het Fruit, jioinnen-lerseke en Dmaevinn. GASVERBRUIK. 30 M3. Kookgas 10% korting Paardevleesch Weiland, Nieuws. Laatste Berichten- Mloop verkoopingen. aanbestedingen en?. SPORT EN SPEL. V I S S C H E R IJ. Leger en Viool. POLITIE. Posterijen en Telegrafie. Marktberichten* Burgerlijke Stand. ADVERTENTÏEN. J. Nieuwenhuijse Pzn, L. Duvekot Czn. op alle aanwejpe E. VERBEEM - GOES. ST00MB00TDIENST Goes—Dordt.Botterdam en Amsterdam, Admiraal de Ruyter", en „Stad Goes". Veilingsvereeniging Zuid-Beveland. A.s. Dinsdag 3 Juli, A s. Donderdag 5 Juli, Vrijdag 6 Juli 1917, NISSE. Rechtsche Kiezers, op Donderdag 5 Juli 1917, publiek verkoopen: EEN GROOTE PARTIJ Aannemersmaterialen en benoodigdheden, Openbare Verkooping. Donderdag 19 Juli 1917, openbaar verkoopen: Bouwland en Zijkantweg, Weiland en Zijkantweg. [5 b. s. 2 maal verb, verlet.; In p in 't veld zon- anachtigen: C. B. L* w. tisch., J. B'. s; P. K., Heinkens- h., "ultl. baas of si. jachttijd jaggni gunning'C. R. te 12 b. s. 2 maal! haas of 2 maal li.; niet beletten) d: T. M., Wissen- zoeken naar eie- Biezelinge f3 b. Hendrikskinderen; S., aldaar £2 b. i., Schore, J. G.., s. 2 d. h.; hen- dan kunstvlieg: L. serd, ieder f 2 b. ïrb. verkl.; Süraat- G. v. L Jz., P. f5 b. s. 5 d. h. er op den openba- K. N. te Bergeni h.; als voren de ren: A. v. d. H., d. h.; verwekken A. S'. te Goes f3 d. V.., Goes f5 :ii over bezaaiden horen f2 b. sl. 2 f2 b. s. 1 w. ti- kwet: M. v. d. G., h.; Boomen van lóten laten: A. M., h.; met spoortrein ijk plaatsbewijs: A. f3 b. s. 3 d. h.; der f 3 b. s. 3 d. h.; ïwet: M. K., Midldel- 1. .h.; overtreding in voetpaden, A. S. j. 1 d. h.; pogen! van zeep: J. B. v. 20 b. s. 20 d. h. veer niet inleveren: b. s. 3 d. h.; in u- bezoekers aanwe- msweerd f 3 b. s. 3 sn zonder licht: C. b. s. 1 d. h., W.. Z;. h.'s avonds fiet- gekleuxde zijglazen, J. Z., Wemeldinge, te Wolphaartsd'ijk, r f 1 b. s. 1 d, h^;, er lantaarnA. d. N., M. S.., 'sH. Hen- R„ S. N., P. V., tore, L. N-> J. J- V., Cz., Kruiningen, J. 1. v. d. M., Katsi,i L. V., A. M., Goesi, irtsdijk, allen f2 b. bevisschen zonder eke f 1 b. s. 1 w. F. K., G. d. D„ D., te Kloetinge, A. Ierseke, J. Dl te b. s. 2 d. h., A. 3 d. h.; hij le V., Goesi, 3 d. h.; Lagd van in gesloten consent: B. A. d. H. poortrein reizen zon- lewijs: J. F. te Krui- and te Wormer- -den door den hevi- dagnacht te Wormer zen van de olieslagerij in de asch gelegd, srij van deze fabriek. r, Jan- van der Hey^ m wierp met drie' indam en vele andere liggende gemeenten e vuurzee. ,ek van de firma bleef een paar pakhuizen, angericbte schade op de oorzaak van den :n in het onzekere, 11 uur des avonds irand had ontdekten lalven de vlammen raangelegen pakhuis In sommige gedeel- ordt door rupsen op ze in de boomgaarden boomen worden totaal i beroofd, zoodat de ij zen verhoogd, aeemt, zal binnen zeer uwe aanzienlijke prijs- ren in werking treden, n werking getreden is. zullen gebracht wor- van 3'/2 ct. op 4 van i ct. en eventueel de 1 ct. hooger in prijs. ongstl. sloeg de blik- ouwschuur