J. BONNET, ALGEMEENE VERGADERING VTBUI n n 1.951. Mimpraipj „ZÉ-Maid". dagelijks worden geveild, HOOIGRAS te koop tweede Meisje, 24uurs Laatste Berichten. ONDERWIJS SPORT EN SPEL. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Openbare Verkooplngen. Aanbestedingen. ADVERTENTIE N. Handelsdagschool met 4-jarigen cursus Middelburg. TANDARTS GOES, is 23,27,28,29,30 Juni en 2 Juli AFWEZIG. Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschappij. DINSDAG 26 JUNI 1917, Het Kantoor der Ge zondheids Commissie wordt met ingang van 27 JUNI verplaatst van den Stations weg naar den Wielerwedstrijd ST00MB00TDIENST Goes—Dordt.—Rotterdam en Amsterdam, Admiraal de Ruyter", en „Stad Goes". HOOIGRAS KANTHOOI. ROODE KLAVERS, Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak was Vrijdagmorgen die tegen D. B., A. S., H. S. en F. S. uit Koewacht, die verdacht worden van een nachtelijk bezoek aan liet erf van E. (loethals, waar zij hekken vernielden, rui ten stukgeslagen en spinazie en kool- planten vernielden. De substituut-officier, mr. baron van der Feltz eischte voor B f20 of 1 maand tuchtschool en voor de drie gebroeders S ieder f20 of 20 dagen. De verdediger, mr. Zaayer, trachtte aan le toonen, dat bekl. onschuldig zijn en bepleitte vrijspraak afgezien de onbedui dende schade. Vervolgens stonden terecht C. S., Th. g (f, S. en A. S. uit Koewacht, ver dacht van mishandeling van A. Naessens door hem met een bierglas te gooien en verwondden en hem daarna op den grond (e "ooien en mishandelden. (jok deze beklaagden ontkenden. De eisch luidde voor ieder der be klaagden f 15 of f 15 dagen. De verde diger mr. Adriaanse bepleitte vrijspraak. Vervolgens werd tegen. D. H. uit West- dorpe wegens- poging tot uitvoer van koffie, kaas, zeep enz., die bekende, 8 weken gevangenisstraf gevorderd. Als nu stond wegens dierenmishande ling terecht M. W. S. uit Breskans. Beid. rammelde een zijnel' trekhonden zoo; dat deze voor dood bleef liggen. De officier zeide, dat, als bekl. te stom is om de honden in bedwang ie houden, hij dan zijn stommigheid niet op de honden moet wreken en eischte f 10 of 10 dagen. Wegens beleediging van P. J. Geeraort werd tegen A. S., wed. H. uit Sas' van (lent, bij verstek f 10 of 10 dagen ge vorderd. Wegens liet uiten van beleedigende woorden over F. de Mayer, van wien hij zeide, dat hij gestolen had, werd legen A. '0. uit Koewacht f 10 of 10 dagen gevordprd. Wegens diefstal van een dennenboompje om kachelhout te hebben werd tegen J. S,, vrouw van J. S. d. TI. te Overslag flO of 10 dagen gevorderd. Wegens diefstal van een beurs met cenig geld luidde de eisch tegen L. de S. uit'Koewacht, niettegenstaande hij de beurs zelf terugbracht, 14 dagen voor waardelijke gevangenisstraf. De volgepde beklaagde, J. de R. uit Zaamslag, hoorde wegens mishandeling van A. W. Dieleman f 15 of 15 dagen legen zich eisclien. Bij 'verstek luidde de eisch wegens ver nieling tegen J. V. uit Sluis flO of 10 dagen. Wegens overtreding der distribuliewet, doordat hij zijn dochtertje gelast zou heb ben zuurkool boven den maximumprijs te verknopen, althans niet de noodige maatregelen heeft genomen om te zorgen, dat de maximumprijs werd gehandhaafd, werd tegen C. J. 