De Administratie van dit Blad is verplaatst van Gan- zepoortstraat C 209 naar BOUDEWIJN DE WIT TESTRAAT A 135e (DAM) GOES. Voor oen houtzaagmolen In de missie van Pater van Haeren. UIT ZEELAND. Gemengd Nieuws. Bedrag vorige lijst f 106. Uit dankbaarheid ter eere der H.H. Harten van N. N., Ove-zand, f 2.50 Totaal f 108.50 N.B. Wij hadden de lijst reeds gesloten toen bovenstaand bedrag nog binnen kwam. Wij verklaren hiermede de lijst voor goed gesloten en twijfelen niet of de pater zal zelf binnenkort in dit blad zijn dank betuigen aan de milde gevers. Red. ken voor de Nederlanidsche regeering, de stoomschepen „Nias," „Billiton" en „Su matra" van de Stoomv. Mij. Nederland alle van Java met stukgoederen. En op 11 Juni te Amsterdam het stoom- sschip „Amor" van de K. N. S. M. van Baltimore met 154800 bushels haver voor de Nederlandsehe regeering. Dinsdag arriveerden uit Halifax te Rot terdam de Ned. s.s. „Westerdijk" en „Slo- terdijk", beide met een lading graan voor de Ned. Regeering en uit New-York te Rot terdam het s.s. „Poeldijk" met een la ding graan. (Msbode.) Te Rotterdam zijn Dinsdag aangekomen het s.s „Djebes" van den Rotterdamschen Lloyd van Baltimore, met een lading tarwe; en het s.s. „Noordwijk" van de firma Erhard en Dekkers, van New-York, geladen met lijnkoeken. De „Eemdijk". Blijkens een hier te lande ontvangen officieel bericht moet het zinken van het s.s. „Eemdijk" worden toegeschreven aan een torpedo. De geheele bemanning is thans op weg naar Londen. Faillissementen in Nederland. Over de afgeloopen week, eindigende 9 Juni zjjn in Nederland uitgesproken 15 faillissementen tegen 27 faillissemen ten in dezelfde week van het vorige* jaar. Van 1 Januari tot _en met 9 Juni 1917 382 faillissementen tegenover 486 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Goes. Toen gisterenmiddag alhier in de Sint Jacobstraat een zekere L„ werk zaam bij den reinigingsdienst, bezig was met het leegscheppen van een modder- put, schrok opeens zijn paard van een jongen, die zakken uitsloeg. Het beest ging er met wagen en al van door, de richting in van de Strafgevangenis, waar het tegen opliep. Daar werd het gegre pen. Het paard, dat gevallen was, had ernstige kneuzingen opgeloopen aan poo len en kop. L. kwa.m met den schrik' vrij. De Burgemeester maakt bekend, dat op Dinsdag 26 Juni de verkiezing zal' plaat.» 'hebben van vier leden van den Gemeenteraad, tengevolge periodieke aftreding van de heeren J. O. II. Holl- mann, J. Z. Risch, D. D. v. d. Bout en A. S. J. Dekker; en op dien' dag van 94 u. ter secretarie bij den Burgemees ter opgaven van candidaten kunnen wor den ingeleverd. (Z.) Maandagavond had de rijwielherstel ler W'. d. K. het ongeluk met. een te herstellen motorrijwiel zoodanig tegen een regenbak in het Groene Weidje te val len dat hij bewusteloos bleef liggen en op een wagen naar de woning van zijn patroon, dhr. C. v. S., gebracht moest worden. De dadelijk ontboden genees heer constateerde dat zijn borst niet ge vaarlijk inwendig gekneusd was. Hiji mocht evenwel niet naar zijn woning vervoerd worden. Hedenmorgen was' zijn toestand geruststellend. Aan het rijwiel was niet veel schade, alleen de lantaarn was in elkaar gedeukt (Z.) De gemeenteraad kwam Dins> dagnamiddag in spoedeischende vergadering bijeen. De heeren De Paauw, Van Dissel en Kakebeeke ontbra ken, beide laatstgenoemden met kennis geving. Voorzitter was de loco-burgemees ter, de heer D. D. v. d. Bout. In behandeling werd genomen een voorstel om de gemeente Kloetinge vanuit onze gemeente-gasfabriek van kookgas te voorzien. De gascommissie gaf "bij monde van den heer Hollmann als naar gevoelen te kennen, dat, na onderhandelingen met het Rijks kolendistributiebureau en met de wetenschap dat in de afgeloopen maand 300 ton kolen meer aan de gasfabriek was vertrekt, er geen bezwaar bestond om aan Kloetinge kookgas