De Groote Oorlog. Losse Oorlogsberichten. verre gevolgde practisehe politiek, die al licht tot verdeeldheid leiden zou. Wij deelen die vreeze niet. Vastelijk zijn wij overtuigd, dat wij allen; vormend de katholieke staatspartij, waar wij tot dusverre den verkiezingsstrijd steeds eendrachtig hebben gevoerd, samen met onze coalitiegenooten, met wie we in de toekomst op politiek terrein zullen blijven samenwerken, thans voor het eerst hij de s tembus zelfstandig optrekkend, zeer zeker het bewijs zullen leveren van onze Roomsehe eenheid een eenheid, die naar builen blijkend, ook kan en zal wezen een zoo heerlijk stuk Apologie. Overtuigd zijn we, een overtuiging, ons de laatste maanden van verschillende zij den bevestigd, dat bij gansch ons kiezers korps de vaste wil voorzit, vóór alles de eenheid te bewaren, alles na te laten, wat tot eene de partij schadende ver deeldheid of splitsing zou kunnen roeren, alsook, dat zij die leiding hebben te geven izich diep van hun plicht bewust zijn met alle kracht er naar te streven1, dat het bbewaren dier eenheid door allen aan allen zoo gemakkelijk mogelijk worde ge maakt. Moeite, veel moeite we ontveinzen het ons niet ,zal liet kosten, onze kiezers voldoende wegwijs te maken in den voor veten thans nog politieken dool hof van het stelsel der Evenredige Ver tegenwoordiging. Was zulks steeds bij verkiezingen het geval, thans, onder een geheel nieuw stel sel, zal in dubbele mate voorlichting ver strekt, overleg gepleegd, leiding gegeven moeten worden. En die leiding zal ongetwijfeld gaarne aanvaard worden, wanneer de leiders in voldoende mate over degelijke terreinken nis beschikken, wanneer alom de leiders toonen bewust zich te zijn, van 'hun plicht iom allen te voeren naar het door allen gewenschte doel, toonen te beseffen, dat voor hen zelf als leidend devies moet gelden het „Ad majorem Dei gloriam" wanneer zoowel leiders als volgers over tuigd zijn, dienaren te wezen der ons allen gemeenschappelijke zaak. Vergissen wij ons niet, dan wijst alles er op, dat in die goede ware stemming het werk door ons gaat worden volbracht. Op menige plaats werd reeds enthou siasme gewekt, hier en daar werden reeds voorbereidende maatregelen getroffen, het geen ons hopen en verwachten doet, dat in onderling vertrouwen en hartelijke sa menwerking, het alter gemeenschappelijk doel voor oogen, men bereid is aan te gangen met dien geestdrift, met dien ernst, met dien vastberaden wil, tevens me't die kalmte en bezadigdheid, waarmede groote zaken moeten worden ondernomen. Op deze vergadering zullen, naar we vertrouwen, de grondslagen worden ge legd, waarop de komende maanden naar vast plan eendrachtig kan worden voort- gewerkt. Dat, bij' de ten uitvoerlegging van dat werkplan, we zullen mogen rekenen op de onmisbare hulp onzer Katholieke Pers, daarvoor biedt het verleden ons afdoeniden waarborg, waar we toch in dankbare her innering gedenken, hoe juist voor een zóó overgroot deel aan de hooggewaardeerde voorlichting, leiding, steun en medewer king onzer Roomsehe Pers het te danken is, dat de katholieken als politieke partij, zich konden ontwikkelen tot die hoogte, waarop ze thans gekomen zijn. Met de bede, dat God onze beraadsla gingen, en den arbeid, die daarvan het gevolg moet zijn, moge zegenen, verklaar ik deze vergadering geopend. De strijd in het Westen. LONDEN, 10 Juni. In den afgeloopen nacht hebben wij opnieuw op een aantal punten van ons slagfront ten Zuiden van Yperen terrein gewonnen. Ten Zuidoosten van Epehy, ten Zuiden van Armentières en ten Noordoosten van Yperen hebben wij vannacht met succes raids onder nomen en 17 gevangenen medegebracht. Vijandelijke afdeelingen werden ten Oos ten van Levergnier en ten Zuidwesten van La Bassée