'j. uit Vlissingen flO of 10 dagen gevorderd. Tegen B. v. d. W. werd f20 of 20 dagen gevorderd wegens beleediging van een ambtenaar. Tenslotte werd tegen J. B. de R. te Uilige wegens diefstal f 10 of '10 dagen gevord,eird. Uitspraak ,3 Juli. De rechtbank te Middelburg heeft rechtsingang met bevel tot gevangenhou ding verleend tegen den. koopman C. O. uit Breskens, verdacht van het verzenden van een aangeteekenden brief naar Rob terdam, waarin, hij in plaats van 10 bil jetten ad f 1000, courantenpapier had ge daan. Per telefoon. LONDEN. Een telegram uit Havana, to Sew-York ontvangen, meldt, dat een magazijn van het fort Cubana is in de lucht gevlogen; 1 persoon werd gedood e.ii verscheidene personen werden ge wond. Vermoed wordt, dat een bom in do nabijheid van het magazijn is neer gelegd, welke ontploffing de catastrophe dan heelt veroorzaakt. LONDEN, Een telegram uit Athene meldt, dat d.e minister-president Zaïmis en de Entente-commissaris 'Jonnart hij den nieuwen Koning van Griekenland op audiëntie zijn geweest. Het ministerie is afgetreden. Aan Venizelos is de vorming van een nieuw .kabinet opgedragen. DEN' HAAG. Zondagavond is te Sche- veningen aangebracht de uit 10 man be staande bemanning ,van het stoomschip „Telegraaf XVIII", dat Zondagmorgen te 4 ure floor een ,Duitsche duikboot is getorpedeerd. XOORBWilJ KERHOUT. Mgr. Gallier, bisschop van Haarlem, gisterenavond via Biet (lijzcnhrug hier aangekomen, heeft vanmorgen de nieuwe parochiekerk al hier geconsacreerd en den eersten steen gelegd van de 2e R. IC. parochiale school. Goes. Vrijdagavond 8 uur werd in „Centraal" de algemeene vergadering ge houden van de Vereeniging voor Han delsonderwijs. Do notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Tot voorzit ter werd gekozen de heer IC. Brants, thans waarnemend voorzitter en tot be stuurslid -de .heer F. G. C. Rothuizen. Herkozen de heeren mr. J. A. A. Fran sen van de Putte en S. "A. Leopold. Aan het eindexamen hadden deelge nomen 4 m. en 2 vr. leerlingen, daar van waren geslaagd 3 m. en 1 vr. leer ling. De wnd. directeur brengt daarop het jaarverslag uit, dat aangevuld wordt door dat van dein secretaris. Het aantal leden is toegenomen met 2, het aantal begunstigers met 3. De heer Van Riet werd vervangen door den heer Nieuwenhuijzentijdens de ziekte van maj. v. d. Bosch werden de lessen in het Duitsch waargenomen door den heer Noordhoek en door de ziekte van den directeur de lessen in aardrijkskunde door den heer G. C. Dun. Die voor Staathuishoudkunde en Handelsrecht werden nog niet gegeven. Medegedeeld werd, dat de heer L. van Bruggen be dankt heeft als directeur en leeraar. Het bestuur staat voor de keuze van een directeur en leeraren in de vakken: Aardrijkskunde, Staathuishoudkunde en Handelsrecht. Zoo spoedig mogelijk zlal in de vacatures worden voorzien. De heer Laban klaagt over veel school verzuim. Er zullen voor den volgendén cursus maatregelen