Boekennieuws. Leger en Vloot. Afloop verkoopingen, aanbestedingen enz. Rechtszaken. wed. CoversKnuist om weer van de oemeente onderhands te mogen pachten het perceel Oosthavendijk, kad. sectie H 715; 9. verzoek M. Labeur om weer onderhands te mogen pachten, perceel Oosthavendijk, kad. sectie D 33o, 10. vet zoek Franken en Van Weel, om één boom slaande voor het in aanbouw zijnde ma gazijn aan de M. A. de Ruijterlaan te doen verwijderen; 11. voorstel to het doen dempen van de sloot aan den West- wal voor de pere. A 107, g, h, i en j, 12. voorstel betr. het verleenen van duur- tetoeslag aan gem .-ambtenarenld. voor stel tot het niet doen uitvoeren van werk aan de rioleering, in verband met hooge cement- en ijzerprijzen14. verzoek aM. fioes S. T>. A. P. om centrale keuken op te richten van gemeentewege; 15. re clames H. O. Het 20 jarig, pastoorsfecst van den Hoogeerw. bóer .T. M. J. Baede, atelier heeft Zondag j.L plaats gehad geheel volgens de lijn, door ons m ons vorig bericht aangegeven. Tal van blijken van belangstelling hebben den eerwaarden ju bilaris dien dag bereikt. Niet het minst da aanbieding van hel nieuwe kerk orgel aan welksi bouw thans wordt be gonnen en waarvan de teekcning deken Baede deed zien, hoezeer de parochianen or o|> slaan de door hem gebouwde kerk t« verfraaien ter eere Golds', was hem een bewijs «lal geheel de parochie de beteekentó van dezen feestdag besefte. Door een en ander ten zeerste getrorreln, bedankte Z.Eerw. in een korte, scboono reide onder bet. Lof de gemeente voor kle hulp en den'steun hem bij zijn 20 jarige pasloireele bediening te fioes verleend, m hel. hijzonder zijn medehelper Kapelaan v F.em en het Kerkbestuur. Het Lof zelf werd opgeluisterd door een meesterlijke uitvoering van verschil lende gezangen van meesters van naam: Vrancken, üiese», Belljens, Cuypers, enz'. Vooral de „Te Deuim" van laatstgenoemde was zeer imponeerend. Dei uitmuntende solozang der tenoren, eerw Jieer Miolee van 's Heerenhoök en 1. Gies'en van Goes deed bet gleiheel nog be ter tot zijn recht komen. Aan bet einde van bet Lof, waarbij da Hoogeerwaarde beer Baede celebreer de, do zeer eerw. hieeren pastoors van lleinkenflzand en lerseko als diaken ên subdiaken fungeerden, zongen de geiloo- vigen gezamenlijk bun herder een feest zang toe. Heden, Maandagmorgen om halt 12, ont ving de eerwaarde jubilaris in de met. groen versierde zaal van bel „Slot Oosten de", omstuwd door een breede schaar vau 'geestelijken, d.c buide van de kinde ren der parochiale scholen. Zoowel jongens als meisjes kweten zich onder de leiding hunner onderwijzers en van de eerw. zusters allerliefst van hun taak en zongen met vuur en klem ver schillende 'feestliederen. Vooral de cantate der meisjes met het bloemstuk klonk extraschoon. Namens de jongens hield Anl. Bitter, namens de meisjes Jeanne Witkam een aanspraak tot den jubilaris, die beiden [link en duidelijk spraken, waarop namens de kinderen door de meisjes Wilhelmma Vienings en. Bertha Van Veen een prach tig bloemstuk aan dien jubilaris werd over handigd, die mlet eenige vriendelijke woor den voor de hulde bedankte en allen tot vlijtig loeren, tot een braaf leven en vooral tot liet veelvuldig ontvangen der H. 