Voor een houtzaagmolen in de missie van Pater Van Haeren. UIT ZEELAND. Onze vroede vaderen. Bedrag vorige lijst f 105 Ter eere va,n Maria en Antonius van N. N. uit Ovezande f 1 Totaal 106 Wie volgt? N.B. Eventueele giften voor bovenge meld doel op te zenden aan de Redac tie der „Nieuwe Zeeuwsche Courant", Goes, die ze alle in dit blad verant woordt. Rijksverzekeringsbank. Do uitbetalingen zullen hel best door genoemd bes.uur ge schieden, m'et behulp der postkantoren, op geheel dezelfde wijze als lente zou zijn betaald. iu aanmerking zou komen, vóór de toe- Mocht iemand, die voor een nitkeering kenning reeds zijn overleden, dan ligjt bet niet in de bedoeling lol toekenning over te gaan. Eerste Kamerverkiezing. Naar men ons mededeelt, is tusschen de Statenclubs in Zeeland en Overijsel overleg gepleegd betreffende de al of niet herkiezing der aftredende Eerste Kamer leden, en zulks met dit gevolg, dat de herkiezing verzekerd is. (Z.) Inkrimping van het aardappelranteoen. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft de volgende circulaire aan de Burgemeesters gericht: ik heb de eer u te berichten, dat de aardappelvoorraad van den oogst 191G dermate geslonken is, dat het bestaande rantsoen van 3 K.G. per week niet meer kan worden verstrekt. Dit rantsoen wordt dus voor de week van 4 Juni 11 .T u n i be paald opi 1 K.G. per week per per soon. Om ie voorzien in .het te kort aan voeding, hetwelk hierdoor onstaat, zal aan de gemeentebtesluren, die van oordeel zijn, dat voor hunne gemeente daaraan behoefte bestaat rijst beschik baar worden gesteld, en wel, tot ten hoog ste een vierde van het ontbrekend ge wicht van aardappelen berekend naar een weekrantsoen van 3 K.G. per persoon. Derhalve lean voor de ontbrekende 2 K.G. aardappelen ten hoogste >4 K.G. rijst worden verstrekt. Als door den verbruiker voor deze rijst te betafen prijs wordt. 10 ceut per half K.G. in overweging gegeven. Het bestaand rijstrantsoen van 0.7 K.G. [per 4 weken wordt naast het bovenstaan de gehandhaafd en evenzoo de daarvoor te betalen prijs van f 0.14 per Va E.G. De hoeveelheden ijst, welke als supple ment. voor het aardappelrantsoen moeten dienen, moeten afzonderlijk aan het R, D. K. worden opgegeven. Ik verzoek u telegrafisch aan het R. D. K. op te geven, de voorraden aard appelen, die op Maandag 4 Juni in nwo gemeente voorradig zijn. De „Alblasserdam" aangehouden. Te IJmuiden is binnengekomen het Ned. stoomschip „Alblasserdam", geladen met hout. Het schip rapporteerde, op de rei|3 '.van Skutskar naar IJmuiden des nachts te zijn aangehouden door een Duit- sche torpedoboot, waarvan een officier aan boord van de „Alblasserdam," een onderzoek instelde naar lading en pa pieren. Toen deze in orde bevonden werden, is een schriftelijk vrijgeleide me degegeven. Onze schepen in Engeland. Een officieel Duitsch bericht meldt, dat op 1 Juli wederom aan de neutrale sche pen gelegenheid zal worden geboden om door het spergebied uit Engeland te ver trekken, mits zij voorzien zijn van de voorgeschreven onderscheid ngsteekenein. De Nederlandsche regeering heefl 12000 ton graan aan de Relief "Commissiel voor Belgiö afgestaan, in verband met den voe'd- seJnood. Deze hoeveelheid zal worden teruggegeven zoodra de voorraad voor re kening der commissie onderweg, hier zal zijn aangekomen. Het gebeurde nabij St. Kruis. Het Ministerie van Buitenlandsche Zaken deelt mede: In den nacht van 14 op 15 Mei tracht ten eenige