Laatste Berichten. 413e Staatsloterij. Financieele Mededeelingen. KERKNIEUWS. ONDERWIJS SPORT EN SPEL Marktberichten. Burgerlijke Stand. heer Vienings mede, dat legrammen verzonden wa- |an H. M. do Koningin. e Katholieken, op eersten jeen, ter viering van do den Prov. Bond van R. K. ngen, betuigen Hare Ma- 3 aanhankelijkheid en bid- ods zegen toe." erden er verzonden, aan i aan Mgr. Hopmans, die e Katholieken, zoo geeste ;en, op den Eersten Bonds- :er viering van de stich- i P'rov. Bond van It. K. ngen, bieden als Uw jdio- Hoogwaardigheid verze- an kinderlijke gehoorzaa.ni- gen eerbiedig Uwen bis- zegen." d op deze laatsten werd Mgr. Gallier voor hunne hulde zenden van den Prov. Bond van e onzen bisschoppelijken Hopmans dank voor betuiging van ihoorzaamheid. Beste wen- ssehoppelijken zegen voor iv. Bond van It. K. Kiesver- n Zeeland, waarmede wij hiseeren en waarvan wij verwachten." e Koningin was nog geen engekomen, le rede va,n Mr. A. Baron n, r van den Alg, Bond bracht aan het Bondsbestuur "en allen hot doel van den uden nastreven, de dan de gevolgen van da wel. Hoe deze, als zij aan- en afgekondigd was, het it zou breiden. Dan zal et stemplicht brengen, wat ligingen en Prop. clubs veel geeft. Hij meende verder i vrouwen ook verkiesbaar ior de R. K. vrouwen niet want al begeeren wij het rbt niet, wij zien de toe met vertrouwen te gemoet. e Grondwet ons financiëele an het onderwijs brengen, itholieken, er echter niet dat er met de Kamerver- het volgend jaar een recht- ïeid komt, dan bestaat, er er geen financiëele gelijk te eerste jaren staat te regen van links slechts een ;en, hiermede bracht spreker t aan den eminenten ver- van Goes in. de Tweede Lobman, heden een 80- o nobel voor de verovering ijsgelijkheid heelt gestreden, spreker er op, dat het in in onze sociale wetgeving rechtsch staatsbestuur zij, sche kabinetten hebben het sociale wetgeving gedaan, ksche rogeering alles doet mciale wetten ongedaan, te t dus zóó voorstaan, allo spand voor een rechtsche allen onzen plicht gedaan, ere reden hiervoor haalde g aan de dankbaarheid, die ■iiuldigd zijn, daar Hij ons i,n oorlog gevrijwaard 'heeft, plaus bekroonde deze rede. van baron v. Wijnbergen Vienings de mededeeling, 'n programma een inteeken- n zal hebben en hoopte, dat •r de pauze in zouden vul- Propagandachib het na de angst zou kunnen nemen. 1: „Aan U o 'Koning der door allen uit volle borst ■d, pauze. le rede van Mr. Dr. Jan van ■geleek den Alg. Bond, den n verdere onderafdeelingen „n om na den generaal (Van die het krijgsplan had ge- eenvoudig sergeant-majoor- 3 nog steeds zoo noodige geven voor een' goede polj- itie. instructie diende vermeld de gehoorzaamheid en de Spreker wees er op, dal akkelijk het ook lijkt, toch is, daar men dikvvijls zijn rboord moet gooien, instructie gaf spreker ons drang en de wil om medio te strijden. Hij wees er iesvereeniging uit propagate bestaan en dat alleen zij arden, die de overtuiging in ;en, dat het hun plicht js orden. snlijk op te trekken is niet r om alleen den strijd vol toet men mioed en kracht ïwen aldus de spreker nog niet het stemrecht, toch moeten zij veel doen voor want niemand heeft meel' ;t kinderhart