. Cuveljé, ar beider, Molenwater N 42, 's-Gravenpol- der; W. Nieuwdorp, 'bakkersknecht. L. Giststraat F! 174', lOostkapelleP. J. R. Groot, grossier, Rotterdamsche Kaai O 280, Den Haag. (M. Ct.) Vüssingen. Door het krachtig optreden van de poütie is voorkomen, dat men vandaag geheel zonder aardappelen zat. Toen gisteren veiling zou plaats hebben van aardappelen voor het bui tenland, weigerden de opkoopers te jcoo- pen, omdat de aangevoerde partij te klein was. Be boeren weigerden de helft van de aardappelen beschikbaar te stellen voor binnenlandsch gebruik, zooals de bepa lingen luiden. Be politie nam daarop de helft van de aangevoerde aardappelen in beslag, die over de leurders werden gedistribueerd; de andere helft werd bes schikbaar gesteld voor verkoop voor het buitenland. Be boeren weigeren om voor bet binnenland te verkoopen, daar zij dan slechts 10 cent, en voor het bui tenland 16 tot 18 ct. per K.G. krijgen. Gelukkig, dat de maatregelen genomen zijn en de politie krachtig optrad. Een winkelier hier ter stede deed bij de politie aangifte dat zijn knecht, door hem met aardbeien ten verkoop naar Terneuzen was gezonden, vanwaar liij met medeneming van het verkregen geld vermoedelijk naar Rot terdam was vertrokken, waarom aan verduistering wordt gedacht. Het verduis terde bedrag is circa f150. De opsporing en aanhouding van den knecht is verzocht. Nog deed eeu ingezetene aangifte van diefstal van raamspionnetjes, ter wijl een caféhouder klacht deed van diefstal van restaurant-benoodigdheden. (V. Ct.) Inplaats van wijlen den heer W. L Winkelman is tot voorzitter van V lis- singen Vooruit1; gekozen de heerJ. G. van Niflrik, die zich bereid heeft ver klaard als zoodanig op te treden. Eenige verkoopers van petroleum te dezer stede die, waar de maximum^ prijs \an petroleum op 2o cent per liter fs gesteld, den halven liter voor 13 cent verkochten, zijn door de politie erop gewezen, dat zij hiertoe niet bevoegd fün, doch den halven liter behooren te verkoopen voor 12'/2 cenl. Op het carillon van den St. Jacobs- toren zijn weer nieuwe molodieën ge- plaatst, nl. heel uur; „Geburtstags- marsch", R.Schumann; halfuur; .Wild zang", J- Duin; kwart voor: „Onze Duinen", Huber. Zierikzee. Woensdag had hier de stem ming plaats voor 5 leden van den g - meenteraad. Hierbij verkregen L. Doe- le man (vrijz. aftr.) 529 st, m r. II. Pol vliet (vrijz. aftr.) 435 f' mJ' J. F. Fokker (vrgz. a£tr.) 341 st, A. J. Ribbens Pz. (vrijz.) 456 st., .1. v. d Kwast vrijz.-democr.) 410 M, L. J Henning (B.-K.) 263 st. en J. ats- hoek (S.D.A.P.) 253 st Herkozen zijn alzoo de heeren Doele- man en Polvliet, gekozen de heeren Rib bens en Kwast, terwijl herstemming moet plaats hebben tusschen burgemeester Fokker, die opvallend weinig stemmen kreeg en den heer Hennimg. Als nu de coalitie in Zierikzee haar beste beentje maar vooruit zet bij de herstemming. Het zou twh jammer zjjn als de zetel van den heer De Crane voor de Katholieken verloren ging, die ier alle recht op hebben. In allen gevalle een mooi werk vo-or onze nieuwe R.-K. kiesvereemgmg om er baar jeugdige krachtige schouders onder té zetten. Een kinderwagen, waarin twee kinderen, werd Woensdagmiddag op den Grachtweg alhier door een motor rijwiel, waarop twee jeugdige personen waren gezeten, aangereden met gevolg, dat wagen en kinderen m de gracht te recht kwam. Schijnbaar zonder letsel kon den de kinderen op het droge worden 8 Van politiewege bemoeit men zich met dit geval.