personen vanuit Nederland nabij St. Marguérite de Belgische grens te overschrijden. Een Duitsch soldaat, die op hen wilde schieten, miste doel en trof doodelijk een Nederlandsch sol daat, die deel uitmaakte van een pa trouille. Hoewel de Duitsche regeering nog geen gegevens van haren generalen staf heeft ontvangen, betuigde de Duitsche regeering aan de Nederlandsche haar leedwezen. De Duitsche regeering verklaarde zich tevens bereid om de nagelaten betrek kingen van het slachtoffer een schade loosstelling toe te kennen, wanneer uit het ingestelde onderzoek mocht blijken, dat het ongeval inderdaad aan den be trokken Duitschen soldaat te wijten is. In de Mijnstreek van Zuid-Limburg is Zondag van den k insel door de geestelijkheid in de ker ken een waarschuwing gericht aan de katholieke mijnwerkers om met het oog op de in de mijnstreek heerschende gis ting geen deel te nemen aan socialisti sche actie om zoodoende geen gevaar te loopen lid te worden der socialistische organisatie. Goes. Openb a r e v e r g a d e ring v. d. Gemeenteraad, op Vrijdag I Juni 1917, des avonds te 8 ure. Voorzitter: de heer D. D. v. d. Hout, loco burgemeester. Afwezig de hoeren De Pnauw (in militairen dienst) e.n Fransen v. d. Putte (met kennisgeving). Rij de opening van den raad doelt do voorzitter mede, dat do heer Burgemeester wel herstellende, maar nog altijd zwak is. /Edelachtbare schreef dezer dagen, in de verwachting lc zijn van binnen oen week Jbf 6 zijn functie als hoofd der gemeente ie kunnen hervatten. De notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd oji vastgesteld. Punt 1 der agenda vermeldt ingeko men stukken. Het zijn de navolgende: 1. Roriohl van Gedep. Stalen inzake toetre ding van de woningbouwvereeniging „Nieuw Goes" als vereeniging uitsluitend in het.belang van Ide verbetering der volks huisvesting werkzaam; 2. Goedkeuring van de verordening op het. financiëól be heer van het levensmiddelenbedi ijf3. Koninklijk besluit houdende verlenging van de concessie tot heffing van rechten voor het gebruik van het Sas en de ha ven tot 1 Mei 1920; 4. Goedkeuring van liet raadsbesluit dato 19 April 1917, hou dende wijziging der gemeentebegrooting 1910; 5. Bericht van de Gaseommissi© inzake aansluiting van nieuwe perceelen aan de gasleiding; 6. Bericht van de Gascommissie betreffende het branden der lantaren aan den Stationsweg; 7. Goed keuring van de gemeenterekening over het dienstjaar 1915; 8. Verzoek van de afdeeling Goes der S.D. A. P. om van gemeentewege een centrale keuken op te richten henevens adhaesiebettiigingen aan dit verzoek. De voorzitter deelt mede, dat het col lege van B. en W. reeds lang voordat dit verzoek der S. D. A. P binnenkwam, zich bezig hield met de kwestie of de oprich ting van een centrale keuke.n in deze ge meente uitvoerbaar was en daaromtrent met de „Oeconomische Spijsuitdeeling" had geconfereerd en om inlichtingen bij verschillende gemeentebesturen had aan geklopt, De heer Bra.ntsook bij de be sturen van die gemeenten, waar een cen trale keuken is mislukt? Verschillende le den noemen na,men als Gouda, Amers foort, Etrecht. De heer Hollmann deelt mede, dat in de jongste vergadering der Oeconomische Spijsuitdeeling is besloten de kwestie van de centrale keuken met B. on W. 'te hespreken. Er ontspint zich eene discussie, die wordt afgebroken door de opmerking van den heer Dekker, dat over deze zaak niet verder van gedachten kan worden gewisseld, zoolang B. en AV. niet met een voorstel zijn gekomen. 