genomen worden om dat te verhinderen en leerlingen, die wille keurig verzuimen, van de school te ver wijderen. De rekening en verantwoording van den penningmeester wordt goedgekeurd tot een bedrag van f 4141.051/2 in ontvang en uitgaaf. Het batig saldo van f 595.8Gy2 slonk tot f297.90. Versterking van de inkomsten is hoog noodig. Vakschool voor meisjes te Goes. Ged. Staten geven in overweging het subsidie voor de vakschool voor meis jes te Goes te bepalen op 15 pCt. der gewone uitgaven, doch met het oog op het hoogere bedrag der raming, het ma ximum te stellen op f2000. Het subsidie' zal verleend worden onder voorwaarde a. dat door het Rijk een jaarlijksch subsidie worde verleend tot een bedrag van ten minste 40 pCt. der gewone uit- gaveln b. dat de gemeente Goes, de omlig gende gemeenten en belangstellenden ge zamenlijk eene jaarlijksche bijdrage ver kenen, ten minste gelijkstaande met die van de Provincie; c. dat de bijdrage van de gemeente Goes gelijk moet staan met ten minste de helft van de Provinciale bijdrage; d. dat de behoefte aan het subsidie telken jare aan Gedeputeerde Staten zal moeten blijken uit de over te leggen be grooting e. dat de uitkeering van het subsi die plaats heeft, voor zooveel de bij drage in de jaarwedden aangaat, na af loop van elk halfjaar, na. inzending aan Gedeputeerde Staten van eene specifieke opgaaf van de in dat halfjaar uitbetaal de sommen,, en, voor zooveel de andere kosten aangaat, „na inzending van eene specifieke opgaaf van die kosten over elk jaar; i f. dat verder jaarlijks worden over gelegd afschriften of afdrukken van het verslag en van de rekening der school. Voor het examen van tweeden stuur man is geslaagd de heer C. H. Willemse, leerling van de Ruyterschool te Vlissingen. Als privaat-docent in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijks universiteit te Utrecht om onderwijs te geven in de kerkelijke bouw- en meubel kunst en ikonographie, is toegelaten de zeereerw. hooggel. pater dr. R. Ligten- berg O. F. M. in 1872 te Delft geboren. Seriewedstrijden Korfbal. Goes. Zaterdag j.l. speelde de Id. D. S. tegen „Volharding" uit lerseke. 'De H. B. S. toonde, dat zij Donderdag een gpedie oefening gehad hebben. Het spel was veel heter- en ook de spelers waren jvu meer aan elkaar gewoon. Hoe dik wijls ze echter ook de gelegenheid kre gen -om te doelen, en hoe dikwijls er gedoeld werd, toch mocht het hun niet gelukken een puntje te maken. lersefcö echter w^g ook niet gelukkig. Voor dej rust kon het slechts twee punten be halen, z-oodas de rust intrad met 20 in 't voordeel van „Volharding". Na de rust w:erd ea' door beide partijen pog harder gewerkt, toch kon men niet meer als 1 punt yerkrijgen. De s£uid hij het einde was 30 in 't voordeel van „Volharding". Mien Siad goed gedaan door op onge veer een I1/2 M. van het veld een tweede lijn te spannen waarachter de toeschou wers moesten blijven staan. Immers Don derdagavond stonden ze wel een M. ver in 't veld, zoodat de spelers er last van hadden. Er waren tamelijk veel toeschou wers, de H. B. S. moest