UIT ZEELAND. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Rechtszaken. Gemengd Nieuws. de zaal opdat men er van kennis zïou nemen. Hiernal pauze. Wegens toevloed van advertentiën zijn wij tot onzen spijt genoodzaakt het ver slag hier af te breken. Red. Te Oud-Vossemeer (en ook op an dere plaatsen) is de gevreesde varkens ziekte uitgebroken; een 4-tal is reeds onder den grond gestopt; naast de na righeid om voedsel voor de krulstaar ten te verkrijgen, komt nu de misère der ziekte nog. (M. C.) De Staatscourant van Vrijdagavond bevatte de statuten der Zeeuwsch e coöp. kunstmestfahriek te Goes en van de coöp. Boerenleenbank te Terneuzen. Bessenpluk. Men schrijft aan de „Midd Crt" De bessencampagne in Zuid-Beveland is in vollen gang Grooten en kleinen krioelen in de boomgaarden dooreen en rappe handen haasten zich zooveel moge lijk van deze vruchten machtig te worden. Een groot daggeld is de belooning voor de betoonde vlijt. Jammer maar, dat zich onder de kleinen zooveel leerplich tige leerlingen bevinden, zoodat de si hooi ontvolkt wordt, en van geregeld onder wijs geven geen sprake is. Zij, die trouw de school bezoeken, ondervinden dus mede nadeel. De plukkers hooren in zoo'n boomgaard menigmaal gesprekken aan, die ze liever niet moesten hooren. Duren de werk zaamheden wat lang, dan komen ze half verwilderd naar school terug en het ver- eischt van den onderwijzer heel wat tact en inspanning, voordat het volkje weer aan orde en regelmaat gewend is. Goss. Langvingerige logeer gast. Vrijdaganacht heeft een logeergast in het hötel „Du Commerce" alhier kans gezien zich ongemerkt de kleeren deni dienstboden benevens schoenen, een zil veren horloge en een broche toe te eige nen en daarmede te verdwijnen. Wij vestigen de aandacht onzer le zers op de in dit nummer voorkomende advertentie van den directeur onzer gas fabriek, aangaande het gasverbruik. Middelburg. De zomerzitting.van de Pro vinciale Staten van Zeeland wordt Dins dagavond half acht geopend. Gisteren zijn vier jongens op het politiebureau gebracht, die vanaf de Hoo- gebrug steen en wierpen naar een trein, waardoor een ruit werd vernield. Een der jongens- was een Belg en de an dere jongens hadden gezegd: „Laten wij eens op dien trein met Duitschers gooien". In don nacht van Zaterdag op Zon dag hebben onbekenden den lagen streek uitgehaald door een pas geschilderde deur van een woning met een bijtend zuur te bestrijken. C. J L., die alhier inbraak pleeg de, is' naar het huis van bewaring over gebracht. Vlissingen. Vrijdagmiddag is wederom geconstateerd, dat uit een derde klasse rijtuig der S.S koperen armleuningen en koperen handgrepen van een portier waren ontvreemd. Tot agent van politie alhier is met ingang van 1 Juli benoemd L. de Bad, thans in militairen uienst aldaar. De raad isbijeengeroepen tegen morgen- Dinsdagmiddag om 2 uur. Aan de orde komen dan o. m. de be noeming van tijd. leeraren in natuur- en wiskunde en handelswetenschappen en wiskunde aan de H.BS., waarvoor wor den aanbevolen de heeren A. Koerts te Utrecht en D. H. Prins Jz. te Hoorn, het geven van namen aan eenige straten ten N. van den Singelweg en de vast stelling van het primitief kohier plaatse- lil ke directe belasting, dat een bedrag aanwijst van f206.D79.73. Alhier heeft men Zaterdag en Zondag in onrust verkeerd over de 4 opvarenden