ISIS. f burg. Paard, De Groote Oorlog. Sproeten No. 62 TWEEDE BLAD. NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 26 Mei 1917 inoirs. afwerking. letten li] toekomen voor de Ï6de S9 1917 UIT ZEELAND. Welk weder zullen wij hebben? Gemengd Nieuws. zeer duidelijke jen, inhoudende Izen bestaan met ■langen dan deze zakking, thuisbe- |op straffe bij de dan hetgeen gij /eel vraagt, hier- Ivver woonplaats- IOTING werktuigen, enz. Hoofdprijs ongeveer 1000 Gulden. ot f 1.—,'per 11 loten f 10. In f50.— en per 110 loten innootschap „DORDRECHT- NEDERLAND". BRAND-, BEDRIJFS- en BRAAK- VERZEKERING. VEN. aan liet Hoofdkantoor te •ommeweele L 32 te Mid- scliillende plaatsen 2 ertegenwoordigers. Losse Oorlogsberichten. De strijd op het Weeterfront. PARIJS, 24 Mei. (Havas). Het namiddag- communiqué meldt: Bij Vauclerc werd gisterenavond tegen half 9 een Duitsche aanval, voorafgegaan door een hevig bom bardement, onmiddellijk tot staan ge- bracht en in de uitgangsloopgraven te- ruggedrongen, nadat de aanvallers ern- 1 stigd verliezen hadden geleden. lie gevangenen, die de Franschen in deze streek maakten tijdens de operaties op 22 dezer, behooren tot zes verschil lende regimenten van vier verschillende 'divisies. Sinds 1 Mei tot op heden zijin or door de Fransche troepen 8600 ongewende Duilschers gevangen genomen tusschen Soissons en Auberive. In Champagne tamelijk levendige artil- leriestrijd bij den bergrug van Moronvil- liers. Patrouille-ontmoetingen en nu en dan onderbroken kanonnade op het overige front. BERLIJN, 24 Mei (W.B.). Het avond- communiqué meldt: Verhoogde artillerie-activiteit wordt slechts uit. Westelijk Champagne gemeld. LONDEN, 24 Mei (R. O.]. Het staf- communiqué van generaal Haig meldt: Een poging om een „raid" te onderne men nabij Armentières werd met verlie zen afgeslagen. Elf Duitsche vliegtuigen werden gisteren neergehaald. Drie onzer machines worden vermist. de donkerste verdwijnen 8 een pot SPRUTOL. Bij B oede Drogisten, en ver- J rkrijgbaar bij (zie adressen blad bij advertentie Leve- 9 De strijd op het Itaiiaansche front. ROME, 24 Mei. Het stafcommuniqué meldt Gisteren vielen na een zeer hevig bom bardement van tien uur de dappere troe pen van het derde leger op het Karst- plateau aan en veroverden de sterke linies van Kostanjevica tot de zee. De vijand was eerst verrast en uit het veld geslagen door den plotselingen en verwoeden aanval, doch tegen den avond reageerde hij krachtig door tegenaan vallen van buitengewone verwoedheid. Hij werd echter met zware verliezen teruggeworpen In den loop van den dag maakten wij meer dan 9000 gevangenen, onder wie meer dan 300 officieren. Onze krachtige luchteskaders met 130 vliegtuigen, namen aan den slag deel wierpen 10 ton bommen op de vijande lijke linies en beschoten do opgehoopte infanterie met machinegeweren, lie vlieg tuigen keerden behouden op hun basis terug. Tot de geweldige trtillerievoorberei- ding droegen krachtig bij de 10 Engelsche batterijen van het modernste model, welke op ons front gekomen zijn om de broe derlijke samenwerking der geallieerde legers te bewijzen. Zeer krachtig was ook do steun, welke door de batterijen van onze marine ver leend werd. In de zóne van Görz veroverden onze troepen, nadat zij sterke vijandelijke aan vallen afgeslagen hadden, een versterking op de Noord-Westelijke hellingen van den San Marco. Na verwoede gevechten maakten zij eveneens aanzienlijke vorde ringen in de zóne van den Monte Santo en den Vodice. De Oostenrijksche staf meldt dato 24 Mei o.a.: Woensdag namiddag brak een geweldige Itaiiaansche aanval los tegen het geheele front op de ho gvlakte van Karst. Aanvalsgolf op aauvalsgolf dreef de vijand tusschen Faiti Hrib en de zee tegen onze linies vooruit. Waar een vijandelijke colonne zich te pletter