als de moeder. Ook mr. dr. J. v. Best werd daverend toegejuicht. Na deze rede werd aangekondigd, dat het navolgende antwoord van II. M. de Koningin gekomen was: „Hare Majesteit de Koningin draagt mij op hoogstderzelver dank te betui gen voor toegezonden telegram. Adjudant Schimmelpenninck." Nu dankte Mr. H. C. J. Groot, als voorzitter van den Bond de sprekers voor hetgeen door hen gezegd was. Ook lichte hij een woord van dank aan hel orkest, dat de ernstige woorden, die heden avond gesproken waren, zoo aangenaam had we ten af te wisselen. Verder een woord van dank aan allen, die er toe hadden bijgedragen om dezen avond Te doen sla- gon. De biljetten hadden een gezamenlijk bedrag opgebracht van f 110 aan jaar- donaties. Nog werd door allen het lied „Zeeland mijn Vaderland" gezongen, waarna de fo tograaf: van de „Kath. Illustratie" een foto nam van de bijeenkomst. Voor de versiering der zaal was best gezorgd. Het orkest bestond uit de hee ren A. v. Kalmthout (piano), II. M. Brug- gernan (has), I. Giesen (cello), II. Wit kam, G. Verast en J. Polak (viool). De wakkere propagandisten van Pi us X bewezen wederom de beste diensten. De sprekers oogstten een enorm suc ces, beiden werden met de grootste aan dacht en belangstelling aangehoord. De afwezigen hebben veel gemist. We kunnen dit in alle deelen een goed geslaagden avond noemen en wenschen 'den Bond geluk met zijn oprichting en eerste bijeenkomst. Per telefoon. MIDDELBURG. Heden had hier de afge- meene vergadering plaats van de Provin ciale Zoeuwsche Vereeniging „Het Groene Kruis", onder voorzitterschap van den lieer Piuggel; 21 afdeelingen waren aan wezig. De balans sloot met een goed sal do van f 1132.74. Tot bestuursleden wer den gekozen de heeren Z. G. Gelid'erman (Kortgene) en Risseeuw (Oostburg). De volgende vergadering wordt, te Goes1 ge houden. (Breedvoeriger in het volgend nummer. Red.) RIO DE JANEIRO. De Kamer heeft hot voorstel tot opgeven der neutraliteit aangenomen. Voorts werd de rogeering toegestaan gebruik te maken van de Duit- sche stoomschepen, in Braziliaansche ha vens liggende, het treffen van maatrege len in verband -mot de verdediging der scheepvaart en het herroepen der neutra- litoitsbepalingen in verband met den oor log tusschen dp Centraje mogendheden en de Entente. IJMUIDEN. Het Nederlandsche Kog- schip „Voorwaarts" van Groningen is door het hier binnengeloopen schip Hengelo onder de Engelsche kust drijvende ge vonden. Hei blijkt thans1 qp 20 Mei te zjjn getorpedeerd. De bemanning went gered door een visschersvaatj'tuig, en naar IJ muiden opgebracht. Kamperland. Zaterdag Webd ten over slaan van Not. Hioolen uit Middelburg een huis met tuin publiek geveild en verkocht. Kooper dhr. C. Klement Sr. alhier voor f880, behalve 81/2 pCt. on kosten. (Z.) 5de klasse, 9e lijst, f 1000: 3953 '7049 f 400: 1474 2155 17759 t 200: 3769 8480 f 100: 436 644 7636 8120 15865 17511 E 70: 6211 6230 Nieten: 933 943 3978 4018 5392 6208 6323 13700 14267 (4370 Trekking 29 Mei 9801 19165 3199 10274 15674 16572 1095 8316 19166 14236 3663 4020 6218 13712 17323 2407 8647 14280 3960 5324 6227 13727 2762 14155 17793 3969 5386 6266 14233 Goes. De N. V. de Kanter Hordijk's Bank alhier, zal over 1916 een dividend uitkeeren van '6 pG't. (vorig jaar 4 pCt.) (Z.) De notaris J. W. Verhulst te Middel burg heeft Donderdag in „De Vergenoe ging" alcjaar verkocht de volgende, alle 1e' Middelburg liggende perceelen. Een woonhuis met kantoor, pakhuizen, koetshuis, stal en erf, zijnde de voor malige bierbrouwerij „de Vijfhoek" op het Koorkerkhof on in de Nieuwe Kerk straat te Middelburg, gemerkt A ns. 103. 