van de „VI. 55", een kleine vissch-erssloep, die Vrijdagavond was uit gevaren en die Zaterdagmiddag 'terug werd verwacht. Eerst Zondagmiddag kwam het bootje hier terug; het was in het Slo-e aan den grond geloopen, terwijl de net ten verloren gingen. De mannen hadden wel angstige uren doorgemaakt, maar wa ren allen ongedeerd. De VI. 55, een kleine vissehers- schuit, die Vrijdagavond was uitgevaren, is eerst Zondagmiddag hier teruggekeerd, terwijl het scheepje reeds Maandag ver wacht was. Het met vier mannen be mand scheepje was in het Sloe aan den grond geloopen en had de netten ver speeld. "loofjnqe. Hier zijn bij enkele candi- daatstelling herko-zen tot leden van den gemeenLeraad de heeren Bnrinze-el, Lens hoek en C. van Liere (weih.) 's Heerenhoek. Vrijdag j.l. hield „Eens gezindheid" haar concours, waaraan werd deelgenomen door 36 schutters. De lste klepprijs werd behaald door D. Pieterse van „Eensgezindheid" de 2de klepprijs door J. Bijk Az., van „Willem Tell I" 'Ovezand, de 3de klepprijs van H. Paree van „Concordia," 's Heerenhoek. De zij- vogels door P. Bemij-n en C. Verdonk, beiden respectievelijk van „Eensgezind heid" voornoemd en „Diana", 's Heeren hoek. De kallen werden geschoten door E. Rentmeester van „Willem Tell I" voor noemd en door Van Helsland van Ka- pellebrug. De premie (f5) voor de meeste schutters viel ten deel aan „Concordia" 's Heerenhoek. Vrijdag j.l. hie-ld de Handboogso ciëteit kJDe Vrije Schutters" een con cours, waaraan deelnamen 56 schutters van 12 verschillende sociëteiten. De lste klepprijs werd behaald door M. Baas van „Willem Tell II" Ove zand; de 2de klepprijs door J. Rijk Az. van „Willem Teil" voornoemd; de 3de klepprijs door M. Rijk van „Willem Teil 1" Óvezand. De hoofdkallen door de en A. C. Remijn, beiden van „Willem Tel! I" Ove-zande. De hoofdkallen door "de schutters der Sociëteit „Eendracht" te Vlissingen, n.l. Godaine en Van Schaik. De kleine kallen door C. Rijk van „Vic toria," Kwadendamme en J. Priem van „Willem Tell I" Ovezand. Nisse. Men schrijft o-ns: Wij hebben hier 3 vacatures- voor den gemeenteraad, 1 linksche en 2 rechtsche. De rechtsche kiezers wenschten ditmaal den linkschen zetel onbestreden te la ten, maar de linkschen zijn niet zoo royaal van opvatting. Immers zij- stel len als candidaat een linkschen, een der onzen en een derden ma,n, dien men noch linksch noch rechtsch kan noemen, geheel volgens hun oude politiek, om de Katho lieken, Gereformeerden en Oud-Gerefor meerden tegen elkander op te zetten. Do Oud-Gereformeerden laten zich gewoon lijk in deze valstrik vangen door tegen over onze candidaten een. eigen main .te stellen. Nu komt ons' als de beste gedragslijn voor onze kiezers bij de a.s. gemeente raadsverkiezing deze voor, dat zij- stem men op de heeren MOL en VERMUE teneinde zoodoende de plannen der link schen te verijdelen. Schore Tot leden van den gemeente raad werden candidaat gesteld de heer en M. Karelse (afrB. Nieuwenhuize en C. Potter Az. (arbeiderscandidaat). Een zoon van den bakker St. had een puistje aan een zijner teenen, dat bij het zwemmen openraakte. Een tijd daarna gevoelde hij zich koortsig, zoodat zijn ouders het raadzaam oordeelden ge neeskundige hulp in te roepen. De dokter constateerde bloedvergif. De patient maakt het naar omstandigheden goed. (KrCrt.) Nieuwdorp. In aansluiting