- W1' U'> Kruiningen. Tot opzichter 4e klasse bij den Rijkswaterstaat is benoemd de heer C Witte, van hier, thans buitengewoon opzichter hij den Rijkswaterstaat te Nij megen. Schore. Een landbouwer in deze ge meente )ieeft een perceel weiland verkocht, waaronder zich een dikke veenlaag be vindt. Nijvere handen zijn druk doende deze derrielaag weg te graven om haar te gebruiken voor brandstof. (M. Lt.j Door de familie Glerum v. d. Brink te Krabbendijke, voorheen te Schore, is aan deze gemeente geschonken voor het meu- wö gemeentehuis een in masief zilver ge- dreven en met inscriptie voorzien ge meentewapen, ter herinnering aan liet feit, dat het 9P 31 Juli a.s. 100 jaar geleden is dat aan deze gemeente bij Koninklijk besluit eeu wapen werd geschonken. 'sHeer Hendrikskinderen. Woensdagavond hield de vereeniging „Eendracht maakt Macht" een algem. vergadering. Op voor stel van M. Vermeule, werd D. .1. v. d. Graaff met groote meerderheid van stem men tot voorzitter gekozen. Na breed voerige besprekingen werd besloten geen derrie aan te koopen. 'Besloten werd, te trachten hout aan te koopen. Het be stuur zal prijsopgave aanvragen en meer dere gegevens verzamelen, welke den le den van belang kunnen zijn, bij hunne opgaven van dezen ongewonen en zeker duren huisbrand. Algemeen was men van oordeel, dat deze maatregel noodzakelijk is, teneinde het kolen tekort eenigszins aan te vullen. Ellewoutsdijk. Met ingang van 2 Juli is de Rijksveldwachter C. Hoogerheide alhier bevorderd tot brigadier-titulair. (Z.) 's Gravenpolder. Uitslag raadsverkie zing. Uitgebracht 183 stemmen; vM on- id 81 A. Eckhardt 61, A. Lokerse 59, Chr. C. 'Verhuist 92 stemmeu. Herkozen L. Schouten en S. Paul; en gekozen Chr. C. Verhulst. - -1 Uitslag Raadsverkiezing: Aantal kiezers .416. Opgekomen 386 Van onwaarde 8. Volstrekte meerderheid 190. J. P. Krijger 182, M. SmaJlegange 182, Jac. Welleman 188 en A. Weststrate 188 Her stemming tusschen alle vier de candidaten. Een stemde alle vier en daardoor geen één. 17 stemden maar een candidaat en dezen waren oorzaak van de herstemming. Van deze 17 waren er 12 linksche en o rechtsche stemmen. 156 stemden de bei de rechtsche candidaten. lo3 stemden de beide linksche candidaten. Krijger en bmal- legange hadden 13, Krijger en Weststeate 9 Stemmen. Welleman en Smallegange had den 11, Welleman en Weetstrate 19 stem men. Rilland-Bath. Dinsdagnacht te ongeveer twee uur ontstond achter de woning van de wed M. G., alhier, in een schuurtje brand, welke zich ernstig liet aanzien, doch door spoedige hulp der militairen in den aanvang met emmers water werd gebluscht. (Z.) Nisse. De uitslag der Donderdag ge houden verkiezing voor drie leden van den gemeenteraad is als volgt: Aantal kiezers 155. Uitgebracht 141 stemmen. Hiervan verkregen H. Dane (aftr.) 92, M. Mol (aftr.) 62, L. Nieuwenhuijze 83 en J. Vermue Jr. (aftr.) 106 stemmen, zoodat gekozen zijn H. Dane, J. Vermue -eu L. Nieuwenhuijze. Overslag. Deze week werd ook hier het steken naar derrie verboden, zij ziai waarschijnlijk door de regeering worden in beslag genomen. Waterlandkerkje. Het vlas in deze om geving staat goed en belooft veel. Een partij werd 'deze week verkocht voor de som van f575 per gemet. Vroeger bedroeg het evenveel franken. Oostburg. De marechaussee's van hier bekeurden in den nacht van Dinsdag 3 Juli, drie bekende smokkelaars, wegens het vervoereiy van 45 K.G. harde- zeep. De -personen werden gevankelijk naar Oost- burg gevoerd en zijn Donderdagmorgen naar Middelburg gebracht, om aan de justitie overgeleverd jte worden. Biervliet. De laatste Juniweek heeft in onze gemeente van zich doen spreken, door allerlei soort van misdrijven. Bij haas: ühuijvetter werd een baal nitxa, zout, zonder permissie weggenomen. Bij een alleenwonend ingezetene, van Belgische afkomst, werd ingebroken