te geven, doch alleen kookgas, geen lichtgas. Dat laarvan geen misbruik wordt gemaakt worft va a ti voren ondervangen door de bepaling, dat, /no iemand hetgasi voor verlichting gebruikt, de meter onmiddel lijk uit zijn huis wordt verwijderd. Ook wordt het kookgas aan Kloetinge verstrekt tot wederopzeggens 'toe. De heer v. d. Bout voegde hieraan toe, dat van regeeringswege het gebruik van kookgas sterk wordt in de hand gewerkt. De heeren Risch en Donnet- vroegen of Goes, met het bewijzen dezer welwil lendheid aan Kloetinge zelf geen gevaar loopt en of wij zekerheid hebben dat naar evenredigheid van de meerdere* gas productie ook de 'kolenhoevoelheid ver meerderd wordt. Zal, zoo vroeg ook dhr. Brants, wanneer Goes met September lichtgas moet leveren aan Kloetinge, het rijk meer kolen verstrekken? De heer Fransen v. d. Putte antwoordde, dat de gascommissie, bij het stellen van een dergelijke vraag aan het Rijkskolendis- tributiebureau daarop geen afgerond ant woord ontvangen bad. Toch was* de in druk, dat bet bnre.au Goes niet in Hen steek zal laten. De heer Dekker zegt, dat Goes* Kloetinge zooveel' mogelijk moet ter wille zïjjn en dat zijns jnziens Goes geen verplichting heeft met 1 September lichtgas aan Kloe tinge te leveren. Do beer Donner is; wat het laatste betreft, van een tegenoverge steld gevoelen. De heer Directeur der gas fabriek, tot de vergadering tot het geven van verklaringen toegelaten, zegt dat de raad van Kloetinge indertijd beloofde f 1000 bij te dragen in de kosten van de buis leiding mits die met 1 September 1917 gereed zij. De gemeentesecretaris leest echter het leveringscontract voor, waaruit blijkt, dat omstandigheden, als die welke thans door de „force majeure" van den oorlog zijn geschapen, Goes van zlijn ver plichtingen tot levering kunnen ontslaan, maar waaruit ook blijkt, dat in normale omstandigheden Goes den len September 1917 wel dergelijk licjht moet leveren. De raad is ten slotte van oordeel Hat men de aangegane verbintenis zoo goed mogelijk moet trachten uit te voeren ên inmiddels* vóór 1 September bij het Rijks kolendistributiebureau in Den Haag een juiste omschrijving moot. zien te verkrijgen van hetgeen men aangaande kolenlevering voor den winter kan verwachten. Inmiddels besluit de raad de levering van kookgas aan de gemeente Kloetingo onder de bepaalde voorwaarden en te gen den contractueel vastgestelden prijs (1 cent boven dien, te Goes geldig) toe te staan. Dit voorstel1 wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. Buiten de agenda om verleent de raad vergunning t.ot af- en overschrijving op de gemeentebegrooting 1916 van 22 posten wier bedragen onder den invloed van de prijsstijging der levensbehoeften aanzien lijk zijn moeten vergroot worden. Het ge zamenlijk "bedrag beloopt f653.75. Bij de rondvraag vestigde de heer Holl mann de aandacht van den voorzitter er op, dat de reddingsboei die aan de Kade hing, sinds lang in reparatie is, maar nog niet op zijn oude plaatsi is terug gebracht. De voorzitter beloofde hiervoor te Zul len zorgen. Daarna sluiting. De Harmonie „Euphonia" hield Dinsdagavond op de bovenzaal van het. café Maartense hare algemeene ver gadering onder voorzitterschap van den heer P. A. De Ligny, die mededeelde, dat de heer J. Z. Risch om gezondheidsre denen als voorzitter der Harmonie had bedankt. Hij huldigde de vele verdiensten die de heer Risch zich als bekwaam voorzitter 10 jaar lang had verworven en huldigde zijn vriendelijkheid en tact waar mede hij optrad, zoo vaak er iets dreigde, dat. de onderlinge eenheid zou verstoren. Nog deelde de heer De Ligny mede, dat in den minder gunstigen financiëelen toestand van Euphonia" het vorig jaar veel verbetering was ingetreden dank zij het voorstel Vienings om zich met een ondersteuningscirculaire tot de burgerij te richten. Dit bracht f 1.66.75 op. Verder kwamen 16 