teruggeslagen. De vijand deed geen verdere tegen aanvallen ten Zuiden van Yperen, maar zijn artillerie bleef in deze streek be drijvig. Wij voerden heden met succes raids uit ten Zuiden van de Souchez-rivier. De vijandelijke artillerie was in actie bij Fontaine-les-Croisilles. Er werden gisteren zes Duitsche vlieg tuigen neergeschoten. Drie andere werden buiten ons bereik tot dalen gedwoDgen. Drie van onze machines worden vermist BERLIJN, 10 Juni. Aan alle fronten, ook in de bocht van Wytschaete, verliep de dag over het algemeen rustig. Keizer Karl bracht Zondag een bezoek aan den koning van Bulgarije te Eben- tal, dat ruim twee uren duurde, en bij welke gelegenheid koning Ferdinand aan keizer Karl het Bulgaarsche Dapperheids- kruis le klasse verleende en overhan digde. De Italianen hebben Janina in Epirus bezet Griekenland zal vermoedelijk hier tegen protestceren. LONDEN, 10 Juni. De admiraliteit deelt mede: Uit een pas uitgevoerden verkenningstocht blijkt, dat alle groote schepen uit Ostende verwijderd zijn De twee torpedojagers, waarvan onlangs melding is gemaakt, zijn naar Zeebrugge gesleept. Vermoedelijk zijn zij bij het bombardement beschadigd. De haven biedt een doodschen aanblik. Op Trafalagar Square te Londen is Zondag een protest-betooging gehouden tegen de reis van Ramsay Macdonald naar Petrograd. De leider las onder groote geestdrift een telegram voor van vertegenwoordigers van den bond van matrozen en stokers, waarin medegedeeld wordt, dat Macdonald en Jowath vast gehouden worden en dat de bemanning weigert met hen te varen. (Reuter). Engeland en de vrede. De houding van de Engelsche regee ring ten opzichte van den Russische», bondgenoot is onder den drang der om standigheden heel wat vriendelijker en meer toeschietelijk geworden. Men blijkt, den indruk gekregen te hebben, dat men in Rusland dein boog niet al te strak spannen mag en dlat men met open of bedekte dreigementen niet te veel meer zal bereiken. In tegenstelling met de Fransohe re geering heeft de Engelsche regaering' in het Lagerhuis doen weten, dat zij pas sen zou geven aan een deputatie naar Rusland, wanneer daarom gevraagd wor- ner daarom gevraagd worden zou. De heeren afgevaardigden zouden natuurlijk een verbod meekrijgen om in Stockholm of elders te onderhandelen met „vijan delijke vertegenwoordigers" en alleen voor de Russische hoofdstad paspoorten krijgen. De motieven, die de Regeering tot dit besluit gebracht hebben, berustten, naar meegedeeld werd, op de ontstemming die een weigering in Rusland tengevolge ge had zou hebben. De Russische regeering had. herhaaldelijk en sterk op het zen den van afgevaardigden aangedrongen en uit betrouwbare adviezen was gebleken, dat een weigering tot ernstige ontevre denheid leiden zou. 0ostenrijk8ohe vredesonderhandelaars te Petrograd 7 LONDEN, 9 Juni. (R.O.) De „Times" verneemt uit Petersburg: Een deputatie van Oostenrijkers, bestaande uit twee generaals, twee kolonels, twintig an-derc officieren en vijftien soldaten, is te Pe tersburg aangekomen. De deputatie was Voorzien van pas sen van de Russische legers op hef front om haar in staat te stellen de vredesvoorwaarden op een gemeenschap pelijke conferentie van afgevaardigden aan de Russische regeering mede te deelen. De bladen vernemen verder uit Peters- burg: De Oostenrijkscihe militaire missie bereikte Kischinew, waar zij gearresteerd en op hooger bevel' naar Potersburg go- bracht werd. Het „Korrespondenzbureau" meldt dato 10 Juni uit Weenien: De bewering van het Engelsche blad, dat een deputatie uit het Oostenrijk-Hon- gaarsche leger het Russische front over schreden heeft, is eenvoudig verzonnen. De nieuwe Hongaarsche minister-president, graaf Moritz Esterhazy, heeft tegenover een medewerker