104, 105, 106, 107 en 108, groot 10 aren 22 centiaren, zulks in vier perceelen, alles aan M. 1. de- Groot q.q. voor f 12.200, Een pakhuis met woning en erf aan den Molenberg, gemerkt K 92, aan A, Pluijmers voor f 876. Een huis en erf aan den Sleperssingel gemerkt Q 140, aan J Bingem'anse voor f576. (M. Ct.) Breskens. Bij de gehouden inschrijving van 225 Ms. grint ten behoeve van het waterschap Oud- en Jong Breskens werd ingeschreven door Th. Cannnaert voor f 4.68 en voor 500 M3. grint ten behoeve van het waterschap Groot en Klein Baar- zandé door J. M. II. van de Sande voor f4,79 en Th. Cambier voor f4.38 per M3 Veertig-jarige Priesterjubilea. Zaterdag vierde de Hoogeerw. heer J. B. F. Brouwers, Deken van Hulst, zijn 40-jarig prieöter-jubilé, onder vele blij ken van belangstelling. Gezien de tijdsomstandigheden bleef op verzoek .van den jubilaris] het feest be perkt tot een kerkelijke viering. Om 9 uur droeg de jubilaris, geassisteerd door zijin beide kapelaans, de Weleerw. hee ren A. van Dijk, en A. v. d. Weijgaart, een plechtige H. Mis op met „Te Deunt", aan het frislch-versierde altaar. Door hel zangkoor, versterkt met hel dere kinderstemmen, werd de Missa de Sancto Spiritu van Singenberger verdien stelijk uitgevoerd. Bij de receptie, die zeer druk bezocht was, bood het Kerkbestuur namens de parochianen een rijk geschenk aan voor de kerk, beslaande uit een prachtig gedreven ciborie en een mooi gedachte Godslamp uit de kunstateliers Esser te Weert. Verder spraken kostbare geschenken, fraaie bloemstukken en ontelbare geluk wens, chen uit de plaatsen, waar de ju bilaris zijn priesterlijke bediening uitoe fende, van de dankbare herinnering, die zeer velen aan hem bewaren. Kontenisse. Zaterdag vierde de Zeer- eerw. heer A. J. Thelitis, pastoor der parochie Hontenisse, zijn 40-jarig priester feest. Om 8 uur ',s-morgens werd een II. Mis van dankbaarheid opgedragen. De jubilaris werd hierbij geassisteerd door zijin beide kapelaans' de Weleerw. heeren J. Moors on A. SchouLens. Tevens had een algemeen© kin der-com munie, plaats. De jubilaris had zeer vele gelukwen- schein en cadeaux in ontvangst te nemen. Een collecte onder de parochianen bracht ca. f I.OQO op, strekkende tot meuibi- leering van het patronaat, dat tegelijk met een R. K. Jongensschool in aanbouw is. Sluis. Zaterdag vierde de Zeereerw. heer Aug. C. J. de Blieck, pastoor alhier, zijn veertigjarig priesterjubileum. Onder teel belangstelling droeg de jubilaris dies morgens een H. Mis van dankbaarheid op- Pastoor !De Blieck had van zijn pa rochianen vele cadeaux en gelukwen- schen in ontvangst te nemen. De jubilaris werd 20 Aug. 1849 te Koe wacht geboren en 26 Mei 1877 priester gewijd. Heel spoedig volgde zijn benoe ming tot kapelaan (e Huybergen. Na een tijd 1'qng professor te zijn ge weest aan het Klein Seminarie „Ypelaar" te Gi.nneken, werd 'hij in 1884 benoemd tot 'kapelaan te Steenbergen. Op 9 Juni 1899 eindelijk volgde zijn benoeming tol pastoor te Sluis, waar hij dus thans bijna 18 jaar het pastoraat bekleedt. Onder zijn pastoraat is te Sluis opge richt e.en bijzondere school voor meisjes „St. Jozef", bestuurd door de Eerw. Zus ters van Dongen. (Msb.) Dein 27en Mei was het 25 jaar gp- leden dat. Wilhelmus van de Ven tot bisschop van 's Heriogenbosch werd benoemd. De prelaat is, thans 83 jaar 0,uid en in de rij Ider Bos'sehe Kerkvorsten de 'Kiende. Z. II. Paus: Bonadiclus XV heeft aan Z. tl. H. Mgr. Wi. Van de Ven, bisschop van 's Bosch, bij gelegenheid van diens zilveren Msschoipsjubilé het persoonlijk voorrecht van het „pallium" verleend. Te Rotterdam is overleden pater A. .T H. Lohmeijer, Redemptorist, oud-provin ciaal, die 17 jaar ie Amsterdam in de zielzorg op allervoorbeeldigste wijze heeft gewerkt. De vakscholen voor Noord- en Zuid Beveland. De behandeling van de plannen voor een volledige dubbele vakschool voor jon gens en meisjes te Goes is begonnen. De stukken zijn publiek en ze behoo- ren dus in het publiek besproken te worden, want met deze omvangrijke plan nen is het welzijn van een groote plat telandsbevolking gemoeid. Da bevolking is ten opzichte van het vakonderwijs heusch niet verwend. De landbouw slaat nog al heel nuchter en hcelemaal niet. enthousiast tegenover haar vakschoolde rijkslandbouWwinterschool. Die school is maar zeer matigjes bezet en in een zoo prachtig landbouwmid- delpunt als Goes is, moest daar voortdu rend ruimte 'tekort zijn. Dat ligt aan den landbouwenden stand. Het belang van goed theoretisch landbouwonderwijs wordt nog lang niet algemeen ingezien. Dat conservatisme, dat zweert bij de oud-vaderlijke methoden, is nog niet uit gestorven en dat een jongen van boyen de twaalf nog eenige jaren naar scljooj moet 0111 nu pens pcht goed pog wat te leeren van zijn toekomstig vak, dat vinden velen nóg eén dwaasheid. Toch is de kentering merkbaar; de techniek van den landbouw 'dwingt er wel toe en ziende blind is hij, die dat niet opmerkt. En elke landbouwer, die niet zorgt dat zijn zoons, die in zijn be drijf zullen komen, goed theoretisch on derlegd zijn, bevordert noch het welzijfa van zijn kinderen, noch de toekomst van zijn en der kinderen hoofdbron van be staan. Nog treuriger staat het met de op leiding van den handwerksman. Hoeve- len zijn er niet, die tot hun schade be merken, dat ze nu al achter staan bij de goed geschoolde arbeidskrachten van de steden. En het handjevol dat de Goesche ambachtsschool bezocht heeft, verzinkt in het niet bij het groote aan tal, dat alleen door de praktijk in de praktijk .is gekomen. Zoo is nu ;de, stand van zaken reeds. Maar hoe zal het zijn als na den oor log do goed onderlegde ambachtsman overal met open armen wordt ontvan gen. Vraag naar menschen, die wat kun nen, is er nu al te over; maar als straks het vernielde opgebouwd moet worden en aan de eischen van techniek en schoon heid zal moeten worden voldaan, dan komt de niet-gesc.hoolde ver ten achteren. En va.11 hoe groot belang is het, dat op elk dorp een stel goede ambachts lieden disponibel is. Knoeiers zijn er ge noeg op de wereld, hun aantal behoeft niet vergroot te worden, maar de bekwa men regeeren per slot van rekening de wereld. 