nieuwe leden bij*, terwijl ver schillende leden hun contributie verhoog den. Een en ander deed de contributie- opbrengst van f 323 stijgen tot f 395. Trots allerlei moeilijkheden kon de vereeniging in het afgeloopen jaar 3 concerten voor de leden en 3 volksconcerten geven. Het aantal kunstlievende leden bedraagt 140, dat der werkende 27. Een kunstlievend lid heeft, verzekerd, dat de Harmonie altijd bij hem kan aan kloppen als zij in geldelijken nood ver keert. (Applaus). De notulen van den secr. werden goedge keurd en de door 2 leden gecontroleerde jaarrekening eveneens met 'n kleine op merking van een der controleurs. De re- kening bedraagt in ontvangsten f 684.6ti/2 en uitgaven f530.11, goed slot alzoo f 154.501/2, wat met applaus wordt be groet. De penningmeester, P. A de Ligny, merkt op, dat. dit zeer gunstig lijkt, maar, had men vorig jaar de aparte steunpen- ning van f 166.75 niet ontvangen de re kening met een nadeel ig saldo van cir ca f 12 zou gesloten hebben. Dit. jaar valt op die extra bijdrage niet te rekenen. De begrooting voor dit jaar wordt opgemaakt, met in ontvangst en uitgaaf f 674.501/2 en een post. van on voorzien ad. f 48.351/2. De heer F. X. Mannhardt, onderdirec teur, zegt dat, hij evenals verleden jaar afstand doet van zijn f25 salaris. Dit bericht wordt met applaus ontvangen en door het bestuur met dankbaarheid en onder hulde aan den heer Mannhardt aan vaard. De post van onvoorzien op de begrooting wordt nu f 73.351/2. De aftredende bestuursleden de heeren P. A. De Ligny en J. de Graaff worden met zoogoed als algemeene stemmen her kozen en aanvaarden onder applaus hunne benoeming. In de vacature Risch wordt de door bet bestuur aanbevolen candidaat J. C. Pilaar gekozen met 16 stemmen tegen 1 op den heer I. Fransen van de Putte, genoemd door den heer Mannhardt. Na een opmerking van den heer De Graaff over de soms onvoldoende verlich ting van de kiosk tijdens de concerten, sluit de voorzitter de vergadering. De Goesche Courant bespreekt het eigenaaidige geval, waarop wij reeds vo rige week zinspeelden, dal menscheu wier goed gevulde portemonnaie hun die weel de Veroorlooft, groote lioeveelheden .teen kolen van geheimzinnige leveranciers en even geheimzinnige afkomst Opslaan, ter wijl do andere burgers, die minder goed bij kas zijn, zich tevreden moeten stellen met hun half mudje 0111 de zooveel we ken, dat zij van de brandstoffenoommissie ontvangen. Nu spreekt het als een boek, dat, zoo lang die extra bevoorrading niet door de overheid wordt verboden, men strikt ge nomen, bet den mousohen niet kan be letten zich van steenkolen te voorzien, die hun worden aangeboden, maal- het spreekt ook als een boek, dat de kolen- distributie een wassen neus en burger schapzin die gezamenlijk de lasten draagt een paskwil wordt, afgezien nog van de omstandigheid, dat het bij taf van per sonen kwaad bloed zet, dat eenige finan cieel bevoorrechten een kar steenkolen van 25, 30 mud kunnen laten komen, om zich voor den winter te dekken. Het is volkomen juist wat de G. C. schrijft; „De regeeringsmaatregelen mogen door enkelen niet langer ondermijnd worden en het volk, dat zich tot nu toe zonder morren in velé hinderlijke, maar nood zakelijke voorschriften schikte, moet niet meer ontevreden naar het afladen van zware kolenwagens staan kijken en de gedachte mee naar huis nemen*, dat er in deze tijden van algemieen tekort, ondanks bonboekjes en regeeringsmaat regelen, tweeërlei recht is, één voor den man met geld en één voor den man, dien het niet heeft". Wij zijn benieuwd of onze brandstoffen- commissie den moed heeft, dat varken tje eens flink te wasschen. Boven onze stad en omgeving ont lastte zich Maandagnamiddag een flinke onweersbui, _,die van een verkwikkenden regen zonder schadelijke hagelsteenen ver gezeld ging. Ongelukken vielen niet voor, (maar wel kregen de velden en tuinen