van den nabij Dirksland. De een goot naar den edeeltelijk werd ver inhuis werd een stuk geslagen, terwijl ook ïuur werd beschadigd, ïl geen brand. Woensdagochtend te kwart voor negen kwam een timmerman zoo als gewoonlijk in het huis van den opzichter A. C. S., Sarphatipark te Amsterdam, toen hij plots met een breekijzer aangevallen werd en hem een slag op het hoofd werd toege bracht. Het bleek, dat twee personen door verbreeking van een raampje in de voor deur in genoemd perceel waren gekomen, hetwelk tijdelijk door de bewoners is verlaten. Verschillende kasten hadden zij opengebroken, in welk werk zij door den timmerman werden gestoord. Waarschijnlijk is niets ontvreemd, wat echter eerst te constateeren zal zijn, wan neer de familie terug komt De toestand van den timmerman, die naar het ziekenhuis moest worden ver voerd, is zeer ernstig. Eenige inbrekers- werktuigen waaronder breekijzers, zijn door de politie gevonden Volger-s nader bericht is de politie er in geslaagd op de vermoedelijke daders van den inbraak aan het Sarphatipark 84, waarbij den bejaarden opzichter met een breekijzer een slag op het hoofd werd toegediend, de hand te leggen. Vrouwenkiesrecht. In Hongarije zal het kiesrecht vo'or vrouwen binnen zekere grenzen worden gegeven. Per telefoon. BUFFALO, (V.D.) Zondag is de elec- trische trein die de bergengte der Nia gara passeert, gederailleerd en naar be neden gestort; 80 personen zijn verdron ken. L LONDEN. Uit Sjanghai (China) wordt gemeld, dat keizer Hsuantung als troon opvolger is uitgeroepen. De leider der militaire partij te Peking heeft den Pre sident bezocht en hem yerzocht af te treden. BERLIJN, (V.D.) Heden confereerde de Rijkskanselier me|t de partijleiders. Van elke fractie waren 2 leden tegenwoordig. Kruiningen. Hier is aanbesteed het bou wen van een Veilingslokaal enz. voor de Veilingsvereeniging „Kruiiiingem-Ierseke en Omgeving". Ingeschreven weid door: A. M. Kuijper, Heinkenszand f15.960; G. Vodelia, Bergen op- Zoom, f15.830; A. in 'tVeld, Dubbeldam, f14.050; II. Baldcer- Giessen, Dubbeldam, f13.952; P. Luteijn, Ierseke, f13.890; Alb. Snoek, Bergen op Zoom f13.733; A. Wabeke, Krabbendijke f12.945. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. (Z.) Wemeldinge. Vrijdag werden door not. J. C. A. Huvers publiek verkocht: bes sen en pruimen, wassende in boom gaarden alhier. Opbrengst f 4326. Serie wedstrijden, Korfbal. Goes. Wegens het slechte weer en de onbespeelbaarheid van het veld, is de wedstrijd Zaterdagavond j.l. niet door gegaan. Hij zal gehouden worden op Zaterdag 7 Juli 's avonds 5'/, uur. Philippine. Alhier is opgericht een ver- eeniging van mosselvisschers ,,De ver- eenigde mosselhandelaren te Philippine" genaamd. Voorzitter dezer vereeniging is de heer Polidoor F. Wijne. (M. Ct.) Mosselen. Gedurende de week van 22 tot 29 Juni werden in de haven van Philippine gelost 40 ton mosselen, die naar omliggende gemeenten verzonden werden. Met be stemming naar Brugge werden te Bres- kens gelost ongeveer 100 ton mosselen en te Terneuzen met bestemming naar Zelzaete circa 160 ton mosselen. De gemiddelde opbrengst was f 4.20 per 100 K- G.