'Communie aanspoorde. Na afloop ontvingen de kinderen een I rachitic, die zij wel verdiend hadden. Vrijdag deden de kinderen van de hoogste klassen van school B, ten getal Ie van plw. 200, een pleizierrcisje naar Vlissingen. Een jaar lang hebben zij wekelijks een klewviigiheid daarvoor geispaard, zoodat. ze hun reisje zelf be taalden. Naar de Mid. Crt. mededeelt heeft eene commissie uit onzen raad die de verbetering van ons openbaar zwembad overweegt, Donderdag jl. een bezoek gebracht aan de zwemschool te Middel burg. Morgen vergadert de afdeehng Goes der Zeeuwsche Landbouw Maatschappij en Donderdag is er algemeene vergade ring der Z. L. M. beide keeien in „De Prins v. Oranje". Hedenmiddag 1 uur werden aan den overweg te 's Heer Hendrikskinderen van Dhr. Labeur uit Goes een zestal schapen door den trein gegrepen en ge dood. Middelburg. De Donderdag hier ge houden verkoop van bloempjes ten bate van de Belgische weezen heeft een be drag van f263,14 opgebracht. Vlissingen. De brandstoffencommissie alhier heeft een regeling getroffen voor de distributie van brandstoffen van al 1 Juli De houder van een uit te geven brandstoffencommissie bestellen op even- eens toe te zenden bestelkaartdie kaart wordt aan den handelaar toegezonden en moet door den besteller geteekend wor den bij aflevering van brandstof. Gedu rende Juli zal maar één H.L kolen of l'/2 H.L. cokes of 200 bruinkolen of turf kunnen worden geleverd. Zaterdagmorgen heeft alhier de uit vaart plaats gehad van den Belgischen jongen, die Woensdag bij liet zwemmen in zee is verdronken. Bij de Requiem mis was zeer veel belangstelling o. a was er een deputatie van de Belgische school te Middelburg. Ook op de begraaf plaats was een groot aantal [personen getuige van de ter aarde bestelling van den zoo ongelukkig omgekomrn jongeling. De huisvlijttentoonstelling, die dooi de vereeniging „Vlissingen Vooruit" ge organiseerd wordt, zal gehouden worden van 18 tot 27 Augustus a.s. Voor deze tentoonstelling is een eere comité benoemd. Deheermr. H. J. Dijck- meester, commissaris der Koningin, lieeft het beschermheerschap aanvaard. In verband met de nieuwe dienst regeling der Staatsspoorwegen zullen de volgende maand in de afvaarten van d :n Vlissingschen Havendienst verschillende wijzigingen plaats hebben, terwijl mede als gevolg van den lieersehenden kolen- nood eenige reizen zullen uitvallen. (VI. Crt.) Alhier is Zaterdag op 73-ja rigen leeftijd overleden de hoer Wi. L. Winkelman, vroeger gedurende nicer dan 25 jaar lid, van 'den gemeenteraad, tot hij ju 1915 niet meer in aanmerking wenschte te komen. Do heer Winkelman heeft ook op tal van andere wijzen in verschillende vereen igjngieii de belangen van zijn vaderstad met kracht behartigd. Met de mailboot „Zeeland" kwam Donderdagavond te Vlissingen aan een 10-jarige jongen, vroeger leer ling Van een normaalschool in Zuid-Lim burg. De jongen ontvluchtte destijds do ouderlijke woning en kwam na eenig zwer ven in hel Vluchtelingenkamp te Ede, waar hij zich voor Belg uitgaf. Hiji wist naar Engeland Ie Komenwaar fiij' tlienst nam in bet Belgisch leger. Hij streed mede en weid voor beloonden moed zelfs! ge decoreerd. De jongen schreef aan zijn ouders' on deze wendden pogingen, aan hem uit het leger te krijgen en naar huis te doen terugkeeren. Toen hij, met een boot van Havre naar Engeland zou oversteken werd deze boot getorpedeerd, maar onze landgenoot wercl gered en kwam weder in Frankrijk' terug. Later weid het kanaal met meer succes over gestoken en door tusschenkomst van den Nederlandsehen Consul generaal te Lon den werdi rl',e jongen nu met de Zee- land naar Vlissingen gezonden, vanwaar hij door de politie op transport naar zijn geboorteplaats werd doorgezonden, om weder onder hel ouderlijk gezag te worden gesteld. De Vrijz.