liep, kwam een nieuwe voor haar in de plaats. Aanval en tegenaanval botsten op elkaar in. Zoo duurt de worsteling tot op het oogen blik met onverminderde kracht voort. Terreinwinst vermocht de vijand slechts te maken in den ver vooruitste kenden sector van Jamiano, waar wij onze troepen een kilometer moesten terug nemen. Overal elders werden onze stel lingen in haar geheele uitgestrektheid overwinnend gehandhaafd. De Hongaarsche legerregimenten no. 36 en 61 en de dappere Honvedtroepen voegden nieuwe schitterende en roem rijke bladzijden aan hun geschiedenis toe. Uit Karinthië en Tirol niets van belang. Een Zeppelin-aanval op Engeland. Londen, 24 Mei. (Officieel). Vier of vijf luchtschepen naderden gisterennacht de kust van Oost-Engeland. Een dikke regenwolk maakte de waarneming moei lijk. Vier luchtschepen drongen tot boven de Oostelijke graafschappen door, vlogen in het wilde weg en lieten een aantal bommen vallen in de landelijke distric ten; het was blijkbaar onmogelijk voor hen de plaatsen, waar zij zich bevonden, vast te stellen. Onze vliegtuigen stegen ter vervolging op. De wolken steïilen de aanvallers in staat te ontsnappen. Een man werd ge dood; de schade is, naar men mc-ent, gering. Ce onbeperkte duikboot-oorlog. LONDEN. De admiraliteit meldt: Het Engelsche transportschip „Transylvania" is den 4den Mei in de Middellandsche 'Zee tot zinken gebracht. 29 officieren ten 373 manschappen zijn verdronken, als mede de scheepskapitein en 9 man van de equipage. Nieuwe deportaties. Volgens het Belgische blad. „Le Cou rier de la Meuse", dat te Maastricht ver schijnt, zouden de Duitschers op ver- Schillende plaatsen, o. a. bij Gent, Door- hik enz. maatregelen treffen voor depor taties op groote schaal. Te Doornik o. a. hebben de mannen 'van 15 tot 60 jaar aanzegging gekregen: 'zich voor een spoedig vertrek gereed te houden. Geen passen. WASHINGTON, 24 Mei. Lansing heeft meegedeeld, dat geen passen zullen wor den verleend tot het bijwonen der socia listenconferentie in Stockholm. Keizer Karf. WEENEN, 23 Mei. Keizer Karl' en kei zerin Zita zijn hedenmorgen naar Györ- gyös vertrokken om de door de brand- catastrofe z'oo zwaar getroffen stad te bezoeken. Ten gevolge van deze reis is de reis van minister-p'resident Tisza naar Wee- nen niet doorgegaan. Hij zal het keizer lijk echtpaar begeleiden. Volgens de bladen is de oplossing van de hinn.enlandsche politieke crisis in Hon garije, welke niet den géringsten invloed op de buitenlandsohe politiek of op de oorlogvoering uitoefent, zeer spoedig te verwachten. Zweden en Duitschland. STOCKHOLM, 23 Mei. (Havas). De open bare meening is ten zeerste verontwaar digd over de vernieling van de drie met levensmiddelen geladen schepen, die uil Engeland kwamen. Jn de pers verneemt men slechts één stem om te verklaren, dat deze daad onvergeeflijk is, daar Duitschland wist, dat de Zweedsche be volking honger lijdt. Na twee jaar. Den 24en Mei was het 2 jaar gele den, dat Italië zich bij den oorlog aan sloot. De koning heeft een proclamatie gericht tot het leger terwijl in de Itaii aansche bladen het feit besproken werd. Intusschen gaan de Itaiiaansche troe pen het nog eens op den Karst pro- beeren, maar zij gevoelen, dat zij striji- den tegen een vijand,- die, zooals de ko ning in zijn proclamatie zegt, talrijk is, sterk verschanst en rijkelijk voorzien van 'artillerie. PETERSBURG, 23 Mei. Het uitvoerend comité van den raad van arbeiders en soldaten publiceert een mededeeling, waar in het. protesteert tegen de terdoodveroor- deeling van dr. Fritz Adler, die minister Stürgkh dood schoot. Het uitvoerend comité richt tot do Oos- tenrijk-Hongaarsche sociaal-democratie een oproep) o at met alle middelen do terdood brenging van Fritz Adler te voorkomen. Terzelfdertijd worden de socialistische