(M. Ct.) Oen Haag (Officieel) Behoudens on voorziene omstandigheden zullen op 13 Juli eerstkomende in genot van onbepaald (klein) verlof worden gesteld: a. de dienstplichtige korperaals en manschap pen van de militielichting 1913, die be stemd zijn later naar de landweer over te gaan (dus uitgezonderd zij, diebehooren tot de bereden korpsen, de pantserfort- artillerie of het korps torpedisten)b de dienstplichtige korperaals en manschap pen van de lichting 1911, behoorende tot de pantserfortartillerie of het korps torpedisten. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zjjn, terugontvangen in de 2e helft der maand Juni 1917. Briefkaarten, binnenland: Mej. G. C. Bekker Krom, A'dam; Mej. C. Wennekes, R'dam, Gevonden Voorwerpen. Aan het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de voor werpen die in de maand Juni 1917 ge vonden zijn, als volgt: Een zilveren bro che, drie sleutels, een kinderhoedje, eeri gummiband van een kinderwagen, eenige Ruijter postzegels, een bankbiljet van tien gulden, een nikkelen heerenhorloge, een portemonnaie met geld, een damestaschje, een kindersokje, een papieren luchtballon, een paar 'grijze sokken. Goes, 2 Juli 1917. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOORN. Tholen, 29 Juni. Veiling van 22,23, 25, 27, 28 en Juni. Zeespinazie voor ex port f 8kruisbessen voor buitenland f 20, binnenland f 10, alles per 100 K.G. Aardbeien 30—39 ctframbozen 51 62!/2 ct., princesseboonen 26 ctalles per K.G. Een perceel boomgaard voor f 350. (M. Ct.) Zierikzee, 28 Juni. Centr. Veil. Schou wen Duivel, en St. Philipsl. Geveild wer den kruisbessen en aalbessen a 20 cent per K G. (Met). Veilingsvereeniging Zui d-Beveland' Goes, 30 Juni 1917. Groote Veiling. Vijf boomgaarden kruis-, roode- en zwar te bessen en pruimen voor den prijs te -samen van f 2345. Kruisbessen voor het buitenland f20, voor .de fabrieken werd niet gekocht; Oranjekersen voor het binnenland f 7, idem voor het buitenland f 18, voor de fabrieken werden niet gekocht; zwarte kers-en v-oo-r het binnenland f 17.80f 18, idem voor het buitenland f25, voor de fabrieken werden niet gekocht; alles per 100 K.G. Sjalotten voor het binnenland 1, idem v-oor het buitenland f 2.50 per 100 bos. Kleine veiling. Aardappelen (oude) f6.50, diverse soor ten kersen f 15.80—f 24.10, beide per 1Q0 K.G.kropsla f0.45 per 100 kr-o-p. Rotterdam, 2 Juli 1917. Varkens. Aanvoer 674 stuks. Prijs 102, 90 en 80 ct. Lichte 6972 ct. Vlas. Aanvoer 1614 st. blauw, schoon, f7 a f8; 1600 st. half gezw., onverkocht; 500 st. Gron., schoon, f7 a f8.503000 Gron., half gezw., onverkocht; 2500 st. Holl. geel f7 a f8; 1490 st. wit f5 a f 6.25. Zaden. Karwijzaad f80 a f82; bruin mosterdzaad f 105 a f 110geel mosterd zaad £60 a f65; blauwmaanzaad f8l a f88, alles per 100 K.G. Eieren. Zeeuwsche f8.75 a f9.25, Overmaassche f9 a f9.50 per 100 stuks. 