echter heter z'n fatsoen kunnen bewaren en niet zul ke hatelijkheden over hun 'leeraars e.a. verkoopen. Ze schijnen dit z'eer aardigj to vinden, althans ze lachen er zelf om, maar moesten begrijpen, dat zoo'n han delwijze, idi-e niet alleen hier en juist Zaterdag werd opgemerkt, hoogst onge past is. iWie hopen dan ook, dat izij in 't vervolg hun mond houden, of anders liever wegblijven. Zaterdag 30 Juni is de laatste 'wed strijd tusschen „;H. H. D.", Goes en „Volharding", Ieaseke. Naar wij- verne men zhllen dien avond de prijzen wor den uitgedeeld aan de twee winners. Voetbal. Goes. Zondag speelden „K. D. O." II en III gecombineerd tegen het Kantoor- Elftal-combinatie een vriendschappelijken wedstrijd op het terrein aan den Poider- schen weg, wat tot uitslag had dat „K. L). O." II en III won met 7—6. „K. D. 0."-„Goes". Zondagmiddag speelde „K. D. O." een vriendschappelijken wedstrijd tegen „Goes" op haar terrein aan den Polder- schen weg. Omstreeks 3 uur wordt er begonnen onder leiding van den heer Huisse. „Goes", dat grootendeels uit oud- „Zeeland Vooruit"-leden bestaat, dringt aanstonds gevaarlijk op, maar het gevaar wordt gekeerd door het goede spel der rechtsback. Even daarna, door een fout der verdediging van „K D. O.", weet de middenvoor van „Goes" zijn club de leiding te geven. Nu gaat „K. D. O." ook aanpakken, na mooi samenspel der voor hoede schiet de middenvoor keihard in, die echter wegens buitenspel niet wordt toegekend. Nog een keer weet „Goes" vóór de rust te doelpunten. Stand zoo dus 20 in het voordeel van „Goes". Na de rust is „K. D. O." geheel deze speelhelft in de meerderheid, maar door het vele buitenspel staan v d linkervleugel worden vele kansen verknoeid. De kieper van .Goes" (ook een oud speler van „Z. V.") was enorm, door hem heeft „Goes" haar overwinning te danken. Hoe hard de „K. D.O."ers ook zwoegen, de kieper van „Goes" keert elk gevaar, zoodat in de stand geen verandering meer komt. Zondagavond speelde alhier nog een Goesche combinatie tegen de veree niging „O.K.K." op het terrein aan den Polderschen weg met een uitslag van 7—6 voor „Oefening Kweekt Kracht". N B. O.K.K. (oefening kweekt kracht) is de naam van een nieuwe voetbalclub, opgericht door de heeren kantoorbedien den van het z.g. kantoorelftal. Lamswaarde. Alhier is een Kath. voet balclub opgericht, onder den naam van „Ontspanning door Inspanning". Heinkenszand. Zondag speelde ophaar terrein de voetbalvereen. „Olympia" een competitie wedstrijd tegen „Concordiai" uit Vlissingen. Stand bij de rust 10 voor Concordia. Stand bij het einde. 31 voor Concordia. Olympia telde 6 invallers! uit het 2e elftal terwijl 'C-oncondia volledig was. Van 23-25 Juni. MIDDELBURG. 'Bevallen: H. A. van der Made, geb. De Haas, d.R. A. Schot, geb. 'Soetens, z.; J. M. Gelton, geb. Co- sijji, d.; J. M. Priester, geb. Westerweel, d.; "M. van Helleman, geb. Goedhart, z. M. A. den Hollander, geb. Van Moolen- hroek, :d.; C. P. Heine, geb. Neugebauer, z. Overleden: P. Minderhoud, 52 j., vr. v. J. Bruinoogo; C. J. van Eenennaam, 72 j., wed. v. C. Joosse; H. Jongepier, 3 m;nd., z.; II. M. Kokhé, 48 j., m. v. M. J. van Es. GOES. Huw.