'tls een blijk van verwonderlijke ener gie, dat het bestuur der Ambachtsschool, krachtig gesteund door zijn wakkeren di recteur, nu de plannen tot een vergroote en op de eischen van onzen tijd ge brachte ambachtsschool klaar heeft en als 't maar even kan wil uitvoeren. Daar in kwam Goes nu eens niet achteraan. En hoe heeft ze die plannen aangepakt? Alle peuterigheid is vermeden, alle klein heid in "de kan gedaan en als straks het nieuwe gebouw klaar is, zal er ruimte en gelegenheid zijn voor iederen begin- nenden handwerker om het vak zjjner keuze behoorlijk te leeren. Het vak van de toekomst electrotechniek zal geheel nieuw ingericht worden en aan stoom werktuigkunde zal behoorlijk wat gedaan worden. Een buitengewoon gelukkige ge dachte is ook het aanpakken van het vakonderwijs voor meisjes. Zoo er aan iets behoefte is, dan is het wel daar aan. Meer dan wat de lagere school bood en hier en daar te sober ingerichte her- halingsonderwijs, was er voor de meeste meisjes niet te krijgen wat voorbereiding voor haar eigenlijke taak' betreft. Een enkele naaiwinkel en een enkel atelier in Goes pf Middelburg moge wal gedaan hebben, dat "bleef nog maar bij enke len, de massa van de aanstaande vrou wen en moeders ging ongeoefend hel hu welijksleven in, vaak tot groote schade van huis en hof, keuken en kind. Do goed geoefende moeder kon voor hei kind nog wel wat doen, maar daar voor ontbrak vaak tijd, lust en gelegen heid. De landarbeid was voor vele meisjes een toevlucht, en daarvoor behoefde je niet te loeren en daarmee kon je nog al aardig wat verdienen. Maar de landbouw vult niet het leven van de vrouw; noch den tijd er is voor haar nog zooveel anders te doen. Voor die allen, die in hun huis en door hun huis in de maatschappij het geluk en de welvaart in hun handen (letterlijk en figuurlijk) hebben, biedt straks de nieisjesvakscbool te Goes een goede kans. Zeer zeker in de eerste plaats voor eenig beroepnaaister, costumièrc, hoedenopmaakster, verstelster, huishoud ster, lingeriebewerkster, maar ook en niet in de laatste plaats voor het bestuur van de huishouding. We denken aan de waschbehandeling, het ko'ken, het linnen- naaien, het verstellen en het boekhouden. Want wat voor den handel geldt, geldt ook voor het goede huishoudenWie wil blijven, die moet schrijven, En dan de versiering yan huis en hof, kleeding en schoeisel, hoe erbarmelijk is het daar mede nog vaak gesteld. Wat worden er nog een prullen voor mooie dingen ver sleten. Handvaardigheid, oefening van het oog, van den smaak, den goeden smaak, zie daar prachtzaken waarvoor ,een meisjes- vakschool gelegenheid biedt. Goes zal voor een groote uitgave ko men te staan. De raad zal straks heb ben te beslissen of de gemeentehuishon- ding dat dragen kan. Maar er zijn fac toren, waarmede duchtig rekening gehou den moet worden,en dat zijn de buiten gemeenten. Dergelijke vakscholen bestrij1- ken een breed terrein, twee bloeiende, schoon© eilanden, waarvan de welvaart en de zin voor netheid en regelmaat beklend zijn, zullen er van profiteeren. Zullen die buitengemeenten ook naar verhouding m|eedr-agen in de algemeen© lasten? Eien bedrag van f3500 voor Goes is geen kleinigheid, maar de buitenge meenten kunnen met haar allen toeh wel meer doen dan Goes alleen kan doen? 