van de „Az Est" ver klaard, dat hij de in het schrijven van den koning aangekondigde kiesrechthervor ming oprecht en eerlijk zal doorvoeren. Gevraagd naar zijn program, verzeker de de premier, dat hij' zich steeds met liefde met sociale problemen heeft bezig gehouden en de sociale vraagstukken als de meest dringende beschouwt. Graaf Esterhazy poogt thans met alle politieke partijen betrekkingen aan te knoopen. De pers laat zich in zeer gunistigen zin over den premier uit. De onbeperkte duikboot oorlog. BERLIJN, (officieel.) In het Eng'elsch Kanaal en de Golf van Biscaye zijn door duikbo'O-ten weer 21.500 ton in den grond geboord; o.a. werden met de schepen ver nietigd 12.000 gewichtstonnen iizererts, 1.000 gewichtstonnen erts, 4.000 gewichts tonnen kolen en 5200 gewichtsbommen stukgoed. De ministercrieis in Hongarije. BOEDAPEST, 8 Juni (W.B.) De ko ning heeft graaf Eszterhazy met, de vor ming van een kabinet belast. BERLIJN, 9 Juni. (O. V.) De „Lok. Anz." meldt uit Stockholm: Bij: de ont ploffing in de haven van Petersburg wer den meerdere munitiefabrieken verniet'gd Ook werden Vele particuli ere huizen ver woest en het ministerpaleis op het Je- laginei werd met den grond gelijk ge maakt. Men denkt aan een politieken daad. De regeering en dte raad van ar beiders en soldaten onderzoeken de zaak. De nieuwe Fransche Opperbevelhebber. De heele pers drukt haar satisfactie uit over de benoeming van generaal P'é- tain tot opperbevelhebber en van gene raal Foch tot chef van den generalen staf. De toestand in Rusland. De correspondent van de „Sunday Ti- anes" te Petersburg seint aan zijn blad: „Ruland istaat op het oogenblik voor een kruisweg. De eerstkomende weken zullen er over beslissen, of het den Geallieerden getrouw zal blijven, dan wel dat het de oplossing der vraag „oorlog of vrede" voor eigen rekening z.al nemen. Veel hangt af va.n het antwoord der Geallieerde re geeringen pp de Russische eïsclien ten opzichte eener hernieuwde omschrijving van het oorlogsdoel. De rede van Ribot heeft geen der partijen bevredigd. Wat liij zeide was voor de eene te veel en voor de andere te weinig. De periode van aar zelen mag echter niet langer duren, de |tijd, en met hem de zomer, die voor een offensief liet meest geschikt is, dringt. Op 14 Juni a. s. wordt te Petersburg een congres van afgevaardigden der Arbeiders- en Hoklatenraden uit alle deelen van Rus land gehouden. Deze bijeenkomst zal van het hoogste belang blijken te zijn, en veel zoo niet alles zal afhangen van de aldaar te nemen besluiten. Zooals te verwachten was, laten de voorstan ders van een afzonderlijken vrede niets onbeproefd om een meerderheid op liet Congres te verkrijgen. De oog8tvoorui<zichten voor Engeland. De berichten -omtrent de te velde staan de graanoogst in Engeland, luiden niet zeer bemoedigend. Ofschoon do buiten gewoon strenge winter, santen met de onvoldoende zorg, die tengevolge van het gebrek aan arbeidskrachten, aan de be werking van het land kon worden be steed, natuurlijk op zichzelf n'.et Zeer be vorderlijk zijn geWeest aa,n een weelde- rigen groei van het gewas, schuilt de -oorzaak van de ongunstige vooraitzioh- ziohten toch in de omstandigheid, dat het graan door Verschillende ziekten is aan getast. In het bijzonter richten de draad worm en de Hessische Vlieg veel kwaad aan. Bovendien doet zich in Cheshire en Lancashire de Hllyemyia Coarctata voor, die haar verwoestend weïk zeer snel verricht, Tot voor ongeveer een maand kon de stand van hot graan in deze streken nog bevredigend worden ge noemd, plotseling begonnen de halmen echter geel te worden, en even boven de aarde te verwelken. (D. N. D.) In gevaar. De Duitsche Keizer heeft, volgens een bericht van de grens aan de „Tel", in ernstig gevaar verkeerd. Op den 2en Pinksterdag 's avonds vertoefde hij in 'tSt. Pieters-station te Gent Kwart voor negen, Duitschen tijd, deed het gebrul der kanonnen en mitrail leurs de talrijke wandelaars opschrikken Een eskader van meer dan tien aeroplanen zweefde boven de stad en weldra hoorde men in verschillende straten het knallen van bommen. Een der doelpunten der avi- ateurs was het St. Pietersstation. In een der zalen beneden bevonden zich de kei zer, Hindenburg en tal van hooge offi cieren. 