met het kort bericht in ons vorig nummer, melden wij nog: Bij het vervoeren van ma cadam in -de richting van de halte, viel de vrachtrijder D. H. ongemerkt van een volgeladen voer, en werd hij .door het voorwiel gegrepen en eenige malen rondgeslingerd. Vóór iemand ter hulp kon toeschieten of de paarden tot stilstand brengen, gingen Voor- en achterwiel hem over den rug. Dadelijk werd de geneesheer ontboden, doch vóór deze ter plaatse was, overleed de man. De ongelukkige laat een weduwe en een dochter na. (Z.) Kruiningen. 'Met het oog op kolenbe- s'paring is bekend gemaakt, dat geen licht gas mag worden gebruikt en iederen dag van 's morgens 56 en 78 uur van 11121/a uur en 's avonds van 78 uur kookgas mag worden gebruikt. Buiten die uren is de gasleiding afgesloten. (Z.) Heinkenszand. Zondag j.l. werd door de handbo-ogischutterij „Soranus" alhier een buurtschieting gehouden, waaraan 34 schutters deel namen. Prijzen werden be haald do-or: le klep C. Pieterse van „Eensgezindheid" te 's Heerenho-ek, 2e C. Priem van „Willem Tell I" te Ovezand, 3e P. Rijk idem., le zijvogel C. Paree van „Co-ncordia" te- 's Heerenhoek, 2e L. W-e-stweer van „Edele Handboog" te Ou-delande, le kal J. Dobbelaar van „Willem Tell II" te Ovezand, 2e P. v. 't Westeinde van „Amicitia" te 's Heeren hoek, 3e L. de Koster van Soranus" te Hednkens'zand, 4e A. Rijk van „Diana" te 's Heerenhoek. Terneuzen. D-e zware regenval heeft) hier watersnood veroorzaakt. Straten stonden blank. In vele huizen liep het water binnen. Op sommige plaatsen stond 10 c.M. water in de kamers. Het riolen- net bleek onvoldoende. (Z.) Zondagnamiddag isl door de R. K. Kies-vereeniging alhier in een goed bezochte vergadering onder leiding van den vice-voorzitter, den heer F. De Meijer, en in tegenwoordigheid van de paro chiale geestelijkheid, de voorzitter, de heer J. Van Rompu, gehuldigd, die den 5en Juli 1892 als lid der Provinciale Staten werd geïnstalleerd en 3 jaar later in het college van Gedeputeerde Staten zitting nam, zoo-dat hij 25 jaar Statenlid is en 22 jaar onmiddellijk betrokken bij de huis houding der provincie. De heer Vienings uit Goes stelde de verdiensten in het licht, die de ju bilaris zich vooral -o-p het gebied van het verkeerswezen voor het algemeen wel zijn der provincie heeft verworven. Im mers de tram- en bo-otverbindingen, die in den loop der jaren in Zeeland ont stonden en door de vergemakkelijkte co-mi- municalie het gewest ophieven uit zijn isolement, zijn schier geheel aan het ini tiatief van den heer v. Rompu te dan ken, iets wat ook door zijn politieke te genstanders met waard-eering wordt er kend. Na hem daarvoor de passende en wel verdiende hulde te hebben gebracht waarbij spreker in het licht stelde, dat de jubilaris heeft doen zien, dat men ook als katholiek met hart en ziel kan werken voor het algemeen welzijn spoorde de heer Vienings zijn gehoor aan het voorbeeld van toewijding, door den heer v. Rompu gegeven, te benutten door zich met hart en ziel te geven voor de Katholieke zaak, vooral nu de nieu we kiesrechttoestanden algemeen kies recht, stemplicht en evenredige vertegen woordiging, die door spreker nader wer den uitgelegd, ons dwingen volgend jaar op -onze „qui vive" te zijn. Vertrouwd mag worden, dat onder de nieuwe kies rechttoestanden de Katholieke partij er in de verschillende