-Dem. kiesvereeniging heeft nader besloten voor den gemeenteraad ook in het derde district een candidaat te stellen en zal deze vereeniging nu in ,al de drie districten aan de verkie zing deelnemen. In het eerste district, met den heer dr. A. Staverman, aftredend «1 den heer J. C. van Niftrik Jr., oud-lid van den raadin het tweede district niet dien lieer van Niftrik en in liet der de district met, den heer Slaverman als canflidaat. (Z.) Zierikzee. De Katholieken als voorbeeld. Vorigen Dinsdag heeft hier mr. R. J. H. Patijn gesproken voor de Centrale Liberale Kiesvereeniging. Spreker had liet o.a. over de Vrijzinnig- Democraten die met de overige vrijzin nigen niet meer in hetzelfde politieke gareel willen draven. Volgens het verslag der „Midd. Crt." zeide de heer Patijn Is het niet droevig, dat spr. zich hier moet verweren tegen de Vrijz.-Demokra- tische fractie Wij hebben een zwaren strijd te voeren tegen de soc.-dem. en tegen rechts. En nu weet mr. Roodenburgh niets beters te doen dan in Ouwerkerk en Zierikzee mr. Patijn als een veel te be dachtzaam man af te breken. Men spiegele zich aan de Katholieken, die liet ook niet altijd met elkaar eens zijn, maar toch een aaneengesloten fractie blij ven. Eendracht maakt macht Splitsing verzwakt eigen positie. Mogen de door ons gespatieerde woor den onzen geloofsgenooten te Zierikzee tot trots en voldoening strekken en hen aan sporen zich geestdriftig en eensgezind te blijven scharen rondom het katholieke vaandel, dat zij zoo pas in hun nieuwe kiesvereeniging hebben ontplooid. Hoedekenskerke. In de Vrijdag gehouden raadszitting, die uitsluitend belegd was tot behandeling van het kohier Hoofde lijken Omslag dienst 1917, was wethou- der Verbeek afwezig. Na besloten zitting werd op voorstel van den voorzitter be sloten, het maximum te heffen bedrag Hoofdelijken Omslag te verhoogen, dit behoudens nadere Kon. goedkeuring en dit bedrag van f5500 op 1'6500 te brengen, terwijl in plaats van f 5500, dit jaar f 6000 Hoofdelijken Omslag zal worden gelieven. Een voorstel in verband met boven staande tot wijziging der gemeente-be grooting 1917, werd mede goedgekeurd. 's Heer Arendskerke. De zangvereeniging de „Harmonie" alhier, heeft besloten, om op 18 Juli a.s. deel te neme» aan het zanger concours, dat gehouden zal wor- den te Burgh. Hier is thans een groote drukte met het optrekken van sjalotten, die men groen in bosjes verzendt, en waarvoor ongekend hooge prijzen worden besteed van 3 gulden tot f3,25 per roede. Hansweerd. Smokkelen. Bij de visi tatie van de sleepboot „Twee Gebroe ders", kapt. de Ruyter, van Rotterdam, vonden de Rijksambtenaren iti ae bunkers ongeveer 100 kg. BUK\ er weggestopt, met liet doel deze goederen naar België uittevoeren De stuurman zal gevankelpk naar Middelburg gebracht worden, 'terwijl de boot voorloopig