partijen van alle neutrale landen uitgettoo- digd om met alle kracht de tenuitvoer brenging van het doodvonnis tegen dr, Adler te bestrijden. (De veroordeeling geschiedde door het gerechtshof te Weenen, dat. be klaagde voor zijn handeling toereken baar achtte. Red.). Rusland's positie ten opzichte der geallieerden De Londensche correspondent van het te Christiania verschijnende „Morgenbla- det" seint aan zijn blad, dat men te Petersburg voortdurend meer op de publi catie der geheime verdragen met de Geallieerden aandringt. Plechanow sprak naar aanleiding hiervan in de Rijksdoema de meening uit, dat eene bekendmaking der geheime overeenkomsten alle kan sen van Rusland bij de Geallieerden te niet zou doen, terwijl de mogelijkheid niet uitgesloten was, dat een verbond tegen de Geallieerden dan er het gevolg van zou zijn. (D.N.D) De Beiersche Ministerpresident over den duur vaR den oorlog. De Beiersche Ministerpresident, graaf Hertling, heeft aan een vertegenwoordi ger van te Budapest verschijnende blad „Villag" verklaard, dat ofschoon hij zich niet met voorspellingen wilde inlaten, hij er niettemin van overtuigd was, dat de oorlog tegen den herfst gedaan zou zijn, en dat geen nieuwe wintercampagne zou worden ondernomen Een Zwitsersch oordeel over het Itaiiaansche offensief De „Neue Züricher Zeitung" schrijft over den algemeene toestand aan het Italiaansch-Oostenrijksche front het vol gende„Op het Itaiiaansche front bevindt het door (Jadorna ondernomen offensief zich bereids in het stadium, waarin de aanvaller zich tevreden stelt met het verdedigen van de verkregen terrein winst, tegen vijandelijke tegenaanvallen. Ofschoon de uitkomsten van het Itaiiaan sche offensief nog niet in hun geheel zijn te overzien, vestigt zich niettemin de indruk, dat het resultaat in geenen deele evenredig is aan de krachtsinspanning, die er aan vooraf is gegaan".' De militaire toestand. De Züricher Post schrijft het navolgen de over den militairen toestand: „Reeds thans stelt het verloop van den strijd op het Westelijk oorlogsteoneel met vrij groote zekerheid in uitzicht, dat het ein de van het huidige offensief weder over eenkomstig zal zijn aan dat der offensieven van het vorige jaar. Na oneindige ver liezen, waartegenover een sléchts gerin ge terreinwinst gestold kan worden, put. de stootkracht van den aanvaller zich uit, en ten slotte staan de tegenstanders in nieuwe en vastere Knies weder tegenover elkaar, opnieuw tot den strijd bereid. Tot dusver heeft de Entente het doel barer aanvallen in Frankrijk, evenmin als ,in Macedonië en aan de Isonzo bereikt, en de afzetting van Nivelle en zijn vervan ging door Petain bewijst meer dan alle commentaren; van Fransche en Engefeche bladen, dat ook in de Entente-landen zelf, den gemeenschappelijken aanval op de Duitsche stellingen, slechts in zeer be perkte mate als gelukt wordt beschouwd". (Par. Tel'. D. N. D.) BERLIJN. De Berliner Lokal Anzeiger meldt, dat onderhandelingen tusschen Rus land en de geallieerden gevoerd worden. D# minister van buitenlandsche zaken ver klaarde, dat Rusland de veroveringsplan nen van de Entente niet zal ondersteunen. Rusland verlangt wijziging van het trac- taat met de Entente. Goes In den ontslapen dr. A. F. Lasonde,r verliest onze gemeente een plichtsgetrouw en kundig geneesheer. Zwijgzaam van aard, maar degelijk op merker, verrichtte hij aan het ziekbed zijn taak met evengroote ernst als toe wijding en was daarom de vertrouwde geneeskundige vriend van verschillende familiën. Ofschoon zich van den ernst der kwaal, die hem sloopte, bewust, bleef hij tot het laatste toe aau patiënten zijn diensten wijden. Nog den eigen Vrijdag j.l., in den nacht waarvan hij door eene beroerte werd getroffen, was hij op pa- tiëntenbezoek geweest, zoodat van hem mag worden