regeeringsc-olleges be ter zal komen vo-o-r te staan, mits de eenheid onder ons bewaard wordt. Dat toch is -de noodzakelijke voorwaarde voor ons stembussucces dat dienen moet als middel 0111 een christelijk bestuur en chris telijke wetten in ons christelijk Nederland te waarborgen. T-ot -die eenheid wekte spreker de aan wezigen in zijn slotrede op. Zijn woor den vonden luid applaus. Van te voren was in de vergadering door den heer De Meijer met welgeko zen bewoordingen namens de kiesver- eeniging aan den jubileerenden voorzitter een fraaie ebbenhouten met ivoor afge- zetten voorzittershamer, waarop een op een zilveren schild aangebrachte opdracht als stoffelijk blijk van hulde overhan digd. De heer v. Rompu, zichtbaar ontroerd do-o-r deze hulde, betuigde allen zijn a,l- lerhartelijksten -dank voor hun blijken van gehechtheid en de kiezers vo-o-r het ver trouwen, -dat zij in hem gesteld hadden, de verzekering gevend, dat hij naai' zijn beste vermogen in het belang -der provin cie z-o-u arbeiden en niet in het minst voor -de streek, waar hij was geboren en waarschijnlijk -ook wel zal sterven. De eenvoudige maar treffende dankwoor den van den heer v. Rompu werden met -daverend applaus bekroond. Sas van Gent. D© glas- en spiegel- fabriek wordt heden stop gezet, wegens gebrek aan grondstoffen. (Z.) Op 5, 6 en 7 Juli zullen schiet oefeningen gehouden worden op de slik ken le Rilland-Bath. Westdorpe. Naar wij vernemen, is onze pa-stoor van zins in zijn parochie een patronaatsge-bouw te stichten. St. Jansteen. Voor de verkiezing van 4 leden va,n den gemeenteraad ,zij'n can didaat gesteld Ide heeren: A. Aerts, "C. Beghijn, J. C. Cornelissens (aftr.), B. van de Goore (aftr.), C. van Helsland, P. de Block e-n C. Plasischaert. De heer E. V. Bleij-enbergh (aftr.) stel de zich wegens- vertrek naar elders niet meer herkiesbaar. D-e heer J. F. de Co-ck (aftr.) liet zich een candidatuur niet meer welgevallen. Van de gelegenheid dat er _geen stroom op de- geleiding was, maakten Donderdag een 8-tal personen uit de grens gemeente iStekene gebruik om .ongemerkt tus-schen de draden heen te kruipen op Hollandsch grondgebied. D-at ziji onopgemerkt waren vond ziijine oorzaak hierin dat juist nieuwe Duitschers aan de grens- waren„geko-men en de ouden pais vertrokken waren. Ze hadden dus het juist© oogenblik gekozen om onopgemerkt de giens te bereiken. Philippine. De visschersschuit P.I. 65 is in de Zuiderzee -door aanvaring gezon ken. De bemanning is gered. (Z.) Sluiskil. In eene vergadering onzer kies- ve-reeniging die e-en onderafdeeling isl van die te Terneuzen is Zondagnamiddag de heer J. v. Rompu, 25 jaar lid der Sta ten, gehuldigd -door den heer Vienings uit Goes, die daaraan eene korte maar duidelijke uiteenzetting verbond van de evenredige vertegenwoordiging, de stem plicht en het algemeen kiesrecht, die do-or de grondwetsherziening zijn ingevoerd. De vergadering, die o.a. door het gan- sche klo-osterconvent der E.E. P.P. Ca-p-Ur cijnen werd bij-gewoond, werd geleid door den heer F. de Meijer uit Terneuzen en had een uitstekend verloop. De jubilaris die meegekomen was; dankte allen na afloop voor de betoonde belangstelling en zijn kiezers voor het in hem ge stelde vertrouwen, belovende voor hun belangen te zullen blijven werken. Oostburg. Zondag den eersten Juli her dacht