de weldadige verkwikking, die zij zoozeer be hoefden. De Harmonie „Euphonia" zal Zon dag a.s. een volksconcert en Maandag een concert voor de kunstlievende leden geven. Naar wij* vernemen is gericht of teal gericht worden door de middenstands- vereeniging „De Hanze" alhier een schrij ven aan het gemeentebestuur, waarin zij bpkomt tegen de aantijging, als zou zij in haar jongste request aan den Raad heb ben geschreven, dat gemeente ambtenaren op ingezetenen pressie hebben uitgeoe fend, om van de gemeente-gasfabriek gas- hrtikelen te betrekken. Zulks staat in het request .niet te lezen. Wel werd aan de gemeentelijke overheid verzocht er voor te waken dat in 't algemeen gespro kengeen pressie door gemeente-ambte- toaren wordt uitgeoefend, doch dit is gansch iets anders. Middelburg. Gem eenleraadsver- kiezingen. Dit jaar treden af in dis- treet III de heeren mr. A. A. De Veer (A.-R.) en Jhr. P. J. Boogaert (V.-L.) in district II, in district II de heer J. J. Heijse (vrijz.) en 'in district I de heeren dr. J. Bolle en L. K. van der Harst J.Jz. De S. D. A. P. stelt alleen in district 111 een candidaat en wel den heer W. P. Cornelissen. In de gisterenavond alhier gehou den vergadering van de Vooruitstrevend Vrijzinnige Kiesvereeniging „Middol- burgsch Belang" werd tot bestuurslid ge zen de heer W. Bosman. Na uitvoerige besprekingen werd be sloten voor de a.s. gemeenteraadsverkie zingen in het eerste district opnieuw can didaat te stellen de heeren L. K. van der Harst J.Jz. en dr. J C. Bolle en in liet tweede district de heer mr. J. J. Heijse. In het. derde district, waar aftre dend zijn de heeren jlir. P. J. Boogaert en mr. A. A. De Veer en waar de S. D. A. P., den heer W. P. Cornelissen* stelde, werd besloten de kiezers vrij te laten. De deelneming aan den wedstrijd in gwelversiering, uitgeschreven door „Uit het VolkVoor het Volk" is dit. jaar grooter dan verleden jaar. Do jury zal ditmaal vroeger uitspraak doen, n.l. reeds half Augustus. (M. Ct.) Hier is uit het Kanaal door Walcheren opgehaald bet reeds in slaat ran ontbinding verkeerend lijkje van een pasgeboren kind van het manne lijk geslacht,, dat volgens medische ver klaring, geleefd heeft. (Z.) Vlissingen. De heer Job. L. Buis- si n g, alhier, is op de jongste vergade ring dei- R.-K. Centrale Kiesvereeniging in het district Middelburg benoemd tot secretaris dier centrale en tot afgevaardig de naar den Provincialen Bond van R.-K. Kiesvereenigingen in Zeeland. De Ch*r.-His!t. Kiesvereen alhier heeft met al'gem. stemimen besloten de candida tuur van het aftredend lid der Tweede Kamer in het district Middelburg, mr. E. E. van Raalte, te steunen. (Z.) Het onweer ging Maandagmiddag op een groot deel van Walcheren vergezeld van een hagelbui, waarbij groote stukken! ijs neervielen. Van ernstige ongelukken hebben wij niets vernomen. Te Biggekerke werd een koe door Hen bliksem doodgeslagen, terwijl in een wei de onder Koudekerke enkele booinen wer den versplinterd. Van de lichtwachi.erswo- ning in do duinen werden enkele pan nen afgeslagen. Te Souburg sloeg de bliksem in de woning van de wed. Clnrisse onder Wel- zinge. Hoewel hij* geen schade aanrichtte werf de vrouw aan haar voel, de dochter aan den arm geschroeid. Een meisje werd do-o-r den hevigen luchtdruk een eind weg geslingerd, maar kwam er overigens met. den schrik af. Door een hevige hagerbui werden aan de j\beele veel planten 011 bloemen ver nield. (VI. Ct.) Zierikzee. Maandagavond vergaderde de nieuwe R.