getuigd: „Hij is. op 'tveld van eer, in 't harrenas gestorven". In grooten eenvoud, maar onder veel belangstelling, had heden de begrafenis plaats. Opgemerkt werden op het kerk hof de loco-burgemeester, wethouder v. d. Bout, verschillende gemeenteraadsle den, het lid der .Eerste Kamer, rar. Lueasse, de gemeente-secretaris dhr. Hajenius, de heer E. v. d. Bosch, enz. In den stoet achter de baar liepen o. a. de geneesheeren dr. Schouten van Middel burg, dr. Coenen en dr. v. d. Harst te Goes, de heer Hanken, directeur van den Wilhelminapoldcr. Fraaie kransen en palmtakken dokten de kist., die door mid del van het toestel piëtas langzaam in d,e groeve nederzonk. De 'heer dr. Schouten wijdde eenige woorden aan de trouwe vriendschap van den overledene eu het gemis, dat zijn sterven daardooi- bij zijne vrienden ach terlaat, waarna de heer Hanken namens 'de weduwe en familie voor de eer aan den overledene bewezen, bedankte. De heer J. B u ij s e, hoofdredacteur van „De Zeeuw", een geacht stadgenoot heeft voor een hem kwellende kwaal chirurgische hulp gezocht te Utrecht. Donderdag ontving zijne familie het be richt dat hij eene operatie had ondergaan, die succesvol was afgeloopen. Moge een spoedig, volledig herstel dit eerste succes bekronen. Zondagsrust apothekers. Geopend den len Pinksterdag de apotheek van den heer Van K a I m t h o u t, den 2en Pinksterdag, de apotheek van den heer La Porta. De hier verblijvende Belgische kin deren keeren 30 Mei a.s. naar hun land terug. Den 2en Juni komen te Roosendaal weer kinderen uit België ter versterking naar Holland. Of daarbij ook kinderen zullen zijn voor Goes is nog niet bekend. De raad dezer gemeente komt Vrij dag 1 Juni in openbare vergadering bij een. Bij de Homoeopathische samenkomst op 29 'Mei a.s. alhier zal ook de Kunst haar kostbare medewerking verieenen in persoon van mej. Martha Spoel, de veel- begaafde en beroemde zangeres en mej. Jeanne Meijers, de talentvolle violiste. Verder wordt alleen voor dien dag een bekend homoeopathisch handboek ter be handeling van zieke dieren aan den hal ven prijs verkocht. (Men zie de adver tentie in dit nummer). Middelburg. De politie heeft Woens dag tot tweemaal toe ernstig verzet on dervonden. Ten eerste waren des middags 5 agenten noodig om den bekenden J. J., wegens dronkenschap in arrest te stel len. Vervolgens hebben de beide inspec teurs moeite gehad met J. de G„ ee;n koopman uit Alkmaar, die des morgens reeds was bekeurd wegens het venten zonder vergunning en het lastig maken van het publiek. Des avonds was hij we der aan het venten en was bovendien dronken. De inspecteurs, die den man arresteerden, geraakten met hem in de Stationstraat aan liet rollen, maar het gelukte den man niet te ontkomen en hii werd naar het bureau overgebracht. (Z.) Wederom heeft eene arrestatie plaats gehad, in verband met de inbraak in het Kantoor der Zeeuwsche Kolenmaatschap pij, waarvoor reeds het echtpaar M. en drie zoons in voorarrest zitten. Men zocht, namelijk nog naar den vierden en laat- sten zoon M. M. Reeds was de inspec teur van politie Van den Dolder naar LTmuiden geweest om M. te arresteeren, maar toen was hij juist met een trawler naar zee vertrokken. Nadat de 'trawler door de Duitschers was opgebracht en later weder vrijgelaten, kwam hij te IJmui- den terug en werd M. aldaar direct dooi de politie aangehouden en gisterenavond naar 'Middelburg overgebracht, waar hij Zich thans in arrest bevindt. (Z.) Door de politie is aangehouden J. de II., die nog 10 dagen gevangenisstraf moest ondergaan, hem opgelegd wegens het zich ophouden in het verboden ge bied. (Z.) Vlissingen. Woensdagnacht is in het Ma rinedok alhier een stoker der marine vermoedelijk door de duisternis .misleid, te water geraakt. Hoewel hij vrij spoedig op het droge