't Waren oogenblikken van hevige spanning. Bommen vielen op 't emplace ment en in de straten. Eenige soldaten, die bij een trein voor 't front stonden ta wachten, werden gewond. Vijf militairen, geen 200 nieter van de hal, werden ge dood. Gewonden uit het Landre-hotel liepen verschrikt naar buiten en snelden de stad in. Twee burgers lagen dood in de straat, Een bom die bij de Leopolds- kazerne viel, welke de Duitscliers „Kai ser Wihelm kazerne" noemen, kwetste eenige soldaten. De keizer, Hindenburg en zijn staf bleven ongedeerd. Op zee Het Aigentijnsche zeilschip „Oiana" is door een onderzeeër door kanonvuur tot zinken gebracht. Een Fransch schip heeft de bemanning gered. De eerste Anierikaansche oorlogssche pen zijn aan de Fransche kust aangeko men. De „Matin" zegt: Eskaders torpe dojagers en patrouille booten, bestemd om in samenwerking met de onze in het Nauw van Calais en den Oceaan te opereeren, worden verwacht. De Amerikaansche marine zal weldra bijdragen tot het „schoonhouden" der zeeën. BUITENLAND. si'av.i i: Kabinetscrisis. Het Spaansche kabinet is afgetreden omdat naar zijn meening het leger door zijn eischen een -oniduldharen dwang op de regeering wilde uitoefenen. Nader meldt men: De koning heeft zijn vertrouwt® in Garc-ia Prieto uitgesproken. Deze heeft uit stel gevraagd om te zamen met de mi nisters te beraadslagen. Hij zal om '8 uur op het paleis terugkeeren om defi nitief antwoord te geven. AilGBIKA. ZeVen steden verwoest. SAN JUAN DEL SUR (Nicaragura), 8 Juni. (R. O.) Een telegram1 uit San Mi- uel' (Salvador) bericht, dat de hoofd stad San Salvador, een stad van 60.000 inwoners, totaal verwoest is, ongetwijfeld door een aardbeving of vulkanische uit barsting. Volgens een telegram uit Te gucigalpa zijn nog zes andere steden ver woest. SAN JUAN DEL SUR (Nicaragua), 8 Juni (R. O.) Een telegrafist, die dezen ochtend tot half 10 tot aan den zoom der verwoeste streek is geweest, meldt, dat over een uitgestrektheid van 30 mij ten alles is verwoest. Do bewoners van San Salvador kampeeren in de straten en parken. Men vermoedt, dat de vul kaan, aan welks voet San Juan ligt, de catastrophe heeft veroorzaakt. (San Salvador is de kleinste maar de dichtst bevolkte republiek van Middtem- Amerika met een oppervlakte van 345 vierkante mijlen en ongeveer V/i mil~ lioen inwoners. In het Zuiden wordt zij begrensd door den Grooten Oceaan, in het Zuid-Oosten door de Fonaeeahaai, in 't Oosten en Noorden door Honduras en in 't. Westen door Guate BlISbAlïO. Ernstige b rand. Volgens bericht uit Petersburg staan in de omstreken van Minsk 3150 H.A. bO'Sch in brand en is in de pakhuizen van Saratoff 'meer dan een millioen II.L. graan door het vuur vernietigd. BINNENLAND. De Koninklijke trein ontspoord. De 'Minister van Waterstaat heeft ge bruik gemaakt van zijn bevoegdheid om tel bevelen, dat een onderzoek in het openbaar zal 'geschieden ten aanzien van do voorgevallen ontsporing bij Ifouten, me debrengende de instelling van een com missie van onderzoek, die den minister verslag heeft uit te brengen, bestaande uit de heeren dr, Jdraus-, lid van de Eerste Kamer en oud-minister yan wa terstaat, prof. Everts, hoogleeraar pan de Technische Hoogeschool, en Roessingh van Iterson, hoofd