'tls te hopen, dat diei gemeentebestu ren het befang van de zaak voldoende inzien en bij de raden hunner gemeenten weten te bewerken, dat het bestuur der school krachtig ook 'door hen gesteund worde in hei reuzenpogen van deze beide scholen, die ook voor hunne ge meenten van levendig b.elang zijn. G, 8. Boschkapelle. De heer P. de Volder is benoemd tot onderwijzer aan de O. L. school te Schore, Axel. Tot onderwijzer aan de R. K. school le Terneuzen is benoemd mej. M. van de Vijver van Axel, pas geslaagd als onderwijzeres van de R. K. Kweek school te Roosendaal. Benoemd tot waarnemend hoofd der o. 1. school te Sclio-re met ingang van 1 Juni, do heer S. de Visser aldaar. (M. Ct.) Bij het examen voor jachtopzichter is geplaatst a-ls qdspirant-jachtopzichter al hier, C. Moerdijk te Waarde. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer (voor één jaar) aan de Chr. school te Axel de heer P. Stouthamer te Westdorpe. (M. Ct.) De heer W. Weusten, hoofd eener school te Philippine, is in gelijke betrek king benoemd te Heer (Limburg) bij: liet bijzonder onderwijs. (M. Ct.) Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School voor U L. O. (hoofd dhr. M. D. de 'Bruijn.) te Bergen op- Zoom mej. M. N. M. W.essels te Goes, die voor de benoeming te Stolwijk (bij Gouda) be dankte. (Z.) Athletiek. Middelburg. Gisterenmiddag werden op het Molenwater enkele atletiekwedstrij den, gehouden, waaraan deelnamen leer lingen der s'cho-len, militairen en burgers. De wedstrijden, die nog al belangstelling trokken, waren voor de deelnemers' ze ker een gezonde en aangename middag- passeering. De prijzen werden als volgt behaald: Hoogspringen eerste prij;s Bos, 1.40 M., Munter 1.371/a M., Moonen 1.35 M., al len militairen. Pofelok hoogspringen eerste prijs A. Vos 2.55 M., tweede Bos 2.50, dorde Munter '2.45. Eerstgenoemde is leerling der H. B. ,S., beide andere militair. Verspringen: eerste prijs Kooien 5.22 M., tweede Torreman 4.84 M., derde Moo nen 4.84 M., allen militairen. Polstok verspringen: eerste Bos 6.23 M. tweede van Weijngaarden (militair) 6.13 M. en derde A. Vo® 6.12 M. Hardioopen 100 M.eerste prijs Bos 13'/r, sec,, tweede Kooien 132/5 sec., der- Ider Wou'thlee 133/B sec. en vierde A. Idie Thouars 13'V5 sec. De drie eerste allen militair, de laatste leerling der H. B. S. Hardioopen 1500 M., eerste A. van Hoo- gendorp 6 m. 212/5 sec., tweede A. de Thouars 6 111. 25 sec., derde Moonen 6 m. 26 sec., beide eerstgenoemd-en zijn leerlingen der H. B. S. en laatstgenoemde 'militair. Ten slotte 100 M. hardioopen voor jon gens beneden 14 jaar. Eerste prijs P. Appel in 154/5 sec., tweede II. van Goo- zen in 16 sec. en derde J. Campert in 1.62/5 sec. De prijzen werden na afloop door den heer D. van Goozen uitgereikt en do win naars welverdiend geluk gewenscht met de door hen geboden prestaties. Voetbal. Wedstrijd VitesseK. D. O. I. 2de Pinksterdag, 2de der seTie-wedstrij- den van „Vitesse" te Kruiningen. 