9. Adres van de Middiemstandsvereeni- gingen „Handelsbelangen" en „Hanze" be treffende. de bevordering .van het marktbe zoek. 10. Bericht van Gedep. Stalen hou dende goedkeuring der wijziging van do Verordening op het gasverbruik; 11. Ver- koek der afdeeling Goes van den Nederl. Bond van Werklieden in gemeentebedrij ven om verhooging va.n duurtetoeslag, ook voor ongehuwde en losse arbeiders. Do heer Dekker is van oordeel, dat dit adres behoort bij punt 11 der agenda, (duurtetoeslag gehuwde gemeenteambte naren) weshalve het. overweging verdient, dit punt aan te houden tot eene volgende vergadering, hetgeen door den raad wordt goedgekeurd. 12. Bericht van het overlijden van den geneesheer d.r. La,sonder. Hieraan wordt, door den voorzitter een woord van hulde toegevoegd, gewijd San de nagedachtenis va,n den ontslapene, die gedurende 26 jaar de betrekking van gemeentegeneesheer waarnam, en medegedeeld, dat namens het gemeentebestuur aan de weduwe een brief van rouwbeklag is verzonden. Punt II. Overeenkomstig het, advies van de financieel© commissie wordt door den raad bewilligd in verschillende af schrijvingen van schoolgeld en belasting. Punt 111 De wijziging in de Bewaar schoolverordening wordt goedgekeurd met de opmerking van den heer Brants, dat de Commissie van Toezicht gelijk had met hare opmerking, dat de jonge kinderen der Bewaarschool zooveel mogelijk vrij moeten worden beziggehouden en niet met dingen, die eigenlijk tot het. onderwijs behooren. Punt IV. De wijziging va.n de Bouw verordening. De voorzitter vraagt of het niet goed zal zijn, den gemeente-bouw meester, hier aanwezig, toe te laten tot do vergadering, om de heeren van advies te dienen. De heer Dekker verklaart, wat hem betreft, geen inlichtingen meer te be hoeven. Toch wordt de heer Rothuizen binnengeroepen in verband met eene op merking va,n den heer Hollmann, die op komt tegen dat gedeelte van art. 1 der verordening, waarin bepaald wordt, dat de afstand tusschen beerput en regenbak .minstens 6 M. Zij. Aangezien bij vele per ceelen die afstand niet wordt gevonden, lacht hij dit eene dwangbepaling, waar mede 't gemeentebestuur het in handen heeft de monsehen te-dwingen tot het op ruimen van een of ander en hen alzoo op kosten jaagt. Hij is er voor die bepaling te schrappen. De heer Brants voelt hel bezwaar van den beer Hollmann niet, daar er zijns inziens aan is tegemoet ge komen, Immers alleen als iemand een closet wil aanleggen eiseht de gemeente dien afstand. De heer Rothuizen (gemeente-architect.) zegt, dat de lieer Brants in deze zich ver- fgist en de heer Hollmann de juiste draag kracht vau de bepaling beeft begrepen. Maar de heer Hollmann zij gerust: de be paling staat al 12 jaar in de bouwveror dening zonder dat men de imenschen noo- deloos lastig viel, wat ook nu niet ge beuren zal. Daarbij kunnen II. en AV. in sommige gevallen ontheffing verleenen. In allen gevalle is liet noodig in het belang der volksgezondheid dat 11 en AV. waar noodig officieel kunnen ingrijpen. De heer Plaiziev valt, den heer Hollmann bij, wijl ook de bepaling van den inhoud der regenbakken, 3 M3, evenzeer een dwin gend, z. i. onbillijk karakter heeft De heer Risch merkt op, dat blijkens de ervaring de beerputten en regenbakken niet altijd dn orde zijn. Hebben beide met elkander in den grond gemeenschap, dan ontstaat wegens bet verontreinigde drinkwater ge vaar voor de