werd gebracht, was hij reeds geheel bewusteloos en tWee dok toren der marine mochten er niet in sla gen de levensgeesten op te wekken. Het lijk werd naar het militair hospitaal over gebracht. Nog is Donderdagmorgen aan den Noordzieeboulévard het lijk aangespoeld van een onbekend manspersoon, vermoe delijk een zeeman. (M. CL) De mailboot „Zeeland" is Donder dagmorgen alhier binnengekomen met 125 passagiers. Onder hen bevonden zich een 25-tal Duitsche vrouwen en kinde ren en tal van zeelieden van verschillen de booten; o.a. twee der opvarenden van de „Dina Hendrika" van de reederij Nol- son te Terneilzen. De passagiers waren reeds Woensdag aan boord gekomen, en hadden zich met de weinige slaapplaatsen aan boord moe ten behelpen. Allen waren verheugd eindelijk weer in Nederland te zijn, na meermalen maan denlang gedwongen verblijf in Engeland. Wij spraken met verschillende der zee lieden en hoorden weer droeve verhalen van urenlang verblijf in open booten, ge brek aan voedsel enz. Een der mannen wa,s met een Noorsche boot bij Doggers- bank getorpedeerd en had gedurende de 14 uur in de boot tweemaal een Hol- landsch schip gezien, die hen echter niet opmerkten. Eindelijk bracht een Engelsch onderzeeër hen naar Harwich. Kloetinge. Op de Woensdag gehouden landverpacliting is tot f 125 per gemet ge boden. Menigeen zal zich den tijd nog weten te herinneren, dat voor dien prijs gekocht werd. (Z.) Nisse. In de Woensdag gehouden raads vergadering werd het nieuw gekozen raadslid dhr. A. Eckhardt toegelaten en werden de leden van het stembureau be noemd. (M. Ct.) 's Heer Arendskerke. Toen Woensdaga vond de zoon van flen vrachtrijder D. allhier aan het station bezig was piet het Ijl- den van Regeeringsartikelen ha,d hij het ongeluk zoodanig te vallen da.t hij ;s.ijn bewustzijn verloor, en zoo inwendigge kneusd werd. dat hij pp advies van dr. van Iwaarden per rijtuig naar zijn wonipg vervoerd moest worden. 's Gravenpolder. Donderdag vergaderden de ingelanden van de .polders Middel- Zwake en Oqster-Z,wake. De rekenine van Middel-Zwake over 1916'17 bedroeg in ontvang £1188.50 en in uitgaaf f896.175. Goed slot alzoo f292.325. De begrooting voor 1917'18 bedroeg in. ontvang: „en uitgaaf £3684.50. Het djjkgescliot werd vastgesteld op £3.50 .per H.A. Van Ooster- Zwake bedroeg de rekening over 1916 '17 ontvang f393.835, uitgaaf f224.045, goed slot f 169.79. De begrooting voor 1917'18 beloopt jn ontvang en uitgaaf f465.85 met een djjkgeschot van f3 per H.A. Tot gezworene is voor Middel-Zwake benoemd dhr. Jobs. de Dreu; inplaats van wijlen dhr. J. de Pree. 's Heerenhoek. Door ingelanden van den N.-Kraaijertpolder werd in de Woensdag gehouden vergadering de rekening over 19161917 vastgesteld in ontvang op f 3543.35 en in uitgaaf op f 2893.28i/a. De begrooting over 19171918 werd in ont vang en uitgaaf vastgesteld op f3708.80, terwijl evenals in 19161917 het dijk- geschot voor de schotbare gronden be paald werd op f 11.25 per H.A. en voor de vroonen ppi 18.25 per H.A. Op den staat van aanbeveling Ier benoeming van ee|n ge zworene wegens: periodieke aftreding van den heer J. de Jager Gz. werden ge plaatst de heeren J. de Jager Gz., I. Dek ker en P. de Putter. (Z.) Door ingelanden van den Zuid,- Kraaijertpolder werd in de Woensdag ge- Verwachting tot den avond van 26 Mei Zwakke tot matigen westelijken wind, ge deeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer in het Zuiden, in het noorden weinig of geen regen. Weinig verandering van temperatuur. honden vergadering Öe rekening over 19161917 vastgesteld in ontvang op f4999.75 en in uitgaaf op f4176.795. De begrooting over 19171918 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 4874.78, terwijl het dijkgeschot evenals in 1916 '17 bepaald werd op f12 per H.A. voor do schotbare gronden en op f 7.20 per H.A. voor de vroonen. Op den staat van aanbeveling ter 'be noeming van een gezworene wegensi pe riodieke aftreding van den heer C. Schip per werden geplaatst de heeren C. Schip per, M. Bierens en J. v. 