10 mi nuten over 2 stellen de elftallen z'ich op. „Vitesse" met spelers uit Ierseké en militairen, „K. D. 0." in zijn gewone formatie. Voor de rust is „IC. D. O." de opdrin gende .partij, maar doof zich te veel' in mengen in 't spel der partners van eigen partij ,moet de spil' Van „IC. D'. O.," rust nemen. „K. D. O." Weet zijn vlugheid niet te benutten en door de oude fout, geen samteawerking, ieder wil graag iets doen op zich zelf, door de Weinige schot kunst Van de voorhoede, kain „IC. D. O." een paar puntjes, waarop iedereen reken de, niet mafen. Rust is 00. In de rust werden kiekjes geemlaakt. Na de thee, is „IC. D. O." aan 't slabakken. De spelers slaan ató „pietlut", welke kans „Vitesse"' Wenut om' met een keihard s.cho,t het eerste puntje te maken, van reohts-hinnen „K. D, O." weer een prachtig schot van „Vitesse". Keeper „IC. D. O." kon niet houden, al'zoo 20 voor „Vitesse". Nu 'begint „IC. D. O." het critieke van 'de zaak in te zien. Rechts half werkt als een onvermoeide, met de backs, maar de voorhoede, die weer mooie kansen krijgt, is allertreurigst. Links buiten „IC. D. O." schijnt alle fut ver loren te hebben, terwijl links-buiten „Vi- teSse" reusachtig is, maar te veel WoPdt opgedekt, door de rechts-ha1 f „IC. D. O.". Stand hij het eind'e 2—0, in *t Voordeel van „Vitesse", Mooi spel 'Was niet te zien, soms Was heL treurig om aan te zien hoe men „knoeide". Do grens'wachters waren op hun plaats. Het publiek bleek niet erg sympathiek voor „IC, D. O.", het moet voortaan hatelijkheden achterwege laten. Onder de toeschouwers waken Voor al1 de leden V. d. H. B. S,-Bond uit Goes, die zich onvriendelijk jegens onze Roomsche jongens uitlieten, het is niet erg sportief en zeker niet een bewijs, dat het sportleven te Goes omhoog wil worden gevoerd. Zeker jongmensch D. was min in zijn uitroepen. Men moge toch eens gaan inzien, dat de sport er niet mee gebaat is, wanneer nien eigen plaatselijke vereeniging'en ver acht en bespotII Niettegenstaande de nederlaag was de stemming der jongelui g'elijk aan het heer lijk Pinksterweer. Go03. Zondag trok alhier een „Zeeland- Vooruit"-oonibinatie" naar Kruiningen om tegen „Dosko" een serie-wedstrijd te spe len op het terrein van „Vitesse", welke Dosko" won met 32. Stand bij de rust 1—0 voor „Doeko". Goes, 29 Mei 1917. Van granen geen noteering. Opgaaf van de marktzetters der gemeente Eieren per 100 stuks 1 8.40 a f0.—Mid- denprtjs per 25 etuks f2.10. Aan particu lieren f0.— Boter per kilo f 1.96 af 0.— Middenprgs per halve kilo 10.98 Particulieren f0 Eendeieren ct. Ganzeneieren ct. Poeleieren ct. Afwijkende boter f0. Aanvoer boter 125 pond. Aanvoer eieren 275 stuks. Aanvoer Eendeneieren stuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer eieren. 15200 Prijs f8 30 a f0. per 100 stuks. Goes, 29 Mei 1917. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Groote veiling. Rhabarber voor het buitenland f7 per 100 IC.G. Rhabarber voor het binnenland f5,40 per 100 IC.G. Vlissingen, 29 Mei 1917. Boter per halve kilo f 1.