-afk.: 23, Louis Marie de Nerée tot Baberich, 28 j. jm. te 'sGïa- venhage, onlangs te Goes en Johanna Sophia Maria Regout, 23 j. jd. te 's Gra- venhage, onlangs te Meerssen; 23, Jan Go-rsse, 32 j. jm. te Goes en Cornelia Pieternella 'Flipse, 34 j. jd. te AVissen- kerke. Geboren21, 'Henriette Barbera, d. v. Tj-epoo Broar Egbert Kïelstra en Betsy Pell ei; - Derk 'Marinus, z. v. Klaas oVs en Elizabeth .Cornelia Tholenaar; 24, Cornelia, d. v. Gilles van Dalen en He lena Dominicns. Overleden: 23, Suzianna Janna Harinc.k, 43 j., -ongehuwd. Van 19 tot 23 Juni. VLISSINGEN. OndertrouwdA. van Op bergen 22 j. jm. en F. dte Ridder, 18 j. jd.; P. de Krijger, 23 j. jm. en AVi. S. van den Berge, 21 j. jd. Getrouwd: 'J. van Waarde, 23 j. jm. en E. V. A. Beijst, 22 j. jd,; J. van Veenendaal', 27 j. jm. en L. Geljon, 29 jd.; I. P. J. van Aartseji, 25 j. jm. en! M. Schout., 26 j. jd. Bevallen: R. Hauls', geb. Maas, z.; P|. K. Greiup, geb. Milius( d.; G .S. Bal, geb. Landmeter, z.; S. Telleman, geb. Pat- list, d.A. H. Keersemaker, geb. Bor- gers, z.; H. L. de Hondt, geb. Naiere- boiuit, d. Overleden: F. F. De Becker, oingeh. z. 1.8 j.; C. Meulmeester, z. 8 j. Van 1421 Juni. KRUININGEN. Geboren: Johannis Ja cob, z. v. Willem van Iwiaarde-n en Jan na de Roo; Johannis Bernaïdus, z. v. Theodoras Hemelaar en Sidonia Vermont. OverledenPieter Kliphuis, eohtg. v. Gerardina de Klerk van Dordrecht; Cor nells Johannis Krijger, jut. 21 j., z. v. Jacobus Krijger en AVilheliraina, van. der Singel'; Marinus Stevens©, 68 j„ echtg. v. Neeltje van Oosten. (Kr. Crt.) Tholen, 23 Juni 1917. Tarwe 114.— a f 15.25, haver f14.— a f— wintergei st f a f Zomergerst f a f rogge f 0.—a f9.10, biuineboonen f a f witte boonen f a f— kookerwten f a f—kroonerwten f a f alles per 100 K.G. aard appelen I 5.a f 6.50 alles per H.L., uien f 0.— af0.00 per 60 K.G., eieren f 0.— a f 8.per 100 stuks boter f 1.per K-G. (Z.) Rotterdam, 25 Juni 1917. Eieren. 'Zeeuwscho f8.75 a f9.25, Ovennaassche f9 a f9.50 per 100 stuks. Varkens. Aanvoer 776 stuks. 'Prijs 112, '110 en 88 ct. Lichte 72 a 86 ct. Handel 'matig. Vlas. Aanvoer 2240 steen blauw, schoon, 'prijs f6 a f8; 14200 steen blauw, half gezw., onverkocht; 2860 steen Gron., prijs f6 a f8; 1000 steen Gron. half gezw., onverkocht; 2150 steen geel, prijs f6 a f8.50; 500 steen geel, half gezw., onverkocht; 783 steen wit, prijs fG a f 6.50. Zaden. Karwijzaad f80 a f82; brain mosterdzaad f 105 a f 110; geel mosterd zaad £50 a f65; blauwmaanzaad f81 ii f88; 'alles per 100 kilo. Juni. 28 Tilburg, 3 hofsteden finaal, Smitz en Pilaar. Goes, hofstede, v. Dissel en Pilaar. Juli. 4 Kloetinge, inspan „Altijt Sorg", Pilaar. 11 's H.-Arendskerke, inspan, Pilaar. 13 Borssele, hoefje en veldvruchten, Pilaar. 14 Kloetinge, veldvruchten „Altijt Sorg", Pilaar. 19 Ovezande, woon en winkelhuis en pakhuis, Pilaar. Heinkenszand, Inspan, Van Cleef. 20 Borssele, inspan, Pilaar. 