30 Juni2 Juli 1917. GOES. Geboren: 29, Sara, d. v. Adriaan Matthijs Sampon en Sara Pieternella Bur- gel. MIDDELBURG. Bevallen: T. II. Hazel- boff gelx Spa, d.; A. M. Ploegaert, geh. Ooms1, d.; M. M. Daimmon, geb. Peire, cT Overleden: C. van den Berg©, 84 j., wedn. van C. B. van Loo, eerder van M. Linden; J. E. Snijders, 71 j., wed. v. Wi. J. Goor; M. Boven, 54 j. vr. v. Dl Wondergem. Van 26—30 Juni. VLISSINGENl Ondertrouwd: J. F. Schoute-n, jm. 27 j. en P.. J. Schuur- biers, jd. 29 j. Getrouwd: W. T. Zweistra, jm. 24 j. en M. C. Hendrikse, jd. 29 j., J. M. Korver, jm. 23 j. en J. Verbeek, jd. 22 j. Bevallen: M. P. Maas, geb. de Waal, d., W. Theunissen, geb. de Vos, d., J. de Vries, geb. Bostelaar, d. Overleden: M. C. Schilfer, weduwe v. B. Bracké, 51 j. ■Over de maand Juni. I KRABBENDIJKE. -Gehuwd: 28. Jaco bus Marinus Nieuwenhuijzen, 28 j. jm. te Kruiningen en Joizina Sonke, 24 j. te Krabbendijke. Geboren: 12, Adriana, d. v. Anthonie Meeuwse en Johanna Meeuwsen. Overleden: 15, Willemina Oostdijk, 77 j., wed. van Cornells Kole. 17, Jacoba Meeuwse, 87 j., wed. van Jo-os de Goffau. Van 2027, Juni. ZIERIKZEE. Bevallen: B. S. de Paepe, geb. v. Dierendonck, z.; P. Scherpenisse, geb. den Boer, z.; G. A. van Loon, geb. Opperman, d. Overleden: Johs. V. Duin, 17 j., z.; S. M. S. Casboek, 2 j., z.; J. Flikweert, 15 m., d. Allen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan nu wijlen den Heer JAN GESCHIERE, overleden te Heinkenszand, 27 Mei 1917 worden verzocht daarvan vóór 7 Juli a.s. opgaaf of betaling te doen ten kantore van den notaris F. VAN CLEEF te Heinkenszand. Blijkens akte, den 29 Juni 1917 voor den ondergeteekende verleden, is sedert 1 Mei 1914, uitsluitend de heer ADRIAAN PIETER LIN0ENBER6H Ezn., koopman wo nende te Wemeldinge, gerechtigd, hetzij alleen, hetzij in vereeniging met anderen, voor zijnen handel gebruik te maken van de Firma: „u. wiuiuiuimiu.l, welke firma tot 1 Mei 1914 werd gevoerd door den heer Eliza Lindenbergh, Fruit kweek er wonende te Wemeldinge. J. C. A. HUVERS, Notaris te Kapelle. Ondergeteekende geeft hierbij kennis, dat hij zijn Motormaalderij met den daaraan verbonden handel in granen en meel met ingang van 1 Juli heeft overgedaan aan den heer L. DUVEKOT Czn. te Goes. Met dankzegging voor het vertrouwen gedurende zoovele jaren genoten, beveelt hij zijn opvolger in ieders gunst aan. Naar aanleiding van bovenstaande kennisgeving beveel ik mij beleefd aan voor levering van meel en bloem, terwijl ik niets zal onbeproefd laten om mijne afnemers naar behooren te bedienen. Aanbevelend, Goes, 2 Juli 1917. Volgens voorschrift der Rijks- kolendistributie mag per gezin en per maand worden verbruikt. Aan dit verbruik wordt slechts een kleine hoeveelheid lichtgas toegevoegd, zoodat het publiek het gasverbruik tot het uiterste zal moeten beperken. Gemeente-Gasfabriek Goes. De Directeur, S. H. BONTHUIS. a contant FIRMA GOES. Zeer mooi aan stuk. 60 cent pond. met de Stoomboot Vertrek van GOES naar ROTTERDAM. Maandag 9 Juli 's morgens 1 uur Donderdag 12 Juli 's morgens 1 uur. Vertrek van