en wat geld meegenomen door een 'Belgischen kameraadze waren samen uitgeweest, hadden zich een roes gedronken, en daar van had deze gebruik gemaakt zijn land genoot zijd huissleutel te ontfutselen. Een veel ergerlijker feit werd in de wei de van den landbouwer Calon misdreven. Paar weiden eenige koeien met het scherpe van een houweel toegetakeld, waardoor ze gapende wonden opliepen. Vooral dif geval doet. aan een toenemende verwildering van onze jongeren denken, als een gevolg van de barbaarsche tijds omstandigheden. Bovendien is het ouder lijk toezicht, op de hun toevertrouwde panden heel wat verslapt. (Z. Koer.) Oud-Vossemeer. Hier werd Maandag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van een 21-jarig jongman, die, als militair te Roosendaal dienende, na een ongesteld heid van enkele dagen aldaar overleden was. De jongeling, die nog maar kort in dienst was, zou juist Zaterdag be vorderd zijn tot brigadier; eenige mili taire kameraden waren overgekomen om den overledene de laatste eer te bewij zen, terwijl een officier, mede op het kerkhof aanwezig, bij de' geopende groeve eenige hartelijke woorden van deelne ming uitte met liet smartelijk verlies voor de betrokken ouders en den over ledene als een degelijk militair herdacht. (M. 'Ct.) St-Jansteen. Ter gelegenheid der ter- mis te Abdsdale, was er bij den heer Fr. Stallaert, aldaar familiefeest, waarop o.a. aanwezig waren zijn vader, benevens één broer en drie zusters van zijn vader. Deze 5 „ouderlingen" zou men in België zeggen, waren samen ruim 400 jaar oud, en waren nog alleen in het volle bezit hunner vermogenstwee hunner lezen zonder bril. Nog een oom van vaderszijde oud 77 jaar, kon wegens ongesteldheid niet aanwezig zijn. (M. Ct.) Sluiskil. Maandagavond is het tienjarig knaapje J. Mechielsen spelende in het kanaal gevallen. Na een uur dreggens werd het lijkje opgevischt. (M. Ct.) Hoofdplaat. Dinsdag jl. zijn tot leden van d< n raad herkozen de heeren Hyp. Cammaert met 88, E. B. van Damme met 79 en J. Dierinx met 70 st D. heerer Hyp. Temmerman, Aug. Cornells en Joh. Verdonck verkregen 61, 49 en 39 stem men van de 137 geldige stemmen. Er kwamen 141 kiezers ter stembus van de 157. (M. Ct.) Philippine. Bij Koninklijk Besluit is her benoemd tot burgemeester dezer gemeente de Ed.Achtb. heer E. de Ceulenaere. Staatscourant No. 148 bevatte de ge wijzigde Statuten der Eerste Nederland- sche Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas vdn Gent. In de Belgische gemeenten Bouchaute, Assenede en Selzaete hebben verschil lende landbouwers, die in de onmiddel lijke nabijheid der grens wonen, bevel gekregen om hun hofsteden te verlaten en dieper België in te gaan wonen. Dit bevel moet gegeven zijn om te voor komen dat, evenals in de nabijheid van Overslag gebeurd is, landbouwers in de nabijheid der grens met hun heele boeltje naar Nederland vluchten. (M. C.) Naar de te Sas van Gent verschijnende Zeeuwsche Koerier van particuliere zijde verneemt, is de levering van derrie voor het oogenbük door den Minister stop gezet. Benoemd tot gezworene van den Geers- djjkpolder de heer J. A. van Hee M. Jz. te Wissehkerke. Verwachting tot den avond van 7 Juli Aanvankelijk zwakke tot matigen, noorde lijke tot westelijken, later wellicht zuidwes telijken wind; half tot zwaarbewolkt; weinig of geen regen in het noorden, in het zuiden waarschijnlijk droog. Iets warmer. -De commandant in Zeeland heeft het verblijf ontzegd aan Camiüe Stevelinck, 38-jarige Belgische trambeamibte, wo-nenf de te SaiS van Gent en verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan clan destien brievenvervoer, over de Rijksgrens