volksgezondheid. Heeft men de bepaling van art. 1 niet ter hand, dan kost het groote moeite ooi in zoo'n geval verbetering aan te brengen. Nu kan men, zoo voegt de beer Rothuizen erbij de menschen noodzaken den geïnfeetcerden regenbak op te ruimen en aan te sluiten bij de waterleiding. De heer Plazier komt op tegen het pressie uitoefenen op de menschen om aan te sluiten bij de water leiding. De voorzitter zegt, dat B. en AV. van de toepassing der bepaling geen mis bruik zullen maken, doch dat die bepaling bet eenige middel is om, waar noodig, beslissend op te treden en het kwaad uit de wereld te helpen. De heer Dekker merkt nog op, dat hij tegen elke pressie is, ook wat betreft de aansluiting op de waterleiding, toch meent hij er op te moeten wijzen, welk een kostelijken schat wij in ons leidingwater bezitten, dat, wat kwaliteit betreft de 2e is van de leiding wateren oozes lands. De heer Hollmann is niet overtuigd en handhaafd zijn voor stel om dat gedeelte van het art. t.e doen vervallen. Zijn voorstel wordt ondersteund door den heer Plazier en in stemming gebracht. Het wordt verworpen met 9 tegen 2 stemmen (Hollmann en Plazier). Ook de bepaling, dat iedere regenbak 3 M3. inhoud moet hebben vindt de heer Hollmann een dwangbepaling, die weer veel menschen, wier regenbak minder dan 3 Al3, inhoudt, op kosten jaagt. Die be paling moet vervallen. IJe heer Plazier gaat. hiermede accoord. De heer Risch vraagt of de heer Hollmann zich niet meer de beruchtheid van Goes herinnert over het gebrek aan water als het zomers wat droog is. De regenbakken zijn beslist te klein. Reeds nu is bij velen waterge brek merkt de voorzitter aan. De heer Rothuizen zegt, dat ook deze bepaling van 1896 dateert. Bij liet woningonderzoek 191112 is men tot de overtuiging ge komen, dat het voorschrijven van een regenbak van minstens 3 M3. noodzake lijk was. Ten slotte trekken de heeren Plazier en Hollmann hun voorstel in, waarop de wijziging wordt goedgekeurd. Punt V. Voorstel inzake straat verbe tering Hierbij vraagt, de heer Brants waar om er voor geleend moet. worden De heer v d. Bout antwoordt, omdat het een extra-post is en geeft hiervan eene ver klaring. De heer v. d. Leeuw dringt aan op breed© trottoirs in de Lange A'orst- straat. De heer Rothuizen zegt, dat de middelen hem Üit jaar slechts veroorlo ven de eene zijde der L. Vorst,straat te verb reeden (Oostwalkant). Punt AT. Verzoek van dr. Mol om ontslag als lid der Commissie van Toe zicht op het M. O. Dit wordt door den Raad verleend. Punt VII. Eervol ontslag a.a.n den heer Bekaar als ambtenaar van den Burgerlij ken Stand. Dit wordt hem verleend met ingang van 11 Juni. Plint VIII. Verzoek van de afdeeling Goes van „De Hanze" om aan den han del in gasarlikelen van de gasfabriek een einde te maken. De heer Dekker verklaart over dit punt zeer kort te zullen zijn. Hij was de min derheid in Ide gascommissie, die zich voor inwilliging van het verzoek verklaarde en hij staat nog op hetzelfde standpunt als in 1914, toen een dergelijk verzoek van „Handelsbelangen" door den raad is ver worpen. Ook lm nog is hij in beginsel voor inwilliging. Alleen meent hij te moeten betwijfelen of thans bij de heerschende schaarschte in gasartikelen inwilliging op het oogenblik is gewensehit. Een uitdruk king in het verzoek der „Hanze" over „pressie van ambtenaren" za'l óf door de „Hanze" moeten worden waar gemaakt óf als een vergissing moeten worden terug genomen. De directeur der gasfabriek heeft er dan ook in de stukken tegen gepro testeerd. De heer v. d. Leeuw wil dat protest hebben voorgelezen. De voorzit ter en de raad achten zulks overbodig. Daarop wordt het voorstel van B. en AV. om het verzoek dei' „Hanze" af te wijzen z.h.s. aangenomen. Punt IX. Eervol ontslag, te verleenen aan den lieer C. M. Roozemond, onder wijzer der M.U.L.O.