dhr. J. A. B 0 r r e-n be r g s den, -dag, dat hij 25 jaar geleden de betrek kingein van hoofd der R. K. School en ■organist aanvaardde. Reeds in den morgen was de Lange- straat, waar de heer Bo-rrenbergs woont, getooid met de Nederlandschen driekleur. Na d-e- Hoogmis werd hij gefeliciteerd door den Ho-ogEerw. Deken, den Weleerw. Heer Kapelaan-, het kerk -en armbestuur, en vele anderen. Heden, Maandag den 2den Juli werd bij die gelegenheid, voormid dag negen uur een H. Mis opgedragen, waarin werd gezongen door meisjes oud leerlingen. Dhr. A. Lauret, onderwijzer aan de R. ICath. School, bespeelde het orgel e-n was tevens voorganger. Na de H. Mis werd de Heer Borrenbergs toegespro ken door een leerlinge zijner school, waar na do-or -de- schoolkinderen in het patro naatsgebouw een toepasselijk lied werd ge-zongen, onder lei-ding van den, onder wijzer Dauret. Daarna werden -de kin deren feestelijk -onthaald. D-e Jjelangstelling was groot. Dat hij n'og v-ele jaren zijn betrekkingen moge waarnemen, was de wensch die op dien dag dikwijls werd geuit. Bij de deze week gehouden schie ting om den koningsvogel door de schiet- vereeniging, werd deze geschoten door -dhr. E. de Miliano alhier. Sluis. Gck'ozen tot leden van den ge meenteraad bij enkele candidaatstelling dhr. P, J. de Bruijne en E. F. Janssens. Biervliet. Gekozen tot leden van den gemeenteraad, dhr. -Wi. A. de Blaey, aftr., Pr. de Dobbelaere aftr., W-. P. Verplanke -aftr. -en R. Sturm. IJzendijke. Herkozen de aftredende raadsl-eden (bij enkele candidaatstelling, dhr. J. Th. Hendrikse en A. L. Theri. Tot wethouder werd benoemd dhr. T. Th. da Jaeger. Door het muziekgezelschap „Ge- didd Overwint," zal bij gelegenheid van het tachtigjarig bestaan dier vereeniging een festival gehouden worden. Hoofdplaat. Candidaten voor den ge meenteraad zijn: -dhr. H. Cammaert, J. v. Damme en J. Dierings en dhr. H. Temmerman, A. Go-melis- en J. Verdonck. Aardenburg. Gekozen bij enkele candi daatstelling tot leden van den Raad, dhr. J. D-oijer, E. Eekhont, J. J. v. d. Hoofd, P. Wage. Hulst. Vanwege de Zeeuwsche Land- bouwmaatschappij, afdeeling Hulst, zal vanaf Maandag 'a.s. -een kookcursus ge geven worden. Schoondijke. De landbouwer A. van W. had het ongeluk, dat toen hij met een wagen reed met twee paarden, een der paarden eensklaps zóó wild werd, dat liet niet meer te houden was en eindelijk terecht kwam in een diepe sloot. D-oor den val was een der paarden on middellijk dood. De voennan bekwam een diepe hoofdwonde. Enkele weken geleden was voor het verloren paard nog f2500 geboden en wa-s verzekerd voor f800. Axel. Aan de Vrijdag alhier gehouden schieting van de handboogmaatschappij „Ons Vermaak" namen deel 66 schutters. De hoogvogel werd geschoten door den heer P. Vermeulen te Axel; de zijvogels door de heeren A. de Moor te Zuiddorpe en O. van Acker te Westdorpe en de kallen door de heeren E. Verluiden te Axel en P. Waelput te Zuiddorpe. (M. Ct.) Meisjesretraite Seppe Bossenhoofd. Voor de meisjesretraite van 14—17 Juli zijn nog plaatsen beschikbaar, naar de Directie v»n het St. Gerardushuis ons mededeelt. Goes. D-e heer J. M. Meijler, 2e klerk ter secretarie alhier, is te Arnhem ge slaagd voor het diploma Machineschrij- ven (Tienvingerssysteem.) Sluiskil. Tot onderwijzeres aan de R. IC. Jiijz. school alhier zijn benoemd de da mes