25 Heinkenszand, veldvruchten, v. Cleef. Kats, hofstede Breure Pilaar. Nisse, hofstede Het slot der Nisse, Neervoort. Juli/Aug. Driewegen, hofstede Bushoeve, Neer voort. Aug. 1 's Heerenhoek, herberg-inventaris, Hollmann en Verhoek. Juni. 27 Kruiningen, Veilingsgebouw,leClercq. Allen, die iets te vorderen hebben Van of verschuldigd zijn aan nu wijlen den Heer JAN GESCHIERE, overleden te Heinkenszand, 27 Mei 1917 worden verzocht daarvan vóór 7 Juli a.s. opgaaf of betaling te doen ten kantore van den notaris F. VAN CLEEF te Heinkenszand. Aanmelding van leerlingen kan nog plaats hebben tot 15 Juli a.s. bij den Directeur. Spreekuur: Donderdag 7—8>/2 uur. Zaterdag 31 /35 uur in het Schoolge bouw op den Dam. De Directeur W. KOSTEN. Mevr. Dn. A. GREEBE, Bazarstraat 48, Den Haag, vraagt 1 Juli e.k. een net boven 18 jaar. Loon f 140.f 30. wascbgeld, 10 vacantie-dagen per jaar. Vrij reis hier heen. Gewone jaarlijksche OP des namiddags te 2 uur, in het Hötel „Des Pays Bas" te Terneuzen. De stukken voor de vergadering met het agendum liggen van af heden ten kantore der Maatschappij te Axel (Drie Schouwen) voor de aandeelhouders ter inzage. De aandacht wordt gevestigd op prt 19 der Statuten. De Raad van Commissarissen P. F. FRUYTIER, wnd. Voorzitter. P. DIELEMAN, Secretaris. Vanaf Maandag 25 Juni zal ge durende de Kersen- en Bessen- campagne en welMaandags, Dinsdags, Don derdags en Vrijdags om 4 uur n.m. Woensdags en Zaterdags om 3 uur n.m. Hiermede vervallen de vroeger aange] kondigde veilingsdagen en uren. Het Bestuur, H. A. HANKEN, Voorzitter. A. VAN DER POEST CLEMENT, Secretaris. Van heden af zal de barbier in plaate van Zaterdagmorgen, Vrijdagavond zeven uur beginnen te scheren, en vervolgens Zaterdagmorgen tot den middag. Beleefd aanbevelend, F. MENHEERE. Café M. VAN 'T WESTEINDE, Ovezande. Wielerbaan „DE RAAIJBERG" BERGEN-OP-ZOOM. Aanv. Zaterdag 30 Juni nam. 3 uur Einde Zondag I Juli 's nam. 6 uur BV* Men zie groote en kleine biljetten. met de Stoomboot Vertrek van GOES naar ROTTERDAM. Maandag 2 Juli 's morgens 1 uur Donderdag 5 Juli 's morgens 1 uur. Vertrek van GOES naar AMSTERDAM. Woensdagmorgen vroeg. Vertrek van ROTTERDAM naar GOES. Vrijdag 29 Juni 's morgens 2 uur. Dinsdag 3 Juli 's morgens 11 uur. Vertrek van AMSTERDAM naar GOES. Vrijdagmiddag 12 uur. LigplaatsRotterdam, Haring vliet, Zuidzijde. INFORMATIËN te bekomen te Goes bjj den heer J. C. MONHEMIUS, te Dordt bjj den heer D. VAN LOON, te Amsterdam, Binnenkant, bij den, heer E. H, P. VOETEN en te Rot terdam htjj de Stoomboot-Reederii v/h J. A. VAN DER SCHUIJT. PASSAGIERSVRACHT GoM-Dordl- R«ff trdamenkele reis, f 1, retour f 1.IO. In da gemeente Kloetinge, V (in Serelsdorp). le perceel 3 Gemeten 210 roeden, 2e perceel 2 Gemeten 123 roeden, 3e perceel 2 Gemeten 127 roeden; in 3 perceelen en in massa. Voorts aan den Zomerweg aldaar le perceel 100 roeden met al het daarstaande 2e perceel 160 roeden le en 2e snede voor hooi, in 2 perceelen en in massa. Biljetten vóór 4 Juli 1917 in te le veren bij A. GOED BLOED, Bergpad, Goes, waar nadere inlichtingen zijn te verkrijgen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 3