-school. Dit wordt door den raad verleend tegen 1 Augustus. Punt X. Het suppletoir kohier school geld wordt goedgekeurd en punt XI wordt aangehouden tot de volgende ver gadering. Punt. XII. Verzoek der aannemers van gemeentewerken, om het tarief in over- eemstemniing te brengen met de op 7 Mei 1917 in werking getreden loonregeling in de bouwvakken. De in verband hiermede door B. on AA', voorges telde tariefregeling wordt door de vergadering goedgekeurd Punt XIII. Voorstel inzake het maken van eene installatie op het terrein van de gemeentereiniging ter voorkoming van waterverontreiniging in den Goeschen Polder. De heer Dekker zegt, dat 'hij na kennis- Imiaking uit do stukken van do kwestie be grijpt, dat do Gioesrh© Polder er op staal, dat van gemeentewege een daad wordt gesteld, die aan de waterverontreiniging van het. polderwater een einde maakt. Alaai' als hij van den anderen kant na- gaal, dat individueel© leden van den Pol der gezegd hebben: wij willen niet het onderste uit de k.an hebben, vraagt hij zichzelven af: waartoe die plotselinge haast hij B. en AV. om met dit voorstel voor den draad te komen. Is er soms tusschen Gemeente en Polder iets niet in den haak? De voorzitter ontkent dit laatste en zegt, dat het nemen van een afdoenden maat regel steeds is afgestuit op de kosten. AVaro indertijd de rioolwet aangenomen dan ware de zaak veel gemakkelijker tot een goed einde te brengen geweest. De heer Kakebeeke als belanghebbende hij den Goeschen polder zegl, dat reeds sinds de dagen van Burgemeester AA'esse- link tusschen Polder en Gemeente onder handelingen zijn gevoerd over de tegen de verontreiniging van het polderwater door de gemeentebelt. te treffen maat regelen. Vooral toen de Commissie van Toezicht op de Visscherij in de Zeeuwsche Stroomen hare nieuwe bepalingen gaf, was het begrijpelijk, dat de Polder er op aandrong om verbetering in deze te erlangen. Van wrijving tusschen Polder en Gemeente is geen sprake. Mocht in het. jongste schrijven van den P'older mis schien een scherpe zinsnede voorkomen, dan gelieve men dit te beschouwen als het antwoord op een scherpe zinsnede uit, den voorafgaanden brief van het Ge meentebestuur van Goes. De Polder ziet intusschen de te nemen maatregelen door Goes met vriendelijken blik aan. De heer Hollmann vraagt of wat men nu gaat maken afdoende is De voorzitter antwoordt, dat men zulks niet met wis kunstige zekerheid kan zeggen, maar dat men mag hopen en verwachten, dat de iiieuwe installatie (het euvel zal wegnemen. P u n t. XIV. Adres van de vereeniging „de Ambachtsschool" to Goes, houdende verzoek om le. de jaarlijksche gemeentelijke sub sidie ten behoeve van de ambarhtsschool te verhoogen, tot f 2500; 2e. voor de te stichten vakschool voor meisjes een jaarlijksche subsidie le ver leenen van f2000; 3e. kosteloos in gebruik te willen ge ven het. terrein, kadastraal bekend ge meente Goes, sectie D No. 2565, groot 24 Aren en 30 'Centiaren, gelegen aan den AA'est.wal 4e. ten behoeve van. de uit te voeren werken voor de vereeniging 1e willen aan gaan de