wordt vastgehouden. Krabbendijke. In den nacht van Don derdag op Vrijdag is alhier bij den Molenaar inbraak gepleegd en circa 50 pond meel medegenomen. Daar de dief een beitel (welke ver moedelijk ook is gestolen) en zijn pantoffels lieeft achtergelaten sc nji t het wel dat hij groote haast heeft gehad. De politie doet ijverig onderzoek doch heeft den dader nog niet lsunnen ont dekken. Rilland. Verleden week zijn alhier een paar vette konijnen gestolen. liet is de politie nog niet mogen ge lukken den dader te snappen. Oostdijke. J.l. Vrijdag is alhier een schuurtje van Dl«. J. Blak geiorceer.l doch voor zoo ver men kan nagaan is er niets ontvreemd. Ook maakte dien dag een landlooper het Dhr F. alhier lastig, doch deze trac- teerde hem zoo dat hij spoedig uitweek en niet meer terugkeerd. Heinkenszand. 1 isleven hield.de 1 K. Kiesvereeniging „St.. Bias,us alhu l aa ilnemeene vergadering. He vooi zittei opent, de vergadering met den i Ghr. groet on heet de aanwezigen hartelijk welkom inzonderheid den zceroerw heer 1 'aetom. De secretaris leest de notulen dorvo..g< vergadering welke onveranderd wonden, goedgekeurd. In beginsel werd Ttewloten Oil jaar tegenover de aftredende 'gemeen teraadsleden geen candirialen te stellen ter wille van den Godsvrede. Ten slotte werden boekjes gepresenteerd geUteld. Do Evenredige vertegenwoordiging (Bio i-hu-ra Bongaerts), waarvan een grelig ge bruik werd gemaakt. Ter Neuzen. Naar aanleiding van de klacht van den keurmeester van visch dat de gemeentepolitie nalatig is inliet constateeren van overtredingen van het venten met niet terkeuring aangeboden viscli wat hem bovendien in een tiental jaren' een schade van f 400 berokkende besloot de raad op voorstel van Burg. en Weth. tot wijzing der keunngsveror dening. in dien zin, dat de keurmeesters van vleescli en visch zelf ook over re- dingen der bepalingen kunnen constatee- V6I1 Een voorstel tot invoering van een verbod tot verkoopen van tabak, sigaren en sigaretten aan kinderen beneden de 14 jaren, benevens een verbod tot ïooken op de openbare straat voor personen be neden dien leeftijd kon geen meerderheid verwerven. Een adres van de aid. ter Neuzen van liet Nederl. Onderwijzersge nootschap had aanleiding tot dit voorstel ^Aangenomen werd het voorstel tot liet uitspreken der onteigening van verschil lende perceelen Üomeingronn, gelegen in de buurt Java, ten iiame dcr gemeentc om te worden aangewend in het belang der volkshuisvesting. Adhaesie werd yer. leend aan een adres door de Reeling Axel van „Patrimonium gericht tot den minister van Landbouw, in zake uitvoer van vlas. (VI. Ut) - Naar „Het Vaderland" bericht zou de heer D. J. Dces als Wethouder-Raads lid hebben bedankt omdat hij in de ge meentelijke belastingpolitiek met den burgemeester van inzicht verschilde en niet langer de verantwoordelijkheid met hem wensclite te deelen. Tot kommies bij 's Rijks belastin gen alhier werd benoemd dhr. A. Jaspers, vroeger militair-kommies te Oostburg. Oostburg. In 1015 en 1916 werd er tengevolge van den oorlog in t land van Cadzand geen kermis gehouden. Het schijnt dat de menschen den oorlog gewend geraakt zijn en de kermissen opnieuw instellen. Zaterdag draaiden de orgels er op los of er niets gebeurde, terwijl daar tusschen door het