van de diensttractie der II. IJ. S. M. in Den Haag. D-r. Krans is Zaterdag reeds naar Jiou- fcen gegaan ter opneming van den toe stand van weg en materiaal. Een O'O'ggetuige gaf aan. de „Tel." nog eeniige bijzonderheden, waaraan we o.m het volgende ontleenen Al heel spoedig richtte zich de aan dacht oj) de hooge tnnedereizigster, onze Koningin. En toen ze -ongedeerd uit. de salonwagen stapte, ging er a'.gemloen een spontaan: „Leve de KoninginI" op. Niets was er aan haar te zien. Direct stelde ze zich persoonlijk op de hoogte van den toestand van den reizigers en den omvang va,n 't ongeluk. Men moet de Koningin bij dergelijke lomstandighedojq hebben gezien, om ten volle te waar- deeren, wat we aan haar hebben. Be wonderenswaardig was haar tegenwoor digheid van geest. Als voorbeeld zal ik vertellen, wat de machinist van een volg- locomotief met bagagewagen, die direct aanwezig was, mij persoonlijk hierom trent Vertelde „Toen ik direct op den sneltrein, in Schalkwijk aankwam,, kon de chef daar 't uitrijsein niet veilig krijgen. Daar ik destijds in Beilen en bij Roermond een spo-oiWegongeval had meegemaakt, kwam ik direct op het idee: er zal iets ge beurd zijn. Tegen mijn maat zei ikwe zullen de zaag en bijl maar meenemen men kan nooit weten. Spoedig zag ik den igeheelen trein uit de rails liggen. Daar we achterop reden, waren we 't 't eerst bij de Hofrijtuigen. Juist stapte de Koningin uit; precies, mijnheer, of er niets gebeurd was. Tegen een dame van 't gevolg; riep ze: Haal direct mijn verbandkist en de flesch eau-de-cologne, die er naast gta.at. Met een koevoet opende ik do deur van het volgrijtuig. Mijn maat en ik wa ren de eersten ,die een scheut eau-de- col-ogne op onze vuile zakdoeken kregen en toen ging de Koningin aan 't werk. de overal en haar toewijding ging zoo Zelf verbond ze een patiënt; inform'eer- ver, dat 't personeel van den trein, dat niet meer weigkon, uit haar eigen han den broodkaarten ontving. Na nog eens geïnformeerd te hebben of haar hulp nog noodig was, ging zo tusschen de ontstelde reizigers in bei de voorste wagens, die waren blijven staan en zette zoo de reis voort naar Utrecht. Uit Utrecht meldt men: Blijkens .tot dusverre ingekomen rap porten zijn hij het ongeluk te Houten slechts zeven personen licht gewond. En kelen konden onmiddellijk geholpen wor den; drie werden behandeld' in de kli nieken te Utrecht, twee vervolgden, na daar verbonden te zijn, direct hun reis; één, die aanvankelijk -over hoofdpijn klaag de, zette 's avonds zijn reis voort. De inspecteur dor S.S. de heer Gorissen, die nog het ernstigst Verwond werd, heeft reeds Zaterdagochtend zijn dienst hervat. De tot den eigen trein van de Ko ningin behoorende keukenwagon heeft bij het spoorwegongeval, doordien een daarachter geplaatst rijtuig gedeelte lijk er in drong, het meest van be schadiging te lijden gehad; Veel kostbaar po'rcelein en glaswerk, dat steeds in dat gedeelte van de Koninklijke salo-nrijtui- gen aanwezig is, is gebroken. Jhr. Mr. Th. 6. M. Smits van Oijen. Jlir. mr. Th. G. M. Smits-van Oijen, lid van Ged. Staten in Noord-Brabant, is, naar de „Tel." meldt, ernstig onge steld, zooida.t voor zijn leven wordt ge vreesd. Uitvoer van aardappelen. Volgens de „Tel." ligt het in 't voor nemen ook dit jaar weder den uitvoer vau vroege aardappelen toe te staan. Rantsoeneering van koffie. Naar liet „Centrum" meldt, zal ver moedelijk binnenkort een rantsoeneering van koffie in werking treden. Benzine. De Toewijzingsoommissie voor benzin? te 's Gravenhage geeft kennis, dat zij na overleg! met den minister van landbouw, de volgende reg'eling heeft getroffen: a. voor den verkoop de aflevering en het Vervoer van een hoeveelheid benzine, benzol of terpwtijb-substituut (z.g. kunst terpentijn) van 100 gram en minder, is ■ontheffing verleend van het verbod, ge noemd in het ministerieel besluit van 3 April 1917, no. 30007; b. voor den verkoop van benzine aan kleine verbruikers (loodgieters, rijwielher stellers, schilders, ed.g.) wordt in een zoo' groot mogelijk aantal gemeenten aan één of meer drogisten (die volgens do ter plaatse geldende gemeenteverordening gerechtigd zijn tot het in voorraad hou den van benzine, benzol en of kunst- terpentijn), een hoeVeelheid dier vloeistof fen in voorraad gegeven. Aan de genoemde kleine verbruikers worden bonboekjes uitgereikt, bevattende 10 bons a 1 L., geldend voor een op den omslag van het hoekje aangegeven periode, zoodat. zij tegen afgifte van zulk een bon, Lij een der vorenbedoelde dro gisten telkens 1 L. benzine etc. zullen kunnen bekomen, terwijl de omslag van het hoekje dient als göteidebiljet, ter dekking van het vervoer. Aan de burgemeesters der Verschillende gtemeenten is van deze regeling kennis gegeven en aan ieder der vorenbedoelde drogisten is een machtiging tot, verkoop en aflevering uitgereikt. Kaas. Volgens de „Tel.", zal dezen zomer, in opdracht van den minister van land bouw, een voorraad van ongeveer 81/2 mil lioen kg. kaas worden gevormd, met het oog op de binnenlandsche distributie In den komenden winter. De beschikbare voorraad zal, bij het begin van het sei zoen, ongeveer 7i/0 millioen kg. bedragen, daar ongeveer 13 pet. z.g. „indroogt". Ten vorigen jare bedroeg deze z.g. ver plichte voorraad 2 millioen kg. Het ss. „Eemdijk" gezonken. Het Nederl. stoomschip „Eemdijk" van Solleveld, v. d. Meer en T. H. van Hat- turn's Stoomvaart Mij. te Rotterdam, is, opweg van Noord-Amerika naar Rotter dam met een lading graan voor de regee ring, tusschen de Shetlandsche eilanden en de Noorsche kust gezonken. De be manning heeft het schip in twee booten verlaten, waarvan er één te Balta Sound op het eiland Unst van de Shetlandsche eilanden is aangekomen. In deze boot bevonden zich o.a. de kapitein en de lste machinist. Omtrent het lot van de tweede boot verkeert men nog in het onzekere. (Met dit schip is ongeveer 4000 ton graan verloren gegaan. Red.) UIT ZEELAND. Goes. Ook de volksvoorstelling der bei de operetten, waarvan wij in ons vorig nummer spraken, is Vrijdagavond voor een volle zaal met het beste succes van stapel geloopen. Naar wij vernemen is het cadeau, dat door de parochie aan deken Baede bij zijn 20-jarig pastoorschap zal worden aan- geboden, een nieuw kerkorgel. Reeds zijn I tal van giften daarvoor ingekomen. Het nieuwe orgel zal voor de kerk een aanwinst zijn van beteekenis. Wij- vernemen van geachte zijde: Vrijdag a.s. 15 Juni te ,7i/2 uur 's mor gens wordt de eerste plechtige H. .Jlis opgedragen in de kapel van de R.-K. Ziekenverpleging „St. Joanna" door don I ZeerEerw. heer W. Dirken, pastoor te I Rotterdam (Fijenoord), (broeder van de I Eerw. Moeder Albertine). Dinsdag 12 Juni heeft de wijding plaats I van de- kapel en der kerkgewaden on I kapelbenoodigdhedendeze plechtigheid I wordt verricht door den HoogEerw. heer J. M. J. Baede, Deken en Pastoor. Woensdag 13 Juni arriveeren ter bij woning der eerste II. Mis de Algem. Over- ste Moeder Lucia, en een harer Raad- 1 zusters ter bijwoning der plechtige eerste H. Mis. Middelburg. In een bestuursvergade ring, welke Vrijdag volgde op de alge- meene vergadering van de vereeniginj? voor handelsonderwijs werd de heer W'. Kosten, accountant, ieeraar aan de Rijks Hoogere burgerscholen te Middelburg, Goes en Bergen op Zoom en directeur der Handelsavondschool, benoemd tot. direc teur der handelsdagscliool, "(Z.) Zaterdagavond begon een aan 1 Nieuwe Haven alhier liggend Bel-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2