Van Eerdenburg van Boschkapelle en C. Bookelaar, van Goes. De It. IC. bijzondere school, die heden in gebruik wordt genomen onder de leiding van soeur Agnes, is eene model inrichting, die- in alle opzichten den hoog- sten lof verdient. Zij bevat zeis flinke lokalen, waarvan de drie in de beneden verdieping zoo zijn ingericht da-t men ze gezamenlijk kan vormen tot ééne groote zaal voor vergaderingen, ja zfelfsi voor to-oneehiitvoeringen, wijl voor het too- ■neel een zeer practiseh ingerichte ruimte beschikbaar is. Helpt een -spoedige vrede ons uit den ko- lenno'O'd dan kan aanstonds de centrale verwarming worden aangebracht, wijl de noodige sousterrains gereed zijn voor de ontvangst der ketels, stookfornuizen enz. Overal, waar in deze school het oog opvalt: gangen,portalen, W.C.'s, trappen, lokalen, is -rekening gehouden in de ruim ste- mate met licht, lucht en hygiëne. De fraaie scho-olmeubelen zijn vervaar digd naar -de jongste door de practijlk ge ijkte modellen en ofschoon nergens over dadige versiering aan het gebo-uw is aan gebracht, bekoort het geheel toch het oog door zijn helderheid en flinkheid van lij nen. Moge deze prachtige school; waarop de ondernemers, de op sociaal gebied in deze streek 'zoo voortreffelijk arbeidende paters Capijcijnen, met recht trotsch mogen gaan, dei kweekplaats worden tot in lengte van jaren van tal van degelijk on derlegde Katholieke burgers, die èn de Kerk èn de Maatschappij tot sieraad strek ken. Kantongerecht te Goes. D-o-or den Kantonrechter te Goes zijln veroordeeld wegens I11 (gesloten jachttijd jagen zonder con sent en vergunning: F. d. K., Driewegen 2 maal f2 b. -s. 2 maal 2 d. h.J. S Ovezand 2 maal f 1.50 h. si. 2 maal 2 dagen, C. P. S., Övezand 2 maal f 1.50 b. 2 maal 1 w. tuchlsch.; als voh ren en opgeven valsche naam: J. R., 's Heerenhoek f2 en f5 b. s. 2 maal 2 w. tuchtsch. geweer verb, verkl.; In gesloten jachttijd pogen in 'tveld zon der co-nsient wild te bemachtigen: C. B. te Borssele f 3 b. is'. 1 w. tisch., J. B-. aldaar terug aan oudersP. K., Heinkens zand f2 b. S-. 2 d. h., tutl. haas of fl b. s. 1 d.; in geish jachttijd jagen zonder cons-ent en vergunning: 'C. R. te Heinkenszand fl en 12 b. s. 2 maal' 2 d. h. uitl .gew. fin haas- of 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d. h.niet beletten) dat hon-d wild opspoord: T. M., Wisse-n- kerke f2 b. si. 2 d.; zoeken naar eie ren van wild: G. M., Biezelinge f3 b. sl .3 d. h., J. B,, 's H. Hendrikskin-deren; f2 b. -sl. 2 d. 'h., J. S., aldaar f-2 b. si. 1 w. t.sch., J. Wi., Schore, J. G.., Hansweerd, ieder f2 b. s. 2d. h.; hen gelen met ander aas dan kunstvlieg: L. G„ H. J., te Hansweerd, ieder f2 b. s. 2 d. h., hengels verb, verkl.; Straat schenderij: "Wi. H. A., G. v. L Jz., P. M. Cz., Borssele allen f5 b. s. 5 d. h. in dronkenschap verkeer op den openba ren weg belemmeren: K. N. te Bergen op Zoom f3 b. si. 3 d. h.; als voren de openbare 01de verstoren: A. v. d. H., Middelburg f3 b. s. 3 d. h.; verwekken van nachtelijk rumoer: A. S. te Goes- f3 b(. e. 3 d. h.; Wi. C. d. Goes f5 b-. s-. 5 d. li.; loop-en over bezaaiden grondP. W> P., Schoren f 2 b. sl. 2 d. h.; W,. R. aldaar f2 b. s. 1 w. ti sch.; overtreding drankwet: M. v. d. G., Bath f 15 b. s». 