-K. Kiesvereeniging om de can- didatuur van den heer J. Bauwens te bekrachtigen. Tot aller groot leedwezen bleken de wettelijke beletselen, die de keuze van den candidaat bemoeilijkten, onoverkome lijk en moest men tot 'n nieuwe can- didaatstelling overgaan. Met algemeene stemmen werd nu dhr. Henning gekozen. Het. ontwerp reglemenl werd op een kleine wijziging na 'goedgekeurd. Van de candidatuur Smits, welke door het bodanken van dien heer niet tot uiting kwam, werd gezegd, dat. zij weinig1 tegen- ka n ting bijl de vrijzinnigen zou ontmoe ten. Ook van de candidatuur Bauwens werd zulks beweerd. Nu deze hoer de candidatuur niet kan aannemen en de heer Henning de man der Katholieke kies vereeniging is, van wien men zegt, dat de vrijzinnigen hem minder gaarne zien, schrijft de heer Bauwens o.i. zeer juist in een ingezonden st.uk in de „Zierik- zeesche 'Nieuwsbode" „Maar welken candidaat wij' ook naar voren brengen, dit zou ik aan de tegen partij, die in haar rechtvaardigheidszin, het goed recht der katholieken op een zetel in den raad herhaaldelijk heeft er kend, dringend wllten verzoeken, nu de heer Smits de candidatuur 111 kwestie niet heeft aangenomen, toch consequent te blijven en niet uit hot oog te verlie zen, dat, waar zij de persoon bestrijdt, haar slagen in 'de eerste plaats de par tijl treffen. Het zou ons grieven*, dat, door vertroebeling der zaak tot een personisn- questie, onze partij niet in den raad ver tegenwoordigd werf. Niet dat. wij beducht zijn voor willekeur of onrechtvaardigheid van de zijde der tegenstanders, maar in meerdere gevallen zal het alleszins ge- wensehit zijn, dat ook onze inzichten ken baar wor.len gemaakt en er, zoo die bil lijk blijken, rekening mee wordt gehou den". Krabbendijke. Door hot vrije comité al hier, gevormd uit de besturen van de vrijzinnige kiesvereeniging, de werklie- denvereeniging „Onderling Belang" en cenige vrije kiezers is besloten do aftre dende raadsleden, de heeren Jac. Welle- man en J. P. Krijger opnieuw candidaat te stellen. Nisse. Aftredende leden van den ge meenteraad alhier zijn de heeren II. Dane, M. Mol en J. Vermue Jz. De candidaat- stelling zal 26 Juni plaats hebben. Wemeldinge. Maandagmiddag had een schippersknecht van het sleepsehip „Carl Paul", afkomstig uit Dordrecht, het on geluk even voor het invaren van de Kleine Schutsluis alhier met zijn rechter hand in een staaldraad verward te ra ken, met het ongelukkig gevolg dat twee vingers van die hand werden afgekneld. Dr. der Kinderen verleende heelkundige hulp, doch raadde den man aan naar zijn woonplaats terug le koeren ter ver dere behandeling. (Z.) Hansweerd. Terwijl schipper Kloos van het sleepsehip „Margaretha" in de 'bui tenhaven bezig was* zijn schip vooruit te lieren, door middel van een draad op do motorlier, kwam hij ongelukkig piet zijn rechterhand tusschen den draad en den kop van de lier beklemd, waardoor van drie vingers de toppen totaal werden af- gekneld. Geneeskundige hulp was gelukkig direct ter plaatse. 1 (Z.) Wilhelminadorp. Ingelanden van den Wilhelminapolder stelden in de op 11 Juni j.l. gehouden vergadering de rekening over 19161917 vast, in ontvang op f 15558.59 en in uitgaaf op 13835.415. Voor 19171918 werf het dijkgeschot op f 8 per H A. bepaald (evenals in 1916 —1917). (Z.) Koudekerke. Dinsdagmiddag is door do justitie, bijgestaan door marechaussees en de heide inspecteurs van politie uit Mid delburg op den Nieuwen Vlissingschen weg onder de gemeente Koudekerke een inval gedaan ten huize va.11 v. D. Ge durende de huiszoeking Werf de omge ving streng afgezet. Na afloop daarvan begaf een der inspecteurs zich stad waarts met eenige instrumenten, blijk- baar een ontvangtoestel voor draadloo- ze telegrafie. Van arrestaties hoorden wijl niet. N. en St- Joosland. Tijdens het langdu rig en hevig onweder, dat Maandagmiddag hier woedde, vielen een poos groote ha- gelsteenen, welke aan de groenten enz. nog al schade hebben aangericht. Bij den landbouwer P. J. Reijnoudt is de bliksem in de schuur geslagen, echter zonder brand te veroorzaken. Een balk gesplinterd en eenige pannen op dak stuk, verder was er niets te bespeuren. i Ook sloeg de bliksem in den grond, r juist achter een wagen geladen met hooi, I De paaixlen