GOES naar AMSTERDAM. Woensdagmorgen vroeg. Vertrek van ROTTERDAM naar GOES. Vrijdag 6 Juli 's morgens 5 uur. Dinsdag 10 Juli 's morgens 11 uur Vertrek van AMSTERDAM naar GOES. Vrijdagmiddag 12 uur. LigplaatsRotterdam, Haring vliet, Zuidzijde. INFORMATIËN te bekomen te Goes bij den heer J. C. MONHEMIUS, te Dordt bij den beer D. VAN LOON, te Amsterdam, Binnenkant, bij den heer E. H. P. VOETEN en te Rot terdam bij de Stoomboot-Reederij v/b J. A. VAN DER SCHU1JT. PASSAGIERSVRACHT Goea-Dordt- Refferdamenkel» rel*. ft, retour f l.so. zal geveild worden wassende in de navolgende boomgaarden- C. Smits te Borselen, Zwarte Bessen. L. Smits te Borselen, Zwarte Bessen. J. Dominicus te Heinkenszand, Zwarte en Roode Bessen en Pruimen. C. Meeuwse te Heinkenszand, Zwarte Bessen. Wed. L. Kloosterman te Heinkenszand, Zwarte Bessen, Pruimen en Appels. J. van Damme te Heinkenszand, Zwarte Bessen en Pruimen. J. Slabbekoorn te Nisse, Zwarte Bessen. M. Nieuwenhuyse te Nisse, Zwarte Bessen. G. M. de Back te Nisse, Zwarte Bessen. D. G. Kloosterman te Nisse, Roode en Zwarte Bessen en Pruimen. J. Driedijk te Wolfertsdijk, Zwarte Bessen. W. van Oeveren te Wolfertsdijk, Zwarte Bessen. H M. Bruynzeel te Kloetinge, Pruimen. C. KOSTEN te 's Gravenpolder, Zwarte Bessen, in 3 boomgaarden. M. Chamuleau te Kwadendamme, Zwarte Bessen. Gebrs. Westdorp te Kwadendamme, Zwarte Bessen en Pruimen, in 2 boomgaarden. P. Driedijk te Driewegen, Kersen. H Driedijk te Baarland, Pruimen. M. van 't Westeinde, te Ovezand, Zwarte Bessen en Pruimen. J. de Bokx, te Goes, Zwarte Bessen. C. Goeman, te 'sHeer Abtskerke, 4 boomen Pruimen. Jos. Witkam, te Goes, Zwarte Bes sen en Pruimen in den fruittuin „Jeane", te Hansweerd, alwaar aanwijzing door den opzichter. J. Minderhoud Pz. te Borssele, zwarte Bessen. J. Hoekman te Hoedekenskerke, Zwarte Bessen. G. Roosendaal te Schore, Zwarte en Roode Bessen. P. Vlaming te Ierseke, Zwarte Bessen. F. Burger te Wemeldinge, Zwarte Bessen en Pruimen. J. Vermeulen Mz. te 's-Heer Arendskerke, Zwarte Bessen. A. Kabobeeke te 's-Heer Arendskerke, Zwarte Bessen. J. Minnaard te Kloetinge Zwarte Bes sen en Pruimen. A van Dijke te 's-Gravenpolder, Zwarte Bessen. Inlichtingen te verkrijgen bjj de eigenaars. Het Bestuur, H. A. HANKEN, Voorzitter. A. VAN DER POEST CLENENT, Secretaris. Veilingsvereeniging zal bij opbod worden geveild: Voor den heer J. J. le Clercq, te Kruiningen 47 boomen en 6 struiken Prince- en Oranjepruimen. Voor den heer Meulenberg, te Ierseke 60 boomen verschillende soorten Pruimen. Voor den heer L. Rijk, te Iers-'ke 33 boomen verschillende soorten Pruimen. Voor den heer J. van de Velde, te Ierseke7500 struiken zwarte Bessen in Zoute en Ierseke, en al de Pruimen in Zoute. Voor den heer D. Lindenbergh, te Kruiningen1350 struiken zwarte Bes sen 30 struiken roode Bessen. Voor den heer L. Nieuwenhuijze, te Kruiningen 96 struiken zwarte Bessen. Voor den heer E de Jonge, te Ierseke 10.000 struiken zwarte Bessen. Voor den heer P. J. Poley, te Ierseke 3200 struiken zwarte Bessen2000 