gebulder van de kanonnen aan het front te hooren was. Een schrijnende tegenstelling 1 Westdorpe. Door het rijksdistributie- kantoor voor huiden en leder is alsnog erkend als handelaar en looier de heei L. van Himscliool alhier. St-Jansteen. Door liet Rijksdistributie kantoor voor huiden en leder is alsnog erkend als handelaar: Victor van Looy alhier. Hulst. In de vergadering van den ge meenteraad is een voorstel ingediend om den gasprijs met 5 ct. per M te ver hoogen. Groede. Tot lid van het bestuur dei- stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom werd o m. benoemd dhr. A. Cijsouw van hier. Bresksns In een Donderdagavond ge houden spoedvergadering van den ge meenteraad werd besloten tot het aan gaan eener geldleening van 1 ao0, ren tende hoogstens 5 pCt en af te lossen in 1918 uit de gewone middelen uier oe- grooting en dienende tot sluiting der uitgaven voor de distributie m 1.116. Ingekomen was een schrijven van den l,eer M. A. van Noppen, arts te Groede, houdende mededeeling van de nederleg- ging zijner praktijk en mitsdien ook als geneesheer belast met de doodschouw. (M. Ct.) De gemeente zal eene geldleening aangaan groot f550, tegen hoogstens5 'sjaars, welke dient tot dekking der on kosten voor de distributie. Osaenlsse. Al wordt men tegenwoordig er aan gewend dat voor paarden hooge prijzen besteed worden, vermeldingswaar. dig is het toch wel, dat de landbouwer P. de Maas—Magnus alhier de vorige week een twee maan den oud veulen verkocht heeft voor de kapitale som van f 1000, zegge duizend gulden. Opening jacht op waterwild. Door Ged. Staten van Zeeland is de opening der jacht op waterwild bepaald op Maandag 16 Juli a s. behoudens in de ook in 1916 genoemde strook in Zeeuwsch- Vlaanderen, in de genoemde polders in Walcheren en het betreden der duinen aldaar, waarvoor eene bijzondere toestem ming van den militairen commandant in Zeeland noodig is. Aan do vroeger uit Zeeland uitge wezen personen is voorwaardelijk ver gunning verleend terug te keeren: T. van Canipoiilioul, A. van Dorsselaer, P. Beecknian, L. van Dampen hout, vrouw M. van Cajnlpenhou t. en A. Arts, aften te Sint-Jansterm, F Goossens te Koe wacht, L. Witt man en II. de Vos te Clin- ge, II. Ohrie en P. Everaert te Philip pine, I,. Baert Ie Sas van Gent en A. lloLitekamei- le Wemeldinge. De commandant, der stelling van de monden der Maas' en der Schelde heeft, aan E. Sinackx, indertijd uitgezet uit het in slaaf van beleg verklaarde gebied van Zeeland', voorwaardelijk vergunning ver leend om in zijn gezagsgebied terug te keeren. PROVINCIALE STATEN. Thans zijn ook de laatste stukken ver schenen voor do zomerzilting van de Pro- Dato 3 Mei j.l. kwam oen verztoek' in kan ..I en K. Srait's scheepswerven te vinciale Staten. Kinderdijk om gedeeltelijke vergoeding van schade door de tijdsomstandigheden geleden bij don houw v<in twee stoom schepen. Daar het onderzoek daaromtrent nog niet is afgcloopen geven Ged. Sta ten in overweging liet stuk in hunne handen te stellen, teneinde daarover in fla tit.s. Najaarszitting een voorstel te doen. Een wijziging in de begrooting voor 1916 geeft een verhooging aan van f402 voor de subsidie voor den stoomtram weg Hontenisse Belgische grens in de richting van Selzaete, waardoor die sub sidie wordt gebracht