— af 1.05. Eieren 104 stuks f8.80 a 10(Z.) Rotterdam, 29 Mei 1917. Aardappelen. Geen noteering. Eieren. Zeeuwsche f 8.50 f 9, Over- maassche f8.50 a f9.25. Varkens. Aanvoer 1461 stuks. Prijs 110, 100 en 88 ct. Lichte 72 en 80 ct. Vlas. 2010 st. blauw, prijs f7; 2000 st. Gr on., onverkocht; 2250 st. Holl. geel, prijs f7 a f8. Hulst, 29 Mei 1917. Per 100 KG. Tarwe f 15.a f—.—, rogge f 13.a fwintergerst f-, at— zomergerst f a f haver f— a f erwten fa f paardenboonen f a f -duivenboonen f a f witteboonen fa f bruineboonen f a f Lijnzaad f a f— aardappels f5.— a f6. Koolzaad per zak van 106 L. f Aangevoerd 10 stuks rundvee, verkocht 6, Varkens 27, verkocht 20. Boter per kilo f 1,65 a f 0.—. Eieren per 26 stuks f2. Op de eierveiling der V.P.N. waren aan gevoerd ruim 17000 eieren. Prijs f8.30 per 104 stuks. (Zelandia.) Rotterdam, 29 Mei 1917. Veemarkt. Aangevoerd 93 paarden, veulens, 1501 magere runderen, 760 vette run deren, 374 vette en graskalveren, 403 nuch tere kalveren, 131 schapen of lamm, 1461 varkens, 100 biggen, 3 bokken of geiten. De prijzen warenvette koeien le kw. 126 a 130 ct., 2e kw. 122 a 112 ct., 3e kw. 105 a 95 ct., ossen le kw. 124 a 128 c., 2e kw. 120 a 110 c„ 3e kw 100 a 90 ct., stieren le kw. 106 a 112 ct., 2e kw 102 a 96, 3e kw 92 a 84 ct., kalveren le kw. f 1.55 a f 1.65,2e kw. f 1.35 a f 1.15, 3e kw. fl.00 a f0.90, schapen le kw. f0.78 a 0.74, 2e kw. 10.70 a 0.56, 3e kw. f0.62, lammeren f0.78 ii 0.80, varkens le kw. f 1.08 ii 1.10, 2e kw. f 1.04, 3e kw.f0.94 a 0.88, licht soort f 0.72 a 0.80, alles per K.G. Handel in alle kwaliteiten koeien, ossen, stieren en kalveren redelijk. Enkele prima iets boven noteering. Schapen handel en aanvoer onbeduidend. Handel in varkens redelijk, zouters iets minder vraag. Prijzen van mager vee warenMelkkoeien f23') a f400, kalf koeien f 250 a f 425, stieren 1140 a f 550, pinken f 95 a f 135, vaarzen f 110 a f 195, werkpaarden 165 a f 525, slacht- paarden f 110 a f 200, hitten f af nucb tere kalveren f9a f 14, fokkalveren f 20a f30, Biggen f 4.50 a f 9, graskalveren fa f Handel in melk- en kalfkoeien matig, redelijke aanvoer. Paarden traag. .Jong vee en stieren redelijk. („Maasbode.") Van 2630 Mei. GOES. Ondertrouwd: Jan Slotboom', 30 j. jml te Rijswijk en Cornelia Marie Lin- denherg, 25 j. jd. te Goesi onlangs te Rijs Wijk1. Gehuwd30, Pieter Cornells Adriaan van Lith, 30 j'. jnr. te 's-Gravenhage en Jonkvrouw Johanna Wilhelmina von Schmidt auf Altenstadt, 27 j. jd. te Goes. Geboren: 27, Adriaan Jacob, z. v. Ge rard Dekker en Maatje Maria Lourina Corneltósen; 29, Elizabeth, z. v. Izaak van Houte en Johanna Pietemeila van Wieringen. Levenloos aangegeven: 25, een kind, van het mannelijk geslacht vatai Adriaan van Hese en Maria Willeboer. MIDDELBURG. Gehuwd: L. Rodenburg, jm. 23 j. en JL R. J. van Hilst, jd. 23 j.; P. Merk, jm. 30 j. en J. C. Verbeeme, jd. 26 j.; J. C. Julianus, jm. 25 j. en D. Goos, jd. 24 j. Bevallen: C. M. Bourdrez, geb. Mazure, K.C. Bastiaanse, geb. van de Woestijne, d. Overleden: M. Verschiere, wed. v. A. v. Noort, 55 j. Van 22 tot 26 Mei. VLISSINGEN. OndertrouwdH. Schou ten, jm. 30 j. en M. W. van der Made, jd. 27 j., M. Ovaa, jm'. 2G j, en N.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 5