struiken Duitsche zure. Voor den heer H Buteijn, te Ierseke 360 struiken zwarte Bessen. Voor den heer W. de Looff, te Ierseke 900 struiken zwarte Bessen. Voor mej. de Wed. Wagner, te Ierseke 125 struiken zwarte Bessen. Inlichtingen verstrekken de eigenaars. De Secretaris, M. KOLE Jz. brengt bij de as. Gemeenteraadsverkie zing uw stem uit op de heeren en laat u niet van de wijs brengen. VELE KIEZERS. De Notaris M. C. SCHRAM, te Krui ningen, zal des voormiddaas 10 uur, ten verzoeke en aan de woning van Mej. de Wed. en Erven van den heer J. B K ich, te Hansweerd, om contant geld bestaande o.m. uit: een groot aantal Amerikaansch greenen, vuren, eiken en Groenhardhouten, be- zaagde en onbezaagde Planken, Palen, Baddings, Vlotdeelen, Schrooten, dub bele Latten enz., van verschillende af metingen, Kozijnen met Ramen, Pa neeldeuren, gespijkerde Palen, gecreo- soteerde Platen, Telefoonpaal, Rech ters, ijzeren Balken, Hoekijzers, 2 Zaag- schragen, ijzeren Heiblok, ijzeren Be- tonbak, hardsteenen Dorpels en andere hardsteenen Artikels, Heiblok, Vaten, groote partij Kettingen en Touwwerk in verschillende lengten, ijzeren Orna menten en Paneelen, een vat Menie, een bus Traan, hall vat bruine Teer, Timmermans- en Smidsgereedschappen, w. o. Blaasbalg, Aambeeld, Boorma chine, ijzeren Bankschroeven, Water passen, Veldsmidse, Kozijnankers, Bou ten, Bascules, Kapmes, Slijpsteenen. Voorts: partij Steen, Pannen,Vorsten, witte Tegels, 3 mud kalk, een partij Krijt, Lood, Zolderdrijver, Sergeant, ijzeren Pompentrekker, 4 Cen- trifugaalpompen, Draaibank, Schaaf banken, Speciebak, diverse Boren, IJzerboor, Centerboor, Deurveeren, Slo ten, Houtschroeven, Doodkistenschroe- ven, Hangersblokscharnieren, Vijlen, een groote partij nieuwe Schaven en Hamers, w. o. 2 Mokers, Kraan-, Trek en Spanzagen, Zaagstelling, Kelderwin den, Ladders, Trappen, Blokken, Gaas, Prikkeldraad, Kikkers, Roskammen, groote Spiegelruit, Steekkar, Boeren wagen, Volkskeet, Kachels, groote Boekenkast, Tafel, Stoelen enz. De Notaris J. VAN DER KLOES te Ellewoutsdijk, zal ten verzoeke van zijn principalen in het A. des voormiddags ten elf uur te Oude- lande, in de heroerg van mej. de Wed. Lous, 1.9494 Hectaro in de gemeente Oudelande in Zuider Schuurhoek, kad. sectie B nos. 31 en 31bis, in pacht bij den heer P. van \Vingen tot rooven oogst 1917, te veilen in een perceel. 1.3064 Hectare in de gemeente Oudelande in Heyn Molenaarshoek, kad. sectie B nos. 411 en 412, in pacht bij denzelfden tot 25 November 1917, te veilen iu twee per- ceelen en in massa, en B. des namiddags ten drie uur te Ka pelle, in de herberg van mej. E Hanson, 6.2390 Hectare in de gemeente Kapelle aan den post weg naar Ierseke, kad. sectie D nos. 175, 176, 191bis, 194bis en 229, in pacht bij den heer Joh. de Roo te Biezelinge tot 25 November 1917, te veilen in twee perceelen en in massa. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den heer J. OELE Hzn. te Goes en bij den Notaris voornoemd.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3