op f31.461. De jiöst onvoorzien wordt verminderd met f402 en teruggebracht in totaal op f23.331.255, zoodat het eindcijfer onveranderd blijft. De voorgestelde wijziging in de be- grootiiig voor 1917 geeft een verhooging in ontvang en uitgaaf van f 18.000 pn brengt het eindcijfer op f 1.496.500.255. De verhooging der ontvangsten komt uit een verhooging van de leening voor buiten gewone ontvangsten met f 18.000, die daarop stijgt tot. f 135.000. De uitgaven worden in totaal vermeer derd met f 25.300, waarvan uit onvoor zien f 7.300 wordt gevonden, welke post daalt tot f 15.923.58. Do vermeerdering' der uitgaven spruit voort uil verhooging van do jaarwed den van de ambtenaren bijl den Provincia len Waterstaat, verbooging van de pos ten Reiskosten en presentiegeld van dej leden der Staten, verhooging post, druk en bindwerk, subsidie voor de industrie en huishoudschool te Middelburg, kos ten van de provinciale sub-commissie in £ake de voeding van mensch en dier; duurtetoeslag ambtenaren en bedienden; renteloos voorschol aan Vrouwepolder voor wegsverbetering en ten slotte een som van 112.050 voor de verbreeding to Walzoorden mot bijkomende werken, waartoe in de najaarszitting van 101(1 is besloten. Naar we met genoegen en belangstel ling vernemen, zal weldra bij de N. V. Helmond te Helmond vèrschijnen een nieuwe reeks van 550boekbeoor deelingen van Pater Ilendrichs. Wij gelooven onzen Lezeressen en Lezers een dienst te bewijzen met hun dit mee te deelen en wachten dezen nieuwen Gids door de Nederlandsche moderne lectuur met spanning af. Hoedekenskerke. Na gehouden examen is bevorderd tot vaandrig dhr. D. 'del Jonge Bzn., alhier. Middelburg Door den notaris J. W. Verhulst zijn 21 Juni verkocht een huis en erf met tuin aan de Rouaansche kade alhier, gemerkt G 157 voor 1' 6300 en een buis en erf met tuin aan de Koe- poortstraat, gemerkt E 60 voor f3633. (M. Ct.) Oud-Vossemeer. Alhier werden 21 Juni j.l. verkocht voor dhr. C. Maris te Vlis singen 10 HA. 94 A. bouwland liggende te' Oud Vóssemeer aan den lieer D. J. Ampt Gz. voor f 1270 per blooiscli geniet (0.3924 H A.) (M. Ct.) Oostburg. De notaris A Mijs veilde Woensdag j 1 ten verzoeke van mej. de wed. S. Versprille en dhr. S. Versprille de perceelen, ten 1ste het woonhuis in de Oude Stad op f1350, ten 2de een woon- en winkelhuis in de Brouwerijstraat op f 1425, ten 3de een woonhuis, daar naast op f1925. Herveiling 27 Juni a.s. Zierikzee. Door de axrond.-rechtbank werden 22 Juni veroordeeld: lo. G. P. G. Pz., 15 jaar, werkman, wonende te Oud-Vóssemeer, lol f5 b. s. een week tuchtschool, wegens poging lot diefstal, Eiseh f6. 2o. A. van I''., 49 jaar, landbouwer, wonende te Oud-Vossemeer, tot f1500 b. s. 6 maanden hechtenis, wegens e"n aan gifte als bedoeld bij Hoofdstuk VIII der Wet o)i de Inkomstenbelasting 1914, voor zich zeiven onjuist doen, terwijl daaruit nadeel voor het Rijk kan ontstaan. Eisoli f 1500. 3o. .1. J. R. Johz., 40 jaar, landbouwer, wonende te Ouwerkerk, bij verstek, we gens gelijk misdrijf, tol. f2100 boete, subs. 4 maanden hechtenis. Eisch f2000. 4o. O. R„ 49 jaar, landbouwer, wonende te Ouwcrk'oik, bij verstek, we gens gelijk misdrijf, tot f1200 b. s. 3 maanden hechtenis. Eisch f1500. "5o. (i II. Mz„ 61 jaar, landbouwer, wonende te Si Maartensdijk, wegens ge lijk misdrijf, tol f500 boete, subs. 2 maan den hechtenis. Eisch f500 6o. A. A. van V. 45 jaar, landbouwer, wonende te St.