naar België. Voorwaardelijke vergunning tot. terug- keeren werd verleend aan Hector B. Pi- cavet, Henri B. Picavet, beiden te Cünge en M. D. van Damme te Nieuw-Namen, Het steenkolensmokkelen langs het kanaal HansweerdWemeldin- ge en naar bijgelegen plaatsen wordt thans, dank zij de genomen, maatregelen door den minister van landbouw, handel en nijverheid, flink de kop jngedrukt. Zorgvuldig wordt nagegaan of zich er gens verdachte partijen bevinden en of men trachten wil, die naar buiten ^veg te voeren. Dan volgt onmiddellijk in be slagname, zooals nog dezer dagen te Schore geschiedde. Besmettelijke ziekten. Van 27 Juni3 Juli is ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad gekomen 1 geval van roodvonk te Vüssingen. Voorts 1 geval van diphteritis te Baar land en Krabbendijke en 2 gevallen dezer ziekte te Groede en Yerseke. (M. Ct. Wat een dubbeltje opbracht Een der groote geldmagnaten werd in een ziekenhuis te Amsterdam ver pleegd. Herstellende kreeg hij van den geneesheer verlof eens naar z'n huis te begeven, maar de dokter verbood hem daar heen te loopen. Hij ging met de tram. Als het zijn beurt is te betalen, tast hij in alle zak ken, maar bevindt, dat hij geen geld bij zich heeft, dat hij geen tramkaartje be talen kan. En zijn crediet in de tram blijkt niet groot. Hij vraagt den conducteur hem het geld voor te schieten, maar deze is weigerachtig. Hij zegt den heer, dat hij aan de volgende halte moet uitstappen. Deze vertelt, dat hij uit het ziekenhuis komt, maar het helpt niets. In de tram zit ook een vrouwtje, schraaltjes net, maar heel armoedig ge kleed. Zij vraagt aan den man zonder geld, of zij hem een dubbeltje mag vpor- schieten. De conducteur meent haai' te moeten waarschuwen, ze zal het nooit terug zien. Maar het vrouwtje geeft het dubbeltje, de zieke koopt zich een retour en vraagt het vrouwtje haar adres om bet geld te kunnen teruggeven. De bekende geldmagnaat liet onderzoek doen en nu bleek dat het menschje van wie hij een dubbeltje geleend had, in zeer behoeftige omstandigheden leefde. Zij ontving een paar dagen later een chéque van duizend gulden en 10 cent. Het geval is, zegt Ons Noorden, be slist historisch. De moord te Paterswolde. Onder leiding van dr. Ledden Hulsebosch uit Amsterdam is begonnen met een nieuw onderzoek inzake den moord te Paters- wolde. Met behulp van een sterke elec- tro-magneet is in het water nabij de plek, waar het lijk is gevonden, gezocht naar voorwerpen, die in verband met het on derzoek van belang zijn. Straatbetooging te Zutlen. Gisteren werd voor het Gemeentehuis te Zutfen een vrouwenbetooging gehouden naar aanleiding van den aardappelen- nood. Het Raadslid de heer Gies Stijn- tjes en twee vrouwen, hadden een on derhoud met den burgemeester, die ver klaarde bij den Minister te zullen aan dringen op aanvoer van aardappelen en meer rijst. Ongelukken. In het koffiehuis van v. d. K aan den N. W. Buitensin gel in Den Haag, is het gisterenavond omstreeks 12 uur tot een ernstige vecht partij tusschen den kastelein en zijn zwa ger R. gekomen. Zij waren samen een groot deel van den dag uit geweest. Bij het scheiden kregen zij ruZieR. bracht den kastelein een paar slagen toe, waar op deze met een revolverschot antwoord de, waardoor R. in den rechterschouder getroffen werd. R. werd naar het gemeen teziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Be kastelein v. d. K. is gearresteerd. Gistermorgen is op den 0. Z. Voorburgwal te Amsterdam een knecht van de Amstelbrouwerij on der een wagen geraakt en gedood. -■ Y" li'TTTTTMIIlrö?*' TTÏÏ Iff'l mui If II pimii

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 5