benoodigde geldleening van f 180,000, waarvan alle kosten, benevens rente en aflossing, door de vereeniging aan de gemeente worden terugbetaald. De heer Brants wijst op het groote ge wicht der voorstellen. Zulk een' finan cieel© last op zich te nemen voor een gemeente als de onze is waarlijk geen kleinigheid. Ook de financiëele commissie heeft dit begrepen, maar toch gemeend de voorstellen Ite moeten steunen, wijl hier tot in verre toekomst wordt gezorgd voor een geschoold corps vaklieden. Daarom is dan ook wat hier wordt voorgesteld aan allen, die voor vakonderwijs voelen sympathiek en verdient het Bestuur der Ambachtsschool, die al deze verbeteringen in dezen tijd aandurfde, hulde. A'erblij- dend is het ook, dat hier de raadsleden elkaar op een terrein ontmoeten, waar geen voetangels en klemmen liggen en zij vrij en vriendelijk met elkaar de be slissingen kunnen nemen, temeer waar voor de 1e leenen gelden rente en af lossing zijn gewaarborgd. Hij zou al het overige goedkeurende gaarne zien, dat de leening ad f 180.000 voor de te verrichten werken der Ambachtsschool werd aangegaan onder hypotheeair ver hand on da.t in navolgjng van andere plaatsen Schiedam b.v. dat voor de Rotterdamsche leerlingen die zijn Am bachtsschool bezoeken, f50 per leerling ontvangt (per jaar) ook Goes den financieelen steun erlange van de bui tengemeenten op Zuid- en Noord-Beve land, waarvan de jongens de Ambachts school bezoeken. Mogen die gemeenten zich het voorbeeld van Rotterdam eens goed in het geheugen prenten. Dan zal de subsidie die onze gemeente aan Ambachts school en A'akschool voor meisjes (te zamen f 4500 per jaar) geeft, niet met huivering behoeven te worden gegeven, want dan zal de school floreeren ten bate van heel het eiland. De voorzitter zegt, dat de gebouwen zullen komen onder hypotheeair verband. Daar de heer Hollmann bezwaar heeft tegen het schenken van grond aan de Ambachtsschool, de heer v. d. Leeuw een kleine retributie zou willen, om daardoor het eigendomsrecht, der gemeente ten al len tijde erkend te zien, doet de heer A'an Dissel de idee van erfpacht aan de hand, waardoor in de toekomst de gemeente steeds voor schade gevrijwaard is. De Raad neemt de idee over en wordt besloten den grond in erfpacht te geven. Punt XA'. AVijziging der verordening van den Hoofdelijk©!! omslag. Dezewordl goedgekeurd. Punt XVI. Het 2e suppletoir kohier van den Hoofd, omslag dienst 191617 geeft niemand aanleiding tot het houden van eene geheime vergadering en wordt alzoo in de openbare vergadering vast gesteld op een bedrag van f236.32. Bij de rondvraag klaagt de heer Brants over den stank van het water in de Oostvest. Hij wil de bovenste laag, het vlies, doen afscheppen. De heer 1 tothui zen ontraadt dit, want dan maakt men tiet nog erger. Da voorzitter en anderen, die hierover praten, beamen zulks. Radi cale verbetering kan niet intreden, zoo lang er geen nieuw rioolstelsel is. De heer Dekker vindt den stank minder erg dan vroeger, volgens hem dank de gun stige werking der waterleiding. Hierna sluiting. O In de kleine maar gevaarlijke wezens, die men bacillen noemt, heeft het men schelijk lichaam evenzoovele vijanden, waartegen het op zijn hoede moet zijn, vijanden, die zijn gezondheid en welzijn bedreigen. Vergelijkt men den gemeenteraad met, ren lichaam, een organisme, dan zouden wij willen zeggen, dat de bacil van het absenteïsme een zijner gevaarlijkste vij anden is. Met andere woorden: het weg blijven uit vergaderingen van den gemeen teraad, waar niet over koetjes en kalfjes, maar over de belangen der gemeente wordt gesproken, moet door een raads lid beschouwd worden als het grootste kwaad wat een raad kan treffen. Hieraan dachten wij toen wij AVijdag- avond den jongsten wethouder niet aan wezig vonden. Gaarne nemen wij aan, dat zeer serieuze en geldige redenen hem beletten ter vergadering te verschijnen, evenals zeer geldige en dwingende rede nen ons Katholiek raadslid het eenige dat wij hebben nu reeds gedurende den ganschen mobilisatietijd van de raads vergaderingen schier immer verwijderd houdt. Maar waar hier primo de bur gemeester, door ziekte gedwongen niet aanwezig kon zijn, wat natuurlijk ieder een billijkt, en van den anderen kant zeer gewichtige vraagstukken aan de orde waren o-, a. de uitbreiding en vergroo ting van dei gemeentelijke ambachtsschool, daar spreekt het vanzelf, dat gewone men schen ook al heeft de betrokken per soon de beste jiedenen om weg te blij ven zeggenwaarom was hij er niet bij? He gewone man redeneert: wie zich fer voor geeft om lid van den raad of wethouder of burgemeester te zijn, die geve zich geheel en met volle toewij ding aan die taak of, als hij ziet dat dat niet kan, hij trekke zich terug. AA'ij beweren niet, dat die redeneering in alle opzichten juist is, omdat de gewone man niet steeds de factoren en omstandigheden kent, die zelfs aan den grootsten ijver en de beste bedoelingen van een openbaar persoon, hetzij voor een keer, hetzij voor langoren lijd, beletselen in den weg kun nen stellen, maar wij geven die redeneo ring weer en dat die redeneering ge houden wordt ondervindt men aanstonds als men zijn oor bij het volk te luisteren legt om te doen zien, hoe zwaarwichtig aan een raadslid, een wethouder of welk ander lid van een openbaar bestuurscol lege dan ook de redenen moeten voor komen, die voor zijn afwezigheid pleiten, alvorens hij daarop ingaat. AVordt het niet-aanwezig-zijn, of geleerd gesproken het absenteïsme een chronische kwaal, dan lijdt er geheel de gemeente onder, want dan worden de belangen der ge meentenaren niet behartigd zooals zij be hooren. Of zijn de raadsleden niet de vertegenwoordigers en vertrouwensman nen van den raad ARGUS II. Zaterdagochtend omstreeks half acht ging in de AA'ijngaardstraat het paard van een tijdelijk in gemeentedienst zijnden wa gen van v. O. op hol. Het rende, met den slingerenden wagen waarop de straat maker D., achter zich, den AVestsingel op, tot de wagen tegen een boom reed. Hier werd het paard tot staan gebracht. Het tuig was deerlijk gehavend. De onthutste D., die tot overmaat van ramp met ge weld van den wagen geslingerd werd, bleek er toch nog zonder ernstig ongeval afgekomen te zijn. (Z,) Bevolking. Jn de tweede helft der maand Mei zijn in deze gemeente Ingekomen: A. Franse wed. R. Moison, zonder be roep, uit 'js-Gravenpolder, Korte Arorst- straat 107; J. C. van den Boudt, kan toorbediende, Middelburg, Groote Mai'kt 60; M. G. Zandee, assistent posterijen, Ginneken, Oude Singel 94; Johs. Kats- man, los werkman, AVolphaartsdijlk, 'sH. Hendiikskinde.endijlk 277; J. Adelaar, as sistent posterijen, Maastricht, AVijngaard- straat 54. Vertrokken: M. C. Olivier, veldarbeider, naar Kat- tendijke; L. J. de AV it, zonder beroep, Haastrecht; A. Sinke, letterzetter, Kloe- t.inge; Ja. Kahboord wed. P Strijd, zon-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 2