gingen van scluïk op hol, j doch waren zeer spoedig tot staan ge bracht. (z.) Axel. Maandag sloeg de bliksem in de schuur van den landbouwer J. v. C. in f! den polder „Smitschorre". De schuur, t die met riet gedekt was brandde totaal j af; verder verbrandde nog een graanma- chine De motorspuit van Axel was spoe- dig op de plaats des onheils aanwezig, doch kon wegens gebrek aan water niet veel uitrichten. Er was niets verze kerd. ((M- *- Zaamslag. Tijdens het hevige onwe der, dat. hier Maandagmiddag woedde, sloeg de bliksem in de hofsteden ran fle Wed. A. de Mul en den heer Dieleman. Brand werf niet veroorzaakt, alleen stoffelijke schade aan dek, planten I planken en balken. Het onweer gmg ver- cezeld van een hagelbui, die aan de jonge ■planten veel schade bracht, vooral in de j tuinen. Ook werden eenige hoornen ge- troffen, 't Was hier noodweer. Geen pev poonlijke ongelukken. Uzendijke. Door het onweer, vergezeld van stortregens en hagel, is vooral in den Oranjepolder, aan de kleine vrucli- ten als boonen, erwten, bieten en vlas nog al schade berokkend. (M. Ct.) De kommies M. C. H. van Rooijen van hier, is "met ingang van 16 Juni a.s. verplaatst naar Breskens. Hier zijn twee gevallen van I nekkramp geconstateerd, waarvan een met doodelijken afloop. (Z-l Volgens de „M. Ct." is de andere lij der, een jongetje, herstellende. Ossenisse. Bij het Maandag alhier lie vig woedend onweder werd een Caiia dabooni door den bliksem verpletterd*, ben 1 zich in de nabijheid bevindend persoon verschrok hevig, doch bleef gelukkig 011 gedeerd. Een flinke regenbui was zeer welkom voor drinkwater en ook voor de h landerijen. Er viel 11.1 m.M. water. Door gebrek aan brandstof gedwon- H gen, was men hier begonnen met derf te steken op het strand, waar zich zeer J, veel van dit goedje bevind. Daar liet I graven bij het poldenvglement verboden is werd dit door de politie belet. Zou- dén de 11. H. Gedeputeerde Staten van Zeeland daartoe geen toestemming kunnen I verleenen. Oostburg. Door Ged. Staten van Zee land is benoemd tot lid der commissie aanslag voor de inkomstenbelasting, stand- plaats Oostburg, dhr. A. 1. Leenhouts te Retranchement, ter vervanging van dhr. A. Luteijn Sr. te Schoondijke, wien met 1 Mei j.l. eervol ontslag was verleend. Bij den landbouwer de S. alhier zijn door kwaadwilligen een honderdtal aardappelstruiken op het veld uit den grond getrokken. Waterlandkerkje. Bij K B- is toestem ming verleend aan A. zE. Hendrikse, bur gemeester van Waterlandkerkje, 0111 te Uzendijke te blijven wonen. St-Kruis. Tijdens het lievig onweder, da-t hier Maandagnamiddag woedde werd een paard door den bliksem gedood Aardenburg. Tot leden van het stembu reau voor den gemeenteraad werden be noemd dhrn. Roersch en D. Muijnk met. den Burgemeester als voorzitter en dhr. 1 F. Eekhout als plaatsvervangend lid. Door den gemeenteraad we*rd aan de Zeeuwsche Landbouwmaa'schappij ver gunning verleend 0111 het monument tot huldiging der nagedachtenis ^van wijlen J den lieer G. A. Vorstennan van Oyen op I de markt te plaatsen. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is benoemd tot lid der commissie van aanslag voor de- inkomstenbelasting, stand plaats Oostburg, dhr. L. Leenhouts te Retranchement, ter vervanging van dhr. I A. Luteijn Sr. te Schoondijke, wien met I 1 Mei j.l. eervol ontslag was verleend. Tot ingenieur van den provincialen waterstaat in Zeeland, standplaats Ter Neuzen, is door Ged. Staten met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd de heer P. L. Israel te Maastricht tijdelijk inge nieur bij den rijkswaterstaat aldaar. Gevolg van onvoorzichtig heid. Gisteravond was de stoomtram .PurmerendAlkmaair te Purmerend van 't station vertrokken toen een bejaard man uit St. Phncras op de in beweging zijnde tram wilde springen. Hij stapte

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2