't Westeinde. (Z.) Door ingelanden van den West- Kraaijertpolder werd in de Woensdag ge houden vergadering de rekening over 19161917 vastgesteld in ontvang op f 13350.075 en in uitgaaf op fl2390.505. De bëgrooting over 19171918 werd in •ontvang en uitgaaf vastgesteld op £6445.52, terwijl het dijkgeschot bepaald werd) op f 11 per H.A. voor de schotbare gronden (in 1916'17 bedroeg dit f9) en f10 voor de vroonen (in 1916'17 bedroeg dit f 8 per H.A.) Tot gezworene werd benoemd de heer C. Vermue. (Z.) Door ingelanden van den Nieuwen W.-Kraaijertpolder werd in de Woensdag gehouden vergadering de rekening over 19161917 vastgesteld in ontvang op f 17441.30 en in .uitgaaf op f 15319.81. De begrooting pver 19171918 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 6249.82, terwijl het dijkgeschot bepaald werd op f9.50 per H.A. voor de schotbare gron den (in 1916—,17 was dit f 10.50 per H.A.), en voor de vroonen op f8.75 (in 1916'17 was dit f9.75 per H.A.) De heer P. Blok werd herbenoemd tot gezworene. (Z.) Groede. Tot lid van het bestuur, van de Mij. van Ooft en Tuinbouw in Z. VI'. W. D. is benoemd dhr. A. Beuningh, notaris alhier. (M. Ct.) Oostburg. Woensdagvoormiddag is bij: een metselaar alhier inbraak gepleegd. Naar men verneemt is er eenig geld ont vreemd. De politie heeft een onderzoek ingesteld, doch tot nu toe zonder gevolg. Heden arriveerden alhier twee wa gons turf, ter beschikking van de inwo ners. Elk gezin kon er 30 K.G. bekomen. Eede. Woensdagavond was van hier uit duidelijk een vliegtuig waar te ne men ,dat zich voortdurend boven Belgisch grensgebied heen en weer bewoog. St-Jansteen. Dhr. H. P. J. Rottier heeft ontslag aangevraagd, als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Schoondijke. Een landbouwer alhier ven kocht aan de Zweedsche Commissie een twee-jarigen hengst voor f4000. Breskens. Doctor M. A. van Noppen, een bekend en bemind arts uit deze om geving, zal binnenkort van hier vertrek ken en heeft zijn geheele praktijk over gedragen, aan dokter J. J. Wallien, die zich alhier zal vestigen. Clinge. Deze week is alhier aan een 12- tal personen, Wegens smokkelen het. grens gebied ontzegd. Zuiddorpe. Vrijdag 29 Juni a.s. zal al hier een geitententoonstelling, gehouden worden. De deelneming is alleen voor hen, die bij de geitenfokvereeniging zijn aangesloten. De Provinciale Bond. Het zal wel overbodig zijn nogmaals de aandacht te vestigen op de Fees t- vo rgadering van 29 Mei a.s. te Goes. Alleen hopen wij, dat van buiten Goes de deelneming zoo schitterend mogelijk zal zijn. En al is .het voor de buiten Walcheren en Zuid-Beveland wonenden wat bezwaarlijk, omdat er een nachtver blijf mede gemoeid is, Goes heeft goede hotels en met een briefkaart aan den penningmeester der voorbereidingscom missie, mr. J. 11. M. Stieger (Goes) te schrijven, kan men er op rekenen, dat voor logies wordt gezorgd. Wie er dus uitbreken kan, ook al woont hij wat veraf, kome naar Goes. Volgende jaar wondt de Bondsdag in ZeeuWsch-Vlaanderen gehouden en heeft men daar het gemak van dichtbij te zij'n. Dus, Katholieken van Zeeland, nog eens, op, naar den Bondsavond op 29 Mei. De Veenbrand in Drente. Naar wij vernemen zal' de Commissaris der Koningin in Drenthe 'het „Provinciaal Centraal' Comité voor hulpverleening bij Hjpjipen van algemeenen aard" bijeenroe pen. „Het Oranje Kruis" zal als de bond van alle vereenigingen, welke zich hulpver leening ten doel stellen, verzocht worden1 een vertegenwoordiger in het comité aan

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1917 | | pagina 1