15 d. h.Boomen van spoorwegovergang gesloten laten: A. M., Kape-lle f 2 b. s. 2 d. h.met spoortrein reizen zonder behoorlijk plaatsbewijs: A. y. d. V., Wio-ensdrechtf3 b. s. 3 d. h.; N. M.. Rilland-Bath, ieder f3 b. si. 3 d. h. overtreding trekhondenwetM. K., Middel burg, fl b. is!. 1 d. ,h.; overtreding reglement o-p wegen en voetpaden, A. S. te Klo-etinge fl b. s. 1 d. h.; pogen to-t verboden uitvoer van zeepJ. B. v. d. B., Ho-ogerheide f20 b. si. 20 d. h. zeep verb, verkl.; geweer niet inleveren: A. S. te Schore f3 b. s. 3 d. h.in tapperij na -sluitingsuur bezoekers aanwe zig hebben: C. S., Hansweerd f3 b. s. 3 d. Ti.; 's-avonds rijden zonder licht: C. Wi F', te Goes, f0.50 b. s. 1 d. h„ W.. Z. Go-es f 1 b. s. 1 d. h.'s avonds fiet sen met lantaarn met geklemde zijglazien, A. M„ Kruiningen, D-. J. Z., Wemeïdinge, L. H., Goes, J. M. te Wolphaartsdijik, I. J. K., -aldaar, ieder fl b. s. 1 d, h,;, 'is avonds fietsen zonder lantaarnA. d. N„ L. S., J. C. Di., J. M. S.., 'is-H. Hen- drikskinderen, J. d. R., S. N., P'. V., Biezelinge, J. B., Scho-re, L. N-> J- J- W, J. J. 1. B., P. R. Cz., Kriuningen, J. v. Wi. Cz., 'Kapelle, H. v. d. M., Katsi,i L. A. T., Kloelinge, R. V., A. M„ Goes; J. C. K. Jz., Wolf aartsdijk, allen f2 b. s. 2 d. h.; Schelde bevisschen zonder censent: A. K., Ierseke f 1 b. s. 1 w. t.sch.; Dronkenschap: F'. K., G. d. D., J. S., Goes, J L. T., te Kloelinge, A. M. M„ Hoek, L. M. Ierseke, J. D-. te Hansweerd, allen f 2 b. s. 2 d. h., A. M., Ierseke, f 3 b. s. 3 d. b."bij lei herhaling: Wi. C. de V., Goes-, 3 d. h. Vrijgesproken beklaagd van in gesloten jachttijd jagen zonder consent: B. A. d. H. 's-Heerenhoek; met spoortrein reizen zon der behoorlijk plaatsbewijs: J. F. te Krui ningen. De groote brand te Wormer- veer: In totaal werden door den hevi- gen brand, welke Vrijdagnacht te Wormer- veer woedde, 6 pakhuizen van de olieslagerij van de firma Prins in de asch gelegd, alsmede de raffinaderij van deze fabriek. De drijvende spuit, Jan-van der Hey- den" uit Amsterdam wierp met drie motorspuiten uit Zaandam en vele andere spuiten uit de omliggende gemeenten massa"s water in de vuurzee. De eigenlijke fabriek van de firma bleef gespaard, alsmede een paar pakhuizen. Men schat de aangerichte schade op f70.000. Omtrent de oorzaak van den brand verkeert men in het onzekere, omdat de wacht om 11 uur des avonds nog niets van een brand had ontdekt en plotseling over twaalven de vlammen uit het meest achteraangelegen pakhuis uitsloegen. Rupsenplaag. In sommigégedeel ten van Limburg wordt door rupsen op verschrikkelijke wpze in de boomgaarden huisgehouden. Vele boomen worden totaal van hun bladertooi beroofd, zoodat de ongst verloren is. De sigarenprijzen verhoogd. Naar „de Tel." verneemt, zal binnen zeer korten tijd een nieuwe aanzienlijke prijs- verhooging der sigaren in werking treden, zoo die niet reeds in werking getreden is. Sigaren van 3 ct. zullen gebracht wor den op 3Vï ctdie van 3'/2 ct. op 4 van 4 op 5, van 5 op 6 ct. en eventueel de duurdere ook alle 1 ct. hooger in prijs. Donderdagnacht jongstl. sloeg de blik sem in de landbouwschuur van den heer H. van Eek, nabij Dirksland. De bliksem ging langs een goot naar den regenbak, welke gedeeltelijk werd ver nield. Van het woonhuis werd een stuk van den voorgevel geslagen, terwijl ook het dak van de schuur werd beschadigd. Er ontstond evenwel geen brand.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2