-Philipsland, lot f25(X) b. s. 6 maanden hechtenis. Eisch f,3000. 7o. J. A. S., 38 jaar, landbouwer, wo nende te St. Philiipsiand lot, f2000 b. s. 4 maanden hechtenis. Eisch 'f 2500. Door den Officier van Justitie werd Vrijdag' j.l tegen M. J. II.. 24 jaar, land bouwer, wonende te Oud-Vóssemeer, een gevangenisstraf gevoMJerd van 1 iaar, wegens meineed. De raadsman mr. II. PoM.iet conclu deerde tot Vrijspraak van zijn cliënt. Tegen den niet verschenen bekl. C. van \V„ 58 jaar, vroeger landbouwer Ie Nieuwerkeik, thans wonende te Zierik zee, werd 'n geldboete gaëischt van f3000, s. 6 maanden hechtenis, wegens opzettelijk een onjuiste opgave voor de In komstenbelasting doen. In deze zaak werden gehoord 8 getui gen, waaronder 2 deskundigieen. De uitspraak werd bepaalt op Dinsdag 26 Juni a.s. (Z. N.) Kantongerecht te Oostburg. Door den kantonrechter te Oostbunrg zijn veroordeeld Wegens overtreding: politieverordening: E. F. d. P. en II. M. .1, beiden Sluis, resp. tot f.3 s. 3 d. en f2 s. 2 di.; prov. reglement G. \V., Biervliet,t ot f2 s. 2 d.arbeidswet. A. R., Retranchement tot .3 maal f t s. ,3 maal 1 d.weth. v. straff, (art. 427), E. H„ St. Anna ter Muiden. ft s. I d.; (art. 460) F. B„ Breskëns, f0.50 s. 1 cl., E. d. V., Biervliet, f 1 s. 1 d. en J. J. R., Oostburg, f2 s. 2 d.(art. 461), J.- v. d. B. en J. H. O., beiden Groede, resp. f l s. 1 d.. en fl s. 1 w.t.s.; (art. 459) .1. W,, Biervliet, f3 s. 3 'dl.(art. 426) A. M„ Oostburg en .T, d. B„ Groede, beiden tot f.5 5 d.; (art. 424) .1. F. B., Sluis en P. J. R., Breskens, beiden tot 1'10 s. 10 d.(art. 153) IV. K„ Waterkindkeikje f5 s. '5 d. Visscherijwel: J. D. AI.Sluis, f 1 s. 1 w. U.S., A. A. B.. en J. F. B., beiden Sluis, resp. f2 s. 2 d.. en fis. I d., J. v. d. BB. en J. II. V., beiden Groede, ieder tot f1 s. 1 d. Jachtwet: TV. M. Q, Breskens, f3 s. 3 d„ J. Q. Eede id., (1. d. (I., I.Izcji- dijke 2 maal f3 s. 2 maal 3 d. Territ-verordeningA P., St. Laurtujns, f50 s'. 30 d, J. A. M. F. on A. CL, Sluis, beiden tot ft s. 1 d., I'. li., Nienwvliet f 50 s. '30 d. en P. B„ Eede f5 s. 5 <1., C. d. .1., Hoofdplaat, f:50 s. .30 d'„ E. J. 0., Sluis, fl() s. 10 d.i, A. BB., St.. La.ureijns en. A. d. S aldaar, beiden f75 s'. 50 ~-d„ S. de N., Eede, 1' 10 ,s. 10 d., J. J. Schoondijk'e, 1' 1.0 s. 10 d„ C. M. d. S., Eede -id',, M. L. d. T. en P. C. v. li., beiden Eede, ieder f5 s. 5 d., II. L., Aardenbiug f 25 s. 15 d'.j M:. E. v. <1. D., Sluis fl s. 1 d, L. v. Bi., Eede werd te dezer zake vrij- geispToken. MotorweiJ. V., Reti'aiichemfent ,f 1 s. 1 d. is!, R. (I., Oostburg, E. V. (Iroede en A. V., Retranchement, allen f3 s. .3 id'., 14. F. F., Hoofdplaat f 0.50 s. 1 d'., L. v. D„ Axel; f5 s. 5 d., 1'. .1. Waterlandkorjïje, 1'4 s. 4 (I-, J. E., Zuidzande, A. N., Eede, li. S., Sluis, E. v. d. V., Biervliet, H. E. S. Oostburg, J. V., Sluis, A. 11. en II. L., beiden Aardenburg, allen f3 s. 3 d., J. v. 11., Sluis [0.50 s. 1 d'., .1. V.. Zuidzande, f 1 s. 1 d., A. v. II., Lei den werd vrijgesproken. Leerplichtwet: .1. d. M